Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 120 informacji. Wszystkie poniżej.

Niedoceniany kredyt w rachunku  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Polacy preferują kredyty ratalne. Stosunkowo rzadko korzystają natomiast z kredytów w rachunku. Expander zwraca jednak uwagę na to, że niedoceniany kredyt w koncie jest wygodnym i często tanim sposobem finansowania wydatków konsumpcyjnych.

Te kradzieże to plaga »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie PR (interia.pl)
Wygląda na to, że kiepska sytuacja na rynku pracy i galopujące ceny paliw znajdują już swoje odbicie w policyjnych statystykach.

Ludzie umierają na mrozie  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jacek Bomersbach
Z powodu chłodów przepełnione są schroniska i noclegownie w całym kraju. W ostatnich dniach w noclegowni przy ulicy Małachowskiego we Wrocławiu nocowało ponad 200 osób. Tłok panuje również w ogrzewalni przy ul. Traugutta, która działa od niedawna.

NOR zaprasza na nowe zajęcia dla dzieci »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Pam
Nyski Ośrodek Rekreacji zaprasza wszystkie dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Nysy do uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych promujących aktywny wypoczynek połączonych z warsztatami z zagadnień profilaktyki uzależnień.

Zamieszanie z akcyzą na węgiel »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Marcin Hajdas
Spore zamieszanie w składach opałowych. Za oknem tęgie mrozy i ludzie, którzy opalają swe domy węglem lub koksem, tłumniej odwiedzają punkty sprzedaży tych surowców. Na miejscu spotyka ich jednak niespodzianka – by kupić potrzebny im towar, muszą podać dane do odpowiednich formularzy, które wypełnia sprzedawca. Wszystko po to by być zwolnionym z akcyzy, która nie obowiązuje klientów detalicznych. Choć, jak się okazuje, nie do końca…

Być jak diva... Violetta Villas - wygraj bilety na koncert! »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie Pam
Portal OtoNysa.pl wraz Nyskim Domem Kultury ogłasza konkurs dotyczący Violetty Villas. Nagrodą dla pierwszej osoby, która prześle poprawne odpowiedzi na pytania, będzie bilet na imprezę upamiętniającą tą wspaniałą artystkę- Być jak diva… Violetta Villas. In memoriam.

Znów zagrali dla hospicjum »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie opr. Pam
Stowarzyszenie Ruch Rozwoju Regionu wspólnie z Urzędem Miejskim w Nysie i Starostwem Powiatu Nyskiego zorganizowali Koncert Noworoczny „Klasyka wiedeńska oraz muzyka filmowa Hollywood”. Koncert odbył się w ten weekend, w sobotę.

Kupcy dogadali się z gminą, będzie handel na Racławickiej »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie Pam
Kupcy z targu przy Kolejowej protestowali w ubiegłą środę przeciwko uchwale nyskich radnych wprowadzającej wyższe opłaty za handel w śródmieściu. Przez 40 minut blokowali ruch na rondzie przy ul. Kolejowej, zorganizowali także pikietę pod Urzędem Miasta. Kilkuosobowa delegacja protestujących spotkała się z władzami miasta. Kupcy dostali nowe miejsce pod handel.

Stal Nysa wciąż nie do pokonania »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie Pam
W sobotę w Nysie odbył się mecz STAL AZS PWSZ Nysa kontra MKS MOS Będzin, gospodarze rozgromili gości wynikiem 3:0.

O co chodzi z tym ACTA? »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie Pam
Instytut Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie serdecznie zaprasza w czwartek na wykład otwarty "O co chodzi w konflikcie wokół ACTA?", który wygłosi dr inż. Janusz Dudziak.

Wiwat Babcie i Dziadkowie w Kępnicy »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie opr. Pam
Tydzień temu, w niedzielę, w Świetlicy Wiejskiej w Kępnicy odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przygotowano wiele atrakcji, na tle pięknej scenografii prezentowane były wzruszające wiersze o babci i dziadku w wykonaniu dzieci uczestniczących w półkolonii zimowej.

Red Alert powiadamia o zaginięciach »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie bom
Fundacja osób zaginionych Itaka chce wprowadzić system natychmiastowego rozpowszechniania informacji o zaginięciu dziecka. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych złoży koncepcję jego wdrożenia.

Zderzenie autobusu z dostawczakiem »
Tekst opublikowany 2012-01-27, opracowanie Pam
Niezachowanie bezpiecznej odległości było przyczyną kolizji drogowej na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Krawiecka.

Czy utonęła? »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie bom
Trwają poszukiwania 28-letniej Agnieszki Krawieckiej ze Świdnicy, która w sobotę miała wpaść do fosy. Od kilku dni płetwonurkowie przeczesują fosę w rejonie Podwala. Bez rezultatu.

Ludzie szpikują się truciznami »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Jacek Bomersbach
Do Polski nie dotarł jeszcze krokodyl - silny narkotyk na bazie kodeiny. Produkuje się go za Wschodnią granicą. Po dłuższym zażywaniu powoduje martwicę tkanek. U nas nową używką stał się płyn do czyszczenia części samochodowych. Toksykolodzy biją na alarm.

Znamy nominowanych do statuetki Trytona Nyskiego »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Pam
Wczoraj odbyło się I posiedzenie Kapituły, na którym Burmistrz Jolanta Barska wręczyła jej członkom akty powołania.

Policja ostrzega przed oszustami na wnuczka »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Pam
Nyscy policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób metodą na wnuczka. Wczoraj dyżurny policji dostał kilka zgłoszeń.

Protest nyskich kupców trwa »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Marcin Hajdas, Pam
Kupcy z ,, targu grodkowskiego” protestowali w środowe przedpołudnie przeciwko uchwale nyskich radnych wprowadzającej wyższe opłaty za handel w śródmieściu. Przez 40 minut blokowali ruch na rondzie przy ul. Kolejowej, zorganizowali także pikietę pod Urzędem Miasta. Kilkuosobowa delegacja protestujących spotkała się z władzami miasta.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Protest przeciw cenzurze ACTA »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 4 tysiące osób wzięło udział w proteście przeciwko cenzurze w internecie. Przed urzędem wojewódzkim rozwinęli transparenty z napisami „Nie dla dyktatu UE!” - „Tak dla Wolności!”. Później pochód ruszył na Rynek.

Policjanci podsumowali ubiegły rok »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Pam
W Komendzie Powiatowej Policji w Nysie odbyła się odprawa roczna, podczas której podsumowano wyniki pracy policjantów powiatu nyskiego. W odprawie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji – insp. Tadeusz Kulesza.

Spotkanie z autorką Klątwy karłowatych mnichów  »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Um Nysa
3 lutego o godz. 18.00 w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Wiolettą Zatylną autorką książki pt. "Klątwa karłowatych mnichów".

Mamy nowych strażaków ochotników  »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie opr. Pam
Nysaj wzbogaciła się o 21 nowych pełnoprawnych strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych. Na uwagę zasługuje fakt, iż w szkoleniu brało udział 9 kobiet.

Nyska gmina nominowana do tytułu Super Samorząd »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie opr. Pam
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie wraz z Gminą Nysa znalazła się w gronie 16 nominowanych do tytułu Super Samorząd w ramach akcji "Masz Głos, Masz Wybór" pod honorowym patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Konkurs organizują Fundacja im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów.

Kotlina Kłodzka na biegówkach »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Justyna Wojciechowska, znanenieznane.pl
Jazda na nartach biegowych z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Potencjał i rosnącą popularność tego sportu dostrzegli organizatorzy Biegu Ulicami Miasta w Dusznikach Zdroju.

Kurzy interes, podrożeją jaja »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Marcin Hajdas
Ceny jaj prawdopodobnie wzrosną wkrótce o 30%. Przed Wielkanocą duże sztuki mogą kosztować nawet złotówkę. Wszystko przez to, że polskie fermy od 1 stycznia muszą dostosować warunki chowu klatkowego do wymogów Unii Europejskiej. Podwyżki nie ominą, oczywiście, także nyskich sklepów.

Podwyższone stany rzek »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie bom
Według meteorologów w najbliższym czasie pogoda nie zmieni się. Na Dolnym Śląsku nadal będzie padać deszcz. Może to spowodować podtopienia i wzrost stanów ostrzegawczych na rzekach.

Śmierć przyszła z łazienki  »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jacek Bomersbach
W pierwszych sekundach czad powoduje lekkie zawroty głowy. Po kilkunastu sekundach traci się przytomność. Dalsze przebywanie w pomieszczeniu, gdzie jest duże stężenie tlenku węgla grozi nieodwracalnymi zmianami w mózgu i śmiercią.

Zadbaj o wzrok za kierownicą »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie inplusPR
W czasie zimowych wyjazdów nasze oczy często zmuszone są do wzmożonego wysiłku.

Gdy bankomat nie ''wypluje'' gotówki... »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Zdarza się, że po włożeniu karty do bankomatu i wprowadzeniu PINu nie otrzymujemy pieniędzy. Czasami w maszynie po prostu nie ma już pieniędzy lub wystąpiła usterka techniczna. Lecz może to być sygnał, że ktoś próbuje nas okraść.

Bal karnawałowy w Kępnicy »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Pam
Blisko 80 dzieci bawiło się w niedzielę, 15 stycznia w Świetlicy Wiejskie w Kępnicy na Balu Karnawałowym.

Podstawy zdrowej diety, czyli jak zdrowo jeść »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Marcin Hajdas
U podnóży Himalajów mieszka plemię Hunzów. Długość ich życia to przeciętnie ponad 100 lat, w większości w doskonałym zdrowiu i samopoczuciu. Pracują aktywnie do końca swych dni, a zdarza się, ze 90 letni mężczyźni zostają ojcami. Żyją w nieskażonym, krystalicznie czystym środowisku, nie znają stresu i pośpiechu. Sekretem ich długowieczności jest także zdrowa dieta, zdaniem wielu decydującym.

OPS rozpoczyna przeprowadzkę do nowej siedziby »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie opr. Pam
Od 30 stycznia Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie działał będzie już w nowej siedzibie w zaadoptowanych obiektach przy Gimnazjum nr 2. Rozpoczęto przeprowadzkę do nowych pomieszczeń z placówek przy ul. Bohaterów Warszawy oraz ul. Kościuszki.

Obchodzili 100. rocznicę urodzin noblisty z Nysy  »
Tekst opublikowany 2012-01-23, opracowanie opr. Pam
Z okazji 100. rocznicy urodzin Konrada Emila Blocha w piątek odbyła się konferencja naukowa w PWSZ w Nysie. Złożono także kwiaty pod tablicą pamiątkową w Collegium Medicum.

Zagrają dla nyskiego hospicjum »
Tekst opublikowany 2012-01-23, opracowanie Pam
Stowarzyszenie Ruch Rozwoju Regionu wspólnie z Nyskim Domem Kultury, Urzędem Miejskim w Nysie oraz Starostwem Powiatu Nyskiego zapraszają miłośników muzyki klasycznej w piątek o godz. 18.00 na Koncert Noworoczny „Klasyka wiedeńska oraz muzyka filmowa Hollywood”.

Nyscy urzędnicy Nysa w czołówce Grand Prix Opolszczyzny w Sportach Zimowych  »
Tekst opublikowany 2012-01-23, opracowanie Um Nysa
Wiceburmistrz Nysy Piotr Walach zajął 2 miejsce w kategorii samorządowców podczas „Grand Prix Opolszczyzny w Sportach Zimowych Kouty 2012”. Trzyosobowy zespół naszej gminy uplasował się w ścisłej czołówce zawodów.

Dwa śmiertelne wypadki podczas weekendu »
Tekst opublikowany 2012-01-23, opracowanie Pam
W sobotę około 8:00 rano doszło do tragicznego wypadku w okolicy Sidziny pod Nysą. Śmierć na miejscu poniosła jedna osoba. Natomiast dzień wcześniej w piątek, w Paczkowie zginął rowerzysta.

Irena Jarocka nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-01-21, opracowanie bom
W wieku 66 lat zmarła Irena Jarocka. Artystka od dłuższego czasu chorowała. O jej śmierci poinformował w sobotę menadżer wokalistki.

W tym roku w styczniu mniej bezrobotnych, ale... »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Marcin Hajdas
W porównaniu do stycznia zeszłego roku bezrobocie w powiecie nyskim spadło. Optymistyczne? Niekoniecznie, bo spadek wynosi ,,aż” 0,1 procenta. Stopa bezrobocia to19 % , a osób bez pracy (na dzień 19 stycznia) pozostaje 8770. Początek roku to tradycyjnie zwiększony ruch w ,,pośredniaku” – ludzie wracają z zagranicy, części z nich w grudniu skończyły się czasowe umowy, zimą ciężej także o pracę w budownictwie.

Nasze gadatliwe psy »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Prof. dr hab. Janusz Kuźniewicz
Często można się spotkać ze stwierdzeniem, że nasze psy są mądre, inteligentne i potrafią zrozumieć wszystko, co się do nich mówi. I na swój sposób tak jest.

Zabytkowe urządzenie alarmowe »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Zaledwie kilkanaście nieczynnych urządzeń przywoławczych straży pożarnej stoi jeszcze na ulicach Wrocławia. W latach 60-70 było ich w mieście 160. Urządzenia montowano również w zakładach pracy o podwyższonym ryzyku awarii.

Jedziesz w góry? Nie zapomnij się przygotować »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Natalia Lewicka
Początek roku to gorący sezon dla narciarzy i snowboardzistów. Zanim jednak ruszymy na podbój stoków, pamiętajmy by odpowiednio przygotować ciało i rozsądnie spakować plecak.

Laskarki z Nysy na Mistrzostwach Europy »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie opr. Pam
13-15 stycznia zawodniczki z Nysy wraz z kadrą narodową brały udział w Mistrzostwach Europy, z naszego miasta na mistrzostwa pojechało pięć dziewczyn - Joanna Hawrot kapitan kadry narodowej, Dominika Nowicka bramkarka oraz Aleksandra Bugała, Marlena Rybach i Magdalena Szczurek. Polki zdobyły brązowy medal.

Studenccy kurierzy już pracują »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie opr. Pam
Studenci z PWSZ w Nysie angażowani są przez Urząd Miejski w Nysie do pracy przy roznoszeniu korespondencji. Rekrutacja młodzieży odbywa się przez Biuro Karier i Badania Rynku Pracy PWSZ w Nysie.

Wielki sukces nyskich studentów »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Pam
Koło Naukowe Architektów restART, otrzymało drugą nagrodę w ogólnopolskim konkursie Mistrz Światła, organizowanym w ramach IV edycji Karkonoskiego Festiwalu Światła.

Jest przetarg na remont rzeki »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Pam
Od tygodnia można składać oferty przetargowe na wybór wykonawcy modernizacji zbiornika wodnego w Nysie, a dokładnie jednego z dwóch etapów, czyli remontu koryta rzeki Nysy Kłodzkiej.

Nieznane oblicza znanych miejsc »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie znanenieznane.pl
Ziemia Kłodzka nazywana jest turystycznym hrabstwem Sudetów. Czy jednak piękne krajobrazy i liczne zabytki wystarczą, żeby przyciągać turystów przez następne lata?

Kupcy zablokowali w proteście nyski magistrat »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie Pam
Wczoraj liczna grupa kilkudziesięcu kupców w proteście podwyżek opłat targowych zablokowała nyski magistrat. Każdy z nich pojedynczo składał własny wniosek protestacyjny. To odpowiedź lokalnych kupców na wyższe stawki opłaty targowej w śródmieściu Nysy - poza Targowiskiem Miejskim wprowadzone przez gminę.

Kolizja na Asnyka »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie opr. Pam
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Asnyka. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Utrudnienia w ruchu trwały kilkadziesiąt minut.

Stal Nysa wkrótce w PlusLidze? »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie Marcin Hajdas, Pam
Nyski zespół coraz śmielej zmierza ku wygraniu siatkarskiej I ligi. Po 14 kolejkach jest liderem z przewagą 4 punktów nad drugim w tabeli BBTS Bielsko – Biała, pokonanym w sobotnim meczu. Kibice i działacze coraz śmielej marzą o awansie do PlusLigi, powrocie po latach do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jest tylko jedno ,,ale” – by zagrać w elicie trzeba spełnić kilka warunków organizacyjnych.

Wielki sukces nyskiego Liceum Diecezjalnego »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie Marcin Hajdas
Diecezjalne Liceum Humanistyczne z Nysy zajęło 20 miejsce w rankingu ,, Rzeczpospolitej” i miesięcznika ,,Perspektywy”. Klasyfikacja obejmuje licea ogólnokształcące z całej Polski – tak wysoka lokata to wielki sukces nyskiej placówki. W rankingu liceów z województwa opolskiego ,,katolik” plasuje się na pierwszym miejscu.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Przeciw podatkowi od kopalin »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie opr. as
Marszałek Rafał Jurkowlaniec przedstawił projekt stanowiska, które – po uchwaleniu przez sejmik – ma trafić do najwyższych władz państwowych. Województwo sprzeciwia się w nim wprowadzeniu podatku od wydobycia kopalin nałożonego na KGHM.
Zdjęć: 1  

Niebezpieczny zawód »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie RW
Ponad rok temu opinię publiczną wstrząsnęła sprawa brutalnego morderstwa w Michałowie koło Środy Śląskiej kuratorki społecznej Pauliny O. Sprawca do tej pory nie został znaleziony, mimo że minister sprawiedliwości przejął osobiście nadzór nad śledztwem. Kuratorce przyznano pośmiertny medal, podyskutowano nad tym jak bardzo niebezpieczny jest to zawód i... sprawa ucichła.

To był bal! »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie opr. Pam
16 stycznia Nyski Ośrodek Rekreacji zorganizował dla dzieci i młodzieży na sztucznym lodowisku w Nysie przy ul. Kraszewskiego 2, imprezę rekreacyjno – sportową „Bal Przebierańców na lodowisku”.

Zatrzymano włamywacza z Goświnowic »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie Pam
Policjanci zatrzymali podejrzanego o dwa włamania na terenie Goświnowic. Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał 52-letni mieszkaniec gm. Kamiennik.

Partnerskie pożegnanie dr Joachima Gerharda  »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie Um Nysa
Po 16 latach urzędowania, Nadburmistrz dr Joachim Gerhard Ingelheim – partnerskiego miasta Nysy – odszedł na emeryturę. W uroczystym podsumowaniu działalności Nadburmistrza Ingelheim uczestniczyła delegacja z Nysy.

Dwójka Nysa powalczy o tytułu mistrza Polski  »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie opr. Pam
grafika Broniąca tytułu ULKS Dwójka Nysa pokonała w najciekawszym meczu drugiego turnieju mistrzostw Polski w hokeju halowym seniorek Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego Poznań 3:1. Dzięki temu bardzo mocno zbliżyła się do powtórzenia sukcesu z lat ubiegłych.

Powołano zespół do współpracy z I Camini d’ Europa  »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie opr. Pam
Wczoraj po raz pierwszy zebrał się Zespół ds. współpracy z I Camini d’ Europa EEIG w skład którego weszli przedstawiciele gminy Nysa i powiatu nyskiego. Przewodniczącym został wiceburmistrz Aleksander Juszczyk, a w jego skład weszli także: Kazimierz Staszków, Anatol Bukała, Paweł Szymkowicz, Joanna Olejnik i Magdalena Wacławczyk.

Zachody słońca okiem Damiana Kapinosa »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie Pam
W sobotę w Bastionie św. Jadwigi zadebiutował kolejny już młody artysta-fotograf, Damian Kapinos. W Nysie zaprezentował powstały w przeciągu ostatniego roku zbiór zdjęć, pod wspólnym tytułem Niebo – zachody słońca.

Uczą się jeździć na nartach i snowboardzie  »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie opr. Pam
45 - dzieci z nyskich gimnazjów uczyć się będzie jazdy na nartach i snowboardzie w Ramzowej. Przez dwa tygodnie ferii odbywają się także półkolonie w placówkach oświatowych gminy oraz zajęcia w świetlicach wiejskich.

Za nami XIV Festiwal Kolęd i Pastorałek »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie Pam
To była już XIV edycja Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Nyskim Domu Kultury. W dwudniowym kolędowaniu wzięły udział szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, w sumie swoje możliwości wokalne zaprezentowało aż 50 uczestników. Jury przyznało wyróżnienia i nagrody w dwóch kategoriach: soliści oraz zespoły.

Zatrzymano złodziei narzędzi »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie opr. Pam
Policjanci ustalili podejrzanych o kradzież różnych narzędzi z pomieszczenia gospodarczego w centrum Nysy. Zarzuty usłyszeli dwaj mężczyźni w wieku 49 i 50 lat.

Konkurs Google dla młodych naukowców »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie red
Czy ciekawość jest wrodzona, czy też można ją nabyć za sprawą środowiska, konkurencji, a może dzięki dobrym nauczycielom? Takie pytania nurtują Google, ale każdy chciałby rozwiać własne wątpliwości wokół przeróżnych zagadnień.

Ani Mru Mru rozbawiali nysian »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie Anna Skrzypiec (NDK)
Od czasów Szekspira i jego „to be, or not to be” nie przydarzył się światu człowiek, który w kategorii rozważań natury egzystencjalnej postawiłby bardziej fundamentalne pytanie. Aż do tego dnia, soboty 14 grudnia, kiedy na scenie Nyskiego Domu Kultury nie jeden, ale trzech artystów, zadało sobie trud rozwiązania zagadki wszechczasów: Czerń czy biel. Oto jest pytanie. Panie i Panowie, kabaret Ani Mru Mru.

W poniedziałek protest aptekarzy »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Od poniedziałku apteki w całym kraju zaostrzają protest. Według zaleceń Naczelnej Rady Aptekarskiej (NRA) punkty będą nieczynne w godz. 13-14. Powód? Farmaceuci nie zgadzają się z ustawą o refundacji leków.

Policja kontroluje autobusy  »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Rozpoczęły się kontrole autobusów przewożących dzieci na zimowiska. Przez całe ferie stan pojazdów będą sprawdzać inspektorzy transportu drogowego i policja.

Bal przebierańców na lodowisku  »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie NOR
16 stycznia o godz. 13.00 na Sztucznym Lodowisku przy ul. Kraszewskiego odbędzie się "Bal przebierańców".

Być jak diva... Violetta Villas »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie NDK
Zapraszamy na niesamowity koncert wypełniony piosenkami niezapomnianej Wioletty Willas, który odbędzie się 4 lutego. bilety do nabycia w kasie, NDK, na biurze informacji Bastionu św. Jadwigi i w systemi on-line

Boimy się tej daty »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie bom
Dzisiejszy dzień może okazać się szczególnie pechowy dla osób, które wierzą w przesądy. Myśląc o nim sami „ściągamy” na siebie kłopoty. Narażamy się również na dodatkowe napięcie i stres.

100. rocznica urodzin Emila Blocha - noblisty z Nysy  »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie opr. Pam
20 stycznia 2012 roku w auli Collegium Artium, przy ul Obrońców Tobruku w godzinach 11.00-13.00 odbędą się obchody 100. rocznicy urodzin nyskiego noblisty Konrada Emila Blocha.

"Widzieć" w nyskim muzeum »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie opr. Pam
24 stycznia o godzinie 11.00 w Muzeum w Nysie odbędzie się wernisaż wystawy pn. "Widzieć". Będzie to wystawa współczesnego malarstwa polskiego.

Nie będą pobłażać chuliganom »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie bom
Od jutra (13 stycznia) wchodzą w życie zaostrzone przepisy karne wynikające ze zmianie ustawy o imprezach masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Ferie zimowe w NDK »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Pam
Czy zostajecie na zimowe ferie w Nysie? Świetnie się składa, gdyż Nyski Dom Kultury przygotował dla Was szereg atrakcji. W dniach 17-27 stycznia, zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia wolnego czasu.

Rozpatrzą skargi pacjentów »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Pacjenci mogą składać skargi na lekarzy w komisji powołanej przez wojewodę dolnośląskiego. 16 członków będzie ustalać, czy zdarzenie było np. błędem w sztuce medycznej.

Żądają równego traktowania »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 2 tys. związkowców z całej Polski wzięło udział w demonstracji służb mundurowych pod urzędem wojewódzkim we Wrocławiu. Protestujący żądali podwyżek i równego traktowanie wszystkich służb mundurowych.

Od lutego nowy rozkład MZK »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Pam
Od 1 lutego zostanie wprowadzony nowy rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskie. Na mapce przedstawiamy sieć linii komunikacyjnych wraz z rozkładem jazdy dla każdej z nich.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej oraz jednodniowy bilet do Aquaparku Granit - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Sposób na zimową aurę »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie red
Sauna jest doskonałym sposobem na zachowanie zdrowia i urody, zwłaszcza podczas mroźnych, zimowych dni.

Umowa z Cammini d' Europa i podsumowanie 2011 roku »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie Pam
Wczoraj podpisana została umowa na promocję Szlaku św. Jakuba między powiatem, gminą oraz I Cammini d’Europa European Economic Interest Group z Włoch. Rozmawiano o współpracy i wzajemnych korzyściach, a o godzinie 17:00 w NDK oficjalnie podsumowano rok 2011 w gminie Nysa.

Roczny test nyskich strażaków »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie Pam
Wczoraj na sali wykładowej KP PSP w Nysie odbył się test roczny sprawdzający wiedzę teoretyczną nyskich funkcjonariuszy.

Ludzie ludziom zgotowali ten los »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie opr. Pam (Anna Skrzypiec, NDK)
9 stycznia w Bastionie św. Jadwigi w Nysie odbyło się spotkanie z pracownikiem Delegatury IPN w Opolu – Andrzejem Koziarem. Historyk przedstawił wykład „Ludzie ludziom zgotowali ten los. Hitlerowskie obozy śmierci na ziemiach polskich w okresie II wojny światowej”. Podczas wykładu wyświetlono także film pt. "Dni mojego życia... Auschwitz. Historia prawdziwa"

Ranking szkół, nyskie liceum w czołówce »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie Pam
"Rzeczpospolita" ogłosiła dzisiaj kolejny ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych. Nyskie liceum humanistyczne znalazło się w czołówce rankingu.

Budżet gminy na 2012r. uchwalony »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie opr. Pam
Wczoraj odbyła się XV sesja Rady Miejskiej w Nysie na której większość radnych głosowała za przyjęciem budżetu gminy Nysa na 2012r. Projekt budżetu uzyskał pozytywną ocenę Regionalnej Izby Obrachunkowej. Podczas obrad burmistrz Nysy Jolanta Barska omówiła założenia budżetu gminy na ten rok.

Oto co znajdują w trumnach  »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Jakie przedmioty znajdują się w grobach ofiar stalinizmu? Najczęściej medycy sądowi znajdują buty i guziki. Zagadką pozostanie, kto ofiarom wkładał do grobów medaliki. Podczas innej ekshumacji w raportówce radzieckiego lejtnanta znaleziono granat F-1.

Wrocławscy Zdobywcy »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie RW
We Wrocławiu jest mnóstwo... Zdobywców. To dość oryginalna i, co tu dużo mówić, niezbyt grzeczna i szanująca prawo grupa ludzi. Nie zdobywają rzeczy, za które mogliby zostać pochwaleni przez większość praworządnych obywateli naszego miasta. Jeżeli zostaną przyłapani na "akcie zdobywania" najczęściej budzą przerażenie albo niesmak. Zdobywają jednak nadal – wchodzą na mosty, pomniki, rusztowania, dźwigi – cokolwiek, byle było wysokie. Po co? Dla szpanu, draki, bo da radę, bo człowieka zawsze ciągnęło aby włazić tam, gdzie nie wolno.

Rada Sportu podsumowała kadencję  »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie opr. Pam
4 stycznia w Urzędzie Miejskim w Nysie odbyło się posiedzenie Gminnej Rady Sportu, które zarazem było ostatnim, podsumowującym spotkaniem w tej kadencji.

Spotkanie Związku Inwalidów Wojennych RP »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie Um Nysa
Członkowie Stowarzyszenia Maximilian-Kolbe-Werk oraz Związku Inwalidów Wojennych RP z całego regionu spotkali się w Nysie. Miało ono charakter noworoczny i integracyjny środowiska.

Zamieszanie z receptami »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie Marcin Hajdas (MAH)
Nyskich przychodni i rynku aptecznego nie ominął chaos związany z ,,protestem pieczątkowym”. Jednak pacjent, jeśli przedstawi dowód ubezpieczenia, w każdej aptece zrealizuje receptę refundowaną.

Czy Castorama zagrozi konkurencji? »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie Marcin Hajdas (MAH)
Mieszkańcy powiatu nyskiego tłumnie odwiedzają Castoramę. Klienci cieszą się, że nie będą musieli już jeździć do Opola lub Wrocławia, by zrobić zakupy w sklepach tej sieci handlowej.

Kandydaci do mistrzostwa »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie Albin Przybyłowski
W IV grupie piłkarskiej A klasy występuje 13 drużyn z powiatu nyskiego oraz 3 zespoły z powiatu brzeskiego (LZS Starowice, Polonia Przylesie i LZS Łukowice). Po pierwszej rundzie rozgrywek największe szanse na awans do V ligi mają: Atom Grądy/Goświnowice, Kastor Jasienica G. i LUKS Mańkowice.

Piłkarski ''opłatek'' »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie Ape
Tym razem 17 grudnia w paczkowskim Domu Kultury działacze piłkarscy z powiatu nyskiego uczestniczyli w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym.

Ferie z piłką dla młodzieży »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie ape
Od kilku już lat Podokręg Związku Piłki Nożnej w Nysie, przy wsparciu starostwa, lokalnych samorządów i klubów sportowych, organizuje w szkolnej przerwie świątecznej i zimowych feriach halowe turnieje piłkarskie dla drużyn młodzieżowych (juniorów, juniorów młodszych, trampkarzy i młodzików).

Podróże między bliskim i dalekim »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie Anna Skrzypiec (NDK)
W sobotnie popołudnie w Bastionie św. Jadwigi zadebiutował młody fotograf, Grzegorz Bobrowski. Wernisaż Podróże między bliskim i dalekim jest propozycją przygody z nową, eksperymentalną jakością i formą, gdzie nawet przestrzeń sali wystawowej pełni rolę elementu instalacji i swoistej gry z konwencją.

Kradli szyny kolejowe, wpadli na gorącym uczynku »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie Pam
Kryminalni z Nysy zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o kradzież kilkunastu metrów szyn kolejowych z nieczynnego torowiska pomiędzy Podkamieniem a Białą Nyską.

Europejska promocja Nyskiej Drogi św. Jakuba »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie opr. Pam
Jutro w Nysie zawitają przedstawiciele firmy I Cammini d’Europa European Economic Interest Group z Włoch. Spotkanie będzie dotyczyć promocji zarówno nyskiego powiatu jak i gminy.

W Nysie padł kolejny rekord WOŚP! »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie Pam
To już XX jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. W tym roku w Nysie pobity został kolejny rekord, na tą chwilę nyski sztab zebrał 45 tyś. zł.

61-latek kradł ławki »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie Pam
Policjanci z Głuchołaz ustalili podejrzanego o kradzież dwóch ławek ogrodowych z prywatnej posesji w Głuchołazach. Zarzut kradzieży przedstawiono 61-letniemu mieszkańcowi tego miasta.

Budżet powiatu uchwalony »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie opr. Pam
W dniu 30 grudnia w muzeum w Nysie odbyła się XII sesja Rady Powiatu w Nysie, na której uchwalony został budżet na 2012 rok.

Nysa nawiąże współprace z Indiami? »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie opr. Pam
Michel Sabatier Sekretarz Generalny Stowarzyszenia Centrum EuroIndia spotkał się z przedstawicielami władz gminy, powiatu nyskiego, Związku Miast Polskich, WSSE Invest-Park, OCRG i przedsiębiorcami. Odbyło się także spotkanie w PWSZ w Nysie. Sekretarz gościł w Nysie 2 dni.

Już niedługo losowanie do OFE »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Zbliża się termin kolejnego losowania do otwartych funduszy emerytalnych. Na dokonanie samodzielnego wyboru pozostało już bardzo niewiele czasu – termin upływa 10 stycznia. Tym razem OFE nie mogą już tak aktywnie zachęcać do wyboru ich oferty, wszystko leży więc wyłącznie w gestii samych zainteresowanych.

''Zastępstwo'' na remontowanych torach »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Od 9 stycznia w związku z rozpoczęciem kolejnych etapów prac modernizacyjnych przez zarządcę sieci kolejowej - PKP Polskie Linie Kolejowe – wybrane pociągi kursować będę według zmienionego rozkładu jazdy.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty i książki - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Uważaj na silny wiatr  »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie bom
Nadchodzi silny wiatr. Nie parkuj pod drzewami, ani w miejscach, w których uszkodzony może zostać twój samochód - ostrzega Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu.

Ludzie gubią szable i laptopy »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Oprócz telefonów komórkowych i kart do bankomatu ludzie gubią sztuczne szczęki, laptopy i strzały do łuku. Do biura rzeczy znalezionych przy ulicy Długiej we Wrocławiu trafił też motocykl kawasaki. Jednak jego właściciel szybko się odnalazł.
Zdjęć: 5  

Dokarmiaj, ale mądrze »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Iwona Nadolska
W zimie krótki dzień oraz pogoda ograniczają ptakom dostęp do pożywienia. Pomóżmy im przetrwać ten czas.

Pijany kierowca tira najechał na pięć samochodów »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Pam
Wczoraj pod wieczór na drodze wojewódzkiej 401 kierowca samochodu ciężarowego najechał na stojące na światłach samochody. Kierowca tira był nietrzeźwy.

W sobotę mecz stulecia! »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Pam
W ramach akcji Wielkiej Świątecznej Pomocy 8 stycznia odbędzie się mecz siatkarski AZS Stal Nysa - Stal Nysa Dinozaury (byli zawodnicy Stali Nysa). Zapowiada się świetne widowisko!

Nysa w drugim etapie konkursu Świeć Się »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie opr. Pam
Zakończył się I etap plebiscytu na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce „Świeć Się z ENERGĄ". Nysa wygrała w województwie. Od dnia dziś można oddawać głosy w II turze.

Ryngraf „Czarnej Dywizji” na licytacji »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie opr. HB/11LDKPanc
Dowódca 11. Dywizji Kawalerii Pancernej (11DKPanc) wystawił na licytację ryngraf z oznaką rozpoznawczą dywizji. Ryngraf nigdy nie był i nie jest dostępny w sprzedaży. Jeśli interesują Cię militaria i nie masz w swoich zbiorach ryngrafu „Czarnej Dywizji” zalicytuj.
Zdjęć: 1  

Pierwszy dzień wizyty sekretarza generalnego EuroIndia »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie opr. Pam
Współpraca gospodarcza, utworzenie w Nysie punktu Stowarzyszenia Centrum EuroIndia oraz zaangażowanie studentów PWSZ w Nysie we współpracę w zakresie renowacji zabytków - to wstępne ustalenia po rozmowach, jakie odbyły się między władzami Gminy Nysa i Michelem Sabatier, Sekretarzem Generalnym Centrum EuroIndia. Instytucja ta zajmuje się współpracą Europy i Indii na polach biznesu, inwestycji, wiedzy, edukacji, nauki i technologii.

Kolędowanie w NDK »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie Pam
Nyski Dom Kultury zaprasza w najbliższą sobotę na świąteczne kolędowanie z Zespołem Pieśni i Tańca Nysa.

Muzealny obiekt roku wybrany »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie Pam
Internauci dokonali wyboru muzealnego Obiektu Roku 2011. Spośród dwunastu zaprezentowanych zabytków aż dziewięć wzbudziło chęć zagłosowania. Dwa z nich uzyskały największą ilość głosów - XVII-wieczna rzeźba patrycjusza oraz XVIII-wieczna porcelanowa waza na wonności.

XX Finał WOŚP w Nysie  »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Pam
Od 5 stycznie w Nysie ruszają imprezy w ramach XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Areszt lub grzywna za kominiarkę »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Od 13 stycznia zaostrzają się przepisy karne wobec chuliganów podczas imprez masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Pożar stodoły w Jędrzychowie »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Pam
Wczoraj na ul. Wiejskiej w Jędrzychowie strażacy interweniowali przy płonącej stodole.

Czy hindusi zainwestują w Nysie? »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Pam
Od dziś 2-3 w Nysie gości Michel Sabatier Sekretarz Generalny Centrum EuroIndia. Instytucja ta zajmuje się współpracą Europy i Indii na polach biznesu, inwestycji, wiedzy, edukacji, nauki i technologii.

Wypadek między Nysą a Białą Nyską »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Pam
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji drogowej, która miała miejsce na skrzyżowaniu dróg pomiędzy miejscowościami Nysa i Biała Nyska.

Anakonda do akcji ratunkowych »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Wrocławska policja ma poduszkowiec umożliwiający szybką akcję ratunkową np. podczas powodzi. Pojazd wraz z przyczepą i samochodem terenowym kosztował 385 tys. zł.
Zdjęć: 5  

Nadchodzi polski Tiger Woods? »
Tekst opublikowany 2012-01-01, opracowanie am
18-letni wrocławianin Adrian Meronk podąża śladami wielkiego Tigera Woodsa. Triumfator światowego rankingu World Junior Golf Series, w tym tygodniu znalazł się na prowadzeniu w zawodach Orange Bowl Championship, uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa świata juniorów. Ostatecznie w turnieju, w którym kiedyś triumfował wielki Tiger, zajął 11. pozycję.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj
Piątek 22 września 2023
Imieniny
Maury, Milany, Tomasza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl