Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 200 informacji. Wszystkie poniżej.

Na motocyklu przez Australię »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Opr. aw
20. kwietnia wrocławski podróżnik i motocyklista Tadeusz Szumiński wyruszył w dwumiesięczną podróż po bezdrożach najdalszego zakątka świata. Ekspedycja BMW Inchcape Australia 2011 potrwa do 20. czerwca

Hipoteki: spadek dostępności kredytów »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
W związku ze spadkiem średniej pensji i wzrostem stawki WIBOR, Indeks Dostępności Kredytowej spadł w maju o ponad 2 pkt., ale i tak jest o 7,5 proc. wyżej niż rok temu.

Bankowy wyścig na celebrytów »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Już co drugi bank ma na swoim koncie reklamy telewizyjne z celebrytą. W ciągu kilku ostatnich lat instytucje finansowe namówiły do swojej oferty, używając przynajmniej 50 znanych twarzy.

Bociany mają swoje święto »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
31 maja obchodzony jest Dzień Bociana Białego. To świetna okazja do zwrócenia uwagi na szczególne miejsce jakie ptaki te zajmują w polskiej kulturze i krajobrazie, a także na zagrożenia i potrzebę ich ochrony.

31 maja - Światowy Dzień bez Papierosa »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie opr. EP
Polska jest jednym ze 173 państw, które podpisały Ramowa Konwencje Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o Ograniczeniu Użycia Tytoniu. To narzędzie, które ma za zadanie zatrzymać śmiercionośną epidemię, jaką jest używanie tytoniu, zabijające rocznie aż 6 000 000 ludzi w skali świata. Jakie zaostrzenia czekają Polskę? Jak daleka droga przed nami, aby osiągnąć światowe standardy w kwestii zdrowia? Stowarzyszenie MANKO, organizator kampanii społecznych Lokal Bez Papierosa.pl oraz Polska Bez Dymu, udziela odpowiedzi na te pytania.

Spotkanie z okulistą »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie MiGBP w Nysie, opr. EP
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie zaprasza na spotkanie z okulistą dr n. med. Beatą Gołaszewską-Fuchs.

Stresujący stresssss… »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie LTM Communications
Niewielkie dawki stresu i codzienny wyrzut adrenaliny są dla naszego organizmu bodźcem mobilizującym do działania i podejmowania nowych wyzwań. Jednak pozytywnych rezultatów nadmiernej pobudliwości nerwowej jest zdecydowanie mniej, niż jej groźnych skutków. Częsty, nawet niewielki, ale powtarzający się stres, może powodować bowiem wiele problemów zdrowotnych, dlatego powinniśmy nauczyć się z nim radzić.

Policjant z Nysy najlepszy w województwie »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Kpp Nysa
Mł.asp. Rafał Wandzel zdobył pierwsze miejsce w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2011”.

Dni Nysy 2011 za nami »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Pam, UM
Piątkowy początek Dni Nysy nie nastrajał optymistycznie, a dokładniej ulewny deszcz, który dokuczał niemal przez cały dzień. Jednak sobotnia i niedzielna aura sprzyjała wszystkim uczestnikom święta naszego miasta.

Najazd rycerzy na Arsenał »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Opr. aw
Mieszczanie mili słuchajcie! Na wielki turniej rycerski w dniu 4 czerwca (sobota) roku pańskiego 2011 do Arsenału naszego prosim a turnieju onym zabawę i konkurencyję gwarantujem kwiat rycerstwa ciągnąc do Arsenału bedzie a mieczy i zbroi nie żałując tako w sobotę inscenizacje turnieju czynić bedziem.

Jak bezpiecznie latać samolotem w ciąży »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie dotPR
Co jest potrzebne przed podróżą? W którym trymestrze najlepiej planować wylot? Gdzie usiąść w samolocie i jak zapinać pasy? Wątpliwościom nie ma końca, kiedy kobieta nie leci sama, a z dodatkowym pasażerem… w brzuchu.

Nierozliczony mord bałkański »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Wojciech Haller
Niedawne zatrzymanie Ratko Mladicia zwróciło uwagę świata na problem rozliczania zbrodni popełnionych w czasie wojen w byłej Jugosławii. Generał Mladić jak mało kto zasłużył na aresztowanie. Jednak nie on jedyny...

Polaku załap się na fundusz socjalny! »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Interia.pl
Pracodawca, który zatrudnia co najmniej 20 pracowników (w przeliczeniu na etaty) - na dzień 1 stycznia danego roku, powinien utworzyć zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie wydatki można sfinansować z jego środków.

Dni Nysy na ORLIKU »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie NOR
W piątek 27 maja o godz. 9:00 na boisku ORLIK przy ulicy Kordeckiego zorganizowany został Turniej Piłki Nożnej dla Szkół Gimnazjalnych.

Niecodzienny Dzień Dziecka »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie opr. EP
Nie traktujmy Dnia Dziecka jako kolejnej okazji do zasypania malca nowymi zabawkami. Dajmy się ponieść dziecięcej wyobraźni i zastanówmy się, jak wyglądałby idealny dzień według naszej pociechy. Wcielmy pomysły w życie i sprawmy, że maluch w dniu swojego święta poczuje się naprawdę wyjątkowo!

Frankowe kredyty kosztują Polaków dodatkowo 30 mld zł »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Ryzyko walutowe kredytów można już liczyć w dziesiątkach miliardów. Zadłużenie osób, które w latach 2007-2009 pożyczyły na nieruchomości 68 mld zł we franku szwajcarskim, skoczyło już prawie do 100 mld zł.

Dni Nysy 2011 rozpoczęte »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie Pam
Burmistrz Nysy Jolanta Barska przekazała klucz do bram miasta dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 1. Barwny korowód wyruszył jak co roku spod Urzędu Miejskiego na Rynek.

Jaka działalność wymaga koncesji? »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Tax Care
Każdy przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą musi mieć na uwadze, że niektóre rodzaje prowadzonej działalności wymagają koncesji lub zezwolenia na jej wykonywanie.

Historia cienkiego kawałka lateksu »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie aw
Kalendarz zgotował nam niespodziankę: 28 maja mamy Dzień Bez Prezerwatywy, a dwa dni później, 30 maja, Dzień Bez Stanika.

Dni Nysy 2011 czas zacząć! »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie NDK
W tym roku najhuczniejszy majowy weekend potrwa baaardzo długo, bo imprezy kończyć się będą aż o 3.30 nad ranem. Zabawę będą prowadzili znani didżeje w trance'owym, energetycznym stylu. Ubiegłoroczny discopolowy piątek zamieni się w dzień folkowy, a dokładniej folkowo-hiphopowy, czyli będzie także pełen muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej.

Dytko na podium w Portugalii »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Pam
Paweł Dytko po raz kolejny na podium, tym razem stanął na pudle w Rampa de Falperra – portugalskiej eliminacji mistrzostw Europy w wyścigach górskich.

Dyżurny z Otmuchowa najlepszy w województwie »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Kpp Nysa
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbył się finał "V Edycji Turnieju dla Dyżurnych Jednostek Policji Województwa Opolskiego". Najlepszym okazał się st. asp. Lesław Wereśniak z Komisariatu Policji w Otmuchowie.

Intercity dla rowerzystów »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Opr. aw
Sezon rowerowy już w pełni, dlatego PKP Intercity zaprasza wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.

Majowe wizyty, wizytacje i senne koszmary »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Ape
Niczym osy do słodkości, tak do Łyskiego Księstwa Stawów i Pagórków, zwłaszcza do jego stolicy, ciągną tej wiosny rzesze znakomitych osobistości. Wizyty te wielce radują włodarzy księstwa, którzy mimo uszu puszczają ludowe przysłowie – ostrzeżenie, głoszące, że "nawet cichy gość sprawia kłopotów dość". A szkoda, bowiem niektóre z tych wizyt są wizytacjami.

Idą burze »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Opr. aw
Victor to niż, który będzie odpowiedzialny za najbliższe załamanie pogody. Nastąpi ono dziś w nocy.

Konsultanci finansowi potrzebni od zaraz »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Daria Wancicka
Polscy pracodawcy już kilka lat temu zauważyli zalety zatrudniania na kluczowe stanowiska finansowe kandydatów z firm doradczo-consultingowych.

Franki wciąż popularne »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Do niemal 700 tys. osób, które mają problem z kredytem we franku szwajcarskim, dołączają kolejne. Frank utrzymuje swoją pozycję w sprzedaży kredytów mieszkaniowych, w przeciwieństwie do euro, którego ubywa z miesiąca na miesiąc.

Posadź wygodnie swój kręgosłup »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie MM Collection
Współczesny tryb życia to dla wielu osób ciągły stres, pośpiech i praca. Niestety wszystko niesie za sobą konsekwencje. Zazwyczaj odbija się to na naszym zdrowiu, samopoczuciu i.. kręgosłupie. Obecnie 40% ludzi w Polsce cierpi na różnego rodzaju bóle kręgosłupa – o czym należy więc pamiętać?

Polaków stać wreszcie na wakacyjny wyjazd »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie opr. EP
Ubiegłoroczne wakacje niemal połowa Polaków spędziła w swoich domach. Pozostali szczęściarze, którzy mieli okazję skorzystania z wypoczynku choć w innym regionie kraju, najczęściej stacjonowali u rodziny. Tylko co trzeciego rodaka stać było na wynajęcie hotelu lub domku letniskowego. Wakacje 2011 mogą diametralnie zmienić te statystyki. W jaki sposób? Dzięki gorączce zakupów grupowych, z których korzystało już ponad 3 mln Polaków.

Żywa pochodnia na komendzie »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie aw
W środę po południu do komendy powiatowej policji wszedł mężczyzna. Oblał się cieczą i podpalił.

Podziękowania dla ks. Gintera Żmudy »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie UM Nysa
Wczoraj w Nyskim Domu Kultury odbyła się ceremonia wieńcząca ponad 20 - letnią pracę ks. dr Gintera Żmudy Dyrektora Caritas Rejonu Nysa na rzecz mieszkańców Ziemi Nyskiej.

Więźniowie porządkowali Szlak Eichendorffa »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie UM Nysa
Grupa więźniów z Zakładu Karnego w Nysie w ramach akcji „W trosce o przyrodę” porządkowała tereny Górki Otmuchowskiej.

Zdrowa gmina »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie UM Nysa
W ramach obchodów Dnia Matki pod hasłem „Badam się, więc mam pewność” odbędzie się akcja informacyjno – edukacyjna propagująca bezpłatne badania profilaktyczne, wykonywane w ramach ogólnopolskich programów. Akcja finansowana jest ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie red
Koncert Berlińczyków, kino, rejsy po Odrze czy Targi Przedszkolaka - wszystko to w zasięgu ręki. Wystarczy wysłać smsa.

Historyczny awans siatkarzy Juvenii »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie Ape
30 kwietnia do hali MGOS i R w Głuchołazach trudno było włożyć przysłowiową szpilkę. Nadkomplet publiczności przybył tam by wspomagać siatkarzy Juvenii w decydującym spotkaniu o wejście do II ligi.

Piłkarze z Zakładu Karnego w Nysie wicemistrzami województwa »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie Ape
Jak co Zakład Karny w Nysie był organizatorem piłkarskiego turnieju o mistrzostwo Inspektoratu Służby Więziennej w Opolu. Zawody odbyły się 18 maja na stadionie Polonii. Rywalizowało 7 drużyn reprezentujących jednostki penitencjarne w Strzelcach Op. (ZK nr 1 i 2) Brzegu, Nysie , Kluczborku, Przywarach oraz wspólny zespół z AŚ Kędzierzyna – Koźla i ZK w Głubczycach.

Letni prysznic – szybko i oszczędnie »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie opr. EP
Kąpiel pod prysznicem to około 3-4-krotnie niższe zużycie wody w porównaniu do pełnej wanny. Pod prysznicem oszczędzamy również coraz cenniejszy dla nas czas. Z drugiej jednak strony kąpiel z pianką jest o wiele bardziej relaksująca po intensywnym dniu pracy. Co zatem wybrać?

Dzień Patrona w Kopernikach »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie UM Nysa
20 maja w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kopernikach odbył się "Dzień Patrona".

W ciąży trudniej o kredyt »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Przychodzi kobieta w ciąży po kredyt i może mieć problem. Część banków w obawie, że przyszła mama nie wróci do pracy, albo też pracodawca nie będzie chciał jej przyjąć, może z dystansem podejść do jej zdolności kredytowej.

Przed walką Adamek - Kliczko »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie as
Czasem konferencje bokserów przed walką przypominają cyrk - wyzwiska, obrażanie się nawzajem, a w najlepszym wypadku nie podanie sobie ręki. Tym razem było zupełnie inaczej. W bardzo kurtuazyjnej atmosferze upłynęło pierwsze spotkanie Tomasza Adamka i Witalija Kliczko, którzy 10 września na Stadionie Miejskim stoczą walkę o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej.

Zadbaj o zdrowy kręgosłup dziecka »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie inPlus PR
Schorzenia kręgosłupa są jednymi z najczęstszych chorób wieku dziecięcego. Szacuje się, że cierpi na nie blisko 90% dzieci i młodzieży, a ich przyczyną jest m.in. zła postawa podczas siedzenia.

W cztery oczy... »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie NDK
28 maja w Bastionie św. Jadwigi otwarta zostanie wystawa fotografii Marty Klubowicz i Kamy Trojak.

Dziś benefis Księdza Gintera Żmudy »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie UM Nysa
Dziś o godz. 13.00 w Nyskim Domu Kultury przy ul. Wałowej 7 odbędzie się ceremonia wieńcząca ponad 20 - letnią pracę księdza Gintera Żmudy, dyrektora Caritas Rejonu Nysa na rzecz mieszkańców Ziemi Nyskiej.

To najlepszy moment na inwestycje? »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie opr. EP
Mieszkania kupowane tylko po to, by z zyskiem sprzedać je niemalże 24h później, walka o najciekawsze na rynku oferty i rosnąca w zastraszającym tempie liczba mieszkań – tak wyglądał boom mieszkaniowy, który ogarnął największe polskie miasta pod koniec ubiegłej dekady. Po szaleństwie na rynku nieruchomości nastąpił kryzys. Jak teraz kształtuje się sytuacja i czym możemy już śmiało mówić o jego zażegnaniu?

Laur dla Otmuchowa?  »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie TBWA\PR
Ze 165 zgłoszonych podmiotów do konkursu "Laur Gospodarności", Kapituła Konkursu nominowała do finału 36 kandydatów (gminy, banki spółdzielcze i Lokalne Grupy Działania). O statuetkę Lauru Gospodarności gminy ubiegają się w trzech kategoriach. Z województwa opolskiego w finale znalazła się gmina Otmuchów. Zwycięzców drugiej edycji poznamy już 4 czerwca podczas Gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Utrudnienia w środmieściu »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie UM Nysa
Utrudnienia związane z przebudową drogi w ulicy Wita Stwosza i Placu Staromiejskiego w Nysie napotkają kierowcy oraz mieszkańcy. Roboty ziemne prowadzone są obecnie na ul. Wita Stwosza. Odcinek drogi w rejonie Placu Staromiejskiego został już przebudowany.

10-lecie partnerstwa powiatu nyskiego i Mainz-Bingen  »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie Powiat Nysa
Od 2 do 5 czerwca delegacja Powiatu Nyskiego z Przewodniczącym Rady Powiatu Mirosławem Aranowiczem oraz Starostą Nyskim Adamem Fujarczukiem uczestniczyć będzie w obchodach 10-lecia partnerstwa pomiędzy Powiatem Nyskim i Mainz-Bingen.

Policja poszukuje zaginionego mężczyzny »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie Kpp Nysa
Policjanci z Nysy zostali powiadomieni o zaginięciu 53-letniego mieszkańca Nysy. Osoby, które znają miejsce pobytu zaginionego proszone są o kontakt z funkcjonariuszami zespołu poszukiwań Komendy Powiatowej Policji w Nysie lub najbliższą jednostką Policji.

Zjazd Oddziału Gminnego Związków OSP »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie UM Nysa
21 maja w gminie Nysa odbył się Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Targowisko miejskie zaprasza »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie UM Nysa
Zapraszamy na "Niedzielę Handlową" i "Szafa Party" 29 maja w godz. 9.00-14.00 na targowisku miejskim.

Przedstawiciele Advantech w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie UM Nysa
20 maja burmistrz Jolanta Barska spotkała się z przedstawicielami firmy Advantech Polska, którzy odwiedzili Nysę wraz z architektami zajmującymi się przygotowaniem dokumentacji pod budowę zakładu produkcyjnego.

Dzień Matki w NDK »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie NDK
Trochę przyspieszony Dzień Mamy w Nyskim Domu Kultury świętowaliśmy 22 maja o godzinie 17:00. Na scenie gościliśmy pociechy z zespołów przylegających do NDK, a kibicowaniem zajęło się grono kochających mam na widowni.

Mistrzowie sztuk walki na pikniku w SP10 »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie UM Nysa
4 czerwca w Szkole Podstawowej nr 10 odbędzie się coroczny piknik z ,,Dziesiątką”. Udział w nim wezmą zawodowy Mistrz Świata w Kick-Boxingu Leszek Kołtun oraz mistrz jiu-jitsu Konrad Czarnek z Kanady.

Powołano specjalny zespół do spraw oświaty »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie UM Nysa
Na temat przyszłej polityki edukacyjnej w gminie Nysa dyskutowali członkowie specjalnego zespołu powołanego zarządzeniem burmistrz Nysy.

Projekt nowego mostu jeszcze w tym roku? »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie UM Nysa
20 maja obradowali radni połączonych komisji urbanistyki Rady Miejskiej w Nysie oraz Rady Powiatu. Jednym z tematów była przeprawa mostowa poniżej tamy.

Na Dzień Dziecka konto zamiast zabawki? »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Banki coraz częściej adresują ofertę kont osobistych bezpośrednio do nastolatków. Taktyka tanich usług finansowych dla młodzieży w przyszłości może zaprocentować podwójnie.

Mieszkania: spadek nowych inwestycji »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Niemal pod każdym względem kwiecień br. był dla budownictwa mieszkaniowego gorszy od kwietnia roku ubiegłego. Poprawili się tylko inwestorzy indywidualni, którzy dostali o kilkadziesiąt pozwoleń na budowę więcej niż przed rokiem.

Pogoda się załamie... »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie aw
... a przy okazji załamią się osoby, którym upały odpowiadają. Nadciągają bowiem zimniejsze dni.

Uważajcie na rowerzystów »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie Opr. aw
W poniedziałek czeka nas wzmożony ruch na drogach po weekendzie. Należy pamiętać o zmianie przepisów dotyczących rowerzystów.

TIR zderzył się z busem wiozącym dzieci »
Tekst opublikowany 2011-05-21, opracowanie AS
Do zdarzenia doszło po godz. 10 na drodze między Oleśnicą i Namysłowem. Bus wiozący dzieci z Węgier zderzył się z TIR-em. 12 osób zostało rannych.

Jazzonalia już wkrótce »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie PWSZ w Nysie
Zapraszamy na koncert finałowy studentów 3. roku Instytutu Jazzu, który odbędzie się 30 maja o godz. 19.00.

Mała odwilż w kredytach konsumpcyjnych »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Banki nadal liczą na kredyty hipoteczne, ale z obawy przed rosnącym udziałem złych kredytów mieszkaniowych hamują luzowanie polityki kredytowej. Po trzech latach zimy zanosi się natomiast na niewielką odwilż w finansowaniu konsumpcji. Na największe fory w najbliższym czasie mogą jednak liczyć małe i średnie firmy. Tu dojdzie do ostrej walki o każdego klienta gotowego wziąć kredyt – wynika z raportu NBP „Sytuacja na rynku kredytowym w II kwartale 2011 roku”.

Kosztowne wpłaty na własne konto »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie Tax Care
Za wpłaty gotówkowe banki liczą sobie niebagatelne kwoty. Przynosząc do oddziału 3 tys. zł, przedsiębiorca za zasilenie własnego konta może zapłacić nawet 18 zł prowizji. Na palcach jednej ręki można policzyć te instytucje finansowe, które za wpłatę gotówki nie policzą nic.

Koniec świata to standard »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie aw
Jeden z amerykańskich kaznodziejów Harold Camping zapowiedział koniec świata na sobotę, 21 maja 2011 roku. Miał to obliczyć dzięki informacjom zawartym w Biblii. Czy sekty często straszą nas Armageddonem?

Policjanci z psami w SP w Ligocie Wielkiej »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Kpp Nysa
Przewodnicy psów służbowych nyskiej komendy spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Ligocie Wielkiej. Policjanci rozmawiali z dziećmi m.in. o tym jak należy się zachować w przypadku ataku psa.

W Niwnicy też zbierają elektrośmieci »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie UM Nysa
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niwnicy przystąpił do konkursu „Drugie życie elektrośmieci”, polegającego na zorganizowaniu zbiórki Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz zużytych baterii.

Znasz Bory Dolnośląskie? »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Opr. aw
W poszukiwaniu pięknych krajobrazów i odpoczynku na łonie natury, nie trzeba wcale jechać za siódmą górę. Najbliższe okolice pełne są zachwycających terenów, które wciąż czekają na odkrycie. Czy wszyscy słyszeli o Borach Dolnośląskich?

Nysa ''Sportową Gminą 2011'' »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie UM Nysa
Decyzją Kapituły Wyróżnienia "Sportowa Gmina" oraz Zarządu Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej Miasto Nysa zostało uhonorowane Wyróżnieniem "Sportowa Gmina 2011".

Otmuchów: powstaje duży teren handlowo-wystawienniczy »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie UM Otmuchów opr. Pam
Trwa drugi etap utwardzania nawierzchni działki przy ulicy Mickiewicza w Otmuchowie. Zadanie to podyktowane jest rozwijającą się imprezą „Lato Kwiatów” i z tym związanym brakiem miejsc handlowych i wystawowych w czasie trwania tej imprezy

Wszystkie drogi prowadzą do Wójcic »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie UM Otmuchów opr. Pam
Wczoraj w Wójcicach odbyło się podsumowanie zrealizowanego kolejnego projektu unijnego.

Hipoteki: wzrost sprzedaży kredytów »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Ponad 53 tys. kredytów hipotecznych udzieliły banki w pierwszym kwartale 2011 roku. To wprawdzie o 13,76 proc. mniej niż w ostatnim kwartale ubiegłego roku, ale porównując do analogicznego okresu z 2010 roku, zanotowaliśmy wzrost o 14,51 proc. Wartościowo rynek wyniósł 11,2 mld zł, a wzrost rok do roku przekroczył 19,5 proc.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie red
Bilety do kina, na koncerty i karnety na kajaki na Odrze - to wszystko możesz mieć za smsa.

Nyska Noc Skarbów »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Ewelina Kwiatkowska, Muzeum Nysa opr. Pam
W sobotę 14 maja w nyskim muzeum odbyła się IV Nyska Noc Skarbów. Atrakcje przygotowane na ten wieczór dla zwiedzających, były związane z hasłem przewodnim tegorocznej Nocy Skarbów: "Z modą przez stulecia".

Czasem słońce, czasem burza »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Opr. aw
Koniec tego tygodnia szykuje nam pogodę w kratkę. Na szczęście jedno jest pewne - będzie ciepło.

Obozy letnie dla diabetyków typu 1 »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie opr. EP
Firma Medtronic po raz czwarty zaprasza dzieci chore na cukrzycę typu 1 na dwa letnie obozy. W tym roku młodzi diabetycy w wieku od 10 do 17 lat spędzą wakacje w Gościńcu Wiecha pod Warszawą. Dla większości będą to pierwsze samodzielne wakacje z dala od domu i rodziców.

Intelektualne doładowanie we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie ENH
Już za dwa miesiące do Wrocławia po raz kolejny zjadą dziesiątki tysięcy wielbicieli ambitnego kina i artystycznych wyzwań, którzy od X Muzy oczekują innych przeżyć i emocji, niż te, które proponuje im kino masowe. Bezprecedensowa popularność festiwalu Era Nowe Horyzonty wśród widzów jest fenomenem na skalę Polski, jeśli nie Europy. Komentatorzy zjawisk społecznych mówią wręcz o pewnej "nowohoryzontowej" pozytywnej i aspiracyjnej modzie na kino ambitne, wymagające od widza przygotowania, wrażliwości i zaangażowania w odbiór.

Podatek liniowy popularny w dużych miastach »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Tax Care
Przedsiębiorcy opodatkowani podatkiem dochodowym od osób fizycznych najczęściej wybierają skalę progresywną do opodatkowania swoich dochodów. Podatek liniowy wybierany jest częściej w dużych miastach w porównaniu z danymi dla całej Polski. Ryczałt i karta podatkowa wybierane są przez nielicznych.

Zakupy na rynku… nieruchomości »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Piotr Bugaj
Polacy są coraz bardziej świadomymi i wymagającymi klientami rynku nieruchomości. Według raportu Home Broker aż 46% nabywców decyduje się na zakup lokalu, chcąc poprawić swoje dotychczasowe warunki mieszkaniowe.

Ruszyły prace na Krzywoustego »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Pam, UM
Rozpoczęto roboty związane z przebudową ul. Krzywoustego na odcinku od Wieży Ziębickiej do Rynku. Mieszkańcy proszeni są o wyrozumiałość i dostosowanie się do znaków drogowych. Utrudnienia potrwają do końca wakacji.

Nyska karetka trafi pod... spożywczaka »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Pam
"Precz od karetki i gminy Skoroszyce! Wojewoda kłamie!" – takimi hasłami od zimy protestują ratownicy z oddziału ratownictwa nyskiego szpitala, chodzi o zabranie przez wojewodę karetki "S".

Dytko znów na podium »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie opr. Pam
Paweł Dytko trzeci w trzeciej rundzie Mistrzostw Europy w wyścigach górskich. Niespełna sekunda rozdzieliła nyskiego kierowcę od srebra na hiszpańskim podium.

Co dalej z rewitalizacją Rynku? »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie Bum
Rozmowa z burmistrz Nysy Jolantą Barską.

Prędkość jest niewinna »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie RMF
Katastrofalny stan dróg to jedna z głównych przyczyn wypadków. Tak wynika z raportu o bezpieczeństwie na drogach opublikowanego przez NIK.

Budujesz dom? Możesz zyskać ponad 30 tys. zł »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
Osoby, które wykańczają, remontują mieszkanie lub budują dom, mogą uzyskać zwrot części podatku VAT za materiały budowlane. Fiskus może im zwrócić ponad 30 tys. złotych.

Czy nyskie jezioro będzie bezpieczne? »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie UM Nysa opr. Pam
W ramach konsultacji społecznych 16 maja odbyło się spotkanie w Nyskim Domu Kultury na temat modernizacji zbiornika retencyjnego oraz przebudowy przeciwpowodziowej koryta rzeki Nysy Kłodzkiej.

Nie wyrzucaj elektrośmieci do kosza »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie opr. Pam
Uczniowie z gimnazjum nr 3 w Nysie zbierają dziś w mieście zużyte baterie, które można oddawać na ulicy Krzywoustego i Celnej. Do udziału w akcji uczniowie zachęcali wcześniej na ulicach Nysy.

Cykl wykładów z dziennikarstwa »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie Pam
Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie zaprasza do udziału w cyklu wykładów otwartych z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Dziś wykład z problematyki dziennikarstwa śledczego w Polsce.

Kolejne zatrzymanie z narkotykami »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie Kpp Nysa
Policjanci z Nysy i Paczkowa zatrzymali 20-letniego mieszkańca Paczkowa. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie narkotyków. Kryminalni zabezpieczyli kilkanaście gram marihuany oraz ponad 170 tabletek extasy.

Szlakiem św. Jakuba »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie UM Nysa
Przyjaciele Dróg św. Jakuba z województwa opolskiego organizują weekendowe przejścia Jakubowymi ścieżkami. 14 maja pielgrzymi pokonali trasę z Biskupowa do Nysy.

Zatrzymano przemytników narkotyków »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie KWPO
Prudniccy kryminalni rozbili grupę osób, która przemyciła do Polski znaczną ilość różnych narkotyków. Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Głogówka. W trakcie przeszukania u jednego z nich funkcjonariusze znaleźli materiały wybuchowe używane w górnictwie.

Stwórzmy COOLturalną Polskę »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie OKiS Wrocław
Jeszcze do 25 maja można się zgłosić do udziału w warsztatach i konferencji w ramach Akademii Liderów Kultury. - Do udziału zapraszamy osoby w wieku studenckim, praktyków życia kulturalnego i młodych naukowców zainteresowanych sektorem badaniem kultury - mówi Piotr Borkowski, dyrektor Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Nysanki na pierwszym miejscu »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie UM Nysa
Zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie zajęły pierwsze miejsce podczas Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Minipiłce Siatkowej Dziewcząt. Zawody odbyły się w dniu 20.04.2011 w Kędzierzynie-Koźlu.

Nowy zakład produkcyjny coraz bliżej »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie UM Nysa
Budowę zakładu produkcyjnego w Podstrefie Nysa WSSE Invest-Park przy ul. Karpackiej w Nysie prowadzi firma Vasco Doors. Na terenie należącym do inwestora widać już konstrukcję nowej hali produkcyjnej. Zakończenie robót w 2011r.

Kolejne spotkanie informacyjne dla mieszkańców »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie Pam
Już dziś o godzinie 18:00 w Nyskim Domu Kultury odbędzie się kolejne spotkanie informacyjne dla mieszkańców. Tym razem tematem spotkania będzie remont jeziora nyskiego.

Rośnie apetyt firm na kredyty »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Przedsiębiorstwa naprawdę zaczęły pożyczać. Po marcowym skoku zadłużenia firm, kwietniowe dane Narodowego Banku Polskiego okazały się jeszcze lepsze. Przedsiębiorstwom przybyło ponad 4 mld zł kredytów.

Słoneczne Targi Turystyczne »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie Powiat Nysa
12 i 13 maja Starostwo Powiatowe w Nysie wraz z Urzędem Miejskim w Nysie oraz Lokalną Grupą Działania "Nyskie Księstwo Jezior i Gór" uczestniczyli w XI Międzynarodowych Targach Turystyki "W Stronę Słońca" w Opolu, podczas których wspólnie promowali walory turystyczne powiatu nyskiego.

Piłkarze z Nysy mistrzami woj. opolskiego »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie UM Nysa
12 maja w Oleśnie odbył się finał wojewódzki w piłce nożnej szkół gimnazjalnych. Sukces odnieśli piłkarze Gimnazjum nr 2 z Nysy, także zawodnicy MUKS Gim 2, którzy zdobyli I miejsce oraz tytuł Mistrza Województwa.

Remont Sucharskiego zakończony »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie UM Nysa
Zakończono remont gminnej drogi w ulicy Sucharskiego położonej w śródmieściu Nysy. Kierowcy mają lepszy komfort jazdy, a mieszkańcy więcej miejsc postojowych.

Przyjęci do służby »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie KPP Nysa
52 funkcjonariuszy rozpoczynających służbę, uroczycie ślubowało w piątek, 13 maja, w obecności Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora Bogdana Klimka oraz jego zastępców. 15 przyjętych do służby policjantów po ukończeniu szkolenia rozpocznie służbę w strukturach Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

Dzieciaki z kasą »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie BrandScope, opr. EP
Sezon pierwszokomunijny w pełni. Zapytaliśmy doradcę, co młody "milioner" może zrobić z prezentami w kopertach.

50-lecie Państwowej Szkoły Muzycznej w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie opr. Pam
20 i 21 maja 2011 Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie obchodzi Jubileusz 50-lecia swojego istnienia. Z tej okazji odbędą się:

Ankieterzy w autobusach MZK »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie UM Nysa
Trwa liczenie pasażerów w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nysie. Ankieterzy mają sprawdzić liczbę pasażerów, zadają także pytania o wiek i rodzaj biletu z którego korzystają podróżni.

Juwenalia 2011- I dzień za nami »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Pam
Za nami pierwszy dzień nyskich juwenaliów, który niestety upłynął pod znakiem deszczu- to jednak nie odstraszyło najbardziej wytrwałych. Padający deszcz nie przeszkadzał nikomu w świetnej zabawie.

Fakty na temat obwodnicy Nysy »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Pam, UM
11 maja w Nyskim Domu Kultury odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców na temat planowanej budowy obwodnicy Nysy. Przedstawiciele GDDKiA z Opola omówili harmonogram i zakres inwestycji.

Praca za 20 000 zł miesięcznie? »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Antal International
Kogo aktualnie poszukują pracodawcy z sektora inżynierii? Jacy specjaliści mają największe szanse na znalezienie pracy? Jakie są oczekiwania pracodawców i ile zarabia się na poszczególnych stanowiskach?

Zatrzymany z marihuaną »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Kpp Nysa
Policjanci z wydziału prewencji zatrzymali 28-letniego mieszkańca Nysy podejrzanego o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli woreczek z marihuaną. Mieszkaniec Nysy usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających.

Przekuj pomysł na pieniądze! »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Polska Projektowa
Zmieniają się czasy, zmienia się moda – nie opłaca się przenosić swoich pomysłów na kartkę, która pożółknie w szufladzie. Zamiast tego stawia się na realizację. Kimkolwiek jesteś i jakiekolwiek są Twoje marzenia, już dziś możesz je urzeczywistnić. Dołącz do grona wynalazców, których skupia internetowa platforma PolskaProjektowa.pl i przekuj swój pomysł na pieniądze!

Na powietrzu, czyli ogródki piwne »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Pam
- Przede wszystkim można usiąść na świeżym powietrzu, pogadać ze znajomymi, napić się piwka – to największa zaleta ogródków piwnych w mieście.

Raty kredytów wzrosną w lipcu »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi tej wiosny podniosła stopy procentowe. Na szczęście dla większości kredytobiorców oprocentowanie hipotek najczęściej uaktualniane jest na początku kwartału, czyli podwyżki odczują oni w... lipcu.

Świąteczny maraton »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Ape
- Dobrze by to było, co drugi dzień święto, między tym niedziela – powiada jedno z ludowych przysłów. To, wydawałoby się pobożne i nierealne, życzenie spełnia się, o dziwo, w czasie dwóch wiosennych miesięcy na pokrytej bujną zielenią ziemi Łyskiego Księstwa Stawów i Pagórków.

Kapryśny związek dolara z akcjami »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Choć ujemna korelacja między dolarem a sytuacją na rynkach akcji jest niezaprzeczalna, to jednak zdarzają się od tej zasady odstępstwa. Inwestorzy giełdowi powinni więc patrzeć z uwagą na to, co dzieje się na rynku walutowym.

Juwenalia już dziś! »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Pam
Już dziś rusza największe święto studentów w naszym mieście- Juwenalia. Wśród tegorocznych gwiazd znajdą się między innymi Fandango Gang, Sobota i Leniwiec.

Cała Polska Biega »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie UM Nysa
15 maja o godz. 11.00 w Parku Miejskim w Nysie zapraszamy do udziału w imprezie w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Biega".

Posadzili kasztany jadalne  »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie UM Nysa
Z okazji "Dnia kasztanowca" 11. maja, dzieci z gminnych placówek oświatowych posadziły kasztany jadalne w Siestrzechowicach, było też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i konsumpcja pieczonych kasztanów.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie red
Bilety na czwartą cześć przygód Jacka Sparrowa, na ENEMEF: Noc Oscarową, koncerty syberyjskiego barda i Ana Moura - to wszystko możesz mieć, wysyłając smsa.

Ile zarobiły nowe policyjne radiowozy? »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie KWP
Opolscy policjanci pracujący na nowoczesnych radiowozach alfa romeo 159 ujawnili od marca tego roku ponad 2700 wykroczeń w ruchu drogowym na drogach w naszym regionie. Alfy pomagają na co dzień funkcjonariuszom z Opola, Nysy, Brzegu, Krapkowic i Strzelec Opolskich w zapobieganiu najgroźniejszym wykroczeniom drogowym.

Ryzykowna dotacja na e-biznes »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
By sięgnąć po duże pieniądze na e-biznes, trzeba mieć… pieniądze. Dobry biznesplan pozwoli je zdobyć, ale zbyt dobry – ze wskaźnikami naciąganymi pod urzędników – może spowodować, że dotację trzeba będzie zwrócić.

''Kupuj z głową'', czyli sposób na wzrosty cen »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Andrzej Krzywaniak, Aspiro Wrocław
Ceny wielu towarów poszybowały. Rosnąca inflacja i podwyżki podatków ogołacają nasze portfele. Sprawdziliśmy, jak mądrze planować zakupy unikając schematów i fikcyjnych promocji.

Pokażmy Polskę w Street View »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie opr. EP
Google rozpoczyna przygotowanie zdjęć do Street View w Polsce i zaprasza Polaków, aby wybrali w plebiscycie miejsce, które będzie zdjęciową wizytówką naszego kraju.

Obchody Dnia Strażaka w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Pam, Um Nysa
10 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie odbyły się obchody Dnia Strażaka z udziałem władz regionu, powiatu i gminy.

Przyjdź na Szafa Party »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Pam
Kupcy z Targowiska Miejskiego przy ul. Łukasińskiego w Nysie organizują "Szafa Party". Będzie można wymienić ubrania, buty, książki, płyty i inne. Wszystko 15 maja od 8.00-14.00.

Uważaj na fałyszywych krewnych »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie opr. Pam
W ostatnim okresie czasu policja odnotowała zgłoszenia dotyczące oszustw na tzw. „wnuczka”. Policjanci apelują o ostrożność oraz o sprawdzanie z kim rozmawiamy, komu pożyczamy pieniądze. Zawsze należy się upewnić czy rozmówca jest tym za kogo się podaje.

Warsztaty tłumaczeniowe na PWSZ »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Pam
Zapraszamy na warsztaty tłumaczeniowe, które odbędą się na Języku Biznesu 26 maja i ktorych organizatorem jest Koło Naukowe Języka Biznesu "Lingua Oeconomica".

Nyska Nuta - eliminacje 4 czerwca »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie UM Nysa
W dniu 10 maja br. zamknięta została lista zgłoszonych utworów do konkursu. Utwory reprezentują wiele nurtów muzycznych, są bardzo różnorodne. O Nysie śpiewa starsze pokolenie jak i młodzi ludzie.Są piosenki melodyjne i zadziorne, wesołe i sentymentalne.

Seminarium z ekonomii społecznej »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie UM Nysa
Bezpłatne seminarium nt. ekonomii społecznej odbędzie się 18 maja o godz. 9:00.

Dzień Bibliotekarza  »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie UM Nysa
Tydzień Bibliotek – to święto bibliotek i bibliotekarzy corocznie obchodzone w dniach 8-15 maja. Tegoroczne uroczyste spotkanie bibliotekarzy z powiatu nyskiego odbyło się w Domu Kultury w Pakosławicach.

Spotkanie z twórcą Pomarańczowej Alternatywy »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Pam
Instytut Historii PWSZ w Nysie zaprasza na spotkanie z Majorem Waldemarem Frydrychem, twórcą Pomarańczowej Alternatywy w ramach cyklu „Opowiedz mi o Solidarności”.

Żmije na wolności »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Opr. aw
W regionie słychać o pojawieniu się żmij. Sprawdź jak można uniknąć zagrożenia.

Zeznanie PIT: kto trafi pod lupę fiskusa? »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Tax Care
Dokumenty uprawniające nas do skorzystania z ulg i kopię PIT za ubiegły rok należy przechować aż do końca 2016 roku. W tym czasie fiskus ma prawo nas skontrolować. Pod jego lupą znajdą się przede wszystkim ci, którzy czekają na zwrot podatku.

Nie licz na zmienne oprocentowanie lokat »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Banki, ustalając oprocentowanie depozytów, są coraz mniej wrażliwe na poziom stóp procentowych. Korzystnym dla klientów rozwiązaniem byłoby indeksowanie lokat do rynkowych wskaźników WIBID i WIBOR. Jednak konsumenci nie mają czego szukać w bankach, bo na rynku są tylko cztery takie oferty, a ich atrakcyjność jest wątpliwa.

25 punktów karnych i 1000 zł mandatu »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Kpp Nysa
Policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali 19-latka z Nysy, który jadąc drogą krajową 46, na odcinku Nysa-Strobice, poruszał się z prędkością ponad 160 km na godzinę. Kamera nieoznakowanego radiowozu zarejestrowała jeszcze inne wykroczenia.

Remonty dróg w mieście »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Pam
W powiecie nyskim jak i w samej gminie Nysa trwa wiele remontów dróg, które mogą powodować utrudnienia w ruchu. Które miejsca na drogach najlepiej więc omijać?

W Przełęku spłonęły dwa Mercedesy »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie opr. Pam
Wczoraj ok. godziny 01:10 dyżurny straży pożarnej w Nysie odebrał zgłoszenie o pożarze dwóch samochodów marki Mercedes w miejscowości Przełęk.

Łuczniczki pozazdrościły koszykarkom sławy »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie Ape
Od paru lat wiadomo, że MUKS Chrobry Głuchołazy to krajowa czołówka koszykówki dziewcząt. W tym sezonie podopieczne trenera Tadeusza Widziszowskiego i kierownika drużyny – Norberta Kumka również spisują się doskonale.

Kryzys Polonii i Czarnych »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie Ape
Poloniści w strefie spadkowej. Sparta spokojna o ligowy byt. Czarni trwonią dorobek z jesieni. Niespodzianka w Jasienicy i w Niwnicy. Trener musiał grać połowę meczu. Porażki liderów A klasie.

Nyscy pingpongiści dorównali siatkarzom »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie Ape
Tenisiści stołowi AZS PWSZ Nysa łatwo wygrali dwumecz barażowy o wejście do I ligi z AZS II AE Wrocław, pokonując rywali 7-3 i 9-1.

Występ kabaretu To Tu To Tam »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie NDK
6 maja w Nyskim Domu Kultury odbył się występ kabaretu działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku z Brzegu pn. „To Tu To Tam”. Organizatorami byli Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie oraz Nyski Dom Kultury.

Pieczone kasztany na Dzień Kasztanowca »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie UM Nysa
Tegoroczne obchody "Dnia kasztanowca" odbędą się w Siestrzechowicach w pobliżu ścieżki przyrodniczo - edukacyjnej. Początek o godz. 11.00.

W stronę słońca »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie UM Nysa
W dniach 12-14 maja odbędą się 11. Międzynarodowe Targi Turystyki w Opolu pn. "W stronę słońca". Stoisko Gminy i Powiatu Nyskiego wzbogaci ofertę kulturalno-turystyczną Opolszczyzny.

Juwenalia 2011 »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie Pam
Znamy już tegoroczny program corocznej studenckiej imprezy czy nyskich juwenaliów. Wśród tegorocznych gwiazd znajdą się między innymi Fandango Gang, Sobota i Leniwiec.

Paweł Dytko na podium w Austrii »
Tekst opublikowany 2011-05-07, opracowanie UM Nysa
Paweł Dytko - zawodnik Autoklubu Nysa zaliczył udany występ w Rechbergrennen, drugiej rundzie mistrzostw Europy w wyścigach górskich. Kierowca Lancera Evo X zajął trzecie miejsce w klasyfikacji grupy N.

60 lat kolarstwa na Opolszczyźnie »
Tekst opublikowany 2011-05-07, opracowanie SWO
2 maja w urzędzie marszałkowskim odbyła się uroczysta rocznicowa konferencja z okazji jubileuszu 60-lecia kolarstwa w województwie opolskim. Było to spotkanie kilku pokoleń kolarzy, trenerów i działaczy, podczas którego wspominano największe sukcesy opolskich szosowców, torowców i przełajowców.

Targi pracy i edukacji »
Tekst opublikowany 2011-05-07, opracowanie Pam
Wczoraj w nyskim muzeum odbyły się kolejne targi pracy i edukacji organizowane przez PUP w Nysie, Komendę Wojewódzką OHP w Opolu oraz nyską PWSZ.

Konkurs na piosenkę o Nysie »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie UM Nysa opr. Pam
Zaśpiewaj o Nysie, wygraj 5 000 zł i miano "Nyskiej Nuty"! Zgłoszenia do 10 maja 2011.
Zdjęć: 1  

Zapraszamy na casting! »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie opr. EP
Już w najbliższy poniedziałek, 9 maja, zapraszamy wszystkie piękne dziewczyny na casting do wyborów Miss Polonia Ziemi Nyskiej 2011.

Na spotkaniu z Jej Królewską Mością »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie UM Nysa
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Nysie Bożena Węglarz oraz wicedyrektor Jolanta Gawlik-Kutowska 5. maja uczestniczyły w Warszawie w konferencji, której honorowym gościem była Królowa Szwecji.

Obchody Dnia Europejskiego »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie Pam
Główne obchody Dnia Europejskiego w Nysie zorganizowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. W ramach tego dnia uczelnia zorganizowała imprezę pod hasłem "Europa bez granic".

Policjanci na rajdzie rowerowym w Głuchołazach »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie Kpp Nysa
Dzielnicowa z Głuchołaz uczestniczyła w imprezie zorganizowanej 30 kwietnia na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach. Celem XIX Rajdu Kolarskiego p.n. „Witamy wiosnę” była promocja zdrowego i bezpiecznego stylu życia.

Więźniowie będą dbać o ekologię w mieście »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie UM Nysa
Dziś burmistrz Nysy oraz dyrektor Zakładu Karnego w Nysie podpisali umowę o współpracy. W Zakładzie Karnym w Nysie odbyły się zajęcia z edukacji ekologicznej przeprowadzone przez pracownika UM w Nysie.

Zostań zdobywcą Pradziada »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie Powiat Nysa
W dniach 27-29 maja odbędzie się XIX Ogólnopolski Rajd Kolarski „Zdobywamy Pradziada", organizowany przez Klub Turystyki Kolarskiej KTUKOL z Głuchołaz.

Nowe gimnazjum w Carolinum »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie Powiat Nysa
Od 1 września tego roku absolwenci szkół podstawowych z gminy Nysa oraz innych szkół podstawowych z terenu powiatu nyskiego będą mogli rozpocząć naukę w pierwszej klasie nowo utworzonego ,przy I Liceum Ogólnokształcącym Carolinum w Nysie, Gimnazjum Nr 4.

Fundusz remontowy – płacić czy nie płacić? »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie redNet Management
Członkowie wspólnoty mieszkaniowej, którzy regularnie opłacają składki na fundusz remontowy nierzadko mają do czynienia z osobami, które od płacenie się uchylają. Co zatem robić, aby wszyscy solidarnie ponosili koszty niezbędnych remontów?

Skutki wtorkowej śnieżycy »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Pam
Wszyscy chyba pamiętamy jaka aura zaskoczyła nas we wtorek. Śnieżyce sparaliżowały niemal cały Dolny Śląsk. Śniegu nie brakowało także w Nysie. Nasz czytelnik przysłał nam zdjęcia, które pokazują skutki jakie wywołał ciężki, mokry śnieg w parku miejskim.

Targi Edukacji i Pracy jutro w muzeum »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Pam
Jutro w Muzeum w Nysie odbędą się Targi Edukacji i Pracy, organizowane przez PUP w Nysie, Komendę Wojewódzką OHP w Opolu oraz PWSZ w Nysie.

W nocy na minusie »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie aw
Kierowcy i piesi powinni uważać. Dziś w nocy temperatura spadnie poniżej zera.

Winne są kleszcze »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie aw
Czasami spacer po parku wystarczy, by wrócić do domu z nieproszonym gościem wbitym w skórę. Co zrobić, gdy zauważymy na sobie kleszcza?

Otwarty turniej mini piłki nożnej »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie NOR opr. Pam
Ze względu na złe warunki atmosferyczne w dniu 3.05. turniej z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja został przeprowadzony dniu 4 maja br. o godz. 15:30 na boisku Orlik przy ul. Kordeckiego.

Ściga cię komornik? Nie licz na zwrot podatku »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Tax Care
Nie zapłaciłeś mandatu lub ściga cię komornik za zaległą ratę w banku? Czeka cię przykra niespodzianka. Musisz się liczyć z tym, że zwrot podatku wynikający z rocznego rozliczenia PIT otrzymasz tylko w części lub pożegnasz się z nim w ogóle.

Jutro wykład Grzegorza Kołodki »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie PWSZ
Biuro Karier Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie zaprasza na wykład otwarty profesora Grzegorza W. Kołodki, który odbędzie się jutro w budynku głównym PWSZ w Nysie w sali 102 o godz. 13:00.

Zatrzymany za włamania i narkotyki »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Kpp Nysa
32-letni mieszkaniec Gliwic odpowie za 7 włamań oraz posiadanie narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Na wniosek prokuratora sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Początkujący też kręcą Wrocław »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Biuro Promocji Miasta oraz Multimedia Polska zapraszają do udziału w konkursie, którego celem jest wyłonienie najlepszego filmu promującego Wrocław.

Za bilet powrotny płaci PKP »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
W nocy z 14 na 15 maja tłumy miłośników sztuki jak co roku ruszą na bezpłatne zwiedzanie instytucji kultury w ramach ogólnoeuropejskiego projektu Nocy Muzeów. PKP Intercity po raz kolejny przyłącza się do tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego ze specjalną ofertą „Noc Muzeów z Intercity”.

Kolejne szynobusy w trasie »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Od środy mkną po torach nowe żółte szynobusy. Dzięki nim podróż do Leśnicy zajmuje... 15 min.

Powalcz w internecie o indeks »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Do 17 czerwca mają czas przyszli studenci, by wziąć udział w internetowym konkursie o stypendia. 3000 zł może czekać na Ciebie.

Zasłuż na miano Tropiciela »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Tropiciel - Przygodowy Rajd na Orientację - odbędzie się w Bystrzycy koło Wrocławia (powiat Oławski) w nocy z 27 na 28 mają.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie red
Kino 5D, koncert Any Moura, rejs Odrą - zobacz co jeszcze czeka na Twojego smsa.

Nie chcemy sporów z sąsiadem »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Daniel Biernat
Czy Bogatynia otrzyma ziemię od Czechów? Władze samorządowe ostrożnie odnoszą się do kwestii, tzw. długu granicznego.

Zabierz mnie do domu... »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie UM Nysa
8 maja w godz. 11.00-16.00 w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Konradowej odbędzie się "Dzień Otwarty". Nieodpłatnie można będzie skorzystać z porad weterynaryjnych oraz adoptować psa.

Rozmawiali o modernizacji zbiornika »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie UM Nysa
29 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Nysie odbyło się spotkanie w sprawie modernizacji zbiornika retencyjnego oraz przebudowy przeciwpowodziowej koryta rzeki Nysy Kłodzkiej. Spotkanie odbyło się z inicjatywy burmistrz Jolanty Barskiej.

Kredyty bez odsetek w zasięgu ręki »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Oszczędzasz i nie płacisz odsetek od kredytu mieszkaniowego – taką możliwość dają klientom cztery banki. Propozycja zwana mechanizmem bilansowania jest warta zainteresowania, ale nie zawsze rozwiązanie jest opłacalne już od pierwszej odłożonej złotówki.

Przyjdź i zapytaj - spotkania dla mieszkańców »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie UM Nysa
Spotkanie w sprawie obwodnicy Nysy, odbędzie się w dniu 11 maja o godz. 18.00 w NDK, natomiast spotkanie w sprawie modernizacji zbiornika retencyjnego i przebudowy rzeki Nysy Kłodzkiej w dniu 16 maja o godz. 18.00 również w NDK.

Będą nowe miejsca pracy »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie UM Nysa
Około 190 osób zatrudni firma Advantech Polska, która rozpocznie w tym roku budowę zakładu w podstrefie Nysa WSSE Invest Park przy ul. Dubois. W dniu 29 kwietnia burmistrz Jolanta Barska spotkała się z Enrico Mariotti z Advantech Polska.

400 dni do EURO »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie opr. EP
Już w najbliższy czwartek, 5 maja, Wrocław – Miasto Gospodarz trzeciej co do wielkości imprezy sportowej na świecie rozpoczyna odliczanie ostatnich 400 dni do otwarcia Turnieju UEFA EURO 2012™!

Czwartkowe spotkania z Nyskimi Zabytkami »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie NDK
Informacja Turystyczna zaprasza wszystkich chętnych na darmowe prezentacje i wycieczki. Na prezentacje zapraszamy do sali konferencyjnej Bastionu św. Jadwigi, wycieczki także rozpoczną się w Bastionie św. Jadwigi.

Matura 2011: Dziś matematyka »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Pam
W środę o godzinie 9.00 rozpoczęły się matury 2011, dziś o tej samej godzinie tegoroczni maturzyści przystąpili do egzaminu z matematyki. W całej Polsce język polski i matematykę pisało prawie 400 tys. uczniów z ponad 8 tys. szkół ponadgimnazjalnych.

Kiedy nie trzeba płacić podatku VAT? »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Tax Care
Świeżo upieczony przedsiębiorca może, ale nie musi płacić podatku od towarów i usług. Zakładając firmę może skorzystać z tzw. zwolnienia podmiotowego VAT – do momentu, gdy nie przekroczy określonej z góry kwoty obrotów.

Raport z majówki na drogach »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie opr. Pam
Od 29.04 do 3.05 na drogach powiatu nyskiego doszło do jednego wypadku, policja odnotowała 19 kolizji drogowych. Zatrzymano 15 osób podróżujących na "podwójnym gazie".

Koncert Santo Subito »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie NDK
Nyskie uroczystości towarzyszące beatyfikacji Jana Pawła II podsumował koncert „Santo Subito”, który odbył się w Bastionie św. Jadwigi. „Konin Gospel Choir” wraz z zespołem „Holy Noiz” przyciągnął prawdziwe tłumy.

Mężczyzna czy kobieta grunt to dobra kuchnia i etykieta »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Powiat Nysa
W Wilamowicach Nyskich odbyło się podsumowanie projektu: „Mężczyzna czy kobieta grunt to dobra kuchnia i etykieta", którego motywem przewodnim, obok zajęć kulinarnych były warsztaty z profesjonalnej obsługi konsumenta.

Sezon turystyczno-uzdrowiskowy w Jeseniku rozpoczęty »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie UM Nysa
Delegacja władz Nysy wzięła udział w rozpoczęciu sezonu turystyczno-uzdrowiskowego w partnerskim Jeseniku. W ostatni weekend u naszych południowych sąsiadów odbywały się liczne imprezy kulturalne i rekreacyjne.

XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży  »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie AŁ
Zawody gimnastyczne kobiet i mężczyzn w ramach XVII OOM odbyły się w dniach 28.04 – 01.05.2011 r. na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie UM Nysa
W Bazylice św. Jakuba w Nysie odprawiono Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Pod Pomnikiem Patriotom Polskim złożono wieńce i kwiaty. W Nyskim Domu Kultury odbył się koncert patriotyczny z udziałem zespołu z Kołomyi.

Wpadł na łuku do rowu »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie opr. Pam
Dziś w nocy ok. godziny 3.00 nyscy strażacy zostali wezwani do zdarzenia, które miało miejsce na trasie Grądy- Rysiowice, gdzie Audi wpadło do rowu.

Na sanki zamiast majówkowego grilla »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie Pam
Od kilku godzin w Nysie pada gęsty śnieg. Od wczoraj temperatura gwałtownie spadła i miejscami sięga nawet 0 stopni Celsjusza. Padać może nawet do rana.

Najlepsi hotelarze tylko z nyskiego Ekonomika »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie Powiat Nysa
19 kwietnia w Zespole Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się IV Wojewódzki Konkursu Wiedzy o Hotelarstwie „Najlepszy szkolny hotelarz Opolszczyzny 2011" pod Patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty oraz Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Politechnicznego i Informatycznego w Opolu.

Koncert z okazji Konstytucji 3 Maja przeniesiony do NDK »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie Pam
Ważna informacja dla wszystkich chętnych, którzy zamierzają wziąć udział w dzisiejszym koncercie o godzinie 16.00 z okazji Konstytucji 3 Maja przeniesiony do NDK.

220. rocznica Konstytucji 3 Maja »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie UM Nysa
Zapraszamy na uroczystości z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Początek o godz. 9.30 w Bazylice św. Jakuba. Po Mszy Św. odbędzie się uroczystość pod Pomnikiem Patriotom Polskim.

Paliwo do twojego auta zdrożeje o 7-10 groszy? »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie INTERIA.PL, opr. EP
Z dniem 1 maja zniknęły ulgi w podatku akcyzowym dla biopaliw i biokomponentów. W praktyce oznacza to, że ceny paliw mogą pójść w górę.

Kredyty bez odsetek w zasięgu ręki »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Oszczędzasz i nie płacisz odsetek od kredytu mieszkaniowego – taką możliwość dają klientom cztery banki. Propozycja zwana mechanizmem bilansowania jest warta zainteresowania, ale nie zawsze rozwiązanie jest opłacalne już od pierwszej odłożonej złotówki.

Żywa flaga pod nyską Bazyliką »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Pam
Dziś pod nyską Bazyliką św. Jakuba i Agnieszki, z okazji obchodów Dnia Flagi mogliśmy podziwiać żywą biało- czerwoną flagę utworzoną przez młodych mieszkańców naszego miasta.

Przewrócona cysterna na obwodnicy Otmuchowa »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie opr. Pam
Kilka godzin trwały utrudnienia w ruchu na drodze krajowej 46 w związku z przewróceniem się samochodu ciężarowego z cysterną.

Mocny złoty osłabi inflację »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Rząd znalazł sposób na obniżenie inflacji. Wymieniając bezpośrednio na rynku euro napływające z unijnych źródeł oraz z emisji obligacji nominowanych w walutach, będzie umacniał złotego, co zmniejszy presję inflacyjną.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie UM Nysa
Dzisiaj obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, przed Urzędem Miejskim w Nysie uroczyście wciągnięto flagę narodową na maszt.

Wysyłasz PIT kurierem? Możesz nie zdążyć »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Tax Care
Dzisiaj jest ostatni dzień na złożenie rocznego rozliczenia podatku. Również do dzisiaj należy wpłacić podatek wynikający z deklaracji. Spóźnialskim grozi kara.

Flash mob: bądź dziś biało-czerwony! »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Pam
W Dniu Flagi RP, 2 maja każdy może wywiesić - z okna czy z balkonu - biało-czerwoną flagę. Każdy też może wziąć dziś udział w akcji flash mob pod nyską Bazyliką św. Jakuba i Agnieszki.

Zderzenie na Chełmońskiego »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Niezachowanie ostrożności podczas wyprzedzania było przyczyną kolizji dwóch samochodów osobowych przy ul. Chełmońskiego w Nysie. Nikt nie został ranny.

Rodzina na Swoim jednak dla singli? »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Po raz kolejny zmianie uległa koncepcja nowelizacji ustawy o Rodzinie na Swoim - być może będą mogli z niej korzystać single, a rynek wtórny nie zostanie wykluczony z programu.

Mieszkania: Jeśli nowe – to dwupokojowe! »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Emmerson S.A.
Wraz z nadejściem wiosny poprawiły się nastroje na rynku nieruchomości. Na początku roku w większości miast zwiększyła się oferta na rynku pierwotnym, a deweloperzy już zapowiadają kolejne inwestycje. Z drugiej strony pomimo faktu, że polska gospodarka przyśpiesza, to osoby poszukujące nowego lokum w swoich decyzjach nadal kierują się jeszcze "kryzysowymi" wytycznymi.

Tańczyli bez granic »
Tekst opublikowany 2011-05-01, opracowanie Pam
Przez dwa dni – piątek i sobotę w nyskim Bastionie św. Jadwigi królował taniec. Był hip- hop, funk, ale nie zabrakło także spokojniejszych odmian tanecznych.

Koncert z okazji beatyfikacji Jana Pawła II »
Tekst opublikowany 2011-05-01, opracowanie UM Nysa
1 maja w Bastionie św. Jadwigi przy ul. Piastowskiej o godz. 19.00 odbędzie się koncert chóru gospel pn. "Konin Gospel Choir". Koncert odbędzie się z okazji beatyfikacji Jana Pawła II.

Dzisiaj
Piątek 22 września 2023
Imieniny
Maury, Milany, Tomasza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl