Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 101 informacji. Wszystkie poniżej.

POWSTANIE 1944. BITWA O POLSKĘ. PAMIĘTAM  »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie IPN
1 sierpnia o 17:00, kiedy w całym kraju zawyją syreny, gdziekolwiek będziesz – zatrzymaj się, uczcij chwilą ciszy tych, którzy walczyli i ginęli za Twoja wolność.
Zdjęć: 2  

Bliżej ronda na ul. Asnyka i restauracji McDonald's »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie um
Otwarcie ofert w przetargu na wykonawcę skrzyżowania ulic Asnyka i Kraszewskiego oraz przebudowy ul. Racławickiej - 7 sierpnia. W kosztach inwestycji partycypują inwestorzy. Podpisano akt notarialny z McDonald’s Polska.
Zdjęć: 2  

SE: Minister zapłacił 26 mln zł za wynajęcie stadionu »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie Super Express/INTERIA.PL
26,4 mln zł zapłaci ministerstwo środowiska za wynajęcie Stadionu Narodowego na szczyt klimatyczny ONZ, który odbędzie się w listopadzie. O spawie informuje "Super Express".

Przejazd przez tamę po zakończeniu remontu? »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie um
W sprawie przepraw mostowych na Nysie Kłodzkiej rozmawiano z prezesem Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Witoldem Sumisławskim w Urzędzie Miejskim.
Zdjęć: 1  

Informacja po przejściu frontu. Burzowego »
Tekst opublikowany 2013-07-30, opracowanie DUW/oto/fot.DUW
Prezentujemy poniżej informacje służb ratowniczych po wczorajszych i nocnych nawałnicach na dolnym Śląsku oraz aktualne prognozy pogody.
Zdjęć: 6  

Kolejna wpadka ministra od zegarków »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie INTERIA.PL/Wprost/niezalezna.pl
Minister transportu Sławomir Nowak nie zdołał w ciągu półtora roku przygotować rozporządzenia umożliwiającego nadawanie marynarzom uprawnień do wykonywania zawodu po 25 lipca - ujawnia "Wprost".

Święto Policji »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie pol
W Muzeum w Nysie, odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji. W uroczystej zbiórce uczestniczyła insp. Irena Doroszkiewicz - opolski komendant wojewódzki.
Zdjęć: 7  

Kradzież przy ognisku »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie pol
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie ustalili 26-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego i portfela z dokumentami.
Zdjęć: 1  

Rozbojarze za kratami »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie pol
Kryminalni z Nysy zatrzymali trzy osoby podejrzane o rozbój. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Uwaga na wezbrania rzek »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie imgw
Wrocławskie biuro prognoz hydrologicznych IMGW PIB ostrzega przed wezbraniami z przekroczeniem stanów ostrzegawczych niektórych rzek.

Po upałach grad? »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed burzami z gradem.

Ranking ministrów »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie Krzysztof Janoś/Łukasz Pałka/Money.pl
W ubiegłym tygodniu Money.pl zapytał w ankiecie czytelników, kto był najlepszym, a kto najgorszym ministrem finansów w całej historii III RP.

Emocje Dni Twierdzy Nysa »
Tekst opublikowany 2013-07-28, opracowanie um
Musztra paradna i potyczka na Rynku, otwarcie nowej trasy turystycznej, inscenizacje walk żołnierzy z czasów napoleońskich w Forcie II oraz w Błękitnej Zatoce w Głębinowie.
Zdjęć: 44  

Mocne strony i szanse rozwojowe Nysy »
Tekst opublikowany 2013-07-26, opracowanie um
Od początku lipca ruszyły prace nad Strategią Rozwoju Gminy na lata 2014-2023. Konsorcjum wykonawcy, firmy 2BA oraz Instytut Badawczy IPC zorganizowały z Urzędem Miejskim spotkanie informujące o pracach nad strategią.
Zdjęć: 3  

VIII Międzynarodowy Festiwal Folk Fiesta  »
Tekst opublikowany 2013-07-26, opracowanie um
Zespoły m.in. z Portugalii, Rosji, Węgier, Serbii i Stanów Zjednoczonych oraz gwiazda tegorocznej edycji Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, wystąpią podczas Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Folk Fiesta w dniach 15- 18 sierpnia 2013 r.
Zdjęć: 2  

Wzrosną podatki za grunty i mieszkania »
Tekst opublikowany 2013-07-26, opracowanie INTERIA.pl
Właścicieli kolejny rok z rzędu czeka podwyżka opłat. Miasta i gminy mogłyby tego nie robić, ale są w potrzebie. Ratunkiem może się okazać polityka - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Duński ekspert: Tu-154M musiał stracić dodatkowy fragment skrzydła »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie INTERIA.PL
Tu-154M musiał stracić dodatkowy fragment, a nie tylko końcówkę skrzydła - uważa ekspert zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej Glenn Jorgensen z Duńskiego Uniwersytetu Technicznego. Argumentował, że potwierdza to układ szczątków samolotu.

Wrocław liderem spadku cen mieszkań »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie INTERIA.PL/Domy.pl /Open Finance
Ceny ofertowe mieszkań w największych miastach Polski ciągle spadają. W czerwcu były średnio o 0,4 proc. niższe niż w maju, o 3,7 proc. niższe niż przed rokiem i ponad 7 proc. niższe niż przed dwoma laty.

Brylantowe i Złote Gody »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie um
W nyskim Urzędzie Stanu Cywilnego sześć małżeństw świętowało Brylantowe i Złote Gody. Z okazji jubileuszu jubilaci otrzymali pamiątkowe medale nadane przez prezydenta RP, dyplomy i kwiaty.
Zdjęć: 11  

Najlepsi na Dolnym Śląsku! »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie Adrian Walczyk
Kapituła konkursu „Ranking samorządów” z prof. Jerzym Buzkiem na czele, wyłoniła najlepsze polskie samorządy. Gmina Długołęka zajęła 15 miejsce w Polsce w kategorii gmin wiejskich, co daje najwyższą lokatę w powiecie wrocławskim oraz na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Wakacje na południu Europy - za ile? »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie otomedia.pl
Południe Europy zyskuje na popularności dzięki obniżkom cen. Nieufność wobec biur podróży, zawyżane ceny wczasów i jednoczesny wzrost liczby połączeń lotniczych, sprawia że co raz więcej Polaków swój wakacyjny urlop do śródziemnomorskich kurortów planuje samodzielnie.
Zdjęć: 2  

Piłkarze z Nysy zagrali w Ingelheim »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie Regina Stajak
III miejsce zajęli młodzi piłkarze z Nysy podczas Międzynarodowego Młodzieżowego Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanego w partnerskim mieście Ingelheim.
Zdjęć: 8  

Dolnośląskie obchody Święta Policji  »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie pol
Rozpoczęły się 24 lipca we Wrocławiu od uroczystego złożenia wieńców pod pomnikami poległych i zamordowanych policjantów.
Zdjęć: 11  

Rejs seniorów  »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie DDP
Seniorzy z Dziennego Domu Pobytu im. Jerzego Kozarzewskiego wzięli udział w rejsie statkiem wycieczkowym „Gracja”.
Zdjęć: 13  

GW: Policja na śmieci »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie INTERIA.PL
Inspektorzy ochrony środowiska kontrolują firmy śmieciowe, by znaleźć oszustów i przykładnie ich ukarać. Jeżeli będą nieskuteczni, może zastąpić ich nowa służba, policja śmieciowa - informuje "Gazeta Wyborcza".

Poseł PSL: Tusk i Rostowski powinni odejść »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie niezalezna.pl, tokfm.pl
- Według mnie duet Tusk-Rostowski powinien odejść - powiedział poseł PSL Eugeniusz Kłopotek w dzisiejszym Poranku Radia TOK FM.

ZUS: siedziba za 33 miliony »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie niezalezna.pl, Super Express
Najnowszy pałac ZUS ma stanąć w Łodzi jego budowa ma pochłonąć 33 mln zł. W tym roku, aby móc wypłacić wszystkie świadczenia, ZUS wziął pożyczkę w wysokości 12 mld zł.

DGP: Sześciolatki są z gumy »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie INTERIA.pl
W przyszłym roku w szkołach podstawowych zrobi się tłok. Do pierwszych klas trafi ponad pół miliona dzieci. Rok później - o sto tysięcy więcej - wynika z wyliczeń "Dziennika Gazety Prawnej".

Sieci: Nieudany hak w Elblągu »
Tekst opublikowany 2013-07-23, opracowanie INTERIA.PL
Tygodnik "Sieci" rozwikłał tajemnicę taśm wykorzystanych przeciw kandydatowi PiS w końcówce kampanii wyborczej w Elblągu.

Uderzył w motorower »
Tekst opublikowany 2013-07-23, opracowanie pol
Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Ścinawie Małej. W wyniku zderzeniu samochodu osobowego z motorowerem, kierujący jednośladem trafił do szpitala.
Zdjęć: 2  

Rozbojarze zatrzymani »
Tekst opublikowany 2013-07-23, opracowanie pol
Kryminalni z Nysy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój. Do zdarzenia doszło nocą na trasie Nysa - Złotogłowice. 26 – latek stracił telefon komórkowy.

Koniec prac na 22 Stycznia »
Tekst opublikowany 2013-07-23, opracowanie um
Kierowcy i piesi korzystają już z nowej nawierzchni drogowej i chodników w ulicy 22 Stycznia w Nysie. Zakończyły się roboty związane z przebudową tej gminnej drogi.
Zdjęć: 11  

Ostatni sondaż: PiS – 30,4, PO – 24,7 »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
30,4 proc. Polaków zdecydowanych pójść na wybory parlamentarne chce oddać swój głos na PiS; PO może liczyć na poparcie 24,7 proc. ankietowanych - wynika z sondażu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Nielegalne eko-zbiórki »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie rtr
W wielu miastach i miasteczkach pojawiają się ulotki i plakaty informujące o zbiórce elektrycznych śmieci. Jednak są to ogłoszenia anonimowe – kto stoi za takimi akcjami?

Kapliczka poświęcona »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie um
20 lipca mieszkańcy Podkamienia zebrali się na uroczystym poświęceniu kapliczki z obrazem Pana Jezusa oraz pasyjki na krzyż przydrożny. Poświęcenia dokonał ksiądz proboszcz Jacek Biernat z parafii św. Jana Chrzciciela w Nysie.
Zdjęć: 4  

Kurtyny wodne przy Wieży Ciśnień »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie um
Pokazy strażackie ochotników z Kubic i Przełęku, policji i udzielania pierwszej pomocy, zabawy i gry dla rodzin – to niektóre atrakcje I Festynu Rodzinnego przy Wieży Ciśnień.
Zdjęć: 6  

Ukradł torebkę »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie pol
Kryminalni z Nysy zatrzymali 55-latka podejrzanego o kradzież torebki z dokumentami i pieniędzmi. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Zatrzymany z zielem »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie pol
Nyscy policjanci zatrzymali podejrzanego o posiadanie środków odurzających. U 25-latka funkcjonariusze znaleźli marihuanę.
Zdjęć: 1  

U sternika woda w mózgu »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie pol
Policjanci z Sezonowego Ogniwa Wodnego w Nysie zatrzymali do kontroli 23 – letniego sternika. Pływający łodzią mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

Polonia Nysa górą »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie pol
Pierwsi zwycięzcy XXIII edycji turnieju piłkarskiego „Policja dzieciom 2013” wyłonieni. Po kilkugodzinnych rozgrywkach I miejsce w tym roku wywalczyli zawodnicy z „Polonii Nysa”.
Zdjęć: 8  

Pijany wodował w potoku »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie pol
Policjanci z Głuchołaz pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na terenie gminy. Kierujący osobowym oplem wpadł do przydrożnego potoku.
Zdjęć: 1  

Śmierć w vanie »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie pol
Nyscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło na trasie Nowaki - Radzikowice. 36 – letni kierujący pomimo reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia.
Zdjęć: 2  

Spłonęło BMW »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie pol
Parę minut po północy dyżurny nyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku do jakiego doszło na terenie miasta. Kierujący osobowym BMW uderzył w konstrukcję linii ciepłowniczej po czym pojazd zapalił się.
Zdjęć: 1  

Półkolonie letnie podsumowane »
Tekst opublikowany 2013-07-19, opracowanie um
165 dzieci z Niwnicy, Kubic, Kopernik, Konradowej, Kępnicy, Wyszkowa Śl., Przełęku, Domaszkowic, Hajduk Nyskich, Wierzbięcic oraz z Nysy, wzięło udział w półkoloniach letnich organizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Niwnica przy dofinansowaniu gminy Nysa.
Zdjęć: 7  

Co warto studiować? »
Tekst opublikowany 2013-07-19, opracowanie Tomasz Sąsiada i Przemysław Ławrowski, Money.pl
20 tysięcy chętnych na pedagogikę, po której pracy nie ma, dwa razy mniej na perspektywiczną logistykę. Młodzi ludzie szturmują nawet kierunki turystyczne, po których co trzeci nie znajduje zatrudnienia. Czy sami skazują się na bezrobocie?

Historyczna wizyta w Nysie  »
Tekst opublikowany 2013-07-18, opracowanie Artur Pieczarka, rzecznik prasowy UM w Nysie
W dniach 11 – 16 lipca dawni mieszkańcy Nysy odwiedzili miasto i uczestniczyli w wielu spotkaniach. Kulminacyjnym punktem wizyty Niemców była Msza św. w Bazylice oraz oficjalne spotkanie w Nyskim Domu Kultury.
Zdjęć: 26  

Skatowali psa. Staną przed sądem »
Tekst opublikowany 2013-07-18, opracowanie MC/TOZ Wrocław
Sprawa brutalnie skatowanego psa Alka znalezionego w Bukowie znalazła swój finał w sądzie. Jutro przed Sądem Rejonowym w Świdnicy odbędzie się rozprawa przeciwko dwóm oskarżonym.
Zdjęć: 14  

II edycja Festiwalu Solidarności w Środzie Śląskiej  »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie otomedia.pl
26-27 lipiec 2013 - Park Miejski. W samym środku lata - jedyny, darmowy i dwudniowy Rock'n'roll Open Air Festival. 2 dni, 16 zespołów, ponad 20 godzin muzyki na żywo!
Zdjęć: 20  

Ambasador Indii w Nysie »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie um
Na zaproszenie burmistrz Jolanty Barskiej gościła w Nysie w JE Ambasador Indii Monika Kapil Mohta. Rozmawiano o możliwościach współpracy na płaszczyźnie edukacji i gospodarki.
Zdjęć: 6  

PiS – 40 proc., PSL poza Sejmem  »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie INTERIA.PL/ZS
PiS umacnia swoją przewagę nad PO. W najnowszym sondażu TNS Polska partia Jarosława Kaczyńskiego wyprzedza Platformę o sześć punktów procentowych.

Rostowski ma nóż na gardle »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie INTERIA.PL
Wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski liczy na to, że nowa, stabilizująca reguła wydatkowa wejdzie w życie do połowy września tego roku.

Tyle kosztuje nas gen. Jaruzelski »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
Utrzymanie prezydenckiego biura - 12 tys. zł. miesięcznie, generalska emerytura - 6 tys. zł miesięcznie, do tego ochrona agentów Biura Ochrony Rządu, która kosztuje nawet 150 tys. zł - "Fakt" wylicza wydatki na Wojciecha Jaruzelskiego.

Twierdza Nysa do zdobycia  »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie um
Musztra paradna, potyczki żołnierzy, konferencja forteczna i biesiada forteczna, zwiedzanie nyskich fortyfikacji - to tylko niektóre atrakcje Dni Twierdzy Nysa - 27 lipca 2013 r.
Zdjęć: 10  

Złoty urośnie wobec franka »
Tekst opublikowany 2013-07-15, opracowanie Money.pl
Analitycy zgodnie prognozują umocnienie złotego wobec franka szwajcarskiego w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Nie mają również wątpliwości w sprawie wyraźnego wzrostu polskiej waluty w stosunku do euro. Poróżnił ich za to dolar.

Dożynki Turystyczne w Skorochowie »
Tekst opublikowany 2013-07-15, opracowanie um
Słoneczna pogoda dopisała podczas Dożynek Turystycznych w Skorochowie na tarasie „Albatrosa” oraz plaży NOR nad Jeziorem Nyskim. Impreza promująca turystykę zachęcała do ruchu i zabawy nad wodą.
Zdjęć: 26  

Śląsk w kartografii XV-XVIII w. – w Muzeum w Nysie »
Tekst opublikowany 2013-07-13, opracowanie um
"Śląsk w kartografii XV-XVIII w." - to tytuł wystawy, którą otwarto w Muzeum w Nysie. Wystawę zorganizowały HAUS SCHLESIEN w Königswinter, Urząd Miejski w Nysie oraz Muzeum w Nysie. Wśród uczestników spotkania byli dawni mieszkańcy Nysy z Hildesheim.
Zdjęć: 17  

Pamięć ofiar zbrodni wołyńskiej »
Tekst opublikowany 2013-07-12, opracowanie um
Mija 70. rocznica masowych zbrodni popełnionych przez UPA na ludności polskiej na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. W kościele św. ap. Piotra i Pawła w Nysie odprawiona została msza św. w intencji ofiar, złożono kwiaty i zapalono znicze.
Zdjęć: 12  

Rzeź Wołyńska to nie ludobójstwo? »
Tekst opublikowany 2013-07-12, opracowanie niezalezna.pl, INTERIA.PL
Głosami polityków PO i Ruchu Palikota Sejm nie zgodził się na dodanie do uchwały o zbrodni wołyńskiej zapisów mówiących wprost o dokonywanym na Polakach ludobójstwie.
Zdjęć: 6  

Blokady dla gazu łupkowego  »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie rtr
- Dzisiejsze głosowania w Komisji Ochrony Środowiska nad dyrektywą o ocenie oddziaływania środowiskowego są bardzo złym sygnałem dla branży ropy i gazu ze złóż niekonwencjonalnych...

Nowa droga »
Tekst opublikowany 2013-07-10, opracowanie um
Roboty związane z budową nowej drogi w ul. Krasińskiego w Nysie rozpoczęte. Prace prowadzi Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Głubczyc, utrudnienia w tej części miasta mają potrwać do 30 września.
Zdjęć: 3  

Wakacje – sezon na… porzucanie »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie otomedia.pl
Latem, kiedy wiele osób wyjeżdża na wakacje, liczba porzuconych psów drastycznie wzrasta. W jednej chwili tysiące czworonogów z ciepłej kanapy trafia za kraty schroniska.
Zdjęć: 1  

Policjanci u półkolonistów »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie pol
Nyscy policjanci spotkali się z uczestnikami półkolonii zorganizowanych w Bibliotece Pedagogicznej w Nysie oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niwnicy.
Zdjęć: 5  

Zderzenie pięciu aut – 3 osoby ranne »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie pol
Policjanci z Nyscy przez ponad dwie godziny prowadzili czynności na miejscu wypadku na drodze krajowej 46. W wyniku zderzeniu pięciu samochodów, trzy osoby zostały przewiezione do nyskiego szpitala.
Zdjęć: 4  

Więcej patroli w Łambinowicach »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie pol
Zastępca komendanta powiatowego policji w Nysie podpisał z wójtem gminy Łambinowice porozumienie w sprawie przekazania 4 000 zł na ponadnormatywne służby.
Zdjęć: 1  

Komornik zajął restaurację Gessler »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie wprost/INTERIA.PL
Jak donosi tygodnik "Wprost", tonie w długach, bo jej restauracje wcale nie działają tak, jakby można się było tego spodziewać...

Mamy najwięcej ministrów w Europie »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie Fakt, niezalezna.pl
18 szefów resortów, 91 wiceministrów i 8 sekretarzy stanu w kancelarii premiera - czyli 117 osób w randze ministra. Jak podaje "Fakt", w żadnym europejskim kraju biurokracja na szczeblu ministerialnym nie jest tak rozrośnięta.

Kupujesz samochód – dobrze poznaj jego historię »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie otomedia.pl
Wiele czynników wpływa na wartość rynkową auta. Jednym z nich jest jego bezwypadkowa historia.

Inwestowanie w beczki whisky  »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie otomedia.pl
Whisky jako inwestycja zadomowiła się już na naszym rynku. Polacy zainwestowali w ten trunek już 15 mln zł.
Zdjęć: 1  

Śląsk w kartografii »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie um
HAUS SCHLESIEN w Königswinter, Urząd Miejski w Nysie oraz Muzeum w Nysie zapraszają na wystawę "Śląsk w kartografii XV-XVIII w."
Zdjęć: 1  

Big-Bandy - opanowały Nysę »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie um
XIV raz odbywał się w Nysie Ogólnopolski Wakacyjny Kurs Big-Bandów. Muzyków można było zobaczyć w różnych częściach miasta podczas licznych koncertów.
Zdjęć: 2  

Inwestowanie w ochronę środowiska – to się opłaca »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie um
Na temat jubileuszu 20 – lecia działalności WiK AKWA Spółki Sp. z o. o. w Nysie, inwestycji poprawiających stan środowiska, rozmawiamy ze Zdzisławem Konikiem, prezesem gminnej spółki.
Zdjęć: 2  

Pobił 66-latka »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie pol
Kryminalni z Nysy zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu, podejrzanego o rozbój. Poszkodowany w tym zdarzeniu 66 – letni mężczyzna stracił portfel z pieniędzmi.
Zdjęć: 1  

W których szkołach remonty? »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie um
Ponad milion złotych przeznaczy gmina Nysa na remonty w placówkach oświatowych. Tuż przed wakacjami radni podjęli uchwałę o zmianach w budżecie. Na remonty przeznaczono dodatkowe 450 tys. zł.
Zdjęć: 2  

6 zł za litr benzyny? »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie Damian Słomski, Money.pl
Nawet sześć złotych za litr benzyny mogą zapłacić polscy kierowcy, jeżeli konflikt polityczny w Egipcie będzie się nasilał.

Zamiast Pobieraczka serwis Plikostrada.pl »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie PRK
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz powiatowi rzecznicy ostrzegają przed serwisem Plikostrada.pl. Ściągając z niego pliki narażamy się na wysokie opłaty.
Zdjęć: 1  

Lotnisko radzi jak parkować »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie oyo
Na podróżnych wylatujących z Wrocławia w sezonie letnim czekają rabaty na postój, specjalny parking długoterminowy, a także możliwość korzystania z parkingowej strefy VIP.
Zdjęć: 1  

Tragiczne wiadomości dla rządu Tuska »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie INTERIA.PL
Coraz większa przewaga PiS nad PO. W sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN partia Jarosława Kaczyńskiego ma 35 procent poparcia, a Platforma Obywatelska - 26 procent.

Znowu niepokojące prognozy »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie imgw
Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, opadami deszczu i silnym wiatrem

Brakuje 25 mld złotych. Komu zabiorą? »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Rząd szybko musi znaleźć 25 mld złotych. Zdaniem ekonomistów o tyle mniejsze - od zapisanych w ustawie będą w tym roku wpływy do budżetu.

Świadkowie wypadku poszukiwani »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie pol
Nyscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej 46. W wyniku zderzeniu samochodu ciężarowego z osobowym, trzy osoby zostały przewiezione do szpitala.
Zdjęć: 3  

Skok na kowala »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie pol
Zatrzymany przez nyskich kryminalnych 19-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Z jednego z zakładów na terenie gminy, wyniósł m.in. komputer z monitorem, piłę spalinową oraz szlifierki.
Zdjęć: 2  

Ktokolwiek widział… »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie pol
Policjanci z Komisariatu Policji w Otmuchowie prowadzą poszukiwania Jarosława Ludwy, który 23 czerwca 2013 około godz. 15.00 opuścił dom i do chwili obecnej nie powrócił.
Zdjęć: 1  

Bezpieczniej w Paczkowie »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie pol
Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nysie oraz burmistrz Paczkowa podpisali porozumienie w sprawie finansowania dodatkowych patroli policyjnych, mających pełnić służbę na terenie gminy.
Zdjęć: 2  

Nieruchomości – Polska przed Szwecją »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie Emmerson S.A.
Branżowy portal Global Property Guide informuje, że w ramach długoterminowych badań wybranych rynków zaobserwował największe wzrosty cen od czasów boomu przełomu 2006 i 2007 r. Wśród rynków wzrostowych znalazła się również… Polska.
Zdjęć: 1  

ZUS czy OFE? »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie Money.pl
Rząd nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji dotyczącej przyszłości drugiego filaru. Zgodnie z zapowiedzią premiera Donalda Tuska, przedstawione w ubiegłym tygodniu trzy scenariusze dla OFE mają teraz trafić do konsultacji społecznych i dopiero po ich zakończeniu dowiemy się, co dalej będzie działo się z naszymi składkami.

Stopy w dół, co dalej z kredytami?  »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Rada Polityki Pieniężnej znów obcięła stopy procentowe, jest więc szansa, że raty kredytów hipotecznych w złotych dalej będą się obniżać.

Ewakuacja portu lotniczego we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie sg
W Porcie Lotniczym zarządzono kolejną w tym roku ewakuację pasażerów i pracowników. Rano zauważono dwa niezidentyfikowane bagaże. Jeden na tarasie widokowym, drugi na terminalu ogólnodostępnym…
Zdjęć: 1  

Bezpieczniej nad jeziorem »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie um
Policjanci Ogniwa Wodnego nyskiej policji rozpoczęli swoją służbę na terenie Nyskiego Ośrodka Rekreacji.
Zdjęć: 13  

Pożegnanie absolwentów Zespołu Szkół Sportowych  »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie zss
Zgodnie z ideą nowożytnego ruchu olimpijskiego hasło „szybciej – wyżej - silniej” przyświecało tegorocznym absolwentom. 28 czerwca mury szkoły opuścili wybitni sportowcy.
Zdjęć: 10  

Sensacyjna Warszawa Ghia »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie INTERIA.PL
Była druga połowa lat 50., okres politycznej odwilży, dzięki której Polakom uchylono nieco okna na niedostępny wcześniej Zachód, kiedy na fali zmian Fabryka Samochodów Osobowych na Żeraniu postanowiła zmodernizować produkowaną tam już od dłuższego czasu przestarzałą "Warszawę".
Zdjęć: 5  

Para gejów adoptowała, by wykorzystywać »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie INTERIA.PL/AFP
To przykład skrajnej deprawacji - tak australijska policja określiła sprawę 6-letniego chłopca adoptowanego przez parę homoseksualistów i wykorzystywanego seksualnie przez rodziców i inne osoby. O sprawie informuje agencja AFP.

Oświadczenie ws. finansowania partii »
Tekst opublikowany 2013-07-02, opracowanie oto
W związku z zapowiedziami polityków Platformy Obywatelskiej wprowadzenia do Sejmu projektu dotyczącego likwidacji finansowania partii z budżetu, grupa organizacji pozarządowych...

Zabijają nas rachunki za media  »
Tekst opublikowany 2013-07-02, opracowanie Emmerson S.A.
Rachunki za media są bardzo dużym obciążeniem dla polskich rodzin.
Zdjęć: 2  

Więcej inwestycji i remontów w szkołach  »
Tekst opublikowany 2013-07-02, opracowanie um
Odbyła się sesja Rady Miejskiej w Nysie, na której uchwalone zostały m.in. fundusze na dodatkowe gminne inwestycje oraz remonty w placówkach oświatowych.
Zdjęć: 12  

Ścieżka rowerowa – ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2013-07-02, opracowanie um
Trwają prace związane z budową II etapu ścieżki rowerowej (pomiędzy ul. Adama Mickiewicza a ul. Żwirki i Wigury). Powstanie ścieżka dla rowerzystów i chodnik dla pieszych o łącznej szer. 3,5 m oraz długości 240 m.
Zdjęć: 15  

PWSZ z patronatem w Nowej Rudzie »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie pwsz
Nyska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa objęła patronatem naukowym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie.
Zdjęć: 2  

Firmy padają coraz częściej »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie
Euler Hermes Collections, spółka z Grupy Allianz, dostawca raportów handlowych, na podstawie oficjalnych danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego, zbadała sytuację polskich firm w czerwcu w kontekście bankructw.
Zdjęć: 1  

Co z tymi śmieciami? »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie Dominika Ziemkowska, Money.pl
1763 gminy podpisały umowy z firmami wywożącymi śmieci, 499 wybrało je w przetargach, ale jeszcze nie podpisały dokumentów, aż 195 jest w trakcie przetargów, a 22 nie podjęły nawet żadnych działań związanych z ich organizacją - tak wygląda stan wdrażania przez samorządy obowiązującej od dziś ustawy śmieciowej.

Rusz z pielgrzymami »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie www.camino.nysa.pl
W dniach 27-28 lipca 2013 r. zaplanowano pielgrzymkę Nyską Drogą św. Jakuba. Trwają zapisy.
Zdjęć: 4  

Mieszkanie dla młodych - jednak rozczarowanie? »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie Marcin Zadrożny/HILLS LTS S.A.
W połowie maja Rada Ministrów przyjęła projekt Ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych wprowadzającą tzw. program „Mieszkanie dla młodych”. Obecnie projekt ustawy trafił do Sejmu.

Grecja zawitała do Nysy  »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie Katarzyna Nowak, Marcin Krutak
W Nyskim Domu Kultury odbył się Wieczór Kultury Greckiej. Stał się wydarzeniem dla studentów, ale także dla całej społeczności. Organizatorem była Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna w Podkowie Leśnej Punkt Konsultacyjny w Nysie. Sala NDK była wypełniona po brzegi.
Zdjęć: 32  

Dzisiaj
Piątek 22 września 2023
Imieniny
Maury, Milany, Tomasza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl