Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 154 informacji. Wszystkie poniżej.

Spadek Indeksu Dostępności Kredytowej »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Styczniowy spadek średniej pensji pociągnął w dół Indeks Dostępności Kredytowej Open Finance i TVN CNBC. W ujęciu rocznym notujemy jednak największy w historii wzrost barometru – o 10,65 proc.
Zdjęć: 2  

Surowcowa hossa może zagrozić gospodarce »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Rosnące ceny surowców energetycznych, metali i produktów rolnych stają się barierą wzrostu gospodarczego. Na razie powodują narastanie inflacji i reakcje banków centralnych, zmuszonych do podnoszenia stóp procentowych.
Zdjęć: 1  

Kupowanie auta będzie łatwiejsze »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie opr. MG
Jutro rozpoczyna swoją działalność portal CarDeal.pl - serwis dzięki któremu osoba poszukująca samochodu będzie mogła w łatwy sposób porównać oferty autoryzowanych dealerów samochodowych, napływających na jej indywidualne konto.
Zdjęć: 5  

Pływacki Turniej Rodzinny »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie NOR
Zobacz kto wygrał w pierwszym Pływackim Turnieju rodzinnym Family Cup.
Zdjęć: 12  

Zatrważające dane - wszystko drożeje »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie opr. RW
W styczniu 2011 r. ceny towarów i usług konsumpcyjnych, według wstępnych danych, były wyższe niż w grudniu ub. roku o 1,2% oraz o 3,8% wyższe niż przed rokiem.
Zdjęć: 2  

Łabutin trzeci w Pucharze Polski  »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie AŁ opr. Pam
Zawodnik Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego Maciej Łabutin zajął 3. miejsce w wieloboju, w zawodach I edycji Pucharu Polski w gimnastyce sportowej mężczyzn, która odbyła się w Gdańsku w miniony weekend.
Zdjęć: 2  

Co z remontem nyskiej zapory? »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie Pam
Remont nyskiej tamy wybudowanej w 1971r. może stanąć pod znakiem zapytania. Jeśli firma Tauron Energia nie odda elektrowni finał całej sprawy może znaleźć się w sądzie.
Zdjęć: 2  

Celtyckie granie w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-02-27, opracowanie NDK Nysa
Beltaine, znany zespół grający muzykę celtycką przyjeżdża na koncert do Nysy. Zagrają w Nyskim Domu Kultury
Zdjęć: 3  

Wieczór Kultury Cypryjskiej »
Tekst opublikowany 2011-02-27, opracowanie Pam
Wczoraj w Nyskim Domu Kultury odbył się gorący Wieczór Kultury Cypryjskiej zorganizowany przez Instytut Turystyki Krajów Biblijnych Wyższej Szkoły Teologiczno- Humanistycznej. Na zapełnionej sali publiczność mogła podziwiać cypryjskie tańce, poezje czy też piosenki.
Zdjęć: 46  

Policja ostrzega - nowa forma phishingu »
Tekst opublikowany 2011-02-27, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Jeśli korzystacie z bankowości elektronicznej, a autoryzacja operacji na twoim koncie jest potwierdzana SMS-ami – zachowaj ostrożność! Odnotowano nowy sposób kradzieży pieniędzy z internetowych kont bankowych. Przestępcy, korzystając ze stworzonych przez siebie fałszywych stron banków, są w stanie nie tylko przejąć dane pozwalające wejść na konto internetowe, ale też dotrzeć do kodów autoryzujących transakcje. Aby nie dać się oszukać, należy pamiętać o paru prostych zasadach!

Skatowany kot - policja na tropie »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie Paf, MG
Wiadomo jak wygląda oprawca, jest też jego komórka. Dla policji to cenne informacje, które przyspieszą rozpoznanie i zatrzymanie zwyrodnialców, którzy skatowali kota i dla zabawy nagrali wszystko na komórkę.
Zdjęć: 7  

Szokujące nagranie »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie Paf
Dwóch nastolatków urządziło w pokoju polowanie na kota. Zatłukli zwierzę nogą od stołu. „Zabawa” przy dźwiękach muzyki przysporzyła im ogrom radości.
Zdjęć: 8  

Tajemnice warsztatu konserwatorskiego »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie Powiat Nysa
Nyskie Muzeum wraz ze Starostwem Powiatowym w Nysie zapraszają na wystawę pt. „Tajemnice warsztatu konserwatorskiego. W kręgu obiektu zabytkowego”
Zdjęć: 1  

Kościelni złodzieje zatrzymani »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Nyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże miedzianych rynien, blach i parapetów oraz włamanie do jednego z nyskich kościołów. Zatrzymani to mieszkańcy Nysy w wieku 18 i 21 lat.

Nysa na Wesoło »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie NDK
karykatury wykonane przez znanych naszych rysowników pojawią się w Bastionie.
Zdjęć: 1  

Mistrzostwa Nysy w wieży jengi »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie NDK
Zapraszamy na Mistrzostwa Nysy w układaniu wieży jengi. To doskonała zabawa dla każdego i szalona gra towarzyska. Nie liczy się wiek tylko dokładność, cierpliwość i wyczucie lub odrobina wiedzy o inżynierii.
Zdjęć: 1  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie red.
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Gotan Project, Wishbone Ash, Caci Vorba lub koncerty w Filharmonii Wrocławskiej czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Poszukiwania świadków rozboju »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Kpp Nysa
Policjanci z Nysy prowadzą postępowanie w sprawie usiłowania rozboju, które miało miejsce 11 lutego 2011 r., przy ul. Zjednoczenia w Nysie.

56. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski  »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie NDK opr. Pam
W dniach od 10 do 18 marca 2011r w Nyskim Domu kultury odbędzie się 56. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski z nagrodą specjalną za interpretację utworu Czesława Miłosza. Przedstawiamy program i etapy turnieju.

Czad - cichy zabójca »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Pam
Choć kalendarzowa zima opuści nas za niespełna miesiąc to w ostatnim czasie do naszego kraju znów powróciły siarczyste mrozy, które według zapowiedzi meteorologów mają potrzymać jeszcze do ok. 10 marca.

Na mrozy dobra kąpiel »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Opr. aw
Zimowe chłody większości z nas na dobre dały się już we znaki. Dla wszystkich, którzy czują się przemarznięci i marzą o wiosennych promykach słońca podpowiadamy: najlepszy sposób na rozgrzanie to aromatyczna kąpiel lub ciepły prysznic.
Zdjęć: 1  

Banki płacą coraz lepiej »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Łukasz Tabin LTM Communications
Wraz z początkiem roku zaostrzyła się rywalizacja między bankami o pieniądze klientów. Wszystko wskazuje na to, że do dopiero początek – Rada Polityki Pieniężnej zapowiada kolejne podwyżki. Rząd szykuje też atak na lokaty jednodniowe, umożliwiające ucieczkę od podatku Belki. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiły się propozycje banków, które choć są standardowymi depozytami, kuszą całkiem wysokim oprocentowaniem.
Zdjęć: 1  

Źródła gotówki dla firm »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Łukasz Tabin LTM Communications
Zachowanie płynności finansowej przedsiębiorstwa przy wykorzystaniu jedynie własnych pieniędzy w obecnych czasach jest wyzwaniem. Najczęściej jednak firmy radzą sobie z codziennymi brakami w kasie sięgając po produkty bankowe usprawniające przepływ gotówki.

Sprawdź czym zajmą się radni na sesji »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie UM Nysa
Najbliższa, piąta sesja Rady Miejskiej w Nysie już 28 lutego o godz. 10. Znamy porządek obrad.

Nysa w grze Monopoly? Zagłosuj! »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie Pam
20 lutego rozpoczęło się wielkie głosowanie na miasta, które zostaną umieszczone na planszy polskiej edycji gry Monopoly. Jednym z miast dodanych w dziale "dzika karta" jest Nysa.

Nibydepresja - choroba społeczeństwa »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie Marta Gołębiowska
Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. To was cieszy czy przygnębia?
Zdjęć: 1  

Piłkarskie szkolenie młodzieży »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie UM Nysa
2 marca 2011 roku o godzinie 8.30 w hali sportowej przy ul. Głuchołaskiej 12 odbędzie się spotkanie z trenerami i uczniami Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Młodzieży w Piłce Nożnej przy Zespole Szkół w Prószkowie.

W zdrowym ciele – zdrowy duch »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie UM Nysa
Dzień Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Sportowych w Nysie.

Kto weźmie Trytona? »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie UM Nysa
Oficjalne odczytanie werdyktu Kapituły oraz wręczenie laureatowi statuetki odbędzie się na uroczystej Gali „Trytona Nyskiego 2010” w dniu 5 marca 2011r. w Nyskim Domu Kultury.
Zdjęć: 1  

Próbował ukraść kosmetyki »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Nyscy policjanci przedstawili zarzut kradzieży 27-letniemu mężczyźnie. Sprawa dotyczy kradzieży kosmetyków. Mężczyzna został ujęty przez pracownika ochrony, po tym jak chciał opuścić jeden z nyskich sklepów nie płacąc za towar.

Policyjna Alfa Romeo dla Nysy »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie Pam
Kilka miesięcy temu Komenda Główna Policji ogłosiła przetarg na zakup superszybkich radiowozów. Zdecydowano się na samochody marki Alfa Romeo, a dokładniej model 159. Jednak dopiero dziś samochody te powoli zaczynają trafiać do poszczególnych komend policji w kraju. Jeden radiowóz ma trafić również do Nysy.
Zdjęć: 3  

Zatrzymani cudzoziemcy »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie RW
Straż graniczna zatrzymała cudzoziemców, którzy nielegalnie dostali się na teren naszego kraju.
Zdjęć: 4  

Czyżby bal na Titanicu ? »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie ape
Powyższy tytuł nasunął nam się po lekturze znakomitego i opiniotwórczego łyskiego tygodnika, którego tytułu nie jesteśmy godni wymawiać.

Potrawa karnawałowa »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie Powiat Nysa
Jak przygotować potrawę karnawałową? Koła gospodyń wiejskich wiedzą to doskonale.
Zdjęć: 5  

Polsko-Rumuńskie Forum Gospodarcze »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie opr. Pam
Powiatowy Urząd Pracy w Nysie w imieniu Ministerstwa Gospodarki zaprasza przedsiębiorców z Powiatu Nyskiego reprezentujących przede wszystkim przemysł obronny, lotniczy, górniczy, energetyczny, IT, budowlany oraz kolejowy do udziału w Polsko-Rumuńskim Forum Gospodarczym.

Wzrasta bezrobocie w Powiecie Nyskim »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie Pam
Nieciekawie wygląda sytuacja na rynku pracy w naszym powiecie. Poziom bezrobocia wzrasta od najniższego 16,2% jaki zanotowano w miesiącach lipiec – sierpień 2010r. do 21,7% w miesiącu styczniu tego roku. Niestety nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się szybko poprawić

Wyniki wyborów uzupełniających w Otmuchowie »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie UM Otmuchów opr. Pam
20 lutego 2011r. przeprowadzone zostały wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Otmuchowie. Wybierano jednego radnego w okręgu wyborczym nr 2 w Otmuchowie.

Finisz rozgrywek halowych »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie ape
Powoli dobiegają końca piłkarskie zmagania w halach. W tym roku drużyny seniorów startowały aż w trzech ligach futsalu. Rozgrywki zakończyły się w Kamienniku i Paczkowie. W Lidze Halowej Kamiennik 2011 startowało 8 drużyn.
Zdjęć: 1  

Historyczna pasja obuwnicza »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie Pam
Zapewne mało, kto wie, że w Nysie są osoby, które zajmują się rekonstrukcją i produkowaniem rycerskich butów. Taką niecodzienną pasją podzielił się z nami Pan Kajetan Włodarski, który wraz ze swoim pomocnikiem Krzysztofem Polaczykiem opowiedział nam o procesie powstawania takich butów, a także o wielu innych ciekawostkach dotyczących jego fachu.
Zdjęć: 7  

Próbował skoczyć z wiaduktu »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Szybka reakcja policjantów oraz zdecydowana postawa osób postronnych pomogły zapobiec wypadkowi. Nyscy policjanci oraz świadkowie zdarzenia udzielili pomocy mieszkańcowi Nysy, który chciał skoczyć z wiaduktu przy ul. Piłsudskiego w Nysie.

Cypryjskie klimaty... w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie ITKB
W dniu 26 lutego br. o godzinie 17.00 w Nyskim Domu Kultury odbędzie się zorganizowany przez Instytut Turystyki Krajów Biblijnych Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej Punkt Konsultacyjny Nysa - Wieczór Kultury Cypryjskiej.
Zdjęć: 1  

Wałbrzyscy studenci Mistrzem Polski w Futsalu »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie opr. LZ
Piłkarze Akademickiego Związku Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu zdobyli mistrzostwo kraju w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu.

Lotto-milioner z Dolnego Śląska! »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie LZ
W minioną sobotę do wygrania w Lotto było ponad 30 milionów złotych. Kilkumilionowa wygrana trafi do czterech graczy. Jeden z nich kupił kupon w Jeleniej Górze. To drugi lotto-milioner z tego miasta.

Wicemistrzynie z Nysy »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie Ape
Siatkarki NTSK Lewiatan Nysa po raz kolejny zostały wicemistrzyniami Opolszczyzny w kategorii juniorek.
Zdjęć: 1  

Wygrana Stali Nysa »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie Pam
W sobotę siatkarze klubu Stal Nysa wygrali (3:2) po zaciętej walce z Treflem Gdańsk, wiceliderem tabeli.
Zdjęć: 4  

Chciał wręczyć łapówkę policjantce »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Prokurator zastosował policyjny dozór wobec 22-letniego mieszkańca gm. Nysa, podejrzanego o obietnicę udzielenia korzyści majątkowej policjantce w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Wystawa fotografii Fabiana Błaszczyka »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie Pam
Serdecznie zapraszamy na wernisaż autorskiej wystawy jednego z najbardziej utalentowanych fotografów młodego nyskiego pokolenia Fabiana Błaszczyka.
Zdjęć: 1  

10 lat PWSZ »
Tekst opublikowany 2011-02-20, opracowanie PWSZ
W 2011 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie świętuje 10. lecie swego istnienia.
Zdjęć: 1  

I Przegląd Filmów Niezależnych Offowisko  »
Tekst opublikowany 2011-02-20, opracowanie Pam
Samorząd Studencki PWSZ w Nysie organizuje I Przegląd Filmów Niezależnych Offowisko, który odbędzie się 18 marca.

Oto klasyczne motory »
Tekst opublikowany 2011-02-20, opracowanie red.
Setki starych i nowych motocykli, kilka interesujących aut i setki pasjonatów motoryzacji - tak w przejmującym chłodzie zainaugurował w niedzielę tegoroczny sezon Oldtimerbazar.
Zdjęć: 37  

Nysa na targach w Helsinkach »
Tekst opublikowany 2011-02-20, opracowanie Pam
Niedawno pisaliśmy o poszerzeniu granic Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” poprzez włączenie do jej obszaru terenów położonych w Gminie Nysa. Być może na nowych inwestorów wcale nie trzeba będzie długo czekać, gdyż miasto dostało zaproszenie do udziału w targach inwestycyjnych– "Poland – Your Investment Destination" w Helsinkach.
Zdjęć: 2  

Powrót mroźnej zimy »
Tekst opublikowany 2011-02-20, opracowanie aw
Najwyraźniej zima nie powiedziała jeszcze swojego ostatniego słowa. W nocy z niedzieli na poniedziałek będzie od - 11 stopni. W najzimniejszym miejscu dojdzie jednak do - 22.

Zagadka na cmentarzu rozwikłana »
Tekst opublikowany 2011-02-19, opracowanie mb
Podczas ekshumacji grobu okazało się, że w trumnie leżą zaginione zwłoki kobiety. Dziś odbędzie się ceremonia pogrzebowa na legnickim cmentarzu.
Zdjęć: 1  

Wyciek oleju na Asnyka »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Blisko trzy godziny trwały utrudnienia w ruchu w rejonie ulicy Asnyka w Nysie, które spowodowane były wyciekiem oleju napędowego ze zbiornika samochodu ciężarowego.
Zdjęć: 3  

Starania o nowy most »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie UM Nysa
Trwają konsultacje zmian do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego w związku z przydziałem Opolszczyźnie 64,3 mln euro z krajowej rezerwy wykonania. Przypomnijmy, że to bonus dla regionu za zajęcie pierwszego miejsca w pozyskiwaniu środków Unii Europejskiej.

Praca nie tylko dla magistra »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie red.
Ukończenie renomowanej wyższej uczelni nie zawsze jest gwarancją zdobycia interesującej i dobrze płatnej pracy. Wśród polskich magistrów stale rośnie liczba bezrobotnych. Jaką ścieżkę kariery wybrać, by po wielu latach szkoły średniej i studiów realizować się zawodowo, a nie rejestrować w urzędzie pracy?
Zdjęć: 2  

Mordy i gwałty Rosjan »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie MG
Powojenne przejęcie Wrocławia przez Polaków od Niemców nie było naturalnym i łatwym procesem. Tak naprawdę ociekało krwią, a wiele osób okupiło go strachem i cierpieniem. Właśnie o tym słabo zbadanym okresie historycznym możemy przeczytać w najnowszej publikacji wrocławskiego oddziału IPN. Oto wywiad z autorką książki „Rosjanie nadchodzą!”, Joanną Hytrek – Hryciuk.
Zdjęć: 1  

Kolejna budowa w strefie »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie Paf
Podstrefa Nysa WSSE Invest- Park przy ul. Karpackiej tętni życiem. Prace ziemne związane z budową zakładu prowadzi firma Vasco Doors. Przypomnijmy, że to trzeci z kolei inwestor w nyskiej podstrefie ekonomicznej.
Zdjęć: 4  

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
21 lutego tego roku rozpoczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Akcja autorstwa Ministerstwa Sprawiedliwości, ma wymiar ogólnokrajowy i odbywa się cyklicznie co roku. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie red.
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Martyny Jakubowicz czy do Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Dziś dzień kota »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie opr. aw
Klakier, Filemon, Garfield, Simon - to typowi przedstawiciele gatunku. 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota, więc... miau.
Zdjęć: 1  

Rajd po mieście z 3 promilami we krwi »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie Pam
Wczoraj ok. godziny 16.00 na ulicy Wyspiańskiego w Nysie doszło do wypadku w wyniku, którego do szpitala trafiło 5 osób, sprawcą był 23-latek prowadzący Renault Clio. Mężczyzna miał 3,47 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nyskie Forum Ekonomii Społecznej »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie Pam
Wczoraj, w klubie „Amator” przy Nyskim Domu Kultury odbyło się Nyskie Forum Ekonomii Społecznej i Inicjatyw Społecznych, czyli Animatorzy i Animatorki Ekonomii Społecznej w działaniu dla miasta Nysy, gmin i powiatu nyskiego.
Zdjęć: 11  

Czy w grobie odkryją zaginione zwłoki?  »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie mb
Prokuratura i policja będą ekshumować zwłoki prawdopodobnie przez pomyłkę pochowane w niewłaściwej trumnie. Ciało zmarłej zidentyfikuje rodzina.

Podziękowania od kombatantów »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie Pam
Zamieszczamy przesłane do naszej redakcji podziękowania od Opolskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i byłych Więźniów Politycznych w Opolu dla Ordynator Oddziału Okulistycznego nyskiego szpitala. Podziękowania znajdą się także w najbliższym wydaniu naszej gazety.

Oto nominowani do Trytona »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie Bum
15 lutego Kapituła dokonała wyboru nominowanych do statuetki "Trytona Nyskiego 2010". Burmistrz Jolanta Barska wręczyła członkom Kapituły akty powołania.
Zdjęć: 2  

Egzaminator to nie policjant! »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie LZ
Wczoraj wyszło na jaw, że nagrania z kamer egzaminacyjnych „Elek”, na których zarejestrowano kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego, są przekazywane policji. – To nadużycie dziennikarskie – mówi Stanisław Pawlak, dyrektor legnickiego WORD.

Szkoły do likwidacji »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie Pam
W najbliższym czasie bardzo możliwa jest likwidacja dwóch szkół w gminie Nysa. Na razie władze podchodzą do tematu bardzo ostrożnie, los szkół zostanie omówiony na najbliższym posiedzeniu rady miejskiej.
Zdjęć: 2  

Znasz może kustosza? »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie Opr. aw
Instytut Pamięci Narodowej rozpoczyna właśnie kolejną edycję Nagrody IPN Kustosz Pamięci Narodowej. Zgłoś swojego kandydata.
Zdjęć: 1  

Ćwiczenia nyskich strażaków »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie opr. Pam
W ostatnich dniach nysy strażacy ćwiczyli ratowanie ludzi w skrajnych zimowych warunkach na zamarzniętych akwenach.
Zdjęć: 6  

Wypadek na trasie Goświnowice - Grądy »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Na trasie Goświnowice – Grądy doszło do zderzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Kierowca jednego z nich w wydychanym powietrzu miał 1,4 promila alkoholu.
Zdjęć: 1  

Podejrzani o usiłowanie rozboju »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Nysy podejrzanych o usiłowanie rozboju na 20-letnim mężczyźnie. Na wniosek prokuratora sąd aresztował podejrzanych tymczasowo na trzy miesiące. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci na dolnośląskich drogach  »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie KWP Wrocław
Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu dzisiaj w godz. 6.00-22.00 przeprowadzą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Truck”.

Jutro konwent Starosty, Wójtów i Burmistrzów »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie Powiat Nysa
Konwent Starosty, Wójtów i Burmistrzów z powiatu nyskiego odbędzie się 16 lutego 2011 r. o godz. 11.00 w Domu Kultury w Pakosławicach.

Pomogą przyszłym biznesmenom »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie Powiat Nysa
Punkt Konsultacyjny Stowarzyszenia „Promocja Przedsiębiorczości" z Opola zaprasza przedsiębiorców oraz osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą, w tym także osoby bezrobotne, uczące się, rolników do skorzystania z bezpłatnej usługi informacyjnej, która świadczona będzie dnia 15.02.2011r. (wtorek) w godzinach 10:00 - 14:00 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nysie przy ul. Słowiańskiej 19 pokój nr 36.

Za wcześnie na ekshumację  »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie mb
Ekshumacji na legnickim cmentarzu nie będzie. Przynajmniej obecnie. Policjanci musieliby wykopać wszystkie groby z ostatniego tygodnia, bo nie wiedzą gdzie szukać zaginionych zwłok.
Zdjęć: 1  

Tu na razie jest ściernisko... »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie Bum
Nyska podstrefa ekonomiczna rozrośnie się. Lokalizacja nowego parku przemysłowego zaplanowana jest na terenach wsi Radzikowice i Goświnowice
Zdjęć: 1  

Walentynki na lodowisku »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie Pam
Wczoraj w ramach akcji „Zima w Gminie 2011” Nyski Ośrodek Rekreacji zorganizował Walentynki na sztucznym lodowisku w Nysie dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Zdjęć: 22  

Akcja Trzeźwość- narkotyki »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Na terenie powiatu nyskiego prowadzone były działania pod nazwą „Trzeźwość-narkotyki”. Policjanci sprawdzali między innymi stan trzeźwości kierowców. Działania prowadzone były na terenie całego powiatu.

Wypadek we Frydrychowie »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie Kpp Nysa opr. Pam
Nyscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące wypadku drogowego, który miał miejsce w sobotę we Frydrychowie. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Ferie zimowe w gminie Nysa »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Pam
Warsztaty, wycieczki, zabawy, rozgrywki sportowe oraz konkursy to tylko niektóre z atrakcji jakie zaplanowano w ramach akcji Ferie Zimowe w Gminie Nysa.
Zdjęć: 5  

Ludzie, którzy nie potrafią kochać »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Marta Gołębiowska
Dziś Święto Zakochanych. Wokół serduszka, kwiatki, czekoladki i przytulające się pary. Ale nie wszyscy wiedzą, co to miłość. Oto wywiad z wrocławską psychoterapeutką Joanną Bilińską z Gabinetu Psychoterapii "Psyche".
Zdjęć: 3  

Międzynarodowe Targi Pracy i Edukacji w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Powiat Nysa
Powiatowy Urząd Pracy w Nysie zaprasza do uczestnictwa w Międzynarodowych Targach Pracy PERSPEKTYWY 2011, które odbędą się 25 marca 2011r.
Zdjęć: 1  

Walentynkowy bal emerytów »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Bum
Około 80 osób bawiło się podczas Balu Walentynkowego w którym wzięli udział członkowie Związku Emerytów i Rencistów w Nysie oraz Polskiego Związku Głuchych Oddziału w Nysie.
Zdjęć: 5  

Odkryj swój talent »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Bum
Rok szkolny 2010/2011 został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ROKIEM ODKRYWANIA TALENTÓW. Powiat nyski na mapie SZKÓŁ ODKRYWCÓW TALENTÓW reprezentują 3 szkoły, z czego dwie prowadzone są przez Gminę Nysa.
Zdjęć: 1  

Koniec lokat antypodatkowych? »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Prawdopodobnie już za cztery i pół miesiąca z rynku znikną tzw. depozyty antybelkowe, ponieważ Ministerstwo Finansów ze względu na trudną sytuację budżetową chce zmienić zasady zaokrąglania podatku. Zmieni się oferta w co najmniej 27 bankach, a podatek będzie pobierany nawet od niewielkich wkładów na niskooprocentowanych ROR-ach.

Firma u lekarza »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie LTM
Bolący kręgosłup, ból głowy, problemy ze wzrokiem, stres… Zabiegamy o dobrą kondycję naszego organizmu w codziennym życiu, a czy pamiętamy o nim także w naszej pracy? Miejsce, w którym spędzamy kilka godzin dziennie może mieć na nas większy wpływ niż mogłoby się wydawać.
Zdjęć: 1  

Korekta w PKP, czyli bałagan 2 »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Opr. aw
W związku z wejściem w życie korekty do rozkładu jazdy, od 1 marca nastąpią zmiany w kursowaniu wybranych pociągów Twoich Linii Kolejowych oraz EIC.
Zdjęć: 1  

Po kredyt niekoniecznie do banku »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie LZ
Przedsiębiorco, chcesz wziąć kredyt na rozwój własnej firmy, ale w banku masz trudności? Jest inne wyjście. Możesz wziąć kredyt w Dolnośląskim Funduszu Powierniczym.

Jak uzyskać dopłaty? »
Tekst opublikowany 2011-02-13, opracowanie Powiat Nyski
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Nysie odbyło się spotkanie informacyjne dla pracowników Wydziałów Rolnictwa Urzędów Gmin z terenu powiatu, przedstawicieli terenowych Izby Rolniczej oraz Ośrodka Doradztwa Rolniczego.
Zdjęć: 1  

Zabawka erotyczna na Walentynki? »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie opr. LZ
Za kilka dni Walentynki. Sprawdź co Polacy chcieliby dostać z okazji święta zakochanych.

Na Dolnym Śląsku najłatwiej o unijne środki »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie LZ
W którym województwie najłatwiej zdobyć środki unijne na rozwój swojego przedsiębiorstwa? M.in. właśnie na Dolnym Śląsku. Tak wynika z raportu Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Co robić w Nysie przez weekend? »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie UM Nysa
Przedstawiamy propozycję spędzenia czasu w Nysie podczas weekendu.

Ostatnia studniówka Carolinum! »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie Pam
Sezon studniówkowy dobiegł końca, w ten weekend odbyły się ostatnie studniówki w regionie. Wczoraj w Głuchołaskim Caritasie bawiły się dwie klasy Carolinum: 3U2 i 3H1.
Zdjęć: 25  

Poproś policję o sprawdzenie autokaru »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie LZ
Rozpoczęły się ferie. W tym czasie wiele autokarów będzie wiozło nasze pociechy na wypoczynek. Drogi Rodzicu, pamiętaj, że możesz sprawdzić, czy taki autokar jest sprawny!

Będzie szybka kolej. Dla wnuków »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Paf
Pociąg torpeda ma pędzić przez Polskę z prędkością 350 km/godz. Kiedy? W Hiszpanii potrzebowali 15 lat. Dziś we Wrocławiu odbyły się konsultacje na temat przebiegu linii.
Zdjęć: 5  

Odnowiono wóz strażacki »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Bum
Zakończono modernizację Jelcza dla OSP w Rusocinie. W dniu 11 lutego odbyła się prezentacja wozu strażackiego przez Urzędem Miejskim w Nysie.
Zdjęć: 6  

Musisz zarejestrować psa »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Bum
Straż Miejska w Nysie przypomina, każdy kto kupi psa musi go zarejestrować.
Zdjęć: 1  

Kuba odzyskuje radość życia »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Paf, fund. Mrunio
Wreszcie dobre informacje na temat Kuby, psa którego chciano spalić żywcem.
Zdjęć: 3  

Dni Nysy 2011 - oficjalny program »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Pam
Znamy już oficjalny program tegorocznych Dni Nysy, które odbędą się w dniach 27- 29 maja. Ten rok będzie rokiem eksperymentalnym, zapowiada się wiele zmian.
Zdjęć: 2  

Odzyskali skradzioną kamerę »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Pam
Policjanci ustalili podejrzanego o kradzież kamery z jednego z mieszkań w Nysie. Podejrzanym okazał się 19-letni mieszkaniec Nysy.

Sukcesy ZSRCKU »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Pam
Co roku Szkolny Związek Sportowy województwa opolskiego, pod patronatem Sejmiku Samorządowego Opolszczyzny prowadzi klasyfikacje szkół całego regionu w różnych kategoriach, m.in. gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Obejmuje ona miejsca na podium w woj. Opolskim, a także zawody w różnych dyscyplinach sportowych na terenie Opolszczyzny. W tym roku II Liceum Ogólnokształcące w Nysie zajęło drugie miejsce.
Zdjęć: 1  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie red
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Teresy Salgueiro, Proletaryatu, The Tsigunz Turbo Balkan Groove czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Fałszywie oskarżeni policjanci »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie KWP Opole
Mieszkaniec Opola zgłosił się do policjantów z Biura Spraw Wewnętrznych KGP informując o pieniądzach skradzionych mu przez funkcjonariuszy z Niemodlina. Policjanci mieli mu ukraść 1000 zł podczas zatrzymania. Funkcjonariusze z KGP, wspólnie z prokuraturą w Nysie ustalili, że mężczyzna pomówił policjantów. Stanisławowi S. grozi teraz nawet do 2 lat więzienia.

Lokal w Bastionie na wynajem »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie Bum
Dyrektor Nyskiego Domu Kultury ogłasza III przetarg ustny nieograniczony na najem lokalu gastronomicznego położonego w Bastionie św. Jadwigi przy ul. Piastowskiej w Nysie. Lokal przeznaczony jest pod gastronomię - pow. 166,39 m2. Czynsz wywoławczy wynosi: 13,33 zł. /m2 + 23% VAT.
Zdjęć: 1  

Siatkarze pokonali drużynę SMS Spała »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie UM Nysa
9 lutego br. nyscy siatkarze na własnym boisku pokonali drużynę SMS Spała - 3:0.

Odprawa roczna w nyskiej Policji »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie Kpp Nysa
Opolski Komendant Wojewódzki Policji wziął udział w rocznej odprawie służbowej, podczas której podsumowano wyniki pracy policjantów powiatu nyskiego.

PWr wśród najlepszych uczelni na świecie »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie LZ
Politechnika Wrocławska znalazła się w pięćsetce najlepszych uczelni na świecie.

Wyścigi narciarzy amatorów »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie Opr. aw
Po premierowej edycji zawodów dla młodzieży Tauron Energy Ski Cup, Czarna Góra po raz drugi stanie się areną narciarskich zmagań.
Zdjęć: 1  

Szok na pogrzebie. Obcy w trumnie »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie mb
Rodzina podczas pogrzebu zorientowała się, że o mały włos pochowałaby kogoś obcego. Gdzie podziały się zwłoki zmarłej kobiety? Sprawę bada legnicka policja.

Dokarmiają od serca, poczuli się urażeni »
Tekst opublikowany 2011-02-09, opracowanie Pam
Jakiś czas temu pisaliśmy, że gmina Nysa zakupiła 750 kg suchej karmy w celu dokarmiania bezdomnych kotów w okresie zimowym. Z wnioskiem o pomoc zwróciło się do gminy Nyskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt w Nysie. Pierwsza transza karmy ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Konradowej (250 kg) trafiła już do przedstawicieli Nyskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt, które zajmuje się dokarmianiem bezdomnych kotów.
Zdjęć: 1  

Przestępstwo 3 w 1 »
Tekst opublikowany 2011-02-09, opracowanie opr. MG
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu i po spożyciu alkoholu. Dodatkowo okazało się, że auto, którym jechał, jest kradzione.

Cena gazu może pójść w górę »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie LZ
Jeszcze nie tak dawno, bo pod koniec roku, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo obniżyło cenę gazu o ponad 3 procent. Niestety nie na długo.

Arme d'Italir Legie Polone »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie Pam
Większość mieszkańców Nysy na pewno nie jeden raz oglądała słynną bitwę o „Twierdzę Nysa”, bądź spacerowała po pięknych zabytkach, jakimi są nasze fortyfikacje. Jednak na pewno mało, kto zastanawia się, kto tworzy tego typu widowiska, które oglądamy, skąd wzięła się taka pasja wśród tych ludzi i jak to wygląda od środka. O nyskim oddziale Legionów Dąbrowskiego opowiadał nam Pan Marek Szczerski, założyciel stowarzyszenia Legionów gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, a także kapitan Legii.
Zdjęć: 8  

Ogród Snu i Pamięci »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie Muzeum w Nysie
8 lutego br. o godzinie 11.00 w Muzeum odbędzie się promocja książki prof. Stanisława S. Nicieji.

Najbardziej oszczędni zostaną ukarani »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie INTERIA.PL
Rząd chce objęcia wydatków samorządów kontrolą, której do tej pory były pozbawione. Taka zmiana oznacza wylanie dziecka z kąpielą.

Krwiodawstwo, które się nie opłaca? »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie Marta Gołębiowska
Od zeszłego tygodnia Terenowa Stacja Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu apeluje do krwiodawców o mobilizację sił. Brak jakichkolwiek rezerw krwi grozi wstrzymaniem wykonywania operacji.
Zdjęć: 4  

Polowanie na dzikie wysypiska »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie Bum
Puszki, plastikowe pojemniki, szklane butelki, opony, ale także części z samochodów, lodówek, pralek oraz umywalki czy nawet wanny – oto, co ludzie wyrzucają wprost na pole.
Zdjęć: 4  

We Wrocławiu wiosna, gdzie jeszcze?  »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie Paf
Na skwerze przy moście Pomorskim pojawiły się krokusy. Są tak dorodne, jakby wiosna była w pełni.
Zdjęć: 3  

Tak ZSRCKU bawiło się na studniówce! »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie Paweł Maluśki
W piątek na sali Głuchołaskiego "Caritasu" bawiły się dwie klasy z ZSRCKU, II Liceum ogólnokształcącego w Nysie.
Zdjęć: 31  

Oddaj Niemcom pluszaka! »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie RW
Pracownicy niemieckiego ogrodu zoologicznego w Goerlitz chcą twojego pluszowego misia. Jak sami przyznają – mają zamiar w ten sposób zrobić... niedźwiedzią przysługę. W istocie zrobią przysługę misiom, a konkretnie pandom czerwonym, które zagrożone są wyginięciem. Co ma wspólnego twój pluszak z ochroną zagrożonych gatunków? Okazuje się, że sporo.
Zdjęć: 3  

Hity łyskiego karnawału »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie Ape
Ludzkość Łyskiego Księstwa Stawów i Pagórków od lat słynie z niekonwencjonalnych, beztroskich karnawałowych zabaw oraz innych imprez oprócz tradycyjnych studniówek. Nie inaczej jest tego roku.

Wyróżnienie dla nyskiego fotografika »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie red
Nasz dziennikarz Paweł Maluśki zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Takie jak kiedyś” organizowanym przez firmę Edelman Polska.
Zdjęć: 3  

Ukradli ci radio? »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie KPP Nysa
Nyscy kryminalni ustalili podejrzanego o włamanie do samochodu. Podejrzanym okazał się 22-letni mieszkaniec Nysy. Policjanci odzyskali skradziony radioodtwarzacz.

Festiwal Opole 2011 – czy obędzie się bez problemów? »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie Paweł Maluśki
Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu zna chyba każdy, to tutaj sławę zdobywały największe gwiazdy polskiej muzyki. Zeszłoroczna edycja odbyła się wyjątkowo w innym miejscu niż dotychczas bywało, a to z powodu remontu amfiteatru. Nie obyło się także bez problemów i zawirowań, jak więc będzie w tym roku?
Zdjęć: 3  

Koniec bezpłatnej A4 »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie LZ
Bezpłatna autostrada z Wrocławia do Katowic od lipca będzie tylko wspomnieniem. Za przejazd A4 będzie trzeba zapłacić mniej więcej 20 groszy za kilometr.

Egipt pójdzie w ślady Turcji »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie Wojciech Sitarz
Profesor Piotr Mickiewicz, politolog z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej w rozmowie z naszym reporterem Wojciechem Sitarzem analizuje aktualną sytuację w Egipcie. Jego zdaniem dni Hosniego Mubaraka są już policzone, a w Kairze władzę przejmą siły demokratyczne.
Zdjęć: 1  

Tragedia na A4 »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie opr. KK
Dwie ofiary śmiertelne to tragiczny finał potrącenia pracowników Pomocy Drogowej przez tira na autostradzie A4.
Zdjęć: 2  

O skateparku w ogólnopolskiej prasie branżowej »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie UM Nysa
„Extremlandia dla młodzieży” - to tytuł artykułu jaki ukazał się w branżowym ogólnopolskim miesięczniku "Inwestycje Sektora Publicznego". Zadaniem miesięcznika jest wspieranie działań i decyzji inwestorów i realizatorów inwestycji publicznych na wszystkich etapach przedsięwzięcia.
Zdjęć: 3  

Porady w Środowiskowym Domu Samopomocy »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie UM Nysa
W dniu 07.02.2011 r. (poniedziałek) w godzinach od 15:00 do 20:00 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Nysie przy ul. Grodkowskiej 26, I p. dyżur pełnić będą specjaliści z zakresu pracy z osobami chorymi psychicznie i upośledzonymi umysłowo.

Opolszczyzna otrzyma najwięcej »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie UM Nysa
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przedstawiło do zatwierdzenia członkom Komitetu Koordynacyjnego Narodowe Strategiczne Ramy Odniesienia propozycję podziału dodatkowych 512 mln euro z Krajowej Rezerwy Wykonania. Opolszczyzna została nagrodzona za najlepsze wykorzystanie środków UE przez samorządy.

Walentynki na sztucznym lodowisku w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie Powiat Nysa
Nyski Ośrodek Rekreacji zaprasza w dniu 14 lutego br. na taflę sztucznego lodowiska, na stadionie miejskim przy ul. Kraszweskiego w Nysie, gdzie odbędą się Walentynki-wydarzenie pełne konkursów i dobrej zabawy.

Promocja książki- Lwów Ogród Snu i Pamięci »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie Powiat Nysa
8 lutego 2011 r. w Muzeum w Nysie odbędzie się promocja książki Prof. Stanisława S. Nicieji pt. „Lwów Ogród Snu i Pamięci". Książka podsumowuje ponad trzydziestoletnie badania prof. Stanisława Sławomira Nicieji nad dziejami Cmentarza Łyczakowskiego we Lwowie.
Zdjęć: 1  

Artyleryjski pocisk na polu w Złotogłowiach »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie Paweł Maluśki
Zardzewiały pocisk znalazł rolnik na swoim polu uprawnym, kilkaset metrów od zabudowań.

Steczkowska wspiera Kubę »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie MG
Justyna Steczkowska umieściła na swoim blogu wpis dotyczący Kuby. Apeluje w nim o pomoc podpalonemu psu. - Wielki odzew, jakim cieszy jej inicjatywa dowodzi, że wsparcie artystów ma wielką siłę. Pod jej apelem podpisało się bardzo wielu ludzi, którzy chcą wesprzeć akcję – mówi Elżbieta Śmigielski z Fundacji Mrunio.
Zdjęć: 1  

Uważaj na wnuczka »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie opr. Agata Jurczak
Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie - Koźlu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko grupie współdziałających ze sobą osób, które w okresie od 02.12.2008 roku do 08.04.2009 roku na terenie południowej i centralnej Polski dokonała szeregu oszustw metodą ”wnuczka”.

Loty do Egiptu oficjalnie wstrzymane? »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie MG
Dolnośląska Izba Turystyczna wydała apel do ministra Sikorskiego o wstrzymanie lotów do Egiptu.

Powstanie Polsko-Czeskie Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie Powiat Nysa
Dnia 3 lutego 2011 r. w Sali Senatu PWSZ w Nysie, przy ul. Armii Krajowej 7, odbędzie się spotkanie w sprawie opracowania projektu pn. „Polsko-Czeskie Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa”.

Zagraj w turnieju Coca-Cola Cup »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie UM Nysa
Już po raz trzynasty ruszyły zapisy do turnieju Coca-Cola Cup, jednej z największych imprez piłkarskich dla młodzieży w Polsce.
Zdjęć: 1  

Afrykański kocioł wrze »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie Wojciech Sitarz/ RW
Północna Afryka wrze. Po protestach w Tunezji, które doprowadziły do obalenia prezydenta wiatr rewolucji przeniósł się do Egiptu – innego popularnego celu wycieczek Polaków. Wrocławskie biura podróży odwołują wycieczki, z lotniska na Strachowicach do Egiptu nie wylatują samoloty.
Zdjęć: 2  

Rihanna jak lekarstwo »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie RW/ Interia.pl
"Gdzie można kupić bielety?", "Pomóżcie fanom boskiej Ri!" – do naszej redakcji napływa mnóstwo maili od wrocławskich wielbicieli największej gwiazdy muzyki pop – Rihanny. Piosenkarka ma w naszym mieście setki fanów. Choć koncert odbędzie się dopiero za 10 miesięcy - już teraz mamy dla miłośników artystki kilka informacji.
Zdjęć: 1  

ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie Iwona Kowalska Rzecznik Prasowy ZUS
Kwota wstrzymanych lub obniżonych świadczeń chorobowych w całym ubiegłym roku przekroczyła 141 mln zł. To efekt prowadzonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych kontroli zwolnień lekarskich.

Podatek może na siebie zarobić »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Pracujący na własny rachunek zyskują w końcu roku bezpłatny, kilkumiesięczny kredyt od urzędu skarbowego. Dzięki temu podatek może przynajmniej w części na siebie zarobić.

Chcieli zabić psa? »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie ech
Spętanego smyczą psa wyciągnięto z Odry. Walczącego z nurtem zwierzaka zauważył 15-letni chłopak, kiedy spacerował wzdłuż brzegu rzeki.
Zdjęć: 1  

Ferie zimowe w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie Paweł Maluśki
Ferie coraz bliżej, a wielu z was na pewno wciąż nie wie jak spędzić ten wolny czas bądź, jakie atrakcje może zapewnić swoim pociechom. Przedstawiamy propozycje nyskich instytucji na drugi po wakacjach ulubiony okres wszystkich uczniów.
Zdjęć: 3  

Lipiński zastąpi Kaczyńskiego? »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie LZ
Adam Lipiński jest „numerem dwa” w Prawie i Sprawiedliwości. Tak o swoim zastępcy, legnickim pośle, mówi sam szef partii Jarosław Kaczyński.

Zima odpuści już jutro »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie MG
Sroga zima nie wróci, przynajmniej na razie. Choć przez ostatnie dziesięć dni było trochę mroźniej, od jutra znów temperatury przekroczą zero stopni.
Zdjęć: 8  

Bal na lodowisku »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie UM Nysa
W ostatnią sobotę Nyski Ośrodek Rekreacji zorganizował dla dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych gminy Nysa na sztucznym lodowisku przy ul. Kraszewskiego , imprezę rekreacyjno – sportową „Bal Przebierańców na lodowisku”.
Zdjęć: 6  

Budżet gminy uchwalony »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie UM Nysa
Budżet gminy Nysa na 2011r. przyjęty przez radnych. W głosowaniu 16 radnych było za przyjęciem budżetu, 4 radnych przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. Koncepcję i założenia budżetu przedstawiła radnym burmistrz Nysy Jolanta Barska.
Zdjęć: 7  

Film Nysanki w HBO »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie UM Nysa
Film nakręcony przez Nysankę Natalię Jakubowską będzie można oglądać na kanale telewizyjnym HBO. Natalia jest autorką zdjęć do tego filmu (operatorem filmowym), reżyserem i autorem jest Ania Błaszczyk, z którą razem zrealizowały już drugi film (pierwszy:"Atijat, pierwsza żona").
Zdjęć: 1  

Otmuchów: Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze oświetlenie świąteczne »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie UM Otmuchów
Dobiegła końca, ogłoszona w grudniu ub.r. przez Burmistrza Otmuchowa kolejna edycja konkursu „Na najładniejsze oświetlenie świąteczne” budynków, posesji przydomowych, balkonów, wystaw sklepowych i całych miejscowości.
Zdjęć: 1  

Przytulali się »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie Daniel Biernat
Dzisiaj według kalendarza świąt nietypowych, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przytulania. A mroźna pora sprzyja rozdawaniu gorących uścisków, również w Bolesławcu.
Zdjęć: 20  

Walka Adamek - Kliczko nie dla Wrocławia? »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie interia.pl
Operator stadionu we Wrocławiu już ogłosił, że walka Tomasza Adamka z Władymirem Kliczko odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska. Tymczasem szef Narodowego Centrum Sportu, Rafał Kapler wylatuje do Los Angeles, aby negocjować pojedynek Polaka z Ukraińcem na Stadionie Narodowym.
Zdjęć: 1  

Powstanie hotel dla zwierząt »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie Paweł Maluśki
Hotele dla zwierząt stają się w naszym kraju coraz bardziej popularne, a w okresie wakacji cieszą się największym zainteresowaniem. Tego typu obiekt dla zwierząt powstanie w Nysie na wiosnę.

Dzisiaj
Piątek 22 września 2023
Imieniny
Maury, Milany, Tomasza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl