Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 109 informacji. Wszystkie poniżej.

XVIII Turniej im. Marka Wielgusa »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie oto
31 marca kończą się zapisy do XVIII Ogólnopolskiego Turnieju im. Marka Wielgusa, najstarszego turnieju piłkarskiego dla chłopców i dziewcząt w kategorii wiekowej U-11.
Zdjęć: 1  

Dokąd polecimy z Wrocławia? »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie oto
Dla spragnionych słońca - Kreta, Malta, Malaga, dla wielbicieli szybkich city-breaków - Paryż, Wenecja, Rzym. Na wakacje Sycylia, Sardynia, Portugalia, Chorwacja. Od 31 marca nowy rozkład lotów.
Zdjęć: 1  

Obniżają detaliczne ceny energii. Węgrzy.  »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie Andrzej Sadecki /www.osw.waw.pl
Na Węgrzech narasta konflikt między rządem Viktora Orbána, a koncernami energetycznymi. Rząd wymusił na nich z początkiem 2013 roku obniżkę cen energii dla odbiorców indywidualnych.

Ojciec Joachim trafił do aresztu »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa i wyłudzanie pieniędzy na szkodę duchownych różnych parafii na terenie całego kraju.
Zdjęć: 1  

Rozbijali kościelne skarbonki »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o okradanie kościołów. Sprawcy działali na terenie województwa dolnośląskiego oraz opolskiego. Ich łupem padały kilkusetzłotowe kwoty z kościelnych skarbonek.
Zdjęć: 1  

Nyski boks rośnie »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie rtr/fot.boks/Paweł Maluśki
Trzy lata temu utworzono w Nysie sekcje bokserską. Od roku pięściarze z naszego miasta zdobywają medale. Jednak walczą pod patronatem… klubu bokserskiego ZBK „Jaskinia Lwa” Ziębice.
Zdjęć: 5  

Emigrują już rodziny naszych polityków »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
"Politykom przestali wierzyć nawet ich bliscy. Rodzina Jacka Żalka, synowie Ryszarda Czarneckiego czy Tadeusza Cymańskiego nie uwierzyli, że Polska jest zieloną wyspą w morzu kryzysu, który trapi Europę. Nie czekali, aż ktoś zreformuje kraj. Wyjechali za chlebem za granicę i zarabiają tam lepiej niż w kraju" - donosi "Fakt".

III sesja Rady Seniorów »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie um
Na temat dróg, chodników, komunikacji miejskiej, wyprowadzaniu psów, a także służby zdrowia rozmawiano podczas III sesji Rady Seniorów.
Zdjęć: 11  

Policja w Carolinum »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie pol
Bezpieczeństwo, odpowiedzialność prawna nieletnich sprawców czynów karalnych jest jednym z tematów poruszanych podczas spotkań w szkołach. Takie spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących "Carolinum".
Zdjęć: 3  

Zamożne, niezależne, dojrzałe i… zakażone »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie rtr
W Polsce rośnie odsetek osób, u których HIV wykrywany jest powyżej 50 roku życia. Wiele z nich to zamożne kobiety, które nigdy nie uważały się za potencjalnie zagrożone wirusem.

Narkotyczna odżywka »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie pol
Kryminalni z Nysy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. 23-latek w mieszkaniu posiadał 12,5 grama marihuany.
Zdjęć: 2  

Nowoczesna gospodarka odpadami to szansa na rozwój gminy  »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie um
Rozmowa z burmistrz Nysy Jolantą Barską na temat aktualnych spraw w gminie.
Zdjęć: 1  

Marzysz o firmie? Jest kasa »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
W kwietniu mikroprzedsiębiorcy z małych miejscowości i wsi mogą składać wnioski o unijne, bezzwrotne dofinansowanie nawet do 300 tys. złotych.

Kiedy runie wielka płyta? »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie Emmerson S.A.
Co jakiś czas w mediach przewija się temat budownictwa mieszkaniowego z okresu PRL. Eksperci przypominają, że nieuchronnie zbliża się teoretyczny okres żywotności budynków w technologii wielkiej płyty.

Dni Nysy 2013 – święto miasta z udziałem gwiazd »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie um
Na temat przygotowań do Dni Nysy 2013 r. rozmawiamy z wiceburmistrzem Nysy Aleksandrem Juszczykiem, który nadzoruje całość przygotowań.
Zdjęć: 3  

Tysiące mandatów nieważnych! »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie INTERIA.PL
Jak podało radio Tok FM, mandat wystawiony przez policjanta na podstawie wskazań z radaru Iskra-1 zakwestionował sąd w Sierpcu. W uzasadnieniu wyroku sędzia stwierdził, że część radarów tego typu, zamontowanych w radiowozach Alfa Romeo 159, działa nielegalnie!

Palmowa Niedziela w Hajdukach Nyskich »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie um
W Niedzielę Palmową w Hajdukach Nyskich odbyła się impreza kultywująca tradycje ludowe pod nazwą " Palma Wielkanocna 2013- kultywowanie tradycji w Hajdukach Nyskich ".
Zdjęć: 6  

Full Power Spirit zaśpiewali w Nysie »
Tekst opublikowany 2013-03-24, opracowanie um
Jeden z najprężniej działających i najczęściej koncertujących zespołów nurtu muzyki chrześcijańskiej, tworzących głównie w stylu hip-hop, Full Power Spirit, wystąpił podczas spotkania młodzieżowego w Kościele św. Ap. Piotra i Pawła.
Zdjęć: 10  

Eliminacje pożarniczego konkursu »
Tekst opublikowany 2013-03-24, opracowanie um
Finał eliminacji gminnych Opolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” odbył się na terenie Komendy Powiatowej PSP w Nysie.
Zdjęć: 5  

Wielkanocny Bastion św. Jadwigi »
Tekst opublikowany 2013-03-24, opracowanie um
W niedzielę palmową tłumy mieszkańców Nysy i okolic odwiedziły Bastion św. Jadwigi. Po przedpołudniowych mszach świętych w nyskich kościołach, mieszkańcy udali się na spacer do fortecznego obiektu...
Zdjęć: 8  

Wagary z amfetaminą »
Tekst opublikowany 2013-03-24, opracowanie pol
Policjanci z Paczkowa zatrzymali 16 – letniego chłopaka, który posiadał przy sobie około 0,30 grama narkotyku. Nastolatek odpowie przed Sądem Rodzinnym w Nysie.

Na stadionie o siatkówce »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie um
Na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie odbyła się konferencja pt. „Siatkarskie Ośrodki Szkolne – cele i zadania na rok 2013” zorganizowana dla dyrektorów szkół, w których działają Siatkarskie Ośrodki Szkolne.
Zdjęć: 2  

Danuta Łabędzka doceniona »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie um
Podczas corocznego spotkania liderów odnowy wsi w województwie, w Prószkowie, byłej sołtys Skorochowa, Danucie Łabędzkiej, przyznano „Krzyż Zasługi”.
Zdjęć: 1  

Wybory w Związku Żołnierzy WP »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie um
W nyskim Muzeum odbyło zebranie sprawozdawczo-wyborcze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Nysie. Podczas spotkania wybrano nowe władze oraz wręczono wyróżnienia.
Zdjęć: 9  

Efektowna sesja sportów amerykańskich »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie oto
Wrocław staje się powoli stolicą sportów amerykańskich w Polsce. Cztery kluby spotkały się na wspólnej sesji zdjęciowej na Stadionie Miejskim.

Padł rekord. Kogo zgłoszono do nagrody?  »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie rtr
Do Nagrody Poetyckiej Silesius w tym roku zgłoszono rekordową liczbę niemal 150 tytułów. Wśród autorów zgłoszonych pozycji znalazło się także 4 cenionych laureatów poprzednich edycji Silesiusa.
Zdjęć: 1  

Rząd sięgnie po OFE i podniesie podatki »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie Łukasz Pałka, Maciej Rynkiewicz, Money.pl
Przez pierwsze dwa miesiące tego roku rząd wydał już z kasy państwa 21,7 miliarda złotych więcej niż zarobił. Oznacza to, że wykorzystał już ponad 60 procent planowanego na cały rok deficytu budżetowego.

Dolnośląscy kierowcy zbyt często okradani »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie multiagencja CUK Ubezpieczenia
W 2012 r. złodzieje ukradli samochody o łącznej wartości aż 521 mln zł, czyli o 12 mln zł droższe niż rok wcześniej. Z policyjnych statystyk wynika, że w woj. dolnośląskim zagrożenie kradzieżą jest znacznie większe niż średnia krajowa i w tej niechlubnej kategorii ustępuje tylko woj. łódzkiemu! Czy można się skutecznie zabezpieczyć przed utratą auta?
Zdjęć: 1  

Handlowali ludźmi  »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie pol
Policjanci CBŚ i KWP we Wrocławiu zatrzymali 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się handlem ludźmi i wyłudzeniem na terenie Wielkiej Brytanii.

viaAUTO - totalna inwigilacja kierowców? »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie Maciej Rynkiewicz,Tomasz Sąsiada, Money.pl
Zamiast bramek do pobierania opłat za przejazd autostradą elektroniczny system automatycznie naliczający należność? Przejazd bez zatrzymywania się, stania w kolejce do zapłaty, ale za to w zamian za wykupienie specjalnego urządzenia za ponad sto złotych?

Czy Rosja uratuje Cypr? »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie Ośrodek Studiów Wschodnich
19 marca cypryjski parlament odrzucił przedstawione trzy dni wcześniej warunki porozumienia Eurogrupy (organu zrzeszającego ministrów finansów krajów członkowskich strefy euro) z rządem Cypru o pomocy finansowej UE i MFW w wysokości 10 mld euro pod warunkiem zgody cypryjskich władz na jednorazowe opodatkowanie wkładów zdeponowanych w ich bankach.

Policjanci w szkołach »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie pol
O bezpieczeństwie, odpowiedzialności i prawach nieletnich sprawców czynów karalnych rozmawiała nyska policjantka z młodzieżą Ośrodka Wychowawczego nr 1 w Nysie. Spotkanie to odbyło się w ramach programu „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny uczeń”.
Zdjęć: 3  

Dzieci na komendzie »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie pol
Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Nysie. Głównym tematem spotkania było poznanie codziennej pracy funkcjonariuszy.
Zdjęć: 9  

Nowy komendant dolnośląskiej policji  »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie pol
Inspektor Wojciech Ołdyński, były Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, został nowym Komendantem dolnośląskiej Policji. Zastąpił na tym stanowisku nadinspektora Dariusza Biela, który przeszedł na emeryturę.
Zdjęć: 1  

Lewiatan przeciwko zmianom prawa pracy »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie rtr
Związki Zawodowe NSZZ Solidarność domagają się radykalnych zmian w ustawie prawo pracy. Podwyższenie płacy minimalnej, likwidacja umów śmieciowych, ograniczenie elastycznego czasu pracy czy obniżenie wieku emerytalnego – to postulaty, które według Związków pomogą zmniejszyć bezrobocie w Polsce.

Zaproszenie na zawody »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie Adam Łabutin
Zarząd Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego oraz dyrekcja Zespołu Szkół Sportowych w Nysie zapraszają na zawody Kontrolne Kadry i Ogólnopolski Turniej Młodości w gimnastyce sportowej kobiet.
Zdjęć: 1  

W Budowlance po góralsku »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie rtr
W Zespole Szkół Technicznych w Nysie odbyła się coroczna impreza kulturalna pt. W Budowlance po góralsku.
Zdjęć: 6  

Polecimy z Wrocławia do Zadaru  »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie oto
Linie Lotnicze Eurolot poszerzają ofertę połączeń z Wrocławia i uruchamiają kolejną międzynarodową trasę. Od 13 czerwca z wrocławskiego lotniska polecimy bezpośrednio do Zadaru w Chorwacji.
Zdjęć: 1  

SP 3 nagrodzona »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie rtr
W Opolu odbyło się podsumowanie regionalnego etapu konkursu „Mam 6 lat”, ogłoszonego przez ministra edukacji narodowej.
Zdjęć: 3  

Polska drugim Cyprem? Raczej nie »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie Bankier.pl
Trwa zamieszanie wokół pomocy finansowej dla Cypru i związanego z nim opodatkowania depozytów. W świecie finansów to bez wątpienia wydarzenie roku.

Wypadek na Piłsudskiego »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie pol
Policjanci prowadzą czynności w sprawie wypadku, do którego doszło przy ul. Piłsudskiego. Samochód osobowy potrącił 25-letnią kobietę i jej niespełna roczne dziecko.
Zdjęć: 4  

Kradli trunki przez 2 dni »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie pol
Za kradzież 12 butelek alkoholu odpowiedzą 19 i 27-letni mieszkańcy gminy Korfantów. Jeden z podejrzewanych, odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach  »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie SON
Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN od 2009 roku organizuje akcję świąteczną w ramach projektu RODACY-BOHATEROM. Przygotowujemy paczki świąteczne na ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIE I NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE.
Zdjęć: 2  

Szkoła otwarta dla „dzieci niezwykłych” »
Tekst opublikowany 2013-03-18, opracowanie um
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Nysie w ramach współpracy z Zespołem Szkół Sportowych zorganizował VI Regionalny Miting Gimnastyczny Olimpiad Specjalnych.
Zdjęć: 3  

Pożar przy ul. Stawowej  »
Tekst opublikowany 2013-03-17, opracowanie KPPSP
Do groźnego pożaru doszło w budynku jednorodzinnym przy ul. Stawowej w Nysie. Strażacy wykorzystali kamerę termowizyjną.
Zdjęć: 14  

Omówili skargi na kibiców »
Tekst opublikowany 2013-03-16, opracowanie pol
W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu imprez sportowych na terenie powiatu. Oprócz przedstawicieli Policji na spotkaniu obecni byli przedstawiciele klubów sportowych.
Zdjęć: 1  

Tama do zamknięcia. Co dalej? »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie sp/um
Nyskie samorządy powiatowy i gminny walczą o adaptację budowanej kładki technologicznej przez rzekę na przeprawę mostową i organizację przejazdu przez tamę Jeziora Nyskiego po zakończonym remoncie.
Zdjęć: 2  

Święto Kobiet w Wierzbięcicach »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie um
W Wierzbięcicach obchodzono Święto Kobiet. Na panie, które przybyły na spotkanie do świetlicy wiejskiej czekało sporo atrakcji.
Zdjęć: 5  

Kuferek Babuni  »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie um
W Dziennym Domu Pobytu im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie odbyło spotkanie z cyklu Kuferek Babuni. Jako pierwszy został na nie zaproszony Marek Szpara z APTEKI ZA GROSZE przy ul. Szopena.
Zdjęć: 3  

Studia dla bezrobotnych - podpisano porozumienie »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie pwsz
Rektor PWSZ w Nysie prof. Zofia Wilimowska oraz starosta nyski Adam Fujarczuk podpisali porozumienie w sprawie rozpoczęcia realizacji innowacyjnego projektu „Praca za naukę”.
Zdjęć: 2  

Eksperci doradzają jak poprawić sytuację w powiecie »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie um
Prof. Jadwiga Staniszkis, socjolog, pracownik w Instytucie Studiów Politycznych PAN, profesor Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr Stanisław Kluza, ekonomista, obecnie w Gabinecie Cieni BCC, gościli w Nysie w ramach realizacji projektu „Innowacyjny Powiat”.
Zdjęć: 7  

Uwaga. VAT do 24 proc.? »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie Money.pl
- To kolejna obietnica, która nie zostanie spełniona - tak zapowiedź rządu o obniżeniu stawek podatku VAT komentuje w rozmowie z Money.pl ekspert podatkowy, były wiceminister finansów, twórca ustawy o podatku VAT Witold Modzelewski.

Nowy powiat na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie oto
Władze Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze oraz sąsiednich gmin i miast, planują zmianę nazwy powiatu jeleniogórskiego na karkonoski lub karkonosko-izerski.

Stolica Apostolska na minusie »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie Dariusz Madejski, Money.pl
Benedykt XVI nie zostawił kardynałowi Jorge'owi Bergoglio kwitnącego gospodarstwa. W budżecie Stolicy Apostolskiej brakuje bowiem prawie 15 mln euro.

Narkoplantacja w… szafie »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie pol
33-latek z Nysy w swojej szafie uprawiał konopie indyjskie. Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnej uprawy. Grozi mu teraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 2  

Amfa w… jajku »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie pol
Nyscy policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o posiadanie amfetaminy. Mężczyzna usiłował ukryć się przed funkcjonariuszami. Teraz za posiadanie narkotyków odpowie przed Sądem Rejonowym w Nysie.
Zdjęć: 2  

Czy można im pomóc? »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie rtr
Szanowni Państwo. Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe dla uczennicy klasy I naszej szkoły, Ani Piechaczyk oraz jej rodziny.

Czy opłaty za śmieci wyczyszczą nasze portfele? »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie Emmerson S.A.
Po 1 lipca br. gminy przejmą odpowiedzialność za gospodarkę śmieciową. To kolejne zadanie spadające na ich barki. Nowe zasady mają sprawić, iż nielegalne wyrzucanie odpadów stanie się nieopłacalne, w przeciwieństwie do ich segregacji.

Kardynał Peter Turkson z Ghany faworytem  »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie oto
Zakończono sondaż na stronie www.papa2103.it, w którym internauci mieli możliwość wskazać preferowanego kandydata na papieża oraz najważniejsze wyzwanie nadchodzącego pontyfikatu.

Dni otwarte w Zespole Szkół Sportowych »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie zss
Tradycją Zespołu Szkół Sportowych w Nysie stało się organizowanie Dni Otwartych. Wtedy wszyscy mogą odwiedzić, poznać i ocenić tę placówkę.
Zdjęć: 9  

Będziemy rajem dla złodziei »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie INTERIA.PL/Newseria
W Sejmie trwają prace nad nowelizacją Kodeksu wykroczeń, które przewidują, że wykroczeniem będzie kradzież rzeczy o wartości do 1 tys. zł. Obecnie już kradzież 250 zł jest traktowana jako przestępstwo.

Po 1,3 mln premii. Dla kogo tym razem? »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie INTERIA.PL/IAR
Informacyjna Agencja Radiowa ujawniła, że szefowie rządowej spółki PL 2012 zainkasowali po... ponad milion trzysta tysięcy złotych premii wypłacone przez ministerstwo sportu za przygotowania i pracę przy projekcie Euro 2012.

Z BGŻ do najlepszych ogólniaków »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie rtr
Ruszyła rekrutacja do ogólnopolskiego programu stypendialnego dla utalentowanych i społecznie zaangażowanych absolwentów gimnazjów, potrzebujących wsparcia finansowego dla dalszego rozwoju.

Wzywasz karetkę, to płać »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
Posłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Radziszewska, która jest z zawodu lekarzem, chce, by chorzy płacili za karetkę pogotowia, gdy lekarz uzna, że został niepotrzebnie wezwany - donosi "Fakt".

Przezorny zawsze… nagrywa  »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie oto
Jak wynika z najnowszych badań, zainteresowanie ukrytymi kamerami w Polsce podwoiło się w ostatnich trzech miesiącach 2012 roku, w stosunku do analogicznego okresu 2011 roku. Podobnie jest z rejestratorami trasy, które już od 2015 roku mogą stać się obowiązkowym wyposażeniem pojazdów w UE.
Zdjęć: 2  

Nieznana tragedia na Broad Peak  »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie MenStream.pl/fot: archiwum prywatne Janusz Kuliś
Ślady krwi i włosów. Janusz Kuliś widząc je na ścianie podczas zejścia orientuje się, że Broad Peak zabrał kolejnego towarzysza. Tym razem wszystko rozgrywa się poniżej 15-metrowego ubezpieczenia z kawałka liny...
Zdjęć: 5  

Ceny mieszkań najniższe od 2006 »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie oto
Luty minął pod znakiem korzystnych zmian na rynku nieruchomości używanych. Zachęcają ceny transakcyjne – ich poziom wrócił do poziomu z 2006 roku. Warto więc targować się o mieszkanie, bo na metrze kwadratowym można zaoszczędzić nawet 1 236 zł.

Co wolno straży miejskiej? »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie rtr
Wśród zadań straży miejskiej na pierwszym miejscu wymieniona została ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych. Kierowcom jednak kojarzy się ona przede wszystkim z jej innym obowiązkiem: czuwaniem nad porządkiem i kontrolą ruchu drogowego.

Zaproszenie na wykład »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie pwsz
Rynek Wymiany Informacji Gospodarczych w Polsce - to temat wykładu, który wygłosi we wtorek, 12 marca, Ryszard Bielecki.
Zdjęć: 1  

Wrocławski terminal kończy rok  »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie oto
365 dni, ponad 28 tysięcy zrealizowanych operacji lotniczych, 2 mln pasażerów, którzy przewieźli ponad 400 tysięcy walizek, wypili ponad 78 tysięcy kaw i zjedli ponad 47 tysięcy kanapek.
Zdjęć: 1  

Nie bójmy się dentysty »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie MR
Problemy stomatologiczne należą do najbardziej znienawidzonych problemów przez większość społeczeństwa. Często nieprzyjemne leczenie, długotrwały ból oraz problemy, które zmuszają nas, do więcej niż jednej wizyty, są stresujące i na pewno nie należą do przyjemności. Jeżeli mamy więc świadomość problemów z zębami, znacznie lepiej zdecydować się na działania profilaktyczne, niż leczenie, które może kosztować nas o wiele więcej.

"GPC": Skandaliczne działania prokuratury »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
"Po ogłoszeniu przez prokuratorów wojskowych, że zamierzają zbadać materiał genetyczny 22 ofiar katastrofy, poszukując śladów alkoholu, rodziny, ich pełnomocnicy oraz eksperci od prawa karnego są szczerze zdumieni i oburzeni działaniami śledczych. Zgodnie mówią o braku szacunku dla zmarłych i pozorowanych działaniach prokuratury" - czytamy na stronach "Gazety Polskiej Codziennie".

Medalista z Londynu idzie na wojnę z lekarzami  »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie iWoman.pl
- Sam jeszcze kilka miesięcy temu nie wierzyłem, że coś takiego w ogóle może się wydarzyć, że w jednej chwili nasze wszystkie plany i marzenia będziemy musieli odłożyć, być może na zawsze - przyznaje sztangista, olimpijczyk Bartłomiej Bonk, którego mała córeczka urodziła się z ciężkim niedotlenieniem mózgu i teraz walczy o życie w szpitalu.
Zdjęć: 2  

Najważniejsze jest rozwijanie przedsiębiorczości »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie um
Rozmowa z burmistrz Nysy Jolantą Barską na temat aktualnych spraw w gminie - galeria handlowa, wizja rozwoju handlu, strefa ekonomiczna, likwidacja gimnazjum, miejsca w żłobkach.
Zdjęć: 1  

Sinead O’Connor jednak we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie rtr
Z rocznym opóźnieniem, po licznych kontrowersjach wokół wrocławskiego koncertu Sinead O’Connor wystąpi we Wrocławiu w ramach WrocLove Fest 2013. Koncert w czerwcu na Wyspie Słodowej.
Zdjęć: 2  

„Przy kawie” z posłankami  »
Tekst opublikowany 2013-03-10, opracowanie um
Nysa była kolejnym, po Prudniku i Kluczborku, miastem, które odwiedziły Danuta Jazłowiecka i Janina Okrągły w ramach cyklu spotkań "przy kawie". Tym razem do grona posłanek dołączyła burmistrz Nysy Jolanta Barska.
Zdjęć: 9  

Nyscy studenci mają swój portal Spotted »
Tekst opublikowany 2013-03-10, opracowanie
Spiknij.pl to nowy portal typu Spotted stworzony przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej , który ma pomóc w nawiązywaniu nowych znajomości.
Zdjęć: 1  

Kwiaty dolnośląskiej Policji  »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie pol
Panie w dolnośląskiej Policji wykonują wiele ważnych zadań, na wszystkich szczeblach – od stanowisk wykonawczych do kierowniczych. Zobacz, jak piękne są to kobiety.

Internauci już wybrali… papieża »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie rtr
Według większości osób, które wzięły udział w głosowaniu kandydatami na urząd papieża, których wskazało najwięcej osób są: włoski kardynał Gianfranco Ravasi, kardynał Peter Turkson z Ghany oraz kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin.

Strategia dla seniorów  »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie um
Trwają prace związane z opracowaniem strategii dla seniorów w gminie Nysa. Pomysły na inicjatywy i kierunki działań zgłaszali przedstawiciele Rady Seniorów, organizacji, stowarzyszeń i instytucji działających na rzecz seniorów.
Zdjęć: 4  

Z Najsztubem rozmowa o rozmawianiu  »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie Menstream.pl /fot.Bartosz Krupa/East News
Czy Piotr Najsztub jest zatwardziałym cynikiem, czy dziennikarz idealista jeszcze się w nim tli?
Zdjęć: 1  

Gabinet Tuska – 12 proc. poparcia! »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie Money.pl.
Choć zdecydowana większość Polaków uważa, że rząd nie radzi sobie z sytuacją w kraju, to jednak tylko 28 procent chciałaby wcześniejszych wyborów.

Mini Lotto: druga „piątka” w Otmuchowie »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie oto
Otmuchów po raz drugi pojawił się na liście miast, w których padły główne wygrane w Mini Lotto.
Zdjęć: 1  

Baba za kierownicą – to brzmi dumnie »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie oto
Powiedzenia „kobieta za kierownicą!” i „jeździsz jak baba!” znamy wszyscy. I nic dziwnego – regularnie słyszymy je na polskich skrzyżowaniach. W świetle badań okazuje się, że te słowa mają zupełnie inne znaczenie, niż mogłoby się wydawać.
Zdjęć: 2  

Kobiety wolniej podejmują decyzję »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie rtr
Kobiety dłużej niż mężczyźni szukają domu do zakupu. Tak wynika z danych agencji Metrohouse, która przeanalizowała ponad 3 tysiące transakcji z ostatnich miesięcy.

Chcą budować galerię »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie rtr
Firma Dekada Realty chciałaby w Nysie, na terenie po zajezdni MZK, wybudować galerię handlową. Teraz Nie ma takiej prawnej możliwości. Wiązałoby się to ze zmianą studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania.
Zdjęć: 3  

Złodziejski atak na forty »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie pol
Nyscy kryminalni już dzień po kradzieży metalowych bram ustalili domniemanych sprawców. Okazali się nimi 21 i 23 – letni mieszkańcy miasta.

W domu kultury o bezpieczeństwie »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie pol
W Nyskim Domu Kultury odbyło się seminarium dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest to ogólnopolski program „BEZPIECZNIE – CHCE SIĘ ŻYĆ!”, realizowany przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Zdjęć: 4  

Policyjne szkolenie dla rodziców – 7 rad »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie pol
Cyberprzemoc, cyberprzestępczość i dzieci w wirtualnej rzeczywistości. Jak je chronić. Na zaproszenie dyrekcji SP w Łambinowicach, policjantki zajmujące się prewencją kryminalną przeprowadziły szkolenie dla rodziców na temat zagrożeń związanych z cyberprzemocą.
Zdjęć: 1  

System monitoringu będzie rozbudowany  »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie um
Gmina Nysa rozbuduje już działający nowy system monitoringu wizyjnego i sieć światłowodową. Do zamontowanych 12 kamer planowane jest zakupienie 7 kolejnych. Rozbudowana zostanie także miejska optyczna sieć teleinformatyczna.
Zdjęć: 9  

Próba zniszczenia wystawy »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie Ilona Gosiewska
Nieznani sprawcy zniszczyli wystawę poświęconej Żołnierzom Wyklętym pt. „TROPEM WILCZYM”, otwartej 28 lutego na placu przed Bazyliką Garnizonową p.w. Św. Elżbiety we Wrocławiu. Publikujemy oświadczenie Ilony Gosiewskiej, prezesa Stowarzyszenia Odra – Niemen.
Zdjęć: 1  

Złamią monopol celebrytów? »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie puls
- Złamiemy monopol celebrytów i ekspertów, prezentując wiele tematów omijanych przez media głównego nurtu – mówi Dariusz Dąbski, prezes TV Puls. „Puls Polski” – wiosną rusza nowy talk show w Telewizji Puls.
Zdjęć: 1  

Uwaga: od piątku załamanie pogody  »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie INTERIA.PL
Słonecznie, niemal bezchmurnie i bardzo ciepło - takie są prognozy na środę. Według synoptyków, taka wiosenna aura ma się utrzymać do czwartku. W weekend czeka nas załamanie pogody. Spodziewane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Ma też wrócić mróz.
Zdjęć: 1  

Teraz Nysa w poezji  »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie A. K.
W Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie odbyła się kolejna edycja dorocznego Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Nysa w Poezji".
Zdjęć: 20  

Policja w gimnazjum »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie pol
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Nysie spotkała się z gimnazjalistami z Nysy. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji założeń programu „ Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”.
Zdjęć: 2  

Sesja Rady Miejskiej. Tańszy handel w poniedziałki, środy i czwartki »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie um
Zniżka za handel w poniedziałki, środy i czwartki na Targowisku Miejskim w Nysie, przyjęcie sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej za 2012 r., to tylko niektóre tematy, jakimi zajmowali się radni podczas XXX sesji Rady Miejskiej w Nysie.
Zdjęć: 10  

Najlepsze czeskie ośrodki narciarskie »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie oto
Znamy wyniki rankingu Karkonosze Regioncard. Wiadomo już, które z czeskich ośrodków narciarskich oferują najlepsze warunki i najwyższą jakość obiektów i usług. W pierwszej trójce uplasowały się Špindlerův Mlýn, Černa Hora - Janské Lázně i Rokytnice nad Jizerou.
Zdjęć: 3  

Śmierć w fordzie »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie pol
Nyscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na trasie Nysa - Niwnica. 45 – letni kierujący zmarł po przewiezieniu do szpitala.
Zdjęć: 4  

Wywieźli go do lasu w bagażniku »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie pol
Policjanci z Korfantowa ustalili trzech mężczyzn, którzy w grudniu ubiegłego roku pobili i pozbawili wolności 32-latka. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Kiedy rodzice biją dzieci? »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie dr Magdalena Śniegulska
Kiedy rodzic się spieszy, dziecko spowalnia – ta odwieczna prawda jest udziałem doświadczenia wielu mam i tatusiów. Równocześnie dobrze wiemy, że w takiej sytuacji o wybuch nie trudno. Przypominamy, prosimy, błagamy, a nasze starania mają często odwrotny skutek – spowolnienie narasta w sposób proporcjonalny do naszej złości!

Chłopcy radarowcy, czyli kto może cię ukarać mandatem »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie oto
Nastały ciężkie czasy dla kierowców lubiących szybką jazdę. Jeszcze kilka lat temu, kierowcy musieli wystrzegać się tylko niebieskich radiowozów drogówki. Teraz także inne służby zyskały uprawnienia, aby spowalniać tych ze zbyt ciężką nogą. NaviExpert – dostawca nawigacji mobilnej z ostrzeżeniami CB – przypomina kogo się wystrzegać, wybierając się w podróż.

Dni Otwartych Drzwi w Gimnazjum nr 2 »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie um
Mądry i zabawny program artystyczny, przepięknie wykonane tańce, a także prezentacje różnych zajęć i bardzo ciekawe doświadczenia mogli zobaczyć goście, którzy przyszli do Gimnazjum nr 2.
Zdjęć: 24  

Festiwal Literackiej Twórczości Dziecięcej  »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie Danuta Kobyłecka
Festiwal miał charakter międzyszkolnego konkursu poetyckiego dla uczniów szkół podstawowych. Od wielu lat organizatorem jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie.
Zdjęć: 2  

Strzelali ku chwale Bohaterom »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie rtr
Około 40 osób wzięło udział w Zawodach Strzeleckich z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na strzelnicy ZSO Carolinum w Nysie.
Zdjęć: 4  

„Rozkosze haremu” w Dziennym Domu Pobytu  »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie um
Harem wbrew wielu wyobrażeniom nie jest miejscem rozpusty. W tej wydzielonej części domu mieszkają kobiety (żona i krewne pana domu) oraz małe dzieci…
Zdjęć: 4  

Daria Baranowska mistrzynią, Sara Tkaczuk wicemistrzynią  »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie Jacek Ryszewski i Tomasz Kołodziej
W Korfantowie rozegrano Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Biegach Przełajowych.
Zdjęć: 6  

Policzyli gacki. Mamy ich 2902 »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie rb
Akcja liczenia nietoperzy zakończona. Przyrodnicy ze stowarzyszenia „pro Natura" po kilku tygodniach prac w terenie oszacowali, że na Dolnym Śląsku w nieczynnych podziemnych sztolniach i bunkrach zimuje dokładnie 2902 gacki.
Zdjęć: 3  

Dni Otwarte w ZSS »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie rtr
Zespół Szkół Sportowych w Nysie ogłasza zapisy do oddziałów przedszkolnych – 5-godzinnych oraz klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum.
Zdjęć: 1  

Hołd Żołnierzom Wyklętym »
Tekst opublikowany 2013-03-01, opracowanie um
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w 1 marca przed Pomnikiem Patriotom Polskim zapłonęły znicze. Młodzież z Gimnazjum nr 1 zaprezentowała okolicznościowe wystąpienie.
Zdjęć: 14  

Dzisiaj
Piątek 22 września 2023
Imieniny
Maury, Milany, Tomasza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl