Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 1062 informacji. Wszystkie poniżej.

W tym roku 61 wakacji »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie oto
Odpowiednio planując 26 dni urlopu w tym roku można odpoczywać łącznie przez 61 dni - wyliczył portal Money.pl. To efekt sześciu długich weekendów i dwóch dodatkowych dni wolne za święta, które w 2014 roku wypadają w soboty.

Oto co lekarze zarzucają prof. Chybickiej »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie Bożena Janicka
Lekarze rodzinni piszą List Otwarty do profesor Chybickiej: - "Pani publicznie głoszone tezy podważają autorytet lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w oczach pacjentów…"
Zdjęć: 3  

Złote i szmaragdowe pary »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie um
W Urzędzie Stanu Cywilnego w Nysie odbyła się uroczystość nadania medali za długoletnie pozycie małżeńskie.
Zdjęć: 11  

Strzelców Bytomskich oddana »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie um
Kierowcy oraz piesi mogą już korzystać z nowej drogi oraz chodników wzdłuż ul. Strzelców Bytomskich w Nysie.
Zdjęć: 3  

Smacznie i zdrowo w Goświnowicach »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie LD
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Goświnowicach wspierając w szkole w kl. I – III realizację edukacji zdrowotnej, wszyscy uczniowie i nauczyciele zgodnie się zjednali i wspólne II śniadanie spożywali.
Zdjęć: 5  

Oto kto wyśmiewa najnowszy polski czołg »
Tekst opublikowany 2013-12-29, opracowanie Sławek Zagórski/INTERIA.PL
Pokazany na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach czołg PL-01 Concept nie jest nawet prototypem, a już wywołał wiele kontrowersji. Zwłaszcza wśród osób nie związanych z wojskiem.
Zdjęć: 10  

Długoterminowe prognozy: oto początek nowego roku »
Tekst opublikowany 2013-12-29, opracowanie INTERIA.PL
Początek przyszłego tygodnia zapowiada się raczej jesiennie. Nieco bardziej zimowo zrobi się dopiero w przyszły weekend. Lokalnie poprószy śnieg.

Najlepsze kierunki na Sylwestra z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2013-12-27, opracowanie otomedia.pl
Zwiedzanie uliczek, szał zakupów, a na koniec noworoczna zabawa – to możliwe w europejskich metropoliach, a pasażerowie wrocławskiego lotniska chętnie z tej oferty korzystają.
Zdjęć: 1  

Rada Seniorów i Młodzieżowa przed Nowym Rokiem »
Tekst opublikowany 2013-12-27, opracowanie um
Odbyły się już ostatnie w tym roku sesje Rady Seniorów oraz Młodzieżowej Rady w Nysie, podczas których podsumowano całoroczną działalność.
Zdjęć: 6  

Mniej wypadków, ale więcej pijanych  »
Tekst opublikowany 2013-12-27, opracowanie pol
Mniej wypadków drogowych, mniej rannych, ale niestety więcej nietrzeźwych kierujących, to bilans trzech dni tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Polska rajem dla złodziei  »
Tekst opublikowany 2013-12-26, opracowanie INTERIA.PL/NEWSERIA
Złodzieje stają się coraz bardziej zuchwali, ponieważ teraz za kradzież do 400 zł grozi im tylko mandat, a sklepikarze są bezradni.

Gdzie najczystsze powietrze w Polsce? »
Tekst opublikowany 2013-12-26, opracowanie INTERIA.PL
W Puszczy Boreckiej na Mazurach powietrze jest najczystsze w kraju. Pomiary stężenia najbardziej szkodliwego dla zdrowia pyłu zawieszonego prowadzone na stacji w Diablej Górze są przeciętnie 2-3-krotnie niższe niż w najbardziej zanieczyszczonych rejonach kraju.
Zdjęć: 1  

Wigilia osób samotnych w Carolinum  »
Tekst opublikowany 2013-12-25, opracowanie AP/UM
Ponad 80 osób wzięło udział w Wigilii Bożonarodzeniowej dla osób samotnych i będących w trudnej sytuacji materialnej zorganizowanej przez Wspólnotę Apostolską św. Elżbiety i Siostry Elżbietanki z Nysy.
Zdjęć: 20  

Oto najwięksi szkodnicy gospodarki »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie INTERIA.PL/Pracodawcy RP
Przedsiębiorcy należący do Pracodawców RP, czytelnicy "Rzeczpospolitej" wyłonili finalistów antynagrody Gospodarcze Maliny 2013. Trafi ona do instytucji i osób, które miały w tym roku szczególnie szkodliwy wpływ na polską gospodarkę.

Wojewoda wprowadził zakaz  »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie rtr
Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa wydał Rozporządzenie nr 4 z dnia 19 grudnia br., które stanowi m.in., że:

Krasińskiego już przejezdna »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie um
Dobiegła końca budowa nowej drogi w ulicy Krasińskiego zlokalizowana na Górnej Wsi przy budynkach mieszkalnych oraz terenach inwestycyjnych.
Zdjęć: 18  

Jasełka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Goświnowicach »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie LK
Tradycją szkoły jest przygotowywanie świątecznego przedstawienia przez uczestników kółka religijnego. Uczniów do inscenizacji przygotowuje Celina Hasiak, nauczycielka religii.
Zdjęć: 4  

Betlejemskie Światło Pokoju w Urzędzie Miejskim »
Tekst opublikowany 2013-12-22, opracowanie um
„Wyjdź z cienia. Pokaż dobro” - to hasło tegorocznej akcji Betlejemskiego Światła Pokoju. Harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego prowadzą akcję przedświąteczną odbywającą się na terenie całego kraju.
Zdjęć: 3  

Jest praca w… Egipcie  »
Tekst opublikowany 2013-12-21, opracowanie INTERIA.PL/Praca za granicą
W Egipcie nie jest trudno o pracę w szkołach językowych, kurortach i przemyśle naftowym. Mile widziani są cudzoziemcy z dyplomem wyższych uczelni, nawet bez żadnego doświadczenia zawodowego, dlatego Afryka Północna to dobre miejsce na zawodowy start.

Budżet województwa przyjęty  »
Tekst opublikowany 2013-12-20, opracowanie otomedia.pl/onet.pl
Sejmik województwa dolnośląskiego uchwalił budżet na 2014 r. Jest rekordowy - przeznacza ponad 2 mld zł na wydatki w regionie. Uwzględniono w nim poprawki wniesione przez ugrupowanie Obywatelski Dolny Śląsk.

Piękna Studnia włączona  »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie um
Po zapadnięciu zmroku można już podziwiać iluminację „Pięknej Studni”. Do tej pory system oświetlenia składał się jedynie z pojedynczej oprawy umieszczonej we wnętrzu cembrowiny.
Zdjęć: 9  

Młodzi przeciwko nacjonalizacji »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie rtr
Przedstawiciele inicjatywy NieZaglosuje.pl, która obecnie skupia ponad 20 organizacji młodzieżowych, zwrócili się do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z prośbą o spotkanie.

Cofanie opieki zdrowotnej o 20 lat? »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie rtr
7 listopada br. odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie projektu ustawy cofającej wskazówki zegara odmierzającego proces transformacji systemu opieki zdrowotnej o 20 lat.

Taka będzie nowa Syrenka? »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie INTERIA.PL
Końcówka roku kojarzy mam się ze świątecznymi prezentami. W tej kategorii traktować można nie tylko upominki, jakie znajdziemy pod bożonarodzeniowym drzewkiem, ale też najnowsze wiadomości dotyczące polskiej motoryzacji.
Zdjęć: 3  

Święta dookoła świata »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie otomedia.pl
Karp, opłatek, puste miejsce przy stole i choinka. To pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą nam do głowy w związku ze Świętami Bożego Narodzenia. Jakie zwyczaje celebrowane są w innych krajach?
Zdjęć: 2  

Wygrali Turniej w Krotoszynie »
Tekst opublikowany 2013-12-16, opracowanie sos
Bardzo udanie wypadł mikołajkowy piątek w Krotoszynie dla chłopców urodzonych w roczniku 2001 reprezentujących SOS ZSS NYSA.
Zdjęć: 2  

Jakie auto kupić, żeby odliczyć VAT? »
Tekst opublikowany 2013-12-16, opracowanie Ewa Wilczyńska i Damian Tomczyk, Money.pl
Tylko do końca grudnia można sprzedać samochód firmowy i nie płacić VAT. Początek roku to szansa, żeby odliczyć pełny VAT od samochodów o masie do 3,5 tony z homologacją ciężarową. Taka możliwość będzie jednak tylko przez najwyżej kilka miesięcy i jest wynikiem luki prawnej.
Zdjęć: 1  

Zagłosuj na nyskie iluminacje »
Tekst opublikowany 2013-12-16, opracowanie um
Od 2 grudnia w Plebiscycie Miast polskie miasta walczą o tytuł najpiękniej świątecznie rozświetlonego - w tym również NYSA. W tym roku internauci mogą oddawać głosy na swoje miasta w serwisie swiecsie.pl, na fan page’u facebookowym oraz w aplikacji na nk.pl
Zdjęć: 9  

Świąteczny Bastion  »
Tekst opublikowany 2013-12-16, opracowanie Fot: IT w Nysie
15 grudnia w Bastionie św. Jadwigi odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy w czasie którego mieszkańcy mogli nabyć wszystko co potrzebne na święta. Drugi dzień Jarmarku w Bastionie św. Jadwigi 22 grudnia 2013 r.
Zdjęć: 8  

Bikepark i street workout w Nysie? »
Tekst opublikowany 2013-12-16, opracowanie um
Na tematy dotyczące rozwoju miasta oraz potrzeb młodzieży rozmawiano podczas pierwszego otwartego spotkania zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „60 tysięcy”. Pierwszym gościem była burmistrz Jolanta Barska.
Zdjęć: 2  

I m-ce w Makroregionalnym Turnieju Talentów SOS »
Tekst opublikowany 2013-12-16, opracowanie sos
W Wałbrzychu odbył się Makroregionalny Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Nyscy uczniowie zostali wysoko ocenieni.
Zdjęć: 1  

Cysterna z olejem w rowie  »
Tekst opublikowany 2013-12-15, opracowanie pol
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Nysy zabezpieczali miejsce usuwania cysterny przewożącej olej napędowy. Na trasie Przełęk – Biała Nyska kierowca w trakcie wymijania zjechał na pobocze. Na szczęście nikt nie ucierpiał.
Zdjęć: 2  

Dramaty na drogach  »
Tekst opublikowany 2013-12-15, opracowanie pol
Nyscy policjanci apelują o ostrożność na drodze. Tylko w ciągu jednej doby na drogach powiatu doszło do kilku wypadków, w tym jednego śmiertelnego.
Zdjęć: 11  

Zatrzymani za kradzież samochodu  »
Tekst opublikowany 2013-12-15, opracowanie pol
Policjanci z Nysy zatrzymali cztery osoby podejrzewane m.in. o kradzież samochodu i kradzieże akumulatorów. Jeden z zatrzymanych usłyszał 6 zarzutów.
Zdjęć: 4  

Stal – będą 3 punkty? »
Tekst opublikowany 2013-12-15, opracowanie JM
Kolejnym rywalem nyskich akademików będzie drużna UMKS Kęczanin Kęty. W I rundzie siatkarze Stali z łatwością zwyciężyli w meczu z drużyną Kęczanina 3:0. Czy stalowcy ponownie pokonają swoich przeciwników?
Zdjęć: 1  

Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego »
Tekst opublikowany 2013-12-14, opracowanie um
13 grudnia, w 32. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przed pomnikiem Patriotom Polskim złożono kwiaty i zapalono znicze.
Zdjęć: 14  

Konkurs na projekt maskotki X Światowych Igrzysk Sportowych »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie otomedia.pl
W Muzeum Współczesnym we Wrocławiu został oficjalnie ogłoszony konkurs na projekt maskotki X Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games 2017 Wrocław.
Zdjęć: 5  

Straż – drugą drogówką? »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie Creandi.pl
Obowiązki straży gminnej i miejskiej są dość zróżnicowane, jednak analizując statystyki MSWiA można odnieść wrażenie, że straż coraz bardziej angażuje się w kontrolowanie kierowców, stając się niejako drugą drogówką.
Zdjęć: 1  

Inwestycje drogowe w sołectwach – Biała Nyska i Przełęk »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie um
Tym razem informujemy o zakończonych budowach dróg w Białej Nyskiej oraz Przełęku. Gmina Nysa realizuje w 2013 r. budowę 7 nowych dróg na ternie sołectw.
Zdjęć: 2  

Zapal Światło Wolności »
Tekst opublikowany 2013-12-12, opracowanie IPN
IPN zachęca do upamiętnienia ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie 13 grudnia o 19.30 w oknie świeczki lub kliknięcie na miniaturkę świecy na stronie www.ipn.gov.pl.
Zdjęć: 1  

Policjanci uczyli jak udzielać pierwszej pomocy »
Tekst opublikowany 2013-12-11, opracowanie pol
Policjanci z Paczkowa i Nysy odwiedzili Szkołę Podstawową w Kamienicy. Celem spotkania było uświadomienie uczniom, jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy osobom pokrzywdzonym w różnego rodzaju nieszczęśliwych wypadkach.
Zdjęć: 5  

Za drogo w sylwestra? Sprawdź, gdzie zaoszczędzisz! »
Tekst opublikowany 2013-12-11, opracowanie otomedia.pl
To już ostatnie dni na wybranie wymarzonego balu sylwestrowego. Jeśli koszty powitania Nowego Roku spędzają Ci sen z powiek, sprawdź gdzie wydasz najmniej.
Zdjęć: 3  

Mikołajkowe zawody przedszkolaków »
Tekst opublikowany 2013-12-11, opracowanie um
W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych w Nysie odbyły się „Mikołajkowe gry i zabawy dla przedszkolaków”.
Zdjęć: 8  

One powalczą o tytuł MISS POLSKI 2013 »
Tekst opublikowany 2013-12-10, opracowanie Marta Cybakow - Szachowska
Oto laureatki dwóch Gali Finałowych - Miss Wrocławia i Miss Dolnego Śląska, które już w tę niedzielę, wraz z pozostałymi 20 finalistkami z całej Polski, walczyć będą o tytuł.
Zdjęć: 19  

Obwodnica Warszawy kosztem Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2013-12-10, opracowanie Tomasz Sąsiada, Money.pl
Kolejny fragment obwodnicy Warszawy powstanie kosztem lepszego połączenia z Czechami. Warte ponad 37,5 miliarda złotych przetargi na budowę dróg ekspresowych rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Łatwiej niepełnosprawnym »
Tekst opublikowany 2013-12-10, opracowanie um
Trwają prace związane z budową windy w Urzędzie Miejskim w Nysie. Po wykonanym podjeździe przed budynkiem oraz wstawieniu automatycznie otwieranych drzwi, kolejnym udogodnieniem dla osób niepełnosprawnych i starszych będzie właśnie winda.
Zdjęć: 8  

Świątecznie na ulicach Nysy »
Tekst opublikowany 2013-12-10, opracowanie UM/Fot: Paweł Kostrzewa
Ulice Nysy w świąteczno – noworocznym wystroju. Tradycyjnie od 6 grudnia ulice w centrum Nysy rozświetlone są girlandami, kurtynami, dzwonkami i żyrandolami.
Zdjęć: 11  

Można bezpiecznie parkować »
Tekst opublikowany 2013-12-09, opracowanie um
Zakończyły się utrudnienia związane z budową 48 miejsc parkingowych w ramach I etapu przebudowy drogi na ul. Karugi. Prace prowadzone były w pobliżu fortyfikacji. Konieczne było wykonanie specjalnych wzmocnień skarpy ziemnej.
Zdjęć: 10  

Zawody Mikołajkowe w pływaniu - wyniki »
Tekst opublikowany 2013-12-09, opracowanie um
Poniżej prezentujemy wyniki rozegranych 5 grudnia na nyskiej pływalni Zawodów Mikołajkowych dziewcząt i chłopców w stylu dowolnym i klasycznym.
Zdjęć: 7  

Konradowa doczekała się drogi z chodnikiem »
Tekst opublikowany 2013-12-09, opracowanie um
Otwarcie przebudowanej drogi wojewódzkiej we wsi Konradowa odbyło się 9 grudnia z udziałem władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych.
Zdjęć: 13  

Mikołajkowy Turniej Tańca »
Tekst opublikowany 2013-12-09, opracowanie otomedia.pl
W Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko -Własnosciowej w Nysie odbył się Mikołajkowy Turniej Tańca Towarzyskiego dla dzieci i młodzieży. Jego organizatorem było Studio tańca ,,LEODANCE" Renaty Pępek.
Zdjęć: 3  

Jak odzyskać banki dla polskiej gospodarki »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie INTERIA/Rafał Zaza/GAZETA BANKOWA
Rozmowa z prof. dr. hab. Witoldem Kieżuniem.

Mikołaj na nyskim lodowisku »
Tekst opublikowany 2013-12-06, opracowanie nor
Na sztucznym lodowisku na Stadionie Miejskim przy ul. Kraszewskiego odbyły się Mikołajkowe gry i zabawy dla dzieci. W zawodach wzięło udział 100 uczniów.
Zdjęć: 14  

Komin runął – dostawy ciepła utrzymane »
Tekst opublikowany 2013-12-06, opracowanie um
Wczoraj w godzinach wieczornych w wyniku porywistego wiatru runął 45 - metrowy stalowy komin Zakładu Energetyki Cieplnej w Bolesławcu.
Zdjęć: 2  

O dług upomną się po śmierci »
Tekst opublikowany 2013-12-06, opracowanie INTERIA.PL
Źle oszacowali swoje finansowe możliwości, dali się namówić rodzinie na kredyt, a może obniżyła im się stopa życiowa? Rośnie liczba emerytów, którzy za długi trafiają do Krajowego Rejestru Długów.

PWSZ pomaga gimnazjalistom i maturzystom »
Tekst opublikowany 2013-12-03, opracowanie pwsz
„Nyski Uniwersytet Gimnazjalisty” oraz „Nyska Akademia Maturzysty” to nazwy nowych projektów, których realizację rozpoczęła 1 grudnia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie.
Zdjęć: 1  

Tydzień Kultury Kresowej  »
Tekst opublikowany 2013-12-03, opracowanie AK, RG
W Gimnazjum nr 1 w Nysie odbył się Tydzień Kultury Kresowej. Okazją do jego organizacji była przypadająca w tym roku 70. rocznica mordów na Wołyniu i Kresach Wschodnich.
Zdjęć: 24  

Mikołajkowe zaproszenie »
Tekst opublikowany 2013-12-03, opracowanie um
W dniach 5 – 10 grudnia w gminie Nysa odbędzie się cykl mikołajkowych imprez sportowo-rekreacyjnych i kulturalnych dla dzieci i młodzieży pod patronatem burmistrza Nysy.
Zdjęć: 1  

Dzień Misia w Goświnowicach  »
Tekst opublikowany 2013-12-03, opracowanie LK
Pluszaki opuściły swoje zaciszne dziecięce pokoiki i łóżeczka, by przybyć do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goświnowicach w celu rozpoczęcia obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Zdjęć: 5  

Nysa wspiera naukę i edukację »
Tekst opublikowany 2013-12-02, opracowanie um
Na temat bieżących spraw w gminie Nysa rozmawiamy z burmistrz Jolantą Barską.
Zdjęć: 1  

Radni dyskutowali o sytuacji w gminnej spółce MZK »
Tekst opublikowany 2013-12-02, opracowanie um
Rozpatrzenie skargi Autonomicznego Związku Zawodowego Pracowników Ziemi Nyskiej z siedzibą w MZK na działalność burmistrza Nysy oraz Rady Nadzorczej MZK Sp. z o.o. w Nysie zdominowała ostatnią sesję Rady Miejskiej.
Zdjęć: 2  

Magii czar – Andrzejki w Goświnowicach »
Tekst opublikowany 2013-11-30, opracowanie LK
Noc św. Andrzeja jest nocą niezwykłą. Niezwykła była też zabawa andrzejkowa, która odbyła się w dniu 28 listopada w kl. I – III w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Goświnowicach.
Zdjęć: 4  

Nie bądź obojętny na krzywdę »
Tekst opublikowany 2013-11-30, opracowanie um
Rozmowa z Jadwigą Lubczyńską, przewodniczącą Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie działającego w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie.
Zdjęć: 1  

Medale karateków Nyskiej Formacji Obronno Taktycznej »
Tekst opublikowany 2013-11-30, opracowanie Fot. Waldemar Moroziński
W Legnicy odbył się XIV EUROPEAN CUPRUM CUP KARATE LEGNICA OPEN ,, Masters" organizowany przez klub karate Tora Legnica w zawodach tych wystartowało 330 zawodników z 30 klubów karate.
Zdjęć: 6  

Gospodynie z Domaszkowic wywalczyły II miejsce »
Tekst opublikowany 2013-11-29, opracowanie um
W III edycji Opolskiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich zorganizowanego w Prószkowie, gospodynie z Domaszkowic wywalczyły II miejsce. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich odebrały nagrodę pieniężną.
Zdjęć: 2  

Przedszkole nr 8 już ocieplone  »
Tekst opublikowany 2013-11-29, opracowanie um
Zdążyli przez zimą. W Przedszkolu nr 8 przy ul. Tkackiej w Nysie zakończone zostały prace związane wykonaniem nowej elewacji budynku. Termomodernizacja obiektu pozwoli zaoszczędzić koszy związane z energią cieplną.
Zdjęć: 14  

Wielkie pieczenie pierników w Kopernikach »
Tekst opublikowany 2013-11-29, opracowanie um
Kobiety z Kopernik skąd pochodzi ród Mikołaja Kopernika, wypiekają pierniki na okres świąteczny. Podczas przygotowania słodkości obecni byli m.in. dziennikarze z TVP Opole. W programie wystąpiły mieszkanki Kopernik, Skorochowa i Domaszkowic.
Zdjęć: 19  

Polska nie wykorzysta unijnych pieniędzy? »
Tekst opublikowany 2013-11-28, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
- To niesłychane, ale poza machaniem plikiem dokumentów z Komisji Europejskiej premier Donald Tusk nie przedstawił żadnego planu współfinansowania unijnych inwestycji - alarmują eksperci.

Kolejne spotkanie Stali Nysa »
Tekst opublikowany 2013-11-28, opracowanie stal
30 listopada we własnej hali przy ul. Głuchołaskiej 12 o godzinie 18.00 Stal Nysa zmierzy się z KS Camper Wyszków prowadzonym przez trenera Jana Sucha.
Zdjęć: 2  

W rocznicę śmierci poety »
Tekst opublikowany 2013-11-28, opracowanie um
W ramach obchodów 156. rocznicy śmierci poety Informacja Turystyczna w Nysie przygotowała imprezę turystyczną „Dzień z Eichendorffem”. Mieszkańcy oraz turyści przeszli fragmentem Szlaku Eichendorffa.
Zdjęć: 9  

Pół ceny od św. Mikołaja »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie um
Nyski Ośrodek Rekreacji zaprasza wszystkie dzieci małe i duże (dorośli) do skorzystania z lodowiska oraz Krytej Pływalni w dniu 6 grudnia od godziny 16.00. Promocja - bilety dla wszystkich 50% taniej.
Zdjęć: 8  

Każdego można wrobić w wypadek? »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie Malwina Wrotniak-Chałada, Bankier.pl
Zagrożeniem na polskich drogach są nie tylko słabe umiejętności innych kierowców. Niebezpieczeństwo stanowią też oszuści, którzy celowo powodują lub fingują wypadki, żerując na nieświadomości przypadkowych ludzi.

Zadzwonisz 112 odbierze WCPR »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie (opr. ers)
Od 28 listopada wszystkie zgłoszenia na numer 112 z obszaru Dolnego Śląska będą odbierane w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Operatorzy WCPR będą je przekierowywać do właściwych służb ratunkowych.
Zdjęć: 1  

Niemcy: płace minimalne, płatne autostrady, niższy wiek emerytalny »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie INTERIA.PL
CDU/CSU i SPD osiągnęły w środę nad ranem porozumienie w sprawie umowy koalicyjnej, która ma stanowić podstawę programową nowego rządu Angeli Merkel.

Kiedy obowiązkowe „zimówki” »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie Justyna Halaś/VOTUM S.A.
Pomimo wielu projektów w Polsce nadal brakuje regulacji prawnych obligujących kierowców do zakładania w samochodach opon zimowych.

Darczyńcy poszukiwani »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie otomedia.pl
Drużyna Wolontariuszy w Nysie poszukuje Darczyńców dla rodzin włączonych do 13 edycji projektu Szlachetna Paczka - ogólnopolskiego projektu pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.
Zdjęć: 1  

Nowy zarząd dolnośląskiej PO  »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie otomedia.pl
Rada dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej wybrała zarząd regionu tej partii. Nie ma w nim byłego szefa struktur regionalnych Grzegorza Schetyny.

"Rz": Młodzi skazani na wyjazd »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Szansę widzą tylko 
w emigracji. Młodzi Polacy tracą wiarę, że w kraju czeka ich coś dobrego - czytamy na stronach "Rzeczpospolitej".

Najnowszy sondaż „Rz”: PO – 19 proc. »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie "Rz"
Rekonstrukcja rządu nie pomogła PO. Gdyby wybory odbyły się teraz, na Platformę zagłosowałoby zaledwie 19 proc. badanych.

Doda skoczy w Hali Stulecia »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie otomedia.pl
Doda ponownie skoczy w tłum… ale tym razem z dużo większej sceny - we wrocławskiej Hali Stulecia, w której samych multimediów będzie 260 m2.
Zdjęć: 2  

Sprzęt dla ratowników WOPR »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie um
Zakończył się główny etap remontu siedziby WOPR w Głębinowie. Obiekt, który spłonął przed kilkoma laty jest już zadaszony, z nową więźbą dachową oraz oknami.
Zdjęć: 16  

Nasi wicemistrzowie Polski »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie ntg
W Gdańsku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w gimnastyce sportowej mężczyzn. Bardzo dobrze zaprezentowali się gimnastycy z Nysy, zdobywając srebrny medal.
Zdjęć: 2  

Gimnazjum Sportowe pod skrzydłami Sokoła »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie um
W Nyskim Domu Kultury nastąpiło oficjalne nadanie Gimnazjum Sportowemu w Nysie imienia Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ.
Zdjęć: 23  

Świat Bez Głodu w paczkowskim Zespole Szkół »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie Klub Szkoły Humanitarnej/SU/PCK
"Świat Bez Głodu" - to hasło kampanii edukacyjnej realizowanej od początku roku szkolnego w Zespole Szkół w Paczkowie. Jej pomysłodawcą jest Polska Akcja Humanitarna, która w 2010 roku przyznała szkole tytuł Szkoły Humanitarnej - a to zobowiązuje.
Zdjęć: 14  

Polskie szklane kule podbijają świat »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie Jarosław Mikołaj Skoczeń/Emmerson Realty S.A
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, tradycyjnie zaraz po 1 listopada supermarkety zalała fala ozdób choinkowych.
Zdjęć: 7  

Szybko rośnie liczba samobójstw »
Tekst opublikowany 2013-11-24, opracowanie INTERIA.PL/DGP
Tempo wzrostu śmierci samobójczych w Polsce jest tak wysokie, jak w ratującej się przed bankructwem Grecji. Z Marią Jarosz, socjolog z Instytutu Studiów Politycznych PAN, kierownikiem Zakładu Przemian Społecznych i Gospodarczych, rozmawia Barbara Sowa.

Demolka za 20 tysięcy zł  »
Tekst opublikowany 2013-11-23, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, podejrzewanych o zdewastowanie 15 zaparkowanych na osiedlowym parkingu samochodów. Straty sięgają 20 tysięcy złotych.

Odpowie za kradzież paliwa  »
Tekst opublikowany 2013-11-23, opracowanie pol
Policjanci z Komisariatu w Głuchołazach ustalili mężczyznę, który kradł paliwo ze zbiorników w samochodach na terenie powiatu nyskiego. Łączne straty to przeszło 11 000 zł.
Zdjęć: 1  

Szukają ofiar fałszywych policjantów  »
Tekst opublikowany 2013-11-23, opracowanie pol
Wyłudzali pieniądze za seks z nieletnią. Legniccy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o podszywanie się pod policjantów. Dwóch mężczyzn w wieku 21 i 33 lat, mieszkańców Legnicy oraz 33 – letnia kobieta trafili do policyjnego aresztu.
Zdjęć: 2  

Strzeż się tych pań »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie Fot.Waldemar Moroziński
W Hali Sportowej Gimnazjum nr 2 w Nysie zakończył się kurs samoobrony dla mieszkanek naszej gminy. 100 pań poznało podstawowe techniki obrony w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Zdjęć: 4  

Latarnicze debiuty nysan nagrodzone »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie Alicja Papis – Latarnik Polski Cyfrowej
W ramach konkursowej jesieni Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” ogłosiło konkurs dla Latarników, którzy postawili pierwsze kroki w swojej „pracy” z seniorami. Wśród laureatów znaleźli się Latarnicy z Nysy.
Zdjęć: 3  

Nyska "Jednynka" z wizytą w Głuchołazach  »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie um
Głuchołazy to miasto związane z ideami głoszonymi przez Kawalerów Orderu Uśmiechu. To stąd pochodzi Ewa Chrobak-Szota – Kawaler Orderu, autorka promiennego słoneczka, a także ks. Stanisław Chryc działający niegdyś w pobliskiej parafii na rzecz rodzin pokrzywdzonych przez los.
Zdjęć: 8  

Święto wspinaczki we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie otomedia.pl
W najbliższą sobotę i niedzielę na ścianie wspinaczkowej Tarnogaj przy ul. Nyskiej we Wrocławiu zorganizowane zostaną jedne z największych amatorskich zawodów wspinaczkowych w Polsce. Do udziału zgłosiło się 250 zawodników.
Zdjęć: 1  

Nyska Wieża Ciśnień wygrała »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie um
Forteczna Wieża Ciśnień w Nysie uzyskała najwięcej głosów Internautów w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Województwa Opolskiego 2013.
Zdjęć: 3  

Abolicja w ZUS-ie »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie INTERIA.PL
Po 9 miesiącach drążenia tematu Komisja Europejska ogłosiła, że nie ma uwag do uchwalonej rok temu przez Sejm ustawy odpuszczającej składki ubezpieczeniowe. Mogą z niej skorzystać wszyscy - informuje "Dziennik Polski".

Muszą zabrać pieniądze OFE »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Dziewięć miliardów złotych - tej wysokości oszczędności będzie musiał wygospodarować w przyszłym roku rząd, jeżeli reforma systemu emerytalnego upadnie, albo gdy nie zostanie wprowadzona na czas.

Starszy Ratownik – bezpłatne szkolenie dla seniorów »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie psd
W nyskim Kole Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków odbędzie się kurs pierwszej pomocy dla seniorów.
Zdjęć: 1  

Gala Stypendialna zDolny Śląsk 2013 »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie otomedia.pl
Na dzisiejszej uroczystości w Filharmonii Wrocławskiej 54 laureatów XIII edycji Konkursu Stypendialnego "zDolny Śląsk" i 7 laureatów Programu Stypendiów Pomostowych otrzymało dyplomy stypendialne.
Zdjęć: 5  

Można się ślizgać  »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie nor
Nyski Ośrodek Rekreacji zaprasza na Sztuczne Lodowisko przy ul. Kraszewskiego w Nysie.
Zdjęć: 2  

Niegościnne zawodniczki ZSS »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie AŁ
Pełne trybuny i gorący aplauz towarzyszyły turniejowi międzynarodowemu w gimnastyce sportowej kobiet z okazji „Święta Niepodległości” , który odbył się w Zespole Szkół Sportowych.
Zdjęć: 7  

Spotkali się nyscy diabetycy »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie um
W siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Nysie odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Była okazja do integracji środowiska oraz wręczenia odznaczeń i dyplomów.
Zdjęć: 13  

Wrocław-Berlin na wiosnę? »
Tekst opublikowany 2013-11-19, opracowanie otomedia.pl
Linie lotnicze Etihad planują wejść do Polski i przygotowują się do uruchomienia od 1 kwietnia 2014 r. połączeń z Wrocławia do Berlina. Dla podróżnych Portu Lotniczego Wrocław będzie to oznaczało uzupełnienie oferty połączeń dla biznesu, ale nie tylko.
Zdjęć: 1  

Dzień Otwarty w Dziennym Domu Pobytu »
Tekst opublikowany 2013-11-18, opracowanie um
Dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta cieszył się Dzień Otwarty w Dziennym Domu Pobytu. Seniorzy mogli m.in. poznać jego działalność, wysłuchać występów artystycznych oraz skontrolować ciśnienie krwi.
Zdjęć: 17  

Nysa Kongresie Kobiet »
Tekst opublikowany 2013-11-18, opracowanie um
Burmistrz Jolanta Barska wzięła udział w panelu dyskusyjnym „Kobiety w polityce” podczas I Dolnośląskiego Kongresu Kobiet m.in. z udziałem Wandy Nowickiej - wicemarszałkini Sejmu RP, dr Barbary Labudy oraz Iwony Piątek.
Zdjęć: 1  

Koncert TGD po akcji charytatywnej  »
Tekst opublikowany 2013-11-18, opracowanie um
Pełna sala Nyskiego Domu Kultury, wsparcie dla 11-letniego Alana, propagowanie wolontariatu i koncert Trzeciej Godziny Dnia – to wszystko miało miejsce podczas wydarzenia. w hołdzie bł. Marii Luizy Merkert.
Zdjęć: 8  

Gmina buduje drogi w sołectwach  »
Tekst opublikowany 2013-11-18, opracowanie um
Gmina Nysa realizuje w bieżącym roku budowę 7 nowych dróg na terenie sołectw: Wierzbięcice, Jędrzychów, Radzikowice, Niwnica, Przełęk, Biała Nyska, Kępnica.
Zdjęć: 2  

Słowackie media zachwycone kibicami »
Tekst opublikowany 2013-11-17, opracowanie INTERIA.PL
Słowackie media, w relacjach z meczu Polska - Słowacja (0-2) zwracają uwagę na zachowanie polskich kibiców.

Nyscy Latarnicy oświetlają sieć  »
Tekst opublikowany 2013-11-17, opracowanie um
Burmistrz Jolanta Barska spotkała się z Latarnikami Polski Cyfrowej z terenu gminy. Podczas spotkania podziękowała za ich pracę wolontariacką na rzecz seniorów i zaoferowała pomoc.
Zdjęć: 3  

Uczcili pamięć Śląskiej Samarytanki »
Tekst opublikowany 2013-11-16, opracowanie um
Nysanie ze świecami, przeszli odcinkiem szlaku bł. Marii Luizy Merkert, której wspomnienie przypadało na 14 listopada. Wcześniej odprawiona została Msza św. w Bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki w intencji kanonizacji Nysanki.
Zdjęć: 16  

ZUS zbankrutuje przed 2020  »
Tekst opublikowany 2013-11-15, opracowanie INTERIA.PL
Fundacja Republikańska oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców przedstawiły "Raport o sytuacji ZUS", w którym obie organizacje podważają rządowe prognozy dotyczące sytuacji systemu emerytalnego. Według autorów raportu, ZUS zbankrutuje w przeciągu 5-8 lat.

Masowo zamykają apteki »
Tekst opublikowany 2013-11-15, opracowanie Puls Biznesu
Od początku roku w całym kraju zamkniętych zostało 1030 aptek, wynika z abalizy firmy badawczej IMS Health. Zdecydowana większość zamkniętych aptek to placówki indywidualne lub zrzeszone w minisieci składające się z 2-4 aptek.

Ważne przed meczem Polska – Słowacja  »
Tekst opublikowany 2013-11-14, opracowanie otomedia.pl
Bramy Stadionu Wrocław otwarte zostaną już na trzy godziny przed meczem, dlatego organizatorzy zachęcają do przyjazdu na stadion jak najwcześniej, tym bardziej, że na kibiców będzie czekało wiele atrakcji na esplanadzie stadionu.
Zdjęć: 1  

Imieniny Św. Marcina »
Tekst opublikowany 2013-11-14, opracowanie um
Choć sobota 9 listopada była dniem wolnym od nauki, przez Publiczna Szkołę Podstawową w Domaszkowicach przewinęły się tłumy.
Zdjęć: 5  

Przygotowania do Akcji Zima  »
Tekst opublikowany 2013-11-14, opracowanie um
Jak co roku, w listopadzie w Urzędzie Miejskim w Nysie odbyło się spotkanie instytucji oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz osób bezdomnych, mające na celu ustalenie działań w ramach „Akcji zima”.
Zdjęć: 3  

Wizyta u Pradziadków »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie ZSP w Goświnowicach
Uczniowie klasy III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goświnowicach pod kierunkiem wychowawczyni Zuzanny Drozdowskiej uczcili 95 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Zdjęć: 6  

Konferencja Rad Młodzieżowych w Nysie »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie um
Odbyła się Konferencja Rad Młodzieżowych. Do Nysy z inicjatywy Daniela Wojtaka z Fundacji „W działaniu” przyjechało ponad 80 młodych, aktywnych osób.
Zdjęć: 13  

Kępnica – powstała książka o wsi »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie um
W świetlicy wiejskiej w Kępnicy odbyła się promocja książki opowiadającej o historii wsi. Jej autorem jest Jan Matura, który kiedyś mieszkał w Kępnicy i łączą go z nią liczne wspomnienia.
Zdjęć: 10  

Lekarze rodzinni do premiera - Nie ma takich słów... »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie Bożena Janicka, prezes PPOZ
Szanowny Panie Premierze,

Biała Nyska w biało – czerwonych barwach »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie um
Wieczornica Patriotyczna z okazji Święta Niepodległości odbyła się w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Białej Nyskiej.
Zdjęć: 12  

"Rz" – najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
PiS może liczyć na poparcie 31 proc. ankietowanych, PO - 20 proc., a SLD - 15 proc. - wynika z sondażu IBRiS "Homo Homini" dla "Rzeczpospolitej".

Nysa podczas Święta Niepodległości »
Tekst opublikowany 2013-11-12, opracowanie um
Z licznym udziałem dzieci i młodzieży przy pomniku Patriotom Polskim, a potem podczas wieczornego koncertu w NDK, odbyły się obchody Święta Niepodległości.
Zdjęć: 48  

Mistrzowie Polski z Nysy »
Tekst opublikowany 2013-11-12, opracowanie rtr
Zawodnicy grający w Lidze Amatorskiej Siatkówki im. Jana Pudo w Nysie, zdobyli, na odbywających się w Wieliczce, II Otwartych Mistrzostwach Polski Drużyn Amatorskich I miejsce! Tym samym mamy Mistrzów Polski amatorów.
Zdjęć: 1  

Brązowy medal gimnastyczek z Nysy »
Tekst opublikowany 2013-11-12, opracowanie AŁ
W dniach 8 - 9 listopada odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek w klasach I i III w gimnastyce sportowej kobiet.
Zdjęć: 3  

GW: "Amnestia" dla pijaczków i złodziejaszków »
Tekst opublikowany 2013-11-09, opracowanie INTERIA.PL/GW
Ponad 10 tys. osób powinno opuścić w sobotę więzienia. W sądach - pisze "Gazeta Wyborcza" - trwa nerwowe przeglądanie setek tysięcy akt, żeby wyłowić tych, którzy mają wyjść. Bo inaczej budżet może płacić odszkodowania.

Obchody Święta Niepodległości »
Tekst opublikowany 2013-11-09, opracowanie um
11 listopada odbędą się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Nysie. Zaplanowano też imprezy kulturalne i sportowe.
Zdjęć: 1  

Biało - czerwone kotyliony od młodzieży  »
Tekst opublikowany 2013-11-08, opracowanie um
W związku ze Świętem Niepodległości młodzież z Gimnazjum nr 1 przekazała biało - czerwone kotyliony pracownikom Urzędu Miejskiego w Nysie.
Zdjęć: 5  

Mieszkańcy Kopernik w odnowionej świetlicy wiejskiej »
Tekst opublikowany 2013-11-08, opracowanie um
Oficjalna prezentacja wyremontowanego obiektu Świetlicy Wiejskiej w Kopernikach, odbyła się w dniu 7 listopada, późnym wieczorem. Mieszkańcy sołectwa skąd pochodzi ród Mikołaja Kopernika mogli pierwszy raz zobaczyć wnętrza wyremontowanej świetlicy.
Zdjęć: 19  

Po Sztafetowych Zawodach Pływackich Szkół  »
Tekst opublikowany 2013-11-08, opracowanie otomedia.pl
Na Krytej Pływalni w Nysie odbyły się po raz drugi „Sztafetowe Zawody Pływackie” z okazji 95-tej Rocznicy Odzyskania Niepodległości dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięło 152 zawodników.
Zdjęć: 11  

Skarby z odzysku »
Tekst opublikowany 2013-11-08, opracowanie pwsz
Zdobywają wiedzę na temat ekologii. Tworzą prace plastyczne z odpadków. Kto to taki? Trzecioklasiści reprezentujący szkoły podstawowe z terenu gminy Nysa, którzy uczestniczą w drugiej edycji projektu „Skarby z odzysku”.
Zdjęć: 10  

Wielkie kłamstwo o Warszawie »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie INTERIA.PL
62 lata temu, 6 listopada 1951 roku, punktualnie o godzinie 14 z taśmy montażowej świeżo wybudowanej Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu zjechała Warszawa M20 oznaczona numerem 000 001.
Zdjęć: 1  

Trzecia Godzina Dnia dla Alana »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie um
Koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia jednego z najbardziej znanych polskich pop-gospelowych chórów chrześcijańskich odbędzie się w ramach koncertu charytatywnego 17 listopada (niedziela) o godz. 15.45 w Nyskim Domu Kultury.
Zdjęć: 1  

Nie odrzucajcie referendum »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie cwiżr
W przeddzień głosowania nad referendum ws. 6-latków, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, instytucja skupiająca wokół siebie kilkaset organizacji prorodzinnych z całej Polski, wystosowała do posłów PO i PSL apel o poparcie tej inicjatywy, pod którą podpisało się blisko milion obywateli.

Po co ZUS-owi reklama? »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
W przyszłym roku na utrzymanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wydamy 4,267 mld zł, to jest aż o blisko 80 mln zł więcej niż w obecnym. Po przejęciu składek z OFE, ten wzrost kosztów może być jednak dwukrotnie wyższy.

Kolejny inwestor po Castoramie »
Tekst opublikowany 2013-11-06, opracowanie um
Gmina Nysa pozyskała drugiego inwestora na tereny przy ul. Zwycięstwa/Krasińskiego. Pierwszą działkę w 2010 r. kupiła spółka Castim pod budowę Castoramy. Teraz powstanie hurtownia, zakład usługowy i sklep jednego z producentów dywanów.
Zdjęć: 10  

Dodatkowe środki dla sołectw »
Tekst opublikowany 2013-11-06, opracowanie um
Dodatkowe 10 tys. zł otrzyma 5 sołectw z gminy Nysa uczestniczących w programie „Odnowa Wsi w województwie opolskim”.
Zdjęć: 1  

Sukces gimnastyczek na zawodach w Śumperku »
Tekst opublikowany 2013-11-06, opracowanie AŁ
W Śumperku (Czechy) odbył się międzynarodowy turniej gimnastyczny z udziałem naszych gimnastyczek reprezentujących ZSS w Nysie i NTG.
Zdjęć: 8  

Wracają kontrole graniczne  »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie msw
Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz podpisał rozporządzenie w sprawie przywrócenia tymczasowo kontroli granicznej osób przekraczających granicę państwową stanowiącą granicę wewnętrzną.
Zdjęć: 1  

Które wiadomości oglądamy? »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie press.pl
Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, na które powołuje się serwis press.pl jedynym programem informacyjnym, który poprawił swój wynik są „Wydarzenia Polsatu”. Największy spadek oglądalności odnotowały natomiast „Fakty” TVN.

W budżecie zabraknie 20 mld? »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Forsowane przez rząd Donalda Tuska, przekazanie obligacji z OFE do ZUS oraz ich umorzenie narusza konstytucję - uważają przedstawiciele Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych.

Nysa w odbudowie – obwodnica coraz bliżej »
Tekst opublikowany 2013-11-04, opracowanie um
Na temat bieżących spraw w gminie Nysa rozmawiamy z burmistrz Jolantą Barską.
Zdjęć: 2  

Ważny mecz Stali »
Tekst opublikowany 2013-11-04, opracowanie stal
6 listopada na hali przy ul. Głuchołaskiej 12 o godzinie 18.00 odbędzie się mecz AZS PWSZ STAL NYSA vs. KRISPOL WRZEŚNIA (beniaminek). To ważny mecz.
Zdjęć: 1  

Rada jednomyślna w sprawie pamiątkowej tablicy »
Tekst opublikowany 2013-11-04, opracowanie um
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie tablicy poświęconej ofiarom ludobójstwa, dyskutowano też o gminnej oświacie i kierunkach rozwoju miasta.
Zdjęć: 2  

Zginęły 3 osoby, zatrzymano 33 pijanych »
Tekst opublikowany 2013-11-03, opracowanie pol
Od czwartku do soboty na drogach odnotowano mniej wypadków niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W ramach prowadzonej akcji „ZNICZ 2013” policjanci zatrzymali łącznie 78 nietrzeźwych kierujących.
Zdjęć: 2  

Mocno turystyczna Nysa »
Tekst opublikowany 2013-11-02, opracowanie um
Podczas odbywającego się w Nysie Kongresu Turystycznego z okazji 10 –lecia Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej odznaki honorowe Ministra Sportu i Turystyki za zasługi dla turystyki otrzymali: Urząd Miejski w Nysie oraz Kazimierz Staszków.
Zdjęć: 7  

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej w Sumperku »
Tekst opublikowany 2013-11-02, opracowanie RN
Dwie drużyny uczniów nyskich szkół podstawowych, wzięły udział w „Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci” w Sumperku.
Zdjęć: 4  

Nagrodzeni poeci »
Tekst opublikowany 2013-11-02, opracowanie um
W Państwowej Szkole Muzycznej im. W. Lutosławskiego w Nysie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w VII edycji Turnieju Poetyckiego „Orzech” im. Jerzego Kozarzewskiego.
Zdjęć: 2  

Po wodnym sezonie »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie pol
Na terenie ośrodka ,,Błękitna Zatoka'' uroczyście zakończono sezon wodny nad nyskim jeziorem. Organizatorem imprezy był WOPR Nysa. W spotkaniu poza organizatorami uczestniczyli policjanci Sezonowego Ogniwa Służby Wodnej, władze samorządu oraz zaproszeni goście.
Zdjęć: 6  

66-letni złodziej rowerów »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie pol
Kryminalni z Komisariatu Policji w Korfantowie ustalili i zatrzymali 66-letniego mieszkańca gminy Łambinowice podejrzanego o kradzieże rowerów.
Zdjęć: 3  

Młodzieżowa Rada w Nysie obraduje »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie um
Odbyła się kolejna sesja Młodzieżowej Rady w Nysie. Wśród tematów uczniowie nyskich szkół m.in. zapoznali się z programem współpracy gminy Nysa z organizacjami pozarządowymi.
Zdjęć: 10  

Kto zapłaci za dewastację nagrobka? »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie Gothaer TU S.A.
Każdego roku na cmentarzach regularnie dochodzi do dewastacji nagrobków i grobowców. Co zrobić, aby zabezpieczyć grób nie tylko 1 listopada?

Uwaga. Zmiany przy cmentarzach. Kursy MZK »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie oto
Zarządcy dróg na okres Wszystkich Świętych wprowadzają zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w Nysie.
Zdjęć: 1  

Protasiewicz: Ja mam czyste sumienie »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita/Gazeta Wyborcza
"Grzegorz Schetyna jako przewodniczący regionu pozwolił na pompowanie kół PO. Ja mam czyste sumienie, bo wiele razy prosiłem go o interwencję. Nie było żadnej reakcji - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" nowy szef regionu dolnośląskiego Jacek Protasiewicz.

Nysa w telewizji VIVA »
Tekst opublikowany 2013-10-29, opracowanie um
Bilgun Ariunbaatar odwiedza Polskie miejscowości oferujące niecodzienne rozrywki i próbuje przetrwać 24 godziny korzystając wyłącznie z gościnności mieszkańców.
Zdjęć: 8  

I kolejny sondaż »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie niezalezna.pl/TVN
35 procent ankietowanych - tylu zagłosowałoby na PiS, gdyby dzisiaj musieli pójść do urn. Na Platformę Obywatelską chciałoby głosować tylko 27 procent respondentów.

NIK: Polska przepłacała za gaz »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie INTERIA.PL
Polska przepłacała za gaz kupowany od Rosji - ocenia Najwyższa Izba Kontroli. Powodem jest między innymi uzależnienie od jednego kierunku dostaw paliwa.

Nysa na Szczycie EuroIndia Center w Hyderabad  »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie um
Na specjalne zaproszenie Stowarzyszenia EuroIndia Center delegacja z Nysy uczestniczyła w 6. Szczycie EuroIndia w Hyderabad oraz w specjalnym spotkaniu z przedstawicielami rządu Indii w Hyderabadzie.
Zdjęć: 23  

Ile kosztują nasze służby specjalne? »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Ponad miliard złotych rocznie kosztuje utrzymanie pięciu służb specjalnych w Polsce. Uprawnienia do podsłuchiwania obywateli i sięgania po billingi ma jednak więcej instytucji, nawet skarbówka.

Ostatni sondaż - zwrot w preferencjach?  »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie INTERIA.PL
W najnowszym sondażu TNS dla "Wiadomości" PO ma 9 punktów przewagi nad PiS. Na partię Donalda Tuska chciałoby głosować 41 procent respondentów.

"wSieci" ujawnia nieznane zdjęcie ze Smoleńska »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie INTERIA.pl/wSieci
Na okładce najnowszego numeru tygodnika "wSieci", który ukaże się w kioskach w poniedziałek, znajduje się niepublikowane dotąd zdjęcie premiera Donalda Tuska i Władimira Putina, które zostało wykonane tuż po tragedii w Smoleńsku.
Zdjęć: 1  

Jacek Protasiewicz przewodniczącym dolnośląskiej PO »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie INTERIA.pl
W drugim tego dnia głosowaniu na szefa dolnośląskiej PO wygrał Jacek Protasiewicz, który pokonał Grzegorza Schetynę.

Zmiana czasu – staną pociągi »
Tekst opublikowany 2013-10-26, opracowanie INTERIA.PL/niezalezna.pl
W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. 27 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00, dzięki czemu będziemy spali o godzinę dłużej. Czas letni zacznie znów obowiązywać 30 marca 2014 r.
Zdjęć: 1  

Plakieta Honorowa Rady Europy dla Nysy  »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie UM/Foto: Magdalena Wacławczyk
Gmina Nysa została nagrodzona Plakietą Honorową przez Radę Europy. Nagrodę wręczył Claus Buhler członek honorowy Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy podczas odbywającego się w Nysie Kongresu Turystycznego z okazji 10 –lecia OROT-u.
Zdjęć: 17  

CBOS: Rząd słabnie w sondażach »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie INTERIA.PL
W październiku rząd cieszył się 20-proc. poparciem; negatywnie o Radzie Ministrów wypowiedziało się 46 proc. - wynika z sondażu CBOS. Z tego, że na czele rządu stoi Donald Tusk, zadowolonych było 25 proc. badanych, a niezadowolonych 61 proc. respondentów.

Zimowy rozkład Portu Lotniczego Wrocław »
Tekst opublikowany 2013-10-24, opracowanie rtr
Zimowe loty do Rzymu i Barcelony. Oferta dla miłośników narciarstwa, czyli podalpejski Turyn. Więcej lotów do Londynu Stansted i Dublina. Nadchodzący sezon zimowy zapowiada się lepiej niż w ubiegłym roku, a na pasażerów czekają ciekawe nowości.
Zdjęć: 1  

"Zagranica" o polskich kierowcach »
Tekst opublikowany 2013-10-23, opracowanie INTERIA.PL
Prestiżowy brytyjski tygodnik The Economist opublikował w swym internetowym wydaniu nasycony wstrząsającymi (dla zachodnich Europejczyków) danymi liczbowymi aczkolwiek wyważony w tonie artykuł na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

PE chce ograniczyć prawa rodziców »
Tekst opublikowany 2013-10-22, opracowanie CWIdŻiR
Dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata i głosowanie nad projektem Rezolucji w sprawie zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego oraz praw w tej dziedzinie.

"Fakt": Rząd nie oszczędza tylko na sobie »
Tekst opublikowany 2013-10-22, opracowanie INTERIA.PL/Fakt
"Fakt" pisze o tym, że rząd szuka oszczędności, gdzie tylko może, a jednocześnie z roku na rok ministerialni urzędnicy dostają coraz wyższe nagrody.

Narkotykowa plantacja za 3 miliony złotych  »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie pol
Policjanci CBŚ, współpracując z funkcjonariuszami KPP w Lubaniu i legnickiej Straży Granicznej, zlikwidowali na terenie powiatu lubańskiego, plantację konopi indyjskich.
Zdjęć: 7  

Katyń - Trybunał umywa ręce »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie oto
21 października Wielka Izba Trybunału Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu uznała, że nie będzie się zajmował rzetelnością rosyjskiego śledztwa, prowadzonego miedzy 1990-2004.

"Rz": Po referendum bez zmian – najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie INTERIA.PL/rp.pl
Referendum warszawskie nic nie zmieniło w układzie sił politycznych. Na PiS chce głosować 31 proc. respondentów, a na PO 22 proc. - wynika z sondażu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Śmierć na obwodnicy »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie pol
Nyscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj przed godziną 7.00 na drodze krajowej 46 (obwodnica Otmuchowa). 31 – letni kierujący pomimo reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia.
Zdjęć: 4  

16-latek zaatakował 75-latka »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie pol
Policjanci z Wydziału Prewencji nyskiej komendy zatrzymali w pościgu 16 – latka podejrzewanego o rozbój.

Czarna seria »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie pol
Nieustąpienie pierwszeństwa na pasach – to prawdopodobnie przyczyna jednego z czterech wypadków, do których doszło na terenie powiatu nyskiego.
Zdjęć: 3  

Pijany tir w Wójcicach »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie pol
Policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę tira. 34-letni mieszkaniec Gliwic jechał krajową 46. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 84 km/h. Miał prawie promil alkoholu.

Tolerancyjna Polska w SP nr 3  »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie sp3
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie wzięła udział w konkursie na najlepszy projekt zrealizowany w ramach ogólnokrajowej akcji ,,Polska dla wszystkich”.
Zdjęć: 9  

Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej  »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie um
Spotkaniem członków Rady Seniorów oraz Młodzieżowej Rady z europoseł Danutą Jazłowiecką i burmistrz Jolantą Barską zainaugurowano Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej – projekt Rady Europy.
Zdjęć: 14  

Komplet na Gali Thai Battle II »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie St.Wr.
Sobotnia Gala Thai Battle II, która odbyła się w Klubie Biznesowym Stadionu Wrocław, zgromadziła komplet publiczności. Kibice przez blisko cztery godziny emocjonowali się 12 walkami, których część zakończyła się efektownymi nokautami.
Zdjęć: 11  

Nowy plac zabaw na Osiedlu Rodziewiczówny  »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie um
Na Osiedlu Rodziewiczówny w Nysie zakończono właśnie montaż nowego placu zabaw.
Zdjęć: 9  

Zamach na nasze pieniądze pewny – co robić? »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie INTERIA.PL/GAZETA FINANSOWA
To pytanie powoli zaczyna sobie zadawać większość obywateli naszego państwa. Zamach na nasze pieniądze z OFE jest już pewny. Lada dzień posłowie PO-PSL przegłosują zabranie naszych miliardów do ZUS.

Kępnica - wieś się zmienia  »
Tekst opublikowany 2013-10-18, opracowanie um
W Kępnicy zakończono pierwszy etap budowy drogi do osiedla. Wieś w ostatnich latach zmienia się na plus. Aktualnie trwa także budowa nowego oddziału przedszkolnego w budynku świetlicy.
Zdjęć: 8  

Każde wykroczenie ma kończyć się mandatem »
Tekst opublikowany 2013-10-18, opracowanie niezalezna.pl/onet.pl
Co z tego, że możemy stosować środki wychowawcze, w tym pouczenia, skoro komendanci zabraniają takich praktyk.

Emigracja, a rynek mieszkań - jest źle »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie Emmerson Realty S.A.
Ze względu na znaczenie dla rynku nieruchomości jednym ze wskaźników wartych obserwacji są dane GUS o rozmiarach emigracji. Niestety nie napawają one optymizmem.

Nyscy biegacze w Taverny »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie rtr
Grupa biegaczy z Nysy wzięła udział w zawodach Ekiden, organizowanych w partnerskim mieście Taverny we Francji. Reprezentacja Nysy uplasowała się na podium w kategorii miast z zagranicy - III miejsce.
Zdjęć: 4  

"ND": Dopalacze wracają »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie INTERIA.PL/Nasz Dziennik
Na rynek wchodzą masowo elektroniczne papierosy, które mogą zawierać substancje psychoaktywne charakterystyczne dla dopalaczy - twierdzi "Nasz Dziennik".

Uczyli się walczyć »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie Fot.Waldemar Moroziński
300 osób uczestniczyło w XIII Międzynarodowym Seminarium Sztuk Walki na terenie Gimnazjum nr 2 w Nysie i Zakładu Karnego w Nysie.
Zdjęć: 10  

Zakończono remont Wiejskiego Domu Kultury  »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie um
W Kopernikach utworzona zostanie izba pamięci poświęcona astronomowi oraz miejsce do obserwowania ciał niebieskich.
Zdjęć: 4  

Gminne obchody Dnia Nauczyciela w NDK »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie um
W Nyskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z okazji Dnia Nauczyciela. Wręczono doroczne nagrody Burmistrza Nysy za wyróżniającą się pracę, były życzenia i występy artystyczne.
Zdjęć: 18  

Dramat polskich dróg »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Do końca tego roku sieć płatnych dróg, objętych system viaTOLL, zwiększy się w Polsce o kolejne 460 km. Wczoraj w Gdańsku, firma Kapsch Telematic Services, operator systemu, ogłosiła jego rozszerzenie o kolejne odcinki. W sumie do płatnych tras dołączą fragmenty autostrad A1, A2 oraz A4.

Rowerowa integracja niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie otomedia.pl
Na Dolnym Śląsku realizowane będą bezpłatne szkolenia i wycieczki z użyciem rowerów typu handbike - z napędem ręcznym dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
Zdjęć: 1  

Reprezentanci Nysy na Mistrzostwach Polski  »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie oto
Na boiskach w Warszawskim Bemowie odbyły się mecze finału Krajowego Turnieju Orlika. Nasze miasto reprezentowała drużyna Dziesiątki Nysa złożona z zawodników SP 10, Gim 2 oraz ZSS.
Zdjęć: 4  

Świętowali nyscy seniorzy »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie um
Scena połączyła pokolenia podczas wydarzenia w Nyskim Domu Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.
Zdjęć: 17  

Zbadaj zdrowie »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie oto
18 października mieszkańcy Nysy i okolic będą mieli okazję kompleksowo sprawdzić stan swojego zdrowia.
Zdjęć: 3  

Odra – Niemen Kresowianom »
Tekst opublikowany 2013-10-13, opracowanie SON
Stowarzyszenie Odra – Niemen zaprasza do kolejnej edycji akcji RODACY-BOHATEROM, w ramach której organizuje ogólnopolską akcję zbierania darów: Paczka Świąteczna dla Polskiego Kombatanta Na Kresach - Boże Narodzenie 2013 .
Zdjęć: 14  

Rok akademicki rozpoczęty »
Tekst opublikowany 2013-10-13, opracowanie pwsz
Trzy tysiące studentów PWSZ oficjalnie rozpoczęło nowy rok akademicki. Uroczysta ceremonia odbyła się w auli Collegium Artium. Gaudeamus Igitur rozbrzmiało w PWSZ po raz trzynasty.
Zdjęć: 9  

Ostatnia szansa – leć tanio na południe  »
Tekst opublikowany 2013-10-12, opracowanie otomedia.pl
Siatka połączeń Portu Lotniczego Wrocław zapewnia spore możliwości wypoczynku na południu Europy. Leć do Paryża, Bolonii lub na Kretę Chanię - już od 156 zł.
Zdjęć: 1  

Jak nie płacą mandatów z fotoradarów? »
Tekst opublikowany 2013-10-12, opracowanie INTERIA.pl/Motor
Tylko co dziesiąte zdjęcie wykonane przez fotoradar kończy się wypisaniem mandatu. Kierowcy nauczyli się sprytnie uciekać przed odpowiedzialnością.

CBOS: PiS - 28 proc.; PO - 22 proc.  »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie INTERIA.pl
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w październiku, wygrałoby je PiS, na które zagłosowałoby 28 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu; PO uzyskałaby 22 proc.; do Sejmu dostałoby się jeszcze SLD - 8 proc. i PSL - 6 proc. - wynika z sondażu CBOS.

Wrocław bierze Śląsk »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie um
Dziś zostało podpisane porozumienie pomiędzy miastem Wrocław i spółką Bithell Holdings Ltd. – akcjonariuszami WKS Śląsk Wrocław.

Nowoczesny plac zabaw dla Głuchołaz  »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie oto
W sobotę, 12 października właściciele supermarketu spożywczego Intermarché, marketu budowlanego Bricomarché oraz Fundacja Muszkieterów, oficjalnie otworzą w Głuchołazach nowoczesny plac zabaw.
Zdjęć: 2  

Ułóż z liter słowo „Miłość” »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie Patrycja Górecka
Kochacie gry planszowe? Uwielbiacie spędzać chłodne jesienne wieczory bijąc wieże i królowe? A może godzinami układacie słowa na polach scrabbli? Możecie sfotografować Waszą pasję podczas ślubnego pleneru. Dzięki temu nie tylko zainspirujecie swojego fotografa, ale przede wszystkim sprawicie, że Wasza sesja będzie jedyna w swoim rodzaju.
Zdjęć: 2  

Pościg za złodziejem »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie pol
W ręce policjantów z Korfantowa wpadł 26-letni mężczyzna, podejrzany o kradzież samochodu.
Zdjęć: 2  

Możesz głosować na naszą wieżę »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie um
W ramach konkursu NAJLEPSZA PRZESTRZEŃ PUBLICZNA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO 2013, rozpoczął się Konkurs dla Internautów. Możemy oddawać głosy na inwestycję związaną z przebudową Wieży Ciśnień.
Zdjęć: 2  

Afera na Politechnice Wrocławskiej »
Tekst opublikowany 2013-10-08, opracowanie pol/PL/rtr
Czterech naukowców Politechniki Wr. zatrzymali funkcjonariusze Wydziału dw. z Korupcją KWP we Wrocławiu. Ma to związek ze śledztwem Prokuratury Okręgowej w Legnicy.
Zdjęć: 1  

Polityka klimatyczna UE nie liczy się z kosztami  »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie rtr
Polityka klimatyczna UE jest wielkiej skali interwencją na rynku energii, która nie liczy się z żadnymi kosztami w postaci utraty konkurencyjności naszej gospodarki, rosnącej ceny energii dla gospodarstw domowych - mówił poseł PiS do PE Konrad Szymański na otwarciu targów POLEKO 2013.

Drugi tablet dla posła »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie niezależna.pl/Fakt
Posłowie otrzymali tablety zakupione przez Kancelarię Sejmu. Kosztowały one podatnika 1,5 mln zł. Jak dowiedział się „Fakt” posłowie dostaną jeszcze po drugim, gdyby się okazało, że jednego zapomnieli i został w domu.

Sezonowy skok na buty »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie pol
Policjanci z Otmuchowa zatrzymali 27 – letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednej z piwnic na terenie miasta.

W poszukiwaniu następcy Blanika »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie um
Filip Wroński z Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego został zwycięzcą międzynarodowego turnieju gimnastycznego o puchar Leszka Blanika, rozegranego 5 października w Radlinie.
Zdjęć: 2  

ZUS chce zabierać więcej  »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie niezalezna.pl, Puls Biznesu
Zakład Ubezpieczeń Społecznych domaga się, aby od wszystkich typów umów, nawet zleceń ściągane były składki.

"GPC": Najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie INTERIA.PL/GPC
Kolejny sondaż potwierdza przewagę Prawa i Sprawiedliwości nad Platformą Obywatelską - pisze dzisiejsza "Gazeta Polska Codziennie".

"Rz": Wielki exodus z Polski trwa »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Liczba emigrantów ciągle rośnie. A GUS opóźnia publikację danych niewygodnych dla Platformy - alarmuje "Rzeczpospolita".

Nielegalna fabryka - tony tytoniu i miliony papierosów  »
Tekst opublikowany 2013-10-06, opracowanie pol
Zlikwidowana nielegalna fabryka papierosów, kompletna linia technologiczna, 3,5 miliona sztuk papierosów i 22 tony krajanki tytoniowej. Wartość towaru oraz uszczupleń podatku - 33 mln złotych.
Zdjęć: 4  

Zasnął za kierownicą? »
Tekst opublikowany 2013-10-06, opracowanie pol
Zaśnięcie za kierownicą było prawdopodobną wypadku do jakiego doszło na drodze krajowej 46 Sidzina- Pakosławice.

Powstanie nowe rondo »
Tekst opublikowany 2013-10-05, opracowanie um
Jeszcze w tym roku rozpocznie się rozbudowa skrzyżowania w obrębie ulic Asnyka i Kraszewskiego oraz przebudowa ulicy Racławickiej w Nysie.
Zdjęć: 3  

Koniec utrudnień w Jędrzychowie »
Tekst opublikowany 2013-10-05, opracowanie um
W Jędrzychowie zakończono roboty związane z przebudową drogi wraz z chodnikiem oraz zjazdami do posesji. W sumie z budżetu gminy Nysa powstanie w bieżącym roku 7 nowych dróg na terenach wiejskich.
Zdjęć: 5  

Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej  »
Tekst opublikowany 2013-10-05, opracowanie um
W dniach 14-18 października pod hasłem "Aktywne obywatelstwo”, odbędzie się w Nysie, Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej. Projekt realizowany jest przez Radę Europy.

Inauguracja roku akademickiego »
Tekst opublikowany 2013-10-05, opracowanie um
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nysie rozpoczęli nowy rok akademicki podczas uroczystości w Auli PWSZ.
Zdjęć: 18  

Z sesji RM - mieszkania, fosa, Dwór Biskupi i rondo dla Legii »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie um
Przyjęcie informacji z wykonania budżetu gminy Nysa za I półrocze, zmiany w budżecie oraz rozpatrzenie skargi na uchwałę Rady w sprawie likwidacji Gimnazjum nr 3 - to główne tematy, nad którymi dyskutowali radni.
Zdjęć: 10  

Sukces ZSS SOS NYSA  »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie oto
Pierwsza turniejowa eskapada chłopców Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z klasy 1 B Gimnazjum Sportowego zakończyła się bardzo udanym występem.
Zdjęć: 3  

Policjanci piszą pozew »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie INTERIA.PL/RMF24.PL
Związek zawodowy policjantów uważa, że minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz popełnił przestępstwo mówiąc o funkcjonariuszach iż "pochodzą z patologicznych rodzin".

Rusz na pielgrzymkę »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie Ewelina Dumin
Biuro Nyskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na pielgrzymkę opolskim odcinkiem Drogi św. Jakuba Via Regia w dniu 19 października. Do przejścia będzie 18 km z Dobrzenia Wielkiego do Skorogoszczy.
Zdjęć: 1  

Balcerowicz do Tuska - propagandowe chwyty »
Tekst opublikowany 2013-10-02, opracowanie Leszek Balcerowicz
Propagandowe chwyty to nie argumenty Leszek Balcerowicz odpowiada premierowi Donaldowi Tuskowi

Polacy pozwalają władzy na wszystko? »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie INTERIA.PL/niezalezna.pl/RMF.FM
Profesor Leszek Balcerowicz na antenie RMF FM ostro skrytykował działania ministra finansów w sprawie OFE. Mówił, że Jacka Rostowskiego zna od lat, ale nie spodziewał się, że jest zdolny dokonać zamachu na nasze oszczędności emerytalne.

NIE dla portalu za 66 milionów złotych »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie bb
Senator Jarosław Obremski oraz Stowarzyszenie Obywatelski Dolny Śląsk zainicjowali akcję „NIE dla portalu za 66 milionów”.

Stypendia burmistrza Nysy dla studentów »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie um
Kwotą 200 zł miesięcznie stypendium naukowego nagradzani, są najlepsi Nysanie studiujący na nyskich uczelniach wyższych.
Zdjęć: 1  

Nagrody dla uczniów  »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie oto
Nagrody dla uczniów biorących udział w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” zostały wręczone przez burmistrz Nysy w Urzędzie Miejskim.
Zdjęć: 14  

Bukmacherzy: Gronkiewicz-Waltz przegra »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie Adam Warlewski, Fortuna
13 października odbędzie się referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy. Gracze Fortuny, którzy typowali w zakładach na temat referendum uważają, że odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz z funkcji jest wysoce prawdopodobne.
Zdjęć: 2  

"Rz": Spuszczą psy z łańcucha »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Koniec z trzymaniem psów na uwięzi i występami dzikich zwierząt w cyrkach zakłada projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Prace nad nim kończy właśnie Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt - informuje "Rzeczpospolita".

Pijany kierowca gimbusa »
Tekst opublikowany 2013-09-30, opracowanie pol
Nietrzeźwy kierowca autobusu przewożącego dzieci do szkoły, zatrzymany dowód rejestracyjny za nieprawidłowy stan techniczny - to pierwsze wyniki akcji „Gimbus”.
Zdjęć: 2  

Miłośniczka ziela »
Tekst opublikowany 2013-09-30, opracowanie pol
Kryminalni z Nysy ustalili 29 – letnią mieszkankę powiatu nyskiego, która w ogródku u swojej matki uprawiała konopie indyjskie.
Zdjęć: 2  

Szynobus zderzył się z ciężarówką »
Tekst opublikowany 2013-09-30, opracowanie pol
Policjanci z Nysy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na trasie Chróścina Nyska – Stary Grodków.
Zdjęć: 3  

Kto wystrzelał Puchar Komendanta? »
Tekst opublikowany 2013-09-30, opracowanie pol
Odbył się kolejny Międzynarodowy Turniej Strzelecki o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Nysie. W zawodach wystartowało dziewięć drużyn, w tym jedna z Czech.
Zdjęć: 14  

Lot kontra tanie linie »
Tekst opublikowany 2013-09-30, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
- Nie boimy się konkurencji ze strony tanich linii. Niska cena biletów nie jest najważniejsza - tak przedstawiciele PLL LOT komentują zapowiedź Ryanaira o uruchomieniu krajowych połączeń lotniczych w Polsce. To jednak tylko dobra mina do złej gry. Polski przewoźnik wciąż ponosi duże straty i nie uda mu się przetrwać bez dodatkowej pomocy z budżetu państwa.

Wrześniowe Country »
Tekst opublikowany 2013-09-30, opracowanie um
Środowiskowy Dom Samopomocy w Nysie, zorganizował „Wrześniowe Country”, doroczną imprezę integracyjną dla niepełnosprawnych.
Zdjęć: 15  

Polacy, co wyście narobili?! »
Tekst opublikowany 2013-09-29, opracowanie INTERIA.PL/Dziennik Gazeta Prawna
Nacjonalizując drugi filar, rząd ograniczył wolność przyszłych emerytów. To bolszewickie posunięcie Tuska i Rostowskiego - mówi ekonomista Matthew Tyrmand w rozmowie z Rafałem Wosiem.

"Newsweek": były prezydent to TW "Bolek »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie niezalezna.pl
"W areszcie Wałęsa siedział cztery dni. Przed zwolnieniem podpisał papiery, na których podstawie został zarejestrowany jako tajny współpracownik SB o pseudonimie Bolek" - pisze historyk Andrzej Friszke w "Newsweek Historia".

Latarnicy oświetlają „sieć” dla seniorów »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie Alicja Papis – Latarnik PCRS z Nysy
Latarnicy z Nysy wzięli udział w II Ogólnopolskim Zjeździe Latarników Polski Cyfrowej w Olsztynie.
Zdjęć: 5  

Oto największa na świecie ciężarówka! »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie INTERIA.PL
Białoruska Fabryka Samochodów BieŁAZ wyprodukowała ciężarówkę, która może przewozić aż 450 ton ładunku. Mińskie media piszą o nowym pojeździe jako o "największym na świecie samochodzie ciężarowym".
Zdjęć: 4  

"GW": Węglem nie napalisz »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie INTERIA.PL
Do 2020 r. Polacy będą musieli przestać ogrzewać domy węglem. Rząd chce wprowadzić program antysmogowy - informuje "Gazeta Wyborcza".

Młodzi goście z Niemiec »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie um
Grupa młodzieży oraz nauczycieli z partnerskiego miasta Lüdinghausen, gości w Nysie na zaproszenie Diecezjalnego Gimnazjum i Liceum Humanistycznego.
Zdjęć: 9  

"GPC": Tusk szykuje wojsko na 11 listopada »
Tekst opublikowany 2013-09-26, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
Donald Tusk skierował do MSW projekt zarządzenia przewidujący "użycie 11 listopada żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do udzielenia pomocy policji".

Niepełnosprawni znowu dostaną mniej »
Tekst opublikowany 2013-09-25, opracowanie rtr
Zmieni się sytuacja przeszło 165 tys. osób niepełnosprawnych zatrudnionych w zakładach pracy chronionej.

Oto pierwsze apartamenty w akademiku »
Tekst opublikowany 2013-09-25, opracowanie rtr
We wrocławskim byłym Domu Asystenta otwarte zostało piętro pokazowe pierwszych w Polsce mikroapartamentów o powierzchni od 12 do 27 metrów kwadratowych.
Zdjęć: 20  

Zjazd Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta  »
Tekst opublikowany 2013-09-25, opracowanie um
Ośrodek Rybak w Głębinowie gościł członków Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, którego główna siedziba znajduje się we Wrocławiu.
Zdjęć: 4  

"Fakt": Bogate życie prezydent Warszawy »
Tekst opublikowany 2013-09-25, opracowanie INTERIA.PL/FAKT
O "bogatym życiu" Hanny Gronkiewicz-Waltz pisze dzisiejszy "Fakt". Tabloid ujawnia, że obecna prezydent Warszawy na rządach w stolicy zarobiła 1,6 milionów złotych.

Będzie kara za in vitro? »
Tekst opublikowany 2013-09-24, opracowanie INTERIA.PL/RMF24.PL
Komisja Europejska pozwie Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE za in vitro. Oficjalną decyzję w tej sprawie podejmą w czwartek unijni komisarze. Wniosek o skierowanie pozwu przeciwko Polsce wyszedł już z dyrekcji Komisji Europejskiej odpowiedzialnej za zdrowie.

Prezes Śląska odwołany »
Tekst opublikowany 2013-09-23, opracowanie um
W związku z działaniami zarządu klubu WKS Śląsk Wrocław, które są sprzeczne z polityką Miasta...

Zatrzymano 6 dowodów »
Tekst opublikowany 2013-09-23, opracowanie pol
Kilkadziesiąt nałożonych mandatów, zatrzymane dowody rejestracyjne - to bilans policyjnej akcji bus, którą funkcjonariusze nyskiej drogówki przeprowadzili na drogach powiatu.
Zdjęć: 4  

Okradł kolegę »
Tekst opublikowany 2013-09-23, opracowanie pol
Kryminalni z Nysy ustalili 44 – letniego mieszkańca Ziębic podejrzanego o kradzież telefonu z mieszkania 69 – letniego nysanina. Mężczyzna usłyszał już zarzut, do którego się przyznał.

Z kim posłowie grali w piłkę? »
Tekst opublikowany 2013-09-22, opracowanie INTERIA.pl
W Moskwie zakończyły się IV Międzynarodowe Igrzyska Parlamentarzystów. O medale w pięciu konkurencjach, przez trzy dni rywalizowali parlamentarzyści z 12 państw.

Zatrzymani po kradzieży »
Tekst opublikowany 2013-09-22, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy z punktu sprzedaży gazu LPG na terenie miasta ukradli 500 zł.
Zdjęć: 1  

10 – lecie Maltańskiej Służby Medycznej »
Tekst opublikowany 2013-09-22, opracowanie um
Obchody 10 – lecia działalności Maltańskiej Służby Medycznej w Nysie rozpoczęły się od pokazu ratownictwa medycznego w Bastionie św. Jadwigi.

Dzień Bez Samochodu także w Nysie »
Tekst opublikowany 2013-09-22, opracowanie um
W Nysie tegoroczne obchody akcji ekologicznej odbywają się w dniu 30 września. Wszyscy chętni, będą mogli skorzystać za darmo z komunikacji miejskiej na dowolnych liniach.
Zdjęć: 2  

Pochód uśmiechniętych orderów »
Tekst opublikowany 2013-09-22, opracowanie um
To ważny dzień dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie, której patronem są właśnie Kawalerowie Orderu Uśmiechu. Jej uczniowie kolorowym korowodem przeszli przez miasto obdarowując dorosłych uśmiechniętymi słoneczkami symbolizującymi radość oraz szczęście.
Zdjęć: 19  

Płace minimalne w Niemczech »
Tekst opublikowany 2013-09-22, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
- Politycy nie są od tego, żeby ustalać poziom płacy minimalnej – mówi Angela Merkel. Ugięła się jednak pod naciskami i niemiecki rząd coraz częściej dyktuje minimalne stawki w różnych branżach.

Wizytowali gminne inwestycje »
Tekst opublikowany 2013-09-22, opracowanie um
Radni zapoznali się w terenie ze stanem niektórych prowadzonych inwestycji gminnych. Wyjaśnień i informacji udzielał zastępca burmistrza Piotr Walach.
Zdjęć: 15  

Soros przejmuje łupki »
Tekst opublikowany 2013-09-18, opracowanie DGP, niezalezna.pl
Finansista George Soros powoli przejmuje polskie łupki. Uzyskał już udziały w co czwartej koncesji na poszukiwania niekonwencjonalnego surowca w Polsce.

Specjalny pas ruchu dla firm przy ul. Karpackiej »
Tekst opublikowany 2013-09-18, opracowanie um
W związku z przebudową drogi wojewódzkiej w rejonie wsi Konradowa dla firm działających w Podstrefie Nysa WSSE Invest-Park oraz działających w jej sąsiedztwie wyznaczony zostanie utwardzony pas ruchu na poboczu jezdni.
Zdjęć: 9  

Wizyta partnerów z Ingelheim  »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie um
Delegacja z partnerskiego miasta Ingelheim gościła w Nysie. Goście z Niemiec uczestniczyli w obradach jury konkursu germanistycznego, wzięli także udział w rozmowach na temat inwestycji prowadzonych w Ingelheim i Nysie.
Zdjęć: 19  

Oto PL-01- nowy polski mały czołg!  »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie INTERIA.pl
W tym roku mija równe 45 lat, od kiedy w Gliwicach rozpoczął swoją działalność znany wszystkim polskim pancerniakom OBRUM, czyli Ośrodek Badawczo Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych.
Zdjęć: 3  

TVP traci widzów, TVN - reklamodawców »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie INTERIA.pl
Zyskują niszowe stacje, takie jak TTV, która tylko na jesienną ramówkę zaplanowała aż dziewięć nowości. Maluchy walczą z olbrzymami atrakcyjną ofertą programową.

WKS Śląsk upadła. Oświadczenie UM »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie INTERIA.PL/OTOMEDIA.pl
"W związku ze zgłoszeniem przez głównych akcjonariuszy Spółki wielomilionowych roszczeń pieniężnych, przy jednoczesnym niewywiązywaniu się z podjętych przez nich wcześniej zobowiązań finansowych...

Emeryci grają w bule »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie um
W ogrodzie Dziennego Domu Pobytu im Jerzego Kozarzewskiego odbyło się uroczyste otwarcie placu do gry w petanque (boules). W Polsce znana jako gra w bule.
Zdjęć: 5  

II Bolesławiecki Przegląd Kapel Garażowych »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie ks. Artur Kotrys
W sobotę, 9 listopada, odbędzie się II Bolesławiecki Przegląd Kapel Garażowych - gwiazdą Festiwalu będzie zespół PROLETARYAT - w Bolesławcu będzie świętował 25 lat swojego istnienia! Impreza odbędzie się w Teatrze Starym.
Zdjęć: 2  

Kolejna plantacja maryhy »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie pol
Kryminalni z Nysy zatrzymali dwóch mieszkańców miasta, którzy na terenie byłego zakładu pracy w Paczkowie uprawiali konopie indyjskie.
Zdjęć: 6  

Skasowany narkobiznes »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie pol
Policjanci z Nysy i CBŚ zatrzymali 38 - latka, który w budynku gospodarczym w jednej z miejscowości na terenie gminy Korfantów uprawiał konopie indyjskie.
Zdjęć: 4  

Prochy ukrył w futrynie »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie pol
Policjanci znaleźli blisko 57 gramów amfetaminy w mieszkaniu 32-latka z Nysy.

Leonardo da Vinci po raz drugi w ZST  »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie zst
Zespół Szkół Technicznych, jako pierwsza szkoła w powiecie nyskim, po raz drugi wygrał uczestnictwo w programie kształcącym umiejętności zawodowe – Leonardo da Vinci.
Zdjęć: 1  

Na ul. Karugi powstają nowe miejsca parkingowe »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie um
W ramach I etapu przebudowy drogi na ul. Karugi trwa budowa 48 miejsc parkingowych. Dla całego osiedla przy ul. Słowiańskiej projekt przewiduje budowę jeszcze 181 miejsc parkingowych.
Zdjęć: 12  

Kierowcy uciekają z płatnych dróg »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie niezalezna.pl, Puls Biznesu
Okazuje się, że gdy coraz więcej polskich dróg obejmowanych jest systemem viaToll, naliczającym elektronicznie opłaty za przejazd ciężarówek, coraz więcej kierowców decyduje się na ucieczkę z płatnych dróg.

Propaganda czy informacja? – temat obwodnicy na sesji »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie um
Dyskusja nad budową obwodnicy Nysy, fundusze na remonty zabytków, stypendia dla studentów i rozpatrzenie skarg – do główne tematy, którymi zajmowali się radni na pierwszej powakacyjnej sesji RM.
Zdjęć: 12  

Mammobus w Głuchołazach »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie rtr
Badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Już niebawem takie badanie znów można będzie wykonać w mammobusie.
Zdjęć: 3  

Ruszyła kampania: Stop dyktaturze mniejszości »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie Anna Borkowska-Kniołek
Sejm pracuje nad nowelizacja ustawy antydyskryminacujnej, która zdaniem prawników uderza w konstytucyjną ochronę rodziny, ogranicza wolność gospodarczą oraz wolność słowa.

RMF24: Ile kosztuje zegarek Nowaka? »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie INTERIA.PL/RMF
Prokuratura podważa opinię biegłego ws. Sławomira Nowaka.

NYSA w Spale »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie oto
Zespół NYSA działający przy Stowarzyszeniu Artystycznym Miłośników Folkloru, został wybrany jako część delegacji marszałka województwa opolskiego na Dożynki Prezydenckie w Spale.
Zdjęć: 6  

Najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-09-15, opracowanie INTERIA.pl
W badaniu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1 partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 39 procent poparcia, a ugrupowanie Donalda Tuska - na 30 procent.

Czeka nas epidemia? »
Tekst opublikowany 2013-09-15, opracowanie rtr
Według meldunków epidemiologicznych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Liczba zachorowańna grypę w sezonie2012/2013 była aż trzykrotnie wyższa niż w poprzednim.

"Rz": Puste koperty weselne »
Tekst opublikowany 2013-09-14, opracowanie INTERIA.PL
Nowożeńcy wolą pieniądze od prezentów, ale bywa, że koperty, które dostają są... puste - pisze "Rzeczpospolita".

Dłuższy termin na wnioski »
Tekst opublikowany 2013-09-12, opracowanie um
Burmistrz Nysy informuje, że w związku z dużym zainteresowaniem rządowym programem pomocy uczniom, przedłużony został termin na składanie przez rodziców wniosków o przyznanie ww. pomocy do dnia 16 września (poniedziałek).
Zdjęć: 1  

"Rz": PO chudnie po Gowinie »
Tekst opublikowany 2013-09-12, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Wraz z odejściem byłego ministra sprawiedliwości Platforma straciła co szóstego wyborcę - informuje "Rzeczpospolita", która zamieszcza na swoich stronach najnowszy sondaż Homo Homini.

Nyskie Święto Miodu »
Tekst opublikowany 2013-09-11, opracowanie rtr
Słoiki, słoiczki wypełnione po brzegi wszystkimi rodzajami miodu, świece z wosku, pyłek pszczeli, propolis i inne produkty pszczele zdobiły II Święto Miodu w Nysie.
Zdjęć: 14  

Pielgrzymka Nyską Drogą św. Jakuba »
Tekst opublikowany 2013-09-11, opracowanie Biuro Nyskiej Drogi św. Jakuba
Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę, która odbędzie się w dniu 21 września. Tym razem do przejścia będzie kilkanaście kilometrów.
Zdjęć: 1  

"Rz": Polski dramat demograficzny »
Tekst opublikowany 2013-09-11, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Czy w 2013 roku padnie rekord ujemnego przyrostu naturalnego w powojennej Polsce?

Syria drugim Afganistanem? »
Tekst opublikowany 2013-09-11, opracowanie MenStream.pl
- Naloty, ostrzał z okrętów wojennych mogą doprowadzić do upadku Baszara al-Asada w Syrii, ale co dalej? - pyta Wojciech Jagielski, znany reportażysta i dziennikarz w rozmowie z portalem MenStream.pl.

Węgry kontra obcy »
Tekst opublikowany 2013-09-10, opracowanie niezalezna.pl
- Dla zagranicznych firm na Węgrzech zakończyła się era kolonizacji - oświadczył dziś premier Viktor Orban, przemawiając na pierwszym po wakacjach posiedzeniu parlamentu.

Dzień osób starszych  »
Tekst opublikowany 2013-09-10, opracowanie oto
Z okazji „Międzynarodowego Dnia Osób Starszych” Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie zorganizował uroczystość dla seniorów, swoich podopiecznych.
Zdjęć: 8  

Nyscy policjanci w Jeseniku »
Tekst opublikowany 2013-09-09, opracowanie pol
Policjanci z Nysy uczestniczyli w obchodach „Dnia bezpieczeństwa”, które odbyły się w Jeseniku.
Zdjęć: 5  

Cmentarny złodziej »
Tekst opublikowany 2013-09-09, opracowanie pol
Policjanci z Korfantowa zostali powiadomieni o kradzieży torebki. Do przestępstwa doszło na miejscowym cmentarzu
Zdjęć: 2  

Wypadek 4 ciężarówek »
Tekst opublikowany 2013-09-09, opracowanie pol
Policjanci z Nysy przez ponad dwie godziny prowadzili czynności na miejscu wypadku czterech ciężarówek na drodze krajowej 46 na odcinku Otmuchów-Wójcice.
Zdjęć: 3  

Narodowe czytanie Fredry także w Nysie »
Tekst opublikowany 2013-09-09, opracowanie um
W Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się Narodowe Czytanie Dzieł Aleksandra Fredry. Fragmenty sztuk czytali m.in.: Jolanta Barska, Adam Fujarczuk, Rajmund Miller, Janusz Sanocki.
Zdjęć: 23  

Wyższe podatki w 2014 r. »
Tekst opublikowany 2013-09-06, opracowanie Emmerson S.A.
Znane już są maksymalne stawki podatków lokalnych na 2014 r., a więc także podatku od nieruchomości. Oczywiście wzrosły one w stosunku do obecnych. O ile więcej zapłacą właściciele nieruchomości?

Rostowski o OFE: Wolny wybór Polaków »
Tekst opublikowany 2013-09-06, opracowanie INTERIA.PL
Martwicie się o to, że rząd znowu majstruje przy waszych emeryturach? Nie macie co się martwić! Minister finansów Jacek Rostowski na antenie telewizji TVN24 uspokaja i wskazuje właściwą drogę: Te zmiany, "to będzie wolny wybór Polaków" - zapewnia.

Dzień Weterana  »
Tekst opublikowany 2013-09-06, opracowanie um
Uroczystości z okazji Dnia Weterana i 74. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej odbyły się w Nysie pod pomnikiem „Patriotom Polskim”. Było także spotkanie przy wojskowej grochówce i wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych w Bastionie św. Jadwigi.
Zdjęć: 25  

Ostatni wakacyjny pociąg »
Tekst opublikowany 2013-09-06, opracowanie Seniorzy DDP
Z Rynku odjechał ostatni wakacyjny pociąg. Nyska Ciuchcia, która na trwałe wpisała się w krajobraz miasta, tym razem, wypełniona była do ostatniego miejsca seniorami z Dziennego Domu Pobytu im. J. Kozarzewskiego.
Zdjęć: 8  

Panika na giełdzie  »
Tekst opublikowany 2013-09-05, opracowanie Bankier.pl
Reakcja inwestorów na reformę polskiego systemu emerytalnego oraz trend na światowych rynkach finansowych mocno daje się we znaki polskiej giełdzie, obligacjom i złotemu.

Taniej nad wodą »
Tekst opublikowany 2013-09-05, opracowanie NOR
Nyski Ośrodek Rekreacji informuje, że w związku z pożegnaniem lata w dniach 6-8 września wejście na Kąpielisko Miejskie i Ośrodek nad Jeziorem Nyskim będzie tańsze.
Zdjęć: 1  

Kaczyński o gospodarce  »
Tekst opublikowany 2013-09-05, opracowanie Anna Anagnostopulu i Łukasz Pałka, Money.pl
W ekskluzywnym wywiadzie dla Money.pl prezes partii Jarosław Kaczyński przedstawia pomysły na tworzenie nowych miejsc pracy, obniżenie podatku VAT i komentuje ogłoszone wczoraj zmiany w OFE.

Kierowcy chcą odtajnienia umowy ws. A4  »
Tekst opublikowany 2013-09-05, opracowanie INTERIA.PL/RMF
Na biurko ministra transportu dotarły pierwsze wnioski od kierowców o odtajnienie umowy koncesyjnej dotyczącej autostrady A4. Dokument ten to najpilniej strzeżona tajemnica i pomimo wielu prób nie udało się oficjalnie poznać jej zapisów.

Sondaż: PiS – 34, PO – 21, SLD – 15, PSL – 6.  »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie niezalezna.pl, wp.pl
Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby dziś 34 proc. Polaków, a na Platformę Obywatelską 21 proc. - wynika z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski zrealizowanego przez Homo Homini.

Największe centrum handlowe w Polsce  »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie otomedia.pl
Starosta powiatu wrocławskiego wydał pozwolenie na budowę nowej części galerii handlowej, która powstanie na miejscu dawnego sklepu IKEA. Po zakończeniu inwestycji będzie to największe w kraju centrum handlowe.

Content Marketing – jak zarabiać na treściach i pozyskiwać zainteresowanie czytelników? »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie MR
Wzrost zainteresowania content marketingiem na polskim rynku może być szansą dla rodzimych wydawców internetowych na zwiększenie ruchu na stronie oraz monetyzację swojej domeny. W dobie tabletów i smartfonów, kiedy wyszukanie informacji o produkcie zajmuje tylko kilka sekund, tradycyjny marketing może się nie sprawdzić – obecnie użytkownicy Internetu poszukują wyczerpującej odpowiedzi na swoje pytania, a nie natarczywej reklamy. Ciekawą alternatywę dla niego stanowi content marketing, skupiający się na dotarciu do potencjalnego klienta poprzez wartościowe treści.

Minister od zegarków miał szczęście »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie niezalezna.pl, rmf24.pl
Minister transportu Sławomir Nowak został przesłuchany przez prokuraturę w sprawie śledztwa dotyczącego jego ekskluzywnych zegarków.

Spadek prasy płatnej »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie INTERIA.PL/ZKDP
Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w lipcu 2013 roku 203.218 sztuk i było o 16,7 proc. niższe niż rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

Ruszają budowy dróg w sołectwach »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie um
W Wierzbięcicach i Jędrzychowie trwają zaawansowane roboty związane z budową nowych dróg. W sumie z budżetu gminy Nysa powstanie w tym roku 7 nowych dróg na terenach wiejskich.
Zdjęć: 9  

Będziemy drugim Kuwejtem?  »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie INTERIA.PL/Michał Duszczyk/ forsal.pl
Na łupkowe złoże trafiono przypadkiem w okolicach Zielonej Góry. Czy uda się uniezależnić od dostaw z Rosji?

Lis zupełnie oszalał? »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
- Nie widzicie w ogóle gospodarki, ten Lis już oszalał zupełnie! Albo wy zrobicie z tym porządek, albo ja go zrobię! To skandal! - wykrzyczał prosto w twarz prezesowi TVP SA Juliuszowi Braunowi, wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Akcja Gimbus 2013  »
Tekst opublikowany 2013-09-03, opracowanie ditd
Inspektorzy z Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego, jak co roku, prowadzili kontrole ukierunkowane na pojazdy wykonujące przewozy dzieci i młodzieży do placówek oświatowych na terenie Dolnego Śląska.
Zdjęć: 8  

Zdążyli przed rozpoczęciem roku szkolnego  »
Tekst opublikowany 2013-09-03, opracowanie um
Przy Gimnazjum nr 1 w Nysie powstała zatoka autobusowa oraz nowe ogrodzenie. Był to ciąg dalszy prac prowadzonych w tej części Nysy po wykonaniu przebudowy drogi, remontach: Wieży Wrocławskiej, NDK i murów obronnych.
Zdjęć: 13  

Z Wrocławia na narty lub plażę w środku zimy »
Tekst opublikowany 2013-09-03, opracowanie otomedia.pl
Tej zimy z Wrocławia polecimy po raz pierwszy do Turynu i na Teneryfę. Na wielbicieli egzotyki czeka Tajlandia, Meksyk albo Kuba. Operujące z Wrocławia biura podróży ogłosiły połączenia czarterowe na sezon zimowy 2013/2014.
Zdjęć: 1  

To były dożynki! »
Tekst opublikowany 2013-09-03, opracowanie um
Wieńce dożynkowe, przystrojone posesje, podziękowania za plony oraz koncerty, konkursy, pokazy i zabawa taneczna - wszystko to podczas Dożynek Gminnych w Konradowej.
Zdjęć: 53  

Rok szkolny rozpoczęty  »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie um
Burmistrz Nysy uczestniczyła w inauguracji nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr. 1O oraz Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie.
Zdjęć: 16  

Dzień Strażnika Miejskiego  »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie um
Obchodzony corocznie 29 sierpnia. Z okazji święta burmistrz Nysy Jolanta Barska złożyła strażnikom podziękowania za codzienną służbę.
Zdjęć: 4  

Czas honoru – popularność bez zmian »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie niezalezna.pl
Najnowszy sezon serialu, opowiadający o losach Żołnierzy Wyklętych i walce z komunistyczną władzą przyciągnął przed ekrany niemal 2,5 mln widzów.

Rząd stracił 100 mld zł »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie Prof. Witold Modzelewski dla Money.pl
- Demontaż systemu podatkowego trwa nadal, a rok 2014 będzie jeszcze gorszy od obecnego. Nie pomoże przedłużenie obowiązywania 23-procentowej stawki VAT, gdy sypie się sama konstrukcja tego podatku - pisze dla Money.pl profesor Witold Modzelewski, były wiceminister finansów i twórca VAT.

Nowa trybuna w Niwnicy »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie um
Kibice i działacze klubu LZS Niwnica– Konradowa cieszą się z nowej trybuny dla publiczności. To pierwsze siedziska z tworzywa sztucznego na terenie sołectwa gminy Nysa.
Zdjęć: 10  

Dożynkowe Wierzbięcice »
Tekst opublikowany 2013-08-29, opracowanie Sołectwo Wierzbięcice
W Wierzbięcicach na boisku sportowym odbyły się Dożynki Wiejskie.
Zdjęć: 11  

Ścieżki rowerowe w miejscu torowisk? »
Tekst opublikowany 2013-08-26, opracowanie um
Na temat możliwości przejęcia nieczynnych linii kolejowych przez samorządy rozmawiano w Urzędzie Miejskim z Romanem Nowackim z Departamentu Geodezji i Współpracy z Samorządami w PKP.
Zdjęć: 9  

Przybywa polskich Niemców »
Tekst opublikowany 2013-08-26, opracowanie INTERIA.PL
Niemieckie paszporty otrzymało w zeszłym roku 4 496 Polaków - podał Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden. Liczba Polaków, którzy zmienili obywatelstwo na niemieckie, wzrosła w porównaniu z rokiem 2011 o 5 proc.

Bez ciepłej wody »
Tekst opublikowany 2013-08-26, opracowanie NEC
Nyska Energetyka Cieplna informuje, że w związku z koniecznością wykonania prac w centralnym źródle ciepła w dniu 28.08.2013 r. od godz. 7.00 do godz. 22.00, nastąpi przerwa...
Zdjęć: 1  

Hip-hop nie na haju »
Tekst opublikowany 2013-08-26, opracowanie pol
W piątkowy wieczór nyscy policjanci zatrzymali 18 – letniego mieszkańca Krapkowic, który na imprezę hip - hopową chciał wejść z marihuaną. 4 gramy środków odurzających zabezpieczyli funkcjonariusze.
Zdjęć: 1  

Obwodnica Nysy coraz bliżej »
Tekst opublikowany 2013-08-26, opracowanie um
Rozmowa z burmistrz Nysy Jolanta Barską na temat najważniejszych inwestycji dla Nysy, nyskiej obwodnicy, remoncie tamy, rozbudowie RCGO i uzbrojeniu nowej strefy ekonomicznej w rejonie Radzikowic.
Zdjęć: 5  

Zmiany trasy autobusu C1  »
Tekst opublikowany 2013-08-26, opracowanie mzk
MZK Nysa informuje, że w związku z remontem drogi w Konradowej od dnia 27.08.2013 r. (wtorek) do odwołania, kursy linii „C1” do Wyszkowa i Kubic...

Wpadł z maryhą »
Tekst opublikowany 2013-08-25, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie środki odurzające.
Zdjęć: 1  

Weszli, kiedy spał »
Tekst opublikowany 2013-08-25, opracowanie pol
Nyscy kryminalni zatrzymali kobietę i mężczyznę, podejrzewanych o kradzież z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie miasta. Oboje usłyszeli już zarzuty.
Zdjęć: 1  

Konopie w ogródku »
Tekst opublikowany 2013-08-25, opracowanie pol
Policjanci z Otmuchowa zatrzymali 54-latka, który w swoim ogródku uprawiał konopie indyjskie.
Zdjęć: 1  

Łapali kłusowników »
Tekst opublikowany 2013-08-25, opracowanie pol
Policjanci Ogniwa Służby Wodnej prowadzili działania prewencyjne „Przeciwdziałanie Kłusownictwu”. Zwracali uwagę na wykroczenia związane z nielegalnym połowem ryb.
Zdjęć: 3  

Polscy goście z Białorusi »
Tekst opublikowany 2013-08-23, opracowanie um
W Nysie przebywała grupa 32 dzieci z Białorusi, pochodzących z polskich oraz mieszanych rodzin, goszcząca na Opolszczyźnie - na zaproszenie Stowarzyszenia "Wspólnota Polska”.
Zdjęć: 9  

Kret na Kopie »
Tekst opublikowany 2013-08-23, opracowanie um
W sobotę, 24.08. o godz. 16.00 w TVP Info będzie można obejrzeć program podróżniczy Jarosława Kreta, nagrany podczas imprezy „Szanty na Kopie”.
Zdjęć: 10  

Odnaleźli Zaporę i Łupaszkę! »
Tekst opublikowany 2013-08-22, opracowanie niezalezna.pl
Hieronim Dekutowski "Zapora", Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka", Władysław Borowiec "Żbik", Henryk Borowski "Trzmiel" są wśród dziewięciu zidentyfikowanych ofiar komunistycznego terroru, których szczątki znaleziono na tzw. Łączce.

Najnowszy sondaż  »
Tekst opublikowany 2013-08-22, opracowanie niezalezna.pl, wp.pl
Na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 35 proc. Polaków, Platformę Obywatelską wybrałoby 22 proc. Polaków - wynika z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski zrealizowanego przez Homo Homini.

Mike Russell w Nysie »
Tekst opublikowany 2013-08-22, opracowanie Roman Gil
Mike Russell, amerykański czarnoskóry wokalista i gitarzysta zagości 8 września w Nysie otwierając XIV Sezon Artystyczny nyskiej Prywatnej Szkoły Muzyki Rozrywkowej.
Zdjęć: 1  

Co wystraszyło młodych prawników? »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie INTERIA.PL/rp.pl
W tym roku znacznie mniej absolwentów prawa będzie zdawać na aplikację adwokacką i radcowską.

Ponad pół miliona dla Kaplera  »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie INTERIA.PL/niezalezna.pl
Zgodnie z decyzją warszawskiego sądu, Narodowe Centrum Sportu ma wypłacić swojemu byłemu szefowi Rafałowi Kaplerowi ponad pół miliona zł wraz z odsetkami tytułem wynagrodzenia dodatkowego za sprawowanie funkcji. Wyrok jest nieprawomocny.

Bezpieczny dojazd i nowe ogrodzenie »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie um
Przy Gimnazjum nr 1 powstaje zatoka autobusowa oraz nowe ogrodzenie. Po przebudowie ul. Chodowieckiego, renowacji murów obronnych, remoncie NDK i Wieży Wrocławskiej, ta część Nysy zmienia swój wizerunek.
Zdjęć: 16  

Fakt: Minister wyda 3 mln zł na telefony »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie INTERIA.PL/FAKT
"Minister Sławomir Nowak i jego podwładni budują linie kolejowe w żółwim tempie. To nie przeszkadza, aby nagradzać pracowników nowymi telefonami, wartymi miliony złotych" - oburza się "Fakt".

SE: Córka Rostowskiego dalej pracuje dla rządu »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie Super Express/INTERIA.PL
"Super Express" ujawnia, że Maya Rostowska, córka wicepremiera i ministra finansów, nadal pracuje w rządowej instytucji.

RMF24: Rostowski sam wypuścił informację o dymisji? »
Tekst opublikowany 2013-08-21, opracowanie INTERIA.PL/RMF24.PL
To sam Jacek Rostowski mógł stać za rozpuszczeniem wczorajszej plotki o swojej dymisji. Taką tezę stawiają zagraniczni dziennikarze biznesowi i ekonomiści.

Kaczy Dołek łatwiejszy do pokonania »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie um
Zakończyły się roboty związane z budową II etapu ścieżki rowerowej (pomiędzy ul. Adama Mickiewicza a ul. Żwirki i Wigury). Powstała ścieżka dla rowerzystów i chodnik dla pieszych. To kontynuacja prac na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Mickiewicza rozpoczętych jeszcze w 2011 r.
Zdjęć: 10  

Dni Słonecznika w Kępnicy »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie Sołectwo Kępnica
Ponad tysiąc osób uczestniczyło w obchodach V Dni Słonecznika w Sołectwie Kępnica. W czasie imprezy rozstrzygnięto konkurs na produkt słonecznikowy.
Zdjęć: 10  

II Biesiada Sołecka w Morowie »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie um
„Integracja i dobra zabawa” - pod tym hasłem odbyła się II Biesiada Sołecka na terenach zielonych przy świetlicy wiejskiej w Morowie.
Zdjęć: 25  

Nysa w partnerskim Sumperku »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie um
W Sumperku, partnerskim mieście Nysy, odbywał się XXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny. Zespół Tańca i Pieśni Ludowej „Nysa” występował na scenie oraz na ulicach miasta podczas „Roztańczonej Ulicy”.
Zdjęć: 7  

Dożynki Gminne w Konradowej - program »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie um
31 sierpnia w Konradowej odbędą się Dożynki Gminne. Początek podziękowania za tegoroczne plony o godz. 13:00 Mszą Św. w Kościele p.w. św. Konrada w Konradowej. Na stadionie będą m.in.: koncerty, konkursy, zabawa taneczna, pokazy i wiele innych.
Zdjęć: 2  

Śląsk gwiazdą Folk Fiesty »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie um
Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, jeden z największych polskich zespołów folklorystycznych, wystąpił podczas międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Folk Fiesta” w Nysie.
Zdjęć: 37  

Apartamenty wakacyjne – dobra lokata kapitału? »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie Jarosław Mikołaj Skoczeń, ekspert nieruchomości ot
Przyglądając się ofercie rynku apartamentów wakacyjnych w Polsce można stwierdzić, że rynek podnosi się po wyraźnym spowolnieniu, które miało miejsce w minionych 3-4-latach. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że w szczytowym momencie popularności tego segmentu w Polsce (2007 i I poł. 2008 r.) dodatkowym bodźcem do rozwoju rynku był popyt stricte spekulacyjny, tj. inwestorzy, którzy w zakupie apartamentu (niekiedy pakietu apartamentów) w kurorcie wypoczynkowym upatrywali bardzo korzystnej lokaty kapitału, która przyniesie duże zyski w niedalekiej przyszłości.

Nie będzie pomocy dla kredytobiorców »
Tekst opublikowany 2013-08-20, opracowanie INTERIA.PL
Polskich banków nie stać na pomoc dla kredytobiorców, którzy spłacają kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Według Komisji Nadzoru Finansowego, pomysł PiS-u, by polski rząd poszedł w ślady Hiszpanii, Węgier, czy Chorwacji jest nierealny.

Reklamacja bez paragonu »
Tekst opublikowany 2013-08-12, opracowanie Powiatowy Rzecznik Konsumentów
Powiatowy Rzecznik Konsumentów przypomina - żaden przepis prawa nie uzależnia skuteczności złożenia reklamacji od posiadania paragonu.
Zdjęć: 1  

Bezpieczne rozgrywki »
Tekst opublikowany 2013-08-09, opracowanie pol
W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu imprez sportowych, masowych na terenie powiatu.
Zdjęć: 2  

Rodzice odpłynęli… »
Tekst opublikowany 2013-08-09, opracowanie pol
Policjanci interweniowali na plaży nyskiego jeziora. Ratownik poinformował o dziecku, które kąpie się bez opieki rodziców.

Dokąd latamy z Wrocławia? »
Tekst opublikowany 2013-08-09, opracowanie otomedia.pl
Malaga i Alicante – te dwa hiszpańskie miasta otwierają pierwszą trójkę najchętniej wybieranych tanich, wakacyjnych połączeń Portu Lotniczego Wrocław.
Zdjęć: 1  

Rolniczy protest zawieszony »
Tekst opublikowany 2013-08-09, opracowanie Dominika Panek,(www.tvr24.pl)
Były szumne zapowiedzi o proteście, Grudziądz miał tonąć w korkach za sprawą blokady strategicznych tras ... tymczasem rolnicy odpuścili.

PO : PiS - 11 proc. różnicy »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie niezalezna.pl, wp.pl
35 proc. dla PiS, 24 proc. dla PO - takie poparcie otrzymałyby te partie, gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku sierpnia - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Homo Homini dla Wirtualnej Polski.

Prezydent RP twarzą wirusa »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie rtr
W Internecie pojawiły się nowe odmiany wirusów typu ransomware (z ang.: ransom – okup, software – oprogramowanie), które blokują użytkownikom w całej Europie dostęp do komputerów.
Zdjęć: 6  

Mój pierwszy dzień »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie tvp
Rzadko zdarza się, by telewizja o swoim programie informowała inaczej niż za pośrednictwem „zwiastunów” emitowanych na własnej antenie. Tym razem zorganizowała konferencję prasową.
Zdjęć: 5  

Oto kolos z Odry! »
Tekst opublikowany 2013-08-08, opracowanie PZW7/Kąty Wrocławskie
198 cm, 62 kg, 80 minut walki, 1500 m po wodzie, 16 cm wobler, to parametry opisujące walkę z ogromną rybą.
Zdjęć: 6  

Kto weźmie ogródki działkowe? »
Tekst opublikowany 2013-08-06, opracowanie INTERIA.PL
Posłowie PO chcą uwłaszczenia dla działkowców. Gminy i Polski Związek Działkowców na razie mówią "nie" - donosi"Rzeczpospolita".

Turniej im. Jakuba Zagai »
Tekst opublikowany 2013-08-05, opracowanie nor
Na kąpielisku przy ul. Ujejskiego w Nysie po raz XI odbyły się Mistrzostwa Nysy w Siatkówce Plażowej Mężczyzn im. Jakuba Zagai.
Zdjęć: 18  

ND: Na koszt państwa »
Tekst opublikowany 2013-08-05, opracowanie ND/INTERIA.pl
Pobiera niemal 6 tysięcy złotych emerytury, jednak w sądzie broniony jest przez adwokata z urzędu. "Nasz Dziennik" informuje, że za reprezentowanie oskarżonego o zbrodnie komunistyczne byłego naczelnego prokuratora wojskowego płaci państwo.

GPC: Rząd chce zamieszek »
Tekst opublikowany 2013-08-05, opracowanie GPC/INTERIA.PL
Z dokumentów Ministerstwa Środowiska i ONZ-etu, do których dotarła "Gazeta Polska Codziennie", wynika, że propozycja, aby konferencja klimatyczna odbyła się 11 listopada akurat w Warszawie, to pomysł polskiego rządu.

Alufelgi na złom »
Tekst opublikowany 2013-08-03, opracowanie pol
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Otmuchowie ustalili dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież kół samochodowych z garażu na terenie gminy Otmuchów.

Policyjne akcje na jeziorze »
Tekst opublikowany 2013-08-03, opracowanie pol
Policjanci z Sezonowego Ogniwa Wodnego prowadzili akcję ratunkową na nyskim jeziorze. Zatrzymali też kolejnych sterników pływających pod wpływem alkoholu.

Dług II »
Tekst opublikowany 2013-08-03, opracowanie pol
Zabawkowym pistoletem usiłował wymusić dług. 25 – latek, miał odzyskać 2,5 tys. zł dla członka rodziny za wykonane usługi budowlane.
Zdjęć: 1  

Grunty rolne –w górę  »
Tekst opublikowany 2013-08-03, opracowanie Emmerson S.A.
W I półroczu 2013 r. zainteresowanie gruntami rolnymi sprzedawanymi przez Agencję Nieruchomości Rolnych było niższe niż przed rokiem. Mimo to po raz kolejny odnotowano wzrost średniej ceny sprzedaży.
Zdjęć: 1  

Data szczytu prowokacją? »
Tekst opublikowany 2013-08-02, opracowanie INTERIA.pl
Jarosław Kaczyński uważa, że organizacja szczytu klimatycznego w dniu Święta Niepodlełgości 11 listopada to czysta prowokacja.

Fakt: 6,5 mln na podwyżki dla urzędników  »
Tekst opublikowany 2013-08-02, opracowanie INTERIA.PL/Fakt
"Pieniędzy dla szpitali jest coraz mniej, ale urzędnikom pensje rosną. Jakbyśmy mieli najlepszą służbę zdrowia na świecie - oburza się "Fakt".

Uwaga nadchodzi żar »
Tekst opublikowany 2013-08-01, opracowanie imgw
Wrocławskie Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega mieszkańców regionu przed jutrzejszymi upałami.
Zdjęć: 1  

POWSTANIE 1944. BITWA O POLSKĘ. PAMIĘTAM  »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie IPN
1 sierpnia o 17:00, kiedy w całym kraju zawyją syreny, gdziekolwiek będziesz – zatrzymaj się, uczcij chwilą ciszy tych, którzy walczyli i ginęli za Twoja wolność.
Zdjęć: 2  

Bliżej ronda na ul. Asnyka i restauracji McDonald's »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie um
Otwarcie ofert w przetargu na wykonawcę skrzyżowania ulic Asnyka i Kraszewskiego oraz przebudowy ul. Racławickiej - 7 sierpnia. W kosztach inwestycji partycypują inwestorzy. Podpisano akt notarialny z McDonald’s Polska.
Zdjęć: 2  

SE: Minister zapłacił 26 mln zł za wynajęcie stadionu »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie Super Express/INTERIA.PL
26,4 mln zł zapłaci ministerstwo środowiska za wynajęcie Stadionu Narodowego na szczyt klimatyczny ONZ, który odbędzie się w listopadzie. O spawie informuje "Super Express".

Przejazd przez tamę po zakończeniu remontu? »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie um
W sprawie przepraw mostowych na Nysie Kłodzkiej rozmawiano z prezesem Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Witoldem Sumisławskim w Urzędzie Miejskim.
Zdjęć: 1  

Informacja po przejściu frontu. Burzowego »
Tekst opublikowany 2013-07-30, opracowanie DUW/oto/fot.DUW
Prezentujemy poniżej informacje służb ratowniczych po wczorajszych i nocnych nawałnicach na dolnym Śląsku oraz aktualne prognozy pogody.
Zdjęć: 6  

Kolejna wpadka ministra od zegarków »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie INTERIA.PL/Wprost/niezalezna.pl
Minister transportu Sławomir Nowak nie zdołał w ciągu półtora roku przygotować rozporządzenia umożliwiającego nadawanie marynarzom uprawnień do wykonywania zawodu po 25 lipca - ujawnia "Wprost".

Święto Policji »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie pol
W Muzeum w Nysie, odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji. W uroczystej zbiórce uczestniczyła insp. Irena Doroszkiewicz - opolski komendant wojewódzki.
Zdjęć: 7  

Kradzież przy ognisku »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie pol
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie ustalili 26-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego i portfela z dokumentami.
Zdjęć: 1  

Rozbojarze za kratami »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie pol
Kryminalni z Nysy zatrzymali trzy osoby podejrzane o rozbój. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Uwaga na wezbrania rzek »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie imgw
Wrocławskie biuro prognoz hydrologicznych IMGW PIB ostrzega przed wezbraniami z przekroczeniem stanów ostrzegawczych niektórych rzek.

Po upałach grad? »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed burzami z gradem.

Ranking ministrów »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie Krzysztof Janoś/Łukasz Pałka/Money.pl
W ubiegłym tygodniu Money.pl zapytał w ankiecie czytelników, kto był najlepszym, a kto najgorszym ministrem finansów w całej historii III RP.

Emocje Dni Twierdzy Nysa »
Tekst opublikowany 2013-07-28, opracowanie um
Musztra paradna i potyczka na Rynku, otwarcie nowej trasy turystycznej, inscenizacje walk żołnierzy z czasów napoleońskich w Forcie II oraz w Błękitnej Zatoce w Głębinowie.
Zdjęć: 44  

Mocne strony i szanse rozwojowe Nysy »
Tekst opublikowany 2013-07-26, opracowanie um
Od początku lipca ruszyły prace nad Strategią Rozwoju Gminy na lata 2014-2023. Konsorcjum wykonawcy, firmy 2BA oraz Instytut Badawczy IPC zorganizowały z Urzędem Miejskim spotkanie informujące o pracach nad strategią.
Zdjęć: 3  

VIII Międzynarodowy Festiwal Folk Fiesta  »
Tekst opublikowany 2013-07-26, opracowanie um
Zespoły m.in. z Portugalii, Rosji, Węgier, Serbii i Stanów Zjednoczonych oraz gwiazda tegorocznej edycji Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, wystąpią podczas Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Folk Fiesta w dniach 15- 18 sierpnia 2013 r.
Zdjęć: 2  

Wzrosną podatki za grunty i mieszkania »
Tekst opublikowany 2013-07-26, opracowanie INTERIA.pl
Właścicieli kolejny rok z rzędu czeka podwyżka opłat. Miasta i gminy mogłyby tego nie robić, ale są w potrzebie. Ratunkiem może się okazać polityka - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Duński ekspert: Tu-154M musiał stracić dodatkowy fragment skrzydła »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie INTERIA.PL
Tu-154M musiał stracić dodatkowy fragment, a nie tylko końcówkę skrzydła - uważa ekspert zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej Glenn Jorgensen z Duńskiego Uniwersytetu Technicznego. Argumentował, że potwierdza to układ szczątków samolotu.

Wrocław liderem spadku cen mieszkań »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie INTERIA.PL/Domy.pl /Open Finance
Ceny ofertowe mieszkań w największych miastach Polski ciągle spadają. W czerwcu były średnio o 0,4 proc. niższe niż w maju, o 3,7 proc. niższe niż przed rokiem i ponad 7 proc. niższe niż przed dwoma laty.

Brylantowe i Złote Gody »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie um
W nyskim Urzędzie Stanu Cywilnego sześć małżeństw świętowało Brylantowe i Złote Gody. Z okazji jubileuszu jubilaci otrzymali pamiątkowe medale nadane przez prezydenta RP, dyplomy i kwiaty.
Zdjęć: 11  

Najlepsi na Dolnym Śląsku! »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie Adrian Walczyk
Kapituła konkursu „Ranking samorządów” z prof. Jerzym Buzkiem na czele, wyłoniła najlepsze polskie samorządy. Gmina Długołęka zajęła 15 miejsce w Polsce w kategorii gmin wiejskich, co daje najwyższą lokatę w powiecie wrocławskim oraz na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Wakacje na południu Europy - za ile? »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie otomedia.pl
Południe Europy zyskuje na popularności dzięki obniżkom cen. Nieufność wobec biur podróży, zawyżane ceny wczasów i jednoczesny wzrost liczby połączeń lotniczych, sprawia że co raz więcej Polaków swój wakacyjny urlop do śródziemnomorskich kurortów planuje samodzielnie.
Zdjęć: 2  

Piłkarze z Nysy zagrali w Ingelheim »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie Regina Stajak
III miejsce zajęli młodzi piłkarze z Nysy podczas Międzynarodowego Młodzieżowego Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanego w partnerskim mieście Ingelheim.
Zdjęć: 8  

Dolnośląskie obchody Święta Policji  »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie pol
Rozpoczęły się 24 lipca we Wrocławiu od uroczystego złożenia wieńców pod pomnikami poległych i zamordowanych policjantów.
Zdjęć: 11  

Rejs seniorów  »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie DDP
Seniorzy z Dziennego Domu Pobytu im. Jerzego Kozarzewskiego wzięli udział w rejsie statkiem wycieczkowym „Gracja”.
Zdjęć: 13  

GW: Policja na śmieci »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie INTERIA.PL
Inspektorzy ochrony środowiska kontrolują firmy śmieciowe, by znaleźć oszustów i przykładnie ich ukarać. Jeżeli będą nieskuteczni, może zastąpić ich nowa służba, policja śmieciowa - informuje "Gazeta Wyborcza".

Poseł PSL: Tusk i Rostowski powinni odejść »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie niezalezna.pl, tokfm.pl
- Według mnie duet Tusk-Rostowski powinien odejść - powiedział poseł PSL Eugeniusz Kłopotek w dzisiejszym Poranku Radia TOK FM.

ZUS: siedziba za 33 miliony »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie niezalezna.pl, Super Express
Najnowszy pałac ZUS ma stanąć w Łodzi jego budowa ma pochłonąć 33 mln zł. W tym roku, aby móc wypłacić wszystkie świadczenia, ZUS wziął pożyczkę w wysokości 12 mld zł.

DGP: Sześciolatki są z gumy »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie INTERIA.pl
W przyszłym roku w szkołach podstawowych zrobi się tłok. Do pierwszych klas trafi ponad pół miliona dzieci. Rok później - o sto tysięcy więcej - wynika z wyliczeń "Dziennika Gazety Prawnej".

Sieci: Nieudany hak w Elblągu »
Tekst opublikowany 2013-07-23, opracowanie INTERIA.PL
Tygodnik "Sieci" rozwikłał tajemnicę taśm wykorzystanych przeciw kandydatowi PiS w końcówce kampanii wyborczej w Elblągu.

Uderzył w motorower »
Tekst opublikowany 2013-07-23, opracowanie pol
Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Ścinawie Małej. W wyniku zderzeniu samochodu osobowego z motorowerem, kierujący jednośladem trafił do szpitala.
Zdjęć: 2  

Rozbojarze zatrzymani »
Tekst opublikowany 2013-07-23, opracowanie pol
Kryminalni z Nysy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój. Do zdarzenia doszło nocą na trasie Nysa - Złotogłowice. 26 – latek stracił telefon komórkowy.

Koniec prac na 22 Stycznia »
Tekst opublikowany 2013-07-23, opracowanie um
Kierowcy i piesi korzystają już z nowej nawierzchni drogowej i chodników w ulicy 22 Stycznia w Nysie. Zakończyły się roboty związane z przebudową tej gminnej drogi.
Zdjęć: 11  

Ostatni sondaż: PiS – 30,4, PO – 24,7 »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
30,4 proc. Polaków zdecydowanych pójść na wybory parlamentarne chce oddać swój głos na PiS; PO może liczyć na poparcie 24,7 proc. ankietowanych - wynika z sondażu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Nielegalne eko-zbiórki »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie rtr
W wielu miastach i miasteczkach pojawiają się ulotki i plakaty informujące o zbiórce elektrycznych śmieci. Jednak są to ogłoszenia anonimowe – kto stoi za takimi akcjami?

Kapliczka poświęcona »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie um
20 lipca mieszkańcy Podkamienia zebrali się na uroczystym poświęceniu kapliczki z obrazem Pana Jezusa oraz pasyjki na krzyż przydrożny. Poświęcenia dokonał ksiądz proboszcz Jacek Biernat z parafii św. Jana Chrzciciela w Nysie.
Zdjęć: 4  

Kurtyny wodne przy Wieży Ciśnień »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie um
Pokazy strażackie ochotników z Kubic i Przełęku, policji i udzielania pierwszej pomocy, zabawy i gry dla rodzin – to niektóre atrakcje I Festynu Rodzinnego przy Wieży Ciśnień.
Zdjęć: 6  

Ukradł torebkę »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie pol
Kryminalni z Nysy zatrzymali 55-latka podejrzanego o kradzież torebki z dokumentami i pieniędzmi. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Zatrzymany z zielem »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie pol
Nyscy policjanci zatrzymali podejrzanego o posiadanie środków odurzających. U 25-latka funkcjonariusze znaleźli marihuanę.
Zdjęć: 1  

U sternika woda w mózgu »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie pol
Policjanci z Sezonowego Ogniwa Wodnego w Nysie zatrzymali do kontroli 23 – letniego sternika. Pływający łodzią mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

Polonia Nysa górą »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie pol
Pierwsi zwycięzcy XXIII edycji turnieju piłkarskiego „Policja dzieciom 2013” wyłonieni. Po kilkugodzinnych rozgrywkach I miejsce w tym roku wywalczyli zawodnicy z „Polonii Nysa”.
Zdjęć: 8  

Pijany wodował w potoku »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie pol
Policjanci z Głuchołaz pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na terenie gminy. Kierujący osobowym oplem wpadł do przydrożnego potoku.
Zdjęć: 1  

Śmierć w vanie »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie pol
Nyscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło na trasie Nowaki - Radzikowice. 36 – letni kierujący pomimo reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia.
Zdjęć: 2  

Spłonęło BMW »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie pol
Parę minut po północy dyżurny nyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku do jakiego doszło na terenie miasta. Kierujący osobowym BMW uderzył w konstrukcję linii ciepłowniczej po czym pojazd zapalił się.
Zdjęć: 1  

Półkolonie letnie podsumowane »
Tekst opublikowany 2013-07-19, opracowanie um
165 dzieci z Niwnicy, Kubic, Kopernik, Konradowej, Kępnicy, Wyszkowa Śl., Przełęku, Domaszkowic, Hajduk Nyskich, Wierzbięcic oraz z Nysy, wzięło udział w półkoloniach letnich organizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Niwnica przy dofinansowaniu gminy Nysa.
Zdjęć: 7  

Co warto studiować? »
Tekst opublikowany 2013-07-19, opracowanie Tomasz Sąsiada i Przemysław Ławrowski, Money.pl
20 tysięcy chętnych na pedagogikę, po której pracy nie ma, dwa razy mniej na perspektywiczną logistykę. Młodzi ludzie szturmują nawet kierunki turystyczne, po których co trzeci nie znajduje zatrudnienia. Czy sami skazują się na bezrobocie?

Historyczna wizyta w Nysie  »
Tekst opublikowany 2013-07-18, opracowanie Artur Pieczarka, rzecznik prasowy UM w Nysie
W dniach 11 – 16 lipca dawni mieszkańcy Nysy odwiedzili miasto i uczestniczyli w wielu spotkaniach. Kulminacyjnym punktem wizyty Niemców była Msza św. w Bazylice oraz oficjalne spotkanie w Nyskim Domu Kultury.
Zdjęć: 26  

Skatowali psa. Staną przed sądem »
Tekst opublikowany 2013-07-18, opracowanie MC/TOZ Wrocław
Sprawa brutalnie skatowanego psa Alka znalezionego w Bukowie znalazła swój finał w sądzie. Jutro przed Sądem Rejonowym w Świdnicy odbędzie się rozprawa przeciwko dwóm oskarżonym.
Zdjęć: 14  

II edycja Festiwalu Solidarności w Środzie Śląskiej  »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie otomedia.pl
26-27 lipiec 2013 - Park Miejski. W samym środku lata - jedyny, darmowy i dwudniowy Rock'n'roll Open Air Festival. 2 dni, 16 zespołów, ponad 20 godzin muzyki na żywo!
Zdjęć: 20  

Ambasador Indii w Nysie »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie um
Na zaproszenie burmistrz Jolanty Barskiej gościła w Nysie w JE Ambasador Indii Monika Kapil Mohta. Rozmawiano o możliwościach współpracy na płaszczyźnie edukacji i gospodarki.
Zdjęć: 6  

PiS – 40 proc., PSL poza Sejmem  »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie INTERIA.PL/ZS
PiS umacnia swoją przewagę nad PO. W najnowszym sondażu TNS Polska partia Jarosława Kaczyńskiego wyprzedza Platformę o sześć punktów procentowych.

Rostowski ma nóż na gardle »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie INTERIA.PL
Wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski liczy na to, że nowa, stabilizująca reguła wydatkowa wejdzie w życie do połowy września tego roku.

Tyle kosztuje nas gen. Jaruzelski »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
Utrzymanie prezydenckiego biura - 12 tys. zł. miesięcznie, generalska emerytura - 6 tys. zł miesięcznie, do tego ochrona agentów Biura Ochrony Rządu, która kosztuje nawet 150 tys. zł - "Fakt" wylicza wydatki na Wojciecha Jaruzelskiego.

Twierdza Nysa do zdobycia  »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie um
Musztra paradna, potyczki żołnierzy, konferencja forteczna i biesiada forteczna, zwiedzanie nyskich fortyfikacji - to tylko niektóre atrakcje Dni Twierdzy Nysa - 27 lipca 2013 r.
Zdjęć: 10  

Złoty urośnie wobec franka »
Tekst opublikowany 2013-07-15, opracowanie Money.pl
Analitycy zgodnie prognozują umocnienie złotego wobec franka szwajcarskiego w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Nie mają również wątpliwości w sprawie wyraźnego wzrostu polskiej waluty w stosunku do euro. Poróżnił ich za to dolar.

Dożynki Turystyczne w Skorochowie »
Tekst opublikowany 2013-07-15, opracowanie um
Słoneczna pogoda dopisała podczas Dożynek Turystycznych w Skorochowie na tarasie „Albatrosa” oraz plaży NOR nad Jeziorem Nyskim. Impreza promująca turystykę zachęcała do ruchu i zabawy nad wodą.
Zdjęć: 26  

Śląsk w kartografii XV-XVIII w. – w Muzeum w Nysie »
Tekst opublikowany 2013-07-13, opracowanie um
"Śląsk w kartografii XV-XVIII w." - to tytuł wystawy, którą otwarto w Muzeum w Nysie. Wystawę zorganizowały HAUS SCHLESIEN w Königswinter, Urząd Miejski w Nysie oraz Muzeum w Nysie. Wśród uczestników spotkania byli dawni mieszkańcy Nysy z Hildesheim.
Zdjęć: 17  

Pamięć ofiar zbrodni wołyńskiej »
Tekst opublikowany 2013-07-12, opracowanie um
Mija 70. rocznica masowych zbrodni popełnionych przez UPA na ludności polskiej na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. W kościele św. ap. Piotra i Pawła w Nysie odprawiona została msza św. w intencji ofiar, złożono kwiaty i zapalono znicze.
Zdjęć: 12  

Rzeź Wołyńska to nie ludobójstwo? »
Tekst opublikowany 2013-07-12, opracowanie niezalezna.pl, INTERIA.PL
Głosami polityków PO i Ruchu Palikota Sejm nie zgodził się na dodanie do uchwały o zbrodni wołyńskiej zapisów mówiących wprost o dokonywanym na Polakach ludobójstwie.
Zdjęć: 6  

Blokady dla gazu łupkowego  »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie rtr
- Dzisiejsze głosowania w Komisji Ochrony Środowiska nad dyrektywą o ocenie oddziaływania środowiskowego są bardzo złym sygnałem dla branży ropy i gazu ze złóż niekonwencjonalnych...

Nowa droga »
Tekst opublikowany 2013-07-10, opracowanie um
Roboty związane z budową nowej drogi w ul. Krasińskiego w Nysie rozpoczęte. Prace prowadzi Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Głubczyc, utrudnienia w tej części miasta mają potrwać do 30 września.
Zdjęć: 3  

Wakacje – sezon na… porzucanie »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie otomedia.pl
Latem, kiedy wiele osób wyjeżdża na wakacje, liczba porzuconych psów drastycznie wzrasta. W jednej chwili tysiące czworonogów z ciepłej kanapy trafia za kraty schroniska.
Zdjęć: 1  

Policjanci u półkolonistów »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie pol
Nyscy policjanci spotkali się z uczestnikami półkolonii zorganizowanych w Bibliotece Pedagogicznej w Nysie oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niwnicy.
Zdjęć: 5  

Zderzenie pięciu aut – 3 osoby ranne »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie pol
Policjanci z Nyscy przez ponad dwie godziny prowadzili czynności na miejscu wypadku na drodze krajowej 46. W wyniku zderzeniu pięciu samochodów, trzy osoby zostały przewiezione do nyskiego szpitala.
Zdjęć: 4  

Więcej patroli w Łambinowicach »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie pol
Zastępca komendanta powiatowego policji w Nysie podpisał z wójtem gminy Łambinowice porozumienie w sprawie przekazania 4 000 zł na ponadnormatywne służby.
Zdjęć: 1  

Komornik zajął restaurację Gessler »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie wprost/INTERIA.PL
Jak donosi tygodnik "Wprost", tonie w długach, bo jej restauracje wcale nie działają tak, jakby można się było tego spodziewać...

Mamy najwięcej ministrów w Europie »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie Fakt, niezalezna.pl
18 szefów resortów, 91 wiceministrów i 8 sekretarzy stanu w kancelarii premiera - czyli 117 osób w randze ministra. Jak podaje "Fakt", w żadnym europejskim kraju biurokracja na szczeblu ministerialnym nie jest tak rozrośnięta.

Kupujesz samochód – dobrze poznaj jego historię »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie otomedia.pl
Wiele czynników wpływa na wartość rynkową auta. Jednym z nich jest jego bezwypadkowa historia.

Inwestowanie w beczki whisky  »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie otomedia.pl
Whisky jako inwestycja zadomowiła się już na naszym rynku. Polacy zainwestowali w ten trunek już 15 mln zł.
Zdjęć: 1  

Śląsk w kartografii »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie um
HAUS SCHLESIEN w Königswinter, Urząd Miejski w Nysie oraz Muzeum w Nysie zapraszają na wystawę "Śląsk w kartografii XV-XVIII w."
Zdjęć: 1  

Big-Bandy - opanowały Nysę »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie um
XIV raz odbywał się w Nysie Ogólnopolski Wakacyjny Kurs Big-Bandów. Muzyków można było zobaczyć w różnych częściach miasta podczas licznych koncertów.
Zdjęć: 2  

Inwestowanie w ochronę środowiska – to się opłaca »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie um
Na temat jubileuszu 20 – lecia działalności WiK AKWA Spółki Sp. z o. o. w Nysie, inwestycji poprawiających stan środowiska, rozmawiamy ze Zdzisławem Konikiem, prezesem gminnej spółki.
Zdjęć: 2  

Pobił 66-latka »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie pol
Kryminalni z Nysy zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu, podejrzanego o rozbój. Poszkodowany w tym zdarzeniu 66 – letni mężczyzna stracił portfel z pieniędzmi.
Zdjęć: 1  

W których szkołach remonty? »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie um
Ponad milion złotych przeznaczy gmina Nysa na remonty w placówkach oświatowych. Tuż przed wakacjami radni podjęli uchwałę o zmianach w budżecie. Na remonty przeznaczono dodatkowe 450 tys. zł.
Zdjęć: 2  

6 zł za litr benzyny? »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie Damian Słomski, Money.pl
Nawet sześć złotych za litr benzyny mogą zapłacić polscy kierowcy, jeżeli konflikt polityczny w Egipcie będzie się nasilał.

Zamiast Pobieraczka serwis Plikostrada.pl »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie PRK
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz powiatowi rzecznicy ostrzegają przed serwisem Plikostrada.pl. Ściągając z niego pliki narażamy się na wysokie opłaty.
Zdjęć: 1  

Lotnisko radzi jak parkować »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie oyo
Na podróżnych wylatujących z Wrocławia w sezonie letnim czekają rabaty na postój, specjalny parking długoterminowy, a także możliwość korzystania z parkingowej strefy VIP.
Zdjęć: 1  

Tragiczne wiadomości dla rządu Tuska »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie INTERIA.PL
Coraz większa przewaga PiS nad PO. W sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN partia Jarosława Kaczyńskiego ma 35 procent poparcia, a Platforma Obywatelska - 26 procent.

Znowu niepokojące prognozy »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie imgw
Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, opadami deszczu i silnym wiatrem

Brakuje 25 mld złotych. Komu zabiorą? »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Rząd szybko musi znaleźć 25 mld złotych. Zdaniem ekonomistów o tyle mniejsze - od zapisanych w ustawie będą w tym roku wpływy do budżetu.

Świadkowie wypadku poszukiwani »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie pol
Nyscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej 46. W wyniku zderzeniu samochodu ciężarowego z osobowym, trzy osoby zostały przewiezione do szpitala.
Zdjęć: 3  

Skok na kowala »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie pol
Zatrzymany przez nyskich kryminalnych 19-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Z jednego z zakładów na terenie gminy, wyniósł m.in. komputer z monitorem, piłę spalinową oraz szlifierki.
Zdjęć: 2  

Ktokolwiek widział… »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie pol
Policjanci z Komisariatu Policji w Otmuchowie prowadzą poszukiwania Jarosława Ludwy, który 23 czerwca 2013 około godz. 15.00 opuścił dom i do chwili obecnej nie powrócił.
Zdjęć: 1  

Bezpieczniej w Paczkowie »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie pol
Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nysie oraz burmistrz Paczkowa podpisali porozumienie w sprawie finansowania dodatkowych patroli policyjnych, mających pełnić służbę na terenie gminy.
Zdjęć: 2  

Nieruchomości – Polska przed Szwecją »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie Emmerson S.A.
Branżowy portal Global Property Guide informuje, że w ramach długoterminowych badań wybranych rynków zaobserwował największe wzrosty cen od czasów boomu przełomu 2006 i 2007 r. Wśród rynków wzrostowych znalazła się również… Polska.
Zdjęć: 1  

ZUS czy OFE? »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie Money.pl
Rząd nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji dotyczącej przyszłości drugiego filaru. Zgodnie z zapowiedzią premiera Donalda Tuska, przedstawione w ubiegłym tygodniu trzy scenariusze dla OFE mają teraz trafić do konsultacji społecznych i dopiero po ich zakończeniu dowiemy się, co dalej będzie działo się z naszymi składkami.

Stopy w dół, co dalej z kredytami?  »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Rada Polityki Pieniężnej znów obcięła stopy procentowe, jest więc szansa, że raty kredytów hipotecznych w złotych dalej będą się obniżać.

Ewakuacja portu lotniczego we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie sg
W Porcie Lotniczym zarządzono kolejną w tym roku ewakuację pasażerów i pracowników. Rano zauważono dwa niezidentyfikowane bagaże. Jeden na tarasie widokowym, drugi na terminalu ogólnodostępnym…
Zdjęć: 1  

Bezpieczniej nad jeziorem »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie um
Policjanci Ogniwa Wodnego nyskiej policji rozpoczęli swoją służbę na terenie Nyskiego Ośrodka Rekreacji.
Zdjęć: 13  

Pożegnanie absolwentów Zespołu Szkół Sportowych  »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie zss
Zgodnie z ideą nowożytnego ruchu olimpijskiego hasło „szybciej – wyżej - silniej” przyświecało tegorocznym absolwentom. 28 czerwca mury szkoły opuścili wybitni sportowcy.
Zdjęć: 10  

Sensacyjna Warszawa Ghia »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie INTERIA.PL
Była druga połowa lat 50., okres politycznej odwilży, dzięki której Polakom uchylono nieco okna na niedostępny wcześniej Zachód, kiedy na fali zmian Fabryka Samochodów Osobowych na Żeraniu postanowiła zmodernizować produkowaną tam już od dłuższego czasu przestarzałą "Warszawę".
Zdjęć: 5  

Para gejów adoptowała, by wykorzystywać »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie INTERIA.PL/AFP
To przykład skrajnej deprawacji - tak australijska policja określiła sprawę 6-letniego chłopca adoptowanego przez parę homoseksualistów i wykorzystywanego seksualnie przez rodziców i inne osoby. O sprawie informuje agencja AFP.

Oświadczenie ws. finansowania partii »
Tekst opublikowany 2013-07-02, opracowanie oto
W związku z zapowiedziami polityków Platformy Obywatelskiej wprowadzenia do Sejmu projektu dotyczącego likwidacji finansowania partii z budżetu, grupa organizacji pozarządowych...

Zabijają nas rachunki za media  »
Tekst opublikowany 2013-07-02, opracowanie Emmerson S.A.
Rachunki za media są bardzo dużym obciążeniem dla polskich rodzin.
Zdjęć: 2  

Więcej inwestycji i remontów w szkołach  »
Tekst opublikowany 2013-07-02, opracowanie um
Odbyła się sesja Rady Miejskiej w Nysie, na której uchwalone zostały m.in. fundusze na dodatkowe gminne inwestycje oraz remonty w placówkach oświatowych.
Zdjęć: 12  

Ścieżka rowerowa – ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2013-07-02, opracowanie um
Trwają prace związane z budową II etapu ścieżki rowerowej (pomiędzy ul. Adama Mickiewicza a ul. Żwirki i Wigury). Powstanie ścieżka dla rowerzystów i chodnik dla pieszych o łącznej szer. 3,5 m oraz długości 240 m.
Zdjęć: 15  

PWSZ z patronatem w Nowej Rudzie »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie pwsz
Nyska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa objęła patronatem naukowym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie.
Zdjęć: 2  

Firmy padają coraz częściej »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie
Euler Hermes Collections, spółka z Grupy Allianz, dostawca raportów handlowych, na podstawie oficjalnych danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego, zbadała sytuację polskich firm w czerwcu w kontekście bankructw.
Zdjęć: 1  

Co z tymi śmieciami? »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie Dominika Ziemkowska, Money.pl
1763 gminy podpisały umowy z firmami wywożącymi śmieci, 499 wybrało je w przetargach, ale jeszcze nie podpisały dokumentów, aż 195 jest w trakcie przetargów, a 22 nie podjęły nawet żadnych działań związanych z ich organizacją - tak wygląda stan wdrażania przez samorządy obowiązującej od dziś ustawy śmieciowej.

Rusz z pielgrzymami »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie www.camino.nysa.pl
W dniach 27-28 lipca 2013 r. zaplanowano pielgrzymkę Nyską Drogą św. Jakuba. Trwają zapisy.
Zdjęć: 4  

Mieszkanie dla młodych - jednak rozczarowanie? »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie Marcin Zadrożny/HILLS LTS S.A.
W połowie maja Rada Ministrów przyjęła projekt Ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych wprowadzającą tzw. program „Mieszkanie dla młodych”. Obecnie projekt ustawy trafił do Sejmu.

Grecja zawitała do Nysy  »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie Katarzyna Nowak, Marcin Krutak
W Nyskim Domu Kultury odbył się Wieczór Kultury Greckiej. Stał się wydarzeniem dla studentów, ale także dla całej społeczności. Organizatorem była Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna w Podkowie Leśnej Punkt Konsultacyjny w Nysie. Sala NDK była wypełniona po brzegi.
Zdjęć: 32  

Płace minimalne w Europie »
Tekst opublikowany 2013-06-30, opracowanie INTERIA.PL/Praca za granicą/Maciej Sibilak
Wysokość płacy minimalnej w większości państw UE ustalana jest przez rządy lub regulowana za pomocą ustawy. W pozostałych krajach jest ona przedmiotem negocjacji pomiędzy pracodawcami a związkami zawodowymi.

Koniec szkoły »
Tekst opublikowany 2013-06-30, opracowanie um
Uroczyste apele, rozdanie świadectw, nagrody, dyplomy i wreszcie upragnione przez dzieci wakacje. Rok szkolny 2012/2013 zakończyło 4111 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Nysa.
Zdjęć: 11  

Mieszkań przybywa, nas ubywa »
Tekst opublikowany 2013-06-29, opracowanie Emmerson S.A.
Z opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny danych dotyczących przyrostu naturalnego wynika, iż w pierwszych miesiącach br. liczba zgonów przewyższała liczbę urodzeń.

Sprawdzą przepusty w Rusocinie »
Tekst opublikowany 2013-06-28, opracowanie um
Dwanaście podtopionych budynków, pięć zalanych wodą mieszkań - to rezultat intensywnych opadów deszczu w Rusocinie z 24 na 25 czerwca 2013 r.
Zdjęć: 6  

Seniorzy obradowali »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie um
Na temat stanu zaawansowania prac nad Strategią na Rzecz Seniorów oraz jej założeniach, niektórych problemach w mieście i systemie teleopieki, dyskutowano podczas obrad Rady Seniorów.
Zdjęć: 7  

Politycy tracą zainteresowanie… oprócz Kaczyńskiego »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie PRESS-SERVICE
Aż o 15 procent spadła liczba materiałów prasowych na temat liderów partii politycznych w maju. Zainteresowanie tracą wszyscy poza prezesem PiS-u – Jarosławem Kaczyńskim.

Piknik Świętojański w DDP »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie um
Noc Świętojańska obchodzona z 23 na 24 czerwca, zwana wcześniej Nocą Kupały lub Sobótką to święto sięgające głęboko w obyczaje słowiańskie. Było to jedno z najradośniejszych świąt, dlatego seniorzy z Dziennego Domu Pobytu im. Jerzego Kozarzewskiego wzięli udział w pikniku zorganizowanym z tej okazji.
Zdjęć: 12  

Opolszczyzna– kraina wyjątkowych atrakcji »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie MR

Zdjęć: 1  

Sytuacja powodziowa na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie
Publikujemy meldunek sytuacyjny z województwa dolnośląskiego 27.06.2013 r. godz. 8.00
Zdjęć: 9  

Jeleniogórski odrzutowiec podbija świat »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie oto
Podczas zakończonych właśnie, jubileuszowych 50. International Paris Air Show Le Bourget, odbyła się światowa premiera polskiego samolotu odrzutowego FLARIS LAR 1.
Zdjęć: 2  

Ostrzeżenie hydrologiczne dla Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie imgw
Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazuje dzisiejsze ostrzeżenie hydrologiczne biura prognoz hydrologicznych BPH O/Wrocław IMGW PIB dla Dolnego Śląska.

Danuty świętowały »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie um
W Skorochowie odbył się IV Zjazd Danut. Panie przybyły z różnych stron regionu. Wśród gości spotkania były: europosłanka Danuta Jazłowiecka i poseł Janina Okrągły.
Zdjęć: 3  

Bankructwo budżetu? »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie niezalezna.pl
- Minister Rostowski nie wykazał się szczególną troską o nasze emerytury. Likwidacja OFE jest dowodem na katastrofalny stan finansów publicznych, na bankructwo budżetu. Dlatego tak naprawdę OFE ulegają likwidacji - mówi nam Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK.

Sytuacja powodziowa – ostatnie dane »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie oto
W środę przed południem odbyło się kolejne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem wicewojewody Ewy Mańkowskiej. Wzięli w nim udział min. przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Urzędu Marszałkowskiego i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.
Zdjęć: 15  

OFE nie zostaną zlikwidowane »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie Krzysztof Kolany/Bankier.pl
Rządowy raport o OFE ujrzał wreszcie światło dzienne. Na specjalnej konferencji prasowej zaprezentowali go minister finansów Jacek Rostowski i minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Happening w rynku »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie pol
Na nyskim rynku przeprowadzono happening „Przestańmy biec!”, w ramach Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki. Młodzież twórczo zaangażowała się w akcję propagującą życie bez uzależnień.
Zdjęć: 2  

Samobójstwo po kontroli fiskusa »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie INTERIA.PL
Jan Gródek, rolnik spod Jeleniej Góry doprowadzony do rozpaczy po kontroli fiskusa, popełnił samobójstwo - donosi w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolita".

Uwaga – jest coraz gorzej »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie oto
Stany alarmowe przekroczone nawet o metr! Prezentujemy pełny meldunek sytuacyjny z województwa dolnośląskiego – stan na 26.06.2013 r. godz. 8.
Zdjęć: 1  

Sytuacja powodziowa na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie rtr/fot.Stanisław Cały
W związku z intensywnymi opadami deszczu o godz. 15 zakończyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wzięli w nim udział min. przedstawiciele PSP, policji, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.
Zdjęć: 13  

Fortum prześwietlił domki »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie oto
Zaledwie jedna czwarta domów jednorodzinnych we Wrocławiu posiada poprawną izolację termiczną – to główny wniosek z badań przeprowadzonych kamerą termowizyjną przez specjalistów z firmy Fortum na przełomie lutego i marca bieżącego roku. Badanie objęło 95 budynków.
Zdjęć: 9  

Wielka płyta tańsza o 30 proc. Czy warto? »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie oto
W ciągu ostatnich 5 lat ceny mieszkań spadły średnio o 10-15 proc. Najbardziej staniały lokale w budynkach z tzw. wielkiej płyty - nawet o 30 proc.

Koniec regionalnej tele-misji? »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie Lidia Geringer de Oedenberg
„Duszona” przez lata polska publiczna telewizja regionalna zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu najgorzej finansowanych w całej Europie!

Kudrycka przeprasza, Winnicki pyta »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie INTERIA.PL/OTOMEDIA.pl
Rząd nie lekceważy tego typu wydarzeń - mówiła w poniedziałek o zajściach podczas wykładu prof. Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim minister nauki Barbara Kudrycka. Minister przesłała Baumanowi list, w którym ubolewa z powodu zaistniałej sytuacji.

Może mocno popadać »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie IMGW
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na obszarze województwa dolnośląskiego.

Rewizyta nyskich sportowców w Ingelheim »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie um
Stowarzyszenie Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy w ramach rewizyty zorganizowało wyjazd nyskich sportowców (tenis stołowy i siatkówka) do partnerskiego miasta Ingelheim na polsko-niemiecki turniej sportowy.
Zdjęć: 3  

Szansa na rozwój gospodarki odpadami? »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie um
Wywiad z burmistrz Jolanta Barską na temat bieżących spraw w gminie.
Zdjęć: 5  

Święto w Otmuchowie - kwiatowej stolicy Polski »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie oto
W dniach od 5 do 7 lipca już po raz 41 Otmuchów gościł będzie miłośników kwiatów, muzyki oraz twórczości artystyczne i rzemieślniczej, stając się w tym czasie niekoronowaną kwiatową stolicą kraju.
Zdjęć: 9  

Nasza budowlanka pada »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie Emmerson S.A.
Najnowszy odczyt danych Eurostatu wskazuje na nieznaczny wzrost produkcji budowlanej w Unii Europejskiej w kwietniu. Chwilowa poprawa nie zmienia tendencji spadkowej, jaka od roku charakteryzuje europejską wspólnotę. Wśród krajów Unii Polska należy do niechlubnych liderów w tym zakresie.

Niwnica najstarszą wsią powiatu  »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie um
W muzeum nyskim miało miejsce 23 czerwca wyjątkowe wydarzenie – prezentacja książki Augusta Müllera „Niwnica. Przyczynek do historii Ziemi Nyskiej”.
Zdjęć: 5  

Segreguję! Nie Żartuję! »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie oto
Happening dotyczący nowego systemu odbioru odpadów komunalnych oraz „Dnia Recyklingu” zorganizowali Urząd Miejski w Nysie, spółka EKOM oraz Gimnazjum nr 2 w Nysie.
Zdjęć: 18  

Noc Świętojańska zintegrowała mieszkańców  »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie um/fot.Zbigniew Walewski
Podczas tradycyjnej „Nocy Świętojańskiej w Białej Nyskiej można było zobaczyć m.in., jak wykonuje się wianki, uczestniczyć w korowodzie nad rzekę Biała Głuchołaska oraz wziąć udział w zabawie tanecznej.
Zdjęć: 20  

"Fakt": Tak się pije na szczytach władzy »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
"Fakt" sprawdził, ile wypija się na szczytach władzy. W Kancelarii Premiera wypito w zeszłym roku 645 butelek wina i 122 butelki whisky - za 75 tys. złotych. U prezydenta Bronisława Komorowskiego na alkohol wydano aż 141 tys. zł.

Podsumowanie z nagrodami »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie pol
W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Nysie, odbyło się uroczyste rozdanie nagród konkursu plastycznego "Mówię NIE jestem bezpieczny".
Zdjęć: 4  

Letni program imprez »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie oto
Poniżej publikujemy zestawienie letnich imprez przygotowanych przez różne instytucje na terenie gminy Nysa
Zdjęć: 5  

Czołówka między Wójciciami a Otmuchowem »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie pol
Przez kilka godzin na drodze krajowej nr. 46, pomiędzy miejscowściami Wójcice - Omtuchów trwały utrudnia w ruchu, w związku z wypadkiem drogowym w którym uczestniczył samochód osobowy fiat punto oraz autobus.
Zdjęć: 4  

Bandyta wszedł przez okno »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie pol
Nyscy policjanci ustali sprawcę rozboju, do którego doszło w nocy z 8/9 czerwca tego roku, w jednym z mieszkań na osiedlu Podzamcze w Nysie. Zatrzymany mężczyzna to 19-latek, mieszkaniec Nysy.

Polska zapłaci 10 mld zł »
Tekst opublikowany 2013-06-23, opracowanie Frankfurter Allgemeine Zeitung, niezalezna.pl, on
"Frankfurter Allgemeine Zeitung" przedstawia dramatyczną sytuację zagranicznych przedsiębiorstw budowlanych, które rok po Euro 2012 mają nadal niezapłacone przez polskie władze rachunki.

Bauman wybuczany, narodowcy wyrzuceni »
Tekst opublikowany 2013-06-23, opracowanie rtr/INTERIA.PL/wikipedia
Antyterroryści i policja z bronią gładkolufową usunęła z otwartego wykładu byłego komunisty prof. Zygmunta Baumana protestujących członków i sympatyków NOP i kibiców Śląska.

Ranking europosłów: Szymański i Jędrzejewska »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie rtr
W ogłoszonym ostatnio rankingu, stworzonym na podstawie ocen polskich dziennikarzy w Brukseli i ekspertów zajmujących się integracją europejską poseł PiS do Parlamentu Europejskiego Konrad Szymański zajął 1 miejsce (ex equo).

Rowerzyści na cenzurowanym »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie rtr
Pogoda dopisuje i na drogi wyjechali rowerzyści. Niestety tuż za nimi ruszyła również straż miejska i policjanci, którzy chętniej niż w ostatnich latach kontrolują właścicieli jednośladów. Jak jeździć i w co wyposażyć rower aby uniknąć mandatu?
Zdjęć: 4  

Jeleniogórski odrzutowiec podbija Paryż »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie oto
Światowa premiera polskiego samolotu odrzutowego FLARIS LAR 1 (który powstał w zakładach w Podgórzynie pod Jelenią Górą), ma właśnie miejsce podczas 50. International Paris Air Show Le Bourget.
Zdjęć: 8  

Jubileusz współpracy w niemieckiej prasie »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie um
20 - lecie współpracy partnerskiej Nysy oraz Lüdinghausen, uroczystą Sesję Rady Miejskiej w Nysie, przyznanie tytułu Honorowy Obywatel Miasta dla Karl-Heinz Kocara, opisuje niemiecka prasa.
Zdjęć: 3  

Pryga i Łukaszyński na podium »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie foto. Waldemar Moroziński
W Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w Karate WKF.
Zdjęć: 4  

Zobacz szybkie skutery »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie oto
Nad nyskim jeziorem odbywają się pierwsze eliminacje Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. 22 i 23 czerwca 2013 roku piloci skuterów wodnych będą się ścigać w 5 kategoriach skuterów: siedzących, stojących i free style.
Zdjęć: 4  

Konferencje w Zespole Szkół Technicznych »
Tekst opublikowany 2013-06-21, opracowanie Angelika Bartoszek-Koza
W Zespole Szkół Technicznych odbyły się konferencje podsumowujące realizację projektu „Homo ekologicus - alternatywna droga rozwoju kwalifikacji i kompetencji zawodowych, kluczem do rynków pracy w zjednoczonej Europie”.
Zdjęć: 6  

Oświadczenie ws. referendum w Warszawie »
Tekst opublikowany 2013-06-21, opracowanie kmgmw
Koalicja Masz Głos, Masz Wybór z niepokojem przyjęła wypowiedź premiera Donalda Tuska, że jeśli dojdzie do referendum w Warszawie, to premier nie rekomenduje mieszkańcom udziału w tym politycznym przedsięwzięciu.

Gdy upał doskwiera »
Tekst opublikowany 2013-06-21, opracowanie Emmerson S.A.
Dzisiaj mamy pierwszy dzień lata. Po długiej zimie nadeszły w końcu oczekiwane cieplejsze dni. Dla niektórych wręcz za bardzo. Jak można sobie radzić ze zbyt wysoką temperaturą w mieszkaniach?

Happening o segregacji odpadów  »
Tekst opublikowany 2013-06-19, opracowanie um
Urząd Miejski w Nysie w ramach akcji informacyjnej dotyczącej nowego systemu odbioru odpadów komunalnych oraz „Dnia Recyklingu” 21 czerwca o godzinie 11 przy ul. Krzywoustego organizuje happening pod hasłem „Segreguję! Nie Żartuję!”
Zdjęć: 1  

Testuje najlepsze auto terenowe świata »
Tekst opublikowany 2013-06-19, opracowanie
Martin Kaczmarski, jako pierwszy Polak po Krzysztofie Hołowczycu został zaproszony przez team fabryczny X-raid do testowania MINI All4 Racing. To najlepsze auto terenowe świata.
Zdjęć: 3  

Świat młodych - bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2013-06-19, opracowanie rtr
Według Międzynarodowej Organizacji Pracy w 2013 roku na świecie będzie ok. 73 mln tzw. „młodych bezrobotnych”.

Letnie przeboje wrocławskiego lotniska »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie rtr
Malaga – to najpopularniejszy południowy, niskokosztowy kierunek z letniej oferty wrocławskiego lotniska. W kwietniu i maju poleciało tam ponad 6 tysięcy pasażerów.
Zdjęć: 1  

Kup nieruchomość za granicą »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie Emmerson Realty Interntaional S.A.
Osoby dysponujące nadwyżką zasobów finansowych chętnie kierują swoje kroki na rynek nieruchomości. Poszukiwania rozpoczynają w naturalny sposób od najbardziej znanego im lokalnego rynku mieszkaniowego.

Kradł budowlankę »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie pol
Nyscy policjanci ustalili mężczyznę, podejrzewanego o kradzieże z włamaniem na terenie Goświnowic. 36-latek usłyszał już zarzut.

Pobiła za 50 zł »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie pol
Nyscy policjanci zatrzymali 24-letnią kobietę - mieszkankę Nysy, która dzień wcześniej przy ul. Kordeckiego pobiła 63-letnią kobietę.

Złodziej w areszcie »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie pol
Policjanci z Korfantowa zatrzymali 26 - letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież m.in. telewizora i laptopa.

40-lecie rekordów - Kąty Wrocławskie/Kobierzyce  »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie oto/www.rekord73.pl
W czerwcu świętować będziemy 40-lecie światowych rekordów prędkości Polskiego Fiata 125p ustanowionych na podwrocławskiej autostradzie.
Zdjęć: 6  

Gminne zawody pożarnicze »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie um
15 czerwca przeprowadzono w Kępnicy gminne zawody sportowo – pożarnicze w których udział wzięło 34 drużyny w tym 12 kobiecych.
Zdjęć: 13  

Nysanki na Kongresie Kobiet »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie um
Burmistrz Jolanta Barska wzięła udział w panelu dyskusyjnym podczas V Kongresu Kobiet m.in. z udziałem Danuty Hübner, europarlamentarzystki, byłej komisarz Komisji ds. polityki regionalnej. W Kongresie brała udział reprezentacja kobiet z gminy Nysa.
Zdjęć: 18  

Ferma norek - decyzja wójta nieważna »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie rtr
Samorządowe Kolegium Odwoławcze stwierdziło nieważność decyzji wójta Żórawiny stwierdzającej brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko budowanej w gminie fermy norek.

Niższe ceny na rynku wtórnym »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie Emmerson S.A.
W ramach kwartalnych raportów NBP publikuje informację o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości. W najnowszej dostępnej analizie dotyczącej I kwartału 2013 r. można zapoznać się m.in. z poziomem cen transakcyjnych.

PWSZ liderem »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie pwsz
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie otrzymała certyfikat jakości „Uczelnia Liderów 2013”.
Zdjęć: 3  

EKOM bierze śmieci »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie um
Rozstrzygnięto przetarg na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w gminie Nysa.

Bezpieczne pieniądze czy wysokie zyski? »
Tekst opublikowany 2013-06-15, opracowanie oto
Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny obniżyła stopy procentowe o 25 punktów. Referencyjna stopa procentowa wynosić będzie 3,00 proc. w skali rocznej.

Wywalczyli pięć medali  »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie um
Na stadionie Kuźniczki w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lekkiej Atletyce. Do zawodów awans wywalczyła liczna grupa nyskich młodych adeptów lekkiej atletyki.
Zdjęć: 3  

Muzułmańskie kraje w Europie: Strach przed islamistami »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie INTERIA.PL/ZS
Obywatele europejskich krajów w których islam jest religią dominującą, obawiają się ekstremistycznych grup religijnych - wynika z opublikowanego przez "The Pew Forum" raportu "The World’s Muslims: Religion, Politics and Society 2012". A wpływy takich grup w regionie rosną.

Cięcia w dopłatach dla rolników  »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie rtr
Posłowie do PE głosowali dziś nad raportem, ustanawiającym współczynnik korygujący do płatności bezpośrednich przewidzianych w rozporządzeniu (WE) nr 73/2009 w odniesieniu do roku kalendarzowego 2013.

Czy padnie nasz rynek nieruchomości? »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie Emmerson S.A.
Śledząc doniesienia z krajów, w których w ostatnich latach doszło do pęknięcia banki spekulacyjnej na nieruchomościach możemy dostrzec, iż najbardziej spektakularne spadki cen są w dużej mierze rezultatem wystawienia na rynek pokaźnej liczby domów i mieszkań przejętych przez banki od kredytobiorców mających kłopoty ze spłatą długu. W Polsce pomimo pogarszającej się jakości portfela kredytowego nie ma w tym momencie zagrożenia podobną sytuacją.

Nasi sołtysi w Senacie RP  »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie um
W Senacie odbyły się konferencja „Fundusz sołecki – doświadczenia i perspektywy”, a także finał konkursów „Sołtys roku 2012” i „Sołectw@ w sieci”. W konferencji wzięli udział nagradzani „sołtysi roku” Danuta Łabędzka oraz Robert Baraniewicz.
Zdjęć: 3  

Zostań współwłaścicielem amerykańskiego hotelu »
Tekst opublikowany 2013-06-11, opracowanie Emmerson Realty International S.A.
Dla Inwestora – luksusowe miejsce na wakacje i długoterminowa inwestycja. Dla dewelopera – alternatywne źródło finansowania budowy i transfer ryzyka inwestycyjnego. Dla operatora hotelowego – obiekt, w którym może prowadzić swoją działalność. Taka logika leży u podstaw instrumentu zwanego condohotelem.

Małe biura padną? »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie niezalezna.pl, Puls Biznesu
Decyzja resortów finansów i turystyki o podniesieniu wysokości gwarancji dla biur podróży może doprowadzić do pozostania na rynku jedynie największych touroperatorów.

Pożar na statku »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie pol
Na statku pasażerskim Gracja, na jeziorze, wybuchł pożar. Płynęło nim blisko trzydziestu pasażerów, podczas ewakuacji część z nich wpadła do wody, kilku z nich zostało rannych.
Zdjęć: 10  

Wymusił pierwszeństwo? »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie pol
Nyscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło na drodze krajowej 46 w Sidzinie. W wyniku tego zderzenia do szpitala trafił 29 - letni motocyklista.
Zdjęć: 4  

Nysa gotowa na powrót koniunktury »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie Artur Pieczarka
Pogrążona w kryzysie Europa wciąż czeka na ożywienie gospodarcze. Bezrobocie rośnie, większość państw na starym kontynencie, boryka się z dekoniunkturą na rynku i rosnącym deficytem. Nysa po upadku największych zakładów poszukuje dróg, by jak najszybciej stworzyć warunki do rozwoju.
Zdjęć: 3  

Zagrożenie powodziowe – Wrocław i region »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie red
Stan wody na Odrze od wczoraj systematycznie opada. Na wodowskazie w Trestnie stan wody obecnie wynosi 397 cm – czyli 29 cm poniżej stanu wody podczas sobotniej kulminacji fali wezbraniowej (426 cm).
Zdjęć: 1  

Absolutorium dla burmistrz Nysy  »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie um
Rada Miejska w Nysie udzieliła absolutorium burmistrz Jolancie Barskiej za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Podczas ostatniej sesji głosowano także za udzieleniem dotacji na wkład własny do remontu Bazyliki Mniejszej z funduszy MFEOG.
Zdjęć: 5  

Międzynarodowe policyjne kopanie »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie pol
Nyscy policjanci brali udział w międzynarodowym turnieju piłki nożnej w Czechach. Organizatorem byli funkcjonariusze stowarzyszenia IPA z Jesenika.
Zdjęć: 2  

Przedszkolaki u policjantów »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie pol
Dzieci z Przedszkola nr 14 w Nysie odwiedziły Komendę Powiatową Policji. W trakcie spotkania z policjantami zapoznały się z pracą technika kryminalistyki i dyżurnego jednostki oraz służbą policjantów pionu ruchu drogowego.
Zdjęć: 2  

Młodzian z marychą »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie pol
Policjanci znaleźli blisko 7 gramów marihuany w mieszkaniu 23-latka z Nysy. Mężczyzna usłyszał już zarzut, do którego się przyznał.
Zdjęć: 1  

Pożyczki na rozwój firmy »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie rtr
Jesteś dolnośląskim przedsiębiorcom i szukasz środków na rozwój firmy? Program JEREMIE realizowany przez Polską Fundację Przedsiębiorczości ma ciekawą ofertę.
Zdjęć: 1  

Porażka Pudzianowskiego, bezkonkurencyjny Chalidow »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie DJ/INTERIA.PL
Gala KSW 23 za nami. W Ergo Arenie wielkich emocji nie zabrakło. Mamed Chalidow efektownie poddał gwiazdę K-1 Melvina Manhoefa, Sean McCorkle pokonał Mariusza Pudzianowskiego, a Michał Materla po zaciętym i krwawym pojedynku obronił mistrzowski pas w wadze średniej w konfrontacji z Kendallem Grove'em.

Więcej za wodę i ścieki »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie red
Nad cenami i stawkami opłat za wodę oraz ścieki dyskutowali radni Rady Miejskiej w Nysie podczas sesji Rady Miejskiej w Nysie zwołanej w dniu 3 czerwca 2013 r. Zaakceptowano nowe stawki zaproponowane przez gminną spółkę AKWA Nysa.
Zdjęć: 5  

Nysa w ogólnopolskiej kampanii  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie um
W ramach akcji „Wakacje bez alkoholu 2013” dzieci, młodzież oraz rodzice ze szkołach podstawowych na terenie całej gminy Nysa otrzymają ulotki edukacyjne, które zostaną wykorzystane podczas organizowanych półkolonii letnich w ramach warsztatów profilaktycznych.
Zdjęć: 2  

Półkolonie dla dzieci i młodzieży  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie um
W ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na terenie gminy Nysa realizowane będą półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży.
Zdjęć: 1  

Ruszyły loty do Dubrownika »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Z Wrocławia wystartował pierwszy samolot do Dubrownika. To kolejna, po Cyprze Północnym, nowość czarterowa w letniej ofercie Portu Lotniczego Wrocław.
Zdjęć: 1  

Sokoły wracają  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Młode sokoły wędrowne zamieszkały w sztucznych gniazdach na terenach nadleśnictw Milicz i Żmigród.
Zdjęć: 5  

Pan Tadeusz w konarskim pałacu »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie Danuta Kobyłecka
W pałacu, w Konarach miało miejsce niecodzienne wydarzenie artystyczne. Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. J. Kozarzewskiego wystawili spektakl baletowy „Pan Tadeusz”.
Zdjęć: 5  

Co robić z pieniędzmi na lokatach? »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny obniżyła stopy procentowe o 0,25 punktu procentowego. Tym sposobem główna stopa referencyjna spadła do nowego, rekordowo niskiego poziomu 2,75 procent. I o ile klienci banków spłacający kredyty hipoteczne w złotych mogą się cieszyć z takiego rozwoju wydarzeń, to już posiadacze lokat - niekoniecznie. Wraz z cięciami stóp procentowych spadają bowiem ich zyski.

Wampiriada w komórce ratuje życie »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Powstała pierwsza w Polsce aplikacja na telefony komórkowe, dzięki której możemy uratować komuś życie. W razie pilnej potrzeby krwi dostaniemy sygnał z informacją, kto i jakiej grupy potrzebuje. Każdy może zostać bohaterem.

Tuningowisko XXL Night Racing w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie rtr
Ubiegłoroczna edycja imprezy była dużym sukcesem. Odbyły się wszystkie zaplanowane konkurencje i atrakcje. Wszystkie spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Frekwencja dopisała. Przez trzy dni trwania Tuningowiska odwiedziło nas około 10 000 gości i uczestników.
Zdjęć: 3  

Nadchodzą burze z gradem »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie imgw
Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które zbliżają się do województwa dolnośląskiego.

Studiuj w MWSLiT we Wrocławiu  »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie rtr
• Nowy kierunek TRANSPORT • Studia magisterskie (3 SEMESTRY zamiast 4) - nowe specjalności

I Eliminacja Mistrzostw Polski na Skuterach Wodnych  »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie oto
Przez dwa dni (22 i 23 czerwca) na nyskiej plaży miejskiej będą się ścigać piloci skuterów wodnych z licencjami sportowymi z całej Polski i z zagranicy.
Zdjęć: 1  

Straty po Euro 2012 »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie rmf24.pl/niezależna.pl
Do końca roku skarb państwa straci 44 miliony złotych na utrzymaniu stadionów wybudowanych na Euro. Straty przynoszą wszystkie obiekty z wyjątkiem poznańskiego. Biznesplany na 2013 roku stadionów w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu przejrzeli dziennikarze RMF FM.

Gaz łupkowy dzieli »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie Konrad Szymański
- Badania nie dają żadnej jasnej odpowiedzi. Dlatego będą podatne na polityczne interpretacje. Europejczycy są w równych częściach (ok. 30%) podzieleni na tych, którzy popierają wydobycie gazu niekonwencjonalnego, oczekują nowych unijnych regulacji w tym obszarze oraz tych, którzy sprzeciwiają się temu wydobyciu - komentuje poseł do PE Konrad Szymański przedstawione dziś w Brukseli wyniki badań.

A może nieruchomość w USA? »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie Emmerson S.A.
Rynek nieruchomości wspiera coraz mocniej amerykańską gospodarkę i konsekwentnie krok po kroku wychodzi z dołka.

Mokry problem »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie Emmerson S.A.
W ostatnich dniach za pośrednictwem mediów jesteśmy świadkami zmagań naszych sąsiadów z wodnym żywiołem. W Polsce sytuacja przynajmniej na ten moment nie jest tak katastrofalna, jednak wiele osób dobrze pamiętających ostatnie powodzie z niepokojem śledzi prognozy pogody.

Konkurs rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie rtr
XIV Międzyszkolny Konkurs Teatrzyków Lalkowych od lat organizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawowa im. J. Kozarzewskiego.
Zdjęć: 3  

Jakie mieszkania kupujemy? »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie Emmerson S.A.
Sprawdziliśmy jakie mieszkania były w ostatnich miesiącach najczęściej przedmiotem transakcji kupna – sprzedaży. W tym celu przeanalizowano transakcje zawarte w pierwszych miesiącach 2013 r. za pośrednictwem firmy Emmerson w pięciu aglomeracjach.

Wrocławski Węzeł Wodny - bezpieczny »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie duw
Odbyło się kolejne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zgodnie z danymi przekazanymi przez poszczególne służby sytuacja na Dolnym Śląsku przedstawia się następująco:
Zdjęć: 1  

W parku Taksim miał stanąć meczet »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie Lidia Geringer de Oedenberg
Tureckim obywatelom była potrzebna tylko iskra i to jak się okazało „ekologiczna” - by wyjść tłumnie na ulice. Zaczęło się od skromnej manifestacji obrońców drzew w parku przy placu Taksim, po tym, gdy premier Recep Tayyip Erdogan zdecydował, że ma tam stanąć meczet...

Zaczynamy czytać? »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie rtr
Niewielka w tym zasługa ebooków, bo Polacy nadal wierni są literaturze w wersji papierowej. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza książki używane, przekazywane bądź sprzedawane za symboliczną złotówkę.

Upadek biura podróży »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie rtr
Dwa podmioty z Grupy GTI, tj. German Travel International i Sky Airlines, ogłosiły upadłość.

Dolny Śląsk z dostępem do morza  »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie oto
Wystarczy niespełna trzygodzinny lot z Wrocławia, by znaleźć się na Krecie, niewiele więcej potrzeba, by rozpocząć wakacje na Malcie. Morze Śródziemne nigdy nie było bliżej Dolnego Śląska.

Plener rzeźbiarski w Sumperku »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie rtr
W Sumperku odbył się Plener Rzeźbiarski z udziałem artystów-rzeźbiarzy z powiatu nyskiego: Stanisława Kilareckiego, Ryszarda Ziółkowskiego i Jana Serafina.
Zdjęć: 4  

Ile kosztują powodzie? »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Andrzej Zwoliński i Tomasz Sąsiada, Money.pl
Tonąca Praga, południowe Niemcy i część Austrii. W Polsce w kilkunastu miejscach ogłoszono alarmy przeciwpowodziowe, głównie na Dolnym Śląsku w rejonie Kotliny Kłodzkiej i Jeleniogórskiej. Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu informuje, że poziomy wody w rzekach do jutra będą rosły. Alarm przeciwpowodziowy ogłoszono w 14 miejscowościach, głównie na Bobrze, Kwisie, Nysie Kłodzkiej, Łużyckiej, a także Bystrzycy, Kaczawie i Ślęzy. Decydujące będą najbliższe dni. Na razie, jak informuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, na usuwanie skutków powodzi i podtopień rząd odłożył prawie 1,1 mld zł.

Sytuacja meteo i hydrologiczna na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie oto
Obowiązujące ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne oraz pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe wprowadzone przez samorządy.

IV Jedynkowy Koncert na rzecz Hospicjum  »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie rtr
Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Nysie zorganizowała koncert w NDK na rzecz nyskiego hospicjum.
Zdjęć: 10  

Czy skłamać w deklaracji śmieciowej? »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Marcin Zadrożny/HILLS LTS S.A.
Ustawa z dnia 1 lipca 2011 roku o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw nałożyła nowe obowiązki na gminy.

ND: Rośnie fala niemieckich roszczeń »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Nasz Dziennik
Kolejni obywatele Niemiec domagają się odszkodowań za porzucone w Polsce mienie. Jak dowiedział się "Nasz Dziennik" do Starostwa Powiatowego w Olsztynie wpłynęły cztery nowe wnioski o wypłatę odszkodowań tak zwanym późnym przesiedleńcom.

Sytuacja w województwie dolnośląskim »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie oto
Obowiązujące ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne

Przyśpieszone wybory? – pół na pół »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie rzeczpospolita.pl, niezależna.pl
Z sondażu Homo Homini dla „Rzeczpospolitej" wynika, że Polacy są podzieleni w sprawie przyspieszonych wyborów. Zwolennicy rozwiązania parlamentu stanowią 43 proc. społeczeństwa.

Zmiana miejsca koncertu Sinead O’Connor we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie oto
Wrocławski koncert Sinead O’Connor odbędzie się w hali Orbita przy ul. Wejherowskiej, a nie jak wcześniej zapowiadano - na Wyspie Słodowej.
Zdjęć: 2  

Turniej Singlowy Tenisa Ziemnego »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie nor
Na kortach tenisowych Stadionu Miejskiego przy ul. Kraszewskiego odbył się X Otwarty Turniej Singlowy Tenisa Ziemnego o „Puchar Burmistrza Nysy” (cały turniej rozegrany w niedzielę ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne panujące w sobotę).
Zdjęć: 8  

Kredyt we frankach już się nie opłaca »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie Maciej Czujko i Łukasz Pałka, Money.pl
Upadł ostatni argument przemawiający za kredytami we frankach szwajcarskich. W ostatnich latach - gdy waluta ta drastycznie drożała - dla osób spłacających w niej hipoteki pocieszeniem było to, że mimo wszystko płacą niższą ratę od Polaków, którzy oddają do banku raty zobowiązań w złotych. Teraz okazuje się, że w wielu przypadkach ta reguła przestała już funkcjonować.

Znowu deszcz »
Tekst opublikowany 2013-06-02, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na obszarze województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 1  

Gdzie ogłoszono stan zagrożenia? »
Tekst opublikowany 2013-06-02, opracowanie rtr
Wykaz rejonów województwa dolnośląskiego, w których ogłoszone są stany zagrożenia przeciwpowodziowego (PP – pogotowie, AP – alarm przeciwpowodziowy).

Komunikat o sytuacji hydrologicznej »
Tekst opublikowany 2013-06-02, opracowanie rtr
W niedzielę 2 czerwca w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie zorganizowano w związku z intensywnymi opadami deszczu, które wystąpiły min. minionej doby na terenie województwa.

Poziom rzek niebezpiecznie rośnie »
Tekst opublikowany 2013-06-01, opracowanie imgw
W związku z prognozowanymi opadami deszczu w okresie najbliższej doby w zlewniach dopływów środkowej Odry wystąpią wzrosty stanów wody.

Głuchołazy wygrały plac zabaw Muszkieterów »
Tekst opublikowany 2013-06-01, opracowanie rtr
Głuchołazy zwyciężyły w ogólnopolskim plebiscycie „Zagłosuj na Swoje Miasto” organizowanym przez Fundację Muszkieterów. W nagrodę otrzymają od Muszkieterów nowoczesne i kolorowe place zabaw.
Zdjęć: 2  

Zawdzięcza jej życie »
Tekst opublikowany 2013-05-31, opracowanie pol
Kiedy wezwani na miejsce strażacy weszli do mieszkania przez balkon, mężczyzna leżał nieprzytomny. Teraz przebywa pod opieką lekarzy.

Wziął jak swoje »
Tekst opublikowany 2013-05-31, opracowanie pol
Kryminalni z Nysy ustalili mężczyznę, który przywłaszczył sobie nieodebrane z bankomatu 300 złotych.
Zdjęć: 1  

Kradli rynny »
Tekst opublikowany 2013-05-31, opracowanie pol
Policjanci ustalili dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież miedzianych rynien. 17 i 18 – latek odpowiedzą za dwa takie przestępstwa.

Wypadł z drogi »
Tekst opublikowany 2013-05-31, opracowanie pol
Nyscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na terenie gminy Paczków. W wyniku tego zdarzenia z obrażeniami ciała do szpitala trafili pasażerowie osobowego opla tigra.
Zdjęć: 4  

Kreatywni Wrocławianie i Crowdfunding »
Tekst opublikowany 2013-05-30, opracowanie oto
Na polskiej platformie finansowania społecznościowego www.wspieram.to aż trzy projekty z Wrocławia walczą o zebranie funduszy na swe cele.
Zdjęć: 3  

Szybka jak Maxi »
Tekst opublikowany 2013-05-30, opracowanie oto
Taki „wózek” potrafi jechać 160 km/h. Maxi Czyszek jest jedną z czołowych zawodniczek ścigających się poza granicami naszego kraju. Swoją przygodę z kartingiem rozpoczęła na obozie motoryzacyjnym. Tam po raz pierwszy wsiadła do gokarta.
Zdjęć: 13  

Państwo nie pomaga rodzinom »
Tekst opublikowany 2013-05-29, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Karta dużych rodzin, ustanawiająca powszechne zniżki w opłatach za usługi publiczne dla rodzin wielodzietnych to system od dawna rozpowszechniony w Europie.

Ruszają wakacyjne czartery »
Tekst opublikowany 2013-05-28, opracowanie oto
Z wrocławskiego lotniska odleciał pierwszy samolot do Ercan. Cypr Północny to jedna z kilku nowości czarterowych oferowanych od tego sezonu z Wrocławia.
Zdjęć: 1  

Europejska misja śledcza na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-05-28, opracowanie Janusz Łucki
Wizyta Komisji Petycji w Polsce niezagrożona – przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz oficjalnie potwierdził termin wizyty delegacji Parlamentu na Dolnym Śląsku
Zdjęć: 1  

Dni Nysy 2013 w Gimnastyce Sportowej »
Tekst opublikowany 2013-05-27, opracowanie AŁ
Jedną z imprez towarzyszących tegorocznym Dniom Nysy był międzynarodowy turniej w Gimnastyce Sportowej Mężczyzn i Kobiet, który odbywał się w hali Zespołu Szkół Sportowych.
Zdjęć: 10  

Loty z przywilejami »
Tekst opublikowany 2013-05-27, opracowanie MR

Dni Nysy 2013 na sportowo »
Tekst opublikowany 2013-05-27, opracowanie um
W ramach obchodów święta miasta odbyło się wiele imprez sportowych i rekreacyjnych zorganizowanych na Rynku oraz na obiektach sportowych w Nysie.
Zdjęć: 39  

Europejski wieczór  »
Tekst opublikowany 2013-05-27, opracowanie um
Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Nysie, odbyła się 24 maja. Świętowano jubileusz 20 - lecia współpracy partnerskiej Nysy oraz Lüdinghausen oraz 5 - lecia współpracy z Taverny.
Zdjęć: 5  

Kto zaprosił PKW do Moskwy? »
Tekst opublikowany 2013-05-27, opracowanie INTERIA.PL/RMF
Delegację naszej Państwowej Komisji Wyborczej, która debatowała w Moskwie o organizacji wyborów i kampanii wyborczych, zaprosił szef rosyjskiej Centralnej Komisji Wyborczej.

Turniej tenisa – wyniki i galeria »
Tekst opublikowany 2013-05-27, opracowanie nor
Na kortach tenisowych Stadionu Miejskiego Nyski Ośrodek Rekreacji zorganizował Turniej Tenisa Ziemnego dla dzieci i młodzieży oraz gry i zabawy dla przedszkolaków z okazji obchodów „Dni Nysy 2013”.
Zdjęć: 15  

Ruszyły gminne inwestycje drogowe »
Tekst opublikowany 2013-05-27, opracowanie um
Rozmowa z burmistrz Nysy Jolantą Barską na temat bieżących spraw w gminie Nysa.
Zdjęć: 1  

Dni Nysy 2013  »
Tekst opublikowany 2013-05-27, opracowanie um
Ewa Farna wystąpiła na nyskim rynku, ciesząc i bawiąc zgromadzoną publiczność. W sobotę 25 maja występowały zespoły muzyczne i taneczne. Studenci prezentowali swoje umiejętności. W Muzeum w Nysie, odbyła się wystawa artystów p.n.” SALON 2013”. W MiGBP prowadzona była Kawiarenka Poetycka.
Zdjęć: 22  

Dni Nysy 2013 rozpoczęte – znajdź się w galerii!  »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie um
Tradycyjny barwny korowód rozpoczął obchody "Dni Nysy 2013". Klucze do bram miasta, odebrali z rąk burmistrz Jolanty Barskiej, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Wieczorem odbyły się koncerty muzyki rozrywkowej.
Zdjęć: 81  

Rusza miejski internet »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie um
W kilku punktach miasta, Biuro Informatyki Urzędu Miejskiego, w ramach prowadzonych testów, uruchomiło infrastrukturę publicznej bezprzewodowej sieci radiowej MIEJSKI INTERNET NYSA.
Zdjęć: 1  

Udany festyn rodzinny w ZSS »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie zss
W Zespole Szkół Sportowych został zorganizowany Festyn Rodzinny pod hasłem Żyj zdrowo i sportowo!
Zdjęć: 12  

Budynek po wojsku do zagospodarowania »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie rtr
Rozmowa z prezesem Nyskiego Zarządu Nieruchomości, Ryszardem Turkiewiczem
Zdjęć: 1  

Wiedział gdzie jest klucz »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie pol
Nyscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzewany o włamanie do domu jednorodzinnego na terenie miasta. 19 -latek usłyszał już zarzuty.
Zdjęć: 4  

Ofiara unijnego masażu »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie pol
Do jednego z mieszkań w Głuchołazach przyszły dwie osoby. Kobieta i mężczyzna zaoferowali darmowy masaż ze środków… Unii Europejskiej. 75-letnia kobieta wpuściła parę oszustów.
Zdjęć: 1  

Hetman pomoże policjantom »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie pol
Takie imię ma nowy pies służbowy, który trafił do nyskiej jednostki. Przez najbliższe pół roku przejdzie eksternistyczne szkolenie dla psów patrolowo – tropiących w Komendzie Powiatowej Policji.
Zdjęć: 1  

Symulacja w nyskim więzieniu »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie pol
Dyżurny nyskiej policji otrzymał informację, że w Zakładzie Karnym w Nysie dwóch więźniów przetrzymuje zakładnika. Na miejsce skierowano negocjatora policyjnego oraz policjantów ze służby kryminalnej i prewencji.
Zdjęć: 6  

Głuchołazy walczą o plac zabaw »
Tekst opublikowany 2013-05-25, opracowanie rtr
Na kilka dni przed zakończeniem ogólnopolskiego plebiscytu „Zagłosuj na Swoje Miasto” Głuchołazy znajdują się w czołówce miast z największą ilością głosów.
Zdjęć: 1  

Na festynie u seniorów »
Tekst opublikowany 2013-05-23, opracowanie um
Festyn międzypokoleniowy zorganizował Uniwersytet Trzeciego wieku w parku przy Al. Lompy w Nysie. Były konkursy, gry oraz integracja przy muzyce.
Zdjęć: 10  

Marsze dla Życia i Rodziny w 100 miastach  »
Tekst opublikowany 2013-05-23, opracowanie rtr
Wielkimi krokami zbliżamy się do największego rodzinnego wydarzenia w naszym kraju. W ciągu najbliższych tygodni, w ponad 100 miastach w całej Polsce, przejdą Marsze dla Życia i Rodziny.

Pary Złote i Szmaragdowa »
Tekst opublikowany 2013-05-23, opracowanie um
W Urzędzie Stanu Cywilnego w Nysie sześć małżeństw świętowało Złote Gody i jedno małżeństwo Szmaragdowe Gody. Były życzenia, odznaczenia i kwiaty dla jubilatów.
Zdjęć: 11  

Gimnazjum nr 3 - nadzwyczajne głosowanie »
Tekst opublikowany 2013-05-23, opracowanie um
Rada Miejska w Nysie nie uchyliła uchwały podjętej 27 marca 2013 r., w sprawie likwidacji Gimnazjum nr 3. Nadzwyczajną sesję w dniu 16 maja zwołała grupa radnych opozycji.
Zdjęć: 7  

Oto Travelery 2012 »
Tekst opublikowany 2013-05-23, opracowanie oto
Wrocławianin Maciej Klimowicz, mieszkający na stałe w Tajlandii – został nagrodzony przez miesięcznik National Geographic Traveler. Jego blog www.SkokWBokBlog.com zwyciężył w kategorii Blog Travelerowca w plebiscycie TRAVELERY 2012.
Zdjęć: 4  

Tydzień Aktywności Obywatelskiej na Dolnym Śląsku! »
Tekst opublikowany 2013-05-22, opracowanie ug
Obywatelu bądź aktywny nie tylko na wiosnę! Tydzień Aktywności Obywatelskiej na Dolnym Śląsku 20-27 maja 2013. Debaty, gry miejskie, kawiarenki obywatelskie. Porozmawiaj o rzeczach ważnych i poznaj nowe możliwości rozwoju.
Zdjęć: 2  

Młodzi strażacy walczyli »
Tekst opublikowany 2013-05-22, opracowanie um
Na boisku sportowym w Kubicach odbyły się zawody sportowo-pożarnicze CTiF (Międzynarodowa Organizacja ds.Zwalczania Pożarów).
Zdjęć: 5  

Ile mają nasi posłowie »
Tekst opublikowany 2013-05-22, opracowanie Andrzej Zwoliński, Bartosz Wawryszuk, Dariusz Made
Money.pl przeanalizował i oszacował majątki posłów na podstawie ich oświadczeń złożonych w Kancelarii Sejmu. W pierwszej dziesiątce brylują politycy rządzącej Platformy Obywatelskiej - jest ich aż siedmiu. W tej grupie są: król drobiu, minister rządu Donalda Tuska, ale także dwóch byłych reprezentantów Polski w piłce nożnej, w tym manager Roberta Lewandowskiego.

Strzeż się tych aut »
Tekst opublikowany 2013-05-22, opracowanie INTERIA.PL
To ważne wiadomości dla wszystkich, którzy zerkają nerwowo w lusterko wypatrując nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami.

Pensje obcięte do 1600, etaty o połowę »
Tekst opublikowany 2013-05-21, opracowanie Dariusz Madejski, Money.pl
Pensje zostaną obcięte nawet do 1600 złotych, a etaty o połowę. Pracodawca będzie mógł tak zrobić, jeśli Rada Ministrów przyjmie projekt ustawy, która w kryzysie ma chronić miejsca pracy przed likwidacją.

Miliony na czystą wodę  »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie rb
Za 4 miliony złotych z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) zostanie zbudowane 7 kilometrów kanalizacji w Oławie.
Zdjęć: 2  

Ile zapłacimy za ustawę śmieciową »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie Damian Słomski, Money.pl
Trzyosobowa rodzina, mieszkająca w bloku w Krakowie, jeśli segreguje śmieci, zapłaci co miesiąc ponad 53 złote. To więcej, niż taka sama rodzina z Łodzi, wrzucająca wszystkie odpadki do jednego pojemnika. Różnice w wysokości opłat za śmieci, które płacić będziemy od 1 lipca - jak ustalił Money.pl - sięgają miejscami nawet 100 procent! - Złośliwi twierdzą, że za rok już nie będziemy bawić się w segregację i pogodzimy się z wyższymi stawkami. A ci bardziej złośliwi twierdzą, że właśnie o to chodzi - komentuje Jerzy Bandurowski, zastępca dyrektora ds. eksploatacji w spółdzielni mieszkaniowej Wrocławski Dom.

10 tys. harleyowców bawiło się we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie oto
Zakończył się największy doroczny europejski zlot miłośników kultowych motocykli Harley-Davidson. Do Wrocławia przyjechało ich prawie 10 tysięcy.
Zdjęć: 6  

Dzień Kasztanowca w Diecezjalnym Gimnazjum w Nysie »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie DO
W Diecezjalnym Gimnazjum odbyło się podsumowanie rocznego, międzyszkolnego projektu ekologicznego „Pomóżmy kasztanowcom w naszym mieście” realizowanego w nyskich gimnazjach pod patronatem burmistrz Nysy.
Zdjęć: 14  

Nietrzeźwi: 3 na 300 »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie pol
W piątek od godzin porannych w powiecie nyskim po raz kolejny prowadzona była akcja „Trzeźwość”. Na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu policjanci przebadali przeszło 300 kierujących.
Zdjęć: 9  

Obyło się bez ofiar »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie pol
W Chróścinie Nyskiej na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, pociąg towarowy zderzył się z samochodem osobowym.
Zdjęć: 2  

Pierwszaki na komendzie »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie pol
Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Nysie wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Nysie.
Zdjęć: 6  

Konferencja o uzależnieniach »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie pol
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w uczestniczyli w konferencji Naukowej organizowanej przez Koło Naukowe Instytutu Bezpieczeństwa Wewnętrznego PWSZ.
Zdjęć: 4  

Demontowali kolejowe szlaki »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie pol
Otmuchowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 23-latka, który usiłował ukraść elementy nieczynnej trakcji kolejowej.
Zdjęć: 1  

Wypadek w Grądach »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie pol
Nyscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na terenie gminy Otmuchów. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiła 56 – letnia kierująca rowerem.
Zdjęć: 2  

Rodzinny piknik u seniorów »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie um
Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny w ogrodzie Dziennego Domu Pobytu odbył się piknik dla mieszkańców Nysy. Współorganizatorem pikniku było Stowarzyszenie Diabetyków.
Zdjęć: 4  

Sukces nyskich gimnastyczek  »
Tekst opublikowany 2013-05-20, opracowanie AŁ
Aż dwanaście gimnastyczek Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego, najwięcej spośród wszystkich polskich klubów, zakwalifikowało się do finałów XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Gimnastyce Sportowej Kobiet.
Zdjęć: 6  

Nowy metropolita wrocławski »
Tekst opublikowany 2013-05-19, opracowanie rtr/INTERIA.PL
Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Józef Kupny został mianowany w przez papieża Franciszka arcybiskupem metropolitą wrocławskim.
Zdjęć: 1  

Podatki w górę? »
Tekst opublikowany 2013-05-19, opracowanie INTERIA.PL/Tygodnik Solidarność
Mamy jedną z najwyższych stawek VAT w Europie, chociaż żaden inny z podatków w Polsce nie jest tak odczuwalny przez społeczeństwo, a szczególnie najbiedniejszych. Z drugiej strony żaden inny nie jest tak świetnie ukryty w cenie każdego, kupowanego produktu.

Lotniczy weekend za grosze »
Tekst opublikowany 2013-05-18, opracowanie oto
Kultowe Oslo, nieodkryta Bruksela i topowe: Wenecja oraz Paryż. Wybierz jeden z atrakcyjnych kierunków wrocławskiego lotniska. Na bilet w dwie strony wystarczy już ok. 200 zł.
Zdjęć: 1  

Mieszkanie dla młodych - zysk dla deweloperów »
Tekst opublikowany 2013-05-18, opracowanie Mariusz Kania
Wiele w ostatnim czasie mówi się o przybierającym ostateczny kształt programie Mieszkanie dla młodych, który stanie się następcą wygasłej Rodziny na swoim. Analizując założenia programu można mieć wątpliwości, że pomoc Państwa trafi we właściwe ręce.

Nysa wyróżniona  »
Tekst opublikowany 2013-05-18, opracowanie rtr
Wśród dziesięciu samorządów z województwa opolskiego tytułem Samorządowy Menadżer Regionu w rankingu Filary Polskiej Gospodarki, przygotowanym przez dziennik „Puls Biznesu”.
Zdjęć: 2  

Harleyowcy opanowali Wrocław »
Tekst opublikowany 2013-05-18, opracowanie oto
We Wrocławiu trwa zlot Europejskiej Federacji Klubów Harley-Davidson – FH-DCE Super Rally® 2013. Na Stadion Olimpijski we Wrocławiu zjechało tysiące miłośników kultowych motocykli z całej Europy.
Zdjęć: 9  

Wygrana - 600 milionów dolarów »
Tekst opublikowany 2013-05-18, opracowanie INTERIA.PL
Jak zostać multimilionerem "inwestując" tylko 2 dolary? Zagrać w amerykańską loterię Powerball i mieć niesamowite szczęście. Dziś może paść największa wygrana w historii gier losowych w Stanach Zjednoczonych.

Najnowsze sondaże »
Tekst opublikowany 2013-05-18, opracowanie INTERIA.PL
Kolejny sondaż pokazujący przewagę PiS nad PO. Według badania TNS dla programu Forum TVPInfo, partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 34 procent poparcia. Platforma obywatelska na 32 procent.

Pozbądź się elektrycznych śmieci - Pakosławice »
Tekst opublikowany 2013-05-17, opracowanie rtr
24 maja na terenie gminy Pakosławice odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Mieszkańcy proszeni są o dostarczenie zużytego sprzętu według poniższego harmonogramu.
Zdjęć: 1  

Niezwykły spektakl w Noc Muzeów »
Tekst opublikowany 2013-05-17, opracowanie pwsz
Jak co roku, Studenckie Koło Naukowe restART działające przy Instytucie Architektury PWSZ przygotowuje swoje projekty na Noc Muzeów w sobotę, 18 maja.
Zdjęć: 2  

Wizyta gimnastyczek z Francji »
Tekst opublikowany 2013-05-16, opracowanie AK-K
W Nysie gościły gimnastyczki artystyczne wraz z trenerkami z Taverny koło Paryża, naszego miasta partnerskiego.
Zdjęć: 8  

GPC: Miliony dla przyjaciela ministra Nowaka »
Tekst opublikowany 2013-05-15, opracowanie GPC/INTERIA.PL
"Gazeta Polska Codziennie" twierdzi, że dotarła do umów zawartych między ministerstwami rządu premiera Donalda Tuska i Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego, a firmą Cam Media, której wiceprezesem jest Adam Michalewicz, przyjaciel Sławomira Nowaka.

Oto podatkowe raje »
Tekst opublikowany 2013-05-14, opracowanie Dziennik Gazeta Prawna/mat. Kancelarii Prawnej Sk
Oto nowa lista krajów, które według polskiego fiskusa stosują szkodliwą z punktu widzenia polskiego budżetu konkurencję w podatkach dochodowych.

Wojewódzkie eliminacje w recytowaniu »
Tekst opublikowany 2013-05-14, opracowanie mdk
W bolesławieckim Teatrze Starym odbyły się eliminacje wojewódzkie 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Ich organizatorem był MDK im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu.
Zdjęć: 12  

Zmiany w Stali »
Tekst opublikowany 2013-05-14, opracowanie jm
Na posiedzeniu Stowarzyszenia Miłośników Siatkówki w Nysie, w dniu 13 maja, został wybrany nowy Zarząd I - ligowej STALI NYSA.
Zdjęć: 1  

Prace na ul. 22 Stycznia »
Tekst opublikowany 2013-05-14, opracowanie um
Rozpoczęły się roboty na ul. 22 Stycznia. Wprowadzony został zakaz ruchu pojazdów. Utrudnienia mają potrwać maksymalnie do 22 lipca.
Zdjęć: 2  

15 tys. pracowników poczty na bruk? »
Tekst opublikowany 2013-05-13, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Likwidacja co najmniej 1500 placówek pocztowych i zachowanie monopolu przez Pocztę Polską w doręczaniu urzędowych i sądowych przesyłek oraz przekazów.

Nocny pociąg do biblioteki »
Tekst opublikowany 2013-05-13, opracowanie mbp
Niezwykły, magiczny i pełen tajemnic wieczór spędzili czytelnicy biblioteki na imprezie organizowanej przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Nysie.
Zdjęć: 3  

Nowy zastępca w Paczkowie »
Tekst opublikowany 2013-05-13, opracowanie pol
Od 1 maja Komisariat Policji w Paczkowie ma nowego zastępcę komendanta. Został nim podkom. Janusz Mormul. Rozkaz nominacyjny wręczył mu komendant powiatowy policji w Nysie – insp. Andrzej Synowiec.
Zdjęć: 2  

200 skontrolowanych »
Tekst opublikowany 2013-05-13, opracowanie pol
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie przeprowadzili działania pod kryptonimem „Pasy”.
Zdjęć: 8  

Nowe drogi na Górnej Wsi »
Tekst opublikowany 2013-05-13, opracowanie um
Znany jest już wykonawca budowy drogi w ulicy Krasińskiego w Nysie, która połączy ul. Długosza (przy rondzie) z ul. Zwycięstwa oraz gminne tereny inwestycyjne.
Zdjęć: 3  

Biznes wylatał rekord »
Tekst opublikowany 2013-05-11, opracowanie oto
Kwiecień stał we Wrocławiu pod znakiem międzynarodowych połączeń dla biznesu.
Zdjęć: 1  

Porozmawiajmy o branży filmowej »
Tekst opublikowany 2013-05-11, opracowanie pwzs
Spotkanie otwarte z reżyserem i operatorem filmowym Petro Aleksowskim odbędzie się w poniedziałek, 13 maja, o godz. 10:00 w auli Collegium Artium PWSZ w Nysie przy ul. Obrońców Tobruku 5.
Zdjęć: 1  

Cyfrowy świat nie tylko dla młodych »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie um
Jolanta Barska spotkała się z Latarnikami Polski Cyfrowej z Nysy. Podsumowano dotychczasowe inicjatywy grupy podejmowane w ramach ogólnopolskiego projektu „Polska Cyfrowa Równych Szans".
Zdjęć: 1  

Fałszywy maturzysta  »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie pol
Chciał zdać maturę za kuzyna. Przyszedł z jego dowodem osobistym na egzamin. Podstęp ujawnił jeden z nauczycieli.
Zdjęć: 1  

Harley-Davidson – 6000 motorów na Stadionie Olimpijskim? »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie oto
Już niebawem motocykliści i miłośnicy kultowych jednośladów Harley-Davidson zaczną rozbijać swoje klubowe obozy namiotowe na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.
Zdjęć: 2  

Z sesji RM - ulga w opłacie śmieciowej, przejazd przez tamę, nowa przeprawa »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie
Ulga w opłacie "śmieciowej” dla rodzin wielodzietnych, określenie granic obwodów szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Nysa oraz przyznanie tytułu Honorowy Obywatel Miasta Nysy dla Karla-Heinza Kocara - to główne tematy ostatniej sesji Rady Miejskiej.
Zdjęć: 17  

Z ojcem bez uprawnień »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie pol
Na ul. Sudeckiej 15 – latek, kierujący motorowerem najechał na samochód osobowy, którego kierująca zatrzymała się przed przejściem, by ustąpić pierwszeństwa pieszym.
Zdjęć: 2  

Groził poszczuciem  »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie pol
Policjanci z Nysy zatrzymali 41 – letniego mężczyznę, podejrzanego o rozbój na mieszkańcu miasta. Zagroził, że poszczuje ofiarę psem.
Zdjęć: 4  

Nagrodzono najlepsze uczelnie w Polsce 2013 »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie Perspektywy.pl
- Uczelnia to kadra i studenci. Jeśli te dwa elementy uzupełniają się, to jest sukces - powiedział prof. dr hab. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, po odebraniu dyplomu zwycięzcy Rankingu Szkół Wyższych 2013.
Zdjęć: 1  

Gdzie mieszkanie o 10 procent taniej? »
Tekst opublikowany 2013-05-10, opracowanie Marcin Jańczuk, Metrohouse & Partnerzy S.A.
Największe różnice między cenami ofertowymi a transakcyjnymi widoczne są we Wrocławiu i Krakowie - przekraczają tam 10 proc. - wynika z raportu przygotowanego przez Szybko.pl, Metrohouse i Expander.

Grają w lepszym czasie »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie pwsz
Na liczne prośby mieszkańców Nysy zmieniają się godziny koncertów Studentów Instytutu Jazzu na nyskim Rynku.
Zdjęć: 1  

Największa IKEA w Polsce wylądowała »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie rtr
W środę otwarty został nowy sklep IKEA Wrocław – największy i najnowocześniejszy w Polsce. Tuż przed godziną 10 Karol Tomczyk – kierownik sklepu wraz z przedstawicielami IKEA i lokalnych władz dokonał symbolicznego przecięcia brzozowej kłody i tym samym otworzył nowy sklep IKEA.
Zdjęć: 10  

GPC: Co chciał ukryć MAK?  »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie GPC/INTERIA.PL
Rosjanie przekazali nam zmanipulowane kopie nagrań z czarnych skrzynek tupolewa. Chodzi o rozbieżności ws. kluczowej komendy ze smoleńskiej wieży kontrolnej podanej dowódcy Tu-154M Arkadiuszowi Protasiukowi, pisze "Gazeta Polska Codziennie".

SE: Rząd dał swoim urzędnikom 531 mln zł »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie Super Express/INTERIA.PL
Rząd Donalda Tuska w ciągu ostatnich pięciu lat lekką ręką rozdał swoim urzędnikom w ministerstwach 531 mln zł - informuje "Super Express".

NIK: Ministerstwo Sportu straciło miliony  »
Tekst opublikowany 2013-05-09, opracowanie INTERIA.PL/ Gazeta Wyborcza
Jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, Ministerstwo Sportu wykazało się niegospodarnością, dofinansowując ubiegłoroczny koncert Madonny na warszawskim Stadionie Narodowym ponad sześcioma milionami złotych.

Uwaga – burze z gradem  »
Tekst opublikowany 2013-05-08, opracowanie imgw
IMGW ostrzega przed silnymi burzami, także z gradem oraz szybkimi wzrostami stanów niektórych rzek.
Zdjęć: 1  

Fotoradary zarabiają za mało! »
Tekst opublikowany 2013-05-08, opracowanie Krzysztof Janoś, Money.pl
W tym roku fotoradary miały zarobić dla budżetu aż 1,5 miliarda złotych - planował resort finansów. Nic z tego! Od stycznia urządzenia nazywane zakładem fotograficznym Rostowskiego wyciągnęły z kierowców zaledwie 22 miliony złotych. Jutro Sejm zajmie się zmianą przepisów regulujących funkcjonowanie fotoradarów. Portal Money.pl sprawdził, co to dla nas oznacza.

Piękne miejsca w okolicach Nysy »
Tekst opublikowany 2013-05-07, opracowanie MR
Turystyka jest co raz prężniej rozwijającą się dziedziną naszego życia. Cały czas poszukujemy czegoś nowego, cały czas staramy się dotrzeć w jakieś nietuzinkowe miejsce, licząc tym samym na odpoczynek. Jak się okazuje - powiedzenie “Cudze chwalicie, swego nie znacie” jest bardzo aktualne. Wystarczy tylko się rozejrzeć.

Bezpieczny festyn »
Tekst opublikowany 2013-05-07, opracowanie pol
Bezpieczeństwo pieszych to hasło obchodów V Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nyscy policjanci z tej okazji spotkali się z dziećmi i rodzicami w Przedszkolu nr 10.
Zdjęć: 14  

Tablica Rady Europy dla Nysy »
Tekst opublikowany 2013-05-07, opracowanie um
Gmina Nysa została wyróżniona Tablicą Honorową Rady Europy. To kolejne po Fladze Honorowej (2009) i Dyplomie Europejskim (2008) prestiżowe wyróżnienie, przyznane miastu za partnerską współpracę międzynarodową i działalność na rzecz idei jedności europejskiej.
Zdjęć: 4  

Dwa lata i grzywna dla premiera? »
Tekst opublikowany 2013-05-07, opracowanie Damian Słomski i Maciej Rynkiewicz, Money.pl
Dwa lata więzienia i trzy miliony złotych grzywny grożą Donaldowi Tuskowi za ujawnienie decyzji o odwołaniu prezes PGNiG, Grażyny Piotrowskiej-Oliwy, zanim zrobiła to gazowa spółka w komunikacie do inwestorów. To mogło negatywnie wpłynąć na notowania akcji na warszawskim parkiecie. KNF prowadzi już postępowanie w tej sprawie. Podobnych, nieodpowiedzialnych wypowiedzi polskich polityków z rządu było w ostatnich miesiącach jeszcze kilka.

Internautom nie starcza do pierwszego »
Tekst opublikowany 2013-05-07, opracowanie Marta Smaga, Money.pl/Interaktywnie.com
Problemy z domknięciem domowego budżetu zdarzają się zdecydowanej większości respondentów, przebadanych przez Money.pl i Interaktywnie.com.

Powiedzą jak nagłaśniać »
Tekst opublikowany 2013-05-06, opracowanie pwsz
PWSZ w Nysie zaprasza na seminarium „Najnowsze techniki nagłośnienia - cyfrowe miksery, systemy liniowe”. Spotkanie poprowadzą przedstawiciele firm Klark Teknik, Midas, Electro-Voice.
Zdjęć: 2  

Na majówkę samolotem – najczęściej do Malagi  »
Tekst opublikowany 2013-05-06, opracowanie oto
Malaga – to ona okazała się lotniczym przebojem tegorocznej majówki we Wrocławiu. Dolnoślązacy równie chętnie wybierali pozostałe południowoeuropejskie kierunki oferowane z wrocławskiego lotniska.
Zdjęć: 1  

Oto program DNI NYSY 2013  »
Tekst opublikowany 2013-05-06, opracowanie um
W dniach 24-26 maja na nyskim rynku odbędą się Dni Nysy 2013 r. Ideą święta miasta jest popularyzacja twórczości kulturalnej mieszkańców, integracja i dobra zabawa. Gwiazdami podczas koncertów będą: Ewa Farna i Małgorzata Ostrowska.
Zdjęć: 1  

Dolnośląski Klucz Sukcesu 2012 »
Tekst opublikowany 2013-05-05, opracowanie rtr
Wyróżnienie „Dolnośląski Klucz Sukcesu” przyznawane jest od 1997 r. Kluczem Sukcesu promowane są wybitne osobowości, wybijające się firmy i instytucje oraz samorządy, które osiągnęły sukces podnoszący prestiż i rangę naszego regionu.
Zdjęć: 1  

Wypadek w Otmuchowie »
Tekst opublikowany 2013-05-04, opracowanie pol
Nyscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej 46 w Otmuchowie. W zderzeniu dwóch samochodów obrażeń ciała doznał kierujący volkswagenem.
Zdjęć: 3  

60-latek ukradł rower »
Tekst opublikowany 2013-05-04, opracowanie pol
Nyscy policjanci już chwilę po zgłoszeniu, zatrzymali sprawcę kradzieży roweru. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Potrącenie na ul. Emilii Gierczak »
Tekst opublikowany 2013-05-04, opracowanie pol
Nyscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia, do którego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Emilii Gierczak w Nysie.
Zdjęć: 2  

Rzeki wzbierają »
Tekst opublikowany 2013-05-04, opracowanie imgw
Biuro prognoz hydrologicznych IMGW ostrzega przed wezbraniem z przekroczeniem stanów ostrzegawczych niektórych rzek.
Zdjęć: 1  

Święto Konstytucji 3 Maja  »
Tekst opublikowany 2013-05-04, opracowanie um
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Nysie rozpoczęły się w Bazylice św. Jakuba. Po Mszy Św. odbyła się uroczystość pod pomnikiem Patriotom Polskim. Młodzież z Gimnazjum nr 1, Nyskiego Studia Piosenki oraz zespoły artystyczne z Nysy wystąpiły w Bastionie św. Jadwigi podczas "Biesiady Patriotycznej".
Zdjęć: 57  

Pijana gorączka piątkowej nocy »
Tekst opublikowany 2013-05-03, opracowanie pol
Zatrzymano wyjątkowego wyczynowca. „Pod wpływem” jechał samochodem i rowerem. Ukradł telefon, rower i paliwo na stacji. Rozbił auto, a wcześniej kupił narkotyki. Jeden człowiek – jednej nocy.
Zdjęć: 2  

Zlot motocyklistów Harley–Davidson  »
Tekst opublikowany 2013-05-03, opracowanie rtr
Mekką miłośników kultowych motocykli z całej Europy stanie się Wrocław, gospodarz zlotu Europejskiej Federacji Klubów Harley-Davidson – FH-DCE Super Rally® 2013.
Zdjęć: 1  

Motocyklowa Majówka w Złotym Stoku »
Tekst opublikowany 2013-05-02, opracowanie oto
W maju pogoda bywa wręcz idealna na motocyklowe przejażdżki. Sezon oficjalnie rozpoczęty, maszyna gotowa do drogi, a w głowie mnóstwo pomysłów na weekendowe wycieczki po okolicy. Dlaczego więc nie wpaść na motocyklową majówkę w malowniczym Złotym Stoku?
Zdjęć: 1  

IMGW ostrzega: uwaga na wezbrania »
Tekst opublikowany 2013-05-02, opracowanie imgw
Biuro prognoz hydrologicznych O/Wrocław IMGW alarmuje przed wezbraniem rzek z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Światowy Dzień Ziemi »
Tekst opublikowany 2013-05-02, opracowanie UM/Fot. Dominik Kozioł, Gimnazjum 2 Nysa
Na terenie Gimnazjum Nr 2 w Nysie zorganizowano międzyszkolny turniej o Puchar Błękitnej Planety pod hasłem „Elektroodpady – proste zasady”, odbyła się także VII Mała Olimpiada Ekologiczna.
Zdjęć: 5  

Flaga na maszt »
Tekst opublikowany 2013-05-02, opracowanie um
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. O godz. 10.00 przed Urzędem Miejskim w Nysie odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt.
Zdjęć: 14  

Rodzina Majówka na Wieży Ciśnień  »
Tekst opublikowany 2013-05-02, opracowanie nor
Sezon turystyczny Nyski Ośrodek Rekreacji rozpoczął od Majówki na Wieży Ciśnień. Ściana wspinaczkowa oraz różne gry i zabawy cieszyły się zainteresowaniem dzieci. Na plażę NOR-u nad jeziorem pojechała także pierwsza grupa rowerzystów.
Zdjęć: 16  

Historia nie musi być nudna »
Tekst opublikowany 2013-05-02, opracowanie sp
Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Goświnowicach odbyła się uroczysta akademia. Była zwieńczeniem pracy nad projektem „Był taki rok 1791…”, realizowanym od stycznia do kwietnia 2013 roku.
Zdjęć: 6  

Nowe badania ekspertów ws. Smoleńska »
Tekst opublikowany 2013-05-01, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
Jak informuje "Gazeta Polska Codziennie", z symulacji opartej na parametrach lotu zawartych w raportach zarówno MAK u, jak i komisji Millera wynika, że tupolew nie mógł ulec rozpadowi przy zderzeniu z ziemią.

Zaproszenie na Majówki »
Tekst opublikowany 2013-04-30, opracowanie um
Majówka w Wieży Ciśnień, Biesiada Patriotyczna w Bastionie, to tylko niektóre z propozycji spędzenia czasu w czasie długiego, majowego weekendu…
Zdjęć: 2  

Nyscy gimnastycy - 7 miejsc w finałach OOM »
Tekst opublikowany 2013-04-30, opracowanie AŁ
W hali Zespołu Szkół Sportowych w Nysie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nyscy gimnastycy wywalczyli 7. przepustek do finału, który odbędzie się na przełomie czerwca i lipca w Łodzi.
Zdjęć: 5  

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej »
Tekst opublikowany 2013-04-26, opracowanie um
2 maja obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. O godz. 10.00 przed Urzędem Miejskim w Nysie odbędzie się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt. W uroczystościach udział wezmą przedstawiciele władz samorządowych Nysy, służb mundurowych, harcerze ZHP oraz mieszkańcy.
Zdjęć: 4  

Pary złote i brylantowe »
Tekst opublikowany 2013-04-26, opracowanie um
W nyskim Urzędzie Stanu Cywilnego sześć małżeństw świętowało Brylantowe Gody i Złote Gody. Były życzenia, odznaczenia i kwiaty dla jubilatów.
Zdjęć: 10  

Kasa radzi: masz PIT? Weź pożyczkę!  »
Tekst opublikowany 2013-04-26, opracowanie Art.spons.
Zniechęcają Cię formalności? Stos dokumentów i wydłużający się czas oczekiwania na decyzję to realia, z jakimi musi się zmierzyć coraz więcej Polaków ubiegających się o kredyt lub pożyczkę. Taki scenariusz nie musi być jednak regułą.

Leć nie tylko na majówkę  »
Tekst opublikowany 2013-04-26, opracowanie oto
Gorąca Kreta i Malta, a może zjawiskowy Rzym lub Barcelona? Podpowiadamy, gdzie w tym roku lecieć na przedłużony weekend – niekoniecznie majowy – z Wrocławia. Z letnią siatką połączeń wrocławskiego lotniska wybór miejsc jest niemal nieograniczony, wszędzie dotrzemy szybko, wygodnie, a korzystając z oferty tanich linii – za przystępną cenę.
Zdjęć: 1  

Upada biuro podróży – nikt ci nie pomoże »
Tekst opublikowany 2013-04-26, opracowanie Piotr Kaszuwara, Money.pl
Sytuacja w branży turystycznej jest dużo gorsza niż rok temu, kiedy upadało Sky Club czy Triada. W tym roku, jeśli zbankrutuje biuro podróży, nikt nie zapewni podróżnym powrotu do kraju.

Gospodarka - koniec złudzeń »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie Maciej Czujko, Money.pl
Wzrost sprzedaży detalicznej w okolicach zera, produkcja przemysłowa na wyraźnym minusie, PMI poniżej 50. Nawet ministerstwo finansów skapitulowało w optymizmie i redukuje prognozę PKB na rok 2013. To wszystko oznacza, że raczej nie odbijemy od dołka w drugiej połowie roku.

Dług publiczny spadł przez manipulację? »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Dług publiczny Polski wzrósł w ubiegłym roku o ponad 25 miliardów złotych. Mimo tego rząd mówi o sukcesie, bo zmniejszyliśmy zagrożenie w postaci przekroczenia 55-procentowego progu w relacji długu do PKB. Jak to możliwe? - Przez manipulację - odpowiada krótko prof. Stanisław Gomułka, były wiceminister finansów.

Ruszają Nyskie Czwartki Muzyczne  »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie pwsz
25 kwietnia odbędzie się pierwszy koncert w ramach Nyskich Czwartków Muzycznych ze Studenta Instytutu Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.
Zdjęć: 1  

Nowa strategia rozwoju gminy »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie um
Pierwsze robocze spotkanie w sprawie prac nad nową Strategią Rozwoju Gminy Nysa na lata 2014-2013 odbyło się w Urzędzie Miejskim.
Zdjęć: 3  

Co wywołuje deja vu? »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie rtr
Czy deja vu jest zjawiskiem paranormalnym, pamięcią z poprzedniego życia, a może efektem telepatii? Niezupełnie.

Uczniowie nyskiej Budowlanki w Niemczech »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie zst
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Nysie najbliższe dwa tygodnie spędzą w Niemczech ucząc się technologii budowlanych i szkoląc język.
Zdjęć: 2  

Międzynarodowe seminarium w PWSZ »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie pwsz
W czwartek, 25 kwietnia, w auli Collegium Artium PWSZ w Nysie (ul. Obrońców Tobruku 5) odbędzie się międzynarodowe seminarium naukowo-techniczne "Środowiskowe problemy kształtowania przestrzeni obiektów energooszczędnych".
Zdjęć: 1  

AZS NYSA bez awansu do finałów »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie rtr
Zespół młodzików AZS Nysa prowadzony przez Przemysława Kaczmarczyka zakończył sezon na miejscach 9-12 w Polsce. Najlepszym zawodnikiem w nyskiej drużynie wybrany został Damian Pawelec.
Zdjęć: 1  

Majówka na Twierdzy w Srebrnej Górze »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie oto
Majowy długi weekend zwykle spędzamy grillując leniwie na działce. Jednak codzienne pieczenie kiełbasek niektórym może się wydawać nieco monotonne. Jeśli więc jesteście ciekawi nowych wrażeń…
Zdjęć: 1  

Ile rząd wyciągnie ze spółek? »
Tekst opublikowany 2013-04-22, opracowanie Maciej Rynkiewicz, Money.pl
Pieniądze zostaną przejedzone. Dlaczego? Ponieważ gabinet Donalda Tuska przyjął absolutnie nierealną prognozę wzrostu gospodarczego - pisze portal Money.pl. Poza tym politykom zależy głównie na opinii inwestorów zagranicznych i Unii Europejskiej.

Inwestycje przy rzece i zbiorniku – co może zyskać miasto? »
Tekst opublikowany 2013-04-22, opracowanie um
Na temat bieżących spraw w gminie nysa rozmawiamy z burmistrz Jolantą Barską.
Zdjęć: 1  

Latarnicy szerzą… Internet »
Tekst opublikowany 2013-04-22, opracowanie UM/fot. Michał Golemo (PCRS)
Latarnicy z Nysy wzięli udział w regionalnym Zjeździe Latarników Polski Cyfrowej w Opolu. Gospodarzem spotkania był wojewoda opolski Ryszard Wilczyński - regionalny ambasador PCRS.
Zdjęć: 4  

Światowe gwiazdy na Gitarowym Rekordzie Guinnessa  »
Tekst opublikowany 2013-04-22, opracowanie oto
Tegoroczna edycja wrocławskiego Gitarowego Rekordu Guinnessa to zamiast jednej gwiazdy, wielu wspaniałych gitarzystów z całego świata, którzy pomogą w biciu gitarowego rekordu (w ubiegłym roku - 7273 gitary).
Zdjęć: 1  

Rozbudowa świetlicy »
Tekst opublikowany 2013-04-22, opracowanie um
Bezrobotni wybudują, gmina sfinansuje zakup materiałów na rozbudowę świetlicy w Kępnicy.
Zdjęć: 2  

Bandyta z tulipanem »
Tekst opublikowany 2013-04-21, opracowanie pol
Nyscy policjanci zatrzymali 28- letniego mężczyznę, podejrzanego u wymuszenie rozbójnicze. Groził o trzy lata młodszemu mężczyźnie niebezpiecznym „tulipanem” – rozbita butelką. Grozi mu 10 lat.
Zdjęć: 1  

13-latki odnalezione »
Tekst opublikowany 2013-04-21, opracowanie pol
Policjanci odnaleźli dwie dziewczynki, które wybrały się na wycieczkę rowerową i nie wiedziały, jak wrócić do domów. Całe i zdrowe zostały przekazane rodzicom.
Zdjęć: 1  

Niszczyciel aut »
Tekst opublikowany 2013-04-21, opracowanie pol
Policjanci z Głuchołaz zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zniszczenie dwóch samochodów. 31-letni mieszkaniec gminy spowodował straty straty na ponad 2,5 tys. zł.
Zdjęć: 2  

Napad w szkole »
Tekst opublikowany 2013-04-21, opracowanie pol
Policjanci z Nysy zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju na 17 - latku w jednej ze szkół na terenie miasta.
Zdjęć: 2  

Policja w gimnazjum »
Tekst opublikowany 2013-04-21, opracowanie pol
Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego nyskiej komendy opowiedział gimnazjalistom o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Zdjęć: 2  

Wyróżnienie za remont Wieży Wrocławskiej »
Tekst opublikowany 2013-04-20, opracowanie um
Gmina Nysa otrzymała wyróżnienie w konkursie Głównego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany 2013” w kategorii utrwalenie wartości zabytkowej obiektu, za prace remontowe i konserwatorskie wieży Bramy Wrocławskiej.
Zdjęć: 9  

Błyskawicznie rośnie deficyt - brakuje już 13 mld »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Do kasy państwa wpływa mniej podatków i opłat. W błyskawicznym tempie rośnie więc deficyt budżetowy, który po trzech miesiącach tego roku sięgał już blisko 25 mld zł - pisze portal Money.pl. To ponad 68 proc. tegorocznego limitu zapisanego w ustawie budżetowej.

O mostach, inwestycjach i strefie ekonomicznej »
Tekst opublikowany 2013-04-17, opracowanie um
Po raz drugi w tym roku odbyło się specjalne spotkanie władz gminy z nyskimi przedsiębiorcami. W spotkaniu brali także udział poseł Rajmund Miller, przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego oraz starosta nyski.
Zdjęć: 9  

Pielgrzymowali drogą św. Jakuba »
Tekst opublikowany 2013-04-16, opracowanie rtr
13 kwietnia odbyła się pierwsza pielgrzymka Nyską Drogą św. Jakuba w sezonie pielgrzymkowym 2013 roku. Do pokonania był odcinek z Kopic do Skorogoszczy (mierzący blisko 30 km).
Zdjęć: 5  

Zostań superbohaterem »
Tekst opublikowany 2013-04-16, opracowanie pwsz
Fundacja DKMS oraz Studenci PWSZ w Nysie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji „Studenci wspólnie przeciw białaczce”.
Zdjęć: 1  

Zaginął przyjaciel »
Tekst opublikowany 2013-04-16, opracowanie PC
11 kwietnia w okolicy ul. Grodkowskiej zaginął terier walijski. Piesek barwy czarno-brązowej, średniego wzrostu.
Zdjęć: 4  

Kim jest polski dłużnik? »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie oto
Statystyczny polski dłużnik ma 44 lata, niespłacony dług w wysokości 4,7 tys. zł i najczęściej jest zodiakalnym Bykiem. Tak wynika z danych Grupy KRUK, największej firmy zarządzającej wierzytelnościami w Polsce.

A co Ty zrobiłeś dla swojego kredytu? »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie oto
Najniższe stopy procentowe w historii spowodowały obniżenie kosztów kredytów spłacanych w złotych. Rada Polityki Pieniężnej ulżyła kredytobiorcom, pytanie czy oni sami mogą jeszcze coś zrobić, żeby zmniejszyć swoje miesięczne obciążenie?

Jakie szanse na kredyt dla firm? »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie rtr
Tylko w grudniu upadłość ogłosiło w Polsce 80 firm. To o 27,0% więcej, niż w grudniu 2011 r. W całym 2012 roku w Polsce upadło 877 przedsiębiorstw. W 2013 roku ta liczba z pewnością będzie znacznie większa - jest szacowana na ponad 1300*. Czy to znaczy, że mając firmę, w 2013 roku kredytu nie dostaniemy? Jak to wygląda na Dolnym Śląsku?

Janikowski pisze do Tuska »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie Damian Janikowski
Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie Damian Janikowski wysłał petycję do premiera Donalda Tuska, w której prosi o wsparcie inicjatywy mającej na celu przeciwstawienie się propozycji usunięcia zapasów z programu igrzysk.

Sondaż Homo Homini – PiS przed PO, Kalisz zabiera PO »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie
Niższe podatki, tańsze przedszkola, klarowniejsze rozliczanie księży, czy wsparcie młodych przy kupnie mieszkania. Donald Tusk i jego urzędnicy naobiecywali Polakom bardzo dużo i jak na razie - pisze portal Money.pl - nie widać szans na to, by wywiązali się z tych deklaracji.

Sensacyjne II i III miejsce siatkarzy »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie Paweł Kłoda
W hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Nysie odbyły się zawody sportowe „Półfinał Mistrzostw Województwa Opolskiego w Piłce Siatkowej Chłopców - Gimnazjada 2012/2013”.
Zdjęć: 3  

Pokazali Język – sukces nyskiego gimnazjum  »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie um
Po sukcesie ubiegłorocznej imprezy, którą wygrał zespół "GimOne" z Gimnazjum nr 1 w Nysie, zorganizowano kolejną edycję konkursu "Pokaż Język - I know I can".
Zdjęć: 2  

Katyńska rocznica »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie um
Z udziałem władz powiatu i gminy Nysa, przedstawicieli organizacji, stowarzyszeń i szkół odbyły się uroczystości z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Zdjęć: 11  

Zaproszenie dla seniorów »
Tekst opublikowany 2013-04-14, opracowanie rtr
Serdecznie zapraszamy do Dziennego Domu Pobytu wszystkich Seniorów, którzy „piszą do szuflady”, żeby podzielić się swoją twórczością.
Zdjęć: 2  

Rozmawiali o publicznym transporcie »
Tekst opublikowany 2013-04-14, opracowanie um
Na temat publicznego transportu rozmawiano podczas konferencji zorganizowanej z inicjatywy gminnej spółki MZK w Urzędzie Miejskim w Nysie.
Zdjęć: 7  

Największa IKEA w kraju »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie oto
8 maja otwarcie nowego sklepu IKEA Wrocław. Jego powierzchnia to 37 705 m kw. – prawie tyle mierzy wrocławski Rynek. Do tej pory IKEA Wrocław była najmniejszym sklepem IKEA. Od 8 maja Wrocław będzie miał największy sklep IKEA w kraju.
Zdjęć: 10  

W rocznicę katastrofy »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie um
W 3. rocznicę katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku o godz. 8:41, zapalono znicze przed pomnikiem Patriotom Polskim. Wieczorem odprawiona została dekanalna Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Nysie.
Zdjęć: 15  

Bez wizy do USA? »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie Lidia Geringer de Oedenberg
Polityka wizowa UE powinna zdaniem europosłów opierać się na zasadzie wzajemności, czyli: wymagasz od nas wizy - my też będziemy od ciebie jej żądać. Nowe zasady właśnie zostały przegłosowane w Komisji ds. Wolności Obywatelskich (LIBE), teraz czekają na ostateczną aprobatę państw członkowskich (Rady).

Kolej igra z życiem pasażerów »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie Andrzej Zwoliński/Money.pl
Linie kolejowe, rozjazdy i stacje są w złym stanie - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. 60 proc. linii kolejowych i 30 proc. rozjazdów funkcjonuje tylko pod warunkiem, że przejeżdżające po nich pociągi znacznie zwalniają. Zamiast zapewnienia bezpieczeństwa na najwyższym poziomie, używane są procedury awaryjne o najmniejszym stopniu ochrony przed wypadkami, na przykład tak zwane sygnały zastępcze. Jeśli już jakiekolwiek kontrole stanu technicznego są przeprowadzane, to realizacja zaleceń przeciąga się nawet do 1,5 roku. Z kontroli Izby wynika też, że awarie PKP PLK usuwa nawet po dwóch latach od zgłoszenia!

Zobacz zdjęcia z I edycji XXLMotoShoot »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie oto
Pierwsza edycja imprezy XXLMotoShoot, za nami. Nowa na polskim rynku platforma XXLSTOCK.COM zaprosiła fotografów na warsztaty i sesję fotograficzną łączącą świat mody z motoryzacją.
Zdjęć: 16  

Co robią nyscy studenci w Gdańsku? »
Tekst opublikowany 2013-04-09, opracowanie pwsz
W Instytucie Sztuki Wyspa w Gdańsku trwa CONSARCH 2, czyli międzynarodowe warsztaty rewitalizacyjne dla studentów architektury.
Zdjęć: 1  

Nowogrodziec trafi do Księgi Guinessa? »
Tekst opublikowany 2013-04-09, opracowanie rtr
W czerwcu na rynku w Nowogrodźcu stanie największy garniec świata. Będzie miał wysokość 330 cm. Teraz największy garniec stoi w Korei Pd. i mierzy 223 cm.
Zdjęć: 6  

Teraz uderzy woda? »
Tekst opublikowany 2013-04-08, opracowanie IMGW
IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed gwałtownymi roztopami spowodowanymi opadami deszczu i rosnącą temperaturą.
Zdjęć: 1  

O strategii rozwoju, galerii i Dworze Biskupim »
Tekst opublikowany 2013-04-08, opracowanie um
Rozmowa z burmistrz Jolantą Barską na temat bieżących spraw w gminie Nysa.
Zdjęć: 1  

Bestialsko zabili psa  »
Tekst opublikowany 2013-04-08, opracowanie pol
Nawet do 3 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mężczyznom podejrzanym za bestialskie zabicie psa, który miał podjadać karmę psa sąsiada i zagryzać kury.

Historyczne znaleziska w czasie lustracji dróg »
Tekst opublikowany 2013-04-08, opracowanie pol
Wydział Ruchu Drogowego nyskiej komendy wraz z zarządcami dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych zakończyli lustrację dróg na terenie naszego powiatu.
Zdjęć: 2  

Złodziej rozbójnik zatrzymany »
Tekst opublikowany 2013-04-08, opracowanie pol
Nyska policja zatrzymała 19-latka, którego stróże prawa podejrzewali o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów w Nysie. Może mu grozić nawet do 10 lat więzienia.

Debata w Carolinum »
Tekst opublikowany 2013-04-08, opracowanie pol
W auli „Carolinum” odbyła się debata „Rola transportu w kształtowaniu środowiska naturalnego oraz życia i działalności człowieka”.
Zdjęć: 7  

Wpadła w poślizg »
Tekst opublikowany 2013-04-08, opracowanie pol
Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez kierującą oplem, było przyczyną wypadku do jakiego doszło na drodze 46. W wyniku zdarzenia kierująca została przewieziona do szpitala.
Zdjęć: 1  

Ukradł narzędzia »
Tekst opublikowany 2013-04-08, opracowanie pol
Otmuchowscy policjanci ustalili podejrzanego o włamanie do jednego z budynków na terenie miasta. 45 – latek usłyszał już zarzut włamania i kradzieży elektronarzędzi o wartości 2,5 tys. zł.
Zdjęć: 1  

Biblioteka to nie tylko wypożyczanie książek »
Tekst opublikowany 2013-04-08, opracowanie um
Rozmowa z dyrektorem Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nysie Joanną Kanin.
Zdjęć: 1  

Rada Kultury podsumowana »
Tekst opublikowany 2013-04-08, opracowanie um
Po trzech latach działalności, członkowie Rady Kultury, instytucji doradczej i wspierającej inicjatywy na rzecz kultury w gminie, zakończyli pierwszą kadencję.
Zdjęć: 2  

Przeprawy przez rzekę – decyzja w kwietniu? »
Tekst opublikowany 2013-04-07, opracowanie um
Od 11 kwietnia przejazd przez tamę będzie zamknięty zarówno dla ruchu kołowego, jak i dla pieszych.
Zdjęć: 3  

Pierwszy przetarg na drogi »
Tekst opublikowany 2013-04-07, opracowanie um
Rozstrzygnięto pierwszy przetarg na tegoroczne inwestycje drogowe. Gmina Nysa wybrała wykonawcę przebudowy ul. 22 Stycznia w Nysie.
Zdjęć: 2  

Wojna w Korei – konsekwencje dla Polski »
Tekst opublikowany 2013-04-05, opracowanie Damian Słomski/Money.pl
Panika na giełdach, osłabienie złotego i rekordowo droga ropa naftowa. Spełnienie gróźb Korei Północnej z pewnością wywołałby ogromne zamieszanie na rynkach.

Trzecia rocznica katastrofy smoleńskiej »
Tekst opublikowany 2013-04-04, opracowanie um
10 kwietnia przypada 3. rocznica katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku. W najbliższą środę o godz. 8:41, zapalone zostaną znicze przed pomnikiem Patriotom Polskim.
Zdjęć: 6  

Zmarła Ś.P. Elżbieta Pacyniak  »
Tekst opublikowany 2013-04-04, opracowanie um
2 kwietnia zmarła Ś.P. Elżbieta Pacyniak wieloletnia Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie.
Zdjęć: 4  

Proekologiczna debata w „Carolinum”  »
Tekst opublikowany 2013-04-04, opracowanie um
Debata "Wpływ lokalnego ekorozwoju na kształtowanie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu nyskiego", odbyła się 26 marca w auli ZSO Carolinum. W spotkaniu z młodzieżą wzięli udział m.in. prezesi gminnych spółek i sekretarz miasta.
Zdjęć: 8  

Zaprojektuj nowe logo lotniska  »
Tekst opublikowany 2013-04-04, opracowanie oto
Nowe logo wrocławskiego lotniska zobaczą miliony osób z Europy, a nawet świata. Jego autor zyska uznanie, ale i 7 tysięcy złotych nagrody. Właśnie rusza otwarty konkurs na nowy znak graficzny Portu Lotniczego Wrocław.
Zdjęć: 1  

Wygaszanie Gimnazjum nr 3 »
Tekst opublikowany 2013-04-02, opracowanie um
Rada Miejska podjęła uchwałę o likwidacji przez wygaszanie do 2014 r. Gimnazjum nr 3. Zdaniem władz gminy zmiany są konieczne ze względu na potrzebę dostosowania sieci placówek do obecnej sytuacji demograficznej.
Zdjęć: 9  

Sypnie śniegiem intensywnie »
Tekst opublikowany 2013-04-02, opracowanie IMGW
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu na obszarze województwa dolnośląskiego i opolskiego.
Zdjęć: 1  

Wielkanoc w Carolinum »
Tekst opublikowany 2013-04-02, opracowanie ZSE
Około stu osób wzięło udział w Spotkaniu Wielkanocnym w poniedziałek 1 kwietnia w ZSO "Carolinum" w Nysie.
Zdjęć: 5  

XVIII Turniej im. Marka Wielgusa »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie oto
31 marca kończą się zapisy do XVIII Ogólnopolskiego Turnieju im. Marka Wielgusa, najstarszego turnieju piłkarskiego dla chłopców i dziewcząt w kategorii wiekowej U-11.
Zdjęć: 1  

Dokąd polecimy z Wrocławia? »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie oto
Dla spragnionych słońca - Kreta, Malta, Malaga, dla wielbicieli szybkich city-breaków - Paryż, Wenecja, Rzym. Na wakacje Sycylia, Sardynia, Portugalia, Chorwacja. Od 31 marca nowy rozkład lotów.
Zdjęć: 1  

Obniżają detaliczne ceny energii. Węgrzy.  »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie Andrzej Sadecki /www.osw.waw.pl
Na Węgrzech narasta konflikt między rządem Viktora Orbána, a koncernami energetycznymi. Rząd wymusił na nich z początkiem 2013 roku obniżkę cen energii dla odbiorców indywidualnych.

Ojciec Joachim trafił do aresztu »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa i wyłudzanie pieniędzy na szkodę duchownych różnych parafii na terenie całego kraju.
Zdjęć: 1  

Rozbijali kościelne skarbonki »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o okradanie kościołów. Sprawcy działali na terenie województwa dolnośląskiego oraz opolskiego. Ich łupem padały kilkusetzłotowe kwoty z kościelnych skarbonek.
Zdjęć: 1  

Nyski boks rośnie »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie rtr/fot.boks/Paweł Maluśki
Trzy lata temu utworzono w Nysie sekcje bokserską. Od roku pięściarze z naszego miasta zdobywają medale. Jednak walczą pod patronatem… klubu bokserskiego ZBK „Jaskinia Lwa” Ziębice.
Zdjęć: 5  

Emigrują już rodziny naszych polityków »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
"Politykom przestali wierzyć nawet ich bliscy. Rodzina Jacka Żalka, synowie Ryszarda Czarneckiego czy Tadeusza Cymańskiego nie uwierzyli, że Polska jest zieloną wyspą w morzu kryzysu, który trapi Europę. Nie czekali, aż ktoś zreformuje kraj. Wyjechali za chlebem za granicę i zarabiają tam lepiej niż w kraju" - donosi "Fakt".

III sesja Rady Seniorów »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie um
Na temat dróg, chodników, komunikacji miejskiej, wyprowadzaniu psów, a także służby zdrowia rozmawiano podczas III sesji Rady Seniorów.
Zdjęć: 11  

Policja w Carolinum »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie pol
Bezpieczeństwo, odpowiedzialność prawna nieletnich sprawców czynów karalnych jest jednym z tematów poruszanych podczas spotkań w szkołach. Takie spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących "Carolinum".
Zdjęć: 3  

Zamożne, niezależne, dojrzałe i… zakażone »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie rtr
W Polsce rośnie odsetek osób, u których HIV wykrywany jest powyżej 50 roku życia. Wiele z nich to zamożne kobiety, które nigdy nie uważały się za potencjalnie zagrożone wirusem.

Narkotyczna odżywka »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie pol
Kryminalni z Nysy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. 23-latek w mieszkaniu posiadał 12,5 grama marihuany.
Zdjęć: 2  

Nowoczesna gospodarka odpadami to szansa na rozwój gminy  »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie um
Rozmowa z burmistrz Nysy Jolantą Barską na temat aktualnych spraw w gminie.
Zdjęć: 1  

Marzysz o firmie? Jest kasa »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
W kwietniu mikroprzedsiębiorcy z małych miejscowości i wsi mogą składać wnioski o unijne, bezzwrotne dofinansowanie nawet do 300 tys. złotych.

Kiedy runie wielka płyta? »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie Emmerson S.A.
Co jakiś czas w mediach przewija się temat budownictwa mieszkaniowego z okresu PRL. Eksperci przypominają, że nieuchronnie zbliża się teoretyczny okres żywotności budynków w technologii wielkiej płyty.

Dni Nysy 2013 – święto miasta z udziałem gwiazd »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie um
Na temat przygotowań do Dni Nysy 2013 r. rozmawiamy z wiceburmistrzem Nysy Aleksandrem Juszczykiem, który nadzoruje całość przygotowań.
Zdjęć: 3  

Tysiące mandatów nieważnych! »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie INTERIA.PL
Jak podało radio Tok FM, mandat wystawiony przez policjanta na podstawie wskazań z radaru Iskra-1 zakwestionował sąd w Sierpcu. W uzasadnieniu wyroku sędzia stwierdził, że część radarów tego typu, zamontowanych w radiowozach Alfa Romeo 159, działa nielegalnie!

Palmowa Niedziela w Hajdukach Nyskich »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie um
W Niedzielę Palmową w Hajdukach Nyskich odbyła się impreza kultywująca tradycje ludowe pod nazwą " Palma Wielkanocna 2013- kultywowanie tradycji w Hajdukach Nyskich ".
Zdjęć: 6  

Full Power Spirit zaśpiewali w Nysie »
Tekst opublikowany 2013-03-24, opracowanie um
Jeden z najprężniej działających i najczęściej koncertujących zespołów nurtu muzyki chrześcijańskiej, tworzących głównie w stylu hip-hop, Full Power Spirit, wystąpił podczas spotkania młodzieżowego w Kościele św. Ap. Piotra i Pawła.
Zdjęć: 10  

Eliminacje pożarniczego konkursu »
Tekst opublikowany 2013-03-24, opracowanie um
Finał eliminacji gminnych Opolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” odbył się na terenie Komendy Powiatowej PSP w Nysie.
Zdjęć: 5  

Wielkanocny Bastion św. Jadwigi »
Tekst opublikowany 2013-03-24, opracowanie um
W niedzielę palmową tłumy mieszkańców Nysy i okolic odwiedziły Bastion św. Jadwigi. Po przedpołudniowych mszach świętych w nyskich kościołach, mieszkańcy udali się na spacer do fortecznego obiektu...
Zdjęć: 8  

Wagary z amfetaminą »
Tekst opublikowany 2013-03-24, opracowanie pol
Policjanci z Paczkowa zatrzymali 16 – letniego chłopaka, który posiadał przy sobie około 0,30 grama narkotyku. Nastolatek odpowie przed Sądem Rodzinnym w Nysie.

Na stadionie o siatkówce »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie um
Na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie odbyła się konferencja pt. „Siatkarskie Ośrodki Szkolne – cele i zadania na rok 2013” zorganizowana dla dyrektorów szkół, w których działają Siatkarskie Ośrodki Szkolne.
Zdjęć: 2  

Danuta Łabędzka doceniona »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie um
Podczas corocznego spotkania liderów odnowy wsi w województwie, w Prószkowie, byłej sołtys Skorochowa, Danucie Łabędzkiej, przyznano „Krzyż Zasługi”.
Zdjęć: 1  

Wybory w Związku Żołnierzy WP »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie um
W nyskim Muzeum odbyło zebranie sprawozdawczo-wyborcze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Nysie. Podczas spotkania wybrano nowe władze oraz wręczono wyróżnienia.
Zdjęć: 9  

Efektowna sesja sportów amerykańskich »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie oto
Wrocław staje się powoli stolicą sportów amerykańskich w Polsce. Cztery kluby spotkały się na wspólnej sesji zdjęciowej na Stadionie Miejskim.

Padł rekord. Kogo zgłoszono do nagrody?  »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie rtr
Do Nagrody Poetyckiej Silesius w tym roku zgłoszono rekordową liczbę niemal 150 tytułów. Wśród autorów zgłoszonych pozycji znalazło się także 4 cenionych laureatów poprzednich edycji Silesiusa.
Zdjęć: 1  

Rząd sięgnie po OFE i podniesie podatki »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie Łukasz Pałka, Maciej Rynkiewicz, Money.pl
Przez pierwsze dwa miesiące tego roku rząd wydał już z kasy państwa 21,7 miliarda złotych więcej niż zarobił. Oznacza to, że wykorzystał już ponad 60 procent planowanego na cały rok deficytu budżetowego.

Dolnośląscy kierowcy zbyt często okradani »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie multiagencja CUK Ubezpieczenia
W 2012 r. złodzieje ukradli samochody o łącznej wartości aż 521 mln zł, czyli o 12 mln zł droższe niż rok wcześniej. Z policyjnych statystyk wynika, że w woj. dolnośląskim zagrożenie kradzieżą jest znacznie większe niż średnia krajowa i w tej niechlubnej kategorii ustępuje tylko woj. łódzkiemu! Czy można się skutecznie zabezpieczyć przed utratą auta?
Zdjęć: 1  

Handlowali ludźmi  »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie pol
Policjanci CBŚ i KWP we Wrocławiu zatrzymali 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się handlem ludźmi i wyłudzeniem na terenie Wielkiej Brytanii.

viaAUTO - totalna inwigilacja kierowców? »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie Maciej Rynkiewicz,Tomasz Sąsiada, Money.pl
Zamiast bramek do pobierania opłat za przejazd autostradą elektroniczny system automatycznie naliczający należność? Przejazd bez zatrzymywania się, stania w kolejce do zapłaty, ale za to w zamian za wykupienie specjalnego urządzenia za ponad sto złotych?

Czy Rosja uratuje Cypr? »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie Ośrodek Studiów Wschodnich
19 marca cypryjski parlament odrzucił przedstawione trzy dni wcześniej warunki porozumienia Eurogrupy (organu zrzeszającego ministrów finansów krajów członkowskich strefy euro) z rządem Cypru o pomocy finansowej UE i MFW w wysokości 10 mld euro pod warunkiem zgody cypryjskich władz na jednorazowe opodatkowanie wkładów zdeponowanych w ich bankach.

Policjanci w szkołach »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie pol
O bezpieczeństwie, odpowiedzialności i prawach nieletnich sprawców czynów karalnych rozmawiała nyska policjantka z młodzieżą Ośrodka Wychowawczego nr 1 w Nysie. Spotkanie to odbyło się w ramach programu „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny uczeń”.
Zdjęć: 3  

Dzieci na komendzie »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie pol
Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Nysie. Głównym tematem spotkania było poznanie codziennej pracy funkcjonariuszy.
Zdjęć: 9  

Nowy komendant dolnośląskiej policji  »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie pol
Inspektor Wojciech Ołdyński, były Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, został nowym Komendantem dolnośląskiej Policji. Zastąpił na tym stanowisku nadinspektora Dariusza Biela, który przeszedł na emeryturę.
Zdjęć: 1  

Lewiatan przeciwko zmianom prawa pracy »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie rtr
Związki Zawodowe NSZZ Solidarność domagają się radykalnych zmian w ustawie prawo pracy. Podwyższenie płacy minimalnej, likwidacja umów śmieciowych, ograniczenie elastycznego czasu pracy czy obniżenie wieku emerytalnego – to postulaty, które według Związków pomogą zmniejszyć bezrobocie w Polsce.

Zaproszenie na zawody »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie Adam Łabutin
Zarząd Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego oraz dyrekcja Zespołu Szkół Sportowych w Nysie zapraszają na zawody Kontrolne Kadry i Ogólnopolski Turniej Młodości w gimnastyce sportowej kobiet.
Zdjęć: 1  

W Budowlance po góralsku »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie rtr
W Zespole Szkół Technicznych w Nysie odbyła się coroczna impreza kulturalna pt. W Budowlance po góralsku.
Zdjęć: 6  

Polecimy z Wrocławia do Zadaru  »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie oto
Linie Lotnicze Eurolot poszerzają ofertę połączeń z Wrocławia i uruchamiają kolejną międzynarodową trasę. Od 13 czerwca z wrocławskiego lotniska polecimy bezpośrednio do Zadaru w Chorwacji.
Zdjęć: 1  

SP 3 nagrodzona »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie rtr
W Opolu odbyło się podsumowanie regionalnego etapu konkursu „Mam 6 lat”, ogłoszonego przez ministra edukacji narodowej.
Zdjęć: 3  

Polska drugim Cyprem? Raczej nie »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie Bankier.pl
Trwa zamieszanie wokół pomocy finansowej dla Cypru i związanego z nim opodatkowania depozytów. W świecie finansów to bez wątpienia wydarzenie roku.

Wypadek na Piłsudskiego »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie pol
Policjanci prowadzą czynności w sprawie wypadku, do którego doszło przy ul. Piłsudskiego. Samochód osobowy potrącił 25-letnią kobietę i jej niespełna roczne dziecko.
Zdjęć: 4  

Kradli trunki przez 2 dni »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie pol
Za kradzież 12 butelek alkoholu odpowiedzą 19 i 27-letni mieszkańcy gminy Korfantów. Jeden z podejrzewanych, odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach  »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie SON
Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN od 2009 roku organizuje akcję świąteczną w ramach projektu RODACY-BOHATEROM. Przygotowujemy paczki świąteczne na ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIE I NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE.
Zdjęć: 2  

Szkoła otwarta dla „dzieci niezwykłych” »
Tekst opublikowany 2013-03-18, opracowanie um
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Nysie w ramach współpracy z Zespołem Szkół Sportowych zorganizował VI Regionalny Miting Gimnastyczny Olimpiad Specjalnych.
Zdjęć: 3  

Pożar przy ul. Stawowej  »
Tekst opublikowany 2013-03-17, opracowanie KPPSP
Do groźnego pożaru doszło w budynku jednorodzinnym przy ul. Stawowej w Nysie. Strażacy wykorzystali kamerę termowizyjną.
Zdjęć: 14  

Omówili skargi na kibiców »
Tekst opublikowany 2013-03-16, opracowanie pol
W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu imprez sportowych na terenie powiatu. Oprócz przedstawicieli Policji na spotkaniu obecni byli przedstawiciele klubów sportowych.
Zdjęć: 1  

Tama do zamknięcia. Co dalej? »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie sp/um
Nyskie samorządy powiatowy i gminny walczą o adaptację budowanej kładki technologicznej przez rzekę na przeprawę mostową i organizację przejazdu przez tamę Jeziora Nyskiego po zakończonym remoncie.
Zdjęć: 2  

Święto Kobiet w Wierzbięcicach »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie um
W Wierzbięcicach obchodzono Święto Kobiet. Na panie, które przybyły na spotkanie do świetlicy wiejskiej czekało sporo atrakcji.
Zdjęć: 5  

Kuferek Babuni  »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie um
W Dziennym Domu Pobytu im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie odbyło spotkanie z cyklu Kuferek Babuni. Jako pierwszy został na nie zaproszony Marek Szpara z APTEKI ZA GROSZE przy ul. Szopena.
Zdjęć: 3  

Studia dla bezrobotnych - podpisano porozumienie »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie pwsz
Rektor PWSZ w Nysie prof. Zofia Wilimowska oraz starosta nyski Adam Fujarczuk podpisali porozumienie w sprawie rozpoczęcia realizacji innowacyjnego projektu „Praca za naukę”.
Zdjęć: 2  

Eksperci doradzają jak poprawić sytuację w powiecie »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie um
Prof. Jadwiga Staniszkis, socjolog, pracownik w Instytucie Studiów Politycznych PAN, profesor Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr Stanisław Kluza, ekonomista, obecnie w Gabinecie Cieni BCC, gościli w Nysie w ramach realizacji projektu „Innowacyjny Powiat”.
Zdjęć: 7  

Uwaga. VAT do 24 proc.? »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie Money.pl
- To kolejna obietnica, która nie zostanie spełniona - tak zapowiedź rządu o obniżeniu stawek podatku VAT komentuje w rozmowie z Money.pl ekspert podatkowy, były wiceminister finansów, twórca ustawy o podatku VAT Witold Modzelewski.

Nowy powiat na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie oto
Władze Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze oraz sąsiednich gmin i miast, planują zmianę nazwy powiatu jeleniogórskiego na karkonoski lub karkonosko-izerski.

Stolica Apostolska na minusie »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie Dariusz Madejski, Money.pl
Benedykt XVI nie zostawił kardynałowi Jorge'owi Bergoglio kwitnącego gospodarstwa. W budżecie Stolicy Apostolskiej brakuje bowiem prawie 15 mln euro.

Narkoplantacja w… szafie »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie pol
33-latek z Nysy w swojej szafie uprawiał konopie indyjskie. Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnej uprawy. Grozi mu teraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 2  

Amfa w… jajku »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie pol
Nyscy policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o posiadanie amfetaminy. Mężczyzna usiłował ukryć się przed funkcjonariuszami. Teraz za posiadanie narkotyków odpowie przed Sądem Rejonowym w Nysie.
Zdjęć: 2  

Czy można im pomóc? »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie rtr
Szanowni Państwo. Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe dla uczennicy klasy I naszej szkoły, Ani Piechaczyk oraz jej rodziny.

Czy opłaty za śmieci wyczyszczą nasze portfele? »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie Emmerson S.A.
Po 1 lipca br. gminy przejmą odpowiedzialność za gospodarkę śmieciową. To kolejne zadanie spadające na ich barki. Nowe zasady mają sprawić, iż nielegalne wyrzucanie odpadów stanie się nieopłacalne, w przeciwieństwie do ich segregacji.

Kardynał Peter Turkson z Ghany faworytem  »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie oto
Zakończono sondaż na stronie www.papa2103.it, w którym internauci mieli możliwość wskazać preferowanego kandydata na papieża oraz najważniejsze wyzwanie nadchodzącego pontyfikatu.

Dni otwarte w Zespole Szkół Sportowych »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie zss
Tradycją Zespołu Szkół Sportowych w Nysie stało się organizowanie Dni Otwartych. Wtedy wszyscy mogą odwiedzić, poznać i ocenić tę placówkę.
Zdjęć: 9  

Będziemy rajem dla złodziei »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie INTERIA.PL/Newseria
W Sejmie trwają prace nad nowelizacją Kodeksu wykroczeń, które przewidują, że wykroczeniem będzie kradzież rzeczy o wartości do 1 tys. zł. Obecnie już kradzież 250 zł jest traktowana jako przestępstwo.

Po 1,3 mln premii. Dla kogo tym razem? »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie INTERIA.PL/IAR
Informacyjna Agencja Radiowa ujawniła, że szefowie rządowej spółki PL 2012 zainkasowali po... ponad milion trzysta tysięcy złotych premii wypłacone przez ministerstwo sportu za przygotowania i pracę przy projekcie Euro 2012.

Z BGŻ do najlepszych ogólniaków »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie rtr
Ruszyła rekrutacja do ogólnopolskiego programu stypendialnego dla utalentowanych i społecznie zaangażowanych absolwentów gimnazjów, potrzebujących wsparcia finansowego dla dalszego rozwoju.

Wzywasz karetkę, to płać »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
Posłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Radziszewska, która jest z zawodu lekarzem, chce, by chorzy płacili za karetkę pogotowia, gdy lekarz uzna, że został niepotrzebnie wezwany - donosi "Fakt".

Przezorny zawsze… nagrywa  »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie oto
Jak wynika z najnowszych badań, zainteresowanie ukrytymi kamerami w Polsce podwoiło się w ostatnich trzech miesiącach 2012 roku, w stosunku do analogicznego okresu 2011 roku. Podobnie jest z rejestratorami trasy, które już od 2015 roku mogą stać się obowiązkowym wyposażeniem pojazdów w UE.
Zdjęć: 2  

Nieznana tragedia na Broad Peak  »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie MenStream.pl/fot: archiwum prywatne Janusz Kuliś
Ślady krwi i włosów. Janusz Kuliś widząc je na ścianie podczas zejścia orientuje się, że Broad Peak zabrał kolejnego towarzysza. Tym razem wszystko rozgrywa się poniżej 15-metrowego ubezpieczenia z kawałka liny...
Zdjęć: 5  

Ceny mieszkań najniższe od 2006 »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie oto
Luty minął pod znakiem korzystnych zmian na rynku nieruchomości używanych. Zachęcają ceny transakcyjne – ich poziom wrócił do poziomu z 2006 roku. Warto więc targować się o mieszkanie, bo na metrze kwadratowym można zaoszczędzić nawet 1 236 zł.

Co wolno straży miejskiej? »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie rtr
Wśród zadań straży miejskiej na pierwszym miejscu wymieniona została ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych. Kierowcom jednak kojarzy się ona przede wszystkim z jej innym obowiązkiem: czuwaniem nad porządkiem i kontrolą ruchu drogowego.

Zaproszenie na wykład »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie pwsz
Rynek Wymiany Informacji Gospodarczych w Polsce - to temat wykładu, który wygłosi we wtorek, 12 marca, Ryszard Bielecki.
Zdjęć: 1  

Wrocławski terminal kończy rok  »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie oto
365 dni, ponad 28 tysięcy zrealizowanych operacji lotniczych, 2 mln pasażerów, którzy przewieźli ponad 400 tysięcy walizek, wypili ponad 78 tysięcy kaw i zjedli ponad 47 tysięcy kanapek.
Zdjęć: 1  

Nie bójmy się dentysty »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie MR
Problemy stomatologiczne należą do najbardziej znienawidzonych problemów przez większość społeczeństwa. Często nieprzyjemne leczenie, długotrwały ból oraz problemy, które zmuszają nas, do więcej niż jednej wizyty, są stresujące i na pewno nie należą do przyjemności. Jeżeli mamy więc świadomość problemów z zębami, znacznie lepiej zdecydować się na działania profilaktyczne, niż leczenie, które może kosztować nas o wiele więcej.

"GPC": Skandaliczne działania prokuratury »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
"Po ogłoszeniu przez prokuratorów wojskowych, że zamierzają zbadać materiał genetyczny 22 ofiar katastrofy, poszukując śladów alkoholu, rodziny, ich pełnomocnicy oraz eksperci od prawa karnego są szczerze zdumieni i oburzeni działaniami śledczych. Zgodnie mówią o braku szacunku dla zmarłych i pozorowanych działaniach prokuratury" - czytamy na stronach "Gazety Polskiej Codziennie".

Medalista z Londynu idzie na wojnę z lekarzami  »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie iWoman.pl
- Sam jeszcze kilka miesięcy temu nie wierzyłem, że coś takiego w ogóle może się wydarzyć, że w jednej chwili nasze wszystkie plany i marzenia będziemy musieli odłożyć, być może na zawsze - przyznaje sztangista, olimpijczyk Bartłomiej Bonk, którego mała córeczka urodziła się z ciężkim niedotlenieniem mózgu i teraz walczy o życie w szpitalu.
Zdjęć: 2  

Najważniejsze jest rozwijanie przedsiębiorczości »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie um
Rozmowa z burmistrz Nysy Jolantą Barską na temat aktualnych spraw w gminie - galeria handlowa, wizja rozwoju handlu, strefa ekonomiczna, likwidacja gimnazjum, miejsca w żłobkach.
Zdjęć: 1  

Sinead O’Connor jednak we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie rtr
Z rocznym opóźnieniem, po licznych kontrowersjach wokół wrocławskiego koncertu Sinead O’Connor wystąpi we Wrocławiu w ramach WrocLove Fest 2013. Koncert w czerwcu na Wyspie Słodowej.
Zdjęć: 2  

„Przy kawie” z posłankami  »
Tekst opublikowany 2013-03-10, opracowanie um
Nysa była kolejnym, po Prudniku i Kluczborku, miastem, które odwiedziły Danuta Jazłowiecka i Janina Okrągły w ramach cyklu spotkań "przy kawie". Tym razem do grona posłanek dołączyła burmistrz Nysy Jolanta Barska.
Zdjęć: 9  

Nyscy studenci mają swój portal Spotted »
Tekst opublikowany 2013-03-10, opracowanie
Spiknij.pl to nowy portal typu Spotted stworzony przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej , który ma pomóc w nawiązywaniu nowych znajomości.
Zdjęć: 1  

Kwiaty dolnośląskiej Policji  »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie pol
Panie w dolnośląskiej Policji wykonują wiele ważnych zadań, na wszystkich szczeblach – od stanowisk wykonawczych do kierowniczych. Zobacz, jak piękne są to kobiety.

Internauci już wybrali… papieża »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie rtr
Według większości osób, które wzięły udział w głosowaniu kandydatami na urząd papieża, których wskazało najwięcej osób są: włoski kardynał Gianfranco Ravasi, kardynał Peter Turkson z Ghany oraz kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin.

Strategia dla seniorów  »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie um
Trwają prace związane z opracowaniem strategii dla seniorów w gminie Nysa. Pomysły na inicjatywy i kierunki działań zgłaszali przedstawiciele Rady Seniorów, organizacji, stowarzyszeń i instytucji działających na rzecz seniorów.
Zdjęć: 4  

Z Najsztubem rozmowa o rozmawianiu  »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie Menstream.pl /fot.Bartosz Krupa/East News
Czy Piotr Najsztub jest zatwardziałym cynikiem, czy dziennikarz idealista jeszcze się w nim tli?
Zdjęć: 1  

Gabinet Tuska – 12 proc. poparcia! »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie Money.pl.
Choć zdecydowana większość Polaków uważa, że rząd nie radzi sobie z sytuacją w kraju, to jednak tylko 28 procent chciałaby wcześniejszych wyborów.

Mini Lotto: druga „piątka” w Otmuchowie »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie oto
Otmuchów po raz drugi pojawił się na liście miast, w których padły główne wygrane w Mini Lotto.
Zdjęć: 1  

Baba za kierownicą – to brzmi dumnie »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie oto
Powiedzenia „kobieta za kierownicą!” i „jeździsz jak baba!” znamy wszyscy. I nic dziwnego – regularnie słyszymy je na polskich skrzyżowaniach. W świetle badań okazuje się, że te słowa mają zupełnie inne znaczenie, niż mogłoby się wydawać.
Zdjęć: 2  

Kobiety wolniej podejmują decyzję »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie rtr
Kobiety dłużej niż mężczyźni szukają domu do zakupu. Tak wynika z danych agencji Metrohouse, która przeanalizowała ponad 3 tysiące transakcji z ostatnich miesięcy.

Chcą budować galerię »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie rtr
Firma Dekada Realty chciałaby w Nysie, na terenie po zajezdni MZK, wybudować galerię handlową. Teraz Nie ma takiej prawnej możliwości. Wiązałoby się to ze zmianą studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania.
Zdjęć: 3  

Złodziejski atak na forty »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie pol
Nyscy kryminalni już dzień po kradzieży metalowych bram ustalili domniemanych sprawców. Okazali się nimi 21 i 23 – letni mieszkańcy miasta.

W domu kultury o bezpieczeństwie »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie pol
W Nyskim Domu Kultury odbyło się seminarium dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest to ogólnopolski program „BEZPIECZNIE – CHCE SIĘ ŻYĆ!”, realizowany przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Zdjęć: 4  

Policyjne szkolenie dla rodziców – 7 rad »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie pol
Cyberprzemoc, cyberprzestępczość i dzieci w wirtualnej rzeczywistości. Jak je chronić. Na zaproszenie dyrekcji SP w Łambinowicach, policjantki zajmujące się prewencją kryminalną przeprowadziły szkolenie dla rodziców na temat zagrożeń związanych z cyberprzemocą.
Zdjęć: 1  

System monitoringu będzie rozbudowany  »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie um
Gmina Nysa rozbuduje już działający nowy system monitoringu wizyjnego i sieć światłowodową. Do zamontowanych 12 kamer planowane jest zakupienie 7 kolejnych. Rozbudowana zostanie także miejska optyczna sieć teleinformatyczna.
Zdjęć: 9  

Próba zniszczenia wystawy »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie Ilona Gosiewska
Nieznani sprawcy zniszczyli wystawę poświęconej Żołnierzom Wyklętym pt. „TROPEM WILCZYM”, otwartej 28 lutego na placu przed Bazyliką Garnizonową p.w. Św. Elżbiety we Wrocławiu. Publikujemy oświadczenie Ilony Gosiewskiej, prezesa Stowarzyszenia Odra – Niemen.
Zdjęć: 1  

Złamią monopol celebrytów? »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie puls
- Złamiemy monopol celebrytów i ekspertów, prezentując wiele tematów omijanych przez media głównego nurtu – mówi Dariusz Dąbski, prezes TV Puls. „Puls Polski” – wiosną rusza nowy talk show w Telewizji Puls.
Zdjęć: 1  

Uwaga: od piątku załamanie pogody  »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie INTERIA.PL
Słonecznie, niemal bezchmurnie i bardzo ciepło - takie są prognozy na środę. Według synoptyków, taka wiosenna aura ma się utrzymać do czwartku. W weekend czeka nas załamanie pogody. Spodziewane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Ma też wrócić mróz.
Zdjęć: 1  

Teraz Nysa w poezji  »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie A. K.
W Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie odbyła się kolejna edycja dorocznego Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Nysa w Poezji".
Zdjęć: 20  

Policja w gimnazjum »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie pol
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Nysie spotkała się z gimnazjalistami z Nysy. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji założeń programu „ Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”.
Zdjęć: 2  

Sesja Rady Miejskiej. Tańszy handel w poniedziałki, środy i czwartki »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie um
Zniżka za handel w poniedziałki, środy i czwartki na Targowisku Miejskim w Nysie, przyjęcie sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej za 2012 r., to tylko niektóre tematy, jakimi zajmowali się radni podczas XXX sesji Rady Miejskiej w Nysie.
Zdjęć: 10  

Najlepsze czeskie ośrodki narciarskie »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie oto
Znamy wyniki rankingu Karkonosze Regioncard. Wiadomo już, które z czeskich ośrodków narciarskich oferują najlepsze warunki i najwyższą jakość obiektów i usług. W pierwszej trójce uplasowały się Špindlerův Mlýn, Černa Hora - Janské Lázně i Rokytnice nad Jizerou.
Zdjęć: 3  

Śmierć w fordzie »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie pol
Nyscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na trasie Nysa - Niwnica. 45 – letni kierujący zmarł po przewiezieniu do szpitala.
Zdjęć: 4  

Wywieźli go do lasu w bagażniku »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie pol
Policjanci z Korfantowa ustalili trzech mężczyzn, którzy w grudniu ubiegłego roku pobili i pozbawili wolności 32-latka. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Kiedy rodzice biją dzieci? »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie dr Magdalena Śniegulska
Kiedy rodzic się spieszy, dziecko spowalnia – ta odwieczna prawda jest udziałem doświadczenia wielu mam i tatusiów. Równocześnie dobrze wiemy, że w takiej sytuacji o wybuch nie trudno. Przypominamy, prosimy, błagamy, a nasze starania mają często odwrotny skutek – spowolnienie narasta w sposób proporcjonalny do naszej złości!

Chłopcy radarowcy, czyli kto może cię ukarać mandatem »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie oto
Nastały ciężkie czasy dla kierowców lubiących szybką jazdę. Jeszcze kilka lat temu, kierowcy musieli wystrzegać się tylko niebieskich radiowozów drogówki. Teraz także inne służby zyskały uprawnienia, aby spowalniać tych ze zbyt ciężką nogą. NaviExpert – dostawca nawigacji mobilnej z ostrzeżeniami CB – przypomina kogo się wystrzegać, wybierając się w podróż.

Dni Otwartych Drzwi w Gimnazjum nr 2 »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie um
Mądry i zabawny program artystyczny, przepięknie wykonane tańce, a także prezentacje różnych zajęć i bardzo ciekawe doświadczenia mogli zobaczyć goście, którzy przyszli do Gimnazjum nr 2.
Zdjęć: 24  

Festiwal Literackiej Twórczości Dziecięcej  »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie Danuta Kobyłecka
Festiwal miał charakter międzyszkolnego konkursu poetyckiego dla uczniów szkół podstawowych. Od wielu lat organizatorem jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie.
Zdjęć: 2  

Strzelali ku chwale Bohaterom »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie rtr
Około 40 osób wzięło udział w Zawodach Strzeleckich z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na strzelnicy ZSO Carolinum w Nysie.
Zdjęć: 4  

„Rozkosze haremu” w Dziennym Domu Pobytu  »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie um
Harem wbrew wielu wyobrażeniom nie jest miejscem rozpusty. W tej wydzielonej części domu mieszkają kobiety (żona i krewne pana domu) oraz małe dzieci…
Zdjęć: 4  

Daria Baranowska mistrzynią, Sara Tkaczuk wicemistrzynią  »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie Jacek Ryszewski i Tomasz Kołodziej
W Korfantowie rozegrano Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Biegach Przełajowych.
Zdjęć: 6  

Policzyli gacki. Mamy ich 2902 »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie rb
Akcja liczenia nietoperzy zakończona. Przyrodnicy ze stowarzyszenia „pro Natura" po kilku tygodniach prac w terenie oszacowali, że na Dolnym Śląsku w nieczynnych podziemnych sztolniach i bunkrach zimuje dokładnie 2902 gacki.
Zdjęć: 3  

Dni Otwarte w ZSS »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie rtr
Zespół Szkół Sportowych w Nysie ogłasza zapisy do oddziałów przedszkolnych – 5-godzinnych oraz klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum.
Zdjęć: 1  

Hołd Żołnierzom Wyklętym »
Tekst opublikowany 2013-03-01, opracowanie um
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w 1 marca przed Pomnikiem Patriotom Polskim zapłonęły znicze. Młodzież z Gimnazjum nr 1 zaprezentowała okolicznościowe wystąpienie.
Zdjęć: 14  

Zmarł Józef Drzazga  »
Tekst opublikowany 2013-02-28, opracowanie um
26 lutego 2013 r. zmarł w Nysie Józef Drzazga, miłośnik fotografii i turystyki, autor albumu „Nysa jakiej nie znamy. 50 lat w obiektywie”.
Zdjęć: 7  

Rodziny powalczą w wodzie »
Tekst opublikowany 2013-02-28, opracowanie nor
Nyski Ośrodek Rekreacji organizuje 9 marca 2013 r. o godz. 11.00 rodzinne zawody pływackie.
Zdjęć: 1  

Nagrody w ZUSie: 212 mln. Średnio 4500 złotych dla urzędnika »
Tekst opublikowany 2013-02-28, opracowanie INTERIA.PL/FAKT
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznał w zeszłym roku 212 mln złotych premii swoim pracownikom - donosi dzisiejszy "Fakt".

Gdzie w Europie szukać pracy? Ile można zarobić? »
Tekst opublikowany 2013-02-27, opracowanie Damian Słomski, Money.pl
Bezrobocie szybko rośnie w Polsce i jest ono dziś jednym z najwyższych w minionym dziesięcioleciu, a prognozy na przyszłość nie napawają optymizmem.

Chwała Bohaterom »
Tekst opublikowany 2013-02-27, opracowanie rtr
Międzyszkolny Uczniowski Klub sportowy Gim 2 Nysa organizuje Zawody Strzeleckie z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Zdjęć: 1  

Zgłosił zabójstwo żony »
Tekst opublikowany 2013-02-26, opracowanie pol
Już chwilę po zgłoszeniu policjanci z Korfantowa, ustalili sprawcę zgłoszenia zabójstwa żony. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec gminy Korfantów. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Zabijesz psa - będzie flaszka »
Tekst opublikowany 2013-02-26, opracowanie pol
Złapał psa do worka, wyniósł na pobliskie pole i bił metalową rurką, aż ten przestał skomleć
Zdjęć: 1  

Gdzie najlepiej wyjechać na narty? »
Tekst opublikowany 2013-02-26, opracowanie oto
Choć wiosna zbliża się wielkimi krokami to w Karkonoszach wciąż panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Nawet do końca marca można tam jeździć na nartach, sankach i snowboardzie. Gdzie najlepiej wyjechać aby w pełni skorzystać z oferowanych atrakcji?
Zdjęć: 3  

Dzieci i czujki czadu – wyniki konkursu »
Tekst opublikowany 2013-02-26, opracowanie um
Rozstrzygnięto etap gminny XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”.
Zdjęć: 18  

Uwaga na poziom wód »
Tekst opublikowany 2013-02-26, opracowanie imgw
Biuro Prognoz IMGW ostrzega przed niebezpiecznym wezbraniem wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.
Zdjęć: 1  

Skandaliczna niedbałość »
Tekst opublikowany 2013-02-25, opracowanie pol
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nyskiej komendy skontrolowali autokary wyjeżdżające na wycieczkę z dziećmi. Okazało się, że jeden z nich ma niesprawne hamulce, drugi nadmiernie zużyte ogumienie.
Zdjęć: 2  

Chwała Bohaterom »
Tekst opublikowany 2013-02-25, opracowanie um
Z okazji przypadającego Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w 1 marca o godz. 11.00 przed Pomnikiem Patriotom Polskim przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy zapalą znicze. Młodzież z Gimnazjum nr 1 zaprezentuje okolicznościowe wystąpienie.
Zdjęć: 1  

Chcą promować wojsko »
Tekst opublikowany 2013-02-23, opracowanie pwsz
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa rozpoczęła współpracę z Wojskową Komendą Uzupełnień w Brzegu. Porozumienie w tej sprawie podpisali w piątek, rektor PWSZ prof. Zofia Wilimowska i komendant WKU w Brzegu ppłk Czesław Drozd.
Zdjęć: 2  

Adamczyk: Kobiety zaczną dominować »
Tekst opublikowany 2013-02-23, opracowanie Menstream.pl
Opublikował też setki reportaży i felietonów m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce i we Wprost. Przez kilka lat piastował też stanowisko redaktora naczelnego we wrocławskim "Słowie Polskim".

Dostała te role po znajomości? »
Tekst opublikowany 2013-02-23, opracowanie iWoman.pl/fot: Piotr Blawicki, Piotr Wygoda/East N
Anna Szarek szczerze o swoim związku z Ludwikiem Sobolewskim
Zdjęć: 2  

Co nosić tej wiosny? »
Tekst opublikowany 2013-02-22, opracowanie rtr
Sięgająca do kolan klasyczna sukienka o linii A, spodnie z szerokimi nogawkami czy elegancki komplet. Pomysłów na wielkanocny look jest wiele. Jak jednak sprawnie je połączyć, by dopasować strój do okazji, a jednocześnie wykorzystać barwną gamę trendów, jakie przynosi wiosna 2013?
Zdjęć: 3  

Wszystkie szkoły z PWSZ »
Tekst opublikowany 2013-02-22, opracowanie pwsz
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa podpisze umowy o współpracy ze wszystkimi szkołami ponadgimnazjalnymi w powiecie nyskim. Decyzja została podjęta podczas spotkania z dyrektorami szkół średnich z Nysy i Głuchołaz, których organem prowadzącym jest nyskie Starostwo Powiatowe.
Zdjęć: 1  

Nyskie rekordy na czeskim stoku »
Tekst opublikowany 2013-02-22, opracowanie um
Rekordowa ilość 210 zawodników uczestniczyła w Mistrzostwach Gminy Nysa Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie o Puchar Burmistrza Nysy.
Zdjęć: 11  

Bukmacherzy obstawiają papieży »
Tekst opublikowany 2013-02-22, opracowanie rtr
Niespodziewana wiadomość o abdykacji Benedykta XVI odbiła się ogromnym echem nie tylko w środowiskach katolickich. Czy powróci tradycja wybierania papieży pochodzenia włoskiego, czy też może kardynałowie z całego świata zdecydują się na wybór głowy kościoła spoza Europy?
Zdjęć: 1  

Nieruchomości: w kurortach kryzysu nie widać »
Tekst opublikowany 2013-02-22, opracowanie oto
Choć wokół głośno o spowolnieniu w nieruchomościach, rynek apartamentów wakacyjnych ma się dobrze, a deweloperzy zapowiadają na ten rok rozpoczęcie lub kontynuację wielu nowych projektów.
Zdjęć: 3  

Nowe fotoradary nielegalne?  »
Tekst opublikowany 2013-02-22, opracowanie INTERIA.PL
19 lutego w serwisie INTERIA.PLukazał się tekst, w którym informowaliśmy, że system automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym CANARD ma wiele poważnych wad.

Gdzie są szczątki tupolewa? »
Tekst opublikowany 2013-02-22, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska
Wojskowi prokuratorzy przyznają, że jesienią 2012 r. znaleźli rzeczy osobiste ofiar, co wyklucza rzetelność przeprowadzonej inwentaryzacji wraku, którą należało wykonać tuż po katastrofie.

5000 za niszczenie latarki »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie rtr
W ramach akcji Built to Survive uczestnicy z całej Europy przesyłali videorelacje z ekstremalnych testów latarek z linii marki VARTA.
Zdjęć: 1  

Co z terenem po FSD? »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie um
Na temat zagospodarowania terenów byłej FSD w Nysie, handlu oraz kierunkach rozwoju miasta rozmawiano podczas spotkania nyskich przedsiębiorców z władzami gminy Nysa. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miejskim w Nysie.
Zdjęć: 4  

Most przy zaporze do zamknięcia »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie rzgw
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przekazał plac budowy przy zaporze zbiornika nyskiego wykonawcy - konsorcjum firm Hydrobudowa Gdańsk S.A. Wykonawca na miejscu rozpoczyna przygotowanie zaplecza budowy.
Zdjęć: 3  

Z samochodów do miejskich autobusów  »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie um
Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla kierowców cieszą się dużym zainteresowaniem. Z szacunkowych danych MZK w Nysie wynika, że między czerwce, a końcem grudnia 2012 r. nie wyjechało na ulice ok. 20 290 samochodów.
Zdjęć: 3  

Zaliczenia za sex? Wykładowca zatrzymany »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie oto/pol
Policjanci Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zatrzymali mężczyznę – pracownika naukowego UWr podejrzanego o popełnianie przestępstw na szkodę studentek i doktorantek. Trafił do policyjnego aresztu.

ARiMR ostrzega przed oszustami »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie arimr
Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotarły informacje, że rolnicy z różnych regionów Polski otrzymują pisma, opatrzone logotypem łudząco podobnym do logotypu ARiMR.
Zdjęć: 2  

Wędkarstwo na samym dnie  »
Tekst opublikowany 2013-02-21, opracowanie KW/PZW k.7
Wędkarze są rozżaleni. Minister Joanna Mucha nie zamierza wspierać finansowo wędkarstwa.

Policja w gimnazjum »
Tekst opublikowany 2013-02-20, opracowanie pol
Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Nysie spotkały się z gimnazjalistami w Zespole Szkół w Pakosławicach. Spotkanie odbyło się w ramach programu ograniczania zagrożeń w szkołach.
Zdjęć: 1  

Apel w sprawie łupków »
Tekst opublikowany 2013-02-20, opracowanie rtr
Temat gazu z łupków od dłuższego czasu rozpala emocje. Sukces Stanów Zjednoczonych, których gospodarka znacznie zwiększyła konkurencyjność dzięki wydobyciu gazu z łupków, a w efekcie skokowy spadek cen gazu, rozbudza bardzo duże nadzieje na całym świecie.

Nasz mistrz uczył walczyć »
Tekst opublikowany 2013-02-20, opracowanie um
Na zaproszenie mistrza sztuk walki Silvano Rovigattiego prezes Nyskiej Formacji Obronno - Taktycznej Cezary Pryga uczestniczył w Międzynarodowym Seminarium Sztuk Walki we Włoszech.
Zdjęć: 6  

Nowe miejsca pracy w podstrefie  »
Tekst opublikowany 2013-02-20, opracowanie um
85 nowych miejsc pracy w nyskiej podstrefie ekonomicznej przy ul. Karpackiej w Nysie powstanie dzięki realizacji Programu „Młodzi Aktywni” skierowanego do osób, które nie ukończyły 30. roku życia, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nysie.
Zdjęć: 5  

Pomogą pokrzywdzonym »
Tekst opublikowany 2013-02-20, opracowanie rtr
Od 25 lutego do 2 marca będzie obchodzony kolejny Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw.
Zdjęć: 1  

Jak się nie dać nabrać? »
Tekst opublikowany 2013-02-19, opracowanie rtr
Chociaż zima w kalendarzu jeszcze potrwa, a i śnieg ma jeszcze posypać, to już od 9 lutego w galeriach rozpoczął się sezon wiosenny, a co za tym idzie - wyprzedaże zimowej odzieży.

Diler wpadł na Prusa »
Tekst opublikowany 2013-02-19, opracowanie pol
10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzewanemu o posiadanie i sprzedaż środków odurzających. 19 - letni mieszkaniec Nysy przyznał się do przedstawionych mu zarzutów.
Zdjęć: 2  

Ortodoksyjny Tomasz Majewski o dopingu »
Tekst opublikowany 2013-02-19, opracowanie MenStream.pl
Gdy na stadionie nie wyjdzie mu pchnięcie, ostro klnie. Nie przebiera też w słowach, kiedy w rozmowie zdradza, jak reaguje, gdy ktoś posądza go o zażywanie.
Zdjęć: 1  

Nasi Mistrzowie Województwa! »
Tekst opublikowany 2013-02-19, opracowanie um
Przy licznie zgromadzonej i żywiołowo dopingującej publiczności nasi chłopcy pokonali zespół z Kędzierzyna, już po raz drugi w tym sezonie i zostali Mistrzami Województwa.

Śnieg - zaczynają się problemy »
Tekst opublikowany 2013-02-19, opracowanie pol
Czesi zamknęli dla ruchu samochodów ciężarowych przejście graniczne Jakuszyce - Harrachov.
Zdjęć: 1  

Uwaga, może mocno posypać »
Tekst opublikowany 2013-02-18, opracowanie Dyżurny WCZK
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu.
Zdjęć: 1  

Praktyki altankowych włamywaczy »
Tekst opublikowany 2013-02-18, opracowanie pol
Nyscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych m.in. o kradzieże z włamaniami do kilkunastu altanek działkowych na terenie miasta.
Zdjęć: 4  

Pół tysiąca na parkiecie »
Tekst opublikowany 2013-02-18, opracowanie pwsz
Ponad pół tysiąca tancerek i tancerzy wzięło udział w Krajowych Mistrzostwach Polski IDO w Belly Dance oraz w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego Freestyle Dance. Zawody odbyły się w hali AZS PWSZ w Nysie.
Zdjęć: 12  

Nasi w kadrze »
Tekst opublikowany 2013-02-18, opracowanie NTG
Polski Związek Gimnastyczny ogłosił skład kadry narodowej na I półrocze 2013 roku. Jest w niej Maciej Łabutin, który zajął 2. miejsce w corocznym plebiscycie najpopularniejszych sportowców regionu.
Zdjęć: 4  

To były Walentynki! »
Tekst opublikowany 2013-02-18, opracowanie Beata Zuba
14 lutego był prawdziwym świętem w świetlicy środowiskowej OPS. Sala świetlicy udekorowana była w serca w różnych odcieniach czerwieni, a wyrazy miłość i kocham cię brzmiały w różnych językach świata.

Strategia dla seniorów »
Tekst opublikowany 2013-02-18, opracowanie um
W Urzędzie Miejskim odbyło się pierwsze, organizacyjne spotkanie dotyczące powstania gminnej strategii na rzecz seniorów.
Zdjęć: 4  

Frank tańszy o 30 gr. Kiedy? »
Tekst opublikowany 2013-02-16, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Większość spadków złoty ma już za sobą, a druga połowa roku może nawet przynieść jego wyraźne odbicie. Co prawda najbliższe tygodnie mogą przynieść nieznaczne osłabienie złotego wobec euro i franka szwajcarskiego, ale później ma być tylko lepiej.

PO - PiS łeb w łeb »
Tekst opublikowany 2013-02-15, opracowanie INTERIA.PL
PO mocno traci, PiS mocno zyskuje - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla programu "Forum" w TVP Info.

Seniorzy docenili naczelnika »
Tekst opublikowany 2013-02-15, opracowanie pol
Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Nysie podinsp. Tadeusz Dunat spotkał się z seniorami. Mówił o bezpieczeństwie niechronionych uczestników na drodze, czyli m.in. pieszych.
Zdjęć: 2  

Oto nyska Walentynka i Walenty »
Tekst opublikowany 2013-02-15, opracowanie nor
14 lutego na lodowisku przy ul. Kraszewskiego, Nyski Ośrodek Rekreacji zorganizował po raz trzeci imprezę pn. „Walentynki na lodowisku”. W przedniej zabawie wzięło udział 50 dzieci.
Zdjęć: 16  

Hołek - celebrycki światek go nie kręci »
Tekst opublikowany 2013-02-14, opracowanie Menstream.pl
Patrzę na polski show biznes i widzę jak wielu nieciekawych jest tam ludzi. Nie chcę nikogo obrażać, ale ciekawsze rzeczy robi i mówi mi mój spawacz, który robi nam cuda do samochodów rajdowych...
Zdjęć: 1  

Zatrzymano 9 dowodów »
Tekst opublikowany 2013-02-14, opracowanie pol
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nyskiej komendy przeprowadzili działania pod nazwą „Truck”. Funkcjonariusze kontrolowali między innymi stan techniczny samochodów ciężarowych.
Zdjęć: 4  

Ekoaudiobook z udziałem nyskich licealistów »
Tekst opublikowany 2013-02-14, opracowanie um
Uczniowie z Diecezjalnego Liceum Humanistycznego wzięli udział w nagraniu pierwszego polskiego ekoaudiobooka „Rybi Krzyk” - Wojciecha Najdy. Projekt skierowany do placówek oświatowych dofinansował WFOŚiGW w Opolu.
Zdjęć: 2  

Magazyn przeciw klęskom »
Tekst opublikowany 2013-02-13, opracowanie sp
W powiecie nyskim powstał pierwszy magazyn, w którym zgromadzone zostaną sprzęty i przedmioty niezbędne w działaniach związanych z likwidacją skutków kataklizmów na terenie powiatu nyskiego.
Zdjęć: 1  

Policjanci podsumowani w PWSZ »
Tekst opublikowany 2013-02-13, opracowanie pol
Dzisiaj w Sali Senatu budynku Rektoratu Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyła się odprawa roczna nyskiej policji podsumowująca wyniki pracy za 2012 rok.
Zdjęć: 4  

Andrzej Supron broni zapasów »
Tekst opublikowany 2013-02-13, opracowanie Andrzej Supron
W ostatnim czasie rozgorzała dyskusja w mediach po ogłoszeniu przez minister Joannę Muchę 9 dyscyplin sportowych, które miałyby być uznane za strategiczne, a przez to lepiej dotowane. Nie ukrywam, że wzburzyły mnie pytania o zasadność umieszczenia na tej liście zapasów.

Odszkodowanie za śliski chodnik »
Tekst opublikowany 2013-02-13, opracowanie rtr
Kiedy doznamy obrażeń ciała, w wyniku upadku na śliskim lub nieodśnieżonym chodniku, mamy prawo do odszkodowania, zgodnie z art. 415 k.c. Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia.

Wyścig zbrojeń na drogach trwa »
Tekst opublikowany 2013-02-13, opracowanie oto
Jak podała Inspekcja Transportu Drogowego, mimo wzrostu liczby fotoradarów, spadła liczba zdjęć robionych przez poszczególne urządzenia - w niektórych miejscach nawet o połowę. Do takiego stanu przyczynił się m.in. boom na gadżety informujące o fotoradarach.

Brutalny bandyta zatrzymany  »
Tekst opublikowany 2013-02-12, opracowanie pol
Nyscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzanego o rozbój na 68 – latku. Kryminalni ustalili, że mężczyzna dopuścił się też innych przestępstw na terenie Nysy.
Zdjęć: 2  

Walentynkowy poradnik – jak skusić... »
Tekst opublikowany 2013-02-12, opracowanie oto
Obchody święta zakochanych – wbrew pozorom nie tak łatwo je zorganizować. W ten szczególny dzień czekają nas liczne dylematy: jak zaprosić na randkę kogoś, na kim nam zależy? Dokąd pójść? Co jeść? Staramy się odpowiedzieć na te pytania.
Zdjęć: 2  

Domy i mieszkania w unii tanieją »
Tekst opublikowany 2013-02-12, opracowanie Emmerson S.A.
Wysokie spadki cen w południowo-zachodniej Europie, duże zróżnicowanie wyników w poszczególnych częściach kontynentu i nieznaczny spadek średniej liczonej dla Unii Europejskiej.
Zdjęć: 1  

W końcu nysanie bezpieczni? »
Tekst opublikowany 2013-02-11, opracowanie um
Rozmowa z burmistrz Jolantą Barską na temat aktualnych spraw w gminie Nysa.
Zdjęć: 1  

Nie pójdą z Tobą do łóżka. Kto? »
Tekst opublikowany 2013-02-11, opracowanie oto
W Polsce większość ludzi nie czyta w ogóle. A książek to już namiętnie. Przekłada się to potem na jednowymiarowe, ponure i mało urozmaicone życie intymne. O intelektualnym nie wspominając.

Tryton dla Krystyny Wroniewicz  »
Tekst opublikowany 2013-02-10, opracowanie um
Podczas sobotniej gali w Nyskim Domu Kultury statuetkę "Trytona Nyskiego" otrzymała Krystyna Wroniewicz, instruktor artystyczny, reżyser, kompozytor muzyki, autorka tekstów, scenariuszy, malarka.
Zdjęć: 14  

Stal pękła »
Tekst opublikowany 2013-02-10, opracowanie pa/stal
Siatkarze Stali AZS Nysa przegrali na wyjeździe w Jaworznie 1:3. Z kim? Z najsłabszym zespołem I ligi - miejscowym Energetykiem…
Zdjęć: 2  

Powstanie inkubator przedsiębiorczości? »
Tekst opublikowany 2013-02-09, opracowanie sp
Zarząd Powiatu Nyskiego zaakceptował pomysł Powiatowego Urzędu Pracy przystąpienia do organizacji rozproszonego inkubatora przedsiębiorczości w powiecie nyskim.
Zdjęć: 1  

Za Polską są tylko trzy kraje... »
Tekst opublikowany 2013-02-09, opracowanie INTERIA.PL/Tygodnik Solidarność
Polskim problemem numer jeden są niskie płace. Polacy nie mogą czuć się de facto gospodarzami we własnym kraju, bo ogromna część firm ma już właściciela za granicą, a opłaca pracowników resztkami z pańskiego stołu, czyli tym, czego nie pożre wcześniej zarząd.

Idealne zimowe zdjęcia - jak zrobić? »
Tekst opublikowany 2013-02-09, opracowanie Fotolia
Zima to idealny moment na zrobienie stylowych zdjęć! Ekspert Fotolii i jeden z jej największych dostawców, Konrad Bąk radzi na co zwrócić uwagę robiąc fotografie w zimowym otoczeniu.

Ukradł pistolet i kartę »
Tekst opublikowany 2013-02-09, opracowanie pol
17-letni mieszkaniec gminy Korfantów odpowie między innymi za wypłatę 150 zł z bankomatu za pomocą skradzionej karty. Młodemu mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 2  

Minister pomógł, mogą oślepiać legalnie  »
Tekst opublikowany 2013-02-09, opracowanie INTERIA.PL/RMF
Niezgodne z przepisami lampy błyskowe na samochodach z fotoradarami Inspekcji Transportu Drogowego są już... legalne.

Wycieczki last minute idealne dla studentów »
Tekst opublikowany 2013-02-08, opracowanie MR

Wyniki zawodów pływackich »
Tekst opublikowany 2013-02-08, opracowanie nor
8 lutego na Krytej Pływalni w Nysie przy ul. Piłsudskiego odbyły się Zawody Pływackie dla dzieci i młodzieży zorganizowane z okazji „Ferii Zimowych 2013”.
Zdjęć: 5  

Ferie na sztucznym lodowisku »
Tekst opublikowany 2013-02-08, opracowanie um
Nyski Ośrodek Rekreacji zorganizował dla dzieci i młodzieży na sztucznym lodowisku w Nysie przy ul. Kraszewskiego 2, imprezę rekreacyjno – sportową „Bal Przebierańców ” w ramach akcji „Zima w mieście 2013”.
Zdjęć: 1  

Udane ferie  »
Tekst opublikowany 2013-02-08, opracowanie um
Piątek był już ostatnim dniem „Ferii zimowych” w świetlicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie. Świetlica rozpoczęła działalność w grudniu 2012 roku i pracuje z dziećmi z rodzin objętych opieką gminnej placówki.
Zdjęć: 2  

Szansa dla Dworu Biskupiego? »
Tekst opublikowany 2013-02-08, opracowanie um
Wspólny wniosek do marszałka województwa opolskiego o wpisanie utworzenia Centrum Naukowo-Edukacyjnego PWSZ w Nysie, jako projektu kluczowego dla RPO WO na lata 2014-2020 podpiszą rektor PWSZ, starosta powiatu nyskiego oraz burmistrz Nysy.
Zdjęć: 2  

Nysa będzie zabezpieczona przed powodzią  »
Tekst opublikowany 2013-02-08, opracowanie um
Są pieniądze i wykonawcy robót budowlanych - modernizacja zbiornika retencyjnego z tamą oraz przebudowa koryta rzeki Nysy Kłodzkiej staje się faktem.
Zdjęć: 9  

Więcej lotów z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2013-02-08, opracowanie rtr
Kolejne trzy samoloty we wrocławskiej bazie i dodatkowe loty do Hiszpanii, Włoch, Grecji i Francji. Ryanair uruchomił sprzedaż biletów już od 29 zł na loty po całej Europie w lutym i marcu. Promocja obowiązuje do północy w poniedziałek 11 lutego.
Zdjęć: 1  

W styczniu pracę stracił cały Olsztyn! »
Tekst opublikowany 2013-02-08, opracowanie Bankier.pl
W styczniu pracę straciło blisko 160 tysięcy osób. Mniej więcej tylu mieszkańców ma Olsztyn. W urzędach pracy zarejestrowanych jest już 2,3 mln bezrobotnych. Sprawdziła się prognoza, że stopa bezrobocia przekroczy 14%.

Kto ma sprzątać po wypadku? »
Tekst opublikowany 2013-02-07, opracowanie Kamilo/oto
Strażacy coraz częściej sprzeciwiają się ustawianiu ich w pozycji sprzątaczy dróg po zdarzeniach drogowych. – Rozumiem, jak jest poważny wyciek chemii – sprzątamy, bo to grożne – mówi jeden z nich - ale zamiatanie drobiazgu z asfaltu należy do innych służb…
Zdjęć: 3  

Wskaż Kustosza Pamięci »
Tekst opublikowany 2013-02-07, opracowanie ipn
Instytut Pamięci Narodowej zaprasza instytucje, organizacje społeczne i osoby fizyczne do zgłaszania kandydatów do XII edycji Nagrody „Kustosz Pamięci Narodowej”.
Zdjęć: 1  

Udaremnili śmiertelny skok »
Tekst opublikowany 2013-02-07, opracowanie pol
Policjanci z Nysy powstrzymali młodego mężczyznę, który chciał skoczyć z wiaduktu. Nietrzeźwy 22-latek przewieziony został do szpitala. Mężczyzna jest już pod opieką specjalistów.
Zdjęć: 1  

Ostatni sondaż: PO – PiS – po równo »
Tekst opublikowany 2013-02-07, opracowanie INTERIA.PL
PO i PiS niemal po równo, poparcie dla rządzącej Platformy spada. To wyniki sondażu wyborczego CBOS.

Namierzą pirata Iskrą »
Tekst opublikowany 2013-02-07, opracowanie pol
Nyscy policjanci dysponują nowym miernikiem prędkości typu ISKRA. Pieniądze na zakup jedenastu mierników przekazał Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim.
Zdjęć: 1  

Gdzie po najtańsze mieszkania? »
Tekst opublikowany 2013-02-07, opracowanie Emmerson S.A.
Mieszkania o najniższych cenach to powszechnie poszukiwany towar na rynku nieruchomości. Sprawdziliśmy gdzie na koniec 2012 r. deweloperzy oferowali najtańsze mieszkania w skali całego miasta.

Policja zlustruje… drogi »
Tekst opublikowany 2013-02-07, opracowanie pol
Wydział Ruchu Drogowego nyskiej komendy wraz z zarządcami dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych będą lustrować drogi na terenie naszego powiatu.
Zdjęć: 1  

Sukces nyskich studentów »
Tekst opublikowany 2013-02-06, opracowanie pwsz
Mateusz Żyrek i Rafał Wąsek, studenci IV roku informatyki nyskiej PWSZ, w ramach zaliczenia przedmiotu stworzyli aplikację „Students”. Program okazał się na tyle ciekawy, że trafił do grona aplikacji dostępnych przez Google Play Market. Korzysta z niego kilka tysięcy osób w kraju i za granicą.
Zdjęć: 1  

Skandaliczne stanowisko rządu  »
Tekst opublikowany 2013-02-06, opracowanie Partnerstwo Polska Bez Dymu
Komitet ds. Europejskich przyjął projekt stanowiska rządu w sprawie tzw. Dyrektywy Tytoniowej. Dziś projekt był omawiany na posiedzeniu Sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej.

Gala Trytona już w sobotę »
Tekst opublikowany 2013-02-06, opracowanie uk
W sobotę 9 lutego o godz. 18.00 w NDK poznamy zwycięzcę XVI edycji "Trytona Nyskiego", statuetki przyznawanej za wybitne osiągnięcia dla miasta. Gwiazdą wieczoru będzie Katarzyna Skrzynecka.
Zdjęć: 1  

Uwaga! Słupki w dół i ślisko »
Tekst opublikowany 2013-02-05, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed zbliżającym się spadkiem temperatur i możliwym oblodzeniem.
Zdjęć: 1  

Uwaga! Dowody tracą ważność »
Tekst opublikowany 2013-02-05, opracowanie um
Od 2011 roku tracą ważność dowody osobiste, którym mija dziesięcioletni okres ważności. Oznacza to, że w 2013 roku stracą ważność dokumenty wydane w 2003 roku.
Zdjęć: 1  

Nyska uczelnia w Wietnamie »
Tekst opublikowany 2013-02-05, opracowanie pwsz
PWSZ w Nysie rozpoczęła współpracę naukowo-dydaktyczną z Uniwersytetem w Wietnamie. Rektor PWSZ w Nysie prof. Zofia Wilimowska podpisała umowę o współpracy z wietnamskim Nguyen Tat Thanh University.
Zdjęć: 1  

Chcieli spuścić paliwo »
Tekst opublikowany 2013-02-05, opracowanie pol
W ręce nyskich policjantów wpadło dwóch mieszkańców gminy Głuchołazy, którzy włamując się do zbiornika usiłowali ukraść paliwo z samochodu. Mężczyźni nie zdążyli ukraść ani litra - zostali zatrzymani na gorącym uczynku.
Zdjęć: 3  

Policja szuka świadków śmierci »
Tekst opublikowany 2013-02-05, opracowanie pol
Policjanci z Nysy proszą o kontakt świadków wypadku drogowego, który miał miejsce w piątek (1 lutego). Świadków prosimy o kontakt pod numerem 77/ 4090961.

Czego dzieci boją się w Internecie? »
Tekst opublikowany 2013-02-05, opracowanie oto
Europejskie dzieci za największe zagrożenie w sieci uważają strony z filmikami wideo, w których zawarte są treści pornograficzne oraz przemoc. Niepokojące dla nich są także portale społecznościowe oraz strony o narkotykach, anoreksji czy samobójstwach.

Szukamy domu dla Jonatanka »
Tekst opublikowany 2013-02-04, opracowanie MS
Jonatanek, to kundelek w wieku 4 lat, który pilnie poszukuje domu. Obecna opiekunka małego, pani Ewa jest ciężko chora.
Zdjęć: 5  

Uczelnia wesprze liceum »
Tekst opublikowany 2013-02-04, opracowanie pwsz
Współpraca w zakresie działalności dydaktycznej, popularyzacja wiedzy oraz doradztwo naukowe to niektóre ze zobowiązań, jakie zaoferowała w ramach współpracy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa uczniom i pracownikom LO im. KEN w Paczkowie.
Zdjęć: 1  

Piłkarki Gimnazjum nr 2 mistrzyniami województwa »
Tekst opublikowany 2013-02-04, opracowanie gim2
W Głubczycach odbył się Finałowy turniej piłki nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Wzięły w nim udział cztery najlepsze zespoły województwa opolskiego. W finale bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki Gimnazjum nr 2 w Nysie.
Zdjęć: 3  

Uwaga! Kwalifikacja wojskowa 2013 »
Tekst opublikowany 2013-02-04, opracowanie um
Osoby z terenu gminy Nysa mają obowiązek stawić się do kwalifikacji przed Powiatową Komisją Lekarską w Nysie ul. Mariacka 6 III p. w terminie od 04.03- 20.03.2013 r. (z pominięciem dni wolnych od pracy).
Zdjęć: 1  

Wiwat Babcie i Dziadkowie w Kępnicy »
Tekst opublikowany 2013-02-04, opracowanie um
W Świetlicy Wiejskiej w Kępnicy odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Frekwencja była rekordowa.
Zdjęć: 5  

Odzyskiwali VAT ze złota. Zabezpieczono 20 mln złotych »
Tekst opublikowany 2013-02-02, opracowanie pol
Policjanci z CBŚ zatrzymali trzy osoby podejrzane o wyłudzania podatku VAT w ramach handlu złotem. Zabezpieczyli ponad 100 kg złota w sztabach oraz 176 tys. euro, ponad 200 tys. złotych oraz 4 luksusowe samochody.
Zdjęć: 4  

Areszt za śmierć »
Tekst opublikowany 2013-02-01, opracowanie pol
Policjanci z Głuchołaz zatrzymali 48 - letniego mieszkańca miasta podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.
Zdjęć: 1  

Karkonosze - 40 proc. turystów mniej »
Tekst opublikowany 2013-02-01, opracowanie oto
Karty zniżkowe obowiązujące we wszystkich ośrodkach narciarskich regionu to rozwiązanie stosowane od wielu lat w zagranicznych kurortach. Podobny model biznesowy wprowadzono niedawno w Karkonoszach.
Zdjęć: 1  

Sensacyjne dokumenty rosyjskie ws. Smoleńska »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
Rozrzucone na obszarze prawie jednego kilometra kwadratowego szczątki rządowego tupolewa, wiszące na drzewach fragmenty samolotu, nieuszkodzone przewody trakcji elektrycznej - to zaledwie kilka informacji znajdujących się w rosyjskim dokumencie ujawnionym w najnowszym numerze miesięcznika "Nowe Państwo".

Tartak na drodze »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie pol
Nieprawidłowe zabezpieczenie przewożonego ładunku było najprawdopodobniej przyczyną kolizji, do której doszło dziś na drodze krajowej nr 46. Kierowca samochodu ciężarowego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze.
Zdjęć: 2  

Bezpośrednie połączenie kolejowe Nysy z Wrocławiem? »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie Damian Kapinos
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu ogłosił konsultacje społeczne w sprawie nowego rozkładu jazdy, który będzie obowiązywał od 14 grudnia 2013 roku. Mieszkańcy Nysy i Grodkowa walczą o uruchomienie bezpośredniego połączenia kolejowego z Nysy do Wrocławia.
Zdjęć: 1  

Będzie ciepło i mocno powieje »
Tekst opublikowany 2013-01-30, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu po ostrzeżeniach o szybkim i niebezpiecznym wzroście temperatur ostrzega teraz przed silnymi wiatrami.
Zdjęć: 1  

Tu będą zwalniać. Bezrobocie 14,5 proc.? »
Tekst opublikowany 2013-01-30, opracowanie Money.pl
Po ubiegłorocznym kryzysie w branży budowlanej również najbliższe miesiące nie przyniosą niczego dobrego. - Wyhamowały zarówno inwestycje w budynki, jak również typowo infrastrukturalne, na przykład w drogi. Nic nie wskazuje na to, by w tym roku tej branży udało się stanąć na nogi - nie pozostawia wątpliwości Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. Z budowlanką sprawa jest jasna, ale co się będzie działo w pozostałych branżach?

Pomóż Agnieszce »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie oto
Agnieszka walczy o życie. Dla siebie, dla swoich dzieci i najbliższej rodziny. Możesz jej pomóc...
Zdjęć: 1  

Złodziej skończył w zaspie »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie pol
Policjanci z Korfantowa zatrzymali młodego mężczyznę, mieszkańca powiatu prudnickiego podejrzewanego między innymi o „krótkotrwałe użycie” forda mondeo. Nietrzeźwy 19 – latek odpowie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

TV cyfrowa – jaki wybrać dekoder »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie rtr
Do odbioru telewizji w technologii DVB-T niezbędna jest nie tylko odpowiednio dobrana i prawidłowo ustawiona antena. By w naszym telewizorze uzyskać cyfrowy obraz i dźwięk, w niektórych przypadkach niezbędny okaże się jeszcze dekoder.

Gospodarka: będzie najgorzej od 1992 roku? »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie Arkadiusz Droździel, Money.pl
Produkt Krajowy Brutto wzrósł w minionym roku zaledwie o 2 procent - podał Główny Urząd Statystyczny. Rok wcześniej wynik był nieporównywalnie lepszy: 4,3 procent.

Uwaga! Śniegi spłyną »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie IMGW PIB
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed nagłymi roztopami spowodowanymi szybko rosnącą temperaturą. Zagrożenie dotyczy województwa dolnośląskiego i opolskiego.
Zdjęć: 1  

Łup wydali w kasynie »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie pol
Kryminalni z Paczkowa ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież portfela. 70-letniemu pokrzywdzonemu ukradli między innymi pieniądze.
Zdjęć: 2  

Fotoradary w drodze na ferie  »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie rtr
Kierowcy wybierający się na narty w polskie góry, mogą spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych oraz zaskakująco dużej liczby fotoradarów. Rekordowa pod tym względem jest stosunkowo krótka trasa z Wrocławia do Szklarskiej Poręby, gdzie na 100 km przypada średnio 11 fotoradarów.

W Zieleńcu zjadą na krechę »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie oto
Już w najbliższą sobotę 2 lutego w Zieleńcu odbędą się pierwsze eliminacje do masowego zjazdu narciarsko-snowboardowego Red Bull Zjazd na Krechę!

Bunt w Tesco »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie S80
Wszystkie związki zawodowe działające w Tesco wystąpiły do zarządu tej spółki z postulatami podwyżek płac, wzrostu zatrudnienia i poprawy warunków pracy.

Co na terenie byłej fabryki samochodów?  »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie um
Na temat zagospodarowania terenu byłej fabryki samochodów rozmawiano w ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miejskim. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: przedstawiciele FSO, władz Nysy, OCRG i przewodniczący Komisji Urbanistyki RM w Nysie.
Zdjęć: 3  

Innowacyjna Nysa »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie um
W Sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się ogłoszenie wyników V edycji konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju" organizowanego przez Fundację Innowacji i Rozwoju w Warszawie.
Zdjęć: 4  

Bal w Kępnicy  »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie um
Atrakcji nie brakowało , wielu wrażeń dostarczyli członkowie Rady Sołeckiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy wcielili się w postacie bohaterów najbardziej lubianych bajek oglądanych przez naszych milusińskich.
Zdjęć: 5  

Nyska oferta zimowa - program »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie um
Podczas ferii zimowych w szkołach podstawowych w Nysie oraz w sołectwach organizowane będą półkolonie dla dzieci. Na organizacje półkolonii przez placówki oświatowe w Nysie zabezpieczono kwotę 15 tys. zł i podobną dla stowarzyszeń działających w sołectwach gminy.

Wyjście dla LOT-u? Bankructwo. Dreamlinery - gwoździem do trumny »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie Jacek Gratkiewicz, Money.pl
W piątek poznamy nazwisko nowego szefa Polskich Linii Lotniczych. Firma stoi w obliczu bankructwa, a mimo to o stanowisko ubiega się aż trzydziestu kandydatów. Jak nowy prezes będzie ratować firmę? I czy w ogóle warto ją ratować?

Multiwłamywacz zatrzymany »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie pol
Nyscy policjanci zatrzymali 39-latka podejrzanego o kradzież z mieszkania na terenie miasta. W trakcie dalszych czynności kryminalni ustalili, że mężczyzna dopuścił się również innych podobnych przestępstw na terenie Nysy.

Tryton Nyski – pięciu nominowanych »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie um
Znamy już pięciu nominowanych do statuetki „Trytona Nyskiego”. Uroczysta gala, na której poznamy laureata odbędzie się 9 lutego o godz. 18.00 w NDK. Gwiazdą wieczoru będzie Katarzyna Skrzynecka.
Zdjęć: 6  

Jedyny polski roadster - Syrena Sport z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie oto
Zasiąść za kierownicą samochodu, który istniał tylko chwilę i przepadł bez wieści na ponad pół wieku, jednocześnie stając się legendą polskiej motoryzacji? To możliwe.

Bezpłatne szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie oto
Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaprasza na szkolenia z zakresu finansów gospodarstwa rolnego, ubezpieczenia rolników i gospodarstw rolnych z terenu woj. dolnośląskiego.

Seniorzy toną w długach »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie oto
Problem nie jest błahy – tylko Grupa KRUK obsługuje niespłacone zadłużenie ponad 135 tysięcy osób powyżej 65. roku życia. Średnie zadłużenie polskiego seniora to ok. 3,5 tys. zł.

Nysa oddaje fotoradar »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie um
Burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński i burmistrz Nysy Jolanta Barska podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy strażami miejskimi.
Zdjęć: 3  

Max Bőgl w sprawie wrocławskiego stadionu »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie oto
Poniżej publikujemy oświadczenie spółki Max Bőgl Polska, generalnego wykonawcy Stadionu Miejskiego na Euro 2012 we Wrocławiu, które do naszej redakcji dotarło 22 stycznia.

Od Lenina do Putina – rozmowa z Grzegorzem Braunem  »
Tekst opublikowany 2013-01-22, opracowanie Roman Motoła/Polonia Christiana – pch24.pl
Rozmowa z Grzegorzem Braunem, reżyserem i scenarzystą, autorem cyklu dokumentalnego pt. “Transformacja”

Pies wytropił biesiadnika »
Tekst opublikowany 2013-01-22, opracowanie pol
Policjanci z Korfantowa zatrzymali 54 – letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do sklepu spożywczego. Mężczyzna usłyszał już zarzut.
Zdjęć: 3  

Upadło już 30 deweloperów »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie rtr
W minionym roku w całym kraju upadło około 30 deweloperów. Pomimo obowiązywania w 2012 roku programu dopłat „Rodzina na swoim” na jego zakończenie w ofercie deweloperów pozostawała nadal rekordowa, ponad 50 tys., pula nowych mieszkań.

Zobacz, co widzą kamery »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie um
Zorganizowane grupy dzieci i młodzieży z nyskich szkół zapoznają się z nowym systemem monitoringu wizyjnego podczas „Dni Otwartych”, które potrwają do piątku.
Zdjęć: 11  

Noworoczne spotkanie seniorów »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie um
Przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji działających na rzecz seniorów uczestniczyli w spotkaniu noworocznym w Nyskim Domu Kultury. Były występy seniorów oraz dzieci, recital z muzyką do tańca i słodkości z Wilamowic Nyskich.
Zdjęć: 15  

e-WUŚ ujawnia dane »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie rtr
Publikujemy list w sprawie nowych problemów z jakimi zmagają się lekarze korzystając z platformy EWUŚ, jaki, w imieniu lekarzy rodzinnych z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia przekazano Rzecznikowi Praw Pacjenta.

Polacy się boją i… zbroją »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie oto
Z najnowszych badań wynika, że aż 43 procent Polaków znalazło się kiedykolwiek w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Coraz chętniej sięgamy po narzędzia do samoobrony. Za najskuteczniejszy uważamy gaz pieprzowy (31 procent) lub paralizator (25 procent).
Zdjęć: 2  

Uratuj życie Marcie! »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie rtr
Marta Patryniak ma 19 lat, właśnie kończyła pierwszy semestr geologii na Uniwersytecie Warszawskim, kiedy dowiedziała się, że jest chora na białaczkę…
Zdjęć: 2  

PWSZ wesprze uczniów  »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie pwsz
Popularyzacja wiedzy i szeroko rozumiana współpraca w zakresie działalności dydaktycznej, to ogólne postanowienia zapisane w umowie, którą PWSZ zawarła z Zespołem Szkół w Otmuchowie.
Zdjęć: 2  

Nyska uczelnia z seniorami »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie pwsz
Międzynarodowe seminarium, wirtualne wykłady i powstanie portalu internetowego seniorów pogranicza polska-czeskiego to pomysły, które członkowie Uniwersytetów Trzeciego Wieku chcą zrealizować przy współudziale PWSZ w Nysie.
Zdjęć: 2  

Ratowali Pokój i kierowcę »
Tekst opublikowany 2013-01-19, opracowanie oto/kp psp
Nyscy strażacy gasili pożar w kinie Pokój. Zapaliła sie część stropu. Z kolei na trasie Makowice – Skoroszyce uratowali kierowcę uwięzionego w rozbitym audi.
Zdjęć: 1  

17-letni bandyci zatrzymani »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 4  

Cała prawda o Drogówce »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie Menstream.pl
Były punk, z zamiłowania bokser i niezwykle charakterny aktor zdradza swój sposób na policjantów. Właśnie w jednego z nich Eryk Lubos wciela się w dramacie Wojciecha Smarzowskiego Drogówka.
Zdjęć: 2  

Sprawa JTT – 28 mln do zwrotu! »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie Krzysztof Mrówka, INTERIA.PL
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu w czwartkowym wyroku zasądził od Skarbu Państwa - dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej we Wrocławiu - na rzecz MCI Management 28,82 mln zł plus odsetki od czerwca 2006 r.

Kto kupi schronisko? »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie sp
Nyskie starostwo wystawiło na sprzedaż budynek po Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Krawieckiej. Jest to już drugi przetarg, a cenę wywoławczą ustalono na kwotę 737 tys. złotych.
Zdjęć: 1  

Najlepsze linie lotnicze  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie oto
We Wrocławiu rozstrzygnięto plebiscyt na Najlepszą Linię Lotniczą 2012 roku. Nagrody wręczono w czwartek wieczorem podczas uroczystej gali.
Zdjęć: 1  

Prawa jazdy to żyła złota  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Według ostrożnych szacunków, tylko w tym roku Polacy wydadzą na nie prawie 2,6 mld złotych. Zdecydowana większość tej kwoty trafi do szkół jazdy i ośrodków szkolenia kierowców. Niezłe sumy zainkasują też samorządy oraz producent nowych praw jazdy - Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Ślubowali policjanci  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie pol
Szeregi dolnośląskiego garnizonu zasiliło 70 policjantów i policjantek (57 mężczyzn i 13 kobiet)
Zdjęć: 4  

Egzekucja Dworu »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie um
W nyskim urzędzie rozmawiano o losie Dworu Biskupiego - możliwościach wywłaszczenia obiektu, egzekucji wierzytelności z tej nieruchomości.
Zdjęć: 4  

Mandat za grzanie auta? »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie INTERIA.PL
Media straszą kierowców, że za jazdę obsypanym śniegiem samochodem mogą zapłacić mandat. Tymczasem kara grozi im również wtedy, gdy do odśnieżania auta zabiorą się włączywszy uprzednio jego silnik. Powiało strachem. Czy słusznie?
Zdjęć: 2  

Scania w rowie »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie pol
Ciężarówka przejechała wysepkę uszkadzając znak drogowy, przewróciła się i wjechała do rowu.
Zdjęć: 4  

Tu szybko sprzedasz mieszkanie »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie oto
Najszybciej sprzedamy mieszkanie na wschodzie kraju – w Lublinie i Białymstoku. O wiele cięższe zadanie stoi przed właścicielami lokali w Trójmieście i Warszawie.

Budżet przyjęty. Nowy klub w radzie – PO z SLD  »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie um
Wykonanie ok. 60 zadań inwestycyjnych na sumę 16,2 mln zł zakłada przyjęty przez Radę Miejską w Nysie budżet gminy na 2013 r. Podczas sesji w dniu 14.01.2013 r. radni podjęli także uchwałę o zamiarze likwidacji Gimnazjum nr 3 w Nysie.
Zdjęć: 12  

Zagadka od Czytelnika »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie Czytelnik
Gdzie leży granica polsko - niemiecka i po której stronie jest Polska?
Zdjęć: 1  

Zaproszenie na JAZZONALIA  »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie pwsz
Instytut Jazzu PWSZ w Nysie zaprasza na koncert Wykładowców i Studentów. Występ odbędzie się 16 stycznia o godz. 19:00 w auli Collegium Artium PWSZ w Nysie, przy ul. Obrońców Tobruku 5.
Zdjęć: 1  

WOŚP pobiła rekord  »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie um
Ponad 45 200 zł zebrali wolontariusze podczas 21. Finału WOŚP w Nysie, to o 2 000 zł więcej niż przed rokiem. W sztabie zaangażowanych było około 90 wolontariuszy.
Zdjęć: 3  

Uczniowie pojadą do Niemiec »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie sp
Zespół Szkół Technicznych jako pierwsza szkoła w powiecie nyskim wygrał uczestnictwo w programie kształcącym umiejętności zawodowe – Leonardo da Vinci, wchodzącym w skład programu „Uczenie się przez całe życie”.
Zdjęć: 1  

Finał WOŚP – pierwsze podsumowanie »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie wsop
KWOTA ZADEKLAROWANA na zakończenie 21. Finału WOŚP to: 39 855 148,00 PLN. W tym:

To rząd zmusza do pracy na czarno »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie Bartosz Chochołowski, Money.pl
Doszliśmy do granicy wytrzymałości jeśli chodzi o zarządzanie pracą. Można jeszcze wytransportować 30 procent ludzi w szarą strefę, ale tego już państwo nie wytrzyma...

Run The Riddim w Fabryce  »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie oto
Już 15 lutego do Nysy nadciągnie fala pozytywnych dźwięków, wywołana przez eksplozję ekip - Mistic Garden Sound i Dreadless Sound System!
Zdjęć: 1  

Nasz patronat: Wielkie zwycięstwa! VII edycja Husqvarna Tour 2013! »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie oto
Ostatnie psie zaprzęgi dobiegły na metę! Cztery dni trwały zmagania najzdolniejszych maszerów z Europy i 1000 najszybszych psów zaprzęgowych! Wyłoniono najlepszych z najlepszych!
Zdjęć: 6  

Policjantki w szkole »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie pol
Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Nysie spotkały się z uczniami szkoły w Kopernikach. Wyjaśniały uczniom m.in. zasady odpowiedzialności prawnej osób nieletnich przed Sądem Rodzinnym.
Zdjęć: 4  

Finał WOŚP. Z nożem do wolontariuszki »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie pol
XXI Finał WOŚP na Dolnym Śląsku przebiegł spokojnie. Odnotowano jedynie dwa zdarzenia, czyli znacznie mniej niż w poprzednich latach.
Zdjęć: 14  

Burmistrz Nysy podsumowuje 2012 rok »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie um
Rozmowa z Jolantą Barską, burmistrz Nysy na temat działalności samorządu w 2012 r. oraz planów budżetowych na 2013 r.
Zdjęć: 1  

Młodzieżowa Rada za likwidacją Gim. 3 »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie um
Podczas nadzwyczajnej sesji Młodzieżowej Rady w Nysie radni opowiedzieli się za likwidacją przez wygaszanie Gimnazjum nr 3. Sesja zwołana była na wniosek grupy 8 radnych.
Zdjęć: 2  

Ten zły, dobry, nieuchronny VAT »
Tekst opublikowany 2013-01-12, opracowanie Łukasz Pałka, Menstream.pl
Dzięki niemu przestępcy nie muszą już napadać na banki, bo wystarczą im przekręty na "lewych" fakturach. Niektórzy przy jego pomocy odnaleźli nawet Boga.

Akcja ratunkowa przed bazyliką »
Tekst opublikowany 2013-01-12, opracowanie pwsz
W centrum Nysy doszło do wypadku. Samochód osobowy zderzył się czołowo z busem przewożącym studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Kilkanaście osób jest ciężko rannych. Na miejscu zdarzenia pracują służby ratunkowe.
Zdjęć: 10  

Ile zarabia rodzina Owsiaka? »
Tekst opublikowany 2013-01-12, opracowanie MenSteam.pl
Od 21 lat w mroźną, styczniową niedzielę organizuje na polskich ulicach brazylijski karnawał. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy udało się zebrać już prawie 140 milionów dolarów na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie dzieci. Mimo tego szef całego zamieszania nie tylko kolekcjonuje kolejne ordery i nagrody, ale też zbiera ostre cięgi.
Zdjęć: 3  

Nyski Finał WOŚP. Program »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie rtr
13 stycznia odbędzie się 21. Finał WOŚP. Tym razem zbierane będą fundusze dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. W Nysie odbędą się liczne wydarzenia dla mieszkańców w dniach od 11-13 stycznia 2013 r.
Zdjęć: 1  

Sukces nyskich szkół »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie um
Opublikowany został ranking najlepszych liceów i techników w kraju. Przygotowała go Fundacja Perspektywy oraz dziennik Rzeczpospolita. Diecezjalne Liceum w Nysie uplasowało się na 2. miejscu w województwie i 29. miejscu w Polsce. W regionie najwyżej tym razem notowano PLO nr III im. M. Skłodowskiej-Curie w Opolu.
Zdjęć: 2  

Gala nyskiego samorządu. Lista stypendystów »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie um
Tradycyjnie podczas spotkania noworocznego w NDK burmistrz Nysy Jolanta Barska podsumowała 2012 r. Wręczone zostały także dyplomy stypendystom Burmistrza Nysy, uczniom nyskich szkół. Były występy akordeonistów PSM w Nysie oraz „Noworoczne impresje” uczniów Szkoły Podstawowej nr 5.
Zdjęć: 20  

Wypadek dla orkiestry »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie pwsz
Jutro (sobota) o godz. 12:00 na Rynku odbędzie się pozoracja wypadku i szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przygotowane przez Studenckie Koło Medycyny Ratunkowej „COR” PWSZ w Nysie, OSP Prusinowice i Państwową Straż Pożarną w Nysie. Wydarzenie to odbędzie się w ramach WOŚP.
Zdjęć: 1  

Długo nie posłuchali »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie pl
Korfantowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież między innymi radia CB wraz z anteną z samochodu daewoo tico.
Zdjęć: 1  

Meble Kulczyka pod młotek  »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie oto
Kompania Piwowarska przekazała na aukcję meble Jana Kulczyka wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Licytacje potrwają – odpowiednio – do 16 i 20 stycznia.
Zdjęć: 2  

Łupki w Niemczech jednak bezpieczne? »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie Rafał Bajczuk/OSW
3 stycznia 2013 roku dziennik ekonomiczny Handelsblatt poinformował, że Federalny Ośrodek Geologii i Surowców Naturalnych (Bundesanstalt für Geowissenschaften und Rohstoffe; BGR) sporządził na zlecenie Ministerstwa Gospodarki analizę, w której stwierdza, że wydobywanie gazu łupkowego metodą szczelinowania hydraulicznego nie zagraża środowisku.

Wypadek na trasie Kałków – Broniszowice »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie pol
Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było prawdopodobnie przyczyną wypadku do jakiego doszło na trasie Kałków- Broniszowice. 27-letni kierowca VW Polo tracąc panowanie nad pojazdem doprowadził do zderzenia z osobowym Renault. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby trafiły do szpitala w Nysie.
Zdjęć: 2  

Giną na drogach »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie pol
Do wypadku drogowego z udziałem 86 – letniej pieszej doszło w Nysie na ul. Grodkowskiej. Kolejne zdarzenie z udziałem pieszej miało miejsce w Niwnicy. Dwie osoby trafiły do szpitala.
Zdjęć: 4  

Debata o odpadach »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie um
Starostowie, burmistrzowie, wójtowie oraz eksperci w dziedzinie gospodarki odpadami z województw opolskiego i dolnośląskiego spotkali się w Urzędzie Miejskim w Nysie na rozmowach w sprawie odpadów komunalnych, jakie będą przewożone z 19 samorządów do Regionalnego Centrum Gospodarki Odpadami w Domaszkowicachi.
Zdjęć: 10  

Wrocławska XIV-tka najlepszym ogólniakiem w kraju! »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie rtr
LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. z Lublina najlepszym technikum w Polsce - według Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013, który po raz piętnasty został opublikowany przez Perspektywy i Rzeczpospolitą.

eWUŚ – dezinformacja i nowe koszty? »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie PPOZ
Dzisiaj w siedzibie PPOZ odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez lekarzy rodzinnych z PPOZ. Spotkanie związane jest ze stanowczym sprzeciwem wobec dezinformowaniu pacjentów i opinii publicznej w sprawie działania systemu eWUŚ. Minister Zdrowia i szef NFZ wydają kolejne publiczne pieniądze na „plakatową“ kampanię informacyjną, która sieje zamieszanie i dezinformuje polskich obywateli.

Policzą najbardziej zagrożone zwierzęta na świecie »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie ort
W ciągu najbliższych dwóch tygodni ekolodzy ze stowarzyszenia „pro Natura" sprawdzą ile nietoperzy zimuje na Dolnym Śląsku. Zwierzęta spędzają zimę w stanie hibernacji w nieczynnych podziemnych sztolniach i bunkrach. W ubiegłym roku naliczono 2 tyś. gacków.
Zdjęć: 5  

Partnerstwo Nyskie 2020  »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie um
Do końca stycznia ogłoszony zostanie nabór wniosków przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego do którego przygotowuje się „Partnerstwo nyskie” z udziałem 17 samorządów z powiatów nyskiego, prudnickiego oraz głubczyckiego.
Zdjęć: 8  

Port Lotniczy Wrocław w górę »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie oto
Grudzień przyniósł wrocławskiemu lotnisku wzrost ruchu o blisko 7%. W tym czasie z połączeń niskokosztowych skorzystało o 13,5% więcej podróżnych niż przed rokiem, a loty międzynarodowe wzrosły o ponad 8%.
Zdjęć: 1  

Zaproszenie na wernisaż  »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie bp
Stanisław Dobosz – mieszkaniec Nysy. Jak sam mówi – od zawsze fascynowała go fotografia i to, jak można uchwycić piękno otaczającego świata w jednym małym zdjęciu.
Zdjęć: 1  

Nasz patronat: VII Husqvarna Tour 2013 – rekordowe wyścigi psich zaprzęgów! »
Tekst opublikowany 2013-01-09, opracowanie oto
Bicie rekordów w trakcie Husqvarna Tour to już norma! Tym razem w dniach 10-13 stycznia na Polanie Jakuszyckiej zmierzy się aż 70 załóg z całego świata, a w trakcie trwania zawodów na trasie zobaczymy ponad 1000 psów w zaprzęgach! Siódma edycja tych emocjonujących zawodów przyciąga nie tylko najlepszych zawodników, ale też kibiców z całego kraju…
Zdjęć: 3  

Wrocławska IKEA – największa w Polsce! »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie oto
W Bielanach Wrocławskich powstaje największy i najnowocześniejszy sklep IKEA w Polsce. Otwarcie obiektu planowane jest na drugi kwartał 2013 roku. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Kajima Poland.

Zbrodniarz w reklamie - czas na Hitlera? »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie rtr
W reakcji na kampanię reklamową Heyah wykorzystującą wizerunek W. Lenina, prezes Instytutu Pamięci Narodowej wsparł akcję konsumencką Stowarzyszenia Twoja Sprawa i wystosował pismo, w którym zaapelował o natychmiastowe zaprzestanie wspomnianej kampanii przez Polską Telefonię Cyfrową S.A.

Karo i Szogun wzmocnią nyska policję »
Tekst opublikowany 2013-01-07, opracowanie pol
Dwa owczarki belgijskie – Karo i Szogun będą służyć w nyskiej komendzie. Ich uroczyste przekazanie odbyło się w Opolskiej Komendzie Wojewódzkiej Policji.
Zdjęć: 1  

Drastyczne szczegóły pracy jasnowidza »
Tekst opublikowany 2013-01-07, opracowanie MenStream.pl
Krzysztof Jackowski, najsłynniejszy w Polsce jasnowidz z Człuchowa. Rozsławiła go pomoc, jakiej udzielił japońskiej policji w rozwikłaniu kryminalnej zagadki i wygrana w pojedynku jasnowidzów. Kpi z telewizyjnych wróżek i magów, ale jednocześnie przyznaje, że z jasnowidzenia żyje lepiej, niż z pracy przy maszynie.
Zdjęć: 1  

Największe uliczne jasełka  »
Tekst opublikowany 2013-01-07, opracowanie um
Podobnie jak w całej Polsce w Nysie zorganizowano Orszak Trzech Króli. Mimo deszczu, tłumy mieszkańców przeszły z Rynku Solnego pod bazylikę w niedzielę.
Zdjęć: 14  

Pojeździli, teraz posiedzą? »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie pol
Korfantowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mieszkańców gminy Korfantów podejrzewanych o krótkotrwałe użycie ciągnika rolniczego. Nietrzeźwy 18 – latek oraz jego nieletni kolega próbowali też włamać się do mieszkania. 15 - latek odpowie przed sądem dla nieletnich, starszemu koledze grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
Zdjęć: 1  

Wolne za niedzielne Święto Trzech Króli? »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie rtr
W ostatnich miesiącach minionego roku głośno było o wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodny z Konstytucją przepis odbierający zatrudnionym prawo do dnia wolnego za święto przypadające w dniu wolnym od pracy.

Co widzą nyskie kamery? »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie um
Trwa uruchamianie oraz dostosowywanie nowego sytemu monitoringu wizyjnego w Nysie. W połowie grudnia 2012 r. zakończone zostały prace budowlane, przy systemie oraz rozbudowie sieci światłowodów.
Zdjęć: 16  

Procesja Trzech Króli - z trzech nyskich parafii  »
Tekst opublikowany 2013-01-02, opracowanie um
Odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia 2013 r. Początek na Rynku Solnym o godz. 15.00. Uczestnicy będą mieli na głowach symboliczne korony. Będzie także konkurs na najpiękniejszą koronę.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Środa 4 października 2023
Imieniny
Edwina, Rosławy, Rozalii

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl