Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 26 informacji. Wszystkie poniżej.

Sensacyjne odkrycie »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie red.
Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego poinformowali o wielkim odkryciu w Jaskinie Niedźwiedziej w Kletnie
Zdjęć: 5  

Gimnazjum jeździ z głową »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
W lutym tego roku Gimnazjum nr 1 zgłosiło chęć udziału w programie pod nazwą ”Jeżdżę z głową” dotyczącym poprawy bezpieczeństwa i kultury na drodze wśród kierowców, rowerzystów i pieszych. Szkoła została zakwalifikowana do akcji jako jedna ze 100 szkół z całej Polski. Partnerem programu jest Fundacja BGŻ – banku, który od lat wspiera zarówno czynnie zawodowych kolarzy, jak i rowerzystów amatorów.

Dzieci jadą za darmo »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
1 czerwca najmłodsi podróżni pojadą pociągami PKP Intercity bezpłatnie. Dodatkowo, dla swoich najmłodszych pasażerów przewoźnik przygotował dwie książeczki, które nie tylko 1 czerwca umilą podróż.
Zdjęć: 1  

Ruszyła nyska liga „Orlik Polska” »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie ape
19 maja wystartowały regionalne rozgrywki w ramach ogólnopolskiego programu Orlik Polska.

Rynek pełen zabawy »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie red.
Rynek w Nysie ma tętnić życiem podobnie jak to się dzieje w większości miast w Polsce i Europie. W dniach 25-27 maja 2012r. odbędą się Dni Nysy 2012r.

Co tam w polityce ... »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
Rozmowa z burmistrz Jolantą Barską na temat bieżącej polityki władz gminy.

Na Byle Czym »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
27 maja podczas obchodów Dni Nysy odbędzie się I Nyski Wyścig Na Byle Czym. Zapisy już trwają.

Międzynarodowa symulacja »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie KPP
Policjanci garnizonu opolskiego uczestniczyli w międzynarodowych ćwiczeniach symulacyjno-terenowych w zakresie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt w Jarnołtówku. W ćwiczeniach uczestniczyli przedstawiciele wojewódzkich i powiatowych inspektoratów weterynarii, przedstawiciele służb weterynarii z Czech oraz funkcjonariusze Straży Pożarnej.

Policjanci ślubowali »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie KPP
31 funkcjonariuszy rozpoczynających właśnie służbę, uroczycie ślubowało w obecności Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji - nadinspektora Leszka Marca. Ślubowanie to początek zaszczytnej, ale też trudnej i odpowiedzialnej służby w Policji.

Rozmawiali o bezpieczeństwie »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie KPP
Nyscy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Goświnowicach. Funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

Poprawią wizerunek »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
Na temat konkursu architektonicznego przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Architektów Polskich na koncepcję zagospodarowania Rynku w Nysie wraz z terenami przyległymi 11 maja rozmawiano podczas otwartego spotkania w Urzędzie Miejskim w Nysie. Konkurs ogłoszono na zlecenie gminy Nysa.

Przyśpieszenie w sprawie tamy »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
Po apelach Burmistrz Nysy w mediach regionalnych na temat opóźnień zagrażających realizacji remontu zbiornika w Nysie oraz przebudowy rzeki, są już pierwsze efekty. W temat włączyli się opolscy parlamentarzyści, rozstrzygnięto także przetarg na wykonawcę przebudowy rzeki. Do 10 dni ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę remontu zbiornika retencyjnego.

Dobrych koni się nie zmienia »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie Ape
Podokręg Związku Piłki Nożnej w Nysie od lat jest bardzo wysoko oceniany nie tylko na Opolszczyźnie. Swe uznanie w środowisku piłkarskim zawdzięcza m.in. inicjatywom w organizacji różnych form popularyzacji futbolu wśród dzieci i młodzieży oraz prowadzeniu rozgrywek amatorskich drużyn piłkarskich w różnych kategoriach wiekowych.

Z podwórka na stadion »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie Albin Przybyłowski
18 maja na nyskim stadionie miejskim rozegrany został finał powiatowy ogólnopolskiego piłkarskiego turnieju „Z Podwórka na Stadion”.

Stresogenny maj »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie ape
Maj słusznie uchodzi za najpiękniejszy miesiąc roku. W przekonaniu tym utwierdzają ludzkość chociażby takie przysłowia: „ W maju jak w raju” , „ Boże daj, Boże daj aby wiecznie trwał nam maj” oraz „ Wesoło w maju ze słowikiem w gaju”. Bywa jednak, że wbrew tym przysłowiom, ten wiosenny i kapryśny, niczym dorodna panna, miesiąc, przynosi ludzkości nie tylko raptowne zmiany pogody, lecz, co gorsza stresogenne wydarzenia.

Kresowiacy wybrali władze »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie ape
9 maja odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze członków nyskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich.

Spotkanie z rodzicami »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie red.
Odpowiedzialność prawna osób nieletnich była tematem spotkania z rodzicami uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie. Spotkanie prowadziła policjantka z zespołu do spraw nieletnich nyskiej komendy.

Uliczka Medyczna »
Tekst opublikowany 2012-05-18, opracowanie red.
Zapraszamy na Uliczkę Medyczną, organizowaną przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie w ramach Dni Nysy

Wygraj bilety do cyrku »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie red.
Korona to największy cyrk w naszym kraju. Od 1993 r. prezentuje swoim fanom przedstawienia, które nie tylko bawią ,ale także sprawiają, że widz przenosi się w zupełnie inny świat. Przez 20 lat istnienia cyrku ich spektakle obejrzało ponad 10 milionów entuzjastów sztuki cyrkowej. Na arenie przez te wszystkie lata można było zobaczyć ponad 250 artystów, z ponad 40 krajów. Teraz cyrk postanowił odwiedzić także Nysę.

Mówią, że strzeliłem sobie w stopę… »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie ape
Ze Zbigniewem Wandasem – prezesem klubu sportowego Polonia w Nysie rozmawiał Albin Przybyłowski.

Autobusem za darmo? »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie red.
Wywiad z burmistrz Nysy Jolantą Barską na temat bieżących tematów w Gminie Nysa.

Rusza przebudowa  »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie UM
Będzie taniej za przebudowę ul. Chodowieckiego w Nysie istotnej dla przyszłego ograniczenia ruchu w Rynku. Po przeprowadzonym przetargu koszt inwestycji wyniesie 2,7 mln zł. Gmina zaoszczędzi znaczne fundusze ponieważ w budżecie z na ten cel 4 mln zł.

Pieszo i na rowerach »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie UM
5 maja około 50 pielgrzymów wyruszyło Nyską Drogą Św. Jakuba pieszo i na rowerach. Była to inauguracja punktu informacyjnego Cammini d'Europa w Nysie otwartego przy Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

Policjanci o kryzysach »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie KPP
Funkcjonowanie systemu zarządzania kryzysowego na poziomie powiatu i gminy – stan aktualny, perspektywy rozwoju i metody doskonalenia, to temat konferencji, która odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie.

Babu Król w Nysie »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie red.
18 maja w Karczmie Loch (Nysa, Bastion św. Jadwigi, ul. Piastowska 19) odbędzie się jedyny w województwie opolskim koncert Babu Króla.

Wyścig Na Byle Czym »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie red.
27 maja podczas obchodów Dni Nysy odbędzie się I Nyski Wyścig Na Byle Czym. Zapisy już trwają!

Dzisiaj
Piątek 22 września 2023
Imieniny
Maury, Milany, Tomasza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl