Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 84 informacji. Wszystkie poniżej.

Nasi posłowie to finansowa elita! »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Forsal.pl
Polscy parlamentarzyści zarabiają proporcjonalnie lepiej od swoich kolegów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii, czy Szwajcarii…
Zdjęć: 1  

Strażacy największego zaufania »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie um
Podczas zebrania Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Nysa strażacy podsumowali miniony rok.
Zdjęć: 5  

2013 - ceny mieszkań w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Emmerson S.A.
Jak kształtować będą się ceny mieszkań deweloperskich w nadchodzącym roku? Czego mogą spodziewać się kupujący mieszkania? Czy czeka nas zastój na rynku, a może należy oczekiwać ożywienia?

Zmiany w paszportach »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie dt
Od 17 stycznia 2013 r., aby złożyć wniosek o wydanie paszportu lub paszportu tymczasowego nie będziemy musieli jechać do punktu paszportowego, właściwego według miejsca zameldowania.

Nysa prowadzi »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie um
Nysa zdobyła najwięcej głosów w I etapie – regionalnym – ogólnopolskiego konkursu „Świeć Się”. Do 6 stycznia 2013 r. można głosować na Facebook’u na najlepszą szesnastkę w Polsce. „Świeć Się” to czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu na najpiękniej świecące iluminacje świąteczne, którą zasila Grupa ENERGA.
Zdjęć: 1  

Będzie łatwiej o dotację gminy »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie um
Te zmiany umożliwią właścicielom obiektów zabytkowych, którzy pozyskali fundusze zewnętrzne w wysokości, co najmniej 80 proc. kosztów realizacji prac, na bieżące ubieganie się o dotację z gminy.
Zdjęć: 5  

Czeskie złodziejaszki »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie pol
Policjanci z Głuchołaz zatrzymali 27-letniego obywatela Czech podejrzanego o kradzież 285 litrów paliwa ze stacji paliw w Głuchołazach. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży.
Zdjęć: 2  

Najbogatszy poseł ma dość polityki »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie MenStream.pl /fot. archiwum prywatne/kozlakiewicz.
Ekonomista i filozof ze wsi Kunki pod Płockiem, nazywany królem drobiu. Mirosław Koźlakiewicz po przełomie w 1989 roku przejął od państwa Ciechanowskie Zakłady Drobiarskie. Jego firma wyrosła na największą w Polsce w tej branży.

Sylwestrowy szok cenowy »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie rtr
Kryzys? Ale nie na sylwestra... Pomimo ciągłych podwyżek cen towarów i usług Polacy nie zamierzają oszczędzać w okresie świąteczno - sylwestrowym.

I miejsce nyskiego programu »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie um
Projekt Gminy Nysa "W rodzinie siła" w 2012 r. znalazł się na I miejscu wśród projektów wyróżnionych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
Zdjęć: 2  

Chodowieckiego odciąża Rynek »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie um
Koszt inwestycji przebudowy ul. Chodowieckiego wyniósł ok. 2,8 mln zł. Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości ok. 800 tys. zł z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II - Bezpieczeństwo - Dostępność – Rozwój.
Zdjęć: 13  

Gracze stawiają w Turnieju Czterech Skoczni »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Adam Warlewski, Fortuna
Najważniejsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, czyli Turniej Czterech Skoczni – rozpocznie się już za kilka dni. O tytuł zwycięzcy walczyć będzie 50 zawodników z całego świata.

Uwaga – drogi zamarzną! »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie oto
Jutro nad ranem może być niebezpiecznie na dolnośląskich i opolskich drogach. Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed oblodzeniem na obszarze województwa dolnośląskiego oraz części opolskiego.

Dziennikarz z wyrokami śmierci »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Menstream.pl
Antonio Salas to dziennikarz zagadka. Wielu zastanawia się, czy w ogóle istnieje, a nawet jeśli to, czy nie jest aby agentem wywiadu. Nam udało się z nim porozmawiać.

Święta na drogach »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie pol
Funkcjonariusze w czasie dni świątecznych odnotowali 34 kolizje, 5 wypadków drogowych, zatrzymali 10 kierujących pod wpływem alkoholu.

Święta na drogach - 34 wypadki, 108 pijanych kierowców »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie pol
Podczas ostatnich sześciu dni o kilkuset policjantów więcej niż, na co dzień czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Dolnego Śląska. W tym okresie doszło do 34 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 55 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali, aż 108 nietrzeźwych kierujących.

Polska zbyt droga na Sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-25, opracowanie oto
Polacy coraz częściej uciekają przed zimą, wybierając sylwestrowe oferty za granicą. Sylwester w ciepłych krajach jest świetną opcją dla wszystkich zmęczonych śniegiem i niskimi temperaturami.

Chwała ludziom dobrego serca »
Tekst opublikowany 2012-12-25, opracowanie um
Osoby samotne i będące w trudnej sytuacji materialnej mogły wziąć udział w Wigilii Bożonarodzeniowej w budynku Liceum Ogólnokształcącego – „Carolinum” w Nysie.
Zdjęć: 12  

Polska okupuje Afganistan i nie pomaga?  »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Menstream.pl/ fot: Michal Niwicz/Agencja SE/East N
Od najkrwawszego zamachu na polskich żołnierzy w Afganistanie mija właśnie rok. Z generałem Romanem Polko, byłym dowódcą GROM, który był jedną z osób, która przygotowywała Polaków do tej wojny, rozmawiamy o zemście, nienawiści i islamie.
Zdjęć: 1  

Jak przetrwać święta z teściową »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie MenStream.pl
Świąteczne spotkanie przy rodzinnym stole to dla wielu osób prawdziwy survival. Mogą spodziewać się niewygodnych pytań, docinków. Niektórzy będą musieli zdobyć się na nie do końca szczere komplementy. Jak to wszystko przetrwać?
Zdjęć: 1  

Sesja Rady Miejskiej. Ile zapłacimy za śmieci? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie um
Pakiet uchwał związanych z gospodarka odpadami oraz wspólne stanowisko z apelem do premiera o budowę obwodnicy Nysy przyjęli radni podczas ostatniej sesji.
Zdjęć: 9  

Frank, euro, dolar - jakie kursy w przyszłym roku? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Nawet o cztery procent wobec euro i franka szwajcarskiego oraz o dziesięć procent wobec dolara może się osłabić złoty w pierwszym półroczu 2013 roku. Naszej walucie nie będzie sprzyjać między innymi spowolnienie wzrostu gospodarczego w Polsce.

InPost kontra Poczta Polska »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie ret
Zdaniem InPost uprzywilejowana Poczta Polska uderza cenami w klientów indywidualnych oraz instytucje publiczne

XIII Dolnośląskie Igrzyska LZS »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie rtr
Uroczyste podsumowanie XIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi odbyło się w Witoszowie Dolnym w gminie Świdnica.

Opłatek w komendzie »
Tekst opublikowany 2012-12-22, opracowanie pol
W Komendzie Powiatowej Policji w Nysie odbyło się spotkanie opłatkowe. Insp. Andrzej Synowiec wszystkim zaproszonym gościom złożył serdeczne życzenia zdrowych i wesołych świąt.
Zdjęć: 2  

Rozporządzenie pirotechniczne »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie rtr
Wojewoda wprowadził ograniczenia w używaniu materiałów i wyrobów pirotechnicznych.

Pensje piłkarzy, to pieniądze wyrzucone w błoto »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie iWoman.pl
Od prawie dwóch lat rządzi w klubie piłkarskim. Z premedytacją wykorzystuje swoją urodę do promocji przedsięwzięć, w które się angażuje, ale w samych interesach liczy się dla niej tylko zysk i końcowy efekt. Izabela Łukomska-Pyżalska - była modelka Playboya, a dziś szefowa Warty Poznań i wiceprezes Family House.
Zdjęć: 3  

Zarobki – najgorzej od 8 lat »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Polacy muszą zapomnieć o podwyżkach pensji. W przyszłym roku firmy będą mocno oszczędzać. To oznacza, że nasze wynagrodzenia przed utratą realnej wartości będzie chronić tylko spadająca inflacja. Money.pl sprawdził, jakie są prognozy ekonomistów.

Harcerze przekazali Światło Pokoju »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
Harcerze z nyskiego ZHP przekazali pracownikom Urzędu Miejskiego Betlejemskie Światło Pokoju.
Zdjęć: 5  

Polska w strefie euro? Bez żartów! »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie Money.pl
Polska nie ma szans i nie powinna na razie wchodzić do pogrążonej w kryzysie strefy euro - uważają ekonomiści.

Drogi na skarpie »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
Zakończono roboty związane z I etapem budowy dróg na terenie osiedla domków jednorodzinnych, położonych na terenie skarpy przy ul. Otmuchowskiej.
Zdjęć: 9  

Co z tą Celną? »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie um
W Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Nysie odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczne działania w ramach akcji „Masz Głos, Masz Wybór” pn. Wspólna przestrzeń, organizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego oraz Szkołę Liderów z Warszawy.
Zdjęć: 5  

Anna Komorowska. Od 12 lat ryzykuje życiem. »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie iWoman.pl/fot.arch. pryw.
Dla niej to codzienność. Drobna, filigranowa brunetka, czyli Anna Komorowska, aktorka, kaskaderka i akrobatka. Jedna z dwóch licencjonowanych kaskaderek w Polsce. Jej żywiołem jest plan filmowy, na którym od ponad 12 lat ryzykuje życiem, choć jak mówi robi to z głową. I obala mity na temat kaskaderki.

Sukces siatkarzy GS »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie ZSS
Wygrana młodych siatkarzy Gimnazjum Sportowego w wojewódzkim turnieju Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Siatkarską klasę chłopców ze Sportowego czekają jeszcze występy w rozgrywkach makroregionalnych SOS oraz Lidze Młodzików.
Zdjęć: 1  

Gdzie wyjechać na Boże Narodzenie? »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie oto
Z badań przeprowadzonych przez Instytut Turystyki wynika, że co piąty Polak wyjeżdża na urlop w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Popularne są również wyjazdy na Sylwestra i ferie zimowe.
Zdjęć: 2  

Przebudowa ul. Krzywoustego – wyróżniona  »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie um
Najwięcej głosów internautów zdobyła inwestycja gminy Nysa w konkursie Najlepsza Przestrzeń Województwa Opolskiego. Na zakończoną w 2011 r. przebudowę ul. Krzywoustego w Nysie głosowało 34,8 % internautów. W Urzędzie Marszałkowskim w Opolu sekretarz miasta Michał Baziuk odebrał dyplom dla gminy Nysa.
Zdjęć: 2  

Czas spotkań przy wigilijnym stole »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie um
Efektowne Jasełka zaprezentowały dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Białej Nyskiej. Była także degustacja potraw wigilijnych oraz konkurs na stroiki świąteczne.
Zdjęć: 14  

Kiermasz Świąteczny w Bastionie św. Jadwigi »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie um
Produkty i ozdoby na Święta Bożego Narodzenia można było kupić podczas Kiermaszu Świątecznego zorganizowanego w Bastionie św. Jadwigi.
Zdjęć: 15  

Pamięć społeczna, czyli o co chodzi Kuźniarowi? »
Tekst opublikowany 2012-12-15, opracowanie rtr
Prof. Roman Kuźniar, doradca prezydenta ds. międzynarodowych mówi o zwrocie wraku:

Wiceminister pod celą »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie pol
Wiceminister spraw wewnętrznych Michał Deskur wraz z opolskim komendantem wojewódzkim Policji nadinsp. Leszkiem Marcem i zastępcą komendanta wojewódzkiego w Opolu insp. Zbigniewem Białostockim złożyli wizytę w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie.
Zdjęć: 2  

Zabiła psa wyrzucając go z V piętra  »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o zabicie psa. Sprawczyni po libacji alkoholowej wyrzuciła zwierzę przez okno mieszkania znajdującego się na V piętrze. W chwili zatrzymania kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Gdzie na sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie oto
Jakie są tegoroczne preferencje sylwestrowe Polaków? Wolimy huczne bale pełne przepychu czy nowoczesny klubowy styl, a może miejski szyk na wrocławskim Rynku lub górski ośrodek wypoczynkowy? Badania przeprowadzone przez portal sylwestrowy.pl informują, że wśród Polaków rośnie zainteresowanie sylwestrem w klubach, jednak bale sylwestrowe oraz górskie ośrodki wypoczynkowe nadal wiodą prym.
Zdjęć: 3  

Mikołajki w Niwnicy  »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie um
W tym roku ze względu na brak śniegu Mikołaj dotarł bryczką jednego z mieszkańców Niwnicy. Najpierw odwiedził chore dzieci w domach, następnie przejechał uliczkami wsi, by poczęstować mieszkańców słodyczami.
Zdjęć: 6  

Partnerstwo dla pozyskiwania funduszy »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie um
Z udziałem przedstawicieli 16 samorządów z powiatów nyskiego, prudnickiego i głubczyckiego odbyło się spotkanie w nyskim Urzędzie Miejskim. Celem projektu Związku Miast Polskich jest pomoc w utworzeniu lokalnych partnerstw, doradztwo oraz złożenie wniosków o dotacje na opracowanie dokumentów strategicznych czy programów.
Zdjęć: 6  

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie um
13 grudnia, w 31. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego zorganizowano w Nysie obchody związane z Dniem Pamięci Ofiar Stanu Wojennego. Przed pomnikiem Patriotom Polskim złożono kwiaty i zapalono znicze, wieczorem odbyła się część artystyczna i naukowa w ZSO „Carolinum”.
Zdjęć: 20  

Frank stabilny – raty w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie Marcin Krasoń/Openfinance
Szwajcarski Bank Narodowy oczekuje, że przez najbliższe trzy lata stawka LIBOR CHF pozostanie na poziomie bliskim zera, co oznacza, że oprocentowanie kredytów we franku nie wzrośnie, a wysokość raty zależeć będzie od kursu walutowego CHF/PLN.

Nasz patronat - największa gonitwa psich zaprzęgów. VII Husqvarna Tour 2013.  »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Ponad 1000 psów zaprzęgowych na starcie, setki kilometrów trasy, śnieg, sportowa rywalizacja, kilkadziesiąt najlepszych ekip z całego świata i pełne emocji widowisko – to wszystko już za kilka tygodni - w dniach 10-13 stycznia 2013, podczas VII edycji Husqvarna Tour 2013. Miejsce zawodów – Jakuszyce k/Szklarskiej Poręby, nazywane polską Alaską.
Zdjęć: 2  

Polski budżet – jakim cudem?! »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie Money.pl
O ponad 5,5 miliarda złotych mają według rządu wzrosnąć w przyszłym roku dochody budżetu państwa. Tylko jakim cudem w okresie gospodarczego spowolnienia będą jednocześnie rosnąć wpływy z podatków? Analiza Money.pl pokazuje, że rządowe prognozy są zdecydowanie zbyt optymistyczne i zdaniem ekonomistów w budżecie może zabraknąć około 16 mld zł.

Więcej Ryanaira na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Drugi samolot w bazie, rekordowa liczba 23 połączeń, w tym jedno nowe do Zadaru, więcej operacji lotniczych na wybranych trasach – linie lotnicze Ryanair ogłosiły plany rozwoju swojej bazy operacyjnej na lotnisku we Wrocławiu na wiosnę 2013 roku.
Zdjęć: 1  

Oto polski Indiana Jones »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie MenStream.pl
Co naprawdę działo się ze zrabowanymi skrzypcami Stradivariego albo z otoczoną mistyczną wręcz aurą włócznią św. Maurycego? Czy historyczne oręża z polskich muzeów posłużyły Himmlerowi do ozdobienia ścian świątyni czarnego zakonu SS? Gdzie podziały się skradzione, bezcenne dzieła sztuki i czy uda się je kiedykolwiek odzyskać?
Zdjęć: 2  

Rozbudowa Nyskiego Centrum Kardiologicznego zakończona »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie rtr
Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca przyjęły dziś pierwszych pacjentów w wyremontowanym i rozbudowanym Nyskim Centrum Kardiologicznym. Dzięki unowocześnieniu placówki oraz zwiększeniu liczby łóżek ośrodek może teraz w tym samym czasie przyjmować więcej pacjentów.
Zdjęć: 2  

Ile zapłacimy za śmieci? »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
Na temat nowych zasad gospodarowania odpadami komunalnymi rozmawiano w Urzędzie Miejskim z przedstawicielami spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Od dnia 1 lipca 2013 roku w całej Polsce zaczną obowiązywać nowe zasady odbioru odpadów komunalnych.
Zdjęć: 8  

Dostaniemy tańsze prezenty – o 15 zł »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie Money.pl
Z szacunków TNS Polska wynika, że mniejsza będzie średnia kwota wydatków na na prezenty gwiazdkowe przypadająca na osobę. Po kilku latach wzrostów na tym polu odnotujemy tym razem spadek, bo suma ta skurczy się do 341 zł i będzie mniejsza od ubiegłorocznej średniej o 15 zł.

Rocznica stanu wojennego »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
Jutro odbędą się w Nysie obchody 31. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zaplanowano zapalenie zniczy i złożenie kwiatów pod pomnikiem „Patriotom Polskim” oraz uroczystości w auli ZSO „Carolinum” w Nysie.

Zagospodarowanie ul. Celnej »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie ot
Zagospodarowaniu przestrzennemu ul. Celnej poświęcone będzie spotkanie w Miejskiej i Gminnej Bibliotece.
Zdjęć: 1  

Nielegalna broń »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie pol
Policjanci z CBŚ zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego podejrzanych o posiadanie oraz handel bronią i amunicją. Podczas przeszukania mieszkań należących do podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli 15 sztuk broni palnej i blisko sto sztuk amunicji.
Zdjęć: 5  

Wernisaż fotografii Kazimierza Staszkowa »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie um
Fotografie nyskiego regionalisty Kazimierza Staszkowa „Nasze Podróże” można oglądać w czytelni MiGBP w Nysie.
Zdjęć: 9  

Aktywizacja seniorów »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie um
Z udziałem burmistrz Jolanty Barskiej odbyła prezentacja publikacji pt. "Strategie działań w starzejącym się społeczeństwie. Tezy i rekomendacje" w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. W spotkaniu wzięli udział m.in.: prof. Irena Lipowicz RPO, Władysław Kosiniak-Kamysz minister Pracy i Polityki Społecznej, posłowie, przedstawiciele samorządów.
Zdjęć: 3  

Młodzi walczą o obwodnicę »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie oto
- Pomysł na całą akcję zbierania podpisów pod listem do premiera zrodził się w naszych głowach, gdy dotarła do nas informacja iż premier będzie pod koniec listopada w Opolu - mówi Jacek Makowski, przewodniczący, Samorządu Studenckiego PWSZ w Nysie. - Najbardziej aktywną zbiórkę podpisów przeprowadziliśmy w dniach 24-25 listopada.

Gdzie będą zatrudniać, gdzie zwalniać? »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie rtr
Najbardziej optymistyczne prognozy na świecie ustalono na podstawie deklaracji pracodawców na Tajwanie (+35%), w Indiach (+27%), Brazylii (+21%), Meksyku (+20%), Kolumbii i Panamie (+18% dla obu). Najbardziej pesymistyczni są pracodawcy w Grecji, Hiszpanii, Włoszech (-11% dla wszystkich trzech), Słowenii (-9%), Holandii i Słowacji (-8% dla obu), Irlandii (-6%), Bułgarii, Czechach (po -4%), Węgrzech (-2%), Francji, Polski oraz RPA (-1% dla każdego z trzech).

Ważne dla studentów – jak dorabiać »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie oto
Już nie rozdając ulotki, stojąc za barem czy kasą w markecie ale udzielając korepetycji – tak najczęściej studenci dorabiają sobie do stypendium. I chociaż konkurencja jest duża, a stawki mniejsze niż jeszcze kilka lat temu, to ten rodzaj pracy cały czas jest opłacalny – w zależności od przedmiotu i miasta, można zarobić średnio od 30 do 50 zł za godzinę, wynika z analizy serwisu Tablica.pl.

Chrześcijańska Akademia Malucha »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie V. Kmiecik
W niedzielę, 9 grudnia w Głębinowie miało miejsce pierwsze spotkanie z serii CHRZEŚCIJAŃSKA AKADEMIA MALUCHA organizowane przez Ośrodek Formacyjno-Wypoczynkowy Caritas Diecezji Opolskiej „RYBAK”.
Zdjęć: 5  

Rocznica stanu wojennego »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie um
13 grudnia NSZZ „Solidarność” Oddział w Nysie oraz Burmistrz Nysy zapraszają mieszkańców do udziału w obchodach 31. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
Zdjęć: 1  

Nysa w debacie o roli samorządów w polityce zagranicznej RP »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie um
Burmistrz Nysy Jolanta Barska wzięła udział w panelu dyskusyjnym na temat roli samorządów w polityce zagranicznej RP. Ogólnopolską konferencję zorganizowali: Związek Miast Polskich, Instytut Spraw Publicznych oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Zdjęć: 4  

Promocja komunikacji miejskiej doceniona  »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie um
Wojewódzki konkurs na najlepsze praktyki w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu realizowanego w ramach projektu Bezpieczny Elastycznie odpowiedzialny Opolski Rynek Pracy, organizowany przez NSZZ Solidarność oraz CTC Polska rozstrzygnięto. Dyplom dla Nysy – wyróżnienie w kategorii Dbałość o środowisko naturalne - odbierał sekretarz Michał Baziuk.
Zdjęć: 2  

Mikołaj na pokładzie ciuchci »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie um
Nyska ciuchcia, a na jej pokładzie św. Mikołaj i anielski orszak pojawili się na Rynku Solnym 6 grudnia. Punktualnie o 16.45 rozpoczęła się roratnia msza święta w nyskiej bazylice.
Zdjęć: 8  

Przedszkolaki walczyły z Mikołajem »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie um
4 grudnia odbyły się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych w Nysie „Mikołajkowe gry i zabawy dla przedszkolaków”. W zawodach udział wzięły dzieci z Przedszkoli w Nysie nr: 5, 6, 8, 9, 12 oraz z Przedszkola w Białej Nyskiej i Lipowej.
Zdjęć: 9  

Nysa rozbłysła »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie um
Tradycyjnie od 6 grudnia ulice w centrum Nysy rozświetlone są girlandami, kurtynami, dzwonkami i żyrandolami. Na nyskim rynku jest także choinka, lśniąca blaskiem i różnymi kolorami.
Zdjęć: 14  

Mikołaj w wodzie »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie nor
Na Krytej Pływalni w Nysie przy ul. Piłsudskiego odbyły się „Mikołajkowe gry i zabawy” dla dzieci ze szkół podstawowych. W imprezie wzięło udział 73 uczniów. Organizatorem zawodów był Nyski Ośrodek Rekreacji, a współorganizatorem Urząd Miejski w Nysie.
Zdjęć: 10  

Mikołaj na lodzie »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie nor
Na sztucznym lodowisku przy Stadionie Miejskim przy ul. Kraszewskiego odbyły się Mikołajkowe gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. W zawodach wzięło udział 70 uczniów. Organizatorem zawodów był Nyski Ośrodek Rekreacji, a współorganizatorem Urząd Miejski w Nysie.
Zdjęć: 14  

Odznaczona przez Prezydenta RP »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie B. W.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski nadał odznaczenia 31 wychowawcom z całej Polski za działalność edukacyjną i wychowawczą, za kształtowanie postaw obywatelskich dzieci i młodzieży. Wśród odznaczonych Złotym Krzyżem Zasługi była Jolanta Gawlik-Kutowska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Nysie.
Zdjęć: 4  

Przygotowali coś „innego” »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie Tomasz Żmuda
Przygotowaliśmy coś „innego”, bez fałszywej skromności można powiedzieć, że niesamowitego, w skali wydarzeń, jakie odbywają się w Karczmie Loch.
Zdjęć: 1  

Konkurs teatralny w PWSZ »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie oto
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa oraz Urząd Miejski organizują konkurs teatralny pt. Anglojęzyczne Formy Artystyczne. Konkurs odbędzie się w czwartek, 6 grudnia, w auli Collegium Artium PWSZ w Nysie, ul. Obrońców Tobruku 5.
Zdjęć: 2  

Śmierć w ciemnościach »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie pol
Do śmiertelnego wypadku doszło o godzinie 5:30, na drodze krajowej 46, w miejscowości Ścibórz. To już drugi taki wypadek z udziałem pieszego w gminie Paczków, w ciągu ostatnich miesięcy.
Zdjęć: 2  

Grunty rolne drożeją od dwóch dekad! »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Emmerson S.A.
Dane Agencji Nieruchomości Rolnych wskazują, że ceny gruntów rolnych opierają się jakimkolwiek zawirowaniom rynkowym i od dwudziestu lat pozostają w stałym trendzie wzrostowym. Bardzo prawdopodobne, że żadne inny rodzaj nieruchomości nie przyniósł takich stóp wzrostu w długim okresie.

Naukowo o opiece nad seniorami »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie pwsz
W piątek, 7 grudnia, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pn. "Interdyscyplinarny model opieki nad osobami starszymi".

Świąteczne topienie... finansów »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie oto
Przedświąteczny czas to jeden z tych okresów w roku, kiedy gospodarstwa domowe mają zwiększone potrzeby finansowe. Mimo że podobnie jest z innymi świętami i przed wakacjami, to właśnie Boże Narodzenie wiąże się z wyjątkowo dużymi wydatkami. Na ich pokrycie wiele osób zaciąga pożyczki, które niestety później trudno zwrócić.

Mikołajki 2012 w Gminie Nysa »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie um
W dniach 4–8 grudnia odbędzie się cykl mikołajkowych imprez sportowo-rekreacyjnych i kulturalnych pod patronatem Burmistrza Nysy. Poniżej publikujemy szczegółowy program imprez:
Zdjęć: 1  

Konferencja naukowa Uniwersytetu Trzeciego Wieku »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie um
"Gerontologia - mistyczny proces starzenia" to temat konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie.
Zdjęć: 12  

Studenci dla dzieci »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie pwsz
Dziewięcioro studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie zamierza nagrać audiobooka z bajką dla dzieci. Akcja ma charakter charytatywny, a dochód ze sprzedaży nagrania zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych z Domu Dziecka w Paczkowie.
Zdjęć: 1  

Na półmetku kadencji  »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie um
Rozmowa z burmistrz Nysy Jolantą Barską na temat podsumowania połowy II kadencji
Zdjęć: 1  

Po próbie samospalenia - będzie kontrola »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie oto
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Nysie jeden z radnych - Janusz L. wyszedł na środek sali i wylał na siebie benzynę. Szybko interweniował strażnik miejski oraz radni. Pogotowie zabrało radnego do szpitala.

Most otwarty dla ruchu »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie sp
Przebudowany most im. Tadeusza Kościuszki w Nysie jest przejezdny w obu kierunkach.
Zdjęć: 5  

Z sesji - bitwa o bazylikę, handel, z dramatem w tle »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie um
Temat aktualizacji studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Nysa oraz podjęcie uchwały intencyjnej dotyczącej przyznania dotacji na wkład własny do projektu remontu Bazyliki w Nysie, zdominowały obrady Rady Miejskiej w Nysie 28 listopada.
Zdjęć: 14  

Dzisiaj
Środa 17 lipca 2024
Imieniny
Aleksego, Bogdana, Martyny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl