Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 562 informacji. Wszystkie poniżej.

Nasi posłowie to finansowa elita! »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Forsal.pl
Polscy parlamentarzyści zarabiają proporcjonalnie lepiej od swoich kolegów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii, czy Szwajcarii…
Zdjęć: 1  

Strażacy największego zaufania »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie um
Podczas zebrania Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Nysa strażacy podsumowali miniony rok.
Zdjęć: 5  

2013 - ceny mieszkań w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Emmerson S.A.
Jak kształtować będą się ceny mieszkań deweloperskich w nadchodzącym roku? Czego mogą spodziewać się kupujący mieszkania? Czy czeka nas zastój na rynku, a może należy oczekiwać ożywienia?

Zmiany w paszportach »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie dt
Od 17 stycznia 2013 r., aby złożyć wniosek o wydanie paszportu lub paszportu tymczasowego nie będziemy musieli jechać do punktu paszportowego, właściwego według miejsca zameldowania.

Nysa prowadzi »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie um
Nysa zdobyła najwięcej głosów w I etapie – regionalnym – ogólnopolskiego konkursu „Świeć Się”. Do 6 stycznia 2013 r. można głosować na Facebook’u na najlepszą szesnastkę w Polsce. „Świeć Się” to czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu na najpiękniej świecące iluminacje świąteczne, którą zasila Grupa ENERGA.
Zdjęć: 1  

Będzie łatwiej o dotację gminy »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie um
Te zmiany umożliwią właścicielom obiektów zabytkowych, którzy pozyskali fundusze zewnętrzne w wysokości, co najmniej 80 proc. kosztów realizacji prac, na bieżące ubieganie się o dotację z gminy.
Zdjęć: 5  

Czeskie złodziejaszki »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie pol
Policjanci z Głuchołaz zatrzymali 27-letniego obywatela Czech podejrzanego o kradzież 285 litrów paliwa ze stacji paliw w Głuchołazach. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży.
Zdjęć: 2  

Najbogatszy poseł ma dość polityki »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie MenStream.pl /fot. archiwum prywatne/kozlakiewicz.
Ekonomista i filozof ze wsi Kunki pod Płockiem, nazywany królem drobiu. Mirosław Koźlakiewicz po przełomie w 1989 roku przejął od państwa Ciechanowskie Zakłady Drobiarskie. Jego firma wyrosła na największą w Polsce w tej branży.

Sylwestrowy szok cenowy »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie rtr
Kryzys? Ale nie na sylwestra... Pomimo ciągłych podwyżek cen towarów i usług Polacy nie zamierzają oszczędzać w okresie świąteczno - sylwestrowym.

I miejsce nyskiego programu »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie um
Projekt Gminy Nysa "W rodzinie siła" w 2012 r. znalazł się na I miejscu wśród projektów wyróżnionych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
Zdjęć: 2  

Chodowieckiego odciąża Rynek »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie um
Koszt inwestycji przebudowy ul. Chodowieckiego wyniósł ok. 2,8 mln zł. Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości ok. 800 tys. zł z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II - Bezpieczeństwo - Dostępność – Rozwój.
Zdjęć: 13  

Gracze stawiają w Turnieju Czterech Skoczni »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Adam Warlewski, Fortuna
Najważniejsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, czyli Turniej Czterech Skoczni – rozpocznie się już za kilka dni. O tytuł zwycięzcy walczyć będzie 50 zawodników z całego świata.

Uwaga – drogi zamarzną! »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie oto
Jutro nad ranem może być niebezpiecznie na dolnośląskich i opolskich drogach. Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed oblodzeniem na obszarze województwa dolnośląskiego oraz części opolskiego.

Dziennikarz z wyrokami śmierci »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Menstream.pl
Antonio Salas to dziennikarz zagadka. Wielu zastanawia się, czy w ogóle istnieje, a nawet jeśli to, czy nie jest aby agentem wywiadu. Nam udało się z nim porozmawiać.

Święta na drogach »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie pol
Funkcjonariusze w czasie dni świątecznych odnotowali 34 kolizje, 5 wypadków drogowych, zatrzymali 10 kierujących pod wpływem alkoholu.

Święta na drogach - 34 wypadki, 108 pijanych kierowców »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie pol
Podczas ostatnich sześciu dni o kilkuset policjantów więcej niż, na co dzień czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Dolnego Śląska. W tym okresie doszło do 34 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 55 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali, aż 108 nietrzeźwych kierujących.

Polska zbyt droga na Sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-25, opracowanie oto
Polacy coraz częściej uciekają przed zimą, wybierając sylwestrowe oferty za granicą. Sylwester w ciepłych krajach jest świetną opcją dla wszystkich zmęczonych śniegiem i niskimi temperaturami.

Chwała ludziom dobrego serca »
Tekst opublikowany 2012-12-25, opracowanie um
Osoby samotne i będące w trudnej sytuacji materialnej mogły wziąć udział w Wigilii Bożonarodzeniowej w budynku Liceum Ogólnokształcącego – „Carolinum” w Nysie.
Zdjęć: 12  

Polska okupuje Afganistan i nie pomaga?  »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Menstream.pl/ fot: Michal Niwicz/Agencja SE/East N
Od najkrwawszego zamachu na polskich żołnierzy w Afganistanie mija właśnie rok. Z generałem Romanem Polko, byłym dowódcą GROM, który był jedną z osób, która przygotowywała Polaków do tej wojny, rozmawiamy o zemście, nienawiści i islamie.
Zdjęć: 1  

Jak przetrwać święta z teściową »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie MenStream.pl
Świąteczne spotkanie przy rodzinnym stole to dla wielu osób prawdziwy survival. Mogą spodziewać się niewygodnych pytań, docinków. Niektórzy będą musieli zdobyć się na nie do końca szczere komplementy. Jak to wszystko przetrwać?
Zdjęć: 1  

Sesja Rady Miejskiej. Ile zapłacimy za śmieci? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie um
Pakiet uchwał związanych z gospodarka odpadami oraz wspólne stanowisko z apelem do premiera o budowę obwodnicy Nysy przyjęli radni podczas ostatniej sesji.
Zdjęć: 9  

Frank, euro, dolar - jakie kursy w przyszłym roku? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Nawet o cztery procent wobec euro i franka szwajcarskiego oraz o dziesięć procent wobec dolara może się osłabić złoty w pierwszym półroczu 2013 roku. Naszej walucie nie będzie sprzyjać między innymi spowolnienie wzrostu gospodarczego w Polsce.

InPost kontra Poczta Polska »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie ret
Zdaniem InPost uprzywilejowana Poczta Polska uderza cenami w klientów indywidualnych oraz instytucje publiczne

XIII Dolnośląskie Igrzyska LZS »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie rtr
Uroczyste podsumowanie XIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi odbyło się w Witoszowie Dolnym w gminie Świdnica.

Opłatek w komendzie »
Tekst opublikowany 2012-12-22, opracowanie pol
W Komendzie Powiatowej Policji w Nysie odbyło się spotkanie opłatkowe. Insp. Andrzej Synowiec wszystkim zaproszonym gościom złożył serdeczne życzenia zdrowych i wesołych świąt.
Zdjęć: 2  

Rozporządzenie pirotechniczne »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie rtr
Wojewoda wprowadził ograniczenia w używaniu materiałów i wyrobów pirotechnicznych.

Pensje piłkarzy, to pieniądze wyrzucone w błoto »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie iWoman.pl
Od prawie dwóch lat rządzi w klubie piłkarskim. Z premedytacją wykorzystuje swoją urodę do promocji przedsięwzięć, w które się angażuje, ale w samych interesach liczy się dla niej tylko zysk i końcowy efekt. Izabela Łukomska-Pyżalska - była modelka Playboya, a dziś szefowa Warty Poznań i wiceprezes Family House.
Zdjęć: 3  

Zarobki – najgorzej od 8 lat »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Polacy muszą zapomnieć o podwyżkach pensji. W przyszłym roku firmy będą mocno oszczędzać. To oznacza, że nasze wynagrodzenia przed utratą realnej wartości będzie chronić tylko spadająca inflacja. Money.pl sprawdził, jakie są prognozy ekonomistów.

Harcerze przekazali Światło Pokoju »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
Harcerze z nyskiego ZHP przekazali pracownikom Urzędu Miejskiego Betlejemskie Światło Pokoju.
Zdjęć: 5  

Polska w strefie euro? Bez żartów! »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie Money.pl
Polska nie ma szans i nie powinna na razie wchodzić do pogrążonej w kryzysie strefy euro - uważają ekonomiści.

Drogi na skarpie »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
Zakończono roboty związane z I etapem budowy dróg na terenie osiedla domków jednorodzinnych, położonych na terenie skarpy przy ul. Otmuchowskiej.
Zdjęć: 9  

Co z tą Celną? »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie um
W Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Nysie odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczne działania w ramach akcji „Masz Głos, Masz Wybór” pn. Wspólna przestrzeń, organizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego oraz Szkołę Liderów z Warszawy.
Zdjęć: 5  

Anna Komorowska. Od 12 lat ryzykuje życiem. »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie iWoman.pl/fot.arch. pryw.
Dla niej to codzienność. Drobna, filigranowa brunetka, czyli Anna Komorowska, aktorka, kaskaderka i akrobatka. Jedna z dwóch licencjonowanych kaskaderek w Polsce. Jej żywiołem jest plan filmowy, na którym od ponad 12 lat ryzykuje życiem, choć jak mówi robi to z głową. I obala mity na temat kaskaderki.

Sukces siatkarzy GS »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie ZSS
Wygrana młodych siatkarzy Gimnazjum Sportowego w wojewódzkim turnieju Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Siatkarską klasę chłopców ze Sportowego czekają jeszcze występy w rozgrywkach makroregionalnych SOS oraz Lidze Młodzików.
Zdjęć: 1  

Gdzie wyjechać na Boże Narodzenie? »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie oto
Z badań przeprowadzonych przez Instytut Turystyki wynika, że co piąty Polak wyjeżdża na urlop w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Popularne są również wyjazdy na Sylwestra i ferie zimowe.
Zdjęć: 2  

Przebudowa ul. Krzywoustego – wyróżniona  »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie um
Najwięcej głosów internautów zdobyła inwestycja gminy Nysa w konkursie Najlepsza Przestrzeń Województwa Opolskiego. Na zakończoną w 2011 r. przebudowę ul. Krzywoustego w Nysie głosowało 34,8 % internautów. W Urzędzie Marszałkowskim w Opolu sekretarz miasta Michał Baziuk odebrał dyplom dla gminy Nysa.
Zdjęć: 2  

Czas spotkań przy wigilijnym stole »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie um
Efektowne Jasełka zaprezentowały dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Białej Nyskiej. Była także degustacja potraw wigilijnych oraz konkurs na stroiki świąteczne.
Zdjęć: 14  

Kiermasz Świąteczny w Bastionie św. Jadwigi »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie um
Produkty i ozdoby na Święta Bożego Narodzenia można było kupić podczas Kiermaszu Świątecznego zorganizowanego w Bastionie św. Jadwigi.
Zdjęć: 15  

Pamięć społeczna, czyli o co chodzi Kuźniarowi? »
Tekst opublikowany 2012-12-15, opracowanie rtr
Prof. Roman Kuźniar, doradca prezydenta ds. międzynarodowych mówi o zwrocie wraku:

Wiceminister pod celą »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie pol
Wiceminister spraw wewnętrznych Michał Deskur wraz z opolskim komendantem wojewódzkim Policji nadinsp. Leszkiem Marcem i zastępcą komendanta wojewódzkiego w Opolu insp. Zbigniewem Białostockim złożyli wizytę w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie.
Zdjęć: 2  

Zabiła psa wyrzucając go z V piętra  »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o zabicie psa. Sprawczyni po libacji alkoholowej wyrzuciła zwierzę przez okno mieszkania znajdującego się na V piętrze. W chwili zatrzymania kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Gdzie na sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie oto
Jakie są tegoroczne preferencje sylwestrowe Polaków? Wolimy huczne bale pełne przepychu czy nowoczesny klubowy styl, a może miejski szyk na wrocławskim Rynku lub górski ośrodek wypoczynkowy? Badania przeprowadzone przez portal sylwestrowy.pl informują, że wśród Polaków rośnie zainteresowanie sylwestrem w klubach, jednak bale sylwestrowe oraz górskie ośrodki wypoczynkowe nadal wiodą prym.
Zdjęć: 3  

Mikołajki w Niwnicy  »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie um
W tym roku ze względu na brak śniegu Mikołaj dotarł bryczką jednego z mieszkańców Niwnicy. Najpierw odwiedził chore dzieci w domach, następnie przejechał uliczkami wsi, by poczęstować mieszkańców słodyczami.
Zdjęć: 6  

Partnerstwo dla pozyskiwania funduszy »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie um
Z udziałem przedstawicieli 16 samorządów z powiatów nyskiego, prudnickiego i głubczyckiego odbyło się spotkanie w nyskim Urzędzie Miejskim. Celem projektu Związku Miast Polskich jest pomoc w utworzeniu lokalnych partnerstw, doradztwo oraz złożenie wniosków o dotacje na opracowanie dokumentów strategicznych czy programów.
Zdjęć: 6  

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie um
13 grudnia, w 31. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego zorganizowano w Nysie obchody związane z Dniem Pamięci Ofiar Stanu Wojennego. Przed pomnikiem Patriotom Polskim złożono kwiaty i zapalono znicze, wieczorem odbyła się część artystyczna i naukowa w ZSO „Carolinum”.
Zdjęć: 20  

Frank stabilny – raty w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie Marcin Krasoń/Openfinance
Szwajcarski Bank Narodowy oczekuje, że przez najbliższe trzy lata stawka LIBOR CHF pozostanie na poziomie bliskim zera, co oznacza, że oprocentowanie kredytów we franku nie wzrośnie, a wysokość raty zależeć będzie od kursu walutowego CHF/PLN.

Nasz patronat - największa gonitwa psich zaprzęgów. VII Husqvarna Tour 2013.  »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Ponad 1000 psów zaprzęgowych na starcie, setki kilometrów trasy, śnieg, sportowa rywalizacja, kilkadziesiąt najlepszych ekip z całego świata i pełne emocji widowisko – to wszystko już za kilka tygodni - w dniach 10-13 stycznia 2013, podczas VII edycji Husqvarna Tour 2013. Miejsce zawodów – Jakuszyce k/Szklarskiej Poręby, nazywane polską Alaską.
Zdjęć: 2  

Polski budżet – jakim cudem?! »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie Money.pl
O ponad 5,5 miliarda złotych mają według rządu wzrosnąć w przyszłym roku dochody budżetu państwa. Tylko jakim cudem w okresie gospodarczego spowolnienia będą jednocześnie rosnąć wpływy z podatków? Analiza Money.pl pokazuje, że rządowe prognozy są zdecydowanie zbyt optymistyczne i zdaniem ekonomistów w budżecie może zabraknąć około 16 mld zł.

Więcej Ryanaira na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Drugi samolot w bazie, rekordowa liczba 23 połączeń, w tym jedno nowe do Zadaru, więcej operacji lotniczych na wybranych trasach – linie lotnicze Ryanair ogłosiły plany rozwoju swojej bazy operacyjnej na lotnisku we Wrocławiu na wiosnę 2013 roku.
Zdjęć: 1  

Oto polski Indiana Jones »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie MenStream.pl
Co naprawdę działo się ze zrabowanymi skrzypcami Stradivariego albo z otoczoną mistyczną wręcz aurą włócznią św. Maurycego? Czy historyczne oręża z polskich muzeów posłużyły Himmlerowi do ozdobienia ścian świątyni czarnego zakonu SS? Gdzie podziały się skradzione, bezcenne dzieła sztuki i czy uda się je kiedykolwiek odzyskać?
Zdjęć: 2  

Rozbudowa Nyskiego Centrum Kardiologicznego zakończona »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie rtr
Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca przyjęły dziś pierwszych pacjentów w wyremontowanym i rozbudowanym Nyskim Centrum Kardiologicznym. Dzięki unowocześnieniu placówki oraz zwiększeniu liczby łóżek ośrodek może teraz w tym samym czasie przyjmować więcej pacjentów.
Zdjęć: 2  

Ile zapłacimy za śmieci? »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
Na temat nowych zasad gospodarowania odpadami komunalnymi rozmawiano w Urzędzie Miejskim z przedstawicielami spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Od dnia 1 lipca 2013 roku w całej Polsce zaczną obowiązywać nowe zasady odbioru odpadów komunalnych.
Zdjęć: 8  

Dostaniemy tańsze prezenty – o 15 zł »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie Money.pl
Z szacunków TNS Polska wynika, że mniejsza będzie średnia kwota wydatków na na prezenty gwiazdkowe przypadająca na osobę. Po kilku latach wzrostów na tym polu odnotujemy tym razem spadek, bo suma ta skurczy się do 341 zł i będzie mniejsza od ubiegłorocznej średniej o 15 zł.

Rocznica stanu wojennego »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
Jutro odbędą się w Nysie obchody 31. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zaplanowano zapalenie zniczy i złożenie kwiatów pod pomnikiem „Patriotom Polskim” oraz uroczystości w auli ZSO „Carolinum” w Nysie.

Zagospodarowanie ul. Celnej »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie ot
Zagospodarowaniu przestrzennemu ul. Celnej poświęcone będzie spotkanie w Miejskiej i Gminnej Bibliotece.
Zdjęć: 1  

Nielegalna broń »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie pol
Policjanci z CBŚ zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego podejrzanych o posiadanie oraz handel bronią i amunicją. Podczas przeszukania mieszkań należących do podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli 15 sztuk broni palnej i blisko sto sztuk amunicji.
Zdjęć: 5  

Wernisaż fotografii Kazimierza Staszkowa »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie um
Fotografie nyskiego regionalisty Kazimierza Staszkowa „Nasze Podróże” można oglądać w czytelni MiGBP w Nysie.
Zdjęć: 9  

Aktywizacja seniorów »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie um
Z udziałem burmistrz Jolanty Barskiej odbyła prezentacja publikacji pt. "Strategie działań w starzejącym się społeczeństwie. Tezy i rekomendacje" w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. W spotkaniu wzięli udział m.in.: prof. Irena Lipowicz RPO, Władysław Kosiniak-Kamysz minister Pracy i Polityki Społecznej, posłowie, przedstawiciele samorządów.
Zdjęć: 3  

Młodzi walczą o obwodnicę »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie oto
- Pomysł na całą akcję zbierania podpisów pod listem do premiera zrodził się w naszych głowach, gdy dotarła do nas informacja iż premier będzie pod koniec listopada w Opolu - mówi Jacek Makowski, przewodniczący, Samorządu Studenckiego PWSZ w Nysie. - Najbardziej aktywną zbiórkę podpisów przeprowadziliśmy w dniach 24-25 listopada.

Gdzie będą zatrudniać, gdzie zwalniać? »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie rtr
Najbardziej optymistyczne prognozy na świecie ustalono na podstawie deklaracji pracodawców na Tajwanie (+35%), w Indiach (+27%), Brazylii (+21%), Meksyku (+20%), Kolumbii i Panamie (+18% dla obu). Najbardziej pesymistyczni są pracodawcy w Grecji, Hiszpanii, Włoszech (-11% dla wszystkich trzech), Słowenii (-9%), Holandii i Słowacji (-8% dla obu), Irlandii (-6%), Bułgarii, Czechach (po -4%), Węgrzech (-2%), Francji, Polski oraz RPA (-1% dla każdego z trzech).

Ważne dla studentów – jak dorabiać »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie oto
Już nie rozdając ulotki, stojąc za barem czy kasą w markecie ale udzielając korepetycji – tak najczęściej studenci dorabiają sobie do stypendium. I chociaż konkurencja jest duża, a stawki mniejsze niż jeszcze kilka lat temu, to ten rodzaj pracy cały czas jest opłacalny – w zależności od przedmiotu i miasta, można zarobić średnio od 30 do 50 zł za godzinę, wynika z analizy serwisu Tablica.pl.

Chrześcijańska Akademia Malucha »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie V. Kmiecik
W niedzielę, 9 grudnia w Głębinowie miało miejsce pierwsze spotkanie z serii CHRZEŚCIJAŃSKA AKADEMIA MALUCHA organizowane przez Ośrodek Formacyjno-Wypoczynkowy Caritas Diecezji Opolskiej „RYBAK”.
Zdjęć: 5  

Rocznica stanu wojennego »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie um
13 grudnia NSZZ „Solidarność” Oddział w Nysie oraz Burmistrz Nysy zapraszają mieszkańców do udziału w obchodach 31. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
Zdjęć: 1  

Nysa w debacie o roli samorządów w polityce zagranicznej RP »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie um
Burmistrz Nysy Jolanta Barska wzięła udział w panelu dyskusyjnym na temat roli samorządów w polityce zagranicznej RP. Ogólnopolską konferencję zorganizowali: Związek Miast Polskich, Instytut Spraw Publicznych oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Zdjęć: 4  

Promocja komunikacji miejskiej doceniona  »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie um
Wojewódzki konkurs na najlepsze praktyki w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu realizowanego w ramach projektu Bezpieczny Elastycznie odpowiedzialny Opolski Rynek Pracy, organizowany przez NSZZ Solidarność oraz CTC Polska rozstrzygnięto. Dyplom dla Nysy – wyróżnienie w kategorii Dbałość o środowisko naturalne - odbierał sekretarz Michał Baziuk.
Zdjęć: 2  

Mikołaj na pokładzie ciuchci »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie um
Nyska ciuchcia, a na jej pokładzie św. Mikołaj i anielski orszak pojawili się na Rynku Solnym 6 grudnia. Punktualnie o 16.45 rozpoczęła się roratnia msza święta w nyskiej bazylice.
Zdjęć: 8  

Przedszkolaki walczyły z Mikołajem »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie um
4 grudnia odbyły się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych w Nysie „Mikołajkowe gry i zabawy dla przedszkolaków”. W zawodach udział wzięły dzieci z Przedszkoli w Nysie nr: 5, 6, 8, 9, 12 oraz z Przedszkola w Białej Nyskiej i Lipowej.
Zdjęć: 9  

Nysa rozbłysła »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie um
Tradycyjnie od 6 grudnia ulice w centrum Nysy rozświetlone są girlandami, kurtynami, dzwonkami i żyrandolami. Na nyskim rynku jest także choinka, lśniąca blaskiem i różnymi kolorami.
Zdjęć: 14  

Mikołaj w wodzie »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie nor
Na Krytej Pływalni w Nysie przy ul. Piłsudskiego odbyły się „Mikołajkowe gry i zabawy” dla dzieci ze szkół podstawowych. W imprezie wzięło udział 73 uczniów. Organizatorem zawodów był Nyski Ośrodek Rekreacji, a współorganizatorem Urząd Miejski w Nysie.
Zdjęć: 10  

Mikołaj na lodzie »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie nor
Na sztucznym lodowisku przy Stadionie Miejskim przy ul. Kraszewskiego odbyły się Mikołajkowe gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. W zawodach wzięło udział 70 uczniów. Organizatorem zawodów był Nyski Ośrodek Rekreacji, a współorganizatorem Urząd Miejski w Nysie.
Zdjęć: 14  

Odznaczona przez Prezydenta RP »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie B. W.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski nadał odznaczenia 31 wychowawcom z całej Polski za działalność edukacyjną i wychowawczą, za kształtowanie postaw obywatelskich dzieci i młodzieży. Wśród odznaczonych Złotym Krzyżem Zasługi była Jolanta Gawlik-Kutowska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Nysie.
Zdjęć: 4  

Przygotowali coś „innego” »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie Tomasz Żmuda
Przygotowaliśmy coś „innego”, bez fałszywej skromności można powiedzieć, że niesamowitego, w skali wydarzeń, jakie odbywają się w Karczmie Loch.
Zdjęć: 1  

Konkurs teatralny w PWSZ »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie oto
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa oraz Urząd Miejski organizują konkurs teatralny pt. Anglojęzyczne Formy Artystyczne. Konkurs odbędzie się w czwartek, 6 grudnia, w auli Collegium Artium PWSZ w Nysie, ul. Obrońców Tobruku 5.
Zdjęć: 2  

Śmierć w ciemnościach »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie pol
Do śmiertelnego wypadku doszło o godzinie 5:30, na drodze krajowej 46, w miejscowości Ścibórz. To już drugi taki wypadek z udziałem pieszego w gminie Paczków, w ciągu ostatnich miesięcy.
Zdjęć: 2  

Grunty rolne drożeją od dwóch dekad! »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Emmerson S.A.
Dane Agencji Nieruchomości Rolnych wskazują, że ceny gruntów rolnych opierają się jakimkolwiek zawirowaniom rynkowym i od dwudziestu lat pozostają w stałym trendzie wzrostowym. Bardzo prawdopodobne, że żadne inny rodzaj nieruchomości nie przyniósł takich stóp wzrostu w długim okresie.

Naukowo o opiece nad seniorami »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie pwsz
W piątek, 7 grudnia, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pn. "Interdyscyplinarny model opieki nad osobami starszymi".

Świąteczne topienie... finansów »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie oto
Przedświąteczny czas to jeden z tych okresów w roku, kiedy gospodarstwa domowe mają zwiększone potrzeby finansowe. Mimo że podobnie jest z innymi świętami i przed wakacjami, to właśnie Boże Narodzenie wiąże się z wyjątkowo dużymi wydatkami. Na ich pokrycie wiele osób zaciąga pożyczki, które niestety później trudno zwrócić.

Mikołajki 2012 w Gminie Nysa »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie um
W dniach 4–8 grudnia odbędzie się cykl mikołajkowych imprez sportowo-rekreacyjnych i kulturalnych pod patronatem Burmistrza Nysy. Poniżej publikujemy szczegółowy program imprez:
Zdjęć: 1  

Konferencja naukowa Uniwersytetu Trzeciego Wieku »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie um
"Gerontologia - mistyczny proces starzenia" to temat konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie.
Zdjęć: 12  

Studenci dla dzieci »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie pwsz
Dziewięcioro studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie zamierza nagrać audiobooka z bajką dla dzieci. Akcja ma charakter charytatywny, a dochód ze sprzedaży nagrania zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych z Domu Dziecka w Paczkowie.
Zdjęć: 1  

Na półmetku kadencji  »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie um
Rozmowa z burmistrz Nysy Jolantą Barską na temat podsumowania połowy II kadencji
Zdjęć: 1  

Po próbie samospalenia - będzie kontrola »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie oto
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Nysie jeden z radnych - Janusz L. wyszedł na środek sali i wylał na siebie benzynę. Szybko interweniował strażnik miejski oraz radni. Pogotowie zabrało radnego do szpitala.

Most otwarty dla ruchu »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie sp
Przebudowany most im. Tadeusza Kościuszki w Nysie jest przejezdny w obu kierunkach.
Zdjęć: 5  

Z sesji - bitwa o bazylikę, handel, z dramatem w tle »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie um
Temat aktualizacji studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Nysa oraz podjęcie uchwały intencyjnej dotyczącej przyznania dotacji na wkład własny do projektu remontu Bazyliki w Nysie, zdominowały obrady Rady Miejskiej w Nysie 28 listopada.
Zdjęć: 14  

Medal dla burmistrza »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie pol
W otmuchowskim ratuszu, odbyła się wyjątkowa uroczystość. Burmistrz Jan Woźniak otrzymał brązowy medal „Za Zasługi dla Policji”. Odznaczenie zostało przyznane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
Zdjęć: 1  

Dzielnicowy w szkole »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie pol
W szkole podstawowej w Mesznie dzieci spotkały się z dzielnicowym. Oprócz pogadanki i zabaw, były też upominki dla uczniów . To była kolejna - dobra okazja, aby dzieciom mówić o ich bezpieczeństwie.
Zdjęć: 1  

Nysa z tytułem »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie um
Tytuł Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju otrzymała Gmina Nysa w konkursie organizowanym przez Fundację Innowacji i Rozwoju. Dyplomy, przedstawicielom samorządów, przedsiębiorstw oraz organizacji, wręczono we Wrocławskim Centrum Transferu Technologii.
Zdjęć: 1  

Apartament w górach: gdzie i za ile można kupić? »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie oto
Na południu Polski dostępnych jest ponad 70 nowych inwestycji, w których można kupić apartament typu second home. Wielu deweloperów gwarantuje też stały najem i wypłatę zysków w wysokości ok. 8 proc. rocznie. Ceny zaczynają się od 4.460 zł za m kw.
Zdjęć: 3  

AIESEC – międzynarodowe praktyki i wolontariat »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie AIESEC
Rozpoczęła się rekrutacja na Międzynarodowego Programu Praktyk Zagranicznych. Można trafić w tak egzotyczne miejsca jak: Indie, Malezja, Chiny, Brazylia czy Nigeria. Taką szansę daje AIESEC.
Zdjęć: 1  

Skocz na piwo do czeskiej Pragi  »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie oto
Stolica Czech to wymarzone miejsce na weekendowy wypad. Odwiedzając to urokliwe i magiczne miasto, zobaczysz jak w każdym kuflu słynnego czeskiego złocistego napoju odbija się jego wolny duch

„Poloneza” czas zwodować »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie red
Wrocławski Urząd Żeglugi Śródlądowej od pewnego czasu próbuje „zwodować” część swojego już niepotrzebnego majątku. Do sprzedaży wystawił osobowego Poloneza.
Zdjęć: 3  

Gospodarki słabną - paliwo w dół – o ile jeszcze? »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Na stacjach ceny paliw poszły w dół, ale na tym nie koniec. Przed świętami powinno być jeszcze taniej. Cena diesla spadnie nawet do poziomu 5,60 zł za litr, za benzynę E 95 zapłacimy 5,50 zł, a droższa etylina 98 osiągnie poziom 5,75 zł za litr. Za litr autogazu będziemy płacić podobnie jak teraz.

Młode psy weszły do służby »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie pol
Jeden zwie się Szogun, drugi Caro. Takie imiona mają nowe psy służbowe, które trafiły do nyskiej jednostki. Przez najbliższe lata ich domem będzie nyska komenda, która ma w dyspozycji niedawno wybudowane kojce.
Zdjęć: 3  

Diesel odchodzi w przeszłość? »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie (PR/INTERIA.PL)
Wygląda jednak na to, że dni diesli są już policzone. Klienci udający się po nowy samochód do salonu niechętnie decydują się na auto z silnikiem o zapłonie samoczynnym.

Zjedz śniadanie z Dreamlinerem »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie plw
W sobotę 1 grudnia 2012 roku na wrocławskim lotnisku wyląduje kolosalny Dreamliner, jeden z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich świata. Dzięki staraniom Portu Lotniczego Wrocław mieszkańcy miasta i regionu będą mieli niepowtarzalną okazję przyjrzenia się maszynie. Zapraszamy na śniadanie z Dreamlinerem.

5 najbardziej nietypowych noclegów w Polsce »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie pr
Spanie to nie tylko nocleg. Można się o tym przekonać przeglądając najciekawsze propozycje miejsc noclegowych w Polsce. Nocleg na deskach teatru, lub scenie kina, na Dzikim Zachodzie czy w sklepie graficiarskim od teraz nie jest tylko snem, ale stało się rzeczywistością.
Zdjęć: 3  

1000 listów w sprawie obwodnicy  »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie oto
Studenci z Nysy zorganizowali społeczną akcję zbiórki podpisów pod listem do premiera RP w sprawie budowy obwodnicy Nysy.
Zdjęć: 5  

Nieletnie złodziejaszki »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie pol
W Głuchołazach, dwaj nieletni - w wieku 16 lat (mieszkańcy powiatu nyskiego), zostali zatrzymani w związku z kradzieżą sprzętu ogrodniczego.

Kredyt? Czego nie robić, żeby go dostać »
Tekst opublikowany 2012-11-25, opracowanie oto
Nawet jeśli nie potrzebujemy pożyczki do realizacji marzeń, to czasem ratuje nas z życiowych opresji. Co, jeśli wtedy odbijamy się od bankowych drzwi? Co zrobić, a czego nie robić, żeby zwiększyć szanse na konieczny lub wymarzony kredyt? Ile kredytów zaciągamy w dolnośląskim?

Znamy pełny skład Rady Seniorów »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie um
Wczoraj odbyła się inauguracyjna sesja Rady Seniorów w Nysie, podczas której wybrani zostali przewodniczący, wiceprzewodniczący oraz sekretarz Rady.
Zdjęć: 12  

Nasi drużynowymi wicemistrzami Polski  »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie NTG
Podczas rozgrywanych w Bydgoszczy Drużynowych Mistrzostw Polski w gimnastyce sportowej mężczyzn, drużyna Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego, którą reprezentowali: Filip Wroński, Karol Kuglarz, Patryk Siamro, Szymon Polaczy, Bartosz Bodziony, Jakub Partyka, Patryk Ponikiewski wywalczyli tytuł Drużynowych Wicemistrzów Polski w klasie III.
Zdjęć: 1  

Medale nyskich karateków  »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie Cezary Pryga
W XIII Europejskim Pucharze Miedzi w Karate w Legnicy OPEN 2012, wzięli udział zawodnicy z nyskiego klubu AGE KAN zdobywając kilka medali.
Zdjęć: 5  

Chodnik na Prusa na początku grudnia »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie sp
Do 7 grudnia ma trwać przebudowa 300 metrowego chodnika przy ul. Prusa.
Zdjęć: 4  

Małe szkoły zagrożone »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie um
Na temat finansowania oświaty, specjalnej aplikacji kalkulacyjnej do liczenia kosztów oraz szkół stowarzyszeniowych, rozmawiano z przedstawicielami Federacji Inicjatyw Oświatowych z Warszawy w Urzędzie Miejskim w Nysie.
Zdjęć: 11  

18 600 eksmisji tylko w jednym miesiącu! »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie Emmerson S.A.
Od 2007 r. dokonano na wniosek banków 400 tys. eksmisji, w tym rekordową liczbę 18 600 w czerwcu bieżącego roku. W wyniku rosnącej presji hiszpańskie banki porozumiały się niedawno w sprawie wstrzymania na dwa lata eksmisji najbardziej zadłużonych właścicieli. To w Hiszpanii…

Sierż.sztab.Jarosław Białochławek – nowym prezesem WOPR-u  »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie pol
Na walnym zebraniu członków Oddziału Rejonowego WOPR-u w Nysie, wybrano nowego prezesa. Został nim policjant z komendy nyskiej - sierż. sztab. Jarosław Białochławek. W trakcie walnego zebrania na ręce komendanta insp. A. Synowiec został przekazany medal WOPR "Za zasługi".
Zdjęć: 1  

Nieszczęsne mosty... »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie pol
W ciągu jednego dnia na nyskich mostach dwukrotnie interweniowali nyscy policjanci. Dzięki szybkiemu działaniu przechodniów w obu przypadkach nie doszło do nieszczęścia.

Sylwestrowe oferty “widmo” w internecie »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie oto
Święta w zaśnieżonych górach, sylwester na nartach, lub snowboardzie, a potem lampka wina przy kominku... To marzenie nie jednej osoby, która planuje spędzić święta i sylwestra poza domem. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Nyskie panie walczyły »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie um
Jutro o godz. 18.00 rozpoczną się ostatnie zajęcia bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet z gminy Nysa. Zajęcia odbywać się będą w Hali Sportowej Gimnazjum nr 2 w Nysie ul. Bolesława Prusa.

Skocznia narciarska na Stadionie Narodowym? Apoloniusz Tajner jest za »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie Menstream.pl
Skocznia narciarska na stadionie to nie jest zupełnie nowy pomysł, ponieważ takie obiekty budowano już kilkadziesiąt lat temu. Jeśli tylko znajdą się pieniądze, to konkurs skoków na Narodowym mógłby otwierać sezon - uważa Apoloniusz Tajner, szef Polskiego Związku Narciarskiego.

PE promuje katastroficzny obraz gazu łupkowego  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie oto
- Przyjmując takie dokumenty zwracamy się przeciwko zmianie energetycznej, przeciwko bezpieczeństwu dostaw, w końcu przeciwko konkurencyjnym cenom. Z tego powodu Konserwatyści i Reformatorzy nie mogą udzielić poparcia temu sprawozdaniu w aktualnym kształcie - mówił w Strasburgu poseł PiS do PE Konrad Szymański w debacie o gazie łupkowym.

Pierwsza sesja nyskich seniorów »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
Przed nyskimi seniorami inauguracyjna sesja Rady Seniorów. Jutro o godz. 10.00 spotkają się w sali sesyjnej Rady Miejskiej w Nysie. W trakcie obrad wybrani zostaną przewodniczący, wiceprzewodniczący oraz sekretarz Rady.
Zdjęć: 2  

Możesz uratować Baronika »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie Aleksandra Czechowska
Nasza walka o życie zwierząt jest czasami bardzo trudna, nie śpimy po nocach, czuwamy nad chorymi zwierzątkami, kosztuje nas to wiele wyrzeczeń wygodnego życia, jeździmy na interwencje do krzywdzonych zwierząt, zabieramy z ulicy potrącone, często nie obywa się bez łez... ale warto.
Zdjęć: 3  

Samołyk w ostrej trasie »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie js
Nowy album Janka Samołyka został nagrany wspólnie z zespołem, który towarzyszy wrocławianinowi na scenie. Po dwóch koncertach zorganizowanych z okazji premiery krążka, nadchodzi czas na całą trasę koncertową.
Zdjęć: 1  

Burmistrz o demokracji i strategii rozwoju »
Tekst opublikowany 2012-11-19, opracowanie um
Wywiad z burmistrz Nysy Jolantą Barską na temat bieżących spraw w gminie.
Zdjęć: 1  

Polecamy bloga »
Tekst opublikowany 2012-11-17, opracowanie WWW.mapaprzemian.blog.pl
Karolina Nowak jest uczennicą gimnazjum nr 2. Bierze udział w ogólnopolskim konkursie ,,Interaktywna mapa przemian”, w ramach którego prowadzi blog, na którym pokazuje, jak zmieniła się nasze miasto korzystając ze środków unijnych.
Zdjęć: 1  

Procesja przy świecach »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie um
Blisko sto osób ze świecami przeszło ulicami Nysy, odcinkiem szlaku bł. Marii Luizy Merkert z Nysy, założycieli Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, której wspomnienie przypadało na dzień 14 listopada.
Zdjęć: 7  

Wesołe jest życie… seniora »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie um
Sporym zainteresowaniem mieszkańców miasta cieszył się Dzień Otwarty w Dziennym Domu Pobytu. Seniorzy mogli m.in. poznać historię Domu oraz jego działalność, uczestniczyć w zajęciach, skontrolować ciśnienie krwi lub skorzystać z komputerowego badania wzroku.
Zdjęć: 16  

Kogo można przelecieć z marszu - wg. aktora Jana Nowickiego »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie MenStream.pl
Twierdzi, że aktorstwo Polsce przestało istnieć, gdy złotówka nabrała wartości. - Idiociejmy i to jest proces nieuchronny - konstatuje Jan Nowicki i podkreśla, że dawniej aktorzy poświęcali dużo więcej czasu na przygotowanie roli filmowej. Teraz jak zauważa, młodsi koledzy wchodzą w role z marszu - po spektaklu w teatrze pędzą do kabaretu, potem na zdjęcia na planie filmowym. - A z marszu to można przelecieć sąsiadkę, a nie zagrać Wołodyjowskiego tak, jak Tadeusz Łomnicki - kwituje.

Policjanci w korfantowskim gimnazjum »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie pol
Młodzież gimnazjalna w Korfantowie dowiedziała się co to jest czyn karalny i demoralizacja oraz w jaki sposób postępować, aby nie popaść w konflikt z prawem.
Zdjęć: 2  

Dary dla polskiej szkoły na Ukrainie »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie um
Sprzęt elektroniczny, książki, przybory szkolne, materiały piśmiennicze, plansze i gry dydaktyczne przekazała delegacja z Nysy Polskiej Sobotniej Szkole na Ukrainie. W partnerskiej Kołomyi gościła delegacja z Nysy.
Zdjęć: 13  

W końcu po europejsku na sudeckich stokach »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie rtr
Podczas gdy narciarze i snowboardziści przygotowują sprzęt do zbliżającej się zimy, właściciele ośrodków pracują nad uatrakcyjnieniem oferty. Ostatnim efektem ich starań jest program SudetySKI. Karnet, który pozwala skorzystać z trzech najważniejszych ośrodków narciarskich Sudetów jest już dostępny.

Nastaje mgła »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rr
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed silną mgłą...

Gospodarka słabnie, firmy upadają »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Od czterech lat rośnie liczba upadających w Polsce firm. W tym roku może przekroczyć 900, czyli wzrost o ponad jedną czwartą, w porównaniu do 2011 roku. Z jeszcze większym nasileniem tego zjawiska będziemy mieć do czynienia w przyszłym roku.

Oto skład Rady Młodzieżowej »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie um
Wybrani w wyborach uczniowie nyskich szkół, uczestniczyli w inauguracyjnej I sesji Rady Młodzieżowej. Ze swojego grona wybrali, przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących.

Oświadczenie wrocławskiej PO »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rtr
W nawiązaniu do artykułu „Huskowski: Nie mamy szans z Dutkiewiczem”, który ukazał się w Gazecie Wrocławskiej (Polska The Times) 09.11.2012r., informujemy:

Rowery trafią na licytację »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie sp
Nyskie Starostwo Powiatowe skierowało wniosek do Sądu Rejonowego w Nysie o stwierdzenie likwidacji niepodjętego depozytu i jego przejście na rzecz Skarbu Państwa

Most na finiszu »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie sp
Jutro przywrócony zostanie jednostronny ruch na moście. Trwa montaż balustrad od strony górnej wody rzeki.

Lance Armstrong został pogrzebany żywcem – mówi Bartosz Huzarski  »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie MenStream.pl
Uważa, że afera Armstronga to strzał w kolano i umacnianie przekonania, że kolarstwo to najbardziej wspomagany sport na świecie. Podkreśla również, że Ameryka zabiła swoją największą gwiazdę i to bez żadnego dowodu. Bartosz Huzarski broni kolarza wszechczasów i opowiada jak doping zniszczył wizerunek tej dyscypliny.

Uczeń z ZSE powalczy o finał »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie rtr
Znane są już wyniki pierwszego etapu, V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 732 z ponad 7 tys. uczniów, którzy podjęli tegoroczne wyzwanie zmierzy się w etapie okręgowym, który wyłoni ścisłe grono finalistów. Wśród nich znalazł się Sebastian Budzik reprezentujący Zespół Szkół Ekonomicznych

Fundusze zmieniają Dolny Śląsk »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie umwd
Dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu od 2007 roku na Dolny Śląsk trafiło prawie 1,2 mld euro, czyli niemal 5 mld złotych. O inwestycjach, jakie udało się dzięki nim zrealizować rozmawiano dziś podczas konferencji „Eurofundusze na Dolnym Śląsku”.
Zdjęć: 3  

Ostre starcie w Radzie Miejskiej  »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie um
Podczas ostatniej sesji Rady, dwie nyskie organizacje gospodarcze miały przedstawić swoje stanowisko w sprawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Nysa. Rada wykreśliła jednak ten punkt z porządku obrad. Radni ostro spierali się o sens i tryb zwoływania nadzwyczajnej sesji.

PWSZ wesprze przedsiębiorców. Naukowo »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie pwsz
W województwie opolskim ponad 90 proc. firm potwierdza potrzebę posiadania wiedzy na temat innowacji, przy czym jedynie 30 proc. firm deklaruje współpracę z jednostkami tego sektora. W odpowiedzi na te niepokojące dane Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa opracowała i rozpoczęła realizację dwóch nowych projektów. Ich celem jest wzmocnienie współpracy pomiędzy sferą nauki, a przedsiębiorstwami.

3,5 promila i autostradą pod prąd! »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie pol
Policjanci na autostradzie A4 zatrzymali jadącego „pod prąd” nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.
Zdjęć: 1  

Grozi nam islamski potop? »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie MenStream.pl
Na szerokie wody wypłynął dzięki scenariuszowi do filmu 300 mil do nieba, w którym dwóch chłopców ukrytych w podwoziu ciężarówki uciekało z PRL. Dziś Cezary Harasimowicz nie ma nic przeciwko dalszej emigracji i szukaniu sobie lepszego miejsca do życia niż Polska. Choć jest potomkiem polskich Tatarów, przestrzega emigrantów przed islamem w radykalnym wydaniu, który - jego zdaniem - ma na Zachodzie dobre warunki do rozwoju.

Rocznicowa sztafeta pływacka - wyniki »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie nor/um
W Krytej Pływalni w Nysie odbyły się po raz pierwszy „Sztafetowe Zawody Pływackie” z okazji 94-tej Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Ćwierć wieku za fałszerstwa i skimming? »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie pol
Nawet do 25 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym przez policjantów z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu za fałszowanie kart płatniczych i posługiwanie się nimi podczas transakcji dokonywanych w sklepach.
Zdjęć: 3  

Przyjaciele z Kołomyi »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie um
Na zaproszenie Rady Miejskiej w Nysie gościli przedstawiciele władz miasta partnerskiego Kołomyi z zastępcą burmistrza Tarasem Javorskim oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Jarosławem Goszijem na czele.

Pątnicy na Drodze św. Jakuba »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Anna Janczara/ Punkt CAMINO Nysa
Ponad 150 osób wzięło udział w przejściach kilkunastoma polskimi odcinkami Drogi św. Jakuba, które miały miejsce w ostatnią sobotę. Pątnicy chcieli w ten sposób przypomnieć 30-tą rocznicę ogłoszenia w Santiago de Compostela przez Jana Pawła II „Aktu Europejskiego” oraz 25-tą rocznicę uznania Drogi św. Jakuba za pierwszy Europejski Szlak Kulturowy. Grupa sympatyków Camino de Santiago przebywała także w Santiago, a w Głuchołazach odsłonięta została figura Apostoła pielgrzymów.

Jutro sesja młodzieżowa »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie um
Inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady w Nysie rozpocznie się o godz. 14. W składzie MR, będzie 20 radnych, którzy zostali wybrani po 2 przedstawicieli ze szkół gimnazjalnych i średnich z terenu Nysy.

Zawalczmy o żużlową Spartę! »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Bartek Czekański
Hej Drodzy Wrocławscy Kibice Żużla! Co jest z Wami? Dlaczego nie podejmujecie walki o swoją ukochaną Spartę?! I to mają być wojownicy Sparty? Właśnie miasto ustala budżet na 2013 rok i raczej nie widzi możliwości żadnej pomocy dla żużlowego WTS-u. Brakuje dobrej woli. A Wy śpicie? Czyżby na placu boju został już tylko stary, wyboksowany Czekański? Kochani, razem i osobno piszcie mejle, petycje i protesty do prezydenta Rafała Dutkiewicza, do Ratusza, do Rady Miejskiej, do poszczególnych radnych, wreszcie do mediów, które zresztą akurat żużlowi są na ogół życzliwe. Spartanie do boju!

Sukces gospodyń z Kępnicy »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie um
Koło Gospodyń Wiejskich w Kępnicy uczestniczyło w II edycji Opolskiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w 2012 roku, który organizował Opolski Związek Rolników i Organizacji Społecznych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego.

W kopalni, w siodle, na safari - nietypowe pomysły na Sylwestra »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie AB
Sylwester zbliża się wielkimi krokami, a nie każdy z nas podjął decyzję o tym gdzie i jak go spędzić. W zależności od upodobań, możemy wybierać pośród setek propozycji standardowych bali lub dedykowanych imprez takich jak: sylwester dla singli, studentów, zakochanych czy rodzin z dziećmi.

Udusił 8 - miesięcznego psa  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie pol
Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę, który ze szczególnym okrucieństwem zabił 8 - miesięcznego pieska swojej konkubiny. Sprawca udusił zwierzę.

Demokracja jest dla wszystkich? – nyska debata »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie um
„Czy demokracja jest dla wszystkich” to temat debaty publicznej z udziałem polityków i uczniów w ramach Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej, która odbyła się w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Nysie.

Wrocławskie lotnisko najlepsze w Polsce  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie ret
Podróżni zdecydowali, że to Port Lotniczy Wrocław zasłużył na prestiżowy tytuł Lotniska Przyjaznego Pasażerowi 2012. W tegorocznym plebiscycie portalu pasażer.com wrocławskie lotnisko wyprzedziło wszystkie pozostałe porty lotnicze.

Zaproszenie dla mam  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie kmn
Zabawa z maluszkami w „Kulkolandzie” oraz „Sekrety etykiety” to spotkaniowe propozycje Klubu Mamuśki na listopad. Zapraszamy jak zawsze mamy z maluszkami oraz same mamy na spotkania w mamusiowym klimacie. Zapisy już trwają.

Co dalej z Chinami? »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Chiny przestały już być "najtańszą fabryką świata". Nowe władze Kraju Środka będą musiały zachęcić rodaków do tego, by wreszcie zaczęli wydawać swoje gigantyczne oszczędności. To przede wszystkim szansa dla eksporterów, którzy walczą o przetrwanie w czasie recesji w Europie.

Wieczór patriotyczny w Carolinum »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie um
Mieszkańcy gminy mogli uczestniczyć w koncercie patriotycznym zorganizowanym w barokowej auli Carolinum.

Obchody Święta Niepodległości  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie um
11 listopada odbyły się w Nysie uroczystości z okazji Święta Niepodległości. W Bazylice św. Jakuba odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny, pod pomnikiem Patriotom Polskim złożono wieńce oraz kwiaty, odbył się też koncert patriotyczny w auli Carolinum.

Przyjadą łowcy głów »
Tekst opublikowany 2012-11-11, opracowanie rt
Mobilne biuro rekrutacji rozpoczyna kolejny etap swojej podróży po Polsce. Tym razem oferty pracy w Niemczech, Belgii i Francji przyjadą do mieszkańców Nysy, Brzegu i Oławy.

Największa biało-czerwona w kraju? »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie rt
W niedzielę, 11 listopada, Stadion Wrocław zamieni się w największą w Polsce flagę biało – czerwoną.

Międzypokoleniowa wystawa - wyniki konkursu »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie um
Otwarcie pokonkursowej wystawy prac plastycznych "Dialog międzypokoleniowy" w ramach odbywającego się Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej 2012.

Dodatkowy dzień wolny – za 11 listopada? »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie rt
Czy w zamian za przypadający w niedzielę 11 listopada możemy odebrać dodatkowy dzień wolny? Niejasności z tym związane wyjaśnia Bożena Ryszka, prawnik w TGC Corporate Lawyers.

Program obchodów 94 rocznicy odzyskania niepodległości »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie um
11 listopada odbędą się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zaplanowano też imprezy kulturalne i sportowe.

Studenci do podstawówek »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie r
Blisko stu studentów filologii angielskiej i germańskiej będzie uczyć się zawodu w nyskich gimnazjach i podstawówkach. Przyszli nauczyciele zdobędą wiedzę dotyczącą m.in. planowania, prowadzenia i dokumentowania lekcji, a także nauczą się analizy pracy własnej i uczniów.

Metoda „na wnuczka” ciągle popularna »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie pol
Wczoraj do mieszkanki Głuchołaz zadzwonił mężczyzna podający się za jej bratanka. Oszust pod pretekstem pilnej pożyczki usiłował wyłudzić od starszej kobiety 7 500 złotych. Kilka dni wcześniej, próbował oszukać także dwie inne mieszkanki Głuchołaz. Do podobnych zdarzeń doszło w Namysłowie i Brzegu

Ciężki wypadek na trasie Sowin-Korfantów »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie pol
Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze mogło być przyczyną zdarzenia drogowego na trasie Sowin – Korfantów. W wyniku zdarzenia kierujący, mieszkaniec powiatu ostrowskiego trafił do szpitala w Nysie.

Uroczyste ślubowanie policjantów  »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie pol
W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Policji. Szeregi dolnośląskiego garnizonu zasiliło kolejnych 77 policjantów i policjantek. W tym roku do służby na Dolnym Śląsku wstąpiło 326 funkcjonariuszy.
Zdjęć: 5  

Oni mogą pomóc »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie rt
Fundacja ITAKA-Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych realizuje projekt pn. „Działania prewencyjne i informacyjne związane z prowadzeniem telefonu interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci -116 000”. Połączenie jest bezpłatne i całodobowe.

O demokracji w Carolinum »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie um
W ramach Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej odbyła się konferencja na temat Rady Europy z udziałem dr Rafała Riedla z Instytutu Politologii Uniwersytetu Opolskiego.

Kanał HBO odkodowany! »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie r
W niedzielę, 11 listopada HBO odkoduje sygnał. Na ten dzień przygotowana została oferta z szeregiem najnowszych produkcji HBO oraz nagrodzonym Oscarem filmem „Żelazna dama”, przedstawiającym historię życia byłej premier Margaret Thatcher.

Coraz więcej latamy »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie red
W październiku wrocławskie lotnisko zanotowało wzrosty we wszystkich sektorach ruchu. Z połączeń krajowych skorzystało o 19,5 proc. więcej podróżnych, z kolei w ruchu międzynarodowym, w segmencie przewoźników sieciowych (m.in. PLL LOT, Lufthansa, SAS, Eurolot) odprawiono prawie 14% pasażerów więcej niż przed rokiem.

Socjalista Obama na drugą kadencję »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie Jacek Gratkiewicz, Money.pl
- Amerykanie są bardziej prawicowi niż Europejczycy, a zafundowali sobie lewicowego prezydenta - mówi o Baracku Obamie Marcin Zaborowski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Seniorzy mogą ćwiczyć »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie um
Urządzenia do ćwiczeń w parku przy Al. Lompy, już do dyspozycji seniorów. O miejsce rekreacyjne mieszkańcy zabiegali podczas uroczystej sesji Rady Seniorów w listopadzie 2011 r.

Profesjonalni policjanci »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie pol
Na ręce Komendanta Powiatowego w Nysie wpłynęły podziękowania dla policjantów z Komisariatu Policji w Paczkowie.

Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie um
Spotkaniem z przedstawicielem Rzecznika Praw Obywatelskich, Barbarą Imiołczyk, rozpoczął się w Nysie, Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej – projekt Rady Europy. Wczoraj - w ramach dni otwartych - Urząd Miejski w Nysie odwiedziły pierwsze grupy młodzieży.

Lepiej żeby wygrał Romney? »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie Arkadiusz Droździel, Money.pl
Tym, czym Barack Obama zniechęcił do siebie inwestorów, było przede wszystkim przeforsowanie w 2010 roku reformy, która gwarantuje Amerykanom powszechne ubezpieczenie zdrowotne.

Sąsiedzi? Muzycy i kochankowie niemile widziani! »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie rr
Nie chcemy mieć za ścianą muzyka i pary głośno uprawiającej miłość – wynika z badania serwisu Tablica.pl, wykonanego przez TNS Polska.

„Znicz” podsumowany – 160 mandatów, 9 pijanych kierowców »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie pol
W ciągu minionego długiego weekendu i dniu Wszystkich Świętych, na drogach powiatu nyskiego doszło do jednego wypadku. W wyniku prowadzonych działań, w ramach akcji ZNICZ 2012, policjanci skontrolowali przeszło 500 pojazdów. Podczas prowadzonych kontroli ujawnili i zatrzymali 9 nietrzeźwych kierujących. W rejonie cmentarzy nie odnotowano poważniejszych zdarzeń.

Gdzie się podziały 4 miliony ubezpieczonych Polaków? »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie PPOZ
- Polacy ubezpieczeni czy nieubezpieczeni? – ja tego nie wiem. Wiem za to, że nie ma ich w CWU (Centralny Wykaz Ubezpieczonych) – więc za nich nie zapłacę – tak o prawie 4 milionach Polaków wypowiedziała się obecna prezes NFZ Agnieszka Pachciarz podczas spotkania z lekarzami rodzinnymi z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia w sprawie systemu, który razem z nową ustawą ma obowiązywać od 1 stycznia.

Groźny wypadek »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie pol
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce na drodze krajowej 46, na odcinku Stary Paczków – Ścibórz.

Gospodarka – nadchodzi „masakra”? »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie Andrzej Zwoliński
Według najgorszych przewidywań ekspertów armia bezrobotnych w Polsce może powiększyć się nawet o 400 tysięcy osób.

Z sesji rady: remont tamy, nowy podział gminy na okręgi »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie um
Podczas XXIV sesji Rady Miejskiej w Nysie, radni poznali obecny stan realizacji przebudowy rzeki oraz modernizacji zbiornika retencyjnego, podjęli także uchwałę o nowym podziale okręgów wyborczych w gminie.

Na co mogą liczyć nyscy przedsiębiorcy »
Tekst opublikowany 2012-11-04, opracowanie um
O możliwościach inwestycyjnych w gminie Nysa oraz zachętach i ulgach dla inwestorów, dyskutowano na spotkaniu burmistrz Nysy Jolanty Barskiej z nyskimi przedsiębiorcami.

Kolejny studzienkarz namierzony »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie pol
Nyscy policjanci ustalili podejrzanego o kradzież dwóch żeliwnych włazów kanalizacyjnych. Jest to kolejna tego rodzaju sprawa. Podejrzany usłyszał już zarzut kradzieży grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Złodziej zatrzymany - astra odzyskana »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie pol
Paczkowscy policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież pojazdu z posesji przy ul. Wrocławskiej w Paczkowie. W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy działań już następnego dnia pojazd odzyskano. Podejrzanemu za ten czyn grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Największe centrum handlowe w kraju »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie AJ-J/JK
W gminie Kobierzyce powstaje największe centrum handlowe w Polsce.

Tydzień Demokracji Lokalnej »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie um
W dniach 5-9 listopada pod hasłem "Prawa człowieka dla lepszej integracji wspólnot lokalnych", odbędzie się w Nysie Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej. Projekt realizowany jest przez Radę Europy.

Nyskie Zaduszki »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie Kazimierz Staszków
1 listopada dla większości z nas jest dniem wspominania Wszystkich, którzy od nas odeszli - dniem, w którym zastanawiamy się nad sensem i istotą życia. W tym dniu odwiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół oraz znajomych, na koniec zapalamy świeczkę wszystkim, których historia rozrzuciła po całym niemal świecie.

Uwaga na „cyfrowych monterów” »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie pol
Podał się za montera telewizji cyfrowej i wszedł do mieszkania starszej kobiety pod pretekstem konieczności dokonania modyfikacji w odbiorniku telewizyjnym. Za usługę zażądał stu złotych. Zabrał jednak o wiele więcej. 92-latka straciła blisko 6 tysięcy złotych.

Czas seniorów »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie pwsz
Współpracę ze swoimi partnerami w Czechach nawiązali już opolscy samorządowcy i biznesmeni, teraz przyszedł czas na seniorów z terenu pogranicza polsko-czeskiego.

Jakub Kryś – nasz „Prymus Opolszczyzny” »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie rr
Zarząd Województwa Opolskiego przyznał doroczne Nagrody i Stypendia Marszałka Województwa Opolskiego w dziedzinie edukacji. Wśród nagrodzonych znalazł się absolwent Gimnazjum nr 2 im. Karpatczyków w Nysie - Jakub Kryś.

Nyska fizyka doceniona »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie rr
Zarząd Województwa Opolskiego przyznał doroczne Nagrody i Stypendia Marszałka Województwa Opolskiego w dziedzinie edukacji. Nagrody zostały wręczone podczas Regionalnego Święta Edukacji. Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji otrzymał mgr Lech Głazunow - nauczyciel fizyki i informatyki w Gimnazjum nr 2 im. Karpatczyków w Nysie.

Stowarzyszenie CAZ uczyło ratować życie »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie caz
W Nysie odbyło się bezpłatne szkolenie „Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej” dla osób zainteresowanych z powiatu nyskiego, bezrobotnych, zagrożonych zwolnieniem z pracy, wolontariuszy.

Mistrzowie walk w akcji »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie CP/Fot. Waldemar Moroziński
XII Międzynarodowe Seminarium Sztuk Walki odbyło się na terenie Gimnazjum nr 2 i Zakładu Karnego w Nysie.

Ostrzejsze normy - co dalej z odpadami? »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie um
Na temat Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, nowych zapisów ustawy dotyczących gospodarki odpadami oraz funkcjonowania RCGO w Domaszkowicach, rozmawiano podczas spotkania w Urzędzie Miejskim w Nysie.

Nyska psina najlepsza! »
Tekst opublikowany 2012-10-25, opracowanie pol
Foksterierka o imieniu Baszta została najlepszym psem podczas rozgrywanych wczoraj we Wrocławiu Kynologicznych Zawodów Przewodników Psów Służbowych do Wyszukiwania Zapachu Narkotyków.

Pięć złotych par! »
Tekst opublikowany 2012-10-25, opracowanie um
W Urzędzie Stanu Cywilnego w Nysie odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 50 - lecia pożycia małżeńskiego pięciu dostojnych par.

Ktoś kradł, ktoś kupował, kto jeszcze wpadnie? »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie pol
Funkcjonariusze KPP w Nysie ustalili sprawcę kradzieży kratek kanalizacyjnych. 19- letni mieszkaniec Nysy kradł metalowe elementy na terenie miasta, a następnie sprzedawał je w punktach skupu złomu. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzień Papieski »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie um
22 października – w dzień wspomnienia liturgicznego bł. Jana Pawła II – młodzież szkolna z Diecezjalnego Gimnazjum i Liceum Humanistycznego zaprezentowała montaż słowno-muzyczny oparty na tekstach Jana Pawła II. Wcześniej odprawiona została msza św. w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła.

Nysa ma Radę Seniorów »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie um
Chcą być aktywni, włączać się w życie miasta i podpowiadać jak rozwiązywać trudne problemy, mowa radnych Rady Seniorów w Nysie. Wyboru radnych dokonano 18 października. Pierwsza sesja Rady Seniorów już w listopadzie.

SP nr 1 Mistrzem Województwa! »
Tekst opublikowany 2012-10-22, opracowanie Jacek Ryszewski
W ośrodku Anpol w Starym Oleśnie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych powiat nyski reprezentowały zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie, wicemistrzynie województwa z poprzedniego roku szkolnego.

Innowacyjne inwestycje w Nysie »
Tekst opublikowany 2012-10-22, opracowanie um
Rozmowa z burmistrz Jolanta Barską o bieżących sprawach w Gminie Nysa.

Statuetki poetyckiego „Orzecha” przyznane »
Tekst opublikowany 2012-10-22, opracowanie um
Finał VI edycji Turnieju Poetyckiego "Orzech" im. Jerzego Kozarzewskiego, odbył się 20 października w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Witolda Lutosławskiego w Nysie. Podczas gali wystąpiła m.in. Irena Jun, aktorka Teatru Studio w Warszawie.

Zmarł Josef Paul Rock »
Tekst opublikowany 2012-10-19, opracowanie um
W dniu 20 października o godz. 10:30 w nyskiej Bazylice odprawiona zostanie msza św. w intencji zmarłego Josefa Paula Rocka. Po mszy odbędzie się pogrzeb na Cmentarzu Jerozolimskim w Nysie.

Nysa świeci jakubowym przykładem  »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie um
Doświadczenia związane z utworzeniem Nyskiej Drogi św. Jakuba oraz inicjatywy w ramach współpracy z Cammini d’Europa, mogli poznać uczestnicy Międzynarodowej Konferencji Naukowej, Szlaki Kulturowe na Polsko – Czeskim Pograniczu podczas spotkania w Nysie.

Biegacze z Nysy najlepsi wśród miast partnerskich »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie um
14 października rozegrano sztafetowy bieg EKIDEN organizowany przez nasze partnerskie miasto Taverny. W zawodach wzięli także udział biegacze z Nysy zajmując I miejsce w kategorii miast partnerskich.

Turniej 318 wierszy »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie um
Finał VI edycji Turnieju Poetyckiego "Orzech" im. Jerzego Kozarzewskiego, odbędzie się w dniu 20 października 2012 r. o godz. 18.30 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Witolda Lutosławskiego w Nysie.

Ta ostatnia droga »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie um
Zakończono budowę drogi w ul. Piotra Skargi w Nysie. Była to ostatnia droga gruntowa w tym rejonie dzielnicy Średnia Wieś. Gmina Nysa sfinansowała wymianę nawierzchni jezdni, chodników, parkingów oraz montaż oświetlenia ulicznego.

Masowy wypadek na fortach »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie pwsz
Do niecodziennej sytuacji doszło w poniedziałek, 15 października, w Nysie. Tamtejsze służby mundurowe otrzymały informację o transakcji między handlarzami materiałami wybuchowymi. Podczas próby zatrzymania członków grup przestępczych doszło do strzelaniny oraz niekontrolowanego wybuchu środków pirotechnicznych. Dziesięć osób zostało rannych.

Policja w paczkowskich szkołach »
Tekst opublikowany 2012-10-15, opracowanie pol
Bezpieczeństwo dzieci jest jednym z tematów poruszanych podczas spotkań w szkołach i przedszkolach. Takie spotkania odbyły się ostatnio w Paczkowie i Skoroszycach.

Możesz to zobaczyć na własne oczy… »
Tekst opublikowany 2012-10-14, opracowanie pwsz
Służby mundurowe otrzymały informację o transakcji między handlarzami materiałami wybuchowymi w Nysie. Podczas próby zatrzymania członków grup przestępczych dochodzi do strzelaniny oraz wybuchu środków pirotechnicznych.Rannych zostaje dziesięć osób…

Obchody Dnia Nauczyciela »
Tekst opublikowany 2012-10-12, opracowanie um
Uroczyste przemówienia, dyplomy, kwiaty, ciepłe słowa, śpiew, muzyka, zabawa - wszystko to miało miejsce podczas gminnych obchodów Święta Edukacji Narodowej w sali konferencyjnej Collegium Atrium PWSZ w Nysie.

Złodzieje zatrzymani »
Tekst opublikowany 2012-10-12, opracowanie pol
Nyscy kryminalni ustalili dwóch mężczyzn podejrzanych między innymi o kradzieże części samochodowych. 19 i 20-latek usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Cuchnące odpady pod kontrolą »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie um
Po informacjach od mieszkańców Dolnej Wsi o uciążliwościach odorowych w rejonie jednej z firm komunalnych, służby miasta i powiatu podjęły działania związane z nielegalnym składowaniem odpadów przy ul. Morcinka w Nysie.

Więźniowie grabią z uczniami »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie um
Do końca października trwać będzie jesienna akcja grabienia liści z poczwarkami szrotówka kasztanowcowiaczka.

Krwawa akcja »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie um
Akcja honorowego dawstwa krwi odbyła się przed Urzędem Miejskim w Nysie.

Kolejne wyróżnienie dla gminy »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie um
W Karpaczu odbyła się gala, podczas której przedstawiciele samorządów odebrali nagrody za działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Wśród wyróżnionych samorządów znalazła się Nysa.

Więźniowie będą grabić… poczwarki »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie um
W ramach ogólnopolskiej akcji „Pomóżmy Kasztanowcom" 11 października odbędzie się w Nysie, jesienna akcja grabienia liści z poczwarkami szrotówka kasztanowcowiaczka. W akcji wezmą udział uczniowie szkół gimnazjalnych, ale także więźniowie z Zakładu Karnego w Nysie.

Blokada drogi wojewódzkiej »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie um
Blokadę drogi wojewódzkiej nr. 407 zorganizowali mieszkańcy sołectwa Konradowa w gminie Nysa.

Afganistan - relacja naocznego świadka »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie um
Spotkanie z ks. ppłk Jerzym Niedzielskim, kapelanem wojskowym, odbyło się 8 w sali konferencyjnej OPS-u w Nysie.

Przebudowa ul. Krzywoustego wygłosowana »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie um
Najwięcej głosów internautów w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Województwa Opolskiego zdobyła inwestycja gminy Nysa. Na przebudowę ul. Krzywoustego głosowało 34,8 % internautów.

Pogoda słaba, mód przedni »
Tekst opublikowany 2012-10-08, opracowanie um
W niedzielę przy Punkcie Camino przy ul. Brackiej można było nabywać produkty pszczele. Wszystko w ramach Święta Miodu w Nysie.

Proekologiczne inwestycje w Nysie »
Tekst opublikowany 2012-10-08, opracowanie um
Budowa kompostowani, produkcja paliwa alternatywnego, instalacja kogeneracyjna wykorzystująca biogaz do produkcji energii elektrycznej z układem odzysku ciepła – to nowe zadania inwestycyjne, które dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z funduszy UE będą realizowane przez gminną spółkę EKOM na terenie Regionalnego Centrum Gospodarki Odpadami w Domaszkowicach.

Kolejna kamienica odzyskuje blask »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie um
Remont elewacji kamieniczki Wspólnoty Mieszkaniowej 191 na nyskim rynku zbliża się do końca. To obiekt zabytkowy położony tuż przy odnowionym - także w bieżącym roku - Domu Wagi Miejskiej.

MAŁY KATYŃ W MALERZOWICACH WIELKICH? »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie IPN/arch/rr
RUSZYŁY PRACE EKSHUMACYJNE ZWIĄZANE Z POSZUKIWANIAMI MIEJSCA POCHÓWKU PARTYZANTÓW Z ODDZIAŁU NSZ HENRYKA FLAMEGO PS. „BARTEK”.

Święto Miodu i dożynki »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie um
7 października, w niedzielę odbędzie się I Święto Miodu w Nysie oraz dożynki parafialne przy Parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Nysie.

Innowacyjny powiat »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie um
Samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji oraz instytucji, podpisali porozumienie Partnerstwa Lokalnego „Innowacyjny Powiat Nyski" na rzecz rozwoju społeczno - gospodarczego. Gmina Nysa jest jednym z partnerów tego porozumienia.

Perły Nysy 2012 - przyznane »
Tekst opublikowany 2012-10-02, opracowanie Foto: Paweł Maluśki i Urząd Miejski w Nysie
W nyskim Muzeum odbyła się Gala rozstrzygnięcia III Edycji Nyskiego Konkursu Architektonicznego "Perły Nysy 2012".

Śmierć w omedze »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie pol
Nyscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, który miał miejsce na trasie Spiny-Biechów.

Dwa medale Karoliny Nowak  »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie rr
Zawodniczka Jana Satory stała się gwiazdą dystansów płotkarskich na Mistrzostwach Polski Młodzików rozgrywanych w Słubicach 29-30 września.

Elżbietanki z różnych kontynentów w Nysie »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie um
Kardynał Zenon Grocholewski przewodniczył Mszy św. w dniu 30 września w Bazylice Mniejszej w Nysie. Było to podsumowanie obchodów 170 – lecia Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety i 5. rocznicy beatyfikacji Marii Luizy Merkert. Na koniec wystąpiła Arka Noego.

41 zagranicznych studentów w Nysie »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie pwsz
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie staje się coraz bardziej popularna wśród studentów z zagranicy. Od października naukę w nyskiej Alma Mater rozpocznie 41 obcokrajowców.

Radni o przebudowie rzeki  »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie um
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni wysłuchali informacji na temat przebiegu robót związanych z przebudową koryta rzeki Nysy Kłodzkiej, przyjęli informację o realizacji budżetu za I półrocze oraz pozytywnie ocenili działalność Gminnego Zarządu Oświaty.

Latarnicy w akcji, czyli więcej światła w sieci  »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie Alicja Papis
W Tarnowie, w Centrum Sztuki Mościce odbył się I Ogólnopolski Zjazd Latarników Polski Cyfrowej. Wśród 300 uczestników z całej Polski w konferencji wzięła także udział grupa z Nysy.

Arka Noego na obchodach »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie um
Koncert zespołu Arka Noego, sympozjum, spotkania modlitewne oraz wystawę zaplanowano w ramach obchodów jubileuszu 170 - rocznicy założenia Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety oraz piątej rocznicy beatyfikacji bł. Marii Luizy Merkert w dniach 27-30 września.

Zatrzymany z „maryśką” »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie pol
Korfantowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli 260 gramów marihuany.

Sukces sekcji strzeleckiej MUKS „Gim 2”  »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie muks
Nyscy sportowcy musieli się sprawdzić na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików we Wrocławiu, które od tego roku rozgrywane były w nowej formule.

Inwestujemy w Nysę »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie um
Rozmowa z burmistrz Jolantą Barską na temat aktualnych spraw w Gminie Nysa.

Wieża odsłoniła tajemnice »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie um
Tłumy mieszkańców oraz turystów w niedzielę odwiedziło teren przy ul. Obrońców Tobruku. Winda, którą można było dostać się na górę, przeszła prawdziwy test sprawności.

Julia Siedzina laureatką »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie pol
Uczennica nyskiej SP 10 została laureatką wojewódzkiego konkursu plastycznego pod hasłem „Pierwszy dzień w szkole” i „Więc opowiem Ci o bezpieczeństwie”.

Jubileusz Sióstr św. Elżbiety - program »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie um
Koncert zespołu Arka Noego, sympozjum, spotkania modlitewne oraz wystawę zaplanowano w ramach obchodów jubileuszu 170 - rocznicy założenia Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety oraz piątej rocznicy beatyfikacji bł. Marii Luizy Merkert w dniach 27-30 września 2012 r.

Ekologiczny dzień w Nysie  »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie um
Każdy mógł oddać zużyty sprzęt RTV i AGD, żarówki, świetlówki, baterie, w ramach zbiórki elektroodpadów w dwóch punktach miasta. W związku z Tygodniem Zrównoważonego Transportu, mieszkańcy mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.

Żeby było bezpieczniej »
Tekst opublikowany 2012-09-20, opracowanie um
Straż Miejska w Nysie rozpoczęła realizację programu dotyczącego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W szkołach w całej gminie odbywają się spotkania edukacyjne prowadzone przez inspektora straży.

Jabłka za elektrośmieci »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie um
Chcesz dostać kilogram jabłek za darmo? Chwyć starą pralkę, zepsutą wiertarkę czy zdezelowany telewizor i ruszaj na Rynek lub ul. Poznańską obok Gimnazjum Nr 3 w Nysie. Tam możesz nieodpłatnie pozbyć się elektroodpadów w zamian otrzymując świeże jabłka.

Miejski monitoring – gdzie kamery? »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie um
Śródmieście Nysy oraz park przy al. Lompy – w tych miejscach już niedługo pojawią się nowoczesne kamery. Cyfrowy system monitoringu wizyjnego składający się z 12 kamer oraz centrum zarządzania w Straży Miejskiej w Nysie ma na celu podniesienie poziomu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Porzuć auto! »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie um
W Gminie Nysa w dniu 21 września 2012 r. przejazdy autobusami komunikacji miejskiej na dowolnych liniach będą bezpłatne dla wszystkich.

Tropili busy »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie pol
Policjanci ruchu drogowego z Nysy przeprowadzili działania pod nazwą „Bus”. Celem było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozie osób, w szczególności dzieci i młodzieży.

Potrącił staruszkę i uciekł »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie pol
Policjanci z Nysy proszą o kontakt świadków potrącenia, które miało miejsce 17 września, około godziny 8.30.

Ten czwarty - zabójcą »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie pol
48-letnia kobieta zginęła od ciosów zadanych ostrym narzędziem. W mieszkaniu odbywała się suto zakrapiana impreza, w której udział brała ofiara i czterech mężczyzn.

Pielgrzymi na Nyskiej Drodze św. Jakuba »
Tekst opublikowany 2012-09-17, opracowanie um
To była wyprawa z wieloma atrakcjami oraz wrażeniami na trasie. Ok. 60 osób, w tym grupa 30 dzieci uczestniczyło w trzeciej tegorocznej pielgrzymce Nyską Drogą św. Jakuba.

Biała Nyska żegnała lato »
Tekst opublikowany 2012-09-17, opracowanie um
15 września, dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego oraz mieszkańcy Białej Nyskiej pożegnali lato i wakacje.

Co kryła kryminalistyczna walizka? »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie pwsz
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej zakończył się wczoraj 8. Nyski Festiwal Nauki. Przez dwa dni mieszkańcy naszego regionu, a przede wszystkim młodzież ze szkół średnich, gimnazjaliści, a nawet uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki, mieli możliwość zgłębiać tajniki wiedzy.

Mundurowi pobiegają »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie rr
W najbliższą sobotę 15 września o godz. 14:30 w Głuchołazach wystartuje X Ogólnopolski Bieg Uliczny Służb Mundurowych.

Nerwowa pani z „zielem” »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie pol
Nyscy policjanci zatrzymali 19- letnią niewiastę mieszkankę powiatu nyskiego podejrzaną o posiadanie narkotyków. Przy zatrzymanej funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 14 gramów marihuany.

Rozbili zorganizowaną grupę przestępczą »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie sg
Nyscy policjanci brali udział w jednej z największych akcji skierowanych przeciwko przestępcom w ostatnich miesiącach.

Wieża odkrywa tajemnice »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie um
Zakończono zagospodarowanie Wieży Ciśnień i terenów przyległych. 23 września odbędzie się "Biesiada Forteczna".

Integracyjny „Piknik pod Chmurką”  »
Tekst opublikowany 2012-09-11, opracowanie ddp
6 września Seniorzy Dziennego Domu Pobytu i Podopieczni Ośrodka Pomocy Społecznej korzystający z Działu Usług Opiekuńczych spotkali się na wspólnym pikniku.

III pielgrzymka Nyską Droga św. Jakuba »
Tekst opublikowany 2012-09-10, opracowanie
15 września 2012 roku z Nysy wyruszy trzecia w tym roku pielgrzymka Nyską Drogą św. Jakuba.

Deblowe Mistrzostwa Nysy »
Tekst opublikowany 2012-09-10, opracowanie nor
Na kortach tenisowych Stadionu Miejskiego przy ul. Kraszewskiego rozegrano Deblowe Mistrzostwa Nysy w tenisie ziemnym. Turniej rozegrano systemem grupowym. Do dalszych rozgrywek przechodziły dwie zwycięskie pary z każdej grupy.

Certyfikat dla Gimnazjum nr 2 »
Tekst opublikowany 2012-09-10, opracowanie um
30 sierpnia Gimnazjum nr 2 w Nysie po raz drugi otrzymało z rąk wicekuratora, Rafała Rippla, oraz Jolanty Pogan, Wojewódzkiego Koordynatora Szkół Promujących Zdrowie, Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Sztandar dla OSP Przełęk »
Tekst opublikowany 2012-09-10, opracowanie um
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Przełęku ma swój sztandar. Uroczystość wręczenia odbyła się w dniu 8 września.

Nyski Festiwal Nauki  »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie pwsz
Ponad sto wydarzeń czeka na uczestników 8. Nyskiego Festiwalu Nauki. Wykłady, warsztaty, prelekcje i happeningi odbędą się od 12 do 13 września.

PWSZ w Nysie z nowym prorektorem »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie pwsz
Dr inż. Mariusz Kołosowski został prorektorem ds. studenckich i dydaktyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Pracę na tym stanowisku rozpoczął 1 września br., zastępując dotychczasowego prorektora dra inż. Przemysława Malinowskiego, który zrezygnował z funkcji chcąc w ten sposób całkowicie poświęcić się pracy naukowej.

Tico dachowało »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie pol
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce na drodze krajowej 46, na odcinku Pakosławice – Sidzina.

Włam po wódę »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie pol
Kryminalni z Nysy ustalili podejrzanego o włamanie do przyczepy campingowej w Skorochowie. Zdarzenie miało miejsce początkiem września bieżącego roku. Podejrzanym okazał się 48-letni mieszkaniec gm. Otmuchów. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Burzliwa sesja Rady Miejskiej  »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie um
Tematy oświatowe, powołanie Rady Seniorów oraz roczna ocena działalności NDK wzbudziły największa dyskusję i zainteresowanie radnych podczas XXII sesji Rady Miejskiej w Nysie.

Zielona enklawa »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie Aleksandra Wiktor
W centrum miasta przy ulicy Krzywoustego w Nysie, lokatorzy wspólnoty mieszkaniowej PIAST stworzyli piękny zielony obszar, służący im jako miejsce spotkań i wypoczynku.

Moja łysina »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie Łys
Zbiór plonów i zasiew wiedzy

To i owo z powiatowych boisk piłkarskich »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie Ape
W rozpoczętych w końcu sierpnia rozgrywkach piłkarskich bierze udział 59 drużyn seniorów w powiatu nyskiego.

100 lat! »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie um
5 września w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się uroczystość na cześć pani Anny Ikawy, byłej pracownicy nyskich przedszkoli, która 19 września skończy sto lat.

Nyski projekt najlepszy »
Tekst opublikowany 2012-09-05, opracowanie um
Gmina Nysa otrzymała na realizację projektu pn. „W rodzinie siła” dotację w wysokości 20.900,00 zł oraz znalazła się na I miejscu wśród podmiotów wyróżnionych z całej Polski, za projekt zgłoszony do konkursu.

"Latający holender" na Jeziorze Nyskim »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie sp
1 września na Jeziorze Nyskim odbyły się regaty żeglarskie pn. „Memoriał im. Franciszka Ehla”.

Trwa przebudowa mostu »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie sp
Od 31 sierpnia zamknięty został dla ruchu kołowego most im. Tadeusza Kościuszki w Nysie.

Ustawa „na głowie” samorządu, czyli o likwidacji gimnazjum »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie um
Posiedzenie Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego z udziałem wojewody opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego, odbyło się 30 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Nysie. Do spotkania doszło po apelach związków zawodowych działających w Gimnazjum nr 3.

„Sękowicka Riwiera” najpiękniejsza »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie um
Sołectwo Sękowice, były gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminnych. Organizatorzy spisali się na medal, a poziom konkursów na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz posesję zrobiły wrażenie na publiczności.

Kolejny nyski projekt nominowany »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie it/um
Projekt Gminy Nysa „Jestem z Wenus”został nominowany do nagrody „Samorządowe Notowania Europejskie".

W rocznicę września »
Tekst opublikowany 2012-09-02, opracowanie um
1 września przed pomnikiem „Patriotom Polskim” - Plac Kopernika w Nysie, odbyły się obchody 73. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Delegacje władz miasta i powiatu, kombatanci, instytucje, harcerze oddali hołd obrońcom Ojczyzny, ludziom, którzy walcząc o Polskę zginęli na polach bitew. Okolicznościowe przemówienie wygłosiła burmistrz Nysy Jolanta Barska.

Dzień Solidarności »
Tekst opublikowany 2012-08-31, opracowanie um
Dzień Solidarności i Wolności – to polskie święto państwowe, obchodzone co roku 31 sierpnia w rocznicę porozumień sierpniowych.

Rzeźnia bezpieczna? »
Tekst opublikowany 2012-08-30, opracowanie red/sp
Na koszt właściciela nyskie starostwo zabezpiecza wypalony budynek po dawnej rzeźni przy ul. Bema.

Uwaga! Most zamknięty »
Tekst opublikowany 2012-08-30, opracowanie sp
Już jutro nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego mostu im. Tadeusza Kościuszki w Nysie. Przewidywany okres wyłączenia obiektu z ruchu to 3 - 5 dni. Okres ten, ze względu na czynniki techniczne może zostać skrócony lub wydłużony. W tym czasie wylewana będzie betonowana płyta pomostowa.

Chciał „pożyczyć” samochód – dostał zarzuty »
Tekst opublikowany 2012-08-29, opracowanie pol/red
W nocy z niedzieli na poniedziałek mieszkaniec Podzamcza zatrzymał pijanego złodzieja próbującego ukraść zaparkowanego przed domem volkswagena golfa. Młodemu mężczyźnie postawiono zarzuty.

Ktokolwiek widział… »
Tekst opublikowany 2012-08-29, opracowanie pol
Nyscy policjanci proszą o kontakt osoby znające miejsce pobytu zaginionego Marcina Lewickiego

Moja łysina »
Tekst opublikowany 2012-08-27, opracowanie Łys.
O kolejnym przegranym zamachu stanu oraz inwazji mediów

III Zlot Weteranów i Sympatyków Nyskiego Futbolu »
Tekst opublikowany 2012-08-27, opracowanie Ape
24 sierpnia na stadion nyskiej Polonii zjechało z całego kraju ponad 40 byłych piłkarzy Stali i Polonii, którzy przed kilkoma, kilkunastoma, a nawet kilkudziesięcioma laty byli ulubieńcami nyskich kibiców piłki nożnej.

Wypadek symulowany »
Tekst opublikowany 2012-08-27, opracowanie pwsz
Jak na wypadek motocyklowy reagują inni motocykliści i czy potrafią udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym?

Mieszkańcy wiedzą najlepiej »
Tekst opublikowany 2012-08-27, opracowanie um
Rozmowa z burmistrz Jolantą Barską na temat bieżących spraw w Gminie Nysa

Folklorystyczne święto w Nysie »
Tekst opublikowany 2012-08-24, opracowanie um
W Nysie odbywał się 7. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Folk Fiesta. Występy zespołów z różnych kontynentów świata cieszyły się zainteresowaniem turystów i mieszkańców.

Europosłanka na kontroli »
Tekst opublikowany 2012-08-24, opracowanie um
Eurodeputowana Danuta Jazłowiecka postanowiła osobiście przekonać się o wynikach pracy uczestników warsztatów językowych, zorganizowanych w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu oraz Nysie.

By nasze dzieci nie ginęły »
Tekst opublikowany 2012-08-23, opracowanie pm
W tym tygodniu media obiegła informacja o zaginięciu w górach (po słowackiej stronie) kilkuletniego chłopca. Kilka dni wcześniej do podobnego zdarzenia doszło w polskich Tatrach. W obu wypadkach przyczyną było niedopilnowanie dzieci przez rodziców.

Mieć płot  »
Tekst opublikowany 2012-08-23, opracowanie pol
Paczkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 50 i 61 lat podejrzanych o kradzież fragmentu ogrodzenia jednej z posesji przy ul. Wojska Polskiego w Paczkowie.

Po gościnnych występach »
Tekst opublikowany 2012-08-23, opracowanie pol
Otmuchowscy policjanci ustalili podejrzanego o włamanie do volkswagena golfa.

Przystanek Nysa »
Tekst opublikowany 2012-08-23, opracowanie um
Osiemdziesięciu rowerzystów ze stowarzyszenia Enavance z Francji odwiedziło Nysę na trasie Kraków – Praga, którą młodzi ludzie zamierzają pokonać do 30 sierpnia. Młodzież nocowała w Diecezjalnym Gimnazjum i Liceum Humanistycznym w Nysie z 22 na 23 sierpnia.

Święto Gruszy w Hajdukach »
Tekst opublikowany 2012-08-23, opracowanie um
W Hajdukach Nyskich odbył się po raz trzeci festyn rodzinny Święto Gruszy - 2012.

Wyśrubowali swoje łodzie »
Tekst opublikowany 2012-08-22, opracowanie um
Nyski Ośrodek Rekreacji oraz Starostwo Powiatowe w Nysie, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe o/Nysa i Gmina Nysa zorganizowali spektakularne Zawody Motorowodne o Złotą Śrubę Jeziora Nyskiego.

Remont WST-H »
Tekst opublikowany 2012-08-22, opracowanie rd
Trwa remont w budynku Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej przy ulicy Poznańskiej 1.

Złodzieje rowerów »
Tekst opublikowany 2012-08-20, opracowanie pol/red
Nyscy policjanci ustalili podejrzanych o kradzieże i kradzieże z włamaniem. Jeden z zatrzymanych, 21-letni mieszkaniec Nysy, usłyszał aż 16 zarzutów.

Nocne w kiosku „zakupy” »
Tekst opublikowany 2012-08-20, opracowanie pol/red
Tuż przed północą nyscy policjanci zatrzymali 17 i 18-latka. Nakryli ich w czasie penetrowania zawartości kiosku przy ul. Długosza.

Nysanki powalczą »
Tekst opublikowany 2012-08-20, opracowanie um
Nyska Formacja Obronno Taktyczna zaprasza na bezpłatny kurs samoobrony dla mieszkanek Gminy Nysa.

Odzyskali samochody »
Tekst opublikowany 2012-08-14, opracowanie kpp
Policjanci z wydziału kryminalnego odzyskali dwa pochodzące z kradzieży samochody. Pojazdy skradzione zostały na terenie województwa śląskiego. Oprócz aut, kryminalni zabezpieczyli także wiele części samochodowych. Zatrzymany w związku z tą sprawą 34-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty paserstwa.

Niebezpiecznie koło Sidziny »
Tekst opublikowany 2012-08-14, opracowanie kpp
Dwie godziny trwały utrudnienia w ruchu na drodze krajowej 46 w związku z wypadkiem, który miał miejsce w rejonie Sidziny. Postępowanie w tej sprawie prowadzą nyscy policjanci.

Pałac w Biechowie na sprzedaż »
Tekst opublikowany 2012-08-13, opracowanie red/sp
Nyskie starostwo wystawiło na sprzedaż zespół pałacowo-parkowy w Biechowie. Składa się z działek o łącznej pow. 11,6100 ha. Nieruchomość zabudowana jest pałacem z roku 1854 wraz z parkiem krajobrazowym.

Tragiczny wypadek »
Tekst opublikowany 2012-08-13, opracowanie kmp
Nyscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce w sobotę, około godziny 7.40, na drodze krajowej 46, na odcinku Głębinów – Skorochów.

POP-Oratorium "Miłosierdzie Boże" »
Tekst opublikowany 2012-08-10, opracowanie um
Wykonawcami będą orkiestra, zespół muzyki sakralnej „Lumen”, chór oraz soliści. M. in. Marek Bałata, jeden z najwybitniejszych wokalistów jazzowych w Polsce oraz Dariusz Tokarzewski, były wokalista grupy „Vox”. Teksty narracji zaczerpnięte są z “Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej, muzykę skomponował Zbigniew Małkowicz.

Morowska biesiada zintegrowała mieszkańców »
Tekst opublikowany 2012-08-10, opracowanie um
„Poznajmy się lepiej” - pod tym hasłem 4 sierpnia odbyła się I Biesiada Sołecka w Morowie na terenach zielonych przy świetlicy wiejskiej.

To było oblężenie! »
Tekst opublikowany 2012-08-10, opracowanie um
Po raz XII odbyły się Dni Twierdzy Nysa. Na ulicach miasta podziwialiśmy musztrę paradną, efektowne mundury i kawalerię, po południu odbyła się inscenizacja oblężenia Nysy z 1807 r. Widowisko z udziałem miłośników wojsk z czasów napoleońskich obserwowali turyści oraz mieszkańcy.

Para z „zielem” »
Tekst opublikowany 2012-08-07, opracowanie red
Nyscy policjanci zabezpieczyli ponad 100 gramów marihuany. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 22-latkę i 20-latka. Teraz oboje odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków za co grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany miłośnik „ziela” »
Tekst opublikowany 2012-08-06, opracowanie red/kpp
Nyscy kryminalni zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli cztery krzewy tej rośliny.

BMW w rzece »
Tekst opublikowany 2012-08-06, opracowanie red
Zbyt szybka jazda była przyczyną wypadku na drodze krajowej Sidzina – Malerzowice. W jego wyniku bmw kierowane przez 36-letniego mężczyznę wpadło do rzeki.

LZS Kałków po raz trzeci zdobył Puchar »
Tekst opublikowany 2012-08-06, opracowanie Ape
4 sierpnia w Kałkowie rozegrany został finałowy turniej IX edycji Piłkarskiego Pucharu Nyskiego Starosty. Zakwalifikowali się do niego zwycięzcy trzech grup eliminacyjnych w których rozgrywki toczyły się od 15 lipca.

Trwa budowa Centrum - Badawczo Rozowjowego »
Tekst opublikowany 2012-08-06, opracowanie um
Montowane są instalacje pasywne pod płytą budynku przyszłego Centrum Badawczo - Rozwojowego firmy Advantech Polska w Podstrefie Nysa WSSE Invest - Park przy ul. Dubois.

O łyskiej reformie akademickiej i wodnych zdarzeniach »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie Łys
Zaraz po zakończeniu letniej sesji egzaminacyjnej profesorka Zuzanna Wiliamska – rektorka Łyskiej Akademii Umiejętności Wszelakich, zwołała nadzwyczajne posiedzenie senatu tej elitarnej uczelni.

Awans dziewięciolatka »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie Albin Przybyłowski
Jędrzychów to sołectwo, które praktycznie jest willową dzielnicą Nysy. Mieszkający tam znany działacz sportowy – Janusz Tomaszewski (będący w tym czasie prezesem Polonii Nysa) wspólnie z gronem sąsiadów postanowili w końcu czerwca 2003 założyć klub piłkarski, na czele którego stanął Czesław Zawada.

Rozwijanie małych talentów »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie .
Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik w Nysie w ramach wakacji w mieście organizuje własny projekt pod nazwą „Rozwijanie małych talentów”.

Koniec piłkarskich wakacji »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie Ape
Piłkarze nyscy zakończyli wakacje i wyszli na boiska rozgrywając nie tylko mecze sparingowe. 12 drużyn zgłosiło się do IX Mistrzostw Powiatu Nyskiego w Piłce Nożnej Seniorów „O Puchar Starosty”.

Warto się dobrze uczyć »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie .
Co roku dzieci posiadające wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, oraz angażujące się społecznie, są nagradzane przez burmistrza Nysy. Nagrodą, są nieodpłatne kolonie.

Zatrzymają powódź »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie UM
18 lipca odbyła się uroczystość podpisania umowy o dofinansowanie I Etapu Projektu Modernizacji Zbiornika Wodnego Nysa. Z udziałem wiceministra środowiska Stanisława Gawłowskiego przekazano plac budowy wykonawcy oraz wbito pierwszą łopatę.

Jarmark Jakubowy i pielgrzymi »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie .
Podczas tradycyjnego Jarmarku Jakubowego 22 lipca spotkały się grupy pielgrzymów, które przybyły do Nysy pokonując różne odcinki Nyskiej Drogi św. Jakuba, pieszo i rowerami. Św. Jakub przyjechał tym razem Nyską. Na Rynku odbył się pierwszy zlot tych historycznych pojazdów.

Festiwalowa Nysa »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie UM
Lipcowe festiwale w Nysie stały się już symbolem, potwierdzającym obecność lata w pełni oraz nadejście wakacyjnej atmosfery. Szczególnym wydarzeniem stały się Festiwal Ognia i Wody oraz Rozśpiewana Riwiera.

Darmowe przejazdy dla kierowców »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie .
Miejski Zakład Komunikacji w Nysie przeprowadził pierwszą ankietę z zakresu korzystania z bezpłatnych przejazdów autobusem w dniach 26.05.2012r. do 18.06.2012r. Darmowymi przejazdami mogą cieszyć się osoby posiadające aktualny dowód rejestracyjny oraz prawo jazdy.

Dachował za Wójcicami »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie KPP
Do groźnego wypadku doszło na drodze z Wójcic do Nysy. Kierowca stracił panowanie nad autem i dachował. Miał sporo szczęścia – z wypadku wyszedł z lekkimi obrażeniami.

Wypadek na łuku »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie KPP
Blisko dwie godziny trwały utrudnienia w ruchu na drodze krajowej 46, na odcinku Malerzowice – Sidzina, gdzie doszło do kolizji samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym.

Bezpieczni na fali »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie KPP
Policjanci z Opola i Nysy przeprowadzili II edycję akcji prewencyjnej „Bezpieczni na fali”. Impreza odbyła się na terenie Nyskiego Ośrodka Rekreacji. Celem tego przedsięwzięcia było propagowanie bezpiecznych zachowań w trakcie wypoczynku nad wodą. Dzieci zapoznały się również z pracą policjantów, strażaków i ratowników wodnych.

Nadciąga mrok »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie opr. RW
Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od największego święta wszystkich miłośników mrocznych i industrialnych dźwięków. 26 lipca rozpoczyna się festiwal Castle Party w Bolkowie. Tegoroczną gwiazdą będzie znany od wielu lat zespół Alien Sex Fiend.

Wieści z lokalnego futbolu »
Tekst opublikowany 2012-07-03, opracowanie ape
Skończyło się Euro i związane z nim emocje, pora zatem wrócić do lokalnej piłki nożnej. Poniżej kilka wakacyjnych informacji z regionalnego futbolu:

Znowu w „okręgówce” »
Tekst opublikowany 2012-07-03, opracowanie Albin Przybyłowski
LUKS Mańkowice został mistrzem IV grupy A klasy. Piłkarze tego klubu w sezonie 2011/2012 wygrali 20 spotkań, przegrali – 9, a zremisowali tylko raz. Zdobyli 95 bramek, a stracili – 53.

Niesnaski w krainie spokoju »
Tekst opublikowany 2012-07-03, opracowanie ape
Żyjemy w czasach, w których każdego dnia media obrazkowe, mówione i pisane serwują nam litanię nieszczęść z kraju i ze świata. Aż strach się bać. Jest jednak miejsce na tej ziemi, które omijają te wszystkie nieszczęścia.

Trzy medale Andrzeja Bartkiewicza  »
Tekst opublikowany 2012-07-03, opracowanie ape
Powstały niedawno, jedyny na Opolszczyźnie, zawodowy klub kolarski Witabech Ziemia Brzeska, w którym jeździ kilku młodych zawodników z Nysy i okolicy, coraz częściej odnosi sukcesy.

Inwestorzy mile widziani »
Tekst opublikowany 2012-07-03, opracowanie Red.
Rozmowa z burmistrz Nysy Jolantą Barską o bieżącej polityce i sprawach w Gminie Nysa.

W trosce o środowisko »
Tekst opublikowany 2012-07-03, opracowanie UM
Przedsięwzięcia na rzecz ochrony środowiska gminnej spółki Nyska Energetyka Cieplna zostało docenione przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Wakacje rozpoczęte »
Tekst opublikowany 2012-07-03, opracowanie UM
Uroczyste apele, rozdanie świadectw, nagrody, dyplomy i wreszcie upragnione przez dzieci wakacje.

Goście z Ingelheim »
Tekst opublikowany 2012-07-03, opracowanie UM
W Nysie przebywała 24 osobowa grupa sportowców- amatorów tenisa stołowego oraz siatkówki, która przyjechała z partnerskiego miasta Ingelheim.

Seniorzy zakończyli rok »
Tekst opublikowany 2012-07-03, opracowanie UM
27 czerwca seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie zakończyli rok akademicki 2011/2012.

Noc Świętojańska w Białej Nyskiej »
Tekst opublikowany 2012-07-03, opracowanie UM
23 czerwca odbyła się „Noc Świętojańska” - doroczna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez na terenie gminy Nysa.

Będzie bezpieczniej »
Tekst opublikowany 2012-07-03, opracowanie UM
Trwają przygotowania do budowy nowoczesnego systemu monitoringu miejskiego, składającego się z rozbudowanej sieci światłowodowej, 12 kamer cyfrowych oraz centrum zarządzania w Straży Miejskiej w Nysie.

Konsultacje po raz drugi »
Tekst opublikowany 2012-07-03, opracowanie UM
W ramach projektu "Masz Głos Masz Wybór", Fundacji im. Stefana Batorego i Szkoły Liderów, w którym uczestniczy MiGBP w Nysie, odbyły się konsultacje społeczne w sprawie przebudowy ul. Celnej w Nysie. Drugie spotkanie na ten temat zorganizowano tym razem w Muzeum w Nysie.

Kondolencje »
Tekst opublikowany 2012-07-03, opracowanie .
Głęboko zasmuceni żegnamy śp. Magdalenę Kozarzewską,

Zbliża się Polcon 2012 »
Tekst opublikowany 2012-06-19, opracowanie red.
Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich miłośników fantastyki. Pod koniec sierpnia, pierwszy raz we Wrocławiu, zostanie zorganizowany Polcon 2012, czyli Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki. Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się Erich von Daniken i Andrzej Sapkowski. Od dziś czynne jest wrocławskie biuro konwentu.

III Festiwal Ognia i Wody »
Tekst opublikowany 2012-06-19, opracowanie red.
7 lipca na terenie Nyskiego Ośrodka Rekreacji odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Ognia i Wody.

II Bieg Nyski »
Tekst opublikowany 2012-06-18, opracowanie UM
Blisko 600 zawodników stanęło na starcie II Biegu Nyskiego w dniu 17 czerwca 2012r. Przy słonecznej pogodzie i wysokiej temperaturze biegacze pokonali 10 km odcinek trasy, która miała atest PZLA i elektroniczny pomiar czasu.

Ulica Celna będzie ładniejsza »
Tekst opublikowany 2012-06-18, opracowanie UM
Po realizacji przebudowy ul. Krzywoustego w 2011r., władze Gminy Nysa kontynuują zamierzenia związane z poprawą wizerunku ulic przyległych do Rynku. Na temat wyników konkursu architektonicznego na zagospodarowanie Rynku i ulic przyległych rozmawiano podczas spotkania w ramach projektu "Masz Głos Masz Wybór", Fundacji im. Stefana Batorego i Szkoły Liderów w MiGBP w Nysie.

Wrocławski Bieg Nadziei »
Tekst opublikowany 2012-06-16, opracowanie red.
Rozpoczęły się zapisy do Wrocławskiego Biegu Nadziei, który odbędzie się 30 czerwca w sobotę. Bieg oraz towarzysząca mu impreza na Stadionie Olimpijskim ma na celu zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację chorego na raka wrocławskiego studenta Kuby Piśmiennego. Organizatorzy zapewniają uczestnikom i kibicom kosmiczne przeżycia rodem z Gwiezdnych Wojen oraz wegetariański poczęstunek prosto z Indii.

Sokoły powracają »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Osiem młodych sokołów wędrownych zamieszkało dzisiaj w sztucznych gniazdach na terenie Nadleśnictwa Żmigród. Te drapieżniki są jednym z najrzadszych gatunków w Polsce.
Zdjęć: 7  

Jak wybrać dom opieki dla bliskiej osoby? »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Nie każdy ma możliwość zapewnienia bliskiej, starszej lub chorej osobie właściwej opieki w domu rodzinnym. Zazwyczaj, w takiej sytuacji opiekun zaczyna myśleć nad skorzystaniem w usług domu opieki. Instytucji oferujących opiekę nad osobami starszymi lub niesamodzielnymi jest coraz więcej. W obliczu starzenia się społeczeństwa w wymiarze globalnym zapotrzebowanie na tego typu usługi społeczne będzie wzrastać. W jaki sposób wybrać dom opieki i co powinniśmy wziąć pod uwagę – doradzają eksperci Tena Solutions

Sensacyjne odkrycie »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie red.
Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego poinformowali o wielkim odkryciu w Jaskinie Niedźwiedziej w Kletnie
Zdjęć: 5  

Gimnazjum jeździ z głową »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
W lutym tego roku Gimnazjum nr 1 zgłosiło chęć udziału w programie pod nazwą ”Jeżdżę z głową” dotyczącym poprawy bezpieczeństwa i kultury na drodze wśród kierowców, rowerzystów i pieszych. Szkoła została zakwalifikowana do akcji jako jedna ze 100 szkół z całej Polski. Partnerem programu jest Fundacja BGŻ – banku, który od lat wspiera zarówno czynnie zawodowych kolarzy, jak i rowerzystów amatorów.

Dzieci jadą za darmo »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
1 czerwca najmłodsi podróżni pojadą pociągami PKP Intercity bezpłatnie. Dodatkowo, dla swoich najmłodszych pasażerów przewoźnik przygotował dwie książeczki, które nie tylko 1 czerwca umilą podróż.
Zdjęć: 1  

Ruszyła nyska liga „Orlik Polska” »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie ape
19 maja wystartowały regionalne rozgrywki w ramach ogólnopolskiego programu Orlik Polska.

Rynek pełen zabawy »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie red.
Rynek w Nysie ma tętnić życiem podobnie jak to się dzieje w większości miast w Polsce i Europie. W dniach 25-27 maja 2012r. odbędą się Dni Nysy 2012r.

Co tam w polityce ... »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
Rozmowa z burmistrz Jolantą Barską na temat bieżącej polityki władz gminy.

Na Byle Czym »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
27 maja podczas obchodów Dni Nysy odbędzie się I Nyski Wyścig Na Byle Czym. Zapisy już trwają.

Międzynarodowa symulacja »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie KPP
Policjanci garnizonu opolskiego uczestniczyli w międzynarodowych ćwiczeniach symulacyjno-terenowych w zakresie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt w Jarnołtówku. W ćwiczeniach uczestniczyli przedstawiciele wojewódzkich i powiatowych inspektoratów weterynarii, przedstawiciele służb weterynarii z Czech oraz funkcjonariusze Straży Pożarnej.

Policjanci ślubowali »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie KPP
31 funkcjonariuszy rozpoczynających właśnie służbę, uroczycie ślubowało w obecności Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji - nadinspektora Leszka Marca. Ślubowanie to początek zaszczytnej, ale też trudnej i odpowiedzialnej służby w Policji.

Rozmawiali o bezpieczeństwie »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie KPP
Nyscy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Goświnowicach. Funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

Poprawią wizerunek »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
Na temat konkursu architektonicznego przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Architektów Polskich na koncepcję zagospodarowania Rynku w Nysie wraz z terenami przyległymi 11 maja rozmawiano podczas otwartego spotkania w Urzędzie Miejskim w Nysie. Konkurs ogłoszono na zlecenie gminy Nysa.

Przyśpieszenie w sprawie tamy »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
Po apelach Burmistrz Nysy w mediach regionalnych na temat opóźnień zagrażających realizacji remontu zbiornika w Nysie oraz przebudowy rzeki, są już pierwsze efekty. W temat włączyli się opolscy parlamentarzyści, rozstrzygnięto także przetarg na wykonawcę przebudowy rzeki. Do 10 dni ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę remontu zbiornika retencyjnego.

Dobrych koni się nie zmienia »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie Ape
Podokręg Związku Piłki Nożnej w Nysie od lat jest bardzo wysoko oceniany nie tylko na Opolszczyźnie. Swe uznanie w środowisku piłkarskim zawdzięcza m.in. inicjatywom w organizacji różnych form popularyzacji futbolu wśród dzieci i młodzieży oraz prowadzeniu rozgrywek amatorskich drużyn piłkarskich w różnych kategoriach wiekowych.

Z podwórka na stadion »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie Albin Przybyłowski
18 maja na nyskim stadionie miejskim rozegrany został finał powiatowy ogólnopolskiego piłkarskiego turnieju „Z Podwórka na Stadion”.

Stresogenny maj »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie ape
Maj słusznie uchodzi za najpiękniejszy miesiąc roku. W przekonaniu tym utwierdzają ludzkość chociażby takie przysłowia: „ W maju jak w raju” , „ Boże daj, Boże daj aby wiecznie trwał nam maj” oraz „ Wesoło w maju ze słowikiem w gaju”. Bywa jednak, że wbrew tym przysłowiom, ten wiosenny i kapryśny, niczym dorodna panna, miesiąc, przynosi ludzkości nie tylko raptowne zmiany pogody, lecz, co gorsza stresogenne wydarzenia.

Kresowiacy wybrali władze »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie ape
9 maja odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze członków nyskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich.

Spotkanie z rodzicami »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie red.
Odpowiedzialność prawna osób nieletnich była tematem spotkania z rodzicami uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie. Spotkanie prowadziła policjantka z zespołu do spraw nieletnich nyskiej komendy.

Uliczka Medyczna »
Tekst opublikowany 2012-05-18, opracowanie red.
Zapraszamy na Uliczkę Medyczną, organizowaną przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie w ramach Dni Nysy

Wygraj bilety do cyrku »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie red.
Korona to największy cyrk w naszym kraju. Od 1993 r. prezentuje swoim fanom przedstawienia, które nie tylko bawią ,ale także sprawiają, że widz przenosi się w zupełnie inny świat. Przez 20 lat istnienia cyrku ich spektakle obejrzało ponad 10 milionów entuzjastów sztuki cyrkowej. Na arenie przez te wszystkie lata można było zobaczyć ponad 250 artystów, z ponad 40 krajów. Teraz cyrk postanowił odwiedzić także Nysę.

Mówią, że strzeliłem sobie w stopę… »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie ape
Ze Zbigniewem Wandasem – prezesem klubu sportowego Polonia w Nysie rozmawiał Albin Przybyłowski.

Autobusem za darmo? »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie red.
Wywiad z burmistrz Nysy Jolantą Barską na temat bieżących tematów w Gminie Nysa.

Rusza przebudowa  »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie UM
Będzie taniej za przebudowę ul. Chodowieckiego w Nysie istotnej dla przyszłego ograniczenia ruchu w Rynku. Po przeprowadzonym przetargu koszt inwestycji wyniesie 2,7 mln zł. Gmina zaoszczędzi znaczne fundusze ponieważ w budżecie z na ten cel 4 mln zł.

Pieszo i na rowerach »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie UM
5 maja około 50 pielgrzymów wyruszyło Nyską Drogą Św. Jakuba pieszo i na rowerach. Była to inauguracja punktu informacyjnego Cammini d'Europa w Nysie otwartego przy Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

Policjanci o kryzysach »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie KPP
Funkcjonowanie systemu zarządzania kryzysowego na poziomie powiatu i gminy – stan aktualny, perspektywy rozwoju i metody doskonalenia, to temat konferencji, która odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie.

Babu Król w Nysie »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie red.
18 maja w Karczmie Loch (Nysa, Bastion św. Jadwigi, ul. Piastowska 19) odbędzie się jedyny w województwie opolskim koncert Babu Króla.

Wyścig Na Byle Czym »
Tekst opublikowany 2012-05-15, opracowanie red.
27 maja podczas obchodów Dni Nysy odbędzie się I Nyski Wyścig Na Byle Czym. Zapisy już trwają!

Bitwa na głosy - pierwszy finalista »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie red.
Przed nami pierwszy półfinał „Bitwy na głosy”. W najbliższym odcinku nikt nie odpadnie. Widzowie wybiorą za to jednego z finalistów.

Dolnośląski Klucz Sukcesu »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie red.
Po raz kolejny w tym roku Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska będzie przyznawać Dolnośląski Klucz Sukcesu. Uroczystość wręczenia tej specyficznej nagrody za każdym razem odbywa się w innym mieście naszego regionu. Tym razem wyróżnione firmy zostaną uhonorowane 31 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie. W tej chwili trwa procedura przyjmowania zgłoszeń do XVI-ej edycji Wyróżnienia.
Zdjęć: 4  

Będą nowe miejsca pracy  »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie UM Nysa
Nyskiej władze usilnie zabiegają o pozyskanie inwestorów na nowe tereny inwestycyjne Regionalnego Parku Przemysłowego w rejonie Radzikowic i Goświnowic. Sukcesy z zagospodarowaniem dotychczasowych terenów przy ulicach Karpackiej i Dubois w Nysie zachęcają do dalszych działań w celu stworzenia warunków pod przyszłe miejsca pracy.

Ekologiczne inwestycje »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie UM Nysa
Gminna spółka Nyska Energetyka Cieplna zrealizowała instalację do wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej w kogeneracji na bazie gazu ziemnego. 13 kwietnia 2012r. dokonano uroczystego otwarcia inwestycji.

Mundurowi strzelali »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie red.
14 kwietnia w gościnnych murach Zespołu Szkół Ogólnokształcących Carolinum w Nysie Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Nysie zorganizowało, już po raz czwarty strzelenie dla Służb Mundurowych Grodu Nysa „O Puchar Przechodni Hetmana Bractwa”.

Trzy lata za hodowle marihuany »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie KPP
Kryminalni z Nysy zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli 14 krzewów tej rośliny. Zatrzymany w związku z tą sprawą 31-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Nie ustąpiła pierwszeństwa »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie KPP
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji drogowej, do której doszło na obwodnicy Otmuchowa.

Biegasz? Zapisz się  »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie Jacek Makowski, dyrektor II Biegu Nyskiego
17 czerwca w niedzielę odbędzie się w Nysie, II Bieg Nyski. Organizatorami imprezy są PWSZ w Nysie i Urząd Miejski w Nysie. Dyrektorami biegu są Jacek Makowski i Tomasz Kołodziej.

Wizjonerskie projekty »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie ape
Różnej maści złośliwcy i zazdrośnicy uważają Łyskie Księstwo Stawów i Pagórków za zapyziałą prowincję naszego pięknego kraju.

Nowy zarząd KS Polonii Nysa »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie pal
12 kwietnia członkowie najstarszego nyskiego klubu sportowego POLONIA wybrali nowy, sześcioosobowy zarząd.

Grubiak i Dumańska najlepsi »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie pal
W ostatni dzień marca rozegrany został finałowy turniej I Amatorskich Indywidualnych Mistrzostw Nysy w Badmintonie.

Debiut w Austrii »
Tekst opublikowany 2012-04-17, opracowanie ape
Nyscy kolarze zadebiutowali w gronie zawodowców. Nowopowstała zawodowa grupa kolarska WITABECH Ziemia Brzeska, w skład której wchodzą m.in. młodzi kolarze z Nysy, zadebiutowała na trasach górskiego wyścigu w Austrii.

Mała szkoła - duży kłopot »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
Temat prawa jazdy wciąż budzi wiele emocji. Zastanawiamy się, którą szkołę wybrać, czy dany instruktor okaże się skutecznym pedagogiem i czy uda nam się szybko przejść szkolenie. Wypytujemy rodzinę, znajomych, zasięgamy opinii na forach, by wreszcie skusić się na sezonową promocję lub niską cenę niepewnej, małej "szkółki".

Nowe możliwości w nowym miejscu »
Tekst opublikowany 2012-03-26, opracowanie UM
Przez wiele lat niszczał. Teraz otrzymał nowy wizerunek i funkcje. 16 marca odbyła się konferencja inaugurująca oficjalne rozpoczęcie funkcjonowania Gminnego Centrum Pomocy Społecznej w Nysie w nowej siedzibie przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 1A.

Nabór do żłobków »
Tekst opublikowany 2012-03-26, opracowanie UM
Trwa nabór do oddziałów żłobkowych w Nysie, w których znajdą miejsce opieki dzieci od 20 tygodnia życia do trzech lat.

Sukces naszego jazzmana »
Tekst opublikowany 2012-03-26, opracowanie Opr. as
Pierwszy raz mieszkaniec Nysy otrzymał platynową płytę. „Zamach na MoCarta” - zapis ścieżki dźwiękowej i wizyjnej spektaklu Teatru „Syrena”, w którym spotkali się Zbigniew Zamachowski, Wojciech Malajkat i Grupa MoCarta oraz Roman Hudaszek, pracownik Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie, pokrył się platyną.

Ukryte skarby małych miejscowości z „Klasy BGŻ” »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie red.
Do 31 marca trwa rekrutacja do programu stypendialnego „Klasa BGŻ”. O miejsce w programie mogą ubiegać się uczniowie szkół gimnazjalnych z miejscowości powiatowych i mniejszych, którzy bardzo dobrze się uczą, mają ponadprzeciętną motywację, a jednocześnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. W roku szkolnym 2012/2013 do programu będzie mogło dołączyć 80 uczniów.

Trudne problemy trzeba rozwiązywać »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie AP
Na temat bieżących spraw w gminie Nysa, a zwłaszcza trudnych decyzjach dotyczących reorganizacji gminnej oświaty, rozmawiamy z burmistrz Jolantą Barską.

Zarejestruj się w bazie dawców »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie SP
11 marca w pięciu miastach powiatu nyskiego odbędzie się akcja „Dzień Dawcy Szpiku w Powiecie Nyskim". Organizatorami akcji na rzecz Fundacji DKMS są Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych IDEA oraz PWSZ w Nysie.

Nasi powalczą o ligowy byt »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie APE
W najbliższą sobotę i niedzielę rozpoczyna się rewanżowa runda w IV i V lidze. Z uwagi na Euro 2012 rozgrywki toczyć się będą w przyspieszonym tempie i zakończą się już 6 czerwca. Niestety sześć najlepszych drużyn naszego powiatu walczyć będzie tylko o uchronienie się przed degradacją.

Pamiętali o Wyklętych »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie Opr. AS/UM
Z okazji przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” pod Pomnikiem Patriotom Polskim przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy oddali hołd żołnierzom, którzy najdłużej walczyli o wolną Polskę.

Na krawędzi  »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie Anna Skrzypiec (NDK)
Rafał Okrzymowski zadebiutował w ubiegłym roku wystawą „Krawędź spojrzenia”. 2 marca 2012 po raz kolejny pokazał swoje prace w Bastionie św. Jadwigi. I znów nikogo nie pozostawił obojętnym. Najnowszy cykl, zatytułowany „Na krawędzi zmysłów”, dotyczy nas wszystkich. Te zdjęcia po prostu zmuszają odbiorcę, by się zatrzymał i poddał refleksji.

Fitness dla seniorów »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie UM
W Nysie ma powstać mały Fitness Park dla seniorów. 6 urządzeń do ćwiczeń miałoby stanąć w parku przy Al. Lompy w Nysie. Z taką prośbą mieszkańcy zwrócili się podczas sesji Rady Seniorów w listopadzie 2011r. Temat, wraz z wieloma innymi, powrócił 1 marca podczas konsultacji władz gminy z seniorami w Dziennym Domu Pobytu.

O dwóch takich, co zawojowali Nysę »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie Anna Skrzypiec (NDK)
Rzadko zdarza się, by nyska publiczność oklaskiwała artystów przed i po każdym utworze, rzadko zdarza się, by nyska publiczność śpiewała razem z artystami lub by za występ dziękowała powstając z miejsc. Rzadko się zdarza, a jednak. Tak się dzieje, gdy Pasjansa na dwóch grają Andrzej Sikorowski i Grzegorz Turnau.

Jednak likwidują »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie Pam
Uchwały o zamiarze likwidacji trzech placówek oświatowych w gminie Nysa zostały podjęte przez Radę Miejską w Nysie. „Za” głosowała część radnych koalicji, ale także i część radnych opozycji.

O budowlance wiedzą wszystko »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie UM
W dniach 2-3 marca br. w Nysie odbyły się Zawody Okręgowe Jubileuszowe XXV Edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Wspólne koncertowanie »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie opr. AS
Przez pięć dni w Nysie gościła 15-osobowa grupa uczniów i nauczycieli z Konserwatorium w Dieppe we Francji.

Czech kradł paliwo »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie Opr. AS
Czeski kierowca ciężarówki trzykrotnie zatankował olej napędowy za ponad 10 000 złotych. Problem w tym, że nie zapłacił. 32-latek przygotowywał się do przestępstwa - naczepę zostawiał na parkingu i zasłaniał tablice rejestracyjne.

Pożegnanie komendanta  »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie Opr. AS
Po 33 latach służby insp. Józef Barcik, Komendant Powiatowy Policji w Nysie, przeszedł na emeryturę. 27 lutego odbyło się spotkanie, podczas którego policjanci i pracownicy służby cywilnej pożegnali szefa i współpracownika.

Bilet za SMS »
Tekst opublikowany 2012-03-01, opracowanie red.
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Radni przed trudnym wyborem »
Tekst opublikowany 2012-02-21, opracowanie AP
Na temat sytuacji w gminnej oświacie oraz proponowanej przez władze gminy reorganizacji sieci placówek dyskutowali radni podczas XVI nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Nysie 14 lutego br.

Paranienormalni rozśmieszali w Nysie »
Tekst opublikowany 2012-02-20, opracowanie Pam
W niedzielne popołudnie w Nyskim Domu Kultury wystąpił kolejny już w tym roku kabaret – tym razem byli to Paranienormalni, sala teatru pękała w szwach, a publiczność ze śmiechu.

W piątek pożegnaliśmy Czesława Orlopa »
Tekst opublikowany 2012-02-20, opracowanie Marcin Hajdas
Czesław Orlop zmarł 14 lutego, w wieku 70 lat, był wieloletnim dyrektorem Nyskiego Domu Kultury i założycielem Zespołu Pieśni i Tańca ,, Nysa”, którym kierował nieprzerwanie przez 38 lat. To wielka strata dla nyskiej kultury, odszedł człowiek pełen pasji, kochający muzykę i taniec. W ostatnią podróż wyruszył w piątek.

Tryton 2011 dla dyrektor nyskiego muzeum »
Tekst opublikowany 2012-02-20, opracowanie Marcin Hajdas
Małgorzata Radziewicz, dyrektor nyskiego muzeum, otrzymała statuetkę Trytona Nyskiego 2011. To nagroda przyznawana dla mieszkańców gminy, szczególnie zasłużonych w dziedzinie kultury, sportu, przedsiębiorczości i działalności społecznej. Sobotnia gala, zorganizowana w Nyskim Domu Kultury, była ukoronowaniem XV edycji konkursu.

Niebezpiecznie na jeziorze nyskim »
Tekst opublikowany 2012-02-20, opracowanie Pam
Zarządcy nyskiego zbiornika ostrzegają przed wchodzeniem na tafle lodu na jeziorze, która teraz jest szczególnie niebezpieczna, lód może załamać się w każdej chwili.

Nyscy siatkarze wciąż nie do pokonania »
Tekst opublikowany 2012-02-20, opracowanie Opr. Pam na podst. Nyski Klub Kibica
W sobotę nyscy siatkarze wspierani przez grupę ponad 40. sympatyków pokonali na bardzo gorącym terenie w Wieluniu miejscowych siatkarzy 3:0. Mecz okrzyknięty został hitem 19 kolejki 1 ligi, można go też śmiało nazwać meczem przyjaźni.

Jest logo odnawianej wieży ciśnień »
Tekst opublikowany 2012-02-20, opracowanie opr. Pam
W ubiegłym tygodniu wybrany został wykonawca na projekt graficzny logotypu „Fortecznej Wieży Ciśnień” i wykonanie gadżetów promocyjnych na potrzeby realizacji kampanii promocyjnej.

Pierwsze w mieście centrum gier i rozrywki otwarte »
Tekst opublikowany 2012-02-20, opracowanie Pam
A dokładniej chodzi o Tenis Bowling Canter przy ul. Nowowiejskiej 21. Inwestor planuje także przygotowanie terenu do gry w mini golfa. W tym roku powstanie też sala bankietowa, kręgielnia i mini salon gier. - Do tego dobra kuchnia, kawiarnia i plac zabaw dla dzieci – zapowiada inwestor.

Uwaga! Idą… mrozy »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie red.
Dziś w nocy w niektórych rejonach Dolnego Śląska temperatura przy gruncie może spaść do minus 7 stopni!

Piotr Baron w Radio Jazz.fm »
Tekst opublikowany 2012-02-16, opracowanie Pam
Już w najbliższy poniedziałek, 20 lutego o godzinie 17:00 na falach e-eteru RadioJAZZ.fm będzie można wysłuchać pierwszego, godzinnego odcinka cotygodniowej audycji "Dżez-baba-ryba", przygotowanej i prowadzonej przez naszego wykładowcę, saksofonistę Piotra Barona.

Wielki brat będzie patrzył »
Tekst opublikowany 2012-02-15, opracowanie Pam
Gmina Nysa otrzymała dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł z programu MSW - Bezpieczeństwo w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania - na rozbudowę monitoringu miejskiego wraz z centrum zarządzania w Straży Miejskiej w Nysie.

Już w sobotę dowiemy się kto zdobył statuetkę Trytona Nyskiego  »
Tekst opublikowany 2012-02-14, opracowanie Pam
Już w tą sobotę o godzinie 18:00 w Nyskim Domu Kultury poznamy zdobywcę statuetki Trytona podczas XV edycji Gali Trytona Nyskiego, na której tym razem wystąpi gościnnie Grażyna Łobaszewska. Bilety do nabycia w NDK w cenie 10 zł.

Grażyna Łobaszewska zagra na Gali Trytona Nyskiego »
Tekst opublikowany 2012-02-14, opracowanie opr. Pam
Grażyna Łobaszewska wystąpi 18 lutego podczas Gali Trytona Nyskiego XV edycji w Nyskim Domu Kultury, dowiemy się także, kto odbierze statuetkę Trytona za 2011r. Początek wydarzenia o godz. 18.00. Bilety do nabycia w NDK w cenie 10 zł.

Wpadł z woreczkiem amfetaminy »
Tekst opublikowany 2012-02-14, opracowanie Pam
Kryminalni z Nysy zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście gram amfetaminy.

Posiadanie dzieci to drogi interes »
Tekst opublikowany 2012-02-14, opracowanie Marcin Hajdas
Od początku roku wzrosły ceny artykułów dla dzieci. Podrożały ubranka, pieluchy, gotowe dania dla niemowląt i mleka w proszku. Rodzice łapią się za głowy (i portfele), coraz więcej płacąc za podstawowe produkty. W Nysie dzieci rodzi się coraz mniej – nic dziwnego, bo dziś posiadanie dziecka to niemal luksus.

Przebijał opony w zaparkowanych autach »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie Pam
Policjanci ustalili podejrzanego o przebijanie opon w kilku samochodach zaparkowanych na terenie Głuchołaz. Zarzuty zniszczenia mienia usłyszał 23-letni mieszkaniec Głuchołaz. Mężczyzna podejrzany jest również o dwie kradzieże.

Będzie więcej kamer monitoringu »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie opr. Pam
Na początku lutego w Urzędzie Miejskim odbyło się kolejne spotkanie dotyczące poprawy bezpieczeństwa na ulicach miasta. Ma powstać nowoczesny system monitoringu oraz prowadzone będą m.in. zajęcia edukacyjne w gminnych palcówkach oświatowych.

Groty Lascaux w tkaninie »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie Anna Skrzypiec (NDK), Pam
Od 10 lutego mieszkańcy Nysy oglądać mogą wystawę gobelinów Groty Lascaux w tkaninie. Do nyskiej galerii prace dotarły w jednej walizce. Przywiozła je Maria Gostylla-Pachucka, kobieta z pasją i czystymi rękoma, która do malowania używa wełny.

Kolejne dary od niemieckich Maltańczyków »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie Pam
Kołdry, słodycze, wędliny i inne dary przywiózł do Nysy Bernard Serwuschok z Maltańskiej Służby Medycznej w Niemczech. Dary trafiły do szpitala, domów dziecka, noclegowni i schronisk dla osób bezdomnych.

Gdy pies szarżuje z zębiskami »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie Prof.dr hab. Janusz Kuźniewicz
Na przestrzeni ostatnich lat zdarzyło się wiele tragicznych przypadków ciężkich pogryzień ludzi przez psy, które niekiedy kończyły się śmiercią. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego pies rzuca się, by pogryźć, a nawet zagryźć innego człowieka i to nie tylko w obronie swego opiekuna.

Trzecie z rzędu Mistrzostwo Polski dla nyskich laskarek »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie opr. Pam
ULKS Dwójka Nysa po raz trzeci z kolei, poprzednio w latach 2010 i 2011, sięgnęły po tytuł w 36. Mistrzostwach Polski seniorek w hokeju halowym. Warto zauważyć, że Nysa od lat osiemdziesiątych, pod różnymi nazwami, siedmiokrotnie zajmowała pierwsze miejsce.

Turnau i Sikorowski zagrają w Nysie »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie opr. Pam
Ten koncert trzeba koniecznie zobaczyć. 3 marca o godz. 19.00 w NDK wystąpią wspólnie Andrzej Sikorowski i Grzegorz Turnał. Bilety zakupić można w kasie Nyskiego Domu Kultury.

Włamywali się do sklepów i wpadli »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie Pam
Policjanci zatrzymali kilku młodych mężczyzn w związku z usiłowaniem włamania do jednego ze sklepów w rejonie centrum Nysy oraz włamaniem do placówki handlowej na jednym z nyskich osiedli. Podejrzani to osoby w wieku od 16 do 23 lat.

Walczyły z ''atomowymi'' atakami »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie Albin Przybyłowski
W dniach 3-5 lutego w Sali nyskiego Gimnazjum nr 1 rozegrany został turniej siatkówki juniorek o wejście do ćwierćfinału mistrzostw Polski.

Niestraszny im mróz »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie ape
Już za miesiąc rozpocznie się wiosenna runda w IV i V lidze. Do nowego sezonu zespoły z nyskiego regionu przygotowują się już o początku stycznia.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Nyska gmina przeciwna likwidacji pociągów »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie Pam
Kilka dni temu pisaliśmy o ruszającym proteście przeciwko likwidacji połączeń kolejowych. 1 czerwca 2012 roku nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów regionalnych na Opolszczyźnie. Zmiana niespodziewana i zaskakująca, bowiem z rozkładu jazdy ma wypaść aż 40 połączeń. Ta informacja zbulwersowała podróżnych. Powodem takich zmian jest jak zwykle brak pieniędzy.

I Bieg Nyski wyróżniony »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie Pam
I Bieg Nyski z okazji 10-lecia PWSZ w Nysie został doceniony przez biegaczy i portal www.maratonypolskie.pl Wyróżnienie zostało nadane na podstawie ogólnopolskiego głosowania przeprowadzonego w dniach 18-26 stycznia. Organizatorzy podkreślają, że są mile zaskoczeni.

Wpadli złodzieje ogrzewania »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie Pam
Policjanci ustalili podejrzanych o kradzież żeliwnych elementów pieca centralnego ogrzewania. Przedmioty skradzione zostały z jednej z posesji w Nysie. Podejrzani usłyszeli już zarzuty.

Opium, eter i groźne wydziały »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Od niedawna działa we Wrocławiu Muzeum Farmacji. Można w nim oglądać eksponaty z pracowni alchemicznej oraz stare przyrządy do produkcji leków. Klimatu miejsca nie da się jednak przełożyć na obostrzenia panujące w dzisiejszych zakładach farmaceutycznych.

Polonia Nysa na ostrym wirażu »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie Albin Przybyłowski
Nie da się ukryć, że miniony rok, mówiąc delikatnie, nie był udany dla klubu z ulicy Sudeckiej.

Udane starty nyskich strzelców sportowych »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie opr. Pam
W dniach 3 - 5 luty odbyły się Mistrzostwa Województwa Opolskiego w strzelaninach pneumatycznych. Reprezentanci Nysy zaliczyli bardzo dobry start i wrócili z medalami.

Walentynki na lodzie »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie Pam
14 lutego o godz. 12.00 na lodowisku przy ul. Kraszewskiego w Nysie odbędzie się impreza walentynkowa dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjum, zapraszamy!

Co nowego w inwestycjach w tym roku? »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie opr. Pam
Rozmowa z burmistrz Nysy Jolantą Barską na temat bieżących spraw oraz planów inwestycyjnych w gminie Nysa.

KNF grozi palcem bankom »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Komisja Nadzoru Finansowego rozprawiła się z kredytami walutowymi i zabiera się za finansowanie nieruchomości bez wkładu własnego klientów. Jeśli będzie równie skuteczna jak w walce z walutami, to wkrótce może być kłopot z kredytem na całość mieszkania.

W NDK zabrzmiały największe przeboje Violetty Villas »
Tekst opublikowany 2012-02-06, opracowanie Anna Skrzypiec (NDK)
Sobotni wieczór w Nyskim Domu Kultury pełen był wspomnień i wzruszeń, a to za sprawą fenomenalnego koncertu Być jak Diva… Violetta Villas. In Memoriam. Najpiękniejsze utwory Primadonny Assoluty wyśpiewała Aleksandra Kamińska. Urzeczona jej głosem publiczność kilkakrotnie domagała się bisu.

Stop dla likwidacji pociągów, pasażerowie protestują »
Tekst opublikowany 2012-02-06, opracowanie opr. Pam (info Damian Kapinos)
1 czerwca 2012 roku nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów regionalnych na Opolszczyźnie. Zmiana niespodziewana i zaskakująca, bowiem z rozkładu jazdy ma wypaść aż 40 połączeń. Ta informacja zbulwersowała podróżnych. Powodem takich zmian jest jak zwykle brak pieniędzy. Urzędnicy przeliczyli się i w tym roku na realizację obecnych połączeń braknie około 4-5 milionów złotych. Tak źle na kolei już dawno nie było.

Gruźlica mutuje »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
Zdążyliśmy już zapomnieć o zmutowanych wirusach, świńskiej grypie i innych niezbyt przyjemnych chorobach. To że zapomnieliśmy nie oznacza jednak, że problem zniknął. Ostatnio powraca bowiem kolejny mutant – tym razem uaktywniła się gruźlica. Na razie jej klasyczna wersja zaatakowała w kilku wrocławskich szkołach. Za rogiem czai się jej gorsza odmiana, tzw. lekooporna.
Zdjęć: 2  

Nowe rozkłady jazdy wstrzymane »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Pam
MZK wstrzymało do odwołania wprowadzenia nowych rozkładów jazdy autobusów, które miały obowiązywać od 1 lutego, spowodowane jest to licznymi wnioskami od mieszkańców gminy i sołectw.

Oto słownik psio - ludzki »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Prof.dr hab.Janusz Kuźniewicz
Zwierzęta porozumiewają się między sobą za pomocą określonych rodzajów sygnałów, które nie zawsze należą do dźwięków. Również psy dają znać najczęściej o niebezpieczeństwie i agresji, powitaniu i uspakajaniu. Rozróżniamy również sygnały oznaczające zaloty oraz pożywienie.

Wielkie wyjazdy i ciche powroty... »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Marcin Hajdas, Pam
W całym kraju rekordowo niskie temperatury. Mrozy dają się wszystkim we znaki, szczególnie dotkliwe są dla ludzi nie mających dachu nad głową. Schroniska dla bezdomnych przeżywają prawdziwe oblężenie, nyska noclegownia nie jest tu wyjątkiem. Kierowniczka placówki ma wiele pracy, ale nie narzeka – kocha to zajęcie.

Równać szanse 2012 »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie D. Lejkowska
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Aleksandra Zając
Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Dolnośląską Izbą Rolniczą we Wrocławiu oraz Regionalnym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy zapraszają do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu „Wykorzystania komputera w zarządzaniu gospodarstwem rolnym przez dolnośląskich rolników”.

Mrozy to także ciężki okres dla bezdomnych zwierząt »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Pam
Siarczyste mrozy to ciężki czas nie tylko dla ludzi, ale i dla zwierząt. Gmina zawarła umowę z Gabinetem Weterynaryjnym lek. wet. Stanisława Wietesk, który świadczyć będzie usługi w zakresie interwencji i opieki weterynaryjnej nad bezdomnymi zwierzętami na terenie Gminy Nysa.

Wystawa gobelinów Marii Gostylli-Pachuckiej »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Pam
Wraz z Bastionem św. Jadwigi zapraszamy 10 lutego na wystawę gobelinów Marii Gostylli-Pachuckiej, wernisaż rozpocznie się o godzinie 16:00.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Wisława Szymborska nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. bom
W Krakowie zmarła Wisława Szymborska, poetka, eseistka, laureatka literackiej Nagrody Nobla. Zmarła we śnie. Miała 89 lat.

Apel o ratowanie kotów »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red
Apelujemy i prosimy o otwieranie okienek piwnicznych. Pozwólmy bezdomnym kotom schronić się przed mrozem. Wpuszczajmy je do ciepłych i bezpiecznych miejsc, aby nie zamarzały na dworze lub ginęły chowając się w silnikach samochodów!

Rower to jest świat - rajdy i pielgrzymki »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. Pam
Od lutego odbywać się będą rowerowe pielgrzymki i rajdy. Do uprawiania tego sportu zachęca Nysianin, Prezes Klubu rowerowych pielgrzymów Pan Michał Raczyński. Pierwsza już pod koniec lutego.

Mieszkańcy mogą sprawdzić dokonania gminy »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie Pam
W tablicach informacyjnych na ul. Krzywoustego oraz przed Urzędem Miejskim w Nysie zamieszczono treści ze zdjęciami dotyczące najważniejszych działań Gminy Nysa w 2011r. z zakresu gospodarki, drogownictwa, inwestycji i remontów.

Kolejni studenci pracują dla gminy »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie Pam
Od dziś sześciu studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie zaangażowanych zostało przez gminę w prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży w świetlicach wiejskich.

Niedoceniany kredyt w rachunku  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Polacy preferują kredyty ratalne. Stosunkowo rzadko korzystają natomiast z kredytów w rachunku. Expander zwraca jednak uwagę na to, że niedoceniany kredyt w koncie jest wygodnym i często tanim sposobem finansowania wydatków konsumpcyjnych.

Te kradzieże to plaga »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie PR (interia.pl)
Wygląda na to, że kiepska sytuacja na rynku pracy i galopujące ceny paliw znajdują już swoje odbicie w policyjnych statystykach.

Ludzie umierają na mrozie  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jacek Bomersbach
Z powodu chłodów przepełnione są schroniska i noclegownie w całym kraju. W ostatnich dniach w noclegowni przy ulicy Małachowskiego we Wrocławiu nocowało ponad 200 osób. Tłok panuje również w ogrzewalni przy ul. Traugutta, która działa od niedawna.

NOR zaprasza na nowe zajęcia dla dzieci »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Pam
Nyski Ośrodek Rekreacji zaprasza wszystkie dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Nysy do uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych promujących aktywny wypoczynek połączonych z warsztatami z zagadnień profilaktyki uzależnień.

Zamieszanie z akcyzą na węgiel »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Marcin Hajdas
Spore zamieszanie w składach opałowych. Za oknem tęgie mrozy i ludzie, którzy opalają swe domy węglem lub koksem, tłumniej odwiedzają punkty sprzedaży tych surowców. Na miejscu spotyka ich jednak niespodzianka – by kupić potrzebny im towar, muszą podać dane do odpowiednich formularzy, które wypełnia sprzedawca. Wszystko po to by być zwolnionym z akcyzy, która nie obowiązuje klientów detalicznych. Choć, jak się okazuje, nie do końca…

Być jak diva... Violetta Villas - wygraj bilety na koncert! »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie Pam
Portal OtoNysa.pl wraz Nyskim Domem Kultury ogłasza konkurs dotyczący Violetty Villas. Nagrodą dla pierwszej osoby, która prześle poprawne odpowiedzi na pytania, będzie bilet na imprezę upamiętniającą tą wspaniałą artystkę- Być jak diva… Violetta Villas. In memoriam.

Znów zagrali dla hospicjum »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie opr. Pam
Stowarzyszenie Ruch Rozwoju Regionu wspólnie z Urzędem Miejskim w Nysie i Starostwem Powiatu Nyskiego zorganizowali Koncert Noworoczny „Klasyka wiedeńska oraz muzyka filmowa Hollywood”. Koncert odbył się w ten weekend, w sobotę.

Kupcy dogadali się z gminą, będzie handel na Racławickiej »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie Pam
Kupcy z targu przy Kolejowej protestowali w ubiegłą środę przeciwko uchwale nyskich radnych wprowadzającej wyższe opłaty za handel w śródmieściu. Przez 40 minut blokowali ruch na rondzie przy ul. Kolejowej, zorganizowali także pikietę pod Urzędem Miasta. Kilkuosobowa delegacja protestujących spotkała się z władzami miasta. Kupcy dostali nowe miejsce pod handel.

Stal Nysa wciąż nie do pokonania »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie Pam
W sobotę w Nysie odbył się mecz STAL AZS PWSZ Nysa kontra MKS MOS Będzin, gospodarze rozgromili gości wynikiem 3:0.

O co chodzi z tym ACTA? »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie Pam
Instytut Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie serdecznie zaprasza w czwartek na wykład otwarty "O co chodzi w konflikcie wokół ACTA?", który wygłosi dr inż. Janusz Dudziak.

Wiwat Babcie i Dziadkowie w Kępnicy »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie opr. Pam
Tydzień temu, w niedzielę, w Świetlicy Wiejskiej w Kępnicy odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przygotowano wiele atrakcji, na tle pięknej scenografii prezentowane były wzruszające wiersze o babci i dziadku w wykonaniu dzieci uczestniczących w półkolonii zimowej.

Red Alert powiadamia o zaginięciach »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie bom
Fundacja osób zaginionych Itaka chce wprowadzić system natychmiastowego rozpowszechniania informacji o zaginięciu dziecka. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych złoży koncepcję jego wdrożenia.

Zderzenie autobusu z dostawczakiem »
Tekst opublikowany 2012-01-27, opracowanie Pam
Niezachowanie bezpiecznej odległości było przyczyną kolizji drogowej na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Krawiecka.

Czy utonęła? »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie bom
Trwają poszukiwania 28-letniej Agnieszki Krawieckiej ze Świdnicy, która w sobotę miała wpaść do fosy. Od kilku dni płetwonurkowie przeczesują fosę w rejonie Podwala. Bez rezultatu.

Ludzie szpikują się truciznami »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Jacek Bomersbach
Do Polski nie dotarł jeszcze krokodyl - silny narkotyk na bazie kodeiny. Produkuje się go za Wschodnią granicą. Po dłuższym zażywaniu powoduje martwicę tkanek. U nas nową używką stał się płyn do czyszczenia części samochodowych. Toksykolodzy biją na alarm.

Znamy nominowanych do statuetki Trytona Nyskiego »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Pam
Wczoraj odbyło się I posiedzenie Kapituły, na którym Burmistrz Jolanta Barska wręczyła jej członkom akty powołania.

Policja ostrzega przed oszustami na wnuczka »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Pam
Nyscy policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób metodą na wnuczka. Wczoraj dyżurny policji dostał kilka zgłoszeń.

Protest nyskich kupców trwa »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Marcin Hajdas, Pam
Kupcy z ,, targu grodkowskiego” protestowali w środowe przedpołudnie przeciwko uchwale nyskich radnych wprowadzającej wyższe opłaty za handel w śródmieściu. Przez 40 minut blokowali ruch na rondzie przy ul. Kolejowej, zorganizowali także pikietę pod Urzędem Miasta. Kilkuosobowa delegacja protestujących spotkała się z władzami miasta.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Protest przeciw cenzurze ACTA »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 4 tysiące osób wzięło udział w proteście przeciwko cenzurze w internecie. Przed urzędem wojewódzkim rozwinęli transparenty z napisami „Nie dla dyktatu UE!” - „Tak dla Wolności!”. Później pochód ruszył na Rynek.

Policjanci podsumowali ubiegły rok »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Pam
W Komendzie Powiatowej Policji w Nysie odbyła się odprawa roczna, podczas której podsumowano wyniki pracy policjantów powiatu nyskiego. W odprawie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji – insp. Tadeusz Kulesza.

Spotkanie z autorką Klątwy karłowatych mnichów  »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Um Nysa
3 lutego o godz. 18.00 w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Wiolettą Zatylną autorką książki pt. "Klątwa karłowatych mnichów".

Mamy nowych strażaków ochotników  »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie opr. Pam
Nysaj wzbogaciła się o 21 nowych pełnoprawnych strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych. Na uwagę zasługuje fakt, iż w szkoleniu brało udział 9 kobiet.

Nyska gmina nominowana do tytułu Super Samorząd »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie opr. Pam
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie wraz z Gminą Nysa znalazła się w gronie 16 nominowanych do tytułu Super Samorząd w ramach akcji "Masz Głos, Masz Wybór" pod honorowym patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Konkurs organizują Fundacja im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów.

Kotlina Kłodzka na biegówkach »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Justyna Wojciechowska, znanenieznane.pl
Jazda na nartach biegowych z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Potencjał i rosnącą popularność tego sportu dostrzegli organizatorzy Biegu Ulicami Miasta w Dusznikach Zdroju.

Kurzy interes, podrożeją jaja »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Marcin Hajdas
Ceny jaj prawdopodobnie wzrosną wkrótce o 30%. Przed Wielkanocą duże sztuki mogą kosztować nawet złotówkę. Wszystko przez to, że polskie fermy od 1 stycznia muszą dostosować warunki chowu klatkowego do wymogów Unii Europejskiej. Podwyżki nie ominą, oczywiście, także nyskich sklepów.

Podwyższone stany rzek »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie bom
Według meteorologów w najbliższym czasie pogoda nie zmieni się. Na Dolnym Śląsku nadal będzie padać deszcz. Może to spowodować podtopienia i wzrost stanów ostrzegawczych na rzekach.

Śmierć przyszła z łazienki  »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jacek Bomersbach
W pierwszych sekundach czad powoduje lekkie zawroty głowy. Po kilkunastu sekundach traci się przytomność. Dalsze przebywanie w pomieszczeniu, gdzie jest duże stężenie tlenku węgla grozi nieodwracalnymi zmianami w mózgu i śmiercią.

Zadbaj o wzrok za kierownicą »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie inplusPR
W czasie zimowych wyjazdów nasze oczy często zmuszone są do wzmożonego wysiłku.

Gdy bankomat nie ''wypluje'' gotówki... »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Zdarza się, że po włożeniu karty do bankomatu i wprowadzeniu PINu nie otrzymujemy pieniędzy. Czasami w maszynie po prostu nie ma już pieniędzy lub wystąpiła usterka techniczna. Lecz może to być sygnał, że ktoś próbuje nas okraść.

Bal karnawałowy w Kępnicy »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Pam
Blisko 80 dzieci bawiło się w niedzielę, 15 stycznia w Świetlicy Wiejskie w Kępnicy na Balu Karnawałowym.

Podstawy zdrowej diety, czyli jak zdrowo jeść »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Marcin Hajdas
U podnóży Himalajów mieszka plemię Hunzów. Długość ich życia to przeciętnie ponad 100 lat, w większości w doskonałym zdrowiu i samopoczuciu. Pracują aktywnie do końca swych dni, a zdarza się, ze 90 letni mężczyźni zostają ojcami. Żyją w nieskażonym, krystalicznie czystym środowisku, nie znają stresu i pośpiechu. Sekretem ich długowieczności jest także zdrowa dieta, zdaniem wielu decydującym.

OPS rozpoczyna przeprowadzkę do nowej siedziby »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie opr. Pam
Od 30 stycznia Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie działał będzie już w nowej siedzibie w zaadoptowanych obiektach przy Gimnazjum nr 2. Rozpoczęto przeprowadzkę do nowych pomieszczeń z placówek przy ul. Bohaterów Warszawy oraz ul. Kościuszki.

Obchodzili 100. rocznicę urodzin noblisty z Nysy  »
Tekst opublikowany 2012-01-23, opracowanie opr. Pam
Z okazji 100. rocznicy urodzin Konrada Emila Blocha w piątek odbyła się konferencja naukowa w PWSZ w Nysie. Złożono także kwiaty pod tablicą pamiątkową w Collegium Medicum.

Zagrają dla nyskiego hospicjum »
Tekst opublikowany 2012-01-23, opracowanie Pam
Stowarzyszenie Ruch Rozwoju Regionu wspólnie z Nyskim Domem Kultury, Urzędem Miejskim w Nysie oraz Starostwem Powiatu Nyskiego zapraszają miłośników muzyki klasycznej w piątek o godz. 18.00 na Koncert Noworoczny „Klasyka wiedeńska oraz muzyka filmowa Hollywood”.

Nyscy urzędnicy Nysa w czołówce Grand Prix Opolszczyzny w Sportach Zimowych  »
Tekst opublikowany 2012-01-23, opracowanie Um Nysa
Wiceburmistrz Nysy Piotr Walach zajął 2 miejsce w kategorii samorządowców podczas „Grand Prix Opolszczyzny w Sportach Zimowych Kouty 2012”. Trzyosobowy zespół naszej gminy uplasował się w ścisłej czołówce zawodów.

Dwa śmiertelne wypadki podczas weekendu »
Tekst opublikowany 2012-01-23, opracowanie Pam
W sobotę około 8:00 rano doszło do tragicznego wypadku w okolicy Sidziny pod Nysą. Śmierć na miejscu poniosła jedna osoba. Natomiast dzień wcześniej w piątek, w Paczkowie zginął rowerzysta.

Irena Jarocka nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-01-21, opracowanie bom
W wieku 66 lat zmarła Irena Jarocka. Artystka od dłuższego czasu chorowała. O jej śmierci poinformował w sobotę menadżer wokalistki.

W tym roku w styczniu mniej bezrobotnych, ale... »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Marcin Hajdas
W porównaniu do stycznia zeszłego roku bezrobocie w powiecie nyskim spadło. Optymistyczne? Niekoniecznie, bo spadek wynosi ,,aż” 0,1 procenta. Stopa bezrobocia to19 % , a osób bez pracy (na dzień 19 stycznia) pozostaje 8770. Początek roku to tradycyjnie zwiększony ruch w ,,pośredniaku” – ludzie wracają z zagranicy, części z nich w grudniu skończyły się czasowe umowy, zimą ciężej także o pracę w budownictwie.

Nasze gadatliwe psy »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Prof. dr hab. Janusz Kuźniewicz
Często można się spotkać ze stwierdzeniem, że nasze psy są mądre, inteligentne i potrafią zrozumieć wszystko, co się do nich mówi. I na swój sposób tak jest.

Zabytkowe urządzenie alarmowe »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Zaledwie kilkanaście nieczynnych urządzeń przywoławczych straży pożarnej stoi jeszcze na ulicach Wrocławia. W latach 60-70 było ich w mieście 160. Urządzenia montowano również w zakładach pracy o podwyższonym ryzyku awarii.

Jedziesz w góry? Nie zapomnij się przygotować »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Natalia Lewicka
Początek roku to gorący sezon dla narciarzy i snowboardzistów. Zanim jednak ruszymy na podbój stoków, pamiętajmy by odpowiednio przygotować ciało i rozsądnie spakować plecak.

Laskarki z Nysy na Mistrzostwach Europy »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie opr. Pam
13-15 stycznia zawodniczki z Nysy wraz z kadrą narodową brały udział w Mistrzostwach Europy, z naszego miasta na mistrzostwa pojechało pięć dziewczyn - Joanna Hawrot kapitan kadry narodowej, Dominika Nowicka bramkarka oraz Aleksandra Bugała, Marlena Rybach i Magdalena Szczurek. Polki zdobyły brązowy medal.

Studenccy kurierzy już pracują »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie opr. Pam
Studenci z PWSZ w Nysie angażowani są przez Urząd Miejski w Nysie do pracy przy roznoszeniu korespondencji. Rekrutacja młodzieży odbywa się przez Biuro Karier i Badania Rynku Pracy PWSZ w Nysie.

Wielki sukces nyskich studentów »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Pam
Koło Naukowe Architektów restART, otrzymało drugą nagrodę w ogólnopolskim konkursie Mistrz Światła, organizowanym w ramach IV edycji Karkonoskiego Festiwalu Światła.

Jest przetarg na remont rzeki »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Pam
Od tygodnia można składać oferty przetargowe na wybór wykonawcy modernizacji zbiornika wodnego w Nysie, a dokładnie jednego z dwóch etapów, czyli remontu koryta rzeki Nysy Kłodzkiej.

Nieznane oblicza znanych miejsc »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie znanenieznane.pl
Ziemia Kłodzka nazywana jest turystycznym hrabstwem Sudetów. Czy jednak piękne krajobrazy i liczne zabytki wystarczą, żeby przyciągać turystów przez następne lata?

Kupcy zablokowali w proteście nyski magistrat »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie Pam
Wczoraj liczna grupa kilkudziesięcu kupców w proteście podwyżek opłat targowych zablokowała nyski magistrat. Każdy z nich pojedynczo składał własny wniosek protestacyjny. To odpowiedź lokalnych kupców na wyższe stawki opłaty targowej w śródmieściu Nysy - poza Targowiskiem Miejskim wprowadzone przez gminę.

Kolizja na Asnyka »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie opr. Pam
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Asnyka. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Utrudnienia w ruchu trwały kilkadziesiąt minut.

Stal Nysa wkrótce w PlusLidze? »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie Marcin Hajdas, Pam
Nyski zespół coraz śmielej zmierza ku wygraniu siatkarskiej I ligi. Po 14 kolejkach jest liderem z przewagą 4 punktów nad drugim w tabeli BBTS Bielsko – Biała, pokonanym w sobotnim meczu. Kibice i działacze coraz śmielej marzą o awansie do PlusLigi, powrocie po latach do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jest tylko jedno ,,ale” – by zagrać w elicie trzeba spełnić kilka warunków organizacyjnych.

Wielki sukces nyskiego Liceum Diecezjalnego »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie Marcin Hajdas
Diecezjalne Liceum Humanistyczne z Nysy zajęło 20 miejsce w rankingu ,, Rzeczpospolitej” i miesięcznika ,,Perspektywy”. Klasyfikacja obejmuje licea ogólnokształcące z całej Polski – tak wysoka lokata to wielki sukces nyskiej placówki. W rankingu liceów z województwa opolskiego ,,katolik” plasuje się na pierwszym miejscu.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Przeciw podatkowi od kopalin »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie opr. as
Marszałek Rafał Jurkowlaniec przedstawił projekt stanowiska, które – po uchwaleniu przez sejmik – ma trafić do najwyższych władz państwowych. Województwo sprzeciwia się w nim wprowadzeniu podatku od wydobycia kopalin nałożonego na KGHM.
Zdjęć: 1  

Niebezpieczny zawód »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie RW
Ponad rok temu opinię publiczną wstrząsnęła sprawa brutalnego morderstwa w Michałowie koło Środy Śląskiej kuratorki społecznej Pauliny O. Sprawca do tej pory nie został znaleziony, mimo że minister sprawiedliwości przejął osobiście nadzór nad śledztwem. Kuratorce przyznano pośmiertny medal, podyskutowano nad tym jak bardzo niebezpieczny jest to zawód i... sprawa ucichła.

To był bal! »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie opr. Pam
16 stycznia Nyski Ośrodek Rekreacji zorganizował dla dzieci i młodzieży na sztucznym lodowisku w Nysie przy ul. Kraszewskiego 2, imprezę rekreacyjno – sportową „Bal Przebierańców na lodowisku”.

Zatrzymano włamywacza z Goświnowic »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie Pam
Policjanci zatrzymali podejrzanego o dwa włamania na terenie Goświnowic. Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał 52-letni mieszkaniec gm. Kamiennik.

Partnerskie pożegnanie dr Joachima Gerharda  »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie Um Nysa
Po 16 latach urzędowania, Nadburmistrz dr Joachim Gerhard Ingelheim – partnerskiego miasta Nysy – odszedł na emeryturę. W uroczystym podsumowaniu działalności Nadburmistrza Ingelheim uczestniczyła delegacja z Nysy.

Dwójka Nysa powalczy o tytułu mistrza Polski  »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie opr. Pam
grafika Broniąca tytułu ULKS Dwójka Nysa pokonała w najciekawszym meczu drugiego turnieju mistrzostw Polski w hokeju halowym seniorek Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego Poznań 3:1. Dzięki temu bardzo mocno zbliżyła się do powtórzenia sukcesu z lat ubiegłych.

Powołano zespół do współpracy z I Camini d’ Europa  »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie opr. Pam
Wczoraj po raz pierwszy zebrał się Zespół ds. współpracy z I Camini d’ Europa EEIG w skład którego weszli przedstawiciele gminy Nysa i powiatu nyskiego. Przewodniczącym został wiceburmistrz Aleksander Juszczyk, a w jego skład weszli także: Kazimierz Staszków, Anatol Bukała, Paweł Szymkowicz, Joanna Olejnik i Magdalena Wacławczyk.

Zachody słońca okiem Damiana Kapinosa »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie Pam
W sobotę w Bastionie św. Jadwigi zadebiutował kolejny już młody artysta-fotograf, Damian Kapinos. W Nysie zaprezentował powstały w przeciągu ostatniego roku zbiór zdjęć, pod wspólnym tytułem Niebo – zachody słońca.

Uczą się jeździć na nartach i snowboardzie  »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie opr. Pam
45 - dzieci z nyskich gimnazjów uczyć się będzie jazdy na nartach i snowboardzie w Ramzowej. Przez dwa tygodnie ferii odbywają się także półkolonie w placówkach oświatowych gminy oraz zajęcia w świetlicach wiejskich.

Za nami XIV Festiwal Kolęd i Pastorałek »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie Pam
To była już XIV edycja Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Nyskim Domu Kultury. W dwudniowym kolędowaniu wzięły udział szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, w sumie swoje możliwości wokalne zaprezentowało aż 50 uczestników. Jury przyznało wyróżnienia i nagrody w dwóch kategoriach: soliści oraz zespoły.

Zatrzymano złodziei narzędzi »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie opr. Pam
Policjanci ustalili podejrzanych o kradzież różnych narzędzi z pomieszczenia gospodarczego w centrum Nysy. Zarzuty usłyszeli dwaj mężczyźni w wieku 49 i 50 lat.

Konkurs Google dla młodych naukowców »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie red
Czy ciekawość jest wrodzona, czy też można ją nabyć za sprawą środowiska, konkurencji, a może dzięki dobrym nauczycielom? Takie pytania nurtują Google, ale każdy chciałby rozwiać własne wątpliwości wokół przeróżnych zagadnień.

Ani Mru Mru rozbawiali nysian »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie Anna Skrzypiec (NDK)
Od czasów Szekspira i jego „to be, or not to be” nie przydarzył się światu człowiek, który w kategorii rozważań natury egzystencjalnej postawiłby bardziej fundamentalne pytanie. Aż do tego dnia, soboty 14 grudnia, kiedy na scenie Nyskiego Domu Kultury nie jeden, ale trzech artystów, zadało sobie trud rozwiązania zagadki wszechczasów: Czerń czy biel. Oto jest pytanie. Panie i Panowie, kabaret Ani Mru Mru.

W poniedziałek protest aptekarzy »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Od poniedziałku apteki w całym kraju zaostrzają protest. Według zaleceń Naczelnej Rady Aptekarskiej (NRA) punkty będą nieczynne w godz. 13-14. Powód? Farmaceuci nie zgadzają się z ustawą o refundacji leków.

Policja kontroluje autobusy  »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Rozpoczęły się kontrole autobusów przewożących dzieci na zimowiska. Przez całe ferie stan pojazdów będą sprawdzać inspektorzy transportu drogowego i policja.

Bal przebierańców na lodowisku  »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie NOR
16 stycznia o godz. 13.00 na Sztucznym Lodowisku przy ul. Kraszewskiego odbędzie się "Bal przebierańców".

Być jak diva... Violetta Villas »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie NDK
Zapraszamy na niesamowity koncert wypełniony piosenkami niezapomnianej Wioletty Willas, który odbędzie się 4 lutego. bilety do nabycia w kasie, NDK, na biurze informacji Bastionu św. Jadwigi i w systemi on-line

Boimy się tej daty »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie bom
Dzisiejszy dzień może okazać się szczególnie pechowy dla osób, które wierzą w przesądy. Myśląc o nim sami „ściągamy” na siebie kłopoty. Narażamy się również na dodatkowe napięcie i stres.

100. rocznica urodzin Emila Blocha - noblisty z Nysy  »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie opr. Pam
20 stycznia 2012 roku w auli Collegium Artium, przy ul Obrońców Tobruku w godzinach 11.00-13.00 odbędą się obchody 100. rocznicy urodzin nyskiego noblisty Konrada Emila Blocha.

"Widzieć" w nyskim muzeum »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie opr. Pam
24 stycznia o godzinie 11.00 w Muzeum w Nysie odbędzie się wernisaż wystawy pn. "Widzieć". Będzie to wystawa współczesnego malarstwa polskiego.

Nie będą pobłażać chuliganom »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie bom
Od jutra (13 stycznia) wchodzą w życie zaostrzone przepisy karne wynikające ze zmianie ustawy o imprezach masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Ferie zimowe w NDK »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Pam
Czy zostajecie na zimowe ferie w Nysie? Świetnie się składa, gdyż Nyski Dom Kultury przygotował dla Was szereg atrakcji. W dniach 17-27 stycznia, zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia wolnego czasu.

Rozpatrzą skargi pacjentów »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Pacjenci mogą składać skargi na lekarzy w komisji powołanej przez wojewodę dolnośląskiego. 16 członków będzie ustalać, czy zdarzenie było np. błędem w sztuce medycznej.

Żądają równego traktowania »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 2 tys. związkowców z całej Polski wzięło udział w demonstracji służb mundurowych pod urzędem wojewódzkim we Wrocławiu. Protestujący żądali podwyżek i równego traktowanie wszystkich służb mundurowych.

Od lutego nowy rozkład MZK »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Pam
Od 1 lutego zostanie wprowadzony nowy rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskie. Na mapce przedstawiamy sieć linii komunikacyjnych wraz z rozkładem jazdy dla każdej z nich.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej oraz jednodniowy bilet do Aquaparku Granit - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Sposób na zimową aurę »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie red
Sauna jest doskonałym sposobem na zachowanie zdrowia i urody, zwłaszcza podczas mroźnych, zimowych dni.

Umowa z Cammini d' Europa i podsumowanie 2011 roku »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie Pam
Wczoraj podpisana została umowa na promocję Szlaku św. Jakuba między powiatem, gminą oraz I Cammini d’Europa European Economic Interest Group z Włoch. Rozmawiano o współpracy i wzajemnych korzyściach, a o godzinie 17:00 w NDK oficjalnie podsumowano rok 2011 w gminie Nysa.

Roczny test nyskich strażaków »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie Pam
Wczoraj na sali wykładowej KP PSP w Nysie odbył się test roczny sprawdzający wiedzę teoretyczną nyskich funkcjonariuszy.

Ludzie ludziom zgotowali ten los »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie opr. Pam (Anna Skrzypiec, NDK)
9 stycznia w Bastionie św. Jadwigi w Nysie odbyło się spotkanie z pracownikiem Delegatury IPN w Opolu – Andrzejem Koziarem. Historyk przedstawił wykład „Ludzie ludziom zgotowali ten los. Hitlerowskie obozy śmierci na ziemiach polskich w okresie II wojny światowej”. Podczas wykładu wyświetlono także film pt. "Dni mojego życia... Auschwitz. Historia prawdziwa"

Ranking szkół, nyskie liceum w czołówce »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie Pam
"Rzeczpospolita" ogłosiła dzisiaj kolejny ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych. Nyskie liceum humanistyczne znalazło się w czołówce rankingu.

Budżet gminy na 2012r. uchwalony »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie opr. Pam
Wczoraj odbyła się XV sesja Rady Miejskiej w Nysie na której większość radnych głosowała za przyjęciem budżetu gminy Nysa na 2012r. Projekt budżetu uzyskał pozytywną ocenę Regionalnej Izby Obrachunkowej. Podczas obrad burmistrz Nysy Jolanta Barska omówiła założenia budżetu gminy na ten rok.

Oto co znajdują w trumnach  »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Jakie przedmioty znajdują się w grobach ofiar stalinizmu? Najczęściej medycy sądowi znajdują buty i guziki. Zagadką pozostanie, kto ofiarom wkładał do grobów medaliki. Podczas innej ekshumacji w raportówce radzieckiego lejtnanta znaleziono granat F-1.

Wrocławscy Zdobywcy »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie RW
We Wrocławiu jest mnóstwo... Zdobywców. To dość oryginalna i, co tu dużo mówić, niezbyt grzeczna i szanująca prawo grupa ludzi. Nie zdobywają rzeczy, za które mogliby zostać pochwaleni przez większość praworządnych obywateli naszego miasta. Jeżeli zostaną przyłapani na "akcie zdobywania" najczęściej budzą przerażenie albo niesmak. Zdobywają jednak nadal – wchodzą na mosty, pomniki, rusztowania, dźwigi – cokolwiek, byle było wysokie. Po co? Dla szpanu, draki, bo da radę, bo człowieka zawsze ciągnęło aby włazić tam, gdzie nie wolno.

Rada Sportu podsumowała kadencję  »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie opr. Pam
4 stycznia w Urzędzie Miejskim w Nysie odbyło się posiedzenie Gminnej Rady Sportu, które zarazem było ostatnim, podsumowującym spotkaniem w tej kadencji.

Spotkanie Związku Inwalidów Wojennych RP »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie Um Nysa
Członkowie Stowarzyszenia Maximilian-Kolbe-Werk oraz Związku Inwalidów Wojennych RP z całego regionu spotkali się w Nysie. Miało ono charakter noworoczny i integracyjny środowiska.

Zamieszanie z receptami »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie Marcin Hajdas (MAH)
Nyskich przychodni i rynku aptecznego nie ominął chaos związany z ,,protestem pieczątkowym”. Jednak pacjent, jeśli przedstawi dowód ubezpieczenia, w każdej aptece zrealizuje receptę refundowaną.

Czy Castorama zagrozi konkurencji? »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie Marcin Hajdas (MAH)
Mieszkańcy powiatu nyskiego tłumnie odwiedzają Castoramę. Klienci cieszą się, że nie będą musieli już jeździć do Opola lub Wrocławia, by zrobić zakupy w sklepach tej sieci handlowej.

Kandydaci do mistrzostwa »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie Albin Przybyłowski
W IV grupie piłkarskiej A klasy występuje 13 drużyn z powiatu nyskiego oraz 3 zespoły z powiatu brzeskiego (LZS Starowice, Polonia Przylesie i LZS Łukowice). Po pierwszej rundzie rozgrywek największe szanse na awans do V ligi mają: Atom Grądy/Goświnowice, Kastor Jasienica G. i LUKS Mańkowice.

Piłkarski ''opłatek'' »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie Ape
Tym razem 17 grudnia w paczkowskim Domu Kultury działacze piłkarscy z powiatu nyskiego uczestniczyli w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym.

Ferie z piłką dla młodzieży »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie ape
Od kilku już lat Podokręg Związku Piłki Nożnej w Nysie, przy wsparciu starostwa, lokalnych samorządów i klubów sportowych, organizuje w szkolnej przerwie świątecznej i zimowych feriach halowe turnieje piłkarskie dla drużyn młodzieżowych (juniorów, juniorów młodszych, trampkarzy i młodzików).

Podróże między bliskim i dalekim »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie Anna Skrzypiec (NDK)
W sobotnie popołudnie w Bastionie św. Jadwigi zadebiutował młody fotograf, Grzegorz Bobrowski. Wernisaż Podróże między bliskim i dalekim jest propozycją przygody z nową, eksperymentalną jakością i formą, gdzie nawet przestrzeń sali wystawowej pełni rolę elementu instalacji i swoistej gry z konwencją.

Kradli szyny kolejowe, wpadli na gorącym uczynku »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie Pam
Kryminalni z Nysy zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o kradzież kilkunastu metrów szyn kolejowych z nieczynnego torowiska pomiędzy Podkamieniem a Białą Nyską.

Europejska promocja Nyskiej Drogi św. Jakuba »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie opr. Pam
Jutro w Nysie zawitają przedstawiciele firmy I Cammini d’Europa European Economic Interest Group z Włoch. Spotkanie będzie dotyczyć promocji zarówno nyskiego powiatu jak i gminy.

W Nysie padł kolejny rekord WOŚP! »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie Pam
To już XX jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. W tym roku w Nysie pobity został kolejny rekord, na tą chwilę nyski sztab zebrał 45 tyś. zł.

61-latek kradł ławki »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie Pam
Policjanci z Głuchołaz ustalili podejrzanego o kradzież dwóch ławek ogrodowych z prywatnej posesji w Głuchołazach. Zarzut kradzieży przedstawiono 61-letniemu mieszkańcowi tego miasta.

Budżet powiatu uchwalony »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie opr. Pam
W dniu 30 grudnia w muzeum w Nysie odbyła się XII sesja Rady Powiatu w Nysie, na której uchwalony został budżet na 2012 rok.

Nysa nawiąże współprace z Indiami? »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie opr. Pam
Michel Sabatier Sekretarz Generalny Stowarzyszenia Centrum EuroIndia spotkał się z przedstawicielami władz gminy, powiatu nyskiego, Związku Miast Polskich, WSSE Invest-Park, OCRG i przedsiębiorcami. Odbyło się także spotkanie w PWSZ w Nysie. Sekretarz gościł w Nysie 2 dni.

Już niedługo losowanie do OFE »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Zbliża się termin kolejnego losowania do otwartych funduszy emerytalnych. Na dokonanie samodzielnego wyboru pozostało już bardzo niewiele czasu – termin upływa 10 stycznia. Tym razem OFE nie mogą już tak aktywnie zachęcać do wyboru ich oferty, wszystko leży więc wyłącznie w gestii samych zainteresowanych.

''Zastępstwo'' na remontowanych torach »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Od 9 stycznia w związku z rozpoczęciem kolejnych etapów prac modernizacyjnych przez zarządcę sieci kolejowej - PKP Polskie Linie Kolejowe – wybrane pociągi kursować będę według zmienionego rozkładu jazdy.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty i książki - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Uważaj na silny wiatr  »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie bom
Nadchodzi silny wiatr. Nie parkuj pod drzewami, ani w miejscach, w których uszkodzony może zostać twój samochód - ostrzega Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu.

Ludzie gubią szable i laptopy »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Oprócz telefonów komórkowych i kart do bankomatu ludzie gubią sztuczne szczęki, laptopy i strzały do łuku. Do biura rzeczy znalezionych przy ulicy Długiej we Wrocławiu trafił też motocykl kawasaki. Jednak jego właściciel szybko się odnalazł.
Zdjęć: 5  

Dokarmiaj, ale mądrze »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Iwona Nadolska
W zimie krótki dzień oraz pogoda ograniczają ptakom dostęp do pożywienia. Pomóżmy im przetrwać ten czas.

Pijany kierowca tira najechał na pięć samochodów »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Pam
Wczoraj pod wieczór na drodze wojewódzkiej 401 kierowca samochodu ciężarowego najechał na stojące na światłach samochody. Kierowca tira był nietrzeźwy.

W sobotę mecz stulecia! »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Pam
W ramach akcji Wielkiej Świątecznej Pomocy 8 stycznia odbędzie się mecz siatkarski AZS Stal Nysa - Stal Nysa Dinozaury (byli zawodnicy Stali Nysa). Zapowiada się świetne widowisko!

Nysa w drugim etapie konkursu Świeć Się »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie opr. Pam
Zakończył się I etap plebiscytu na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce „Świeć Się z ENERGĄ". Nysa wygrała w województwie. Od dnia dziś można oddawać głosy w II turze.

Ryngraf „Czarnej Dywizji” na licytacji »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie opr. HB/11LDKPanc
Dowódca 11. Dywizji Kawalerii Pancernej (11DKPanc) wystawił na licytację ryngraf z oznaką rozpoznawczą dywizji. Ryngraf nigdy nie był i nie jest dostępny w sprzedaży. Jeśli interesują Cię militaria i nie masz w swoich zbiorach ryngrafu „Czarnej Dywizji” zalicytuj.
Zdjęć: 1  

Pierwszy dzień wizyty sekretarza generalnego EuroIndia »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie opr. Pam
Współpraca gospodarcza, utworzenie w Nysie punktu Stowarzyszenia Centrum EuroIndia oraz zaangażowanie studentów PWSZ w Nysie we współpracę w zakresie renowacji zabytków - to wstępne ustalenia po rozmowach, jakie odbyły się między władzami Gminy Nysa i Michelem Sabatier, Sekretarzem Generalnym Centrum EuroIndia. Instytucja ta zajmuje się współpracą Europy i Indii na polach biznesu, inwestycji, wiedzy, edukacji, nauki i technologii.

Kolędowanie w NDK »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie Pam
Nyski Dom Kultury zaprasza w najbliższą sobotę na świąteczne kolędowanie z Zespołem Pieśni i Tańca Nysa.

Muzealny obiekt roku wybrany »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie Pam
Internauci dokonali wyboru muzealnego Obiektu Roku 2011. Spośród dwunastu zaprezentowanych zabytków aż dziewięć wzbudziło chęć zagłosowania. Dwa z nich uzyskały największą ilość głosów - XVII-wieczna rzeźba patrycjusza oraz XVIII-wieczna porcelanowa waza na wonności.

XX Finał WOŚP w Nysie  »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Pam
Od 5 stycznie w Nysie ruszają imprezy w ramach XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Areszt lub grzywna za kominiarkę »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Od 13 stycznia zaostrzają się przepisy karne wobec chuliganów podczas imprez masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Pożar stodoły w Jędrzychowie »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Pam
Wczoraj na ul. Wiejskiej w Jędrzychowie strażacy interweniowali przy płonącej stodole.

Czy hindusi zainwestują w Nysie? »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Pam
Od dziś 2-3 w Nysie gości Michel Sabatier Sekretarz Generalny Centrum EuroIndia. Instytucja ta zajmuje się współpracą Europy i Indii na polach biznesu, inwestycji, wiedzy, edukacji, nauki i technologii.

Wypadek między Nysą a Białą Nyską »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Pam
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji drogowej, która miała miejsce na skrzyżowaniu dróg pomiędzy miejscowościami Nysa i Biała Nyska.

Anakonda do akcji ratunkowych »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Wrocławska policja ma poduszkowiec umożliwiający szybką akcję ratunkową np. podczas powodzi. Pojazd wraz z przyczepą i samochodem terenowym kosztował 385 tys. zł.
Zdjęć: 5  

Nadchodzi polski Tiger Woods? »
Tekst opublikowany 2012-01-01, opracowanie am
18-letni wrocławianin Adrian Meronk podąża śladami wielkiego Tigera Woodsa. Triumfator światowego rankingu World Junior Golf Series, w tym tygodniu znalazł się na prowadzeniu w zawodach Orange Bowl Championship, uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa świata juniorów. Ostatecznie w turnieju, w którym kiedyś triumfował wielki Tiger, zajął 11. pozycję.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj
Środa 4 października 2023
Imieniny
Edwina, Rosławy, Rozalii

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl