Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 119 informacji. Wszystkie poniżej.

Płace minimalne w Europie »
Tekst opublikowany 2013-06-30, opracowanie INTERIA.PL/Praca za granicą/Maciej Sibilak
Wysokość płacy minimalnej w większości państw UE ustalana jest przez rządy lub regulowana za pomocą ustawy. W pozostałych krajach jest ona przedmiotem negocjacji pomiędzy pracodawcami a związkami zawodowymi.

Koniec szkoły »
Tekst opublikowany 2013-06-30, opracowanie um
Uroczyste apele, rozdanie świadectw, nagrody, dyplomy i wreszcie upragnione przez dzieci wakacje. Rok szkolny 2012/2013 zakończyło 4111 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Nysa.
Zdjęć: 11  

Mieszkań przybywa, nas ubywa »
Tekst opublikowany 2013-06-29, opracowanie Emmerson S.A.
Z opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny danych dotyczących przyrostu naturalnego wynika, iż w pierwszych miesiącach br. liczba zgonów przewyższała liczbę urodzeń.

Sprawdzą przepusty w Rusocinie »
Tekst opublikowany 2013-06-28, opracowanie um
Dwanaście podtopionych budynków, pięć zalanych wodą mieszkań - to rezultat intensywnych opadów deszczu w Rusocinie z 24 na 25 czerwca 2013 r.
Zdjęć: 6  

Seniorzy obradowali »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie um
Na temat stanu zaawansowania prac nad Strategią na Rzecz Seniorów oraz jej założeniach, niektórych problemach w mieście i systemie teleopieki, dyskutowano podczas obrad Rady Seniorów.
Zdjęć: 7  

Politycy tracą zainteresowanie… oprócz Kaczyńskiego »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie PRESS-SERVICE
Aż o 15 procent spadła liczba materiałów prasowych na temat liderów partii politycznych w maju. Zainteresowanie tracą wszyscy poza prezesem PiS-u – Jarosławem Kaczyńskim.

Piknik Świętojański w DDP »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie um
Noc Świętojańska obchodzona z 23 na 24 czerwca, zwana wcześniej Nocą Kupały lub Sobótką to święto sięgające głęboko w obyczaje słowiańskie. Było to jedno z najradośniejszych świąt, dlatego seniorzy z Dziennego Domu Pobytu im. Jerzego Kozarzewskiego wzięli udział w pikniku zorganizowanym z tej okazji.
Zdjęć: 12  

Opolszczyzna– kraina wyjątkowych atrakcji »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie MR

Zdjęć: 1  

Sytuacja powodziowa na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie
Publikujemy meldunek sytuacyjny z województwa dolnośląskiego 27.06.2013 r. godz. 8.00
Zdjęć: 9  

Jeleniogórski odrzutowiec podbija świat »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie oto
Podczas zakończonych właśnie, jubileuszowych 50. International Paris Air Show Le Bourget, odbyła się światowa premiera polskiego samolotu odrzutowego FLARIS LAR 1.
Zdjęć: 2  

Ostrzeżenie hydrologiczne dla Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie imgw
Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazuje dzisiejsze ostrzeżenie hydrologiczne biura prognoz hydrologicznych BPH O/Wrocław IMGW PIB dla Dolnego Śląska.

Danuty świętowały »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie um
W Skorochowie odbył się IV Zjazd Danut. Panie przybyły z różnych stron regionu. Wśród gości spotkania były: europosłanka Danuta Jazłowiecka i poseł Janina Okrągły.
Zdjęć: 3  

Bankructwo budżetu? »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie niezalezna.pl
- Minister Rostowski nie wykazał się szczególną troską o nasze emerytury. Likwidacja OFE jest dowodem na katastrofalny stan finansów publicznych, na bankructwo budżetu. Dlatego tak naprawdę OFE ulegają likwidacji - mówi nam Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK.

Sytuacja powodziowa – ostatnie dane »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie oto
W środę przed południem odbyło się kolejne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem wicewojewody Ewy Mańkowskiej. Wzięli w nim udział min. przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Urzędu Marszałkowskiego i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.
Zdjęć: 15  

OFE nie zostaną zlikwidowane »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie Krzysztof Kolany/Bankier.pl
Rządowy raport o OFE ujrzał wreszcie światło dzienne. Na specjalnej konferencji prasowej zaprezentowali go minister finansów Jacek Rostowski i minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Happening w rynku »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie pol
Na nyskim rynku przeprowadzono happening „Przestańmy biec!”, w ramach Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki. Młodzież twórczo zaangażowała się w akcję propagującą życie bez uzależnień.
Zdjęć: 2  

Samobójstwo po kontroli fiskusa »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie INTERIA.PL
Jan Gródek, rolnik spod Jeleniej Góry doprowadzony do rozpaczy po kontroli fiskusa, popełnił samobójstwo - donosi w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolita".

Uwaga – jest coraz gorzej »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie oto
Stany alarmowe przekroczone nawet o metr! Prezentujemy pełny meldunek sytuacyjny z województwa dolnośląskiego – stan na 26.06.2013 r. godz. 8.
Zdjęć: 1  

Sytuacja powodziowa na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie rtr/fot.Stanisław Cały
W związku z intensywnymi opadami deszczu o godz. 15 zakończyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wzięli w nim udział min. przedstawiciele PSP, policji, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.
Zdjęć: 13  

Fortum prześwietlił domki »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie oto
Zaledwie jedna czwarta domów jednorodzinnych we Wrocławiu posiada poprawną izolację termiczną – to główny wniosek z badań przeprowadzonych kamerą termowizyjną przez specjalistów z firmy Fortum na przełomie lutego i marca bieżącego roku. Badanie objęło 95 budynków.
Zdjęć: 9  

Wielka płyta tańsza o 30 proc. Czy warto? »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie oto
W ciągu ostatnich 5 lat ceny mieszkań spadły średnio o 10-15 proc. Najbardziej staniały lokale w budynkach z tzw. wielkiej płyty - nawet o 30 proc.

Koniec regionalnej tele-misji? »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie Lidia Geringer de Oedenberg
„Duszona” przez lata polska publiczna telewizja regionalna zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu najgorzej finansowanych w całej Europie!

Kudrycka przeprasza, Winnicki pyta »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie INTERIA.PL/OTOMEDIA.pl
Rząd nie lekceważy tego typu wydarzeń - mówiła w poniedziałek o zajściach podczas wykładu prof. Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim minister nauki Barbara Kudrycka. Minister przesłała Baumanowi list, w którym ubolewa z powodu zaistniałej sytuacji.

Może mocno popadać »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie IMGW
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na obszarze województwa dolnośląskiego.

Rewizyta nyskich sportowców w Ingelheim »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie um
Stowarzyszenie Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy w ramach rewizyty zorganizowało wyjazd nyskich sportowców (tenis stołowy i siatkówka) do partnerskiego miasta Ingelheim na polsko-niemiecki turniej sportowy.
Zdjęć: 3  

Szansa na rozwój gospodarki odpadami? »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie um
Wywiad z burmistrz Jolanta Barską na temat bieżących spraw w gminie.
Zdjęć: 5  

Święto w Otmuchowie - kwiatowej stolicy Polski »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie oto
W dniach od 5 do 7 lipca już po raz 41 Otmuchów gościł będzie miłośników kwiatów, muzyki oraz twórczości artystyczne i rzemieślniczej, stając się w tym czasie niekoronowaną kwiatową stolicą kraju.
Zdjęć: 9  

Nasza budowlanka pada »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie Emmerson S.A.
Najnowszy odczyt danych Eurostatu wskazuje na nieznaczny wzrost produkcji budowlanej w Unii Europejskiej w kwietniu. Chwilowa poprawa nie zmienia tendencji spadkowej, jaka od roku charakteryzuje europejską wspólnotę. Wśród krajów Unii Polska należy do niechlubnych liderów w tym zakresie.

Niwnica najstarszą wsią powiatu  »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie um
W muzeum nyskim miało miejsce 23 czerwca wyjątkowe wydarzenie – prezentacja książki Augusta Müllera „Niwnica. Przyczynek do historii Ziemi Nyskiej”.
Zdjęć: 5  

Segreguję! Nie Żartuję! »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie oto
Happening dotyczący nowego systemu odbioru odpadów komunalnych oraz „Dnia Recyklingu” zorganizowali Urząd Miejski w Nysie, spółka EKOM oraz Gimnazjum nr 2 w Nysie.
Zdjęć: 18  

Noc Świętojańska zintegrowała mieszkańców  »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie um/fot.Zbigniew Walewski
Podczas tradycyjnej „Nocy Świętojańskiej w Białej Nyskiej można było zobaczyć m.in., jak wykonuje się wianki, uczestniczyć w korowodzie nad rzekę Biała Głuchołaska oraz wziąć udział w zabawie tanecznej.
Zdjęć: 20  

"Fakt": Tak się pije na szczytach władzy »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
"Fakt" sprawdził, ile wypija się na szczytach władzy. W Kancelarii Premiera wypito w zeszłym roku 645 butelek wina i 122 butelki whisky - za 75 tys. złotych. U prezydenta Bronisława Komorowskiego na alkohol wydano aż 141 tys. zł.

Podsumowanie z nagrodami »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie pol
W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Nysie, odbyło się uroczyste rozdanie nagród konkursu plastycznego "Mówię NIE jestem bezpieczny".
Zdjęć: 4  

Letni program imprez »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie oto
Poniżej publikujemy zestawienie letnich imprez przygotowanych przez różne instytucje na terenie gminy Nysa
Zdjęć: 5  

Czołówka między Wójciciami a Otmuchowem »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie pol
Przez kilka godzin na drodze krajowej nr. 46, pomiędzy miejscowściami Wójcice - Omtuchów trwały utrudnia w ruchu, w związku z wypadkiem drogowym w którym uczestniczył samochód osobowy fiat punto oraz autobus.
Zdjęć: 4  

Bandyta wszedł przez okno »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie pol
Nyscy policjanci ustali sprawcę rozboju, do którego doszło w nocy z 8/9 czerwca tego roku, w jednym z mieszkań na osiedlu Podzamcze w Nysie. Zatrzymany mężczyzna to 19-latek, mieszkaniec Nysy.

Polska zapłaci 10 mld zł »
Tekst opublikowany 2013-06-23, opracowanie Frankfurter Allgemeine Zeitung, niezalezna.pl, on
"Frankfurter Allgemeine Zeitung" przedstawia dramatyczną sytuację zagranicznych przedsiębiorstw budowlanych, które rok po Euro 2012 mają nadal niezapłacone przez polskie władze rachunki.

Bauman wybuczany, narodowcy wyrzuceni »
Tekst opublikowany 2013-06-23, opracowanie rtr/INTERIA.PL/wikipedia
Antyterroryści i policja z bronią gładkolufową usunęła z otwartego wykładu byłego komunisty prof. Zygmunta Baumana protestujących członków i sympatyków NOP i kibiców Śląska.

Ranking europosłów: Szymański i Jędrzejewska »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie rtr
W ogłoszonym ostatnio rankingu, stworzonym na podstawie ocen polskich dziennikarzy w Brukseli i ekspertów zajmujących się integracją europejską poseł PiS do Parlamentu Europejskiego Konrad Szymański zajął 1 miejsce (ex equo).

Rowerzyści na cenzurowanym »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie rtr
Pogoda dopisuje i na drogi wyjechali rowerzyści. Niestety tuż za nimi ruszyła również straż miejska i policjanci, którzy chętniej niż w ostatnich latach kontrolują właścicieli jednośladów. Jak jeździć i w co wyposażyć rower aby uniknąć mandatu?
Zdjęć: 4  

Jeleniogórski odrzutowiec podbija Paryż »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie oto
Światowa premiera polskiego samolotu odrzutowego FLARIS LAR 1 (który powstał w zakładach w Podgórzynie pod Jelenią Górą), ma właśnie miejsce podczas 50. International Paris Air Show Le Bourget.
Zdjęć: 8  

Jubileusz współpracy w niemieckiej prasie »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie um
20 - lecie współpracy partnerskiej Nysy oraz Lüdinghausen, uroczystą Sesję Rady Miejskiej w Nysie, przyznanie tytułu Honorowy Obywatel Miasta dla Karl-Heinz Kocara, opisuje niemiecka prasa.
Zdjęć: 3  

Pryga i Łukaszyński na podium »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie foto. Waldemar Moroziński
W Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w Karate WKF.
Zdjęć: 4  

Zobacz szybkie skutery »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie oto
Nad nyskim jeziorem odbywają się pierwsze eliminacje Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. 22 i 23 czerwca 2013 roku piloci skuterów wodnych będą się ścigać w 5 kategoriach skuterów: siedzących, stojących i free style.
Zdjęć: 4  

Konferencje w Zespole Szkół Technicznych »
Tekst opublikowany 2013-06-21, opracowanie Angelika Bartoszek-Koza
W Zespole Szkół Technicznych odbyły się konferencje podsumowujące realizację projektu „Homo ekologicus - alternatywna droga rozwoju kwalifikacji i kompetencji zawodowych, kluczem do rynków pracy w zjednoczonej Europie”.
Zdjęć: 6  

Oświadczenie ws. referendum w Warszawie »
Tekst opublikowany 2013-06-21, opracowanie kmgmw
Koalicja Masz Głos, Masz Wybór z niepokojem przyjęła wypowiedź premiera Donalda Tuska, że jeśli dojdzie do referendum w Warszawie, to premier nie rekomenduje mieszkańcom udziału w tym politycznym przedsięwzięciu.

Gdy upał doskwiera »
Tekst opublikowany 2013-06-21, opracowanie Emmerson S.A.
Dzisiaj mamy pierwszy dzień lata. Po długiej zimie nadeszły w końcu oczekiwane cieplejsze dni. Dla niektórych wręcz za bardzo. Jak można sobie radzić ze zbyt wysoką temperaturą w mieszkaniach?

Happening o segregacji odpadów  »
Tekst opublikowany 2013-06-19, opracowanie um
Urząd Miejski w Nysie w ramach akcji informacyjnej dotyczącej nowego systemu odbioru odpadów komunalnych oraz „Dnia Recyklingu” 21 czerwca o godzinie 11 przy ul. Krzywoustego organizuje happening pod hasłem „Segreguję! Nie Żartuję!”
Zdjęć: 1  

Testuje najlepsze auto terenowe świata »
Tekst opublikowany 2013-06-19, opracowanie
Martin Kaczmarski, jako pierwszy Polak po Krzysztofie Hołowczycu został zaproszony przez team fabryczny X-raid do testowania MINI All4 Racing. To najlepsze auto terenowe świata.
Zdjęć: 3  

Świat młodych - bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2013-06-19, opracowanie rtr
Według Międzynarodowej Organizacji Pracy w 2013 roku na świecie będzie ok. 73 mln tzw. „młodych bezrobotnych”.

Letnie przeboje wrocławskiego lotniska »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie rtr
Malaga – to najpopularniejszy południowy, niskokosztowy kierunek z letniej oferty wrocławskiego lotniska. W kwietniu i maju poleciało tam ponad 6 tysięcy pasażerów.
Zdjęć: 1  

Kup nieruchomość za granicą »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie Emmerson Realty Interntaional S.A.
Osoby dysponujące nadwyżką zasobów finansowych chętnie kierują swoje kroki na rynek nieruchomości. Poszukiwania rozpoczynają w naturalny sposób od najbardziej znanego im lokalnego rynku mieszkaniowego.

Kradł budowlankę »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie pol
Nyscy policjanci ustalili mężczyznę, podejrzewanego o kradzieże z włamaniem na terenie Goświnowic. 36-latek usłyszał już zarzut.

Pobiła za 50 zł »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie pol
Nyscy policjanci zatrzymali 24-letnią kobietę - mieszkankę Nysy, która dzień wcześniej przy ul. Kordeckiego pobiła 63-letnią kobietę.

Złodziej w areszcie »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie pol
Policjanci z Korfantowa zatrzymali 26 - letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież m.in. telewizora i laptopa.

40-lecie rekordów - Kąty Wrocławskie/Kobierzyce  »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie oto/www.rekord73.pl
W czerwcu świętować będziemy 40-lecie światowych rekordów prędkości Polskiego Fiata 125p ustanowionych na podwrocławskiej autostradzie.
Zdjęć: 6  

Gminne zawody pożarnicze »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie um
15 czerwca przeprowadzono w Kępnicy gminne zawody sportowo – pożarnicze w których udział wzięło 34 drużyny w tym 12 kobiecych.
Zdjęć: 13  

Nysanki na Kongresie Kobiet »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie um
Burmistrz Jolanta Barska wzięła udział w panelu dyskusyjnym podczas V Kongresu Kobiet m.in. z udziałem Danuty Hübner, europarlamentarzystki, byłej komisarz Komisji ds. polityki regionalnej. W Kongresie brała udział reprezentacja kobiet z gminy Nysa.
Zdjęć: 18  

Ferma norek - decyzja wójta nieważna »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie rtr
Samorządowe Kolegium Odwoławcze stwierdziło nieważność decyzji wójta Żórawiny stwierdzającej brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko budowanej w gminie fermy norek.

Niższe ceny na rynku wtórnym »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie Emmerson S.A.
W ramach kwartalnych raportów NBP publikuje informację o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości. W najnowszej dostępnej analizie dotyczącej I kwartału 2013 r. można zapoznać się m.in. z poziomem cen transakcyjnych.

PWSZ liderem »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie pwsz
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie otrzymała certyfikat jakości „Uczelnia Liderów 2013”.
Zdjęć: 3  

EKOM bierze śmieci »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie um
Rozstrzygnięto przetarg na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w gminie Nysa.

Bezpieczne pieniądze czy wysokie zyski? »
Tekst opublikowany 2013-06-15, opracowanie oto
Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny obniżyła stopy procentowe o 25 punktów. Referencyjna stopa procentowa wynosić będzie 3,00 proc. w skali rocznej.

Wywalczyli pięć medali  »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie um
Na stadionie Kuźniczki w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lekkiej Atletyce. Do zawodów awans wywalczyła liczna grupa nyskich młodych adeptów lekkiej atletyki.
Zdjęć: 3  

Muzułmańskie kraje w Europie: Strach przed islamistami »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie INTERIA.PL/ZS
Obywatele europejskich krajów w których islam jest religią dominującą, obawiają się ekstremistycznych grup religijnych - wynika z opublikowanego przez "The Pew Forum" raportu "The World’s Muslims: Religion, Politics and Society 2012". A wpływy takich grup w regionie rosną.

Cięcia w dopłatach dla rolników  »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie rtr
Posłowie do PE głosowali dziś nad raportem, ustanawiającym współczynnik korygujący do płatności bezpośrednich przewidzianych w rozporządzeniu (WE) nr 73/2009 w odniesieniu do roku kalendarzowego 2013.

Czy padnie nasz rynek nieruchomości? »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie Emmerson S.A.
Śledząc doniesienia z krajów, w których w ostatnich latach doszło do pęknięcia banki spekulacyjnej na nieruchomościach możemy dostrzec, iż najbardziej spektakularne spadki cen są w dużej mierze rezultatem wystawienia na rynek pokaźnej liczby domów i mieszkań przejętych przez banki od kredytobiorców mających kłopoty ze spłatą długu. W Polsce pomimo pogarszającej się jakości portfela kredytowego nie ma w tym momencie zagrożenia podobną sytuacją.

Nasi sołtysi w Senacie RP  »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie um
W Senacie odbyły się konferencja „Fundusz sołecki – doświadczenia i perspektywy”, a także finał konkursów „Sołtys roku 2012” i „Sołectw@ w sieci”. W konferencji wzięli udział nagradzani „sołtysi roku” Danuta Łabędzka oraz Robert Baraniewicz.
Zdjęć: 3  

Zostań współwłaścicielem amerykańskiego hotelu »
Tekst opublikowany 2013-06-11, opracowanie Emmerson Realty International S.A.
Dla Inwestora – luksusowe miejsce na wakacje i długoterminowa inwestycja. Dla dewelopera – alternatywne źródło finansowania budowy i transfer ryzyka inwestycyjnego. Dla operatora hotelowego – obiekt, w którym może prowadzić swoją działalność. Taka logika leży u podstaw instrumentu zwanego condohotelem.

Małe biura padną? »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie niezalezna.pl, Puls Biznesu
Decyzja resortów finansów i turystyki o podniesieniu wysokości gwarancji dla biur podróży może doprowadzić do pozostania na rynku jedynie największych touroperatorów.

Pożar na statku »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie pol
Na statku pasażerskim Gracja, na jeziorze, wybuchł pożar. Płynęło nim blisko trzydziestu pasażerów, podczas ewakuacji część z nich wpadła do wody, kilku z nich zostało rannych.
Zdjęć: 10  

Wymusił pierwszeństwo? »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie pol
Nyscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło na drodze krajowej 46 w Sidzinie. W wyniku tego zderzenia do szpitala trafił 29 - letni motocyklista.
Zdjęć: 4  

Nysa gotowa na powrót koniunktury »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie Artur Pieczarka
Pogrążona w kryzysie Europa wciąż czeka na ożywienie gospodarcze. Bezrobocie rośnie, większość państw na starym kontynencie, boryka się z dekoniunkturą na rynku i rosnącym deficytem. Nysa po upadku największych zakładów poszukuje dróg, by jak najszybciej stworzyć warunki do rozwoju.
Zdjęć: 3  

Zagrożenie powodziowe – Wrocław i region »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie red
Stan wody na Odrze od wczoraj systematycznie opada. Na wodowskazie w Trestnie stan wody obecnie wynosi 397 cm – czyli 29 cm poniżej stanu wody podczas sobotniej kulminacji fali wezbraniowej (426 cm).
Zdjęć: 1  

Absolutorium dla burmistrz Nysy  »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie um
Rada Miejska w Nysie udzieliła absolutorium burmistrz Jolancie Barskiej za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Podczas ostatniej sesji głosowano także za udzieleniem dotacji na wkład własny do remontu Bazyliki Mniejszej z funduszy MFEOG.
Zdjęć: 5  

Międzynarodowe policyjne kopanie »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie pol
Nyscy policjanci brali udział w międzynarodowym turnieju piłki nożnej w Czechach. Organizatorem byli funkcjonariusze stowarzyszenia IPA z Jesenika.
Zdjęć: 2  

Przedszkolaki u policjantów »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie pol
Dzieci z Przedszkola nr 14 w Nysie odwiedziły Komendę Powiatową Policji. W trakcie spotkania z policjantami zapoznały się z pracą technika kryminalistyki i dyżurnego jednostki oraz służbą policjantów pionu ruchu drogowego.
Zdjęć: 2  

Młodzian z marychą »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie pol
Policjanci znaleźli blisko 7 gramów marihuany w mieszkaniu 23-latka z Nysy. Mężczyzna usłyszał już zarzut, do którego się przyznał.
Zdjęć: 1  

Pożyczki na rozwój firmy »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie rtr
Jesteś dolnośląskim przedsiębiorcom i szukasz środków na rozwój firmy? Program JEREMIE realizowany przez Polską Fundację Przedsiębiorczości ma ciekawą ofertę.
Zdjęć: 1  

Porażka Pudzianowskiego, bezkonkurencyjny Chalidow »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie DJ/INTERIA.PL
Gala KSW 23 za nami. W Ergo Arenie wielkich emocji nie zabrakło. Mamed Chalidow efektownie poddał gwiazdę K-1 Melvina Manhoefa, Sean McCorkle pokonał Mariusza Pudzianowskiego, a Michał Materla po zaciętym i krwawym pojedynku obronił mistrzowski pas w wadze średniej w konfrontacji z Kendallem Grove'em.

Więcej za wodę i ścieki »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie red
Nad cenami i stawkami opłat za wodę oraz ścieki dyskutowali radni Rady Miejskiej w Nysie podczas sesji Rady Miejskiej w Nysie zwołanej w dniu 3 czerwca 2013 r. Zaakceptowano nowe stawki zaproponowane przez gminną spółkę AKWA Nysa.
Zdjęć: 5  

Nysa w ogólnopolskiej kampanii  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie um
W ramach akcji „Wakacje bez alkoholu 2013” dzieci, młodzież oraz rodzice ze szkołach podstawowych na terenie całej gminy Nysa otrzymają ulotki edukacyjne, które zostaną wykorzystane podczas organizowanych półkolonii letnich w ramach warsztatów profilaktycznych.
Zdjęć: 2  

Półkolonie dla dzieci i młodzieży  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie um
W ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na terenie gminy Nysa realizowane będą półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży.
Zdjęć: 1  

Ruszyły loty do Dubrownika »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Z Wrocławia wystartował pierwszy samolot do Dubrownika. To kolejna, po Cyprze Północnym, nowość czarterowa w letniej ofercie Portu Lotniczego Wrocław.
Zdjęć: 1  

Sokoły wracają  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Młode sokoły wędrowne zamieszkały w sztucznych gniazdach na terenach nadleśnictw Milicz i Żmigród.
Zdjęć: 5  

Pan Tadeusz w konarskim pałacu »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie Danuta Kobyłecka
W pałacu, w Konarach miało miejsce niecodzienne wydarzenie artystyczne. Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. J. Kozarzewskiego wystawili spektakl baletowy „Pan Tadeusz”.
Zdjęć: 5  

Co robić z pieniędzmi na lokatach? »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny obniżyła stopy procentowe o 0,25 punktu procentowego. Tym sposobem główna stopa referencyjna spadła do nowego, rekordowo niskiego poziomu 2,75 procent. I o ile klienci banków spłacający kredyty hipoteczne w złotych mogą się cieszyć z takiego rozwoju wydarzeń, to już posiadacze lokat - niekoniecznie. Wraz z cięciami stóp procentowych spadają bowiem ich zyski.

Wampiriada w komórce ratuje życie »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Powstała pierwsza w Polsce aplikacja na telefony komórkowe, dzięki której możemy uratować komuś życie. W razie pilnej potrzeby krwi dostaniemy sygnał z informacją, kto i jakiej grupy potrzebuje. Każdy może zostać bohaterem.

Tuningowisko XXL Night Racing w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie rtr
Ubiegłoroczna edycja imprezy była dużym sukcesem. Odbyły się wszystkie zaplanowane konkurencje i atrakcje. Wszystkie spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Frekwencja dopisała. Przez trzy dni trwania Tuningowiska odwiedziło nas około 10 000 gości i uczestników.
Zdjęć: 3  

Nadchodzą burze z gradem »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie imgw
Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które zbliżają się do województwa dolnośląskiego.

Studiuj w MWSLiT we Wrocławiu  »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie rtr
• Nowy kierunek TRANSPORT • Studia magisterskie (3 SEMESTRY zamiast 4) - nowe specjalności

I Eliminacja Mistrzostw Polski na Skuterach Wodnych  »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie oto
Przez dwa dni (22 i 23 czerwca) na nyskiej plaży miejskiej będą się ścigać piloci skuterów wodnych z licencjami sportowymi z całej Polski i z zagranicy.
Zdjęć: 1  

Straty po Euro 2012 »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie rmf24.pl/niezależna.pl
Do końca roku skarb państwa straci 44 miliony złotych na utrzymaniu stadionów wybudowanych na Euro. Straty przynoszą wszystkie obiekty z wyjątkiem poznańskiego. Biznesplany na 2013 roku stadionów w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu przejrzeli dziennikarze RMF FM.

Gaz łupkowy dzieli »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie Konrad Szymański
- Badania nie dają żadnej jasnej odpowiedzi. Dlatego będą podatne na polityczne interpretacje. Europejczycy są w równych częściach (ok. 30%) podzieleni na tych, którzy popierają wydobycie gazu niekonwencjonalnego, oczekują nowych unijnych regulacji w tym obszarze oraz tych, którzy sprzeciwiają się temu wydobyciu - komentuje poseł do PE Konrad Szymański przedstawione dziś w Brukseli wyniki badań.

A może nieruchomość w USA? »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie Emmerson S.A.
Rynek nieruchomości wspiera coraz mocniej amerykańską gospodarkę i konsekwentnie krok po kroku wychodzi z dołka.

Mokry problem »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie Emmerson S.A.
W ostatnich dniach za pośrednictwem mediów jesteśmy świadkami zmagań naszych sąsiadów z wodnym żywiołem. W Polsce sytuacja przynajmniej na ten moment nie jest tak katastrofalna, jednak wiele osób dobrze pamiętających ostatnie powodzie z niepokojem śledzi prognozy pogody.

Konkurs rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie rtr
XIV Międzyszkolny Konkurs Teatrzyków Lalkowych od lat organizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawowa im. J. Kozarzewskiego.
Zdjęć: 3  

Jakie mieszkania kupujemy? »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie Emmerson S.A.
Sprawdziliśmy jakie mieszkania były w ostatnich miesiącach najczęściej przedmiotem transakcji kupna – sprzedaży. W tym celu przeanalizowano transakcje zawarte w pierwszych miesiącach 2013 r. za pośrednictwem firmy Emmerson w pięciu aglomeracjach.

Wrocławski Węzeł Wodny - bezpieczny »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie duw
Odbyło się kolejne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zgodnie z danymi przekazanymi przez poszczególne służby sytuacja na Dolnym Śląsku przedstawia się następująco:
Zdjęć: 1  

W parku Taksim miał stanąć meczet »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie Lidia Geringer de Oedenberg
Tureckim obywatelom była potrzebna tylko iskra i to jak się okazało „ekologiczna” - by wyjść tłumnie na ulice. Zaczęło się od skromnej manifestacji obrońców drzew w parku przy placu Taksim, po tym, gdy premier Recep Tayyip Erdogan zdecydował, że ma tam stanąć meczet...

Zaczynamy czytać? »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie rtr
Niewielka w tym zasługa ebooków, bo Polacy nadal wierni są literaturze w wersji papierowej. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza książki używane, przekazywane bądź sprzedawane za symboliczną złotówkę.

Upadek biura podróży »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie rtr
Dwa podmioty z Grupy GTI, tj. German Travel International i Sky Airlines, ogłosiły upadłość.

Dolny Śląsk z dostępem do morza  »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie oto
Wystarczy niespełna trzygodzinny lot z Wrocławia, by znaleźć się na Krecie, niewiele więcej potrzeba, by rozpocząć wakacje na Malcie. Morze Śródziemne nigdy nie było bliżej Dolnego Śląska.

Plener rzeźbiarski w Sumperku »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie rtr
W Sumperku odbył się Plener Rzeźbiarski z udziałem artystów-rzeźbiarzy z powiatu nyskiego: Stanisława Kilareckiego, Ryszarda Ziółkowskiego i Jana Serafina.
Zdjęć: 4  

Ile kosztują powodzie? »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Andrzej Zwoliński i Tomasz Sąsiada, Money.pl
Tonąca Praga, południowe Niemcy i część Austrii. W Polsce w kilkunastu miejscach ogłoszono alarmy przeciwpowodziowe, głównie na Dolnym Śląsku w rejonie Kotliny Kłodzkiej i Jeleniogórskiej. Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu informuje, że poziomy wody w rzekach do jutra będą rosły. Alarm przeciwpowodziowy ogłoszono w 14 miejscowościach, głównie na Bobrze, Kwisie, Nysie Kłodzkiej, Łużyckiej, a także Bystrzycy, Kaczawie i Ślęzy. Decydujące będą najbliższe dni. Na razie, jak informuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, na usuwanie skutków powodzi i podtopień rząd odłożył prawie 1,1 mld zł.

Sytuacja meteo i hydrologiczna na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie oto
Obowiązujące ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne oraz pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe wprowadzone przez samorządy.

IV Jedynkowy Koncert na rzecz Hospicjum  »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie rtr
Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Nysie zorganizowała koncert w NDK na rzecz nyskiego hospicjum.
Zdjęć: 10  

Czy skłamać w deklaracji śmieciowej? »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Marcin Zadrożny/HILLS LTS S.A.
Ustawa z dnia 1 lipca 2011 roku o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw nałożyła nowe obowiązki na gminy.

ND: Rośnie fala niemieckich roszczeń »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Nasz Dziennik
Kolejni obywatele Niemiec domagają się odszkodowań za porzucone w Polsce mienie. Jak dowiedział się "Nasz Dziennik" do Starostwa Powiatowego w Olsztynie wpłynęły cztery nowe wnioski o wypłatę odszkodowań tak zwanym późnym przesiedleńcom.

Sytuacja w województwie dolnośląskim »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie oto
Obowiązujące ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne

Przyśpieszone wybory? – pół na pół »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie rzeczpospolita.pl, niezależna.pl
Z sondażu Homo Homini dla „Rzeczpospolitej" wynika, że Polacy są podzieleni w sprawie przyspieszonych wyborów. Zwolennicy rozwiązania parlamentu stanowią 43 proc. społeczeństwa.

Zmiana miejsca koncertu Sinead O’Connor we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie oto
Wrocławski koncert Sinead O’Connor odbędzie się w hali Orbita przy ul. Wejherowskiej, a nie jak wcześniej zapowiadano - na Wyspie Słodowej.
Zdjęć: 2  

Turniej Singlowy Tenisa Ziemnego »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie nor
Na kortach tenisowych Stadionu Miejskiego przy ul. Kraszewskiego odbył się X Otwarty Turniej Singlowy Tenisa Ziemnego o „Puchar Burmistrza Nysy” (cały turniej rozegrany w niedzielę ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne panujące w sobotę).
Zdjęć: 8  

Kredyt we frankach już się nie opłaca »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie Maciej Czujko i Łukasz Pałka, Money.pl
Upadł ostatni argument przemawiający za kredytami we frankach szwajcarskich. W ostatnich latach - gdy waluta ta drastycznie drożała - dla osób spłacających w niej hipoteki pocieszeniem było to, że mimo wszystko płacą niższą ratę od Polaków, którzy oddają do banku raty zobowiązań w złotych. Teraz okazuje się, że w wielu przypadkach ta reguła przestała już funkcjonować.

Znowu deszcz »
Tekst opublikowany 2013-06-02, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na obszarze województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 1  

Gdzie ogłoszono stan zagrożenia? »
Tekst opublikowany 2013-06-02, opracowanie rtr
Wykaz rejonów województwa dolnośląskiego, w których ogłoszone są stany zagrożenia przeciwpowodziowego (PP – pogotowie, AP – alarm przeciwpowodziowy).

Komunikat o sytuacji hydrologicznej »
Tekst opublikowany 2013-06-02, opracowanie rtr
W niedzielę 2 czerwca w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie zorganizowano w związku z intensywnymi opadami deszczu, które wystąpiły min. minionej doby na terenie województwa.

Poziom rzek niebezpiecznie rośnie »
Tekst opublikowany 2013-06-01, opracowanie imgw
W związku z prognozowanymi opadami deszczu w okresie najbliższej doby w zlewniach dopływów środkowej Odry wystąpią wzrosty stanów wody.

Głuchołazy wygrały plac zabaw Muszkieterów »
Tekst opublikowany 2013-06-01, opracowanie rtr
Głuchołazy zwyciężyły w ogólnopolskim plebiscycie „Zagłosuj na Swoje Miasto” organizowanym przez Fundację Muszkieterów. W nagrodę otrzymają od Muszkieterów nowoczesne i kolorowe place zabaw.
Zdjęć: 2  

Dzisiaj
Środa 17 lipca 2024
Imieniny
Aleksego, Bogdana, Martyny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl