Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 175 informacji. Wszystkie poniżej.

Tańszy parking przy lotnisku »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Opr. aw
Centrum miasta zamyka się na samochody, likwidując część parkingów. Z kolei wrocławskie lotnisko wręcz zachęca do zatrzymania się u nich.
Zdjęć: 3  

Zostań Miss Polonia Ziemi Nyskiej 2011! »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Pam
Przypominamy o zbliżających się wyborach Miss Polonia Ziemi Nyskiej 2011! Zapraszamy wszystkie piękne dziewczyny z naszego regionu do udziału w konkursie. Dziś zapytaliśmy piękne mieszkanki naszego miasta co sądzą o konkursie i czy są zainteresowane tym, by wziąć w nich udział.
Zdjęć: 1  

Zarzuty dla złodziei paliwa »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Policjanci zakończyli postępowanie dotyczące kradzieży oleju napędowego na terenie gmin Paczków i Otmuchów. Straty poniesione przez pokrzywdzonych wyniosły ponad 15000 zł. Podejrzani o te kradzieże usłyszeli już zarzuty. Dwóm mieszkańcom gminy Paczków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dolnoślązacy mają najdroższe paliwo »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie LZ
Dolnośląscy kierowcy nie mają powodów do zadowolenia. Powodem są ceny paliw na stacjach. Co prawda wszędzie są wysokie, ale w naszym województwie – najwyższe ze wszystkich województw. Tak wynika z raportu portalu zajmującego się badaniem rynku paliw. Co gorsza, ceny na stacjach będą dalej rosły.

Nissan w miejscu byłego Daewoo? »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Pam
Od lat w miejscu wielkiej Fabryki Samochodów Dostawczych należącej do Daewoo nic się nie dzieje, a mieszkańcy i władze Nysy głowią się, co mogłoby powstać w tym miejscu. Warszawskie FSO wnosiło o przekwalifikowaniem tego terenu z przemysłowego na handlowy i mieszkaniowy. Tymczasem nieoficjalnie mówi się, że byłą fabryką zainteresowana jest marka Nissan.
Zdjęć: 8  

Drugie miejsce Gim 2 w biegach przełajowych »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie opr. Pam
W sobotę 19 marca w Głogówku rozegrano Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego w Biegach Przełajowych połączone z eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nysa reprezentowana była przez dwa kluby MUKS „Gim 2” Nysa oraz MKS Ekonomik. Dwa czołowe miejsca w tych zawodach zajęły kluby z Opolszczyzny. Za LUKS Podium Kup uplasował się klub MUKS „Gim2” Nysa .
Zdjęć: 5  

Niewybuch na Saperskiej »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
W rejonie ul. Saperskiej w Nysie znaleziono mierzący kilkadziesiąt centymetrów niewybuch. Do czasu zabrania pocisku przez patrol saperski miejsce zabezpieczali policjanci z wydziału prewencji nyskiej komendy.
Zdjęć: 1  

Oddychasz - płacisz, czyli o podatkowym szaleństwie »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie opr. RW
Podatek od komina? Podatek od kart do gry? Może brzmi to nieprawdopodobnie, ale to nie żart prima aprilisowy. Takie właśnie opłaty nasze państwo serwowało swoim obywatelom w przeszłości. Dzisiaj Ministerstwu Finansów również nie brakuje wyobraźni. Płacimy podatki gdy zarabiamy, płacimy gdy wydajemy i płacimy gdy oszczędzamy. A kiedy jeszcze?

Światowy Dzień Budyniu »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Opr. aw
- Jem tylko na ciepło, zimny kojarzy mi się z kożuchem na mleku, więc go nie ruszam - mówi Marysia z wrocławskiego przedszkola. Dziś obchodzimy święto budyniu.
Zdjęć: 2  

Poszukiwali źródeł informacji dla dziennikarzy »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie Pam
Dziś w II Liceum Ogólnokształcącym w Nysie młodzież z I i II klasy o profilu dziennikarskim, prowadzonej przez wychowawcę panią Agnieszkę Pydych-Sobotę, wzięła udział w zajęciach prowadzonych przez dziennikarza naszej gazety, studenta Dziennikarstwa, mediów cyfrowych i komunikacji elektronicznej.
Zdjęć: 9  

Euro 2012: ostatnia szansa na bilet »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie ed
Tylko do końca marca możemy rezerwować bilety na Euro 2012. Czasu jest niewiele, już jutro ostatnia szansa na bilet!

Targi GLOB 2011 - powiat nyski wyróżniony »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie opr. Pam
Powiat Nyski został wyróżniony podczas katowickich targów turystycznych GLOB 2011. Udział w targach jest częścią realizowanego we współpracy z czeskimi partnerami projektu pn. „Witajcie u nas - w regionie nysko- jesenickim".
Zdjęć: 3  

Współzawodnictwo w więzieniu »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie UM Nysa
W piątek 25 marca w Zakładzie Karnym w Nysie odbyły się V Okręgowe Mistrzostwa Służby Więziennej z Zakresu Technik Interwencji i Sztuk Walki dla funkcjonariuszy okręgu opolskiego pod patronatem Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Opolu.
Zdjęć: 4  

Plac zabaw w ramach Radosnej Szkoły »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie UM Nysa
Przy Szkole Podstawowej nr 1 w Nysie wybudowany zostanie nowy plac zabaw dla dzieci. Gmina pozyskała właśnie dofinansowanie na ten cel z programu „Radosna szkoła”.
Zdjęć: 2  

Siedem Gwiazd w Kopernikach »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie UM Nysa
Nieaktywne zawodowo mieszkanki Kopernik zakończyły szkolenia realizowane przez Powiatowy Urząd Pracy. Panie nauczyły się: wypiekać pierniki, dekupażu oraz promować wieś.
Zdjęć: 9  

Pierwsza na Opolszczyźnie »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie Agata Jurczak
Gmina Kamiennik po kilkuletnich staraniach uporała się z przygotowaniem terenów pod budowę farmy wiatrowej. Do końca maja w Lipnikach stanie farma składająca się z 15 turbin.
Zdjęć: 39  

Nie znikną tak szybko »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie aw
Polskę zelektryzowała informacja o likwidacji „czarnych punktów”. Jak się okazuje, ich widok będzie zmuszał kierowców do ostrożniejszej jazdy jeszcze przez dłuższy czas.

220km/h obwodnicą Paczkowa! »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie opr. Pam
Policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali 25-letniego kierowcę, który jadąc obwodnicą Paczkowa przekroczył dopuszczalną prędkość o 130 km/h. Szaleniec został ukarany mandatem, na jego konto trafiło także 10 punktów karnych.
Zdjęć: 1  

Co dalej z Dworem Biskupim? »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie Pam
W grudniu ubiegłego roku pisaliśmy o planach spółki Belmako, która w niszczejącym Dworze Biskupim planuje utworzyć nowoczesną galerię i trzygwiazdkowy hotel – ten rzekomo ma być otwarty na przełomie maja i czerwca. Niedawno pojawiły się wizualizacje wyremontowanego zabytku, tymczasem lada chwila przywita nas wiosenny kwiecień, a postępu planowanych prac wciąż nie widać.
Zdjęć: 5  

Marsz (NIE) Milczenia »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie Opr. aw
3 kwietnia na wrocławskim Rynku odbędzie się Marsz (NIE) Milczenia, organizatorem jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami we Wrocławiu. Wszystko dzięki naszej publikacji o skatowanym kocie.
Zdjęć: 1  

Policja szuka świadków wypadku drogowego »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie KPP Nysa
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce 8 marca 2011 r., około godziny 5.45, na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Czarneckiego w Nysie, gdzie doszło do potrącenia rowerzysty (47-letniego mieszkańca Nysy).

Oto inwestycje na 2011 r. »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie opr. Pam
Rok 2011 to rok kolejnych inwestycji w naszym mieście. Budżet Gminy Nysa zakłada dochody gminy w wysokości 127 334 000 zł, a wydatki na poziomie 146 984 000 zł. Deficyt budżetu wyniesie 19 650 000 zł. Na inwestycje przeznaczono w obecnym roku 22 449 099 zł. Zobaczcie, co czeka nas jeszcze w tym roku.
Zdjęć: 9  

Scenarzystka z Nysy najlepsza »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie UM Nysa
Nysanka Joanna Wawryczuk najlepsza w Ogólnopolskim Konkursie Dramaturgicznym na scenariusz spektaklu profilaktycznego „Uczmy się Patrzeć”. 8 marca w Warszawie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie. Joanna Wawryczuk z Nysy jest obecnie studentką Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Przyrodniczego.
Zdjęć: 3  

Rusza sezon motocyklowy »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie Pam
Motocykle są coraz popularniejsze w naszym kraju. Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest ich ok. 900 tysięcy. Wzrasta liczba użytkowników jednośladów, a co za tym idzie w sezonie wiosenno-letnim jest ich coraz więcej na drogach. Niestety liczba wypadków z udziałem motocyklistów rośnie tak samo jak liczba ich użytkowników.
Zdjęć: 9  

Remont jeziora wstrzymany »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Pam
Jakiś czas temu wykonawca robót na remontowanym zbiorniku wodnym w Otmuchowie otrzymał zaskakujące pismo od Opolskiej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, w którym Ci domagali się wstrzymania prac i podniesienia poziomu wody ze względu na okres lęgowy ptaków błotnych. Dziś już wiadomym jest, ze od 1 kwietnia woda będzie na nowo piętrzona.
Zdjęć: 2  

Maciej Łabutin dwukrotnym mistrzem Polski »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie opr. Pam
Multimedalistą Indywidualnych Mistrzostw Polski w gimnastyce sportowej, które zakończyły się w niedzielę w Gdańsku został zawodnik reprezentujący Nyskie Towarzystwo Gimnastyczne Maciej Łabutin. Zdobył on aż 5 medali : dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy.
Zdjęć: 1  

Opera szuka „durzych” »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie TOW
Plaga błędów ortograficznych opanowała dolnoślązaków. W ubiegłym tygodniu były już szef legnickiego SLD Sławomir Skowroński namawiał do „zakópów” w Biedronce, a Opera Wrocławska ogłasza przetarg na druki małe i „durze”.
Zdjęć: 1  

Oto inwestycje na 2011r »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie opr. Pam
Rok 2011 to rok kolejnych inwestycji w naszym mieście. Budżet Gminy Nysa zakłada dochody gminy w wysokości 127 334 000 zł, a wydatki na poziomie 146 984 000 zł. Deficyt budżetu wyniesie 19 650 000 zł. Na inwestycje przeznaczono w obecnym roku 22 449 099 zł. Zobaczcie, co czeka nas jeszcze w tym roku.

Gmina Otmuchów przejmuje obiekty PKP »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie opr. Pam
Konkretna rozmowa i konkretne ustalenia. Takie jest odczucie burmistrza Otmuchowa po wczorajszym spotkaniu z Romanem Nowackim - Dyrektorem Projektu Polskich Kolei Państwowych S.A. Gmina Otmuchów zaczyna przejmować niszczejące obiekty należący do PKP.
Zdjęć: 3  

Remonty dróg w Otmuchowie »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie UM Otmuchów opr. Pam
Rozstrzygnięty został przetarg na remont drogi gminnej nr 106956 O (ul. Kościuszki) wraz z przyległym parkingiem i chodnikiem oraz przebudową skrzyżowania ulic T. Kościuszki i Nyskiej.

Policjanci skupieni na kierowcach »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie aw
Policjanci z województwa dolnośląskiego weszli z przytupem w ten tydzień. W poniedziałek do godz. 22 będzie przeprowadzana kontrola kierowców.

Policjanci skupieni na kierowcach »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie aw
Policjanci z województwa dolnośląskiego weszli z przytupem w ten tydzień. W poniedziałek do godz. 22 będzie przeprowadzana kontrola kierowców.

Mieszkanie na dom zamienię »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
699 tys. zł – tyle wynosi przeciętna ofertowa cena domu w okolicach Warszawy. To niemal dokładnie tyle samo co przed rokiem.

Mieszkanie na dom zamienię »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
699 tys. zł – tyle wynosi przeciętna ofertowa cena domu w okolicach Warszawy. To niemal dokładnie tyle samo co przed rokiem.
Zdjęć: 3  

Oto praca dla bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2011-03-27, opracowanie Pam
25 marca w Nysie po raz kolejny odbyły się Międzynarodowe Targi Pracy i Edukacji „Perspektywy 2011”. W tym roku skala wydarzenia była o wiele większa niż w latach ubiegłych, większa była także liczba odwiedzających hale targów, które odbywały się w nowej sali gimnastycznej Gimnazjum Diecezjalnego.

Dzisiaj zmiana czasu »
Tekst opublikowany 2011-03-25, opracowanie Marta Gołębiowska
W nocy z soboty na niedzielę przestawimy zegarki z godziny 2 na 3, ale stwierdzenie, że śpimy o godzinę krócej, jest nadmiernym uproszczeniem. Przecież nawet ci, którzy w niedzielę muszą wstać o konkretnej godzinie, mogą iść o godzinę wcześniej spać.

''Burza'' w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-03-25, opracowanie MiGBP w Nysie
Miejska i Gminna Biblioteka w Nysie zaprasza na wernisaż wystawy i wykład wprowadzający Andrzeja Koziara (Delegatura IPN w Opolu), który odbędzie się 1 kwietnia o godz. 17 w czytelni czasopism biblioteki.

Max Herrmann-Neisse - konferencja »
Tekst opublikowany 2011-03-25, opracowanie PWSZ opr. pam
"Max Herrmann-Neisse (1886-1941). Także w domu na emigracji" - to tytuł konferencji, która odbędzie się w dniach 06-10 kwietnia 2011r. w PWSZ w Nysie.

Sukcesy uczniów z Nysy  »
Tekst opublikowany 2011-03-25, opracowanie UM Nysa
Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Nysie zajęli wysokie miejsca w ogólnopolskim konkursie „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego” oraz w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Radia Plus pt. „Światło".

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie red.
Bilety do kina 5D, koncerty: Ani Dąbrowskiej, Chick Corea & Gary Burtona, Acid Drinkers, Lecha Janerki i Kim Nowaka czy Paprika Korps lub widowisko Legends of Shaolin, a wszystko za smsa.

Nyska młodzież odwiedziła kolegów w Budapeszcie »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Pam
Od 6 do 17 marca, młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Nysie brała udział w wymianie w ramach programu Comenius- Uczenie Się Przez Całe Życie. Projekt „Świat liczb”, będący częścią Comeniusa nyska szkoła realizuje we współpracy z liceum z Budapesztu, gdzie przez dwa tygodnie przebywali nasi uczniowie.
Zdjęć: 5  

Wiosenne śniadanko z instytutem dietetyki »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie PWSZ opr. pam
10 marca w Instytucie Dietetyki odbyło się spotkanie pt.: "Wiosenne śniadanko", które swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: pani rektor dr hab. inż. Zofia Wilimowska oraz Michał Baziuk - Sekretarz Urzędu Miasta i Czesław Biłobran - Wicestarosta Powiatu Nyskiego.
Zdjęć: 1  

Skąd emeryt ma na życie? »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Magdalena Szulc, LTM Communications
Koszty jedzenia i leków, rachunki, prezenty dla wnuków… to codzienność polskiego emeryta. Większości seniorów nie stać nie tylko na luksus, ale nawet zaspokojenie podstawowych potrzeb. Skąd czerpią środki na życie?
Zdjęć: 1  

Koniec świata? Odwołany »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Opr. aw
Kalendarz Majów przewidywał koniec świata na 21 grudnia 2012 roku. Okazuje się jednak że nastąpi on 104 lata później. Błąd popełnili współcześni naukowcy.

Uczestnik ''Tańca z gwiazdami'' zatrzymany »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie mb
Jan K. znany z programu telewizyjnego "Taniec z gwiazdami" został zatrzymany w Lwówku Śląskim za jazdę pod prąd i bez prawa jazdy.

Strażnicy świętują jubileusz  »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie UM Nysa
Strażnicy Miejscy w Nysie świętują XX–lecie działalności. Z tej okazji w środę strażnicy spotkali się z burmistrz Jolantą Barską. W spotkaniu wzięli także udział: podinsp. Andrzej Kłakowicz zastępca komendanta powiatowego Policji w Nysie, sekretarz Michał Baziuk oraz komendant Straży Miejskiej w Nysie Bogdan Smoleń
Zdjęć: 8  

Wpadł z marihuaną  »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Policjanci z Nysy zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów suszu marihuany oraz dwa krzewy konopi. W związku z tą sprawą zarzuty przedstawiono 21-letniemu mieszkańcowi powiatu nyskiego. Mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 2  

Wypadek przy Ujejskiego, potrzebna pomoc! »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Pam
W polskim społeczeństwie wciąż panuje strach w sytuacjach, gdy musimy udzielić pierwszej pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych, dlatego też organizowane są takie wydarzenia jak dzisiejsze. Studenckie Koło Ratownictwa Medycznego PWSZ w Nysie, zorganizowało pokaz przy współpracy ze strażą pożarną i pogotowiem.
Zdjęć: 31  

Za wysoki mandat - nie przyjmuj »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie aw
- No to będzie mandat – ktokolwiek słyszał te słowa wie, że oznaczają one poważne uszczuplenie stanu portfela. Kwoty do zapłacenia zwykle znajdują się bliżej górnej dopuszczalnej granicy. Czy policjanci boją się dawać niskie mandaty?
Zdjęć: 2  

Oto nowe inwestycje »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie UM Nysa
Zmieniają wieś, angażują, wspierają i inicjują. Grupy Odnowy Wsi w gminie Nysa przyczyniają się do poprawy wizerunku sołectw, aktywizacji społecznej i integracji mieszkańców.
Zdjęć: 3  

Na nowe rondo jeszcze poczekamy... »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie Pam
Jesienią ruszyła przebudowa dwóch dużych skrzyżowań w Nysie – zbiegu ulic Kościuszki i Mostowej ze Szlakiem Chrobrego, a także przy ul. Sudeckiej, Piłsudskiego i Asnyka. Zarządcami tych dróg i remontów są Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a także Zarząd Dróg Powiatowych w Nysie. Zima w tym roku pokrzyżowała plany drogowcom i roboty zostały wstrzymane, teraz prace trwają tylko na jednej krzyżówce, wykonawca robót przy ulicy Mostowej splajtował.
Zdjęć: 6  

Żywy psi szkielet »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie ech
Skrajnie wycieńczony, wychudzony, z licznymi ranami, bez jedzenia i picia – takie warunki Tuptusiowi przygotował jego pan. Policjanci zatrzymali 23-latka, który znęcał się nad psem.

Nyskie Theatralia »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie NDK opr. Pam
Zapraszamy na występ teatru Theatralia. Na scenie NDK wystawione zostaną 3 sztuki, a dodatkową atrakcją będzie spotkanie z aktorami, polegające na luźniejszej rozmowie na tematy teatralne.

Policja ostrzega przed złodziejami »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
W ostatnim okresie czasu policjanci powiatu nyskiego otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży pieniędzy z mieszkań. Jedno ze zdarzeń miało miejsce w Nysie, drugie w Paczkowie. W obu przypadkach pieniądze skradzione zostały przez osoby podające się za pracowników różnych instytucji.

Wiosną nadzieje rosną »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie ape
Tak już od zawsze jest, że nadejście każdej wiosny jest dla ludzkości zastrzykiem optymizmu. Dlatego nawet odziany w skóry człowiek jaskiniowy dmuchając w ognisko z optymizmem powiadał; „aby do wiosny”. No i wreszcie mamy tą upragnioną porę roku, kiedy to roślinność rozkwita, życie erotyczne kotów budzi w nocy mieszkańców miast i wsi, a dziewczyny z radością chowają do szaf ciepłe nakrycia wierzchnie, odsłaniając nieśmiało swoje wdzięki.

Nyskie siatkarki w ćwierćfinale Mistrzostw Polski »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie Ape
W sali nyskiego Gimnazjum nr 1 rozegrany został turniej siatkówki kadetek o awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Startowały cztery drużyny, z których najlepszymi okazały się siatkarki UKS Augustynki Kalisz. Jedynie gospodynie z NTSK Lewiatanu Nysa stoczyły z kaliszankami przez dwa sety wyrównaną walkę.
Zdjęć: 3  

Najlepsze nyskie lekkoatletki minionego roku »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie Ape
Niebawem rozpocznie się kolejny sezon „królowej sportu”. Pora zatem przypomnieć najlepsze wyniki jakie w 2010 roku w poszczególnych dyscyplinach osiągnęły kobiety z dwóch nyskich klubów: MKS Ekonomik i MUKS GIM 2. W kolejnym wydaniu Expressu przedstawimy najlepsze rezultaty mężczyzn. Życzymy, aby w tym roku wszystkie te rekordy zostały poprawione.

Wypadek na drodze krajowej Nysa - Opole »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu było przyczyną zdarzenia drogowego, które miało miejsce na drodze krajowej 46, na wysokości Malerzowic. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych.
Zdjęć: 4  

Akcja Trzeźwość »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Policjanci z Nysy i Opola przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwość”. Akcja przeprowadzona została na terenie całego powiatu. Policjanci skontrolowali 150 kierujących, 9 z nich było pod wpływem alkoholu.

Kosmetolodzy z PWSZ szkolili Czechów »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie PWSZ
Instytut Kosmetologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie został wybrany i zaproszony do uczestnictwa w projekcie europejskiego programu Leonardo da Vinci, którego wnioskodawcą była średnia szkoła w Odrach w Republice Czeskiej.
Zdjęć: 4  

Wita Stwosza i Plac Staromiejski do przebudowy »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie UM Nysa opr. Pam
Drogi ulicy Wita Stwosza i Placu Staromiejskiego w Nysie będą przebudowane. Gmina na ten cel pozyskała dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2011.
Zdjęć: 2  

Ruszyła budowa centrum badawczego »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie Pam
Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych taką dość skomplikowaną nazwę będzie nosił nowy obiekt Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.
Zdjęć: 2  

Pokaz ratownictwa medycznego i nauka pierwszej pomocy »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie opr. Pam
Studenckie Koło Naukowe Medycyny Ratunkowej COR zaprasza na pokaz medycznych czynności ratunkowych przy wypadku komunikacyjnym. Pokaz odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 9.40 przy Collegium Medicum PWSZ w Nysie, ul. Ujejskiego 12.
Zdjęć: 4  

Nowy rozkład lotów »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie SC/MG
Zmiana czasu na letni dla każdego zawsze oznacza to samo - godzinę snu mniej. Przestawienie wskazówek zegara to jednak nie tylko zapowiedź zbliżającego się lata, to także czas zmiany rozkładu lotów na lotniskach. We Wrocławiu jedna godzina snu mniej to 6 nowych miast na tablicach odlotów i przylotów.
Zdjęć: 1  

Dziś po raz ostatni I dzień wiosny »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Paf
Już się przyzwyczailiśmy, że pierwszy dzień wiosny przypada na 21 marca. Niepotrzebnie.

Gwiazdy zagrają dla chorej Majeczki »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Maja i Andrzej Sikorowscy
Maja i Andrzej Sikorowscy zagrają dla małej Mai. Artyści będą wykonywać piosenki ze swojej drugiej płyty „Sprawa rodzinna” oraz największe przeboje grupy Pod Budą, można tu wspomnieć takie hity jak „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy „A jutro znów pójdziemy na całość”. repertuar artyści zróżnicowali stylistycznie w myśl zasady jaka zawsze przyświecała Andrzejowi Sikorowskiemu, że piosenka ma być mądra i przebojowa bez względu na gatunek do jakiego zaklasyfikują ją krytycy.
Zdjęć: 1  

Wrocław na planszy Monopoly »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie LZ
Wrocław jako jedyne dolnośląskie miasto i jedno z 22 w Polsce, będzie się promować na planszy polskiej wersji gry Monopoly.

Targi Czasu Wolnego »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie UM Nysa
W sobotę w Nyskim Domu Kultury odbyły się Targi Czasu Wolnego. Swoje umiejętności i pasje zaprezentowali młodzi ludzie z placówek oświatowych Nysy oraz związków i stowarzyszeń.
Zdjęć: 5  

Fabryka Pozytywnych Emocji - happening artystyczny »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie NDK opr. Pam
Powroty to kolejny projekt polskiej grupy Polish InvadARTs, która zadebiutowała wystawą w Leeds, w Wielkiej Brytanii, w listopadzie 2008 roku. Polish InvadARTs jest grupą artystów amatorów reprezentujących współczesną polską emigrację w Wielkiej Brytanii. Za cel stawia sobie jednanie kreatywnych ludzi i promowanie ich twórczości poprzez wystawy oraz artystyczne interakcje z odbiorcami.
Zdjęć: 1  

Zapalona sadza w kominie »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie opr. Pam
W piątek strażacy z Nysy zostali wezwani do zapalonej sadzy w kominie we wsi Nowaki. Sytuacja została opanowana, nikomu nic się nie stało.
Zdjęć: 4  

Gimnazjum nr 1 odkrywcą telentów »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Pam
Gimnazjum nr 1 w Nysie uzyskało w roku szkolnym 2010/2011 tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, który świadczy o tym, że placówka ta przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży.

Niezależne kino w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Pam
W piątek w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie odbył się I Przegląd Filmów Niezależnych Offowisko, zorganizowany przez samorząd studencki uczelni.
Zdjęć: 6  

Smoleńsk: śledztwo międzynarodowe? »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie opr. RW
Złożono petycję w sprawie katastrofy smoleńskiej do sekretariatu komisji petycji w Parlamencie Europejskim.
Zdjęć: 1  

Policjant z Nysy laureatem konkursu ''Policjant i pracownik roku garnizonu opolskiego Policji'' »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie KPP Nysa
Opolski Komendant Wojewódzki Policji nagrodził laureatów konkursu „Policjant i pracownik roku garnizonu opolskiego Policji“. Nadinspektor Bogdan Klimek wręczył również listy gratulacyjne za współpracę przedstawicielom instytucji pozapolicyjnych.

Naszych gości urzeka... Biedronka! »
Tekst opublikowany 2011-03-19, opracowanie Pam
Kto by pomyślał, że obcokrajowców najbardziej w naszym kraju urzekną sklepy Biedronka – zdradziła nam to trójka studentów przebywających na wymianie w nyskim Carolinum.
Zdjęć: 4  

Hokejowa duma Nysy »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie Pam
- Moja koleżanka powiedziała kiedyś, że jak istniał Krutpol, to hokej miał swoje 5 minut w Nysie. Ja myślę, że gdy jest „Dwójka”, to hokej ma w Nysie już godzinę – opowiada Urszula Ferenc, trenerka laskarek ULKS „Dwójka”, klubu odnoszącego wielkie sukcesy w hokeju na trawie.
Zdjęć: 19  

Zagrają w filharmonii opolskiej »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie UM Nysa
Koncert dyplomantów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Witolda Lutosławskiego w Nysie w ramach obchodów 50-lecia odbędzie się w sobotę, 19 marca o godz. 18:00 w Filharmonii Opolskiej.
Zdjęć: 1  

Coraz mniej mieszkań »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie opr. RW
GUS publikuje kolejne dane, z których wynika, że spada liczba budowanych w Polsce mieszkań.
Zdjęć: 5  

Nie wymieniamy dowodów »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie opr. MG
Prawie 17 tys. plastikowych dowodów osobistych, wydanych wrocławianom 10 lat temu, właśnie traci swoją ważność.

Podwyżki stóp »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Niedawno karierę robiło określenie wojna walutowa, czyli dążenie do osłabiania walut poprzez luzowanie polityki pieniężnej. W ciągu kilku miesięcy kierunek działań radykalnie się zmienił. Podwyżki stóp zapowiada Europejski Bank Centralny i centralny bank Szwajcarii.

Turyści wracają do Egiptu »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Pam
W ostatnim czasie cały świat żył wydarzeniami, które miały i wciąż mają miejsce w Tunezji, Egipcie i Libii. Czy rewolucje i przemiany następujące w tych krajach wpłynęły na rynek turystyki?
Zdjęć: 3  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie red.
Bilety do kina 5D, koncerty: Fu Manchu, Zespołu Reprezentacyjnego, Hurt i Habakuk, Nouvelle Vague i Vavamuffin lub Nordic Walking, a wszystko za smsa.

Taksówką zamiast autobusem »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Pam (źródło UM Otmuchów)
Burmistrz Otmuchowa Jan Wodniak w poszukiwaniu oszczędności w swojej gminie wpadł na niecodzienny pomysł – zamierza wozić mieszkańców taksówką.

Strażacy z Domaszkowic odznaczeni »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie UM Nysa
5 marca odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP Domaszkowice. Na ogólną liczbę 41 druhów obecnych było 29 druhów co stanowiło 71% i pozwalało na prawomocne podejmowanie uchwał. Udział w zebraniu wzięli m.in.: Jerzy Drozdowski- Przewodniczący Komisji Rewizyjnej ZG ZOSP, Grzegorz Kawa- Komendant Gminny ZOSP oraz przedstawiciele organizacji z Domaszkowic.
Zdjęć: 3  

Płyną do nas roztopy »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie aw
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie dotyczące wzrostu poziomu rzek. Będzie nimi spływać roztopiony śnieg.

Bunt samorządów »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Paf/TOW/AS
Największe polskie aglomeracje, z których do centralnego budżetu płynie największy strumień pieniędzy powiedziały stanowcze „nie” nowemu pomysłowi Ministerstwa Finansów. To największy bunt polskich samorządów po 1989 roku i swoista próba sił pomiędzy władzą centralną a samorządową. Na razie obie strony prężą muskuły a zwycięstwo w tej potyczce może znacząco wpłynąć na rozwój polskich gmin.

Akcja Pasy »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „Pasy”. Akcja prowadzona była na terenie całego powiatu nyskiego.
Zdjęć: 1  

Awaria nuklearna - mamy procedury »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie aw
Tragedia w Japonii każe nam przyjrzeć się własnemu podwórku. Za miedzą mamy elektrownię nuklearną w Czechach. Czy w razie awarii Wrocław i Dolny Śląsk byłyby przygotowane?

Jak radzić sobie z drogim frankiem »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Jarosław Sadowski, Expander
Dla części kredytobiorców najbliższa rata może być najwyższa w historii. Z wyliczeń Expandera wynika, że będzie ona o ok. 100 zł wyższa niż przed miesiącem. Nie należy jednak panikować. Przypominamy, że w lutym 2009 r. kurs osiągnął poziom aż 3,32 zł, a już po miesiącu był poniżej 3 zł.
Zdjęć: 1  

Wielka siła maleńkiej Mai »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie red.
Maja urodziła się zdrowa w październiku 2009 r. Do 5 miesiąca życia była dobrze rozwijającym się dzieckiem i nic nie wskazywało, że ją oraz jej rodziców może spotkać wielkie nieszczęście. W marcu 2010 r. Maja zachorowała na sepsę, w wyniku, której jej ręce i nóżki zostały zaatakowane przez martwicę. Lekarze, aby ratować życie dziecka musieli zdecydować się na drastyczne posunięcie, amputację rączek i nóżek maleństwa.
Zdjęć: 1  

Nowy inwestor w gminie Otmuchów »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie opr. Pam
W Gminie Otmuchów przybył kolejny inwestor. Być może już niedługo powstanie tam kolejna kopalnia kamienia łamanego.

Odzyskali skradzione samochody »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie Pam
Nyscy policjanci zlikwidowali "dziuplę" samochodową, w której znaleźli trzy samochody skradzione na terenie Niemiec. Wartość odzyskanych pojazdów szacuję się na 270000 zł. W związku z tą sprawą aresztowano tymczasowo dwóch mieszkańców powiatu nyskiego.
Zdjęć: 2  

Historia drogą w różnych kierunkach »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie UM Nysa
W ramach 7. Nyskiego Festiwalu Nauki w dniu 24 marca br. w Sali Senatu PWSZ w Nysie, ul. Armii Krajowej 7, odbędzie się konferencja „Historia drogą w różnych kierunkach”.
Zdjęć: 2  

Niebezpieczne substancje w remontowanej posesji »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie Pam
Wczoraj w południe na terenie remontowanej posesji na ul. Słowackiego znalezione zostały pojemniki z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi. Na miejsce wezwano nawet grupę ratownictwa chemicznego z Kędzierzyna- Koźla.
Zdjęć: 3  

Zatrzymani za włamania »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do sklepu rybnego na terenie Nysy. 18 i 24 latek usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Jeden z zatrzymanych przyznał się do włamań do piwnic przy ul. Moniuszki. Nyscy kryminalni zabezpieczyli wiele pochodzących z kradzieży przedmiotów.
Zdjęć: 4  

Bezczelnie się gap! »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie aw
To już nie grzech. Udowodniono, że patrzenie się na kobiece piersi działa kojąco i ma wręcz uzdrowicielską moc. Nie krępuj się więc, szczególnie że idzie wiosna, a wraz z nią pojawią się dekolty.

Freestyle Dance 2011 »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie UM Nysa opr. Pam
W sobotę 12 marca w Nysie odbył się Freestyle Dance - III Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego w kategoriach Disco Dance, Hip Hop, Show.
Zdjęć: 4  

Nysanki w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie UM Nysa
W dniach 11-13 marca br. w sali sportowej Gimnazjum nr 1 odbył się turniej 1/8 Mistrzostw Polski Kadetek w piłce siatkowej dziewcząt zorganizowany przez NTSK „Lewiatan” Nysa i PZPS Warszawa.
Zdjęć: 2  

Przegląd Filmów Niezależnych Offowisko już w ten piątek »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie Pam
Samorząd Studencki PWSZ w Nysie organizuje I Przegląd Filmów Niezależnych Offowisko, który odbędzie się w piątek 18 marca.

Konferencja na temat migracji zawodowych »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie UM Nysa
Powiatowy Urząd Pracy oraz Biuro Karier Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie zapraszają na konferencję popularnonaukową „Kariery zawodowe migrantów i nowe możliwości na rynku europejskim”, która odbędzie się w dniu 17 marca 2011 roku o godzinie 11.00 w sali Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, ul. Armii Krajowej 7.

Reorganizacji szkół nie będzie »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie Pam
Burmistrz Nysy Jolanta Barska nie zdecydowała się na wprowadzenie w życie planów dotyczących zmian w nyskim szkolnictwie.
Zdjęć: 5  

Numer życia lub... śmierci »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie aw
W książce telefonicznej komórki musisz mieć osobę pod nazwą ICE. To do niej zadzwonią ratownicy medyczni w razie wypadku. Czy jednak mają na to czas?

Pozimowe porządki w mieście »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie UM Nysa opr. Pam
Czas na porządki po zimie. Od 9 marca gminna spółka „EKOM” na zlecenie Urzędu Miejskiego rozpoczęła pozimowe mechaniczne oczyszczanie ulic.
Zdjęć: 1  

Rzeź już wkrótce »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie Marta Gołębiowska
2 kwietnia we wrocławskim Browarze Mieszczańskim odbędzie się pierwsza w Polsce impreza Side Show Night. Chodzenie po szkle, połykanie mieczy, łoża naszpikowane ostrymi kolcami, które z łatwością mogą przebić skórę, połykanie ognia oraz setki innych sztuk fakirów w jednym miejscu i czasie.
Zdjęć: 7  

Starty gimnastyczek z Nysy »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie UM Nysa
Zawody Kontrolne Kadry i Ogólnopolski Turniej Młodości w gimnastyce sportowej kobiet z udziałem zawodniczek z Nysy, odbyły się na obiektach „Wisły” Kraków w dniach 04 – 06.2011 r.
Zdjęć: 2  

Kolizja na skrzyżowaniu Piastowskiej i Wolności »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji drogowej, do której doszło w sobotę na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Wolności w Nysie.
Zdjęć: 2  

Konkurs graffiti na nyskim skateparku »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie Pam
Do dnia 31 marca 2011 r. można przysyłać swoje zgłoszenia do konkursu „graffiti w Nyskiej Extremlandii”. Celem konkursu jest zagospodarowanie powierzchni konstrukcyjnych skateparku przez wyłonioną grupę utalentowanej młodzieży.
Zdjęć: 2  

Wiosenna Nysa »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie Pam
Choć aktualnie niebo nad Nysą nieco się zachmurzyło, to wiosna jest już coraz bliżej, szczególnie, że dziś temperatura na termometrach sięgnęła nawet 18 kresek.
Zdjęć: 4  

Młodzież z Ingelheim gości w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-03-12, opracowanie UM Nysa
Gimnazjaliści z Niemiec przebywają w naszym mieście w ramach wymiany młodzieżowej z Gimnazjum nr 3 w Nysie. Około 20 osobowa grupa wraz z dwiema opiekunkami z Ingelheim poznała już zabytki Nysy, a w planie mają również wycieczki do Wrocławia oraz Krakowa.
Zdjęć: 6  

Wystawa ceramiki Roberta Marciniaka »
Tekst opublikowany 2011-03-12, opracowanie UM Nysa
W sobotę 12 marca o godzinie 17.00 odbędzie się otwarcie wystawy ceramiki Roberta Marciniaka. Serdecznie zapraszamy.

Siatkówka kobiet »
Tekst opublikowany 2011-03-12, opracowanie UM Nysa
Od piątku do niedzieli odbywać się będzie 1/8 finału Mistrzostw Polski Kadetek w siatkówce kobiet.

Co dalej z 5-ką? »
Tekst opublikowany 2011-03-12, opracowanie Pam
W piątek odbyło się spotkanie rodziców z burmistrz Jolantą Barską w sprawie przeniesienia SP nr 5 do Gimnazjum nr 2.
Zdjęć: 4  

Miejski Big Brother? »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie Pam
Każdego roku w Polsce dokonywanych jest około 350 000 włamań, 40 000 rozbojów, z czego około 20 000 w miejscach publicznych. Każde większe miasto do walki z tego typu zdarzeniami bardzo często stosuje monitoring miejski - jest to dodatkowe narzędzie w walce z przestępczością, ale także często wykorzystywane do rozstrzygania wypadków drogowych. W społeczeństwie jednak taka forma zwalczania przestępczości wzbudza często sprzeczne emocje.
Zdjęć: 1  

Kosmiczne ceny cukru »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie Pam
Jeszcze miesiąc temu ceny cukru na sklepowych pułkach nie przekraczały ceny 3,50 zł, dziś w Nysie cena za 1 kg tego produktu dochodzi do 5,50 zł. Co się dzieje z cukrem i gdzie kupić go najtaniej?
Zdjęć: 4  

Reorganizacja oświaty w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie Pam
Jakiś czas temu pisaliśmy o planach likwidacji dwóch szkół w gminie Nysa. Chodziło o placówki w Złotogłowiach i Lipowej. Teraz planowane są zmiany w samej Nysie.

Targi czasu wolnego »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie UM Nysa
W tegorocznych Targach Czasu Wolnego zaprezentują się młodzi ludzie, którzy swoje talenty pielęgnują w kółkach plastycznych, ogniskach muzycznych, sekcjach sztuk walki, szkołach muzyki rozrywkowej i tanecznych, językowych czy klubach sportowych. Zaprezentuje się także Towarzystwo Miłośników Fortyfikacji. Początek 19.03 o godz. 11.00.

Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie UM Nysa
Punkt Pomocy Prawnej i Obywatelskiej rozpoczął działalność przy ul. Piłsudskiego 62, p. 102 w Nysie. Porady w punkcie są udzielane zgodnie z zasadami bezpłatności, poufności, bezstronności oraz aktualności i rzetelności informacji dla osób potrzebujących pomocy.

Oznakowana alfa dla nyskiej drogówki »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie opr. Pam
Od dziś na ulicach Nysy można zobaczyć najnowszy, a zarazem najszybszy pojazd drogówki. Policjanci otrzymali oznakowany radiowóz alfa romeo 159. Jest to jeden z pięciu pojazdów, które trafiły do garnizonu opolskiego. Nowy samochód będzie wykorzystywany podczas codziennej służby.
Zdjęć: 3  

Rejestrujemy japońskie trzęsienia »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie ech
Sejsmografy pracujące dla KGHM zarejestrowały trzęsienie ziemi jakie miało miejsce w Japonii. Przez kilka minut urządzenia bardzo skrupulatnie zapisywały wszystkie współrzędne, niestety ze względu na charakter naszego regionu i bezpieczeństwo górników szybko trzeba było wyłączyć pełny zapis.
Zdjęć: 1  

Głuchołazy: Podejrzany o kradzieże i włamanie »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie Kpp Nysa
Policjanci zatrzymali podejrzanego o włamanie do remontowanego obiektu handlowego w Głuchołazach. 24-letni mieszkaniec Głuchołaz podejrzany jest również o kradzież artykułów chemicznych z innego sklepu. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Koniec z alkoholem na stacjach paliw? »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Pam
Gdzie kupimy mocny alkohol w nocy w Nysie? Stacje paliw i sklepy nocne to najczęściej odwiedzane miejsca. Niebawem może się to zmienić. Przybędzie sklepów, ale na stacji kupimy tylko zagrychę. Ile za to zapłacimy? 10 groszy więcej za litr paliwa.
Zdjęć: 3  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie red.
Bilety do kina 5D, koncerty: Kroke i Mai Sikorowskiej, Touch of Ireland z okazji Dnia św. Patryka, Punks Not Dead 1981 - 2011 lub Nordic Walking, a wszystko za smsa.

Trwa akcja ''Pasy'' »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie aw
Dziś kierowcy i pasażerowie niech szczególną uwagę zwrócą na zapinanie pasów. Policja weźmie ich bowiem pod lupę.

W weekend uczta dla melomanów »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie UM Nysa opr. Pam
W ten weekend w Nyskim Domu Kultury nie zabraknie muzycznych atrakcji.
Zdjęć: 2  

Koniec Europy? »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Robert Włodarek
Zbliża się do nas fala, która w pierwszej kolejności zaleje kraje Europy Zachodniej, z czasem dotrze również do Polski. Tym razem przyczyną nie jest spiętrzona woda, tylko rozprzestrzeniający się na południu...ogień. Ogień rewolucji, buntu i bratobójczych wojen który trawi Afrykę Północną. - Czeka nas największy od kilkudziesięciu lat exodus uchodźców, Europę znów zaleje fala imigrantów- twierdzą socjologowie i demografowie. Niektórzy uważają, że to koniec Europy, inni, że to... nowy początek.
Zdjęć: 15  

Zagadka leworęczności »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie INTERIA.PL
Człowiek to asymetryczne zwierzę. Na wczesnym etapie naszego rozwoju płodowego, serce wędruje na lewą stronę. Wątroba rozwija się po stronie prawej. Płuco lewe i prawe mają odmienną budowę.
Zdjęć: 1  

Freestyle Dance »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Pam
Już w ten weekend odbędzie się kolejny ogólnopolski turniej tańca nowoczesnego.
Zdjęć: 1  

Strobice - Hanuszów: Kolizja czterech samochodów »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Blisko dwie godziny trwały utrudnienia w ruchu pomiędzy Strobicami i Hanuszowem. Na tym odcinku drogi krajowej 46 doszło do kolizji czterech samochodów osobowych. Nikt nie został ranny.

Mistrzostwa powiatu nyskiego w unihokeju »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Pam
2 i 5 marca w Szkole Podstawowej w Sidzinie odbyły się zawody o mistrzostwo powiatu nyskiego w unihokeju dziewcząt i chłopców.
Zdjęć: 11  

Dziś Środa Popielcowa »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie LZ
Dziś w Kościele obchodzona jest Środa Popielcowa, która rozpoczyna 40-dniowy Wielki Post – okres przygotowania do uroczystości Wielkanocy.

Już jutro otwarcie pierwszego sklepu NETTO »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie Pam
W Nysie w kategorii średnich marketów - jeśli tak można to zaklasyfikować, panuje monopol sklepów sieci Biedronka, który wśród mieszkańców Nysy są dość popularne. Jutro pierwszy market w mieście otworzy sieć NETTO.
Zdjęć: 3  

Wykład przedstawiciela ambasady Hiszpanii »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie Pam
Biuro Karier PWSZ w Nysie i Nyska Regionalna Izba Gospodarcza zapraszają na wykład otwarty przedstawiciela Ambasady Hiszpanii, który odbędzie się 10 marca o godz. 13:15 w sali 102 A w budynku głównym PWSZ w Nysie.

Wieczór autorski Jacka Lubarty- Krzysicy »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie Pam
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie zaprasza na wieczór autorski Jacka Lubarty- Krzysicy.
Zdjęć: 1  

Przyznał się do zabójstwa Oliwki »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie KPP Nysa
Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Otmuchowa. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo swojej 3-letniej córki. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Co z tą wiosną? »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Paf
Uparta zima może wpłynąć na termin otwarcia wrocławskiego ogrodu botanicznego dla zwiedzających. O tej porze roku powinno być już kolorowo. Jest szaro, smutno i zimno. Nawet pracownicy opiekujący się roślinami są zdziwieni.
Zdjęć: 37  

Jak przedłużyć życie kwiatom? »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Paf
Amerykańscy socjaliści zaczęli, Polacy pokochali, a potem ruszyli do kwiaciarni. Dziś 8 marca - Dzień Kobiet. Radzimy, w jaki sposób przedłużyć żywot kwiatów.
Zdjęć: 13  

Płoną trawy »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Krzysztof Halla
Panująca aura - brak leżącego śniegu i opadów, wiatr oraz nocne przymrozki spowodowały, że zeszłoroczna roślinność jest wysuszona i stanowi doskonałe podłoże palne.
Zdjęć: 16  

Praca w Austrii - zaproszenie PUP »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Pam
Nyski Powiatowy Urząd Pracy zaprasza osoby poszukujące na spotkania dotyczące pracy w Austrii.

Beltaine na Dzień Kobiet »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie NDK opr. Pam
Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy (nie tylko panie) na koncert zespołu muzyki celtyckiej Beltaine do Nyskiego Domu Kultury o godzinie 18.00.

Śmierć kibica - zarzuty dla... kibiców? »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie mb
Szesnastoletni kibic Śląska Wrocław sam wypadł z pociągu.

Wóz strażacki odnaleziony »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie RP KWP w Opolu
Policjanci z Wydziału Kryminalnego kędzierzyńskiej komendy wspólnie z kolegami z KWP w Opolu odzyskali skradziony wóz strażacki. Ford Transit wartości około 150 tysięcy złotych został odnaleziony na terenie województwa małopolskiego.
Zdjęć: 2  

Bunt samorządów »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Paf, um.
Rafał Dutkiewicz oraz przedstawiciele wszystkich dużych polskich miast jadą do stolicy, aby walczyć o samorządy.

Zarzuty dla ojca zamordowanej Oliwki »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Pam
Przypomnijmy, że wczoraj rano ok. godziny 8.00 w Otmuchowie babcia znalazła ciało 3,5-letniej wnuczki. Wstępne ustalenia policji wskazywały na to, iż dziewczynka najprawdopodobniej została utopiona przez ojca.
Zdjęć: 3  

Kibice zszokowani śmiercią kolegi  »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie mb
Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną tragicznej śmierci 16-letniego kibica Śląska Wrocław, który jechał do Legnicy na mecz Miedź – Tur Turek. Tajemnicą pozostaje, czy drzwi w wagonie były domknięte, czy też ktoś otworzył je w trakcie jazdy. Policja bada jak młody wrocławianin wypadł z pociągu tuż przed Legnicą. 

Senator Norbert Krajczy w PSL »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie Pam
W połowie zeszłego tygodnia w mediach pojawiły się informacje dotyczące transferu senatora Norberta Krajczego z klubu PIS do PSL. Dziś na konferencji prasowej Krajczy potwierdził tę informację. – Podkreślam, iż w PSL jestem tylko w klubie, nie w partii – powtarzał kilkakrotnie podczas spotkania z dziennikarzami.
Zdjęć: 2  

Mecz hokeja na lodowisku »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie UM Nysa
W dniu 4 marca 2011 r. na lodowisku w Nysie przy ul. Kraszewskiego odbył się mecz towarzyski pomiędzy: OPTY Otmuchów - LKS Rusocin.
Zdjęć: 3  

Porażka nyskich siatkarzy »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie Pam
W sobotę nasz zespół Stal AZS Nysa przegrał z Jokerem Piła po pięciosetowej walce.
Zdjęć: 4  

Uwaga na franka »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Kurs franka szwajcarskiego jest najwyższy na przełomie miesiąca – wtedy właśnie najwięcej kredytobiorców spłaca raty kredytów hipotecznych.

Otmuchów: Zabójstwo 3-letniej dziewczynki »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie Pam
Wczoraj rano ok. godziny 8.00 w Otmuchowie matka znalazła ciało 3-letniej córki. Policja ustala okoliczności śmierci dziecka, dziewczynka najprawdopodobniej została utopiona przez ojca.

Tryton dla ULKS Dwójka Nysa »
Tekst opublikowany 2011-03-06, opracowanie UM Nysa
Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Dwójka” Nysa - laureatem Trytona Nyskiego 2010r. Wyniki IV edycji dorocznej nagrody przyznawanej osobom, instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla Gminy Nysa, poznaliśmy podczas Gali Trytona Nyskiego w Nyskim Domu Kultury w dniu 5 marca.
Zdjęć: 10  

Drogi do poprawek »
Tekst opublikowany 2011-03-06, opracowanie opr. aw
20% nowych dróg w Polsce wymaga poprawek - przyznała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To między innymi konsekwencja złej praktyki, zgodnie z którą głównym kryterium wyboru wykonawcy jest cena.
Zdjęć: 1  

Zderzenie na Piłsudskiego »
Tekst opublikowany 2011-03-06, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
W piątek przy ul. Piłsudskiego doszło do zderzenia volkswagena polo z ciężarowym iveco. Kierujący pojazdami przewiezieni zostali do szpitala.

Wernisaż wystawy fotograficznej Fabiana Błaszczyka »
Tekst opublikowany 2011-03-06, opracowanie Pam
W piątek o godzinie 18.00 w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Fabiana Błaszczyka, jednego z najbardziej utalentowanych nyskich fotografów.
Zdjęć: 10  

Dzień ''Mamusi'', czyli teściowej »
Tekst opublikowany 2011-03-05, opracowanie opr. aw
Teściowa do zięcia: Dziś w radiu puścili przebój mojej młodości! On na to: "Bogurodzicę"?! Złóż życzenia "Mamusi", bo dziś Dzień Teściowej.
Zdjęć: 2  

W trosce o pieszych »
Tekst opublikowany 2011-03-05, opracowanie aw
Pierwszego dnia marca policjanci przeprowadzili akcję "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Chodziło przede wszystkim o pieszych.

Już jutro Gala Trytona Nyskiego »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie Pam
Już jutro, 5 marca 2011 w Nyskim Domu Kultury odbędzie się oficjalne odczytanie werdyktu Kapituły oraz wręczenie laureatowi statuetki „Trytona Nyskiego 2010”.

Pies Kuba wraca do zdrowia »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie Fundacja Mrunio, Paf
Humor mu dopisuje, a rany się goją. Ma nawet nowego przyjaciela. Została nim... kotka Kicia, której historia jest równie tragiczna. Zobacz zdjęcia.
Zdjęć: 36  

Dostał 303 punkty karne! »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie RP KWP w Opolu
Namysłowscy policjanci zatrzymali w pościgu 17-letniego mieszkańca Nowego Dworu. Mężczyzna nie zatrzymał się samochodem do kontroli drogowej. Uciekając, stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, popełniając ponad 50 wykroczeń, za które uzbierał 303 punkty karne. Funkcjonariusze na blokadzie zatrzymali Marcina R., okazało się, że kierował pojazdem mimo orzeczonego przez sąd zakazu. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie red
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Izraela, Big Cyc, Apteki czy Lao Che i Czesław Śpiewa lub koncerty w Filharmonii Wrocławskiej czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Opuścił PiS i zasilił PSL »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie INTERIA.PL
Senator Norbert Krajczy opuścił klub PiS i przeszedł do klubu PSL. Krajczy z list Stronnictwa będzie też startował w tegorocznych wyborach do Senatu. - Chcę przede wszystkim więcej pracować, a mniej krytykować - tak senator uzasadnił swoją decyzję.

Erasmus Week na nyskiej uczelni »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie Pam
Do jutra potrwa jeszcze Erasmus Week odbywający się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Do środy Biuro Współpracy Międzynarodowej odwiedziło ponad 50 studentów.
Zdjęć: 12  

18- latek wpadł z amfetaminą »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Nysy, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka gram amfetaminy. Mężczyźnie grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Ważne dla akwarystów »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie opr. MG
Amazonka to pod względem powierzchni dorzecza największa rzeka na świecie. Żyje w niej ponad 2 tysiące gatunków ryb. We wrocławskim zoo przygotowano cztery duże zbiorniki z rybami pochodzącymi z tej rzeki.
Zdjęć: 3  

Wpadli z narkotykami »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Nyscy wywiadowcy zatrzymali dwóch mieszkańców Nysy. Mężczyźni podejrzani są o posiadanie narkotyków. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

Walka dwóch psów »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie Pam
W sobotę 26 lutego około godziny 15.00 Straż Miejska w Nysie dostała telefonicznie informację od nieznanej osoby, z której wynikało, iż po ul. Alei wojska polskiego chodzi mężczyzna z psem bez smyczy i kagańca. Ze zgłoszenia wynikało też, ze pies atakował tą osobę, a właściciel nie reagował.
Zdjęć: 1  

Fundusze zarabiają na surowcach »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Dla amatorów funduszy inwestycyjnych luty okazał się cieplejszy od stycznia. Tym razem proporcje rozłożyły się zdecydowanie na ich korzyść, bo jedynie co piąty fundusz zakończył miesiąc stratą.
Zdjęć: 1  

Pszenica jest za tania. Albo złoto za drogie »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Gdy złoto potraktować jako punkt odniesienia dla zmian cen surowców, czyli jako pieniądz, można dojść do interesujących wniosków. Posiadanie złotych monet uchroniłoby nas przed wzrostem cen cukru i pszenicy, ale na ropie wyszlibyśmy o wiele gorzej.

Bazylika św. Jakuba pomnikiem historii »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie UM Nysa
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski podpisał rozporządzenie o uznaniu zespołu kościoła farnego pw. św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie za pomnik historii.
Zdjęć: 1  

Dotacje na zadania z zakresu ochrony środowiska »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie UM Nysa
Mieszkańcy z terenu gminy Nysa mogą starać się o dofinansowanie zadań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Rada Miejska w Nysie podjęła w tej sprawie uchwałę.

Oto najgorętsza fotogaleria! »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Marta Gołębiowska
Panowie z sikawką i pałką, majtek bez majtek i kobiety w półprzezroczystej bieliźnie. Tak było wczoraj na Mistrzostwach Chippendales Wratislavia Men Wrocław 2011 w Hali Stulecia.
Zdjęć: 126  

Mistrzostwa Służb Mundurowych w wyciskaniu »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie opr. LZ
Już 12 marca w hali sportowej przy ulicy Krupniczej 15 we Wrocławiu, odbędą się I Dolnośląskie Mistrzostwa Służb Mundurowych w wyciskaniu Sztangi Leżąc – RAW. To jedyna tego typu impreza na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Nowe zajęcia dla dzieci w nyskim muzeum »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Pam
Zapraszamy na nowe warsztaty muzealne przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zajęcia w formie opowiadania i zadań plastycznych przybliżają dzieciom zagadnienia związane z konserwacją zabytkowych dzieł sztuki oraz wprowadzają w świat warsztatu malarskiego i rzeźbiarskiego od średniowiecza do czasów nowożytnych.
Zdjęć: 1  

Sołtysi w gminie Otmuchów wybrani »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie UM Otmuchów opr. PM
Zakończyły się zaplanowane na dni od 22 do 24 lutego br. wybory Sołtysów i Rad Sołeckich w gminie Otmuchów.

Kryminalni na tropie morderców kota »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Paf
Wrocławska "dochodzeniówka" już rozpoczęła śledztwo w sprawie znęcania się nad kotem. Policjanci podjęli śledztwo po filmie, który dostarczyliśmy do komendy.
Zdjęć: 1  

Relacja z V sesji Rady Miejskiej  »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie UM Nysa
Dyskusja w sprawie racjonalizacji sieci szkół, diet dla sołtysów oraz zapobiegania bezdomności zwierząt zdominowała obrady V sesji Rady Miejskiej w Nysie, która odbyła się w dniu 28 lutego 2011 roku.
Zdjęć: 5  

Dzisiaj
Piątek 22 września 2023
Imieniny
Maury, Milany, Tomasza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl