Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 195 informacji. Wszystkie poniżej.

Hipoteki: indeks dostępności znów spada »
Tekst opublikowany 2011-06-30, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Po raz pierwszy w historii Indeks Dostępności Kredytowej spadł drugi miesiąc z rzędu. Nadal jednak jest wyżej niż rok temu – o 3,91 procent.

Wypłaty z konta: słone prowizje »
Tekst opublikowany 2011-06-30, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Przedsiębiorcy, którzy chcą wypłacić większą gotówkę, są zmuszeni do wcześniejszego powiadamiania o tym banku, w którym mają założone firmowe konto. Do tego za wypłatę gotówki w oddziale muszą słono zapłacić – z ankiety Tax Care wynika, że za wybranie z konta 20 tys. zł należy zapłacić nawet 120 złotych.

Dziś zginie 11 osób »
Tekst opublikowany 2011-06-30, opracowanie interia.pl
Kolejny rok z rzędu Ministerstwo Infrastruktury postanowiło zmieniać nawyki kierowców kampanią społeczną "Prędkość zabija, włącz myślenie".

Domowe kino przez internet »
Tekst opublikowany 2011-06-30, opracowanie Opr. aw
To niesamowite. W zasięgu klawiatury masz hollywoodzkie nowości, filmy niszowe czy bajki dla dzieci. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-06-30, opracowanie red
Seans w kinie czy rejsy nad Odrą - dla czytelników mamy masę atrakcji. Wystarczy wysłać smsa.

Butelka jak pocisk »
Tekst opublikowany 2011-06-29, opracowanie interia.pl
Trzy czwarte europejskich urlopowiczów wybiera się w tym roku na wakacje samochodem. To ponad dwa razy więcej niż liczba osób, która wybrała podróż samolotem.

Wakacje w Borach Dolnośląskich »
Tekst opublikowany 2011-06-29, opracowanie red
Lato to czas urlopów i rodzinnych wyjazdów, czasem do bardzo odległych zakątków. Tymczasem to czego szukamy w wakacje, czyli zjawiskowe krajobrazy, kontakt z naturą i ekscytujące spotkania z nowością, jest na wyciągnięcie ręki. Bory Dolnośląskie, jedne z największych kompleksów leśnych w Europie Środkowej, wciąż czekają na odkrycie.

Wyłowiono zwłoki zaginionego mężczyzny »
Tekst opublikowany 2011-06-29, opracowanie Pam
Dwa dni temu wędkarz powiadomił policję, że w małej zatoczce przy rzece Nysie Kłodzkiej znajduje się ciało mężczyzny.

Wystawa fotografii Kazimierza Staszkowa w Opolu »
Tekst opublikowany 2011-06-29, opracowanie Pam
Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Kazimierza Staszkowa "Tajemnice i sekrety Księstwa Nyskiego".

Wille, schroniska, kościoły drewniane Polski »
Tekst opublikowany 2011-06-29, opracowanie Pam
Zapraszamy na ciekawą wystawę architektury z zapałek do Bastionu św. Jadwigi.

Nysa na ekranach telewizyjnych »
Tekst opublikowany 2011-06-29, opracowanie opr. Pam
Od poniedziałku, 6 czerwca TVP Opole realizowała w Nysie produkcję programu historycznego pn. "Lapidarium Opolskie". Jest to film dokumentalny o historii miasta. Dziś też ruszają zdjęcia do filmu promocyjnego o Nysie, który realizuje TVS Katowice.

Seniorzy zakończyli rok akademicki »
Tekst opublikowany 2011-06-29, opracowanie UM Nysa
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie zakończyli rok akademicki. Z tej okazji 28 czerwca w Muzeum w Nysie odbyła się uroczystość z udziałem Burmistrz Nysy i Starosty Nyskiego.

Nie będzie podwyżek za wodę i ścieki »
Tekst opublikowany 2011-06-29, opracowanie UM Nysa
Dotychczasowe stawki za zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków w Gminie Nysa pozostaną na dotychczasowym poziomie. To skutek dobrego wyniku finansowego za 2010r. oraz stabilnej sytuacji ekonomiczno – finansowej gminnej spółki Akwa.

Pittsburgh Glass Works szuka pracowników »
Tekst opublikowany 2011-06-29, opracowanie Oprac. TOW
Ruszyła rekrutacja do fabryki szyb Pittsburgh Glass Works w Komornikach k. Środy Śląskiej

Czy będą pieniądze na projekt nowego mostu? »
Tekst opublikowany 2011-06-29, opracowanie UM Nysa
Trwają rozmowy między Starostą Nyskim i Burmistrz Nysy na temat wspólnego projektowania nowego mostu poniżej tamy. Koszt zadania to ok. 400 tys. zł. Gmina ma już zabezpieczone środki na ten cel, teraz czeka na decyzje powiatu.

Kupuj akcje na lato »
Tekst opublikowany 2011-06-28, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Ze statystyk wynika, że kupno akcji w końcu czerwca i ich sprzedaż we wrześniu lub w grudniu to operacja bardzo często przynosząca zyski. Na naszym rynku jednak trudno znaleźć akcje typowo letnie.

Półmetek konkursu Zdrowa Gmina »
Tekst opublikowany 2011-06-28, opracowanie opr. EP
W maju spośród gmin biorących udział w konkursie Zdrowa Gmina w województwie opolskim najwyższą zgłaszalność na mammografię i cytologię odnotowała gmina Gogolin – wynosiła ona odpowiednio - 47,35% i 33,55%. Najwyższym średnim wzrostem zgłaszalności na badania przesiewowe w okresie luty – maj może pochwalić się gmina Bierawa – z mammografii skorzystało o 15,75% więcej kobiet, a cytologię wykonało o 1,08% więcej mieszkanek. Do końca sierpnia organizator konkursu będzie monitorować, która gmina z województwa opolskiego okaże się lepsza od gminy Domanice z województwa mazowieckiego, która obecnie jest liderem w konkursie (średni wzrost zgłaszalności na mammografię w tej gminie wynosił 21,23%, a na cytologię – 11,66%).

Nyska młodzież w ogólnopolskich projektach »
Tekst opublikowany 2011-06-28, opracowanie UM Nysa
Joanna Bigos, marszałek XVII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży oraz Adriana Michalec, uczennice Liceum Carolinum spotkały się z burmistrz Jolantą Barską, aby poinformować o realizacji projektu „Unia bez Barier” oraz uchwale o wolontariacie XVII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Po premierze filmu  »
Tekst opublikowany 2011-06-28, opracowanie NDK opr. Pam
W NDK dawno nie było tak tłumnie, choć na tę produkcję nie było budżetu, a jedynie zapał i pomysł. To jednak wystarczyło, żeby już przed seansem móc mówić o sukcesie Kulki autorstwa Muodej Foki.

Wakacyjne rozgrywki piłkarskie »
Tekst opublikowany 2011-06-28, opracowanie UM Nysa
Klub Sportowy Polonia w Nysie zachęca do udziału w turnieju piłkarskim dla dzieci i młodzieży "Rozpoczęcie Wakacji". Turniej organizowany jest w ramach programu"Lato w Gminie Nysa" w dniach 1 - 3 lipca.

II Zjazd Danut w Skorochowie  »
Tekst opublikowany 2011-06-28, opracowanie UM Nysa
24 czerwca w Skorochowie odbył się II Zjazd Danut. Panie przybyły z Warszawy, Strzelec Opolskich, Chorzowa, okolic Głuchołaz i oczywiście z Nysy.

Noc Świętojańska w Białej Nyskiej »
Tekst opublikowany 2011-06-28, opracowanie UM Nysa
Tradycyjnie w Białej Nyskiej odbyła się „Noc Świętojańska”. 25 czerwca można było zobaczyć jak wykonuje się wianki, uczestniczyć w korowodzie nad rzekę Biała Głuchołaska oraz wziąć udział w zabawie.

Nysa inspiracją dla artystów »
Tekst opublikowany 2011-06-28, opracowanie UM Nysa
Dwanaście osób uczestniczy w plenerze malarskim organizowanym przez Urząd Miejski w Nysie. Wernisaż prac powstałych w trakcie pleneru odbędzie się 8 lipca o godz. 12.00 w Ognisku Artystycznym w Nysie.

Piśmiennictwo ludowe »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie Ape
Ponad pół wieku temu w Lechicji zlikwidowano analfabetyzm. Naród nauczono pisać i czytać. Liczenia nie trzeba było uczyć, gdyż umiejętność tą każdy Lechita wyssał z mlekiem matki. W słusznie minionych czasach erpeelu, ludzkość skwapliwie korzystała z obu tych umiejętności. Gdy nastała wolność i pluralizm, książki zostały zastąpione telewizyjnymi oraz internetowymi obrazkami i tylko treści z kolorowych gazet są sylabizowane. Natomiast, trochę wbrew logice, piśmiennictwo rozkwitło, niczym chwasty na działkach. Szczególnie rozwinęły się takie rodzaje literackie jak donosy, skargi i protesty.

Na 10-latka spadł fragment starego muru »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie Pam
Na paczkowskim rynku fragment starego muru spadł na nogę 10-letniego chłopca. Mogło dojść do większej tragedii, jednak skończyło się na złamanym palcu u nogi.

Nyski PIS chce wspólnie walczyć o remont zapory »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie Pam
W piątek odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez nyski PIS i stowarzyszenie Młodzi Konserwatyści. Miejscowe struktury PIS chcą by w walce o remont nyskiej tamy nie było żadnych podziałów politycznych.

Rowerami pokonali trasę z Lüdinghausen do Nysy »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie UM Nysa
Dziewięciu kolarzy wraz z kierowcą serwisantem z partnerskiego miasta Lüdinghausen gościło w Nysie w dniach od 24-26 czerwca. Delegacją z Niemiec opiekowali się członkowie Stowarzyszenia Miast Partnerskich Nysy.

Zaginęła Katarzyna Kobiela »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie aw
Szuka jej cała Polska. Przed zaginięciem ostatni raz widziano ją, gdy wsiadała do pociągu do Wrocławia. Ze stolicy Dolnego Śląska z kolei ostatni raz rozmawiała przez telefon.

Wakacje bezpieczne dla psa »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie red
Chętnie spędzamy wakacje wspólnie ze swoimi zwierzakami. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy jakie niebezpieczeństwa grożą naszym pupilom w czasie podróży oraz w jakich częściach Europy występuje szczególne ryzyko zarażenia chorobami rozprzestrzenianymi przez pasożyty zewnętrzne.

Spotkanie dla właścicieli nieruchomości przy obwodnicy Nysy »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie Pam
W czwartek o godz. 17.00 w Nyskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie dla właścicieli i użytkowników nieruchomości w pasie drogowym lub w sąsiedztwie projektowanej obwodnicy Nysy.

Wyprzedza Cię BMW? Uważaj! »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie interia.pl
Tylko w minionym tygodniu doszło do dwóch koszmarnych tragedii z udziałem samochodów od bawarskiego producenta. Czy powinniśmy być uprzedzeni do kierowców tych aut?

Siatkarze z Nysy najlepsi na plaży »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie opr. Pam
Od piątku do niedzieli na plaży NOR nad Jeziorem Nyskim rozgrywane było Grand Prix Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Po raz pierwszy siatkarze z Nysy stanęli na najwyższym podium.

Wpadł do rowu w Lipowej »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie opr. Pam
W czwartek ok. godz. 19:30 nietrzeźwy 27-letni mężczyzna (ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu) kierując samochodem marki Fiat Brava w miejscowości Lipowa na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Spokojnie, to tylko trucizna »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie Krzysztof Halla
Terroryści rozpylili niebezpieczną substancję nad stadionem. Tak zaczęły się 36 - godzinne ćwiczenia dolnośląskich strażaków przed Euro 2012.

Sprawdź czy cierpisz na fonoholizm »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie Opr. aw
Współczesny nastolatek nie wyobraża sobie choćby jednego dnia bez telefonu komórkowego - wynika z raportu kampanii „Uwaga! Fonoholizm”.

Rozstrzygnięto przetarg na remont Wieży Ciśnień »
Tekst opublikowany 2011-06-24, opracowanie UM Nysa
Gmina Nysa rozstrzygnęła przetarg na wykonawcę robót. Koszt zagospodarowania wieży wyniesie 4. 482.984 zł z czego ok. 60 % dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Ruszyły zmagania siatkarzy na plaży »
Tekst opublikowany 2011-06-24, opracowanie Pam
Grand Prix Polski Mężczyzn w Siatkówce Plażowej im. Leszka Kuśmierczyka odbywa się w dniach 24-26 czerwca na terenie Nyskiego Ośrodka Rekreacji nad Jeziorem Nyskim. Dziś rano ruszyły eliminacje.

Bogdan Zdrojewski trafił do szpitala »
Tekst opublikowany 2011-06-24, opracowanie red.
Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego, miał wypadek we własnym domu i trafił do szpitala. Lekarze stwierdzili złamaną nogę i uszkodzony kręgosłup.

Dziś Dzień Ojca »
Tekst opublikowany 2011-06-23, opracowanie LZ
Nazywany jest tatą, ojcem, staruszkiem, starym i pewnie jeszcze na 100 innych sposobów. Choć Dzień Ojca nie jest tak uroczyście obchodzony jak Dzień Mamy, dobrze, że ten często niedoceniany Tata również ma swój dzień w kalendarzu.

Bezpieczne wakacje 2011  »
Tekst opublikowany 2011-06-22, opracowanie KPP Bolesławiec
Nadchodzą kolejne wspaniałe wakacje. Bawimy się, radujemy, korzystamy z dobrodziejstw wody, gór i innych letnich atrakcji. Bardzo dużo podróżujemy, zmieniamy miejsca naszego wypoczynku. Jak zatem spędzić wakacje bezpiecznie, jak bezpiecznie podróżować, jak korzystać z wakacyjnych dobrodziejstw? Oto kilka rad.

Paskudny długi weekend »
Tekst opublikowany 2011-06-22, opracowanie aw
W środę wieczorem czeka nas załamanie pogody. A potem... Cóż ostatnio mamy pecha, co do pogody w długie weekendy.

Ruszył sezon na nyskiej Riwierze »
Tekst opublikowany 2011-06-22, opracowanie UM Nysa
Państwowy Inspektor Sanitarny w Nysie dokonał oceny kąpieliska Jeziora Nyskiego na terenie NOR-u. Woda jest zdatna do kąpieli. Sanepid będzie przeprowadzał badania w trakcie całego sezonu. Badania przeprowadzono 8 czerwca.

Noc Świętojańska w Białej Nyskiej »
Tekst opublikowany 2011-06-22, opracowanie Pam
Już w tą sobotę od godziny 17.00 w Białej Nyskiej odbywać się będzie „Noc Świętojańska”.

Wakacje czas zacząć! »
Tekst opublikowany 2011-06-22, opracowanie UM Nysa
Dzieci i młodzież rozpoczęły wakacje. W szkołach odbyły się uroczyste akademie z okazji zakończenia roku szkolnego 2010/2011.

Nowoczesna łódź dla policji »
Tekst opublikowany 2011-06-22, opracowanie opr. Pam
20 czerwca dokonano przecięcia wstęgi przy nowej łodzi dla policji stacjonującej nad Jeziorem Nyskim.

Wrocław stolicą kultury »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Wygraliśmy!!! Wrocław został Europejską Stolicą Kultury 2016. W konkursie rywalizowało w sumie pięć polskich miast: Katowice, Gdańsk, Lublin, Warszawa i zwycięski Wrocław. Wyboru dokonała Komisja Selekcyjna, która ogłosiła wyniki konkursu.

Wakacyjne Intercity »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie PKP Intercity
W wakacyjną podróż warto wybrać się jednym z pociągów PKP Intercity. W ramach letniej oferty przewoźnik przygotował ponad 50 pociągów kursujących do najpopularniejszych miejscowości turystycznych. Pierwsze składy ze spragnionymi słońca podróżnymi wyruszą w trasy już w środę, 22 czerwca.

Lokaty dla firm: tylko nieliczne bez podatku »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie Tax Care
Tylko trzy banki proponują przedsiębiorcom lokaty pozwalające uniknąć podatku. Większość oferuje depozyty, z których zyski traktowane są jako przychód firmy i od których należy zapłacić fiskusowi podatek dochodowy.

Wieża Ciśnień będzie zagospodarowana »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie UM Nysa
Jeśli wszystko będzie przebiegać zgodnie z harmonogramem, to już w czerwcu przyszłego roku zabytkowa wieża będzie dostępna dla mieszkańców i turystów. Gmina Nysa rozstrzygnie niebawem przetarg na wykonawce robót. Przypomnijmy, że na to zadanie władze gminy pozyskały dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości ok. 3 mln zł.

''Tyflobus - z dźwiękiem i dotykiem przez świat!'' »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie UM Nysa
Fundacja Szansa dla Niewidomych serdecznie zaprasza na II już edycję akcji "Tyflobus - z dźwiękiem i dotykiem przez świat!", która odbędzie się w dniu 21 czerwca 2011 roku w godzinach 9:00-16:00. na terenie Bastionu Św. Jadwigi w Nysie.

Uroczystości i festyn w Regulicach »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie UM Nysa
W dniach od 18 do 19 czerwca w Regulicach odbyły się uroczystości związane z poświęceniem Obrazu Jezusa Miłosiernego i Sztandaru ku czci Świętego Franciszka. W sobotę 18 czerwca uroczystości koncentrowały się na zabawie tanecznej i zabawach dla dzieci.

Samozarabiający kredyt »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Na kredytach mogą zarabiać nie tylko banki, ale również ich klienci. Zysk z nieoprocentowanej pożyczki przekracza 600 zł w ciągu dwóch lat.

Grand Prix Polski w siatkówce plażowej »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie NOR
W dniach 24-26 czerwca zapraszamy na Grand Prix Polski Mężczyzn w Siatkówce Plażowej im. Leszka Kuśmierczyka.

Ruszyła sprzedaż biletów na koncert G. Michaela »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie NN
Od dziś można kupić bilet na koncert Georga Michaela, który odbędzie się 17 września przy okazji oficjalnego otwarcia Stadionu Miejskiego we Wrocławiu.

Walczyli o puchar Burmistrz Nysy »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie UM Nysa
Do turnieju zgłosiło się 23 zawodników w tym 1 zawodniczka – pani Elżbieta Dumańska. Zawodnicy oprócz Nysy reprezentowali takie miasta jak: Wrocław, Świdnica, Prudnik, Moszczanka oraz Otmuchów. Turniej został rozegrany systemem pucharowym.

Zwycięzcy Nyskiej Nuty, co mówią po konkursie? »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie Pam
11 czerwca odbył się finał konkursu na piosenkę o Nysie - Nyska Nuta. Główną nagrodę zdobył chór "Gospel" zaś publiczność wytypowała sms-owo zespół "Horyzont". Sprawdźcie co na temat samego konkursu, nastrojach po eliminacjach i planach na najbliższą przyszłość opowiedzieli nam zwycięzcy – Ewa Ochrymczuk z chóru Gospel, a także Darek Orłowski z zespołu Horyzont.

Podziękowanie dla Pana Norberta Krajczego Senatora RP »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie opr. EP
Centrum Aktywizacji Zawodowej Bezrobotnych i Wolontariatu Ziemi Nyskiej jako organizacja pożytku publicznego dziękuje za wspieranie naszej organizacji oraz życzliwość w działaniach na rzecz osób bezrobotnych.

45-latkowie na rynku pracy »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie opr. EP
Rynek pracy jest wymagający dla każdej grupy wiekowej. Bez względu na wykształcenie, doświadczenie czy znajomości. Każdy musi uważnie obserwować to, co dzieje się na rynku pracy.

Powstaje książka o generale »
Tekst opublikowany 2011-06-20, opracowanie red
Powstaje książka poświęcona byłemu dowódcy Wojsk Lądowych, tragicznie zmarłemu w katastrofie smoleńskiej gen. broni Tadeuszowi Bukowi. Wszyscy, którzy chcą podzielić się swoimi wspomnieniami, proszeni są o kontakt.

Volkswagen uderzył w drzewo »
Tekst opublikowany 2011-06-20, opracowanie opr. Pam
W sobotę na trasie Kubice-Włodary kierowca Volkswagena Polo uderzył w przydrożne drzewo.

Biegacze z całej Polski w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-06-20, opracowanie Pam
Około 400 osób wzięło w sobotę udział w I Biegu Nyskim zorganizowanym w ramach obchodów jubileuszu 10-lecia nyskiej PWSZ. Jedno jest pewne – było to jedno z największych i najlepszych wydarzeń sportowych ostatnich lat w Nysie.

Kolejny Hip-Hop Festiwal za nami »
Tekst opublikowany 2011-06-20, opracowanie Pam
To była uczta dla wszystkich fanów hip-hopu. Przez dwa dni ta kultura gościła na forcie wodnym w parku miejskim w Nysie. Były koncerty i występy tancerzy z Polski i Czech.

Przekredytowani Polacy »
Tekst opublikowany 2011-06-18, opracowanie KRD, opr. EP
Kredyty we frankach szwajcarskich mogą być bombą z opóźnionym zapłonem. Ok. 100 tysięcy osób zaciągnęło te pożyczki w 2 i 3 kwartale 2008 roku po kursie oscylującym wokół 2 zł, podczas gdy dzisiaj za szwajcarską walutę trzeba płacić 3,31 zł. Wartość ich kredytów wzrosła więc z 38 mld zł do 60 mld zł, a comiesięczne raty o kilkaset złotych. Nadmierne zadłużenie w Polsce jest już faktem, choć na razie dotyczy tylko kredytów konsumpcyjnych. Co najmniej 80 tysięcy osób jest zagrożonych bankructwem.

Ile akcji powinien mieć emeryt? »
Tekst opublikowany 2011-06-18, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Wyższy udział akcji w portfelach może być czynnikiem zwiększającym wysokość emerytury, ale też źródłem ryzyka spadku wartości kapitału. Poszukiwanie złotego środka między zyskiem a ryzykiem w emerytalnych kalkulacjach, wciąż jest niedoceniane.

Niecodzienne widowisko na nyskiej bazylice »
Tekst opublikowany 2011-06-18, opracowanie Pam
Tysiące osób wczoraj wieczorem podziwiały spektakl świetlny Światło-Dźwięk na nyskiej bazylice zorganizowany przez koło naukowe „Restart”.

Uważaj na gaz »
Tekst opublikowany 2011-06-18, opracowanie aw
Do godz. 22.00 w sobotę bacznie przyglądaj się prędkościomierzowi. Policja będzie bowiem prowadziła wzmożone kontrole, szczególnie na A4.

Ostatni dzień uliczki akademickiej »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie Pam
Wszyscy, którzy nie odwiedzili jeszcze uliczki akademickiej mają dziś ostatnią szansę by to zrobić i wziąć udział w obchodach jubileuszu 10-lecia PWSZ.

Przewalutowanie kredytu – tylko w dołkach »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Przy obecnych poziomach kursu franka przewalutowanie kredytu z lata 2006 roku oznaczałoby skokowy wzrost raty o prawie 56 proc.

Dziś startuje HIP-HOP Festiwal 2011 »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie Pam
Po wielkim sukcesie zeszłorocznego Hip Hop Festiwal’u nastał czas na „powrót króla”. Po raz drugi będziemy mieli okazje usłyszeć młodych wykonawców mających w sobie „powera” – siłę muzyki mocnych uczuć i mocnych ludzi.

Pyton tygrysi powrócił do terrarium »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie Pam
Po dwóch tygodniach zaginiony Pyton tygrysi, który zniknął z terrarium jednego z prywatnych domów w przygranicznym Javorniku został odnaleziony.

Uroczysta sesja senatu PWSZ »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie Pam
Dziś o godzinie 10.00 w Nyskim Domu Kultury odbyła się uroczysta sesja senatu PWSZ w Nysie z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia uczelni. Były wspomnienia, wyróżnienia i oczywiście życzenia na przyszłość i dalsze sukcesy,

Tydzień deszczu »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie aw
Licząc od dzisiaj czeka nas tydzień deszczu i burz. Możliwe jest również ochłodzenie.

II Bieg po Wygasłych Wulkanach  »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie Opr. aw
II Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów to impreza jedyna w swoim rodzaju. Od 18 do 19 czerwca, zawodnicy pobiegną po trasie, która jest poprowadzona w malowniczej okolicy Złotoryi.

Goście z Wielkiej Brytanii odwiedzili Nysę »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie UM Nysa
Członkowie Polskiego Zjednoczenia w Wielkiej Brytanii w dniach 14-15 czerwca przebywali w Nysie. Była okazja do spotkań z młodzieżą w szkołach oraz zwiedzenia Bastionu św. Jadwigi.

Uczennice z Nysy wicemistrzyniami Polski w sztafecie »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie UM Nysa
Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie wicemistrzem Polski w sztafecie 4x100 metrów dziewcząt. 14 czerwca na stadionie AZS Łódź rozegrano Finał Ogólnopolski w Biegach Rozstawnych Dziewcząt i Chłopców.

Uważaj na podatek od pożyczek! »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie Tax Care
Bank odmówił ci kredytu i myślisz o zadłużeniu się u rodziny lub znajomych? Lepiej pożycz pieniądze od rodziców czy rodzeństwa niż od przyjaciela – w ten sposób unikniesz podatku. Od znajomych lepsza jest nawet teściowa.

Ponad co piąty pracodawca chce zatrudniać! »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie Manpower
Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia wskazuje na stabilny wzrost intencji do zatrudniania na polskim rynku pracy – ponad co piąty pracodawca chce zatrudniać.

Lato Kwiatów 2011 »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie UM Otmuchów
Tegoroczne 39. już Lato Kwiatów odbędzie się w dniach od 1 do 3 lipca. Rozpocznie je tradycyjnie korowód kwiatowy, który zatrzyma się przed Ratuszem, z którego Burmistrz Otmuchowa w towarzystwie zaproszonych gości dokona uroczystego otwarcia imprezy.

Policjant z Nysy na podium »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie Kpp Nysa
W środę zakończyły się dwudniowe Zawody Kynologiczne o Puchar Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Trzecie miejsce zajął st. sierż. Tomasz Kazimierski z psem Tabur z Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

Podwójne polsko-niemieckie dyplomy na architekturze »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie PWSZ opr. pam
Są już pierwsze obrony studentów architektury, które realizowane są wg programu Double Diploma - podwójnego dyplomu polsko-niemieckiego.

Zobacz jak w Nysie obchodzono Ogólnopolski Dzień Recyklingu »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie UM Nysa
Wczoraj, dzieci i młodzież z gminnych placówek oświatowych wzięły udział w II Ogólnopolskim Dniu Recyklingu. W ramach akcji zorganizowano zajęcia edukacyjne w RCGO w Domaszkowicach.

W sobotę cała Nysa biega... »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie Pam
Wielu znajomych biegaczy pytało mnie i kolegów z Nysy – dlaczego w tak pięknym mieście nie ma biegu? Nie potrafiłem im na to odpowiedzieć, więc żeby już nigdy nie słyszeć pytania, na które nie znam odpowiedzi pomyślałem – zróbmy bieg w Nysie – rozmowa z Jackiem Makowskim, dyrektorem I Biegu Nyskiego.

Dlaczego opony pękają? »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie interia.pl
Kartka papieru formatu A4. Na takiej właśnie powierzchni bieżnik opon naszego samochodu styka się z asfaltem.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie red
Koncerty z okazji Święta Wrocławia, bilety do kina i karnety na rejsy Odrą nie tylko statkiem, lecz kajakiem i rowerem wodnym - oto co może być Twoje za sms.

Sąd chroni przyrodę? »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie Opr. aw
9 czerwca Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu uchylił decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Jeleniej Górze, które nie chciało unieważnić decyzji środowiskowej dla rozbudowy kompleksu narciarskiego na Szrenicy (Karkonosze) w gminie Szklarska Poręba.

Studenci opanowali nyski Rynek »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie Pam
Codzienne wystawy, warsztaty i koncerty do końca tygodnia w nyskim Rynku przygotowała nyska PWSZ w ramach jubileuszu 10-lecia powstania uczelni.

Dziś nie tylko zaćmienie »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie aw/interia.pl
Dziś wieczorem cała Polska popatrzy w niebo. Wraz z zachodem Słońca obserwować będziemy całkowite zaćmienie Księżyca, które w naszej części globu potrwa półtorej godziny. Będzie to najdłuższe zaćmienie Księżyca od 2000 roku.

Zaginęła Elżbieta Romanowicz »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie opr. EP
Zaginęła Elżbieta Romanowicz. Zamieszkała w Wójcicach pod Nysą. Lat 17.

Paczków ma posłankę w sejmie »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie UM Paczków opr. Pam
Mało kto wie, że Paczków dochował się niedawno swojej reprezentantki w Sejmie. O kim mowa? O 18-letniej Natalii Haś, rodowitej paczkowiance, która została jedną z opolskich posłanek Sejmu Dzieci i Młodzieży RP.

Będą nowe szkoły plastyczne »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie Pam, Powiat
Trwają przygotowania do uruchomienia na bazie Ogniska Artystycznego w Nysie nowych szkół: Liceum Plastycznego i Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych.

Najechał na tył samochodu nauki jazdy »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie Pam
Wczoraj przy stacji benzynowej w okolicy największego skrzyżowania w Nysie przy ul. Jagiellońskiej kierowca Fiata Cinquecento najechał na tył samochodu nauki jazdy.

II Festiwal Ognia i Wody »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie Pam
9 lipca na terenie Nyskiego Ośrodka Rekreacji odbędzie się druga edycja Festiwalu Ognia i Wody, który w zeszłym roku okazał się jednym z najlepszych wydarzeń w regionie. To magiczna impreza nad Jeziorem Nyskim, na którą zapraszamy turystów oraz wszystkich mieszkańców.

Branża meblowa – już po kryzysie? »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie opr. EP
Polska gospodarka od lat już nie jest wyłącznie bastionem przemysłu ciężkiego. Duże sukcesy, także na rynkach światowych, odnoszą m.in. producenci mebli. Ostatnie lata były więc dla nich poważnym sprawdzianem odporności na zawirowania ekonomiczne.

Co to jest telepraca? »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie opr. EP
W dobie zwiększającego się dostępu do technologii informatycznych zmienia się styl i forma pracy. Coraz więcej osób przy wykonywaniu obowiązków służbowych wykorzystuje Internet, a praca poza siedzibą firmy nikogo nie dziwi. Na zachodzie telepracownicy stanowią już 15% osób pracujących, a w Polsce z roku na rok liczba ta systematycznie rośnie.

Jak jeżdzić po ''remontach''? »
Tekst opublikowany 2011-06-14, opracowanie interia.pl/rmf
Obecnie w Polsce prowadzi się budowę lub przebudowę 1450 km dróg. Chcemy czy nie, część z tych prac wpływa na zakłócenia w ruchu.

Ogólnopolski sukces SP nr 3 »
Tekst opublikowany 2011-06-14, opracowanie UM Nysa
Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Bezpieczna jazda. Karta rowerowa - moje pierwsze prawo jazdy” – edycja 2011r. i okazała się najlepsza.

Forty i Legia bez tajemnic »
Tekst opublikowany 2011-06-14, opracowanie UM Nysa
Dwie klasy czwarte ze Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyły w programie „Forty i Legia bez tajemnic".

Jak bezpiecznie handlować w sieci? »
Tekst opublikowany 2011-06-14, opracowanie dotPR
Lęk przed oszustami, długie oczekiwanie na paczkę z zamówionym towarem oraz strach przed nietrafionym wyborem – to najczęstsze przyczyny niechęci przed zakupami w internecie. Tymczasem wystarczy trzymać się kilku prostych zasad lub dokonywać zakupów "po sąsiedzku", by transakcji w sieci nie traktować jako zło konieczne.

Między science a fiction »
Tekst opublikowany 2011-06-14, opracowanie opr. EP
W ostatni weekend czerwca wrocławskie Centrum Kultury "ZAMEK" już po raz ósmy zostanie opanowane przez erpegowców, laprowców, bitewaników, starłorsowców, mangowców, miłośników literatury, gier, filmów oraz intelektualnych wycieczek poza granice nauki – 24 czerwca rozpoczynają się Dni Fantastyki, jeden z największych i najważniejszych konwentów w kraju.

I Bieg Nyski już w sobotę »
Tekst opublikowany 2011-06-14, opracowanie Pam
Zapraszamy na I Bieg Nyski z okazji 10-lecia PWSZ w Nysie, który będzie miał miejsce 18 czerwca. Wraz z tym wydarzeniem organizowany jest konkurs fotograficzny.

Raty zamiast drogiego długu na karcie »
Tekst opublikowany 2011-06-14, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Niespłacone w okresie bezodsetkowym zadłużenie na karcie kredytowej to pierwszy krok w kredytowe tarapaty. Nim dojdzie do podbramkowej sytuacji warto rozważyć rozłożenie zadłużenia na raty. Może to być również rozwiązanie znacznie tańsze niż przeciętna pożyczka gotówkowa.

Jezioro nyskie - pierwsze prace remontowe w 2012 »
Tekst opublikowany 2011-06-14, opracowanie RZGW
Kluczowa dla Nysy i regionu inwestycja przeszła pierwszy, ale najważniejszy etap. RZGW we Wrocławiu w wyznaczonym terminie złożył wniosek o dofinansowanie do NFOŚ. Do końca roku zostanie wyłoniony wykonawca. Pierwsze prace rozpoczną się z początkiem 2012 roku.

Polski supersamochód? To już nie fikcja!  »
Tekst opublikowany 2011-06-14, opracowanie interia.pl
W 2008 roku fanów motoryzacji zelektryzowała sensacyjna wiadomość - polscy inżynierowie wzięli się za skonstruowanie supersamochodu.

Strażacy ochotnicy rywalizowali w Kopernikach »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie UM Nysa
W sobotę na boisku sportowym w Kopernikach odbyły się zawody sportowo – pożarnicze w których udział wzięło 43 drużyny z ochotniczych straży pożarnych gminy Nysa.

Powiat świętował »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie Powiat Nysa
W miniony weekend, mieszkańcy powiatu tłumnie uczestniczyli w IX edycji Święta Powiatu Nyskiego, któremu towarzyszył szereg wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Gdzie studiować, żeby nie zwariować... »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie Red.
Gdzie straszy pani w dziekanacie, a gdzie trzeba uważać na bibliotekarza? Historyjki o przerażającym pierwszym roku na uczelni należą już do kanonu legend miejskich. Jak jest w rzeczywistości? Zagłosuj w naszym plebiscycie i przekonaj się, która z uczelni jest najbardziej przyjazna studentom.

Mieszkanie na kredyt »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie BrandScope
W wielu miastach Polski powstają nowe bloki i osiedla. Developerzy patrzą na rynek z optymizmem, pomimo tego, że liczba wybudowanych, ale niesprzedanych mieszkań jest liczona w tysiącach. Banki są coraz bardziej skłonne udzielać nowych kredytów, ale na nieco innych zasadach niż przed wybuchem kryzysu. Najważniejsza zmiana dotyczy walut, w których udzielane są kredyty.

Członkowie ZMP gościli w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie UM Nysa
Na zaproszenie burmistrz Nysy10 czerwca odbyło się posiedzenie Zarządu Związku Miast Polskich w Nysie.

Chór Gospel wyśpiewał I miejsce »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie Pam
11 czerwca odbył się finał konkursu na piosenkę o Nysie - Nyska Nuta. Główną nagrodę zdobył chór "Gospel" zaś publiczność wytypowała sms-owo zespół "Horyzont".

Firmowe programy emerytalne »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie Tax Care
Uczestnik pracowniczego programu emerytalnego musi zapłacić od składki podstawowej podatek dochodowy, ale przy wypłacie środków nie zostanie obciążony podatkiem Belki.

II Ogólnopolski Dzień Recyklingu  »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie UM Nysa
W najbliższą środę, 15 czerwca będziemy obchodzić II Ogólnopolski Dzień Recyklingu ustanowiony przez Fundację Ekologiczną ARKA.

Korfantów: jest akt oskarżenia dla ochroniarzy »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie Pam
Podczas Dni Korfantowa, 13 sierpnia ubiegłego roku doszło do tragicznego incydentu z udziałem ochroniarzy w wyniku, którego zmarł 37 letni mieszkaniec Budzieszowic. Do Sądu Okręgowego w Opolu trafił akt oskarżenia przeciwko trzem ochroniarzom.

I dzień obchodów jubileuszu PWSZ »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie opr. Pam
Od jutra rozpoczynają się oficjalne obchody jubileuszu 10-lecia PWSZ w Nysie. Potrwają od 14 do 18 czerwca. Przedstawiamy jutrzejszy plan obchodów pierwszego dnia:

Powiedz stop kruchym kościom »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie opr. EP
Słoneczne dni zachęcają do spacerów. Wykorzystajmy letnie miesiące, by zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia. Aktywność fizyczna, słońce i dieta bogata w wapń i witaminę D będą Twoimi sprzymierzeńcami w walce z osteoporozą.

Jazzonalia - festiwal jazzowy »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie opr. Pam
Zapraszamy na festiwal jazzowy z okazji 10-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Festiwal będzie trwał od 14 do 17 czerwca na nyskim rynku.

Lekcje cumowania »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie aw
Oto wywiad z pomysłodawcą i kapitanem wyprawy "Z nurtem Odry" Łukaszem Montygierdem – Łoybą, który z synem i kotem wybiera się w wyprawę aż po Bałtyk.

Rentowność najmu lekko w górę »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Spadające ceny mieszkań w połączeniu ze wzrostem ofertowych stawek wynajmu sprawiły, że wskaźnik rentowności najmu netto po krótkiej przerwie powrócił do poziomu ponad 4 proc.

Jak zmniejszyć obciążenia wobec fiskusa? »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie Magdalena Flis, Tax Care
Pracodawcy zatrudniający co najmniej 20 pełnoetatowych pracowników mają obowiązek tworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Odpisy na ten fundusz pracodawcy mogą jednak zaliczyć do kosztów i w ten sposób zmniejszyć obciążenia wobec fiskusa.

Wrocławski prezes IPN-u »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie opr. as
Wrocławski historyk dr Łukasz Kamiński, dotychczas szef Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, został wybrany na prezesa IPN.

Zostań ławnikiem sądowym »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie UM Nysa
Do 30 czerwca będą przyjmowane karty zgłoszenia na ławników sądowych na kadencję 2012-2015.

Nowa siedziba OPS-u na finiszu »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie UM Nysa
Trwają roboty związane z adaptacją budynku przy Gimnazjum nr 2 w Nysie na potrzeby Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Inkubatora Organizacji Społecznych. Termin umowny zakończenia inwestycji to 30 sierpień.

Bielice: Utonął w rzece »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie opr. Pam
8 czerwca około godz. 09:40 dyżurny straży pożarnej odebrał zgłoszenie o zaginięciu osoby nad rzeką Nysa Kłodzka w pobliżu Bielic.

Uwalniali książki »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie UM Nysa
W ramach akcji „Bookcrossing – uwolnij książkę” dzisiaj uczniowie z Gimnazjum nr 3 zorganizowali happening uliczny.

Śmiertelny wypadek pod Nysą »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie opr. Pam
Dzisiaj około godz. 11:20 na trasie Nysa-Rusocin samochód VW Golf uderzył w drzewo, kierowca poniósł śmierć na miejscu.

Nyski rynek medialny zmienił się trwale  »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie KT
Rozmowa z Cezarym Trytko, dziennikarzem, wydawcą, właścicielem Wrocławskiej Fabryki Prasowej.

3 osoby nie żyją, 15 dzieci w szpitalu »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie opr. as, fot. tvn24.pl
Trzy osoby zginęły w wypadku pod Kłodzkiem. Zderzyło się tam pięć pojazdów, w tym autobus którym jechały dzieci z Ciechowa (gm. Środa Śląska)

Spadają możliwości pożyczkowe »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Trzyosobowa rodzina o dochodach 5 tys. netto może zaciągnąć w banku średnio 28,9 tys. zł kredytu gotówkowego na rok. Powolnie drożejące kredyty obniżają zdolność kredytową konsumentów.

W kryzysie kupujemy więcej, ale taniej »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie opr. EP
Kryzys gospodarczy i rosnące ceny w Polsce nie spowodowały, że ograniczamy zakupy. Wybieramy jednak tańsze produkty – delikatesy zamieniliśmy na dyskonty spożywcze, a małe butiki na sklepy z niedrogą odzieżą.

Finał Nyskiej Nuty już w sobotę »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie Pam
Finał konkursu Nysa Nuta odbędzie się w 11 czerwca o godz. 18.00 w Nyskim Domu Kultury.

Policja kontroluje autobusy »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie Kpp Nysa
Każdego dnia policjanci z nyskiej drogówki kontrolują kilka autobusów wyjeżdżających z dziećmi na wycieczki. W dwóch przypadkach funkcjonariusze zakwestionowali stan techniczny pojazdów, w jednym przypadku podczas kontroli stanu trzeźwości kierowcy autokaru okazało się, że w wydychanym powietrzu miał on 0,25 promila alkoholu.

Młodzież promuje Zdrową Gminę »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie opr. Pam
W dniach 10-28 czerwca specjalny mammobus odwiedzi wybrane sołectwa gminy oraz Bastion św. Jadwigi w Nysie (19.06). Wczoraj zaś młodzież z Gimnazjum 3 w Nysie zorganizowała happening uliczny. Uczniowie wraz z opiekunami przeszli ulicami pod Urząd Miejski w Nysie.

Posiedzenie Zarządu Związku Miast Polskich »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie UM Nysa
Jutro w Nysie odbędzie się Posiedzenie Zarządu Związku Miast Polskich. Początek o godzinie 15.00 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym, ul. E. Gierczak 2. W spotkaniu weźmie udział m.in prezydent Poznania oraz prezes ZMP, Ryszard Grobelny.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie red
Bilety do kina i na niezapomniane koncerty oraz książki, których nie dostaniecie w księgarni - wszystko to w zasięgu Twojej ręki. Wystarczy wysłać smsa.

Gmina Otmuchów wyróżniona w Warszawie »
Tekst opublikowany 2011-06-08, opracowanie UM Otmuchów
4 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala podsumowująca tegoroczny konkurs o „Laur Gospodarności”.

Trasa kolejowa Nysa-Opole, utrudnienia jeszcze przez miesiąc »
Tekst opublikowany 2011-06-08, opracowanie Pam
W sobotę rano w okolicach Szydłowa pod Opolem wykoleił się wagon pociągu towarowego. Z Nysy nie dojdziemy bezpośrednio pociągiem do Opola.

Coraz trudniej spłacać kredyty złotowe »
Tekst opublikowany 2011-06-08, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
W sytuacji, gdy wszyscy użalają się nad zadłużonymi we franku, to osoby z kredytami złotowymi mają dużo większe kłopoty ze spłatą rat. Obsługujący kredyty w szwajcarskiej walucie mieli na koniec kwietnia problem z 2 mld zł, przy długu przewyższającym 142 mld zł. Tymczasem spłacający w złotych nie oddawali w terminie ponad 3 mld zł ze 105 mld zł. Ich sytuacji z pewnością nie poprawia wzrost stóp procentowych.

Surowy wystrój dalej na topie »
Tekst opublikowany 2011-06-08, opracowanie Piotr Bugaj
Inwestycje mieszkaniowe realizowane w dawnych obiektach przemysłowych to od kilku lat ciekawy element krajobrazu także polskich miast. Moda na industrialną architekturę pokazuje, jak poszukiwania nowych rozwiązań często prowadzą do wykorzystywania wzorów z przeszłości.

Zagrali dla hospicjum »
Tekst opublikowany 2011-06-08, opracowanie UM Nysa
6 czerwca Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie po raz drugi zorganizowała w NDK koncert charytatywny na rzecz Hospicjum w Nysie.

Policja dzieciom 2011 »
Tekst opublikowany 2011-06-08, opracowanie Kpp Nysa
Policjanci zapraszają do wzięcia udziału w XXI edycji turnieju piłkarskiego „Policja dzieciom 2011”. Podobnie jak w latach ubiegłych mecze będą rozgrywane na przełomie lipca i sierpnia. Do turnieju zapraszamy dzieci z całego powiatu nyskiego.

Moskitiery – sprzymierzeńcy w walce z owadami »
Tekst opublikowany 2011-06-08, opracowanie opr. EP
Chociaż piękną pogodą cieszymy się dopiero od niedawna, to już wielu z nas doznało bolesnych ukąszeń. Wiosną i latem owady są bardzo uciążliwe. Ich brzęczenie nocą nie pozwala spać, a ugryzienia mogą wywołać nieprzyjemną reakcję alergiczną. Jak się przed nimi chronić?

Robert zjadł stejka w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie Pam
Robert Burneika znany też inaczej jako Hardcorowy Koksu zawitał dzisiaj do Nysy, była okazja spotkać się ze znanym kulturystą czy też zrobić sobie z nim zdjęcie.

Jeszcze nie wszystko jasne »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie Ape
Polonia wreszcie wygrała. Zadyszka Sparty. Czarni w IV lidze i o krok od mistrzostwa. Konradowa gra tylko 45 min . Burza ograła nyską koalicję.

Kredyty drożeją przed wakacjami »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Pożyczki konsumpcyjne są najdroższe od dziesięciu miesięcy. Ale banki oczekując znacznego wzrostu popytu na kredyty gotówkowe nie mogą przeszarżować ze wzrostem cen zadłużania.

Happening uliczny ''Zdrowa Gmina'' »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie UM Nysa
W ramach akcji "Zdrowa Gmina" w dniu 8 czerwca 2011 r. w godz. 10.40 – 12.20 młodzież z Gimnazjum 3 w Nysie zorganizuje happening uliczny.

Śledztwo w sprawie katastrofy śmigłowca umorzone »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie Tomasz Woźniak
Prokuratura Okręgowa w Legnicy umorzyła śledztwo w sprawie katastrofy śmigłowca wrocławskiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego nad Jarostowem koło Środy Śląskiej z 17 lutego 2009 roku. Winna była nagła zmiana pogody i błędy pilota, który zginął w wypadku.

Urlop w domu czy w podróży? »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie pointb.pl
Czas intensywnych wyjazdów urlopowych już od dawna nie stanowi domeny wyłącznie sezonu wakacyjnego. Jednocześnie wielu Polaków świadomie decyduje się spędzić swoje wolne dni w miejscu zamieszkania.

Jak uniknąć groźnych infekcji pokarmowych »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie Flywheel Public Relations
Europejczyków zelektryzowały ostatnio doniesienia o śmiertelnych przypadkach zatruć pałeczkami okrężnicy EHEC. Jak dotąd eksperci nie ustalili jeszcze skąd pochodzą produkty, na których znalazła się bakteria. Wszystko wskazuje na to, że centrum zakażenia mieści się na Starym Kontynencie. Wielu Polaków planuje wyjechać na wakacje właśnie do krajów europejskich. W zaistniałej sytuacji powinniśmy wiedzieć, jak postępować, by ustrzec się przed zakażaniem niebezpieczną bakterią. Poniżej kilka cennych porad.

Ile może dorobić emeryt i rencista? »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie ZUS
Od 1 czerwca zwiększyły się kwoty dodatkowych przychodów, które mogą uzyskiwać aktywni zawodowo emeryci i renciści, bez konsekwencji zmniejszenia lub zawieszenia ich świadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Maluchy zdominowały nyską pływalnię »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie NOR
Impreza dla maluchów w ramach „Ogólnopolskiego Dnia Małego Pływaka” odbyła się w niedzielę na pływalni krytej Nyskiego Ośrodka Rekreacji.

Utrudnienia na trasie kolejowej Nysa – Opole »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie Pam
W sobotę rano w okolicach Szydłowa pod Opolem wykoleił się wagon pociągu towarowego. Z Nysy nie dojdziemy bezpośrednio pociągiem do Opola.

Zderzenie trzech aut przy ul. Jeziornej »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie Kpp Nysa
Policjanci z Nysy prowadzą postępowanie dotyczące zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Zdarzenie miało miejsce wczoraj przy ul. Jeziornej w Nysie. Obrażeń ciała doznały trzy osoby.

Dytko czwarty w Niemczech »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie www.pawel.dytko.pl
4 miejsce w piątej eliminacji Mistrzostw Europy w wyścigach górskich wywalczył Paweł Dytko z EKO Racing. Zawody rozgrywane były w południowo-zachodnich Niemczech w okolicach miasta Trier.

Hardcorowy Koksu w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie opr. EP
Dzisiaj, 7 czerwca, Robert Burneika zawita do Nysy i Opola. Będzie okazja, by zrobić zdjęcie z mistrzem, nagrać film czy zjeść "stejka".

Odkryć tajemnice Daisy »
Tekst opublikowany 2011-06-06, opracowanie Opr. aw
Padły już pierwsze klapsy na planie fabularyzowanego filmu dokumentalnego o księżnej Daisy. Zdjęcia na terenie Dolnego Śląska i Pszczyny potrwają do końca maja. - Chcemy pokazać biografię niezwykłej kobiety, której działalność zapisała się trwale w dziejach nie tylko Dolnego Śląska - mówi reżyser Maciej Kieres

Będą dodatkowe patrole »
Tekst opublikowany 2011-06-06, opracowanie Kpp Nysa
W Urzędzie Miejskim w Nysie podpisano porozumienie w sprawie przekazania Komendzie Powiatowej Policji w Nysie środków finansowych na zorganizowanie dodatkowych służb prewencyjnych na terenie Gminy Nysa.

Będzie drugi oddział żłobkowy w Przedszkolu nr 14 »
Tekst opublikowany 2011-06-06, opracowanie UM Nysa
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej rozstrzygnęło konkurs na wsparcie gminnych projektów na rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w 2011r.

I Bieg Nyski- będą utrudnienia w ruchu drogowym »
Tekst opublikowany 2011-06-06, opracowanie Pam
18 czerwca odbędzie się I Bieg Nyski z okazji 10-lecia PWSZ w Nysie, niestety oprócz pięknego widowiska wiąże się to także z pewnymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Pojawią się zakazy parkowania i zakazy wjazdu.

Eliminacje do Nyskiej Nuty za nami »
Tekst opublikowany 2011-06-06, opracowanie Pam
Treść, poziom artystyczny utworów, walory promocyjne, a także przekaz – na to uwagę zwracało jury podczas sobotnich eliminacji „Nyskiej nuty”, czyli konkursu na piosenkę o Nysie.

XIII piknik z Dziesiątką »
Tekst opublikowany 2011-06-06, opracowanie Pam
W sobotę odbył się XIII już piknik z „Dziesiątką” były zabawy, konkursy i pokazy sztuk walki.

Popłyną z nurtem Odry »
Tekst opublikowany 2011-06-05, opracowanie aw
Popłyną Odrą od Wrocławia aż do Szczecina: 32 - letni kapitan, 4 - letni pierwszy oficer i kot pokładowy. Śledź ich przygotowania i podróż właśnie u nas.

Gienek Loska wygrał X-Factora »
Tekst opublikowany 2011-06-05, opracowanie as
Mieszkający od 7 lat we Wrocławiu Gienek Loska wygrał pierwszą polską edycję programu X-Factor.

Czworonożny piłkarz »
Tekst opublikowany 2011-06-04, opracowanie TOW
Max uwielbia grać w piłkę ze swoim przewodnikiem, st. aspirantem Mariuszem Koteckim.

To klasyczny kryminał »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie RMF
Mamy do czynienia z tragicznym i dziejącym się naprawdę, ale jednak klasycznym kryminałem. Nie wiemy, kto zabił - o śmiercionośnej bakterii mówił zastępca szefa GIS Jan Orgelbrand.

Mieszkania w rok potaniały o 3,4 proc. »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Ceny mieszkań, po jakich w maju zawierali transakcje klienci Open Finance i Home Broker, od kwietnia niemal nie uległy zmianie. Za to w skali roku potaniały o 3,4 proc. A to nie koniec.

Święto Powiatu Nyskiego »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie Powiat Nysa
Starostwo Powiatowe w Nysie serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu na Święto Powiatu Nyskiego, które odbędzie się w dniach 11-12 czerwca w Nysie.

Turniej Piłki Nożnej Seniorów  »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie Powiat Nysa
Starostwo Powiatowe w Nysie wraz z Podokręgiem Piłki Nożnej w Nysie organizują VIII Turniej Piłki Nożnej Seniorów o „Puchar Starosty Nyskiego" dla drużyn z powiatu nyskiego uczestniczących w rozgrywkach na szczeblu OZPN Opole wg stanu na dzień 30.04.2011. Do turnieju zapraszamy wszystkie drużyny z naszego powiatu nyskiego od IV ligi do klasy A.

Spraw sobie Żuka »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie UM Paczków
Gmina Paczków ponownie wystawia na sprzedaż czerwony wóz strażacki marki Żuk, który przez ostatnie lata służył w jednostce OSP Stary Paczków.

Najbardziej zadłużony Polak jest winien 89 mln »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie InfoMonitor, Money.pl
Na koniec maja 2011 roku liczba osób mających problemy z terminowych regulowaniem zobowiązań wynosi 2 101 218 – wynika z najnowszej, 16. edycji raportu InfoDług przygotowanego przez BIG InfoMonitor, firmę prowadząca Rejestr Dłużników. Grupa ta powiększyła się o ponad 3%. Wzrosła również ogólna kwota zaległości i wynosi obecnie niecałe 31 mld złotych, jednak dynamika tego wzrostu wyhamowuje. Są też inne pozytywne informacje, w ciągu ostatnich trzech miesięcy z zaległymi płatnościami poradziły sobie 94 694 osoby – czyli blisko 5% wszystkich zadłużonych.

Udany miesiąc funduszy obligacji »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W maju większość inwestorów lokujących oszczędności w funduszach akcji zanotowała straty. Zadowoleni mogą być za to amatorzy funduszy polskich obligacji.

Rywalizowali w Dzień Dziecka »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie UM Nysa
W zmaganiach sportowych organizowanych przez Urząd Miejski w Nysie i Nyski Szkolny Związek Sportowy uczestniczyło około 100 zawodników i zawodniczek z szkół podstawowych.

Ekipy telewizyjne w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie opr. Pam
Od 6 czerwca będziemy mogli w Nysie spotkać kilka ekip telewizyjnych, które będą kręcić filmy promocyjne i dokumentalne.

Młoda dziewczyna spadła z 10m »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie Pam
Wczoraj w południe w starej wieży ciśnień w okolicach ul. Obrońców Tobruku 19-letnia dziewczyna spadła z wysokości 10m. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Rozmawiali o nyskiej zaporze i ochronie środowiska »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie UM Nysa
31 maja w Muzeum w Nysie na zaproszenie senatora Norberta Krajczego odbyło się spotkanie z udziałem posła Stanisława Żelichowskiego, ministra Janusza Zalewskiego oraz prof. Marka Grońca.

Zaginął Piotr Goździela »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie Kpp Nysa
Policjanci z Nysy otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 30-letniego mieszkańca Nysy. Osoby posiadające informację na temat miejsca pobytu zaginionego proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji.

Na okrągło w ogrodzie »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie opr. EP
Kto powiedział, że wszystkie ścieżki muszą prowadzić bezpośrednio do celu? W naszym własnym ogrodzie z pewnością ta zasada nie musi być obowiązująca. Kręte ogrodowe alejki doprowadzą nas zawsze tam gdzie trzeba, ale bardziej atrakcyjnym szlakiem.

Dom szkieletowy, czyli jaki? »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie opr. EP
Rozwój technologii w budownictwie umożliwia inwestorowi wybór najbardziej odpowiedniej metody wznoszenia domu. Oparte na drewnie szkieletowe konstrukcje, mimo rosnącej popularności, nadal kojarzą się raczej z domkami letniskowymi, niż z tradycyjną zabudową jednorodzinną. Wynika to głównie z braku wiedzy inwestorów na temat różnych możliwości budowy domu w technologi szkieletowej.

Spotkania z policjantami z okazji Dnia Dziecka »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie opr. Pam
Policjanci z Nysy z okazji Dnia Dziecka odwiedzali przedszkola i szkoły podstawowe w naszym mieście i okolicach.

Nasze złoża warte nawet bilion dolarów? »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie Interia.pl
Bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju zależy od wykorzystania potencjału gazu łupkowego w Polsce - uważają eksperci Instytutu Globalizacji. Nasze złoża mogą być warte nawet bilion dolarów.

Zdobyli pradziada »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie www.głuchołazy.pl
28 maja już po raz 19. odbył się ''wjazd na Pradziada''. W tym roku, ten najwyższy szczyt Jeseników (1492 m n.p.m.) zdobywano przy wyjątkowo niesprzyjających warunkach, wiał porywisty-mroźny wiatr, od szóstego kilometra na sam szczyt zacinał rzęsisty deszcz, spadająca temperatura osiągnęła na mecie blisko 0 st C.

Lokaty rosną, ale bardzo skromnie »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Oprocentowanie lokat powoli pnie się do góry. Ale na zauważalne wzrosty prawdopodobnie przyjdzie poczekać do ostatniego kwartału 2011 r. Póki co główna rozgrywka o oszczędności Polaków od miesięcy toczy się wśród kilku tych samych instytucji.

Uwaga! Możesz natknąć się na… pytona »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie Pam
Dwa lata temu mieliśmy już grasującą w naszych okolicach pumę, teraz mieszkańcy okolic Paczkowa i Otmuchowa, a nawet Nysy powinni uważać na… pytona tygrysiego.

Piknik jedynki »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie UM Nysa
Wczoraj w gimnazjum nr 1 odbył się „Piknik Jedynki”, coroczna impreza integrująca społeczność szkolną.

HIP-HOP Festiwal 2011 »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie opr. Pam
Po wielkim sukcesie zeszłorocznego Hip Hop Festiwal’u nastał czas na „powrót króla”. Po raz drugi będziemy mieli okazje usłyszeć młodych wykonawców mających w sobie „powera” – siłę muzyki mocnych uczuć i mocnych ludzi.

Kibic Śląska zginął przez wygłupy »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie TOW
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci kibica Śląska Wrocław jadącego na mecz Miedzi Legnica. Zarzuty składania fałszywych zarzutów i nie udzielenia pomocy usłyszą jego koledzy.

Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie KPP Nysa
Ruszył telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych. Linia jest obsługiwana w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Pod bezpłatnym numerem 0 800 200 300, każdy uzyska niezbędne informacje o zasadach bezpiecznego podróżowania po Polsce. Kolejny raz będzie on służył pomocą turystom w sezonie wakacyjnym.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie red
Bilety do kina 5D i do Heliosa przy ul. Kazimierza Wlk., kosmetyki firmy Natura i karnety na nordic walking - to wszystko możesz mieć, wysyłając smsa.

RnS: pół miliarda zł od skarbu państwa »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Wzrost stóp procentowych to zmartwienie nie tylko kredytobiorców, ale i rządu, który zobowiązał się dopłacać połowę odsetek i – mimo problemów budżetowych – od pół roku nie potrafi wprowadzić zapowiadanych zmian w programie Rodzina na Swoim.

Dziecko może zapłacić podatek od prezentu! »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Dziecko obdarowane przez rodziców drogim prezentem – na przykład ich samochodem lub znaczną wpłatą na konto oszczędnościowe – musi powiadomić o tym fiskusa. W przeciwnym razie, choć to prezent od jego najbliższych, będzie musiało zapłacić podatek.

W niedzielę Dzień Małego Pływaka »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie opr. Pam
Nyski Ośrodek Rekreacji oraz Szkoła Pływania "Wodny Świat" zapraszają do udziału w I akcji "Ogólnopolski Dzień Małego Pływaka", która odbędzie się w tę niedzielę, 5 maja na Pływalni Krytej w Nysie.

Nadciągają burze z gradem »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie opr. as
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB we Wrocławiu ostrzega, że na Dolnym Śląsku wystąpią dziś burze. Podczas opadów będzie wiał silny wiatr, możliwe są również opady gradu.

Okradał nagrobki »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie opr. Pam
Kryminalni z Nysy zatrzymali podejrzanego o okradanie nagrobków. 31-letniemu mężczyźnie przedstawiono w sumie osiem zarzutów dotyczących kradzieży ozdobnych róż i wazonów wykonanych ze stopów metali kolorowych. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Absolutorium dla burmistrz Nysy »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie UM Nysa
Podczas VIII sesji Rady Miejskiej 26 maja radni udzielili absolutorium burmistrz Nysy i przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu gminy.

Ruszyła sprzedaż biletów na walkę stulecia »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie AS
Punktualnie o godz. 12 ruszyła dziś sprzedaż biletów na walkę Kliczko vs. Adamek, która 10 września odbędzie się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Stawką pojedynku jest mistrzostwo świata wagi ciężkiej federacji WBC.

Wehikułem czasu z Daisy »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie Opr. aw
Już w poniedziałek, 6 czerwca, rozpoczną się zdjęcia do filmu dokumentalnego o Księżnej Daisy. Przez tydzień Zamek Książ przeniesie się do XIX i XX wieku. Wszystko za sprawą produkcji realizowanej przez TVP Wrocław i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu .

Dolnośląscy urzędnicy nieźle zarabiają  »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie LZ
Dolny Śląsk to województwo, w którym urzędnicy gmin i powiatów są jednymi z najlepiej zarabiających w Polsce. Tak wynika z raportu GUS.

Dzisiaj
Piątek 22 września 2023
Imieniny
Maury, Milany, Tomasza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl