Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 96 informacji. Wszystkie poniżej.

Medal dla burmistrza »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie pol
W otmuchowskim ratuszu, odbyła się wyjątkowa uroczystość. Burmistrz Jan Woźniak otrzymał brązowy medal „Za Zasługi dla Policji”. Odznaczenie zostało przyznane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
Zdjęć: 1  

Dzielnicowy w szkole »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie pol
W szkole podstawowej w Mesznie dzieci spotkały się z dzielnicowym. Oprócz pogadanki i zabaw, były też upominki dla uczniów . To była kolejna - dobra okazja, aby dzieciom mówić o ich bezpieczeństwie.
Zdjęć: 1  

Nysa z tytułem »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie um
Tytuł Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju otrzymała Gmina Nysa w konkursie organizowanym przez Fundację Innowacji i Rozwoju. Dyplomy, przedstawicielom samorządów, przedsiębiorstw oraz organizacji, wręczono we Wrocławskim Centrum Transferu Technologii.
Zdjęć: 1  

Apartament w górach: gdzie i za ile można kupić? »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie oto
Na południu Polski dostępnych jest ponad 70 nowych inwestycji, w których można kupić apartament typu second home. Wielu deweloperów gwarantuje też stały najem i wypłatę zysków w wysokości ok. 8 proc. rocznie. Ceny zaczynają się od 4.460 zł za m kw.
Zdjęć: 3  

AIESEC – międzynarodowe praktyki i wolontariat »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie AIESEC
Rozpoczęła się rekrutacja na Międzynarodowego Programu Praktyk Zagranicznych. Można trafić w tak egzotyczne miejsca jak: Indie, Malezja, Chiny, Brazylia czy Nigeria. Taką szansę daje AIESEC.
Zdjęć: 1  

Skocz na piwo do czeskiej Pragi  »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie oto
Stolica Czech to wymarzone miejsce na weekendowy wypad. Odwiedzając to urokliwe i magiczne miasto, zobaczysz jak w każdym kuflu słynnego czeskiego złocistego napoju odbija się jego wolny duch

„Poloneza” czas zwodować »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie red
Wrocławski Urząd Żeglugi Śródlądowej od pewnego czasu próbuje „zwodować” część swojego już niepotrzebnego majątku. Do sprzedaży wystawił osobowego Poloneza.
Zdjęć: 3  

Gospodarki słabną - paliwo w dół – o ile jeszcze? »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Na stacjach ceny paliw poszły w dół, ale na tym nie koniec. Przed świętami powinno być jeszcze taniej. Cena diesla spadnie nawet do poziomu 5,60 zł za litr, za benzynę E 95 zapłacimy 5,50 zł, a droższa etylina 98 osiągnie poziom 5,75 zł za litr. Za litr autogazu będziemy płacić podobnie jak teraz.

Młode psy weszły do służby »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie pol
Jeden zwie się Szogun, drugi Caro. Takie imiona mają nowe psy służbowe, które trafiły do nyskiej jednostki. Przez najbliższe lata ich domem będzie nyska komenda, która ma w dyspozycji niedawno wybudowane kojce.
Zdjęć: 3  

Diesel odchodzi w przeszłość? »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie (PR/INTERIA.PL)
Wygląda jednak na to, że dni diesli są już policzone. Klienci udający się po nowy samochód do salonu niechętnie decydują się na auto z silnikiem o zapłonie samoczynnym.

Zjedz śniadanie z Dreamlinerem »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie plw
W sobotę 1 grudnia 2012 roku na wrocławskim lotnisku wyląduje kolosalny Dreamliner, jeden z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich świata. Dzięki staraniom Portu Lotniczego Wrocław mieszkańcy miasta i regionu będą mieli niepowtarzalną okazję przyjrzenia się maszynie. Zapraszamy na śniadanie z Dreamlinerem.

5 najbardziej nietypowych noclegów w Polsce »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie pr
Spanie to nie tylko nocleg. Można się o tym przekonać przeglądając najciekawsze propozycje miejsc noclegowych w Polsce. Nocleg na deskach teatru, lub scenie kina, na Dzikim Zachodzie czy w sklepie graficiarskim od teraz nie jest tylko snem, ale stało się rzeczywistością.
Zdjęć: 3  

1000 listów w sprawie obwodnicy  »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie oto
Studenci z Nysy zorganizowali społeczną akcję zbiórki podpisów pod listem do premiera RP w sprawie budowy obwodnicy Nysy.
Zdjęć: 5  

Nieletnie złodziejaszki »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie pol
W Głuchołazach, dwaj nieletni - w wieku 16 lat (mieszkańcy powiatu nyskiego), zostali zatrzymani w związku z kradzieżą sprzętu ogrodniczego.

Kredyt? Czego nie robić, żeby go dostać »
Tekst opublikowany 2012-11-25, opracowanie oto
Nawet jeśli nie potrzebujemy pożyczki do realizacji marzeń, to czasem ratuje nas z życiowych opresji. Co, jeśli wtedy odbijamy się od bankowych drzwi? Co zrobić, a czego nie robić, żeby zwiększyć szanse na konieczny lub wymarzony kredyt? Ile kredytów zaciągamy w dolnośląskim?

Znamy pełny skład Rady Seniorów »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie um
Wczoraj odbyła się inauguracyjna sesja Rady Seniorów w Nysie, podczas której wybrani zostali przewodniczący, wiceprzewodniczący oraz sekretarz Rady.
Zdjęć: 12  

Nasi drużynowymi wicemistrzami Polski  »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie NTG
Podczas rozgrywanych w Bydgoszczy Drużynowych Mistrzostw Polski w gimnastyce sportowej mężczyzn, drużyna Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego, którą reprezentowali: Filip Wroński, Karol Kuglarz, Patryk Siamro, Szymon Polaczy, Bartosz Bodziony, Jakub Partyka, Patryk Ponikiewski wywalczyli tytuł Drużynowych Wicemistrzów Polski w klasie III.
Zdjęć: 1  

Medale nyskich karateków  »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie Cezary Pryga
W XIII Europejskim Pucharze Miedzi w Karate w Legnicy OPEN 2012, wzięli udział zawodnicy z nyskiego klubu AGE KAN zdobywając kilka medali.
Zdjęć: 5  

Chodnik na Prusa na początku grudnia »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie sp
Do 7 grudnia ma trwać przebudowa 300 metrowego chodnika przy ul. Prusa.
Zdjęć: 4  

Małe szkoły zagrożone »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie um
Na temat finansowania oświaty, specjalnej aplikacji kalkulacyjnej do liczenia kosztów oraz szkół stowarzyszeniowych, rozmawiano z przedstawicielami Federacji Inicjatyw Oświatowych z Warszawy w Urzędzie Miejskim w Nysie.
Zdjęć: 11  

18 600 eksmisji tylko w jednym miesiącu! »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie Emmerson S.A.
Od 2007 r. dokonano na wniosek banków 400 tys. eksmisji, w tym rekordową liczbę 18 600 w czerwcu bieżącego roku. W wyniku rosnącej presji hiszpańskie banki porozumiały się niedawno w sprawie wstrzymania na dwa lata eksmisji najbardziej zadłużonych właścicieli. To w Hiszpanii…

Sierż.sztab.Jarosław Białochławek – nowym prezesem WOPR-u  »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie pol
Na walnym zebraniu członków Oddziału Rejonowego WOPR-u w Nysie, wybrano nowego prezesa. Został nim policjant z komendy nyskiej - sierż. sztab. Jarosław Białochławek. W trakcie walnego zebrania na ręce komendanta insp. A. Synowiec został przekazany medal WOPR "Za zasługi".
Zdjęć: 1  

Nieszczęsne mosty... »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie pol
W ciągu jednego dnia na nyskich mostach dwukrotnie interweniowali nyscy policjanci. Dzięki szybkiemu działaniu przechodniów w obu przypadkach nie doszło do nieszczęścia.

Sylwestrowe oferty “widmo” w internecie »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie oto
Święta w zaśnieżonych górach, sylwester na nartach, lub snowboardzie, a potem lampka wina przy kominku... To marzenie nie jednej osoby, która planuje spędzić święta i sylwestra poza domem. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Nyskie panie walczyły »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie um
Jutro o godz. 18.00 rozpoczną się ostatnie zajęcia bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet z gminy Nysa. Zajęcia odbywać się będą w Hali Sportowej Gimnazjum nr 2 w Nysie ul. Bolesława Prusa.

Skocznia narciarska na Stadionie Narodowym? Apoloniusz Tajner jest za »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie Menstream.pl
Skocznia narciarska na stadionie to nie jest zupełnie nowy pomysł, ponieważ takie obiekty budowano już kilkadziesiąt lat temu. Jeśli tylko znajdą się pieniądze, to konkurs skoków na Narodowym mógłby otwierać sezon - uważa Apoloniusz Tajner, szef Polskiego Związku Narciarskiego.

PE promuje katastroficzny obraz gazu łupkowego  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie oto
- Przyjmując takie dokumenty zwracamy się przeciwko zmianie energetycznej, przeciwko bezpieczeństwu dostaw, w końcu przeciwko konkurencyjnym cenom. Z tego powodu Konserwatyści i Reformatorzy nie mogą udzielić poparcia temu sprawozdaniu w aktualnym kształcie - mówił w Strasburgu poseł PiS do PE Konrad Szymański w debacie o gazie łupkowym.

Pierwsza sesja nyskich seniorów »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
Przed nyskimi seniorami inauguracyjna sesja Rady Seniorów. Jutro o godz. 10.00 spotkają się w sali sesyjnej Rady Miejskiej w Nysie. W trakcie obrad wybrani zostaną przewodniczący, wiceprzewodniczący oraz sekretarz Rady.
Zdjęć: 2  

Możesz uratować Baronika »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie Aleksandra Czechowska
Nasza walka o życie zwierząt jest czasami bardzo trudna, nie śpimy po nocach, czuwamy nad chorymi zwierzątkami, kosztuje nas to wiele wyrzeczeń wygodnego życia, jeździmy na interwencje do krzywdzonych zwierząt, zabieramy z ulicy potrącone, często nie obywa się bez łez... ale warto.
Zdjęć: 3  

Samołyk w ostrej trasie »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie js
Nowy album Janka Samołyka został nagrany wspólnie z zespołem, który towarzyszy wrocławianinowi na scenie. Po dwóch koncertach zorganizowanych z okazji premiery krążka, nadchodzi czas na całą trasę koncertową.
Zdjęć: 1  

Burmistrz o demokracji i strategii rozwoju »
Tekst opublikowany 2012-11-19, opracowanie um
Wywiad z burmistrz Nysy Jolantą Barską na temat bieżących spraw w gminie.
Zdjęć: 1  

Polecamy bloga »
Tekst opublikowany 2012-11-17, opracowanie WWW.mapaprzemian.blog.pl
Karolina Nowak jest uczennicą gimnazjum nr 2. Bierze udział w ogólnopolskim konkursie ,,Interaktywna mapa przemian”, w ramach którego prowadzi blog, na którym pokazuje, jak zmieniła się nasze miasto korzystając ze środków unijnych.
Zdjęć: 1  

Procesja przy świecach »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie um
Blisko sto osób ze świecami przeszło ulicami Nysy, odcinkiem szlaku bł. Marii Luizy Merkert z Nysy, założycieli Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, której wspomnienie przypadało na dzień 14 listopada.
Zdjęć: 7  

Wesołe jest życie… seniora »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie um
Sporym zainteresowaniem mieszkańców miasta cieszył się Dzień Otwarty w Dziennym Domu Pobytu. Seniorzy mogli m.in. poznać historię Domu oraz jego działalność, uczestniczyć w zajęciach, skontrolować ciśnienie krwi lub skorzystać z komputerowego badania wzroku.
Zdjęć: 16  

Kogo można przelecieć z marszu - wg. aktora Jana Nowickiego »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie MenStream.pl
Twierdzi, że aktorstwo Polsce przestało istnieć, gdy złotówka nabrała wartości. - Idiociejmy i to jest proces nieuchronny - konstatuje Jan Nowicki i podkreśla, że dawniej aktorzy poświęcali dużo więcej czasu na przygotowanie roli filmowej. Teraz jak zauważa, młodsi koledzy wchodzą w role z marszu - po spektaklu w teatrze pędzą do kabaretu, potem na zdjęcia na planie filmowym. - A z marszu to można przelecieć sąsiadkę, a nie zagrać Wołodyjowskiego tak, jak Tadeusz Łomnicki - kwituje.

Policjanci w korfantowskim gimnazjum »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie pol
Młodzież gimnazjalna w Korfantowie dowiedziała się co to jest czyn karalny i demoralizacja oraz w jaki sposób postępować, aby nie popaść w konflikt z prawem.
Zdjęć: 2  

Dary dla polskiej szkoły na Ukrainie »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie um
Sprzęt elektroniczny, książki, przybory szkolne, materiały piśmiennicze, plansze i gry dydaktyczne przekazała delegacja z Nysy Polskiej Sobotniej Szkole na Ukrainie. W partnerskiej Kołomyi gościła delegacja z Nysy.
Zdjęć: 13  

W końcu po europejsku na sudeckich stokach »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie rtr
Podczas gdy narciarze i snowboardziści przygotowują sprzęt do zbliżającej się zimy, właściciele ośrodków pracują nad uatrakcyjnieniem oferty. Ostatnim efektem ich starań jest program SudetySKI. Karnet, który pozwala skorzystać z trzech najważniejszych ośrodków narciarskich Sudetów jest już dostępny.

Nastaje mgła »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rr
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed silną mgłą...

Gospodarka słabnie, firmy upadają »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Od czterech lat rośnie liczba upadających w Polsce firm. W tym roku może przekroczyć 900, czyli wzrost o ponad jedną czwartą, w porównaniu do 2011 roku. Z jeszcze większym nasileniem tego zjawiska będziemy mieć do czynienia w przyszłym roku.

Oto skład Rady Młodzieżowej »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie um
Wybrani w wyborach uczniowie nyskich szkół, uczestniczyli w inauguracyjnej I sesji Rady Młodzieżowej. Ze swojego grona wybrali, przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących.

Oświadczenie wrocławskiej PO »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rtr
W nawiązaniu do artykułu „Huskowski: Nie mamy szans z Dutkiewiczem”, który ukazał się w Gazecie Wrocławskiej (Polska The Times) 09.11.2012r., informujemy:

Rowery trafią na licytację »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie sp
Nyskie Starostwo Powiatowe skierowało wniosek do Sądu Rejonowego w Nysie o stwierdzenie likwidacji niepodjętego depozytu i jego przejście na rzecz Skarbu Państwa

Most na finiszu »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie sp
Jutro przywrócony zostanie jednostronny ruch na moście. Trwa montaż balustrad od strony górnej wody rzeki.

Lance Armstrong został pogrzebany żywcem – mówi Bartosz Huzarski  »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie MenStream.pl
Uważa, że afera Armstronga to strzał w kolano i umacnianie przekonania, że kolarstwo to najbardziej wspomagany sport na świecie. Podkreśla również, że Ameryka zabiła swoją największą gwiazdę i to bez żadnego dowodu. Bartosz Huzarski broni kolarza wszechczasów i opowiada jak doping zniszczył wizerunek tej dyscypliny.

Uczeń z ZSE powalczy o finał »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie rtr
Znane są już wyniki pierwszego etapu, V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 732 z ponad 7 tys. uczniów, którzy podjęli tegoroczne wyzwanie zmierzy się w etapie okręgowym, który wyłoni ścisłe grono finalistów. Wśród nich znalazł się Sebastian Budzik reprezentujący Zespół Szkół Ekonomicznych

Fundusze zmieniają Dolny Śląsk »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie umwd
Dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu od 2007 roku na Dolny Śląsk trafiło prawie 1,2 mld euro, czyli niemal 5 mld złotych. O inwestycjach, jakie udało się dzięki nim zrealizować rozmawiano dziś podczas konferencji „Eurofundusze na Dolnym Śląsku”.
Zdjęć: 3  

Ostre starcie w Radzie Miejskiej  »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie um
Podczas ostatniej sesji Rady, dwie nyskie organizacje gospodarcze miały przedstawić swoje stanowisko w sprawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Nysa. Rada wykreśliła jednak ten punkt z porządku obrad. Radni ostro spierali się o sens i tryb zwoływania nadzwyczajnej sesji.

PWSZ wesprze przedsiębiorców. Naukowo »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie pwsz
W województwie opolskim ponad 90 proc. firm potwierdza potrzebę posiadania wiedzy na temat innowacji, przy czym jedynie 30 proc. firm deklaruje współpracę z jednostkami tego sektora. W odpowiedzi na te niepokojące dane Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa opracowała i rozpoczęła realizację dwóch nowych projektów. Ich celem jest wzmocnienie współpracy pomiędzy sferą nauki, a przedsiębiorstwami.

3,5 promila i autostradą pod prąd! »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie pol
Policjanci na autostradzie A4 zatrzymali jadącego „pod prąd” nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.
Zdjęć: 1  

Grozi nam islamski potop? »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie MenStream.pl
Na szerokie wody wypłynął dzięki scenariuszowi do filmu 300 mil do nieba, w którym dwóch chłopców ukrytych w podwoziu ciężarówki uciekało z PRL. Dziś Cezary Harasimowicz nie ma nic przeciwko dalszej emigracji i szukaniu sobie lepszego miejsca do życia niż Polska. Choć jest potomkiem polskich Tatarów, przestrzega emigrantów przed islamem w radykalnym wydaniu, który - jego zdaniem - ma na Zachodzie dobre warunki do rozwoju.

Rocznicowa sztafeta pływacka - wyniki »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie nor/um
W Krytej Pływalni w Nysie odbyły się po raz pierwszy „Sztafetowe Zawody Pływackie” z okazji 94-tej Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Ćwierć wieku za fałszerstwa i skimming? »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie pol
Nawet do 25 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym przez policjantów z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu za fałszowanie kart płatniczych i posługiwanie się nimi podczas transakcji dokonywanych w sklepach.
Zdjęć: 3  

Przyjaciele z Kołomyi »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie um
Na zaproszenie Rady Miejskiej w Nysie gościli przedstawiciele władz miasta partnerskiego Kołomyi z zastępcą burmistrza Tarasem Javorskim oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Jarosławem Goszijem na czele.

Pątnicy na Drodze św. Jakuba »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Anna Janczara/ Punkt CAMINO Nysa
Ponad 150 osób wzięło udział w przejściach kilkunastoma polskimi odcinkami Drogi św. Jakuba, które miały miejsce w ostatnią sobotę. Pątnicy chcieli w ten sposób przypomnieć 30-tą rocznicę ogłoszenia w Santiago de Compostela przez Jana Pawła II „Aktu Europejskiego” oraz 25-tą rocznicę uznania Drogi św. Jakuba za pierwszy Europejski Szlak Kulturowy. Grupa sympatyków Camino de Santiago przebywała także w Santiago, a w Głuchołazach odsłonięta została figura Apostoła pielgrzymów.

Jutro sesja młodzieżowa »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie um
Inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady w Nysie rozpocznie się o godz. 14. W składzie MR, będzie 20 radnych, którzy zostali wybrani po 2 przedstawicieli ze szkół gimnazjalnych i średnich z terenu Nysy.

Zawalczmy o żużlową Spartę! »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Bartek Czekański
Hej Drodzy Wrocławscy Kibice Żużla! Co jest z Wami? Dlaczego nie podejmujecie walki o swoją ukochaną Spartę?! I to mają być wojownicy Sparty? Właśnie miasto ustala budżet na 2013 rok i raczej nie widzi możliwości żadnej pomocy dla żużlowego WTS-u. Brakuje dobrej woli. A Wy śpicie? Czyżby na placu boju został już tylko stary, wyboksowany Czekański? Kochani, razem i osobno piszcie mejle, petycje i protesty do prezydenta Rafała Dutkiewicza, do Ratusza, do Rady Miejskiej, do poszczególnych radnych, wreszcie do mediów, które zresztą akurat żużlowi są na ogół życzliwe. Spartanie do boju!

Sukces gospodyń z Kępnicy »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie um
Koło Gospodyń Wiejskich w Kępnicy uczestniczyło w II edycji Opolskiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w 2012 roku, który organizował Opolski Związek Rolników i Organizacji Społecznych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego.

W kopalni, w siodle, na safari - nietypowe pomysły na Sylwestra »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie AB
Sylwester zbliża się wielkimi krokami, a nie każdy z nas podjął decyzję o tym gdzie i jak go spędzić. W zależności od upodobań, możemy wybierać pośród setek propozycji standardowych bali lub dedykowanych imprez takich jak: sylwester dla singli, studentów, zakochanych czy rodzin z dziećmi.

Udusił 8 - miesięcznego psa  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie pol
Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę, który ze szczególnym okrucieństwem zabił 8 - miesięcznego pieska swojej konkubiny. Sprawca udusił zwierzę.

Demokracja jest dla wszystkich? – nyska debata »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie um
„Czy demokracja jest dla wszystkich” to temat debaty publicznej z udziałem polityków i uczniów w ramach Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej, która odbyła się w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Nysie.

Wrocławskie lotnisko najlepsze w Polsce  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie ret
Podróżni zdecydowali, że to Port Lotniczy Wrocław zasłużył na prestiżowy tytuł Lotniska Przyjaznego Pasażerowi 2012. W tegorocznym plebiscycie portalu pasażer.com wrocławskie lotnisko wyprzedziło wszystkie pozostałe porty lotnicze.

Zaproszenie dla mam  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie kmn
Zabawa z maluszkami w „Kulkolandzie” oraz „Sekrety etykiety” to spotkaniowe propozycje Klubu Mamuśki na listopad. Zapraszamy jak zawsze mamy z maluszkami oraz same mamy na spotkania w mamusiowym klimacie. Zapisy już trwają.

Co dalej z Chinami? »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Chiny przestały już być "najtańszą fabryką świata". Nowe władze Kraju Środka będą musiały zachęcić rodaków do tego, by wreszcie zaczęli wydawać swoje gigantyczne oszczędności. To przede wszystkim szansa dla eksporterów, którzy walczą o przetrwanie w czasie recesji w Europie.

Wieczór patriotyczny w Carolinum »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie um
Mieszkańcy gminy mogli uczestniczyć w koncercie patriotycznym zorganizowanym w barokowej auli Carolinum.

Obchody Święta Niepodległości  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie um
11 listopada odbyły się w Nysie uroczystości z okazji Święta Niepodległości. W Bazylice św. Jakuba odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny, pod pomnikiem Patriotom Polskim złożono wieńce oraz kwiaty, odbył się też koncert patriotyczny w auli Carolinum.

Przyjadą łowcy głów »
Tekst opublikowany 2012-11-11, opracowanie rt
Mobilne biuro rekrutacji rozpoczyna kolejny etap swojej podróży po Polsce. Tym razem oferty pracy w Niemczech, Belgii i Francji przyjadą do mieszkańców Nysy, Brzegu i Oławy.

Największa biało-czerwona w kraju? »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie rt
W niedzielę, 11 listopada, Stadion Wrocław zamieni się w największą w Polsce flagę biało – czerwoną.

Międzypokoleniowa wystawa - wyniki konkursu »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie um
Otwarcie pokonkursowej wystawy prac plastycznych "Dialog międzypokoleniowy" w ramach odbywającego się Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej 2012.

Dodatkowy dzień wolny – za 11 listopada? »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie rt
Czy w zamian za przypadający w niedzielę 11 listopada możemy odebrać dodatkowy dzień wolny? Niejasności z tym związane wyjaśnia Bożena Ryszka, prawnik w TGC Corporate Lawyers.

Program obchodów 94 rocznicy odzyskania niepodległości »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie um
11 listopada odbędą się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zaplanowano też imprezy kulturalne i sportowe.

Studenci do podstawówek »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie r
Blisko stu studentów filologii angielskiej i germańskiej będzie uczyć się zawodu w nyskich gimnazjach i podstawówkach. Przyszli nauczyciele zdobędą wiedzę dotyczącą m.in. planowania, prowadzenia i dokumentowania lekcji, a także nauczą się analizy pracy własnej i uczniów.

Metoda „na wnuczka” ciągle popularna »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie pol
Wczoraj do mieszkanki Głuchołaz zadzwonił mężczyzna podający się za jej bratanka. Oszust pod pretekstem pilnej pożyczki usiłował wyłudzić od starszej kobiety 7 500 złotych. Kilka dni wcześniej, próbował oszukać także dwie inne mieszkanki Głuchołaz. Do podobnych zdarzeń doszło w Namysłowie i Brzegu

Ciężki wypadek na trasie Sowin-Korfantów »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie pol
Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze mogło być przyczyną zdarzenia drogowego na trasie Sowin – Korfantów. W wyniku zdarzenia kierujący, mieszkaniec powiatu ostrowskiego trafił do szpitala w Nysie.

Uroczyste ślubowanie policjantów  »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie pol
W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Policji. Szeregi dolnośląskiego garnizonu zasiliło kolejnych 77 policjantów i policjantek. W tym roku do służby na Dolnym Śląsku wstąpiło 326 funkcjonariuszy.
Zdjęć: 5  

Oni mogą pomóc »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie rt
Fundacja ITAKA-Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych realizuje projekt pn. „Działania prewencyjne i informacyjne związane z prowadzeniem telefonu interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci -116 000”. Połączenie jest bezpłatne i całodobowe.

O demokracji w Carolinum »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie um
W ramach Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej odbyła się konferencja na temat Rady Europy z udziałem dr Rafała Riedla z Instytutu Politologii Uniwersytetu Opolskiego.

Kanał HBO odkodowany! »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie r
W niedzielę, 11 listopada HBO odkoduje sygnał. Na ten dzień przygotowana została oferta z szeregiem najnowszych produkcji HBO oraz nagrodzonym Oscarem filmem „Żelazna dama”, przedstawiającym historię życia byłej premier Margaret Thatcher.

Coraz więcej latamy »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie red
W październiku wrocławskie lotnisko zanotowało wzrosty we wszystkich sektorach ruchu. Z połączeń krajowych skorzystało o 19,5 proc. więcej podróżnych, z kolei w ruchu międzynarodowym, w segmencie przewoźników sieciowych (m.in. PLL LOT, Lufthansa, SAS, Eurolot) odprawiono prawie 14% pasażerów więcej niż przed rokiem.

Socjalista Obama na drugą kadencję »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie Jacek Gratkiewicz, Money.pl
- Amerykanie są bardziej prawicowi niż Europejczycy, a zafundowali sobie lewicowego prezydenta - mówi o Baracku Obamie Marcin Zaborowski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Seniorzy mogą ćwiczyć »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie um
Urządzenia do ćwiczeń w parku przy Al. Lompy, już do dyspozycji seniorów. O miejsce rekreacyjne mieszkańcy zabiegali podczas uroczystej sesji Rady Seniorów w listopadzie 2011 r.

Profesjonalni policjanci »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie pol
Na ręce Komendanta Powiatowego w Nysie wpłynęły podziękowania dla policjantów z Komisariatu Policji w Paczkowie.

Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie um
Spotkaniem z przedstawicielem Rzecznika Praw Obywatelskich, Barbarą Imiołczyk, rozpoczął się w Nysie, Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej – projekt Rady Europy. Wczoraj - w ramach dni otwartych - Urząd Miejski w Nysie odwiedziły pierwsze grupy młodzieży.

Lepiej żeby wygrał Romney? »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie Arkadiusz Droździel, Money.pl
Tym, czym Barack Obama zniechęcił do siebie inwestorów, było przede wszystkim przeforsowanie w 2010 roku reformy, która gwarantuje Amerykanom powszechne ubezpieczenie zdrowotne.

Sąsiedzi? Muzycy i kochankowie niemile widziani! »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie rr
Nie chcemy mieć za ścianą muzyka i pary głośno uprawiającej miłość – wynika z badania serwisu Tablica.pl, wykonanego przez TNS Polska.

„Znicz” podsumowany – 160 mandatów, 9 pijanych kierowców »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie pol
W ciągu minionego długiego weekendu i dniu Wszystkich Świętych, na drogach powiatu nyskiego doszło do jednego wypadku. W wyniku prowadzonych działań, w ramach akcji ZNICZ 2012, policjanci skontrolowali przeszło 500 pojazdów. Podczas prowadzonych kontroli ujawnili i zatrzymali 9 nietrzeźwych kierujących. W rejonie cmentarzy nie odnotowano poważniejszych zdarzeń.

Gdzie się podziały 4 miliony ubezpieczonych Polaków? »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie PPOZ
- Polacy ubezpieczeni czy nieubezpieczeni? – ja tego nie wiem. Wiem za to, że nie ma ich w CWU (Centralny Wykaz Ubezpieczonych) – więc za nich nie zapłacę – tak o prawie 4 milionach Polaków wypowiedziała się obecna prezes NFZ Agnieszka Pachciarz podczas spotkania z lekarzami rodzinnymi z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia w sprawie systemu, który razem z nową ustawą ma obowiązywać od 1 stycznia.

Groźny wypadek »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie pol
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce na drodze krajowej 46, na odcinku Stary Paczków – Ścibórz.

Gospodarka – nadchodzi „masakra”? »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie Andrzej Zwoliński
Według najgorszych przewidywań ekspertów armia bezrobotnych w Polsce może powiększyć się nawet o 400 tysięcy osób.

Z sesji rady: remont tamy, nowy podział gminy na okręgi »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie um
Podczas XXIV sesji Rady Miejskiej w Nysie, radni poznali obecny stan realizacji przebudowy rzeki oraz modernizacji zbiornika retencyjnego, podjęli także uchwałę o nowym podziale okręgów wyborczych w gminie.

Na co mogą liczyć nyscy przedsiębiorcy »
Tekst opublikowany 2012-11-04, opracowanie um
O możliwościach inwestycyjnych w gminie Nysa oraz zachętach i ulgach dla inwestorów, dyskutowano na spotkaniu burmistrz Nysy Jolanty Barskiej z nyskimi przedsiębiorcami.

Kolejny studzienkarz namierzony »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie pol
Nyscy policjanci ustalili podejrzanego o kradzież dwóch żeliwnych włazów kanalizacyjnych. Jest to kolejna tego rodzaju sprawa. Podejrzany usłyszał już zarzut kradzieży grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Złodziej zatrzymany - astra odzyskana »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie pol
Paczkowscy policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież pojazdu z posesji przy ul. Wrocławskiej w Paczkowie. W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy działań już następnego dnia pojazd odzyskano. Podejrzanemu za ten czyn grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Największe centrum handlowe w kraju »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie AJ-J/JK
W gminie Kobierzyce powstaje największe centrum handlowe w Polsce.

Tydzień Demokracji Lokalnej »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie um
W dniach 5-9 listopada pod hasłem "Prawa człowieka dla lepszej integracji wspólnot lokalnych", odbędzie się w Nysie Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej. Projekt realizowany jest przez Radę Europy.

Nyskie Zaduszki »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie Kazimierz Staszków
1 listopada dla większości z nas jest dniem wspominania Wszystkich, którzy od nas odeszli - dniem, w którym zastanawiamy się nad sensem i istotą życia. W tym dniu odwiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół oraz znajomych, na koniec zapalamy świeczkę wszystkim, których historia rozrzuciła po całym niemal świecie.

Dzisiaj
Środa 4 października 2023
Imieniny
Edwina, Rosławy, Rozalii

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl