Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 45 informacji. Wszystkie poniżej.

Uwaga na „cyfrowych monterów” »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie pol
Podał się za montera telewizji cyfrowej i wszedł do mieszkania starszej kobiety pod pretekstem konieczności dokonania modyfikacji w odbiorniku telewizyjnym. Za usługę zażądał stu złotych. Zabrał jednak o wiele więcej. 92-latka straciła blisko 6 tysięcy złotych.

Czas seniorów »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie pwsz
Współpracę ze swoimi partnerami w Czechach nawiązali już opolscy samorządowcy i biznesmeni, teraz przyszedł czas na seniorów z terenu pogranicza polsko-czeskiego.

Jakub Kryś – nasz „Prymus Opolszczyzny” »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie rr
Zarząd Województwa Opolskiego przyznał doroczne Nagrody i Stypendia Marszałka Województwa Opolskiego w dziedzinie edukacji. Wśród nagrodzonych znalazł się absolwent Gimnazjum nr 2 im. Karpatczyków w Nysie - Jakub Kryś.

Nyska fizyka doceniona »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie rr
Zarząd Województwa Opolskiego przyznał doroczne Nagrody i Stypendia Marszałka Województwa Opolskiego w dziedzinie edukacji. Nagrody zostały wręczone podczas Regionalnego Święta Edukacji. Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji otrzymał mgr Lech Głazunow - nauczyciel fizyki i informatyki w Gimnazjum nr 2 im. Karpatczyków w Nysie.

Stowarzyszenie CAZ uczyło ratować życie »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie caz
W Nysie odbyło się bezpłatne szkolenie „Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej” dla osób zainteresowanych z powiatu nyskiego, bezrobotnych, zagrożonych zwolnieniem z pracy, wolontariuszy.

Mistrzowie walk w akcji »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie CP/Fot. Waldemar Moroziński
XII Międzynarodowe Seminarium Sztuk Walki odbyło się na terenie Gimnazjum nr 2 i Zakładu Karnego w Nysie.

Ostrzejsze normy - co dalej z odpadami? »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie um
Na temat Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, nowych zapisów ustawy dotyczących gospodarki odpadami oraz funkcjonowania RCGO w Domaszkowicach, rozmawiano podczas spotkania w Urzędzie Miejskim w Nysie.

Nyska psina najlepsza! »
Tekst opublikowany 2012-10-25, opracowanie pol
Foksterierka o imieniu Baszta została najlepszym psem podczas rozgrywanych wczoraj we Wrocławiu Kynologicznych Zawodów Przewodników Psów Służbowych do Wyszukiwania Zapachu Narkotyków.

Pięć złotych par! »
Tekst opublikowany 2012-10-25, opracowanie um
W Urzędzie Stanu Cywilnego w Nysie odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 50 - lecia pożycia małżeńskiego pięciu dostojnych par.

Ktoś kradł, ktoś kupował, kto jeszcze wpadnie? »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie pol
Funkcjonariusze KPP w Nysie ustalili sprawcę kradzieży kratek kanalizacyjnych. 19- letni mieszkaniec Nysy kradł metalowe elementy na terenie miasta, a następnie sprzedawał je w punktach skupu złomu. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzień Papieski »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie um
22 października – w dzień wspomnienia liturgicznego bł. Jana Pawła II – młodzież szkolna z Diecezjalnego Gimnazjum i Liceum Humanistycznego zaprezentowała montaż słowno-muzyczny oparty na tekstach Jana Pawła II. Wcześniej odprawiona została msza św. w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła.

Nysa ma Radę Seniorów »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie um
Chcą być aktywni, włączać się w życie miasta i podpowiadać jak rozwiązywać trudne problemy, mowa radnych Rady Seniorów w Nysie. Wyboru radnych dokonano 18 października. Pierwsza sesja Rady Seniorów już w listopadzie.

SP nr 1 Mistrzem Województwa! »
Tekst opublikowany 2012-10-22, opracowanie Jacek Ryszewski
W ośrodku Anpol w Starym Oleśnie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych powiat nyski reprezentowały zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie, wicemistrzynie województwa z poprzedniego roku szkolnego.

Innowacyjne inwestycje w Nysie »
Tekst opublikowany 2012-10-22, opracowanie um
Rozmowa z burmistrz Jolanta Barską o bieżących sprawach w Gminie Nysa.

Statuetki poetyckiego „Orzecha” przyznane »
Tekst opublikowany 2012-10-22, opracowanie um
Finał VI edycji Turnieju Poetyckiego "Orzech" im. Jerzego Kozarzewskiego, odbył się 20 października w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Witolda Lutosławskiego w Nysie. Podczas gali wystąpiła m.in. Irena Jun, aktorka Teatru Studio w Warszawie.

Zmarł Josef Paul Rock »
Tekst opublikowany 2012-10-19, opracowanie um
W dniu 20 października o godz. 10:30 w nyskiej Bazylice odprawiona zostanie msza św. w intencji zmarłego Josefa Paula Rocka. Po mszy odbędzie się pogrzeb na Cmentarzu Jerozolimskim w Nysie.

Nysa świeci jakubowym przykładem  »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie um
Doświadczenia związane z utworzeniem Nyskiej Drogi św. Jakuba oraz inicjatywy w ramach współpracy z Cammini d’Europa, mogli poznać uczestnicy Międzynarodowej Konferencji Naukowej, Szlaki Kulturowe na Polsko – Czeskim Pograniczu podczas spotkania w Nysie.

Biegacze z Nysy najlepsi wśród miast partnerskich »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie um
14 października rozegrano sztafetowy bieg EKIDEN organizowany przez nasze partnerskie miasto Taverny. W zawodach wzięli także udział biegacze z Nysy zajmując I miejsce w kategorii miast partnerskich.

Turniej 318 wierszy »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie um
Finał VI edycji Turnieju Poetyckiego "Orzech" im. Jerzego Kozarzewskiego, odbędzie się w dniu 20 października 2012 r. o godz. 18.30 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Witolda Lutosławskiego w Nysie.

Ta ostatnia droga »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie um
Zakończono budowę drogi w ul. Piotra Skargi w Nysie. Była to ostatnia droga gruntowa w tym rejonie dzielnicy Średnia Wieś. Gmina Nysa sfinansowała wymianę nawierzchni jezdni, chodników, parkingów oraz montaż oświetlenia ulicznego.

Masowy wypadek na fortach »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie pwsz
Do niecodziennej sytuacji doszło w poniedziałek, 15 października, w Nysie. Tamtejsze służby mundurowe otrzymały informację o transakcji między handlarzami materiałami wybuchowymi. Podczas próby zatrzymania członków grup przestępczych doszło do strzelaniny oraz niekontrolowanego wybuchu środków pirotechnicznych. Dziesięć osób zostało rannych.

Policja w paczkowskich szkołach »
Tekst opublikowany 2012-10-15, opracowanie pol
Bezpieczeństwo dzieci jest jednym z tematów poruszanych podczas spotkań w szkołach i przedszkolach. Takie spotkania odbyły się ostatnio w Paczkowie i Skoroszycach.

Możesz to zobaczyć na własne oczy… »
Tekst opublikowany 2012-10-14, opracowanie pwsz
Służby mundurowe otrzymały informację o transakcji między handlarzami materiałami wybuchowymi w Nysie. Podczas próby zatrzymania członków grup przestępczych dochodzi do strzelaniny oraz wybuchu środków pirotechnicznych.Rannych zostaje dziesięć osób…

Obchody Dnia Nauczyciela »
Tekst opublikowany 2012-10-12, opracowanie um
Uroczyste przemówienia, dyplomy, kwiaty, ciepłe słowa, śpiew, muzyka, zabawa - wszystko to miało miejsce podczas gminnych obchodów Święta Edukacji Narodowej w sali konferencyjnej Collegium Atrium PWSZ w Nysie.

Złodzieje zatrzymani »
Tekst opublikowany 2012-10-12, opracowanie pol
Nyscy kryminalni ustalili dwóch mężczyzn podejrzanych między innymi o kradzieże części samochodowych. 19 i 20-latek usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Cuchnące odpady pod kontrolą »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie um
Po informacjach od mieszkańców Dolnej Wsi o uciążliwościach odorowych w rejonie jednej z firm komunalnych, służby miasta i powiatu podjęły działania związane z nielegalnym składowaniem odpadów przy ul. Morcinka w Nysie.

Więźniowie grabią z uczniami »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie um
Do końca października trwać będzie jesienna akcja grabienia liści z poczwarkami szrotówka kasztanowcowiaczka.

Krwawa akcja »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie um
Akcja honorowego dawstwa krwi odbyła się przed Urzędem Miejskim w Nysie.

Kolejne wyróżnienie dla gminy »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie um
W Karpaczu odbyła się gala, podczas której przedstawiciele samorządów odebrali nagrody za działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Wśród wyróżnionych samorządów znalazła się Nysa.

Więźniowie będą grabić… poczwarki »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie um
W ramach ogólnopolskiej akcji „Pomóżmy Kasztanowcom" 11 października odbędzie się w Nysie, jesienna akcja grabienia liści z poczwarkami szrotówka kasztanowcowiaczka. W akcji wezmą udział uczniowie szkół gimnazjalnych, ale także więźniowie z Zakładu Karnego w Nysie.

Blokada drogi wojewódzkiej »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie um
Blokadę drogi wojewódzkiej nr. 407 zorganizowali mieszkańcy sołectwa Konradowa w gminie Nysa.

Afganistan - relacja naocznego świadka »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie um
Spotkanie z ks. ppłk Jerzym Niedzielskim, kapelanem wojskowym, odbyło się 8 w sali konferencyjnej OPS-u w Nysie.

Przebudowa ul. Krzywoustego wygłosowana »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie um
Najwięcej głosów internautów w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Województwa Opolskiego zdobyła inwestycja gminy Nysa. Na przebudowę ul. Krzywoustego głosowało 34,8 % internautów.

Pogoda słaba, mód przedni »
Tekst opublikowany 2012-10-08, opracowanie um
W niedzielę przy Punkcie Camino przy ul. Brackiej można było nabywać produkty pszczele. Wszystko w ramach Święta Miodu w Nysie.

Proekologiczne inwestycje w Nysie »
Tekst opublikowany 2012-10-08, opracowanie um
Budowa kompostowani, produkcja paliwa alternatywnego, instalacja kogeneracyjna wykorzystująca biogaz do produkcji energii elektrycznej z układem odzysku ciepła – to nowe zadania inwestycyjne, które dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z funduszy UE będą realizowane przez gminną spółkę EKOM na terenie Regionalnego Centrum Gospodarki Odpadami w Domaszkowicach.

Kolejna kamienica odzyskuje blask »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie um
Remont elewacji kamieniczki Wspólnoty Mieszkaniowej 191 na nyskim rynku zbliża się do końca. To obiekt zabytkowy położony tuż przy odnowionym - także w bieżącym roku - Domu Wagi Miejskiej.

MAŁY KATYŃ W MALERZOWICACH WIELKICH? »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie IPN/arch/rr
RUSZYŁY PRACE EKSHUMACYJNE ZWIĄZANE Z POSZUKIWANIAMI MIEJSCA POCHÓWKU PARTYZANTÓW Z ODDZIAŁU NSZ HENRYKA FLAMEGO PS. „BARTEK”.

Święto Miodu i dożynki »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie um
7 października, w niedzielę odbędzie się I Święto Miodu w Nysie oraz dożynki parafialne przy Parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Nysie.

Innowacyjny powiat »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie um
Samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji oraz instytucji, podpisali porozumienie Partnerstwa Lokalnego „Innowacyjny Powiat Nyski" na rzecz rozwoju społeczno - gospodarczego. Gmina Nysa jest jednym z partnerów tego porozumienia.

Perły Nysy 2012 - przyznane »
Tekst opublikowany 2012-10-02, opracowanie Foto: Paweł Maluśki i Urząd Miejski w Nysie
W nyskim Muzeum odbyła się Gala rozstrzygnięcia III Edycji Nyskiego Konkursu Architektonicznego "Perły Nysy 2012".

Śmierć w omedze »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie pol
Nyscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, który miał miejsce na trasie Spiny-Biechów.

Dwa medale Karoliny Nowak  »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie rr
Zawodniczka Jana Satory stała się gwiazdą dystansów płotkarskich na Mistrzostwach Polski Młodzików rozgrywanych w Słubicach 29-30 września.

Elżbietanki z różnych kontynentów w Nysie »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie um
Kardynał Zenon Grocholewski przewodniczył Mszy św. w dniu 30 września w Bazylice Mniejszej w Nysie. Było to podsumowanie obchodów 170 – lecia Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety i 5. rocznicy beatyfikacji Marii Luizy Merkert. Na koniec wystąpiła Arka Noego.

41 zagranicznych studentów w Nysie »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie pwsz
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie staje się coraz bardziej popularna wśród studentów z zagranicy. Od października naukę w nyskiej Alma Mater rozpocznie 41 obcokrajowców.

Radni o przebudowie rzeki  »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie um
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni wysłuchali informacji na temat przebiegu robót związanych z przebudową koryta rzeki Nysy Kłodzkiej, przyjęli informację o realizacji budżetu za I półrocze oraz pozytywnie ocenili działalność Gminnego Zarządu Oświaty.

Dzisiaj
Poniedziałek 4 grudnia 2023
Imieniny
Barbary, Hieronima, Krystiana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl