Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 216 informacji. Wszystkie poniżej.

Nauczka na przyszłość »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie ab
Ponad dwa miesiące temu informowaliśmy o zniszczeniu kilkudziesięciu krzewów i drzewek głogu na dawnym poligonie w Nysie. Poznaliśmy już wyniki dochodzenia i wymiar nałożonej kary za nielegalną wycinkę.
Zdjęć: 2  

Budżet inwestycji »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie ab
Budowa skateparku, lokalnej sieć szerokopasmowego dostępu do Internetu, modernizacja targowiska miejskiego w Nysie, badania geotermalne - to tylko cześć inwestycji, które czekają Nysę w przyszłym roku.
Zdjęć: 1  

Bez zera »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie t
Dzwoniąc z telefonu stacjonarnego na numer miejscowy, międzystrefowy, do sieci komórkowej czy teleinformatycznej, nie musimy już wybierać na początku cyfry „0".

Przybywa policjantów »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie opr. jg
Ostatniego dnia roku szeregi dolnośląskiej policji zasiliło blisko 90 funkcjonariuszy. Po przeszkoleniu trafią do poszczególnych jednostek rozmieszczonych na obszarze całego województwa.
Zdjęć: 1  

Pieski sylwester »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie Daniel Biernat
Dla nas Sylwester to czas radości i szalonej zabawy do białego rana. Dla większości naszych czworonożnych przyjaciół ta noc wiąże się z silnym lękiem i poczuciem zagrożenia.
Zdjęć: 3  

Życzenia noworoczne »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie Redakcja
Wszystkim Internautom, odwiedzającym portal www.naszanysa24.net oraz Czytelnikom "Expressu Nyskiego" składamy najlepsze życzenia z okazji nadchodzącego wielkimi krokami Nowego 2010 Roku.
Zdjęć: 1  

Szybko, tanio i dobrze! »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie ab
Potrzebujesz szybko skrócić spodnie, wymienić zamek lub zaszyć rozerwaną kieszeń? M.in. tego typu usługi krawieckie świadczy „na poczekaniu” zakład „Ekspresowe usługi krawieckie” Ireny Zyry.
Zdjęć: 1  

Ostatni wypadek w 2009? »
Tekst opublikowany 2009-12-31, opracowanie ab
Dziś po godzinie 12 doszło do wypadku drogowego na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej z Wolności. Policja ma nadzieję, że to ostatni wypadek w roku 2009.
Zdjęć: 1  

Zaginął pies »
Tekst opublikowany 2009-12-30, opracowanie ab
29 grudnia około godziny 17-18 zaginął pies rasy Nowofunland. Właściciele proszą o pomoc w jego odnalezieniu. Psa ostatni raz widziano w okolicach dzielnicy Zamłynie.
Zdjęć: 2  

Praca bliżej studentów »
Tekst opublikowany 2009-12-30, opracowanie ab
Od początku października w głównym budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, działa infokiosk, w którym prezentowane są oferty pracy. Korzystają z niego studenci, pragnący zarobić na studia własnym wysiłkiem fizycznym i intelektualnym.
Zdjęć: 3  

Twoje sylwestrowe prawa »
Tekst opublikowany 2009-12-30, opracowanie www.uokik.gov.pl
Czy wiesz, że nieudaną imprezę sylwestrową możesz reklamować? A organizator ponosi odpowiedzialność za pozostawione w szatni płaszcze? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina o przysługujących nam prawach.

Niebezpieczne przejście »
Tekst opublikowany 2009-12-30, opracowanie ab
Mieszkańcy Nysy skarżą się na niebezpieczne przejście dla pieszych, znajdujące się obok zakładu energetycznego, na wyjeździe z Bramy Grodkowskiej na Aleję Wojska Polskiego. Kierowcy często nie zważają tam na sygnalizację świetlną i na pieszych.
Zdjęć: 2  

W co się ubrać? »
Tekst opublikowany 2009-12-30, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Jutro Sylwestra. Prywatki, bale i domówki, a ty nie masz jeszcze kreacji? Niezdecydowanym doradzamy trendy na ten sezon.

Czas Jasełek »
Tekst opublikowany 2009-12-30, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Przed świętami rozpoczął się czas jasełek i potrwa do 6 stycznia. W Gimnazjum nr 2 i Szkole Podstawowej nr 5 w Nysie występy wprowadziły uczestników w świąteczny nastrój.
Zdjęć: 2  

Uchwalą budżet na 2010? »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie ab
We wtorek o godzinie 10.00 odbędzie się ostatnie w tym roku posiedzenie radnych. Podczas niego dojdzie do głosowania nad projektem uchwały budżetowej, zgłoszonej przez Burmistrz Barską. Opozycja uważa, że budżet na przyszły rok jest utopijny.

Konserwatysta pośród demokratów »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie ab, Tomasz Drewniak
Dr Arkadiusz Barut z Nysy wydał pierwszą w języku polskim monografię dotyczącą Maurycego Barrèsa, znanego francuskiego myśliciela, pisarza i polityka. 322-stronnicowa praca nyskiego teoretyka prawa i polityki przyniosła mu uznanie czytelników i współczesnych myślicieli.
Zdjęć: 1  

W Karkonoszach zamykają szlaki »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie opr. aw
Do zamkniętych już szlaków w Karkonoszach dołączyła Droga Jubileuszowa na Śnieżkę, czyli odcinek szlaku niebieskiego trawersujący północny stok góry.
Zdjęć: 1  

Budżet bez poprawek! »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie ab
Nyscy Radni przyjęli dziś projekt uchwały budżetowej na przyszły rok. Rekordowa kwota wpływów w wysokości ponad 152 mln złotych, pozwoli m.in. na: zakup nowych autobusów miejskich, rewitalizację ul. Krzywoustego, remont „Wieży Ciśnień” i budowę kompleksu boisk na ulicy Franciszkańskiej.
Zdjęć: 1  

Wypadek pod Grabinem »
Tekst opublikowany 2009-12-29, opracowanie ab
Dziś przed godziną 15 miał miejsce wypadek na drodze krajowej nr 46. Między Niemodlinem a Grabinem zderzyły się dwa pojazdy osobowe. Policja wprowadziła ruch wahadłowy.
Zdjęć: 4  

Znak czasu »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie ab
W Nysie może wkrótce powstać lokalna sieci szerokopasmowego dostępu do Internetu. Stawia się również coraz więcej tzw. infokiosków. Czy stare słupy i tablice ogłoszeniowe odejdą do lamusa?
Zdjęć: 2  

Wystarczy podpisów? »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie ab
Komitet referendalny w Nysie poinformował, że do dnia 19 grudnia zebrał 5368 podpisów mieszkańców Nysy, popierających wniosek o referendum w sprawie Rynku. Wniosek oraz listy zostaną złożone w Urzędzie Miejskim na początku stycznia.

Stare Dzwony w Nysie! »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie ab
W poniedziałek pod dachem Nyskiego Domu Kultury wystąpi najlepszy w Polsce zespół szantowy – „Stare Dzwony”. Wieczór z piosenką żeglarską rozpocznie się o 19.00. Bilety do nabycia w kawiarni „Tryton”.
Zdjęć: 1  

Bawarskie stypendia »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie t
Na absolwentów polskich uczelni czekają roczne stypendia w Bawarii.

Picie bez kaca? »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr. red.
Dobra wiadomość dla wszystkich amatorów napojów wyskokowych. Być może już po następnym Sylwestrze, w Nowy Rok obudzimy się... bez kaca. Brytyjscy naukowcy opracowali substytut alkoholu, który pozbawiony jest jego dotychczasowych wad - donosi "The Daily Telegraph".
Zdjęć: 1  

Ślisko na drogach »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr. ab
Dziś nad ranem doszło do kolizji drogowej w Ścinawie Małej w powiecie Nyskim. W wyniku wypadku dwie osoby trafiły do szpitala. To kolejne ofiary oblodzonych dróg. Policja prosi o dostosowanie prędkości do panujących warunków.
Zdjęć: 1  

Wirus znów zabija  »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie RW
W dzierżoniowskim szpitalu zmarł mężczyzna, u którego rozpoznano zabójczą odmianę grypy A/H1N1. To już trzecia ofiara śmiertelna zmutowanego wirusa na Dolnym Śląsku. W Świdnicy i w Legnicy o życie walczą kolejni chorzy.
Zdjęć: 1  

Spełnienia postanowień! »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie Agnieszka Trzepacz
Któż z nas nie składał przynajmniej raz w życiu noworocznych postanowień. Nasze zmagania życzeniowe nie zawsze kończą się powodzeniem, ale pomimo to, co roku je powtarzamy. Jak się okazuje, z upływem czasu nasze pragnienia także ewoluują.

Bezpieczniejsze święta »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie opr. ab
Podczas świątecznego weekendu na drogach powiatu nyskiego odnotowano dziewięć kolizji drogowych, zatrzymano jednego nietrzeźwego rowerzystę. W sumie na drogach Opolszczyzny odnotowano 5 wypadków, w których zostały ranne 4 osoby, a 2 zginęły.

Obejrzyj narzędzia tortur  »
Tekst opublikowany 2009-12-28, opracowanie Andrzej Babiński
W nyskim muzeum wciąż dużą popularnością cieszy się ekspozycja n/t czarownic. Aranżacje mrocznego lochu oraz sala rozpraw prezentują się znakomicie. Ludzi przyciągają m.in. łapacz czarownic, maski hańby, miecze katowskie, tron z kolcami i przeróżne narzędzia tortur.
Zdjęć: 3  

Strażacy z Nysy najlepsi!  »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie opr. ab
W rozegranym 23 grudnia Turnieju Finałowym o Puchar Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, bezkonkurencyjna okazała się załoga Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 przy KP PSP w Nysie.
Zdjęć: 5  

Koniec weekendu - policja na drogach »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie tom
Kończy się długi świąteczny weekend. Na drogach możemy spodziewać się dziś wzmożonego ruchu.

O budżecie i NDK »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie red.
Uchwalenie budżetu na 2010 rok i udzielenia dotacji Nyskiemu Domowi Kultury to tylko część tematów, które zostaną omówione 29 grudnia na sesji Rady Miejskiej w Nysie.

Uwaga na petardy! »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie bum, Danuta Studencka - Derkacz
Okres świąteczno – noworoczny niesie ze sobą wiele zagrożeń, przed którymi przestrzega Biuro Informacji Niejawnych i Zarządzania Kryzysowego. Petardy, śnieżyce i pożary mogą nam skutecznie popsuć nastrój.
Zdjęć: 1  

Ratunek dla przejedzonego »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie Danuta Studencka – Derkacz
Święta, święta i po świętach. Zbliża się Sylwester, a ty cierpisz na niestrawność? Przeczytaj kilka rad, które pomogą ci stanąć na nogi po świątecznym obżarstwie.
Zdjęć: 1  

Łatwiej o pracę »
Tekst opublikowany 2009-12-27, opracowanie bum
Na początku 2010 roku, w ramach Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie, zostanie wyodrębniona struktura pod nazwą Centrum Aktywizacji Zawodowej.
Zdjęć: 1  

30 złotych zostanie w kieszeni  »
Tekst opublikowany 2009-12-26, opracowanie ab
Osoby wyrabiające dowód osobisty po raz pierwszy oraz te, które z jakichś przyczyn będą musiały wyrobić nowy dokument, zaoszczędzą 30 zł. Od 1 stycznia wszystkie koszty pokrywa budżet państwa.

Ale szopka! »
Tekst opublikowany 2009-12-26, opracowanie kt
Widowiskowe iluminacje i wiosenna pogoda zachęciły tłumy mieszkańców Nysy i odwiedzających miasto gości do świątecznych spacerów.
Zdjęć: 3  

Święta bez samotności »
Tekst opublikowany 2009-12-26, opracowanie bum
Ponad 100 osób uczestniczyło w Wigilii Bożonarodzeniowej, zorganizowanej przez Wspólnotę Apostolską Świętej Elżbiety w Nysie. Co roku, siostry Elżbietanki i świeccy wolontariusze przygotowują wigilię dla ubogich i samotnych. Korzystają z gościnności pobliskiego liceum, Carolinum.
Zdjęć: 3  

Bezpieczniej na ulicach »
Tekst opublikowany 2009-12-25, opracowanie ab
Od dnia 24 grudnia obowiązują nowe przepisy, regulujące działalność straży miejskich. Strażnikom przybędzie zarówno uprawnień, jak i obowiązków. Będą oni mieli prawo do kontroli osobistej, możliwość jazdy na sygnale oraz posiadania paralizatora bez specjalnego zezwolenia.
Zdjęć: 1  

Tragiczne potrącenie »
Tekst opublikowany 2009-12-24, opracowanie opr. ab
Tuż przed świętami doszło do tragedii w Paczkowie. 76-letni rowerzysta został potrącony. Mężczyzna zginął na miejscu, na skutek odniesionych obrażeń.

Wasza wysokość kurdupel »
Tekst opublikowany 2009-12-24, opracowanie kt
Ledwo sięgali do mównicy, a pociągnęli za sobą tłumy. Paradoks niskich przywódców od lat zastanawia antropologów, psychologów i socjologów. Także dzisiaj, z europejskich liderów trudno byłoby stworzyć drużynę koszykówki.
Zdjęć: 1  

Dla miłośników Lwowa »
Tekst opublikowany 2009-12-24, opracowanie ab
W siedzibie Expressu Nyskiego przy ul. Ks. Kądziołki 2/1, wciąż są do kupienia książki Anny Fastnacht-Stupnickiej pt. "Zostali we Lwowie". Zapraszamy.

Światło u burmistrz »
Tekst opublikowany 2009-12-24, opracowanie bum
23 grudnia, harcerze z Hufca ZHP w Nysie przekazali burmistrz Nysy Jolancie Barskiej Betlejemskie Światło Pokoju.
Zdjęć: 3  

UKS 3 »
Tekst opublikowany 2009-12-23, opracowanie bum
Klub powstał 29 czerwca 1995 r., dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego SP nr 3 w Nysie, dyrekcji szkoły, rodziców i uczniów.
Zdjęć: 2  

Do Czech na grzyby »
Tekst opublikowany 2009-12-23, opracowanie ab
Od 1 stycznia nasi południowi sąsiedzi zalegalizują narkotyki. Posiadanie niewielkich ilości „używek” nie będzie zatem tam karane. Czy policja w Polsce powinna się obawiać tzw. „narkoturystyki” na dużą skalę?
Zdjęć: 1  

Opolskie Madonny »
Tekst opublikowany 2009-12-23, opracowanie Krystyna Dubiel
Dzięki ogromnemu talentowi nieznanego malarza, oczy opolskiej Madonny zdają się patrzeć na każdego z osobna Niemniej interesująca jest historia drogi obrazu z Piekar do Opola.
Zdjęć: 1  

Trochę inna sztuka »
Tekst opublikowany 2009-12-23, opracowanie ab
Od ponad roku w Nysie prężnie działa Galeria Sztuki Prac Sprawnych Inaczej „Nowy Świat”. Projekt powstał przy udziale środowisk skupiających niepełnosprawnych twórców i ma na celu pokazanie, że osoby sprawnie inaczej mogą bardzo dobrze funkcjonować w społeczeństwie i zadziwiać swoimi pracami.
Zdjęć: 4  

Wigilia dla samotnych »
Tekst opublikowany 2009-12-23, opracowanie red.
Wspólnota Apostolska Świętej Elżbiety serdecznie zaprasza osoby samotne i będące w trudnej sytuacji materialnej na Wigilię Bożonarodzeniową.

PKS na 2010 »
Tekst opublikowany 2009-12-23, opracowanie opr. ab
Od 2 stycznia nastąpią korekty w rozkładzie jazdy PKS. Zmianie ulegnie lokalizacja przystanku w Niemodlinie. Wszystkie autobusy należące do PKS Nysa, z wyjątkiem kursów Nysa – Warszawa oraz Nysa - Krynica Zdój, będą się zatrzymywać przy ul. Reja, zamiast na dworcu autobusowym.

Dla kogo Tryton '09? »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie ab
Do 20 stycznia przyszłego roku można zgłaszać kandydatury do nagrody „Trytona Nyskiego”. Inicjatywa ta nobilituje osoby i instytucje, które wyróżniły się aktywnością społeczną, zawodową lub promocją na rzecz Nysy. O tym, kto dołączy do grona znakomitości Nysy, przekonamy się podczas uroczystej gali 13 lutego 2010 r.
Zdjęć: 2  

Sylwester studencki »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie ab
Samorząd Studencki zaprasza wszystkich studentów na zabawę sylwestrową do klubu Kocioł. Start godzina 20.00. Imprezę poprowadzi DJ Rusky.

Życzenia dla biznesu »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie bum
16 grudnia odbyły się w Nysie dwa spotkania opłatkowe, podczas których burmistrz Jolanta Barska spotkała się z przedstawicielami biznesu.
Zdjęć: 2  

Będą pieniądze na dokumentację obwodnicy »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie bum
Dyrektor opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Bolesław Pustelnik, będzie mógł w ramach środków przekazanych z budżetu państwa uruchomić pieniądze na dokumentację obwodnicy Nysy.

Śladami błogosławionej  »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie bum
Biuro Promocji Urzędu Miejskiego w Nysie wraz ze Zgromadzeniem Sióstr św. Elżbiety przygotowało ulotkę o szlaku Błogosławionej Marii Luizy Merkert.

Biega i gra »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie Albin Przybyłowski
Jacek Ryszewski ma 39 lat, z zawodu jest filologiem i nauczycielem wychowania fizycznego. w nyskiej SP nr 1, a z zamiłowania muzykiem i biegaczem na długie dystanse. W rozmowie z nami opowiada, jak można pogodzić te dwa, pozornie kontrastujące z sobą zainteresowania.
Zdjęć: 1  

Konkurs dla czytelników »
Tekst opublikowany 2009-12-22, opracowanie red.
Dla wszystkich naszych czytelników przygotowaliśmy we współpracy z Cussons Polska niespodziankę…
Zdjęć: 3  

Trudności na drogach »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie ab
Od kilku dni służby drogowe zmagają się z padającym śniegiem. Większość głównych dróg w mieście jest przejezdnych, na bocznych zalega błoto pośniegowe. Dziś nareszcie mróz nieco odpuścił.
Zdjęć: 1  

A4 zablokowana »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie RW
Problemy z przejazdem na autostradzie A4. Przy zjeździe w stronę Chojnowa w kierunku Wrocławia drogę zatarasowała ciężarówka.
Zdjęć: 2  

Zwyrodnialec usłyszał wyrok »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie RW
Zapadł wyrok w sprawie skatowanego na śmierć 3,5-letniego Bartka. Mariusz V. - zabójca chłopca, a konkubent jego matki - resztę życia spędzi w więzieniu. Natomiast Iwona K, matka 3,5-latka została skazana na 15 lat pozbawienia wolności. Ukarania kobiety domagała się nawet jej matka.
Zdjęć: 1  

Zima ludzi bez domu »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie opr. kt
Od początku grudnia, w całej Polsce zamarzło już prawie 50 osób. Żeby zapobiec dramatom, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie, wraz z policją i strażnikami miejskimi informowali bezdomnych, gdzie mogą uzyskać pomoc w czasie zimy
Zdjęć: 3  

Prace na wysokościach »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie UM Nysa
Właśnie zakończył się pierwszy etap remontu Wieży Wrocławskiej w Nysie. Zadanie pochłonęło ponad 665 tys. zł.
Zdjęć: 6  

Krucyfiks nad stajenką »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Robert Włodarek
Dla chrześcijan sprawa z Bożym Narodzeniem jest prosta – obchodzone jest w dzień kiedy urodził się Jezus Chrystus. Dokładna data jest oczywiście sporna – jednak dla wierzących chrześcijan to kwestia drugorzędna. A jak święto Bożego Narodzenia traktuje religioznawca? Kiedy się pojawiło, jakie miało znaczenie i jak wyglądało przed wiekami? - z dr Izoldą Top – Wójtowicz, religioznawcą z Uniwersytetu Wrocławskiego rozmawia Robert Włodarek.
Zdjęć: 6  

Szczęśliwy fotograf  »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie Robert Włodarek
- Kiedyś sporo piłem, ale to już przeszłość – znalazłem inny sposób na życie, fotografowanie się ze znanymi ludźmi uczyniło mnie szczęśliwym człowiekiem – mówi Stanisław Domański. Znają go politycy, gwiazdy filmowe, operowe śpiewaczki oraz chyba wszyscy ochroniarze. Na co dzień pracuje we wrocławskiej restauracji The News.
Zdjęć: 18  

Korzystne zmiany »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie zzz
Związek Banków Polskich wystąpił do Sejmu z inicjatywą nowelizacji przepisów o upadłości konsumenckiej.

Zatrzymano włamywaczy »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie opr. ab
W sumie 18 zarzutów postawiono dwóm młodym mężczyznom, podejrzanym o serię kradzieży z włamaniem w powiecie nyskim. Grozi im do 10 lat więzienia.
Zdjęć: 1  

Opłatek w urzędzie »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie bum
Burmistrz Nysy, Jolanta Barska, spotkała się 16 grudnia z emerytowanymi pracownikami Urzędu Miejskiego w Nysie.
Zdjęć: 2  

Popularyzator Nauki 2009 »
Tekst opublikowany 2009-12-21, opracowanie PWSZ Nysa
15 grudnia, w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie, rozstrzygnięto konkurs "Popularyzator Nauki 2009". Nominację w kategorii "Naukowiec lub instytucja naukowa" uzyskał dr inż. Tomasz Malczyk, prorektor ds. ogólnych PWSZ w Nysie.
Zdjęć: 1  

Awans akademików »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie ab
Siatkarze AZS PWSZ Nysa po 13 kolejce awansowali na 10 miejsce w tabeli. Po przerwie świątecznej, na Głuchołaską zawita zespół Orła Międzyrzecz, któremu nasi zawodnicy mają dużo do udowodnienia.

Opłatek za żywność  »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie ab
Od piątku w dwóch nyskich oddziałach sklepu Biedronka, wolontariusze z emblematem Parafialnego Zespołu Caritasu Parafii Św. Elżbiety Węgierskiej w Nysie zbierają żywność dla osób potrzebujących.
Zdjęć: 5  

Mróz rozsadza rury »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie ab
Na skutek silnych mrozów pękła rura wodna na ulicy Królowej Jadwigi w Nysie. - Aura w najbliższe dni nie będzie nas rozpieszczać – ostrzegają synoptycy. Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej silne mrozy zaczną puszczać dopiero we wtorek lub środę.
Zdjęć: 1  

Jak przetrwać zimę? »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Zima daje się mieszkańcom Nysy i okolic we znaki. W nocy było 17 stopni poniżej zera. Takie temperatury są niebezpieczne.

Najlepsze z Niemodlina! »
Tekst opublikowany 2009-12-20, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Kar to tradycyjna potrawa wigilijna. Nysanie najbardziej chwalą ryby z Niemodlina.

Z Fartem 20 stycznia »
Tekst opublikowany 2009-12-19, opracowanie ab
Sobotnie spotkanie I ligi siatkarzy pomiędzy AZS PWSZ Nysa a drużyną Fart Kielce zostało przełożone - na 20 stycznia 2010 roku. Nysa nie poprawni już w tym roku miejsca w lidze, a kielczanie nie zdołają odzyskać fotela lidera rozgrywek.

Rozświetlą Kądziołki »
Tekst opublikowany 2009-12-19, opracowanie ab
Trwają prace budowlano-montażowe nad oświetleniem ulicy i podwórka na Kądziołki. Inwestycja ma być oddana do użytku do końca roku. Jak na razie mróz uniemożliwia ukończenie niektórych prac.
Zdjęć: 6  

Postawili zadaszenie »
Tekst opublikowany 2009-12-19, opracowanie ab
Przy jednej z kamienic na ulicy Szopena stanęło drewniane zadaszenie. Ma ono zabezpieczać przechodniów, przed ewentualnym spadaniem dachówek z dachu starego budynku.
Zdjęć: 1  

Karambol na A4 »
Tekst opublikowany 2009-12-19, opracowanie RW
Karambol na autostradzie A4. Droga jest nieprzejezdna.

Autobusem na Wigilię »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie opr. ab
Miejski Zakład Komunikacji w Nysie w okresie świąteczno-noworocznym wprowadzi zmiany w rozkładach jazdy. Kierowcy autobusów – poza dniem 25 grudnia - będą pracować, lecz szybciej skończą swoje kursy.
Zdjęć: 1  

Więcej nowych mieszkań »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie efi
W okresie styczeń - listopad 2009 r. oddano do użytkowania 143,3 tys. mieszkań, tj. o 5,9 proc. więcej niż przed rokiem i o 23 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2007 r. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Jak wyprowadzić auto z poślizgu? »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie Violetta Bubnowska – dyrektor ośrodka doskon
Gdy na drogach zima, korków i stłuczek coraz więcej, należy pamiętać o podstawowych zasadach zachowania na „białej” drodze. Najważniejszym elementem decydującym o właściwym zachowaniu w samochodzie jadącym po śniegu jest spokój i opanowanie.
Zdjęć: 1  

Herb i flaga »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie rr
17 grudnia Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął projekt uchwały w sprawie ustanowienia herbu i flagi heraldycznej Województwa Dolnośląskiego.
Zdjęć: 2  

Przychylni dla wiatru »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie dp
O 12 miesięcy skróci się procedura budowy elektrowni wiatrowych i innych inwestycji energetycznych w gminach – przewiduje projekt przygotowany w komisji „Przyjazne Państwo”. Cześć samorządów ma jednak wątpliwości.
Zdjęć: 1  

Policjant z pasją »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie opr. Danuta Studencka-Derkacz
Policjanci z powiatu nyskiego mają różne pasje. Jednym z nich jest podkomisarz Jerzy Kopczyński, który kolekcjonuje widokówki.
Zdjęć: 1  

Najlepsi dzielnicowi »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie opr. Danuta Studencka-Derkacz
15 grudnia zostały wręczone nagrody najlepszym dzielnicowym powiatu nyskiego. Najwięcej głowsów na szczeblu powiatowym zdobył Kazimierz Szkwarkowski. Dzielnicowy z Korfantowa zdobył aż 3244 głosy.
Zdjęć: 1  

Akadmickie Mistrzostwa Polski w tenisie otwarte »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie opr. Danuta Studencka-Derkacz
Dziś o godzinie 9 rozpoczęły się Akademckie Mistrzostwa Polski w Tenisie stołowym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Mecze można podziwiać do godziny 20 a sali gimnastycznej PWSZ przy ulicy Otmuchowskiej.
Zdjęć: 4  

Bezpieczniej na kładce »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie ab
Od trzech dni czytelnicy „Expressu” zgłaszali nam, że niebezpiecznie jest na przejściu przez most kolejowy. Mróz powodował, że popularna drewniana kładka była bardzo śliska. Jak co roku - dopiero po pierwszych większych opadach śniegu – przejście posypano piaskiem.
Zdjęć: 4  

Nie zmieścił się pod mostem »
Tekst opublikowany 2009-12-18, opracowanie ab
W czwartkowy poranek policja w Nysie dostała wezwanie, do zdarzenia drogowego, które miało miejsce na ulicy Jagiellońskiej. Nieuwaga kierowcy skończyła się kolizją… z wiaduktem.
Zdjęć: 1  

Karambol na A4 »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie AS
Do zderzenia trzech samochodów doszło około godziny 7.00 na autostradzie A4, na 85 kilometrze między niedaleko Bolesławca koło zajazdu "Pod Kogutem" na drodze w kierunku Wrocławia.
Zdjęć: 12  

Podział punktów w Szczecinie »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie ab
Nietypowo, bo w środku tygodnia została rozegrana 12 kolejka I ligi siatkarzy. Niestety, AZS ze Szczecina przywiózł tylko 1 punkt. Po emocjonującym spotkaniu, akademicy ulegli ekipie Morza w tie-breaku.

Mistrzostwa w tenisie w PWSZ »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
PWSZ jest organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. To ważne sportowe wydarzenie o randze ogólnokrajowej.

Awaria nadajników ERY »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie ab
Użytkownicy sieci ERA muszą uzbroić się w cierpliwość. W nocy doszło do awarii nadajników. Prawdopodobnie do końca dnia nie będzie można korzystać z żadnych usług operatora.

Zawsze można odpłynąć »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie Robert Włodarek
- Tu będzie salon, tu korytarz, tu pokój dla dzieci – opowiada Kamil Zaremba. W pierwszej chwili czuję się niezbyt pewnie - stoimy na ogromnym betonowym postumencie, który... pływa na powierzchni wody. - Nie zatonie? - pytam. -Absolutnie! To będzie dom mojej rodziny... dom na wodzie.
Zdjęć: 28  

Sojusz popiera Szmajdzińskiego  »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie tom
Legnickie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej popierają Jerzego Szmajdzińskiego w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.
Zdjęć: 2  

Atak zimy »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie Andrzej Babiński
Od wczoraj w Nysie pada śnieg, jak na razie większość głównych dróg w mieście jest przejezdnych. Drogowcy cały czas odśnieżają. Na mniej uczęszczanych ulicach zalega błoto pośniegowe. Policja apeluje o rozważną jazdę.
Zdjęć: 1  

Komu przeszkadza wystawa? »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie ab
W Bastionie św. Jadwigi można oglądać wystawę, dokumentującą zbrodnie ukraińskie dokonane na Polakach. Pomimo, że cieszy się sporym zainteresowaniem, niektórym osobom najwyraźniej przeszkadza. Ktoś zrywa plakaty informujące o wystawie IPN-u.
Zdjęć: 1  

Boże Narodzenie w Domu Dziecka »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Wielkimi krokami zbliżają się święta. Często jest to czas refleksji i altruizmu. Nawet najtwardsze serca otwierają się na kłopoty innych.
Zdjęć: 1  

Uwaga na buty... »
Tekst opublikowany 2009-12-17, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Zima zawitała w Nysie na dobre. Pokrywa śnieżna jednych cieszy, ale drugich martwi. Dla celów bezpieczeństwa drogi i chodniki sypane są solą, a to nie służy naszym butom.

Wychowywać przez sztukę »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie Andrzej Babiński
3 grudnia powołano Rada Kultury, która ma wspierać działalność kulturalną w Gminie Nysa. O pomyśle na funkcjonalnie tego organu rozmawiamy z jedną z członkiń RK, mgr Jadwigą Wawryczuk.

Dość kłamstw! »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie bum
Burmistrz Nysy, Jolanta Barska, dementuje nieprawdziwe, w jej przekonaniu, a upowszechniane w lokalnych mediach i na ulotkach, twierdzenia.
Zdjęć: 1  

14 wspomożycieli »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie Krystyna Dubiel
W nyskim kościele św. Jakuba znajduje się cenny renesansowy obraz, przedstawiający czternastu świętych wspomożycieli. Kim są i dlaczego zostali uznani za szczególnie pomocnych pośredników?
Zdjęć: 1  

Wieś bez podziałów »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie bum
O zrealizowanych inwestycjach i planach na przyszłość opowiada sołtys wsi Hanuszów, Albin Paralusz.
Zdjęć: 1  

2009 w inwestycjach »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie bum
Wszystkich pewnie nigdy nie uda się zadowolić, ale trzeba przyznać, że mijający rok był dla nyskich władz pracowity. Poniżej przedstawiamy 22 ważne inwestycje, które zostały zrealizowane w naszej gminie.
Zdjęć: 1  

Czego Jaś się nauczy… »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie Danuta Studencka – Derkacz
W nyskich przedszkolach będą prowadzone zajęcia, dzięki którym najmłodsi dowiedzą się jak dbać o środowisko. Materiały do zajęć zostały przygotowane przez Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Nysie.

Tenisowe mistrzostwa  »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie Danuta Studencka – Derkacz
PWSZ jest organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. To ważne sportowe wydarzenie o randze ogólnokrajowej.

Emocje na tafli »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie ape
Pierwszą masową imprezą sportową na nyskim lodowisku były „Mikołajkowe gry i zabawy”, w których uczestniczyło ponad 130 dzieci. Organizatorem tej lodowej rywalizacji był Nyski Ośrodek Rekreacji, wspomagany przez urząd Miejski, fundatora nagród rzeczowych, słodyczy, medali i dyplomów.
Zdjęć: 3  

Święta na lodzie »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie nor
Po wielkim świątecznym obżarstwie nie ma nic lepszego, niż odrobina ruchu na świeżym powietrzu.

Piłkarski opłatek »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie Albin Przybyłowski
12 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienniku odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe zorganizowane przez nyski podokręg Związku Piłki Nożnej. W uroczystości uczestniczyło ponad 150 osób.
Zdjęć: 3  

Poradź się najlepszych »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie Andrzej Babiński
- To my mamy dyktować warunki sprzętowi, a nie on nam – opowiada Michał Baraniewicz, instruktor fotografii, prowadzący kółko fotograficzne w Bastionie św. Jadwigi. Dzięki sprzętowi studyjnemu i cennym poradom, można podnieść swoje umiejętności.
Zdjęć: 4  

Podbiją Bałtyk? »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie ab
Po długiej podróży do Szczecina, akademicy są gotowi do walki o ligowe punkty. Czy AZS zrewanżuje się za porażkę z początku sezonu w Pucharze Polski i podtrzyma serię wygranych?

Dlaczego zostali? »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie Kornelia Trytko
Pan Baranowski nigdy nie znał swojego ojca. Jego matka była w ciąży, kiedy ojca aresztowano. Jedyne co po nim zostało, to więzienny gryps napisany na chusteczce do nosa. Rozpaczliwe wołanie o pomoc.
Zdjęć: 3  

Będą nowe dowody osobiste »
Tekst opublikowany 2009-12-16, opracowanie JG
Rząd przygotowuje się do zmiany przepisów dotyczących dowodów osobistych. Nowe z podpisem elektronicznym i specjalnym chipem zawierającym dane personalne mają być wydawane od stycznia 2011 roku.

Ugodzony nożem »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie opr. ab
W sobotni wieczór 26-letnia mieszkanka Nysy ugodziła nożem w brzuch 34-letniego mężczyznę. Sprawczyni napaści postawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Trwa śledztwo w tej sprawie.

Konkursy i inwestycje »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie Robert Borkacki
Ze Stanisławem Gawłowskim, sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska rozmawia Robert Borkacki.
Zdjęć: 1  

Sensacyjny Mistrz z Nysy! »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie ab
Uzdolniony 17-latek z Nysy okazał się bezkonkurencyjny na Mistrzostwach Polski w scrabble. W 15-rundowej walce pokonał „na słowa” najgroźniejszych przeciwników. Gratulujemy!
Zdjęć: 1  

Zostali we Lwowie »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie Kornelia Trytko
Pan Baranowski nigdy nie znał swojego ojca. Jego matka była w ciąży, kiedy ojca aresztowano. Jedyne co po nim zostało, to więzienny gryps napisany na chusteczce do nosa. Rozpaczliwe wołanie o pomoc.
Zdjęć: 1  

Remont dawngo kolegium św. Anny »
Tekst opublikowany 2009-12-15, opracowanie ab
W wiekowym budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nysie trwa wymiana rur spustowych, łączących rynny z instalacją kanalizacji deszczowej.
Zdjęć: 2  

Bez szału na prawko »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie Danuta Studencka – Derkacz
Wszystko wskazuje na to, że ceny kursów na prawo jazdy wzrosną w przyszłym roku o podatek VAT. Z uwagi na te prognozy, wiele osób decyduje się zdobyć uprawnienia kierowcy jeszcze przed podwyżką. A jak jest w Nysie?
Zdjęć: 2  

Wielkie dzieło za wielkie pieniądze  »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie Krystyna Dubiel
Kościół pw. św. Mikołaja i Franciszka Ksawerego w swej obecnej postaci powstał głównie z fundacji biskupa wrocławskiego Ludwika von Neuburg. Został zbudowany w rekordowym czasie, bo w ciągu zaledwie trzech lat. Poświęcono go w 1693 roku.
Zdjęć: 1  

Rosjanki nie do pobicia! »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Futsalowe mistrzostwa Europy w Paczkowie zakończone. I miejsce zdobyły Rosjanki.

O, pidżama! Znowu »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Święta zbliżają się wielkimi krokami. Część mieszkańców Nysy już zakupiła prezenty, inni zostawili to na ostatnią chwilę. Doradzamy, jak nie zaliczyć świątecznej wpadki.
Zdjęć: 1  

Pamiętajmy ten dzień »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie ab
28 lat temu w Polsce zaczęły się aresztowania i internowania. 13 grudnia w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie, uczniowie i pedagodzy zagrali koncert - w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
Zdjęć: 6  

Muszkieterowie pomagają »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie Andrzej Babiński
11 grudnia przedstawiciele firm z Głuchołaz, zrzeszonych w Fundacji Muszkieterów, oficjalnie przekazali dotacje dla organizacji pomagającym dzieciom. Pieniądze zostaną wydane na cele statutowe i wyrównywanie szans...
Zdjęć: 1  

Euro ma logo »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie opr. RW
Wiemy już jak wygląda logo Euro 2012 – to trzy budzące się do życia kwiaty. Największy, środkowy ma kształt piłki, na dwóch mniejszych znajdują się flagi państw gospodarzy - Polski i Ukrainy. Na uroczystości w Kijowie poznaliśmy też hasło imprezy: Razem tworzymy przyszłość.
Zdjęć: 1  

Rokita do odsiadki »
Tekst opublikowany 2009-12-14, opracowanie opr. RW
Jan Rokita powinien unikać podróżowania na teren Niemiec. Poszukuje go tamtejsza prokuratura, która wydała nakaz aresztowania byłego polityka. To wynik awantury do jakiej doszło w lutym na pokładzie niemieckiego samolotu w Monachium.
Zdjęć: 3  

Efektowana wygrana  »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie Andrzej Babiński
AZS PWSZ Nysa po kolejnej wygranej awansował z 13 na 11 miejsce! Brakuje już tylko trzech punktów - do bezpiecznego ósmego miejsca w tabeli. Nysa w najbliższą środę zagra z ostatnim w tabeli Morzem Szczecin. Trzeba to wykorzystać!

Świąteczny klimat »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie ab
20 grudnia Bastion św. Jadwigi zaprasza na kiermasz świąteczny. Na dziedzińcu stanie wiele stoisk, oferujących przedmioty nawiązujące do tradycji świątecznych.
Zdjęć: 1  

Osiedlowa awantura  »
Tekst opublikowany 2009-12-13, opracowanie dade
W nocy z 12 na 13 grudnia kilka samochodów mieszkańców osiedla Zawodzie zostało uszkodzonych. Niewykluczone, że był to przejaw sąsiedzkiej złośliwości. Sprawę bada policja.
Zdjęć: 2  

Niezwykło trio »
Tekst opublikowany 2009-12-12, opracowanie Andrzej Babiński
Ala Kalinowska, Kuba Mitoraj i Dawid Herlender wystąpili przed nyską publiką w Winiarni. Nostalgiczne piosenki wprawiły gości w znakomity nastrój. Szefostwo lokalu zapowiedziało niespodziankę na kolejnym spotkaniu ze stałymi klientami.
Zdjęć: 2  

Powalczą o 3 wygraną »
Tekst opublikowany 2009-12-12, opracowanie ab
W sobotę o 18 AZS PWSZ Nysa podejmie beniaminka I ligi – Ślepsk Suwałki. To kolejny mecz „ze 6 punktów”. Czy 11 kolejka przyniesie emocje i wygraną? W innym spotkaniach najciekawiej zapowiada się konfrontacja BBTS-u z liderem rozgrywek z Kielc.

Kolizja na Mariackiej »
Tekst opublikowany 2009-12-12, opracowanie ab
W czwartek około godziny 21, doszło do zderzenia na skrzyżowaniu ulic Mariackiej z Prudnicką. Dwa samochody zostały poważnie uszkodzone. Ucierpiała też infrastruktura drogowa.
Zdjęć: 5  

Pierwsze śniegi »
Tekst opublikowany 2009-12-12, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Dzisiaj pojawił się w Nysie pierwszy śnieg. Intensywne opady rano przestraszyły kierowców, ale sytuacja się poprawiła. Temperatura nie pozwala na jazdę na nartach lub sankach.
Zdjęć: 1  

Magia Świąt w muzeum »
Tekst opublikowany 2009-12-12, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
11 grudnia odbył się wieczór muzealny zatytułowany Tajemnice Bożego Narodzenia. Publiczność dopisała. Atmosfera i zapachy wprowadziły uczestników w świąteczny nastrój.
Zdjęć: 3  

Apel do ministra »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie ab
Nyscy samorządowcy wraz z przedstawicielem przedsiębiorców, ponownie zwrócili się z apelem do najwyższych władz w sprawie obwodnicy. Tym razem o pomoc poproszono ministra infrastruktury, Cezarego Grabarczyka. W najbliższym czasie na szczeblu ministerialnym rozstrzygnie się, czy budowa obwodnicy zostanie opóźniona.

Futsalowy zawrót głowy »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Dzisiaj ważne mecze w Paczkowie. Kibice już zacierają ręce.

Plebiscyt na najbardziej interesujący obiekt »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Muzeum w Nysie ogłosiło plebiscyt na najciekawszy obiekt grudnia. Głosować można przez stronę internetową muzeum. Do wygrania są ciekawe nagrody.

Wyciek oleju »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie ab
Około godziny 10.30 na trasie Nysa - Głuchołazy doszło do wycieku oleju. Policja zarządziła objazd przez Stary Las.

Mistrzostwa w tenisie w PWSZ »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie opr. Danuta Studencka-Derkacz
PWSZ jest organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym.

Korek na drodze krajowej 46 »
Tekst opublikowany 2009-12-11, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
W okolicy Jeziora Nyskiego obowiązuje ruch jednostronny. Ruchem kierują pracownicy budowy. Przed godziną 16 posypywano też drogę solą.

Mniej barier w powiecie »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie opr. ab
Nyskie starostwo pozyskało fundusze na likwidację barier architektonicznych w naszym powiecie. Kwota 414.100,00 zł zostanie przekazana na najpilniejsze potrzeby. Sfinalizuje ona m.in. budowę wind i mikrobusów.

Zamykają wysypisko »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie ab
Z końcem grudnia w Konradowie przestanie działać wysypisko. Składowisko odpadów nie spełnia rygorystycznych przepisów ochrony środowiska i trzeba je gruntownie przebudować.
Zdjęć: 1  

Franki i funty bez zmian »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie opr. aw
Szwajcarski bank centralny nie zmienił stóp procentowych. Oznacza to, że oprocentowanie kredytów nadal wynosi od zera do 0,75 proc.

Niemka uczy się w Nysie »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie bum
Od początku roku szkolnego wraz z klasą IIa2 w nyskim „Carolinum” na zajęcia lekcyjne uczęszcza Jana Reckmann, 17-letnia mieszkanka Lüdinghausen.
Zdjęć: 2  

Skorochów na medal »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie ab
Impreza pn. „Dożynki Turystyczne w Skorochowie” została nagrodzona w plebiscycie Kwitnąca Wieś Opolska - Turystyczne "Niezapominajki". Gratulujemy.
Zdjęć: 1  

Złapany po roku »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie opr. ab
Do 5 lat więzienia grozi nastolatkowi z Nysy, który w czasie zeszłorocznych wakacji uszkodził karoserię dziesięciu samochodów, zaparkowanych w obrębie centrum Nysy.

Nowe miejsce na śmieci »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
10 grudnia na wysypisku w Domaszkowicach otwarto nową kwaterę na odpady.
Zdjęć: 3  

Niebezpieczna choinka »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie opr. Danuta Studencka-Derkacz
Zbliża się czas świąt i Nowego Roku. Biuro Informacji Niejawnych i Zarządzania Kryzysowego ostrzega o niebezpieczeństwie. Petardy, śnieżyce i pożary to może nam zepsuć święta.

Świadome przedszkolaki »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie opr. Danuta Studencka-Derkacz
W nyskich przedszkolach będą prowadzone zajęcia dzięki ktorym najmłodsi dowiedzą się jak dbać o środowisko. Materiały do zajęć zostały przygotowane przez Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Nysie.

Potrącił pieszego na pasach »
Tekst opublikowany 2009-12-10, opracowanie Andrzej Babiński
Tuż po godzinie 19.00 na ul. Grodkowskiej, doszło do potrącenia mężczyzny na przejściu dla pieszych. W kilka minut stworzył się gigantyczny korek.
Zdjęć: 4  

Koncert Trio Guarano »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie Andrzej Babiński
W czwartek w Winiarni wystąpi Trio Gurano. Muzycy zagrają dla stałych klientów lokalu. W zeszłym roku grupa podbiła serca nyskich fanów.
Zdjęć: 2  

Niezwykły widok »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie Andrzej Babiński
Mieszkańcy mogą wreszcie zachwycić się niezwykłą panoramą Nysy, roztaczającą się z najwyższego obiektu w mieście – wieży Ratusza. To także kolejna atrakcja dla licznie odwiedzających Śląski Rzym turystów.
Zdjęć: 14  

Uwaga na dziki! »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie opr. ab
W środę nad ranem na drodze krajowej 46, doszło do nietypowego zderzenia. Daewoo Matiz potrącił przebiegającego przez drogę dzika. Kierowca został przewieziony do szpitala.

Fatalny poranek na drogach »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Na terenie powiatu nyskiego doszło dzisiaj do niebezpiecznych wypadków drogowych. Jeden z udziałem dzika.

Oświadczenie radnego »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie Kazimierz Wawryczuk, radny Rady Miejskiej w Nysie
Przewodniczący Komisji Urbanistyki, Radny Kazimierz Wawryczuk skierował do Sądu Okręgowego w Opolu pozew przeciwko Januszowi Sanockiemu, Danucie Wąsowicz-Hołocie oraz Piotrowi Smoterowi o zniesławienie.

Mikołaj odwiedził Nysę »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Mikołaj odwiedził nyskie dzieci Od 1 grudnia w Nysie trwały Mikołajki zorganizowane przez Urząd Miejski w Nysie.
Zdjęć: 2  

Polki przegrały »
Tekst opublikowany 2009-12-09, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Mistrzostwa Europy w futsalu w Paczkowie trwają! Polki przegrały mecz z reprezentacją Czech.

Tworzą ją studenci »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie ab
„Fabryka” to nocne filmy, koncerty, wieczory poetyckie i tematyczne spotkania. Stwarzamy braci studenckiej bezpośredni wpływ na życie ich klubu – opowiada o lokalu jeden ze współwłaścicieli.
Zdjęć: 4  

Generał zaprosił sowietów? »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie red
Jak pisze „Rzeczpospolita” w 1981 roku gen. Wojciech Jaruzelski prosił Rosjan o interwencję.

Remont kościoła »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie ab
Trwa remont pokrycia dachowego i konserwacja więźby dachowej gotyckiego kościoła Zwiastowania NMP na ulicy Celnej. Budowla pochodzi z XIV wieku.
Zdjęć: 3  

Co dalej z obwodnicą Nysy?  »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie RP
Nadal nie wiadomo, czy będą pieniądze na budowę obwodnicy Nysy. Wojewoda Opolski Ryszard Wilczyński spotkał się w poniedziałek z nyskimi przedsiębiorcami oraz władzami powiatu i gminy.
Zdjęć: 3  

Waglewski na ekranie »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie opr. AB
W środę o 20, Schodki zapraszają na oryginalny pokaz multimedilany, w ramach cotygodniowych kocertów dvd.

Piłkarki nie dojechały na czas »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Puchar Europy w futsalu przesunięty.

Awaria bankomatu »
Tekst opublikowany 2009-12-08, opracowanie ab
Z powodu awarii, bankomat w głównym oddziale PKO BP w Nysie jest od dzisiaj nieczynny. Sytuacja ta potrwa aż do odwołania.

Cenny prezent Mikołajkowy »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
9 grudnia z okazji Mikołajek koło naukowe COR z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej organizuje zbiórkę krwi.

Zbierają dla dzieci »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Andrzej Babiński
12 grudnia o godzinie 17.00, na scenie Nyskiego Domu Kultury, odbędzie się koncert charytatywny. Całkowity dochód trafi na pomoc dzieciom. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji, swoją obecnością można pomóc wielu osobom.
Zdjęć: 1  

Wystrzelała rekord »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie ab
W dniach 3-6 grudnia w Zielonej Górze, odbyły się Zawody Klasyfikacyjne w strzelectwie sportowym. Wystartowała w nich zawodniczka z Nysy - Dominika Szydłowska, która odnotowała życiowy sukces.
Zdjęć: 1  

Wojtusiaki nadal w potrzebie »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie pp
Liczący niespełna rok Wojtuś Zarzycki jest już po zabiegu nacinania dwupłatowej zastawki sercowej. Malca czekają jeszcze przynajmniej trzy operacje, rodzice chłopca w dalszym ciągu liczą więc na pomoc.
Zdjęć: 1  

Zupy na wynos  »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie ab
Od kilku miesięcy w Nysie działa punkt sprzedaży zup na wynos. To nietypowe przedsięwzięcie cieszy się coraz większą popularnością. Właściciel lokalu zdradził nam przepis na sukces.
Zdjęć: 1  

Konto dla seniora »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Banki oferują specjalne rachunki dla emerytów. Sprawdziliśmy, które z nich mają najciekawszą ofertę.

Tanieją Orliki »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie mp/serwis samorządowy
Prawie 2 mln zł wynosi różnica między najtańszym i najdroższym Orlikiem realizowanym w tym roku – wynika z danych przekazanych przez urzędy marszałkowskie. W porównaniu do roku ubiegłego koszt budowy tego typu boisk spadł, w zależności od regionu, średnio o 20 - 30 proc.

Przegrały mecz na szczycie »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie ape
Po dziesięciu wygranych spotkaniach tenisistki stołowe AZS PWSZ Nysa znalazły pogromczynie. W meczu na szczycie dotychczasowe liderki, po zaciętej walce uległy we własnej hali 4-6 Cukrownikowi Chybie.

Święty w dobrej formie  »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Danuta Studencka – Derkacz
6 grudnia po raz pierwszy na głuchołazkim Orliku odbył się Mikołajkowy Turniej Piłkarski.

Wpadł złodziej motoroweru »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie ab
Od 3 miesięcy do 5 lat więzienia grozi 18-latkowi z Nysy, który ukradł motorower na jednym z nyskich osiedli. Nastolatek został zatrzymany 5 grudnia.

Puchar Europy w Paczkowie »
Tekst opublikowany 2009-12-07, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Już jutro rozpoczyna się Puchar Europy w futsalu kobiet.

Remont Kramarskiej »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie ab
Odnowiono elewacje starych kamienic na Rynku Solnym od ulicy Kramarskiej. Trwają jeszcze prace remontowe od strony dziedzińca kompleksu pięknych budowli.
Zdjęć: 5  

Wygrana do „zera”! »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie Andrzej Babiński
Drugi wyjazdowy mecz akademików pod wodzą nowych trenerów i drugie zwycięstwo! Teraz czas na punkty zdobyte na własnym parkiecie. Będzie do tego okazja już w przyszłą sobotę, w starciu ze słabą ekipą z Suwałk.

Leżał nieprzytomny w kałuży krwi »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Daniel Sz. został oskarżony o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Sąd w Opolu skazał go na 3 lata więzienia.

Uważaj na świąteczną promocję  »
Tekst opublikowany 2009-12-06, opracowanie tom
W hipermarketach powoli widać już przedświąteczną gorączkę zakupów.
Zdjęć: 1  

Kolejne starcie »
Tekst opublikowany 2009-12-05, opracowanie Andrzej Babiński
W sobotę o godz 17, w Jaworznie, AZS Nysa spróbuje odebrać punkty gospodarzom. Będzie to ważny mecz dla układu dolnej części tabeli. Cztery ostatnie drużyny będą bowiem walczyć o utrzymanie się w stawce I-ligowców.

Kabaret odwołany! »
Tekst opublikowany 2009-12-05, opracowanie ab
5 grudnia pod dachem NDK miał wystąpić Kabaret Młodych Panów. Niestety, nie dojdzie do tego wydarzenia. Być może występ odbędzie się w innym terminie, w styczniu albo w lutym.
Zdjęć: 1  

Dzień niestrudzonych »
Tekst opublikowany 2009-12-05, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Data 5 grudnia jest już od 1986 roku Dniem Wolontariusza.

Zbrodnie na wystawie »
Tekst opublikowany 2009-12-05, opracowanie Andrzej Babiński
Do 20 grudnia w Bastionie potrwa wystawa Instytutu Pamięci Narodowej, dokumentująca zbrodnie ludobójstwa, dokonane na Polakach w latach 1939-1947 przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińską Powstańczą Armię. Wiele szkół wyraziło zainteresowanie tą ekspozycją dokumentalną.
Zdjęć: 7  

Mamy Radę Kultury! »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie ab
W Nysie powstała pierwsza na Opolszczyźnie Rada Kultury. Jej zadaniem będzie pobudzenie i koordynacja działań środowiska artystycznego, akademickiego, wiejskiego i lokalnych przedsiębiorców.
Zdjęć: 1  

Darmowe pomoce trafią do szkół »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie red.
W tym roku Święty Mikołaj będzie wyjątkowo hojny dla szkół. Zestawy pomocy naukowych o wartości przekraczającej 100 000 złotych każdy trafią do 25 liceów ogólnokształcących z województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 1  

Złapano podpalacza? »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie opr. ab
3 grudnia funkcjonariusze policji postawili kilka zarzutów, podejrzanemu o serię podpaleń 51-latkowi z gm. Otmuchów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Casting dla małolatów »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Dziś ważne wydarzenie dla młodych adeptów sztuki.

Świąteczne klimaty »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Od 6 grudnia będzie można podziwiać świąteczne ozdoby i iluminacje świetlne.
Zdjęć: 1  

Uwaga na głowy! »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie ab
Trwa remont starej kamiennicy na ulicy Prudnickiej. Wymieniane jest poszycie dachu. Apelujemy o uwagę, podczas przechodzenia obok rusztowań.
Zdjęć: 4  

Nyski AZS »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie bum
Klub AZS PWSZ Nysa powstał 10.08.2007 r. Działa w środowisku akademickim Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie oraz wśród młodzieży szkolnej i akademickiej z terenu Nysy i ościennych gmin.
Zdjęć: 3  

Precz z cukrzycą! »
Tekst opublikowany 2009-12-04, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Dzisiaj w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie odbyła się konferencja pod tytułem "Studium oceny ogólnego stanu zdrowia chorych na cukrzycę i zagrożonych zachorowaniem".
Zdjęć: 4  

Redos znów żyje! »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie Andrzej Babiński
W czwartek w Redosie, odbędzie się pierwszy koncert od czasu remontu najniżej położonej kondygnacji obiektu. Na scenie zaprezentują się rockowe formacje Lewar oraz Electric. Start godzina 20.00.
Zdjęć: 1  

Ostatni DKF w tym roku »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie ab
Samorząd Studencki PWSZ w Nysie oraz Biuro Karier PWSZ w Nysie zapraszają na ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Piątek 4 grudnia, 18:00, klub studencki Kocioł.
Zdjęć: 1  

W Bastionie wystawa IPN-u »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
W Bastionie św Jadwigi można obejrzeć wystawę Instytutu Pamięci Narodowej. Wystawa potrwa do 20 grudnia.

Hej kolęda, kolęda! »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
11 grudnia o 18 Muzeum w Nysie organizuje wieczór muzealny pod tytułem "Tajemnica Bożego Narodzenia".

Bastion pięknieje »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie ab
W Bastionie św. Jadwigi stanęła piękna choinka. W ten sposób symbolicznie rozpoczyna się okres świąteczny w mieście, a Nysa nabiera świątecznego wyglądu.
Zdjęć: 4  

Trochę inny clown… »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie Danuta Studencka – Derkacz
Fundacja Doktor Clown działa na terenie Polski od 1999 roku. Teraz prowadzi nabór wolontariuszy w Nysie. Każdy, kto chce pomóc chorym dzieciakom jest mile widziany.
Zdjęć: 1  

Odnowili Mickiewicza… »
Tekst opublikowany 2009-12-03, opracowanie ab
W czwartek oficjalnie oddano do użytku odremontowaną ulicę Mickiewicza. Nyscy samorządowcy osobiście sprawdzili stan infrastruktury drogowej. Wykonawca robót będzie musiał poprawić kilka niedociągnięć.
Zdjęć: 8  

Noc filmowa »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie ab
We wtorek w Fabryce noc filmowa. Przynieś śpiwór i przyłącz się do wspólnego oglądania. Wyświetlane będą najlepsze filmy polskiej klasyki.

Jazda ekstremalna »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie Andrzej Babiński
O sytuacji na rynku motoryzacyjnym, polskich drogach i stanie technicznym samochodów nysan rozmawiamy z kierowcą rajdowym Pawłem Dytko, właścicielem serwisu samochodowego i szkoły bezpiecznej jazdy.
Zdjęć: 2  

Nowe ceny na czeskich drogach »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie opr. DSD
Urząd miejski w Głuchołazach ostrzega. Od nowego roku zmienią się cennik winiet na autostrady i drogi ekspresowe.

Nowości w PWSZ »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie Danuta Studencka – Derkacz, AB
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie zachęca studentów nowymi kierunkami i współpracą z lokalnymi przedsiębiorcami. Nie bez znaczenia są również atrakcyjne stypendia mieszkaniowe, fundowane przez władze gminy.
Zdjęć: 1  

Czar dawnej Nysy »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie Krystyna Dubiel
W przedwojennej Nysie istniało kilka niezwykłych obiektów kulturalnych. Zaniedbane zniszczały, a podobny los może spotkać także inne stare budowle. By tego uniknąć, poznajmy co i dlaczego zniknęło z naszych ulic.
Zdjęć: 1  

Opłaty w ręce inkasentów »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie rp
Inkasenci zamiast strażników miejskich. Od najbliższego poniedziałku (07.12.) opłatę targową na terenie miasta pobierać będą inkasenci z firmy Unitrez Spółka z o.o z siedzibą w Opolu, a nie jak dotychczas Straż Miejska w Nysie.
Zdjęć: 2  

Gratka dla turystów »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie bum
O zrealizowanych inwestycjach, problemach i planach na przyszłość rozmawiamy z sołtysem wsi Głębinów, Pelagią Kurowską.
Zdjęć: 3  

Jest lodowisko! »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie ab
Wczoraj odbyło się otwarcie sztucznego lodowiska w Nysie. Dziś po raz pierwszy będzie można wypróbować jakość tafli. Inwestycja kosztowała 830 tys. złotych - czyli o 120 tys. mniej, niż zakładano.
Zdjęć: 10  

Akrobacje na medal »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie bum
W dniach 27 – 28 listopada, odbył się w Zespole Szkół Sportowych w Nysie Drużynowy Puchar Polski w gimnastyce sportowej kobiet, w którym łącznie startowało 14 drużyn i 78 zawodniczek z całej Polski.
Zdjęć: 6  

Ludowy Klub Sportowy Rusocin »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie bum
Klub powstał w 1973r. W latach 1973 – 1976 prowadził rozgrywki w klasie „C”, a w latach 1976 – 1979 w klasie „B”. W latach 1973 – 2003 nosił nazwę Ludowy Zespół Sportowy Rusocin.
Zdjęć: 2  

Koniec darmowych studiów? »
Tekst opublikowany 2009-12-02, opracowanie opr. aw
Rektorzy wyższych uczelni proponują, by od 2015 roku studenci bez wyjątków płacili czesne.

Polska bieda i wielka płyta »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie mtm
Sytuacja rynkowa spowodowała, że spadają ceny mieszkań z wielkiej płyty. Jednocześnie to właśnie te mieszkania - właśnie ze względu na cenę - najłatwiej dzisiaj sprzedać.

Mistrzowie recyklingu »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie m
Ogólnopolski Konkurs o Puchar Recyklingu rozstrzygnięty. Prestiżowe nagrody trafiły do instytucji, które prowadzą selektywną zbiórkę odpadów i efektywną edukację ekologiczną. Wśród nagrodzonych są dolnoślązacy.
Zdjęć: 1  

Wsparcie od zaraz »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie RED
Niepełnosprawni są często postrzegani jako pracownicy mniej efektywni. Takie myślenie podcina skrzydła tym, którzy poszukują zatrudnienia. Aby zyskali oni poczucie, że są cennymi osobami na rynku pracy i nie wątpiły w swoje możliwości Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych stworzyła Centra Pracy oraz Punkty Poradnictwa.
Zdjęć: 1  

Mają dość korków »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie ab
Władze samorządowe wraz z przedsiębiorcami starają się o przyspieszenie budowy obwodnicy Nysy. Ma to rozwiązać strategiczny dla gminy i regionu problem z zakorkowanym miastem.
Zdjęć: 6  

Mikołajki czas zacząć »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Mikołajki w Nysie rozpoczynają się już dzisiaj. Potrwają do 8 grudnia.

Groźna grypa »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie ab
Ze względów epidemiologicznych od 1 grudnia zostaną ograniczone odwiedziny we wszystkich oddziałach szpitala miejskiego w Nysie.

Spółki komunalne nie na sprzedaż »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie AB, bum
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, przedstawiono uchwałę w sprawie określenia zasad wnoszenia, cofania i zbywania udziałów i akcji przez burmistrza Nysy. Temat ten wywołał dyskusję wśród radnych, szczególnie po artykule w sprawie rzekomej sprzedaży spółek komunalnych przez gminę, który ukazał się w jednej z lokalnych gazet.
Zdjęć: 1  

Pieniądze do wzięcia! »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie mt
Autorzy prac dyplomowych poświęconych tematyce robotyki, automatyki i pomiarów mogą zgłaszać swoje prace do konkursu "Młodzi innowacyjni 2010". Na zwycięzcę czeka 10 tysięcy złotych.

Byle nie dziewczyńskie! »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
Dzieciaki z przedszkola przy Niepublicznej Szkole w Nysie dobrze wiedzą jak wygląda Mikołaj i co ma przynieść.
Zdjęć: 3  

Uwaga na niewypały! »
Tekst opublikowany 2009-12-01, opracowanie Danuta Studencka-Derkacz
1 grudnia przed południem, nyska policja dostała zgłoszenie o niewybuchu w parku miejskim.

Dzisiaj
Piątek 22 września 2023
Imieniny
Maury, Milany, Tomasza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl