Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 113 informacji. Wszystkie poniżej.

Zniszczenie mienia »
Tekst opublikowany 2009-10-31, opracowanie ab
Pijany mężczyzna w jednym z pubów postanowił wyrazić swoją złość poprzez zniszczenie sprzętu elektronicznego. Do akcji musiała wkroczyć policja. Mężczyźnie grozi kilka lat więzienia.

Wyciek gazu na stacji »
Tekst opublikowany 2009-10-31, opracowanie ab
Na stacji benzynowej przy ulicy Otmuchowskiej w Nysie doszło do niebezpiecznej sytuacji. Z uszkodzonego dystrybutora LPG ulatniał się gaz. Straż Pożarna na czas akcji zabezpieczyła teren stacji paliw.
Zdjęć: 5  

Permanentna inwigilacja! »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie Robert Włodarek
"Nie podsłuchuj, to nieładnie", to jedno z upomnień, które nie odnosiło pożądanego skutku. Nie ma się co oszukiwać - podsłuchujemy się nawzajem, nawet gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy. To część naszych atawistycznych zachowań, które w prehistorii pomagały przeżyć.
Zdjęć: 3  

Protest jednorękich »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie bom
Protestują dolnośląscy właściciele kasyn i klubów z grami hazardowymi. Twierdzą, że zmiany, które przygotowuje rząd przyniosą straty dla budżetu i zwolnienia pracowników.
Zdjęć: 3  

Wszystkich Świętych »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie ab
Wielkimi krokami zbliża się święto zmarłych. Jak co roku miasto zostanie zakorkowane. Miejski Zakład Komunikacji pełnić będzie ważną rolę, dlatego zachęcamy do korzystania z jego usług oraz do spacerów. Na drogach zacznie się także akcja „Znicz”.
Zdjęć: 3  

Pomoc w okresie zimy »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie ab
Zima za pasem. Na co mogą liczyć w Nysie osoby bezdomne? Przede wszystkim będą mogły skorzystać z różnych noclegowni oraz zjeść darmowy ciepły posiłek.

Niecodzienne zderzenie »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie ab
Do nietypowego zderzenia doszło 29 października na trasie Grabin-Piechocice w powiecie nyskim. Samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem.

Wehikuł do lat 30 - tych »
Tekst opublikowany 2009-10-30, opracowanie gum
24 października odbyło się uroczyste otwarcie odnowionego Parku Zdrojowego w Głuchołazach. Pomogły pieniądze, które napłynęły z Brukseli.
Zdjęć: 3  

Nyskie K a z a m a t y »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie Andrzej Babiński
Lokalizacja klubu muzycznego w XVI wiecznym Bastionie okazała się strzałem w „10”. Kazamaty przyciągają studentów, osoby starsze i studentów. O sukcesie opowiada nam właściciel lokalu, Aleksander Sitko.
Zdjęć: 1  

Nagrodzony przez Marszałka »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie ab
Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej oraz cenny wkład w upowszechnianie i rozwój edukacji na Śląsku Opolskim otrzymał dr inż. Tomasz Malczyk, Prorektor w PWSZ w Nysie.
Zdjęć: 1  

Już tam byliśmy! »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie Andrzej Babiński
Bardzo duże zainteresowanie towarzyszyło podniosłemu otwarciu nowej stałej wystawy w Muzeum w Nysie. Zaproszeni goście, lokalne władze i uczniowie szkół w punkcie kulminacyjnym spotkania - mogli jako jedni z pierwszych zwiedzić

Jaki będzie przyszły rok »
Tekst opublikowany 2009-10-29, opracowanie bum
Takimi słowami burmistrz Otmuchowa przywitał ponad 120-tu przedstawicieli samorządów wiejskich naszej gminy zebranych w sali rycerskiej otmuchowskiego zamku i rozpoczął z nimi piątkowe, wieczorne spotkanie.
Zdjęć: 2  

Listy zbada Prokuratura »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie ab
Gotowy jest już wniosek w imieniu Urzędu Miasta do Prokuratury w Nysie, zawiadamiający organ ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jest to ciąg dalszy perypetii związanych z zabudową nyskiego Rynku.

Nysa tryumfuje! »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie ab
Na Tour Salon w Poznaniu największych w Polsce targach turystycznych, Nysa otrzymała - za organizację Dni Twierdzy Nysa - prestiżowy Certyfikat „Turystyczny produkt roku 2009”. To pierwsze takie wyróżnienie dla Opolszczyzny!
Zdjęć: 4  

Mur przy Bastionie »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie ab
Czasem bywa tak, że inwestycja warta wiele milionów, może być przez niektórych odbierana negatywnie, a wszystko przez zaniedbanie o łącznym koszcie kilku tysięcy złotych…
Zdjęć: 4  

Grad bramek w Paczkowie »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie ape
Sparta Paczków wysoko wygrywając z outsiderem awansowała na czwarte miejsce. Polonia Nysa niestety po raz siódmy z rzędu przegrała i widmo degradacji grozi jej coraz bardziej.
Zdjęć: 1  

Koniec z wybojami »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie pum
22 października na stałe wpisze się w historię dwóch sąsiadujących ze sobą sołectw - należącego do gminy Paczków Kozielna oraz Błotnicy, która leży w gminie Złoty Stok. Dlaczego?
Zdjęć: 1  

Mocne nerwy wymagane »
Tekst opublikowany 2009-10-28, opracowanie opr. kt
Od środy, w nyskim muzeum można oglądać wystawę o procesach czarownic. - Ze względu na drastyczność tematu, dzieci do lat 12 nie powinny oglądać ekspozycji – zastrzegają organizatorzy.
Zdjęć: 1  

Oblężony kardiobus »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie ab
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja badania serca, zorganizowana przez firmę Servier. Biały kardiobus mógł niestety przyjąć tylko ograniczoną liczbę osób.
Zdjęć: 4  

Wystawa „Perły Baroku” »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie Andrzej Babiński
Na dziedzińcu Bastionu św. Jadwigi można podziwiać wystawę fotograficzną Michała Baraniewicza pn. "Architektura Barokowa w Nysie".
Zdjęć: 4  

Napisane obrazy »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie Krystyna Dubiel
Powie ktoś że to bzdura - każde dziecko wie, że obrazy się maluje. A jednak są obrazy, które się pisze. Są to ikony, do zobaczenia których zapraszam do naszego nyskiego muzeum. Na wystawie do końca grudnia będzie można zobaczyć niezwykłą kolekcję ikon.
Zdjęć: 1  

Oblicza smoka »
Tekst opublikowany 2009-10-27, opracowanie ab
W Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Nysie otwarto wystawę o tajemniczym tytule „Oblicza smoka”. Ekspozycja nawiązuje do bogatej kultury i tradycji Chin.
Zdjęć: 2  

Budujmy boiska! »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie ab
Cała Polska buduje 2012 „Orlików”, odnawiane i unowocześniane są boiska szkolne, lecz mało kto pamięta o budowaniu nawet niepełnowymiarowych boisk przy osiedlach. Postanowiliśmy sprawdzić, jak sytuacja wygląda w Nysie.

Impresja »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie Andrzej Babiński
O specjałach lokalu i gustach mieszkańców Nysy rozmawiamy Kariną Sanecką, właścicielką eleganckiej i nastrojowej restauracji-kawiarni „Impresja”.
Zdjęć: 4  

Drugie życie butelki »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie Danuta Studencka - Derkacz
Mieszkańcy Nysy coraz częściej segregują śmieci. Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku od 2009 roku rada gminy wprowadziła obowiązkową segregację odpadów typu plastik, szkło i makulatura.
Zdjęć: 2  

Weryfikacja założeń »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie ab
Po trzech kolejkach I ligi siatkówki mężczyzn niespodzianka na dole tabeli. Z zerowym dorobkiem stawkę sensacyjne zamyka drużyna Pronara Hajnówka, a tuż przed nią jest AZS PWSZ Nysa! Nikt się nie spodziewał tak słabego początku sezonu.

Miejsca nie zawsze spokojne »
Tekst opublikowany 2009-10-26, opracowanie opr. kt
Święto Zmarłych jest dla jednych czasem refleksji i zadumy, a dla innych okazją do łatwego „zarobku” . Policja apeluje: uważajmy na kieszonkowców!

Zmiana czasu - godzinę do tyłu  »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie tom
Nie zapomnijmy dzisiejszej nocy przestawić swoich zegarków o godzinę do tyłu. Tym samym przechodzimy z czasu letniego na zimowy.

Piękna legniczanka Miss Polonia 2009 »
Tekst opublikowany 2009-10-24, opracowanie tom
22-letnia Marysia Nowakowska z Legnicy została Miss Polonia 2009! W ścisłym finale urodziwa legniczanka pokonała czwórkę dziewcząt. Z Łodzi, gdzie odbył się dziś konkurs, królowa wyjedzie nowym Fiatem 500 Sport.

Brakuje pieniędzy od NFZ »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie ab
Mamy kolejny przykład na to, jak chora jest służba zdrowia w Polsce. Chcesz się leczyć na Opolszczyźnie? Może być to trudne. Szpitale nie wykonają części zabiegów, ponieważ przekroczyły limit przyjęć na ten rok…

Przybędą trasy rowerowe »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie ab
Do 23 października w Urzędzie Miejskim w Głuchołazach można składać własne koncepcje tras rowerowych, które zostaną utworzone w rejonie Pogórza i Gór Opawskich. Zachęcamy do zaangażowania się w prace.

Nyskie XXL »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie DaDe
24 października obchodzimy dzień walki z otyłością. Basen zamknięty. W miejsca fitnessów powstają lokale gastronomiczne. Jak tu schudnąć?
Zdjęć: 1  

Złapano złodzieja kabli? »
Tekst opublikowany 2009-10-23, opracowanie ab
Policjanci z rewiru dzielnicowego w Reńskiej Wsi wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału kryminalnego w Nysie dokonali zatrzymania 29-latka, podejrzanego o kradzież przewodu linii telefonicznej.
Zdjęć: 1  

VII Opolski Wieczór Kabaretowy »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie ab
Po raz VII na scenie Nyskiego Domu Kultury zawita Opolski wieczór kabaretowy. Tym razem wystąpią: poznański kabaret „Afera”, kabaret „Cegła” z Opola i nyski kabaret polityczno-obyczajowy „Rżysko”.
Zdjęć: 1  

Nysa jak Salem… »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie ab
Już 27 października dojdzie do długo oczekiwanego otwarcia nowej ekspozycji stałej w nyskim Muzeum. Nosi ona nazwę „Procesy czarownic na pograniczu nysko-jesenickim”. Zapraszamy.

Akustyczne C’est la vie »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie ab
Dzisiaj o godzinie 20.00 odbędzie się kolejny koncert akustyczny w Winiarni na ulicy Bielawskiej. Grane będą covery znanych i lubianych polskich piosenek. Liczba miejsc ograniczona.

Dni Twierdzy na podium »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie bum
We wrześniu urząd miejski w Nysie otrzymał certyfikat za Najlepszy Produkt Turystyczny. Czy przejdzie kolejny etap i zostanie produktem ogólnopolskim?
Zdjęć: 1  

Profesjonalna ślizgawka »
Tekst opublikowany 2009-10-22, opracowanie bum
Zakończone zostało postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na kompleksową dostawę i instalację nowego, sezonowego, przenośnego sztucznego lodowiska wraz z wyposażeniem.
Zdjęć: 1  

Dytko na podium MP! »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie ab
Już w przedostatniej rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rajdowiec z Nysy – Paweł Dytko zapewnił sobie tytuł II-wicemistrza Polski w wyścigach górskich.
Zdjęć: 3  

DKF wraca »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie Andrzej Babiński
Wakacje i słoneczna pogoda beztrosko minęły. Jesienne i zimowe wieczory przy filmach nie muszą być nudne. Wystarczy przyjść na pokazy filmów w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Ambitne kino czeka na Ciebie.

Rekordowa zbiórka »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie ab
IV ogólnopolska akcja „Wielkiego kasztanobrania” zakończyła się w naszym mieście dużym sukcesem. W tym roku zebrano rekordową liczbę 5294 kilogramów kasztanów. Gratulujemy zbiorów.

Smsy w trumnie »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Dziś, podobnie jak sześć tysięcy lat temu, bardzo często zmarłych chowamy z przedmiotami, z którymi się nie rozstawali za życia. Rodzina często wkłada do trumny okulary, telefon komórkowy, alkohol…
Zdjęć: 3  

Sparta wreszcie wygrała w Nysie »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie A.Przybyłowski
Sparta Paczków po trzech kolejnych porażkach na stadionie Polonii Nysa przełamała tą pechową serię i w minioną sobotę pokonała polonistów 2-1(2-1).
Zdjęć: 1  

O Nas w Niemczech »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie bum
Od 16 do18 października w Plauen obchodzono jubileusz 100. lecia wprowadzenia Sióstr św. Elżbiety i rozpoczęcia działalności apostolsko – charytatywnej kościoła katolickiego.
Zdjęć: 4  

Kolejny topielec »
Tekst opublikowany 2009-10-21, opracowanie ab
Dzisiaj przed południem z rzeki wyłowiono ciało 70-letniego mężczyzny. To kolejna ofiara Nysy Kłodzkiej w tym roku. Policja ustala, czy był to nieszczęśliwy wypadek.
Zdjęć: 1  

Zbadaj swoje serce »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie ab
Pod koniec września rozpoczęła się VII edycja ogólnopolskiej akcji badania serca. Kardiobus wyruszył w Polskę i dotrze do kilkunastu miast. Mieszkańcy Nysy będą mieli szansę skorzystać z bezpłatnych badań i specjalistycznych konsultacji lekarskich w dniu 21 października.

Bieg po zdrowie »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie ab
Zła pogoda nie przeszkodziła w rozegraniu II biegu „Akcji Nysa Biega". Na starcie pojawiło się około trzydziestu uczestników półtorakilometrowego biegu wokół stawu Sekuta w parku miejskim.
Zdjęć: 5  

Nysa uzdrowiskiem? »
Tekst opublikowany 2009-10-20, opracowanie ab
W zeszłym tygodniu w Muzeum w Nysie odbyło się II Forum Gospodarcze Nysa 2009. Organizatorem był Ruch Rozwoju Regionu. Spotkanie zgromadziło wielu polityków, ludzi biznesu i mieszkańców miasta zainteresowanych przyszłością Nysy.

Wybory wśród kombatantów »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie opr. ab
Pan Antoni Jedynak został ponownie wybrany prezesem Miejsko - Gminnego Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Nysie – podczas konferencji sprawozdawczo-wyborczej w Muzeum w Nysie.
Zdjęć: 1  

Druga porażka »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie ab
W minioną sobotę w hali przy ulicy Głuchołaskiej, po raz pierwszy w tym sezonie nyskiej publiczności zaprezentowali się siatkarze AZS PWSZ Nysa. Kibice opuszczali obiekt niezadowoleni. Nysa przegrała 1:3

Oczyszczone Carcassonne »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie Danuta Studencka - Derkacz
Trwają roboty budowlane w Paczkowie. Remont kanalizacji rozpoczął się dwa miesiące temu i potrwa do listopada przyszłego roku.
Zdjęć: 2  

IPN rozdaje książki »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie opr. kt
20 października, wrocławski oddział IPN podpisze umowę z bibliotekami, do których będą regularnie trafiały wydawane przez Instytut książki.

Wystawa prac Gerarda Kocha »
Tekst opublikowany 2009-10-19, opracowanie ab
Zbiory nyskiego Muzeum zostały wzbogacone o wystawę czasową dzieł Gerarda Kocha. Prace artysty rzeźbiarza, medaliera i rysownika można podziwiać do 29 listopada.
Zdjęć: 10  

Bastion walczy o wyróżnienie »
Tekst opublikowany 2009-10-17, opracowanie ab
Gmina Nysa zgłosiła Bastion św. Jadwigi do uczestnictwa w konkursie na „Najlepszą przestrzeń publiczną Województwa Opolskiego 2009" organizowanym przez Zarząd Województwa Opolskiego.
Zdjęć: 1  

Śladami świętej »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie ab
W drugą rocznicę beatyfikacji Marii Luizy Merkert w Nysie zakończone zostało znakowanie szlaku błogosławionej. W miejscach kojarzących się z Matką Marią - usytuowano szesnaście płyt z brązu zawierających sekwencje świętej.
Zdjęć: 3  

Orlik w Otmuchowie »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie ab
W dniu 16 października przy ul. Władysława Jagiełły w Otmuchowie odbędzie się uroczyste otwarcie kompleksu boisk dla dzieci i młodzieży "ORLIK 2012". Obiekt powstawał od maja bieżącego roku. Wszystko w trosce o prawidłowy rozwój dzieci.
Zdjęć: 1  

Rzeźnia pod nóż »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Danuta Studencka - Derkacz
Wrocławski inwestor wykupił teren przy ul. Ujejskiego 1 w Nysie. Aktualnie trwa rozbiórka rzeźni, która miała tam dotychczas swoją siedzibę.
Zdjęć: 3  

Uzależnieni od jednorękiego »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Jacek Bomersbach
Hazard podobnie jak narkotyk silnie uzależnia. Uzależniamy się grając nie tylko w kasynach, ale również na wyścigach konnych, podczas gry na giełdzie i w totolotka.
Zdjęć: 3  

AZS Nysa Vs Joker Piła »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie Andrzej Babiński
W sobotę o 18.00 w hali przy ulicy Głuchołaskiej, po raz pierwszy w tym sezonie nyskiej publiczności zaprezentują się siatkarze AZS PWSZ Nysa. Zapraszamy do „nyskiego kotła” do wspólnego kibicowania.

Domowa uprawa »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie ab
Policjanci z wydziału kryminalnego nyskiej komendy znaleźli na jednej posesji w gminie Skoroszyce kilka krzewów konopi. W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali 24 – letniego mężczyznę.

Zagłosuj na "swój" rynek »
Tekst opublikowany 2009-10-16, opracowanie opr. aw
Gdzie jest najpiękniejszy w Polsce rynek? Spory wśród znajomych trwają już od dawna. Teraz każdy może zagłosować na rynek w swojej miejscowości.

"Perły baroku" »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie opr. Red.
W dniach 16-18 października w Nysie rozbrzmi muzyka z XVII wieku. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Barokowej „Perły Baroku” odbędzie się wiele koncertów znanych wykonawców.

„Po kolana w trawie” »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie Andrzej Babiński
W Muzeum przy ul. Biskupa Jarosława 11 otworzono kolejną wystawę czasową. Tym razem zbiór swoich fotografii przyrodniczych pokazał Nysanin, Łukasz Lewicki.
Zdjęć: 5  

Jak minęło lato na Jeziorze Nyskim? »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie Red.
W urzędzie miejskim w Nysie podsumowano sezon letni w kontekście bezpieczeństwa i porządku nad jeziorem nyskim. Z ramienia policji, w naradzie udział wzięli insp. Józef Barcik oraz nadkom. Tomasz Niedźwiecki.
Zdjęć: 1  

Znaleźli włamywacza? »
Tekst opublikowany 2009-10-15, opracowanie ab
Funkcjonariusze nyskiej policji przesłuchują mężczyznę - podejrzanego o włamanie do biura Senatora Norberta Krajczego, do którego doszło w miniony weekend.

Happy Hippies Party »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie ab
Red Pub Tevere oraz Stowarzyszenie Format.Nysa zapraszają na imprezę w rytmach Hippie. Pora przypomnieć sobie kolorowe kwieciste sukienki, biżuterię etno i spodnie dzwony.
Zdjęć: 1  

Forum Gospodarcze »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie ab
14 października o godzinie 11.00 w Muzeum w Nysie odbędzie się II Forum Gospodarcze Nysa 2009. Zapraszamy do aktywnego udziału. Organizatorem jest Ruch Rozwoju Regionu.

Nielegalna wycinka »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie ab
Na dawnym poligonie za ulicą Orląt Lwowskich w Nysie zostało wyciętych około kilkudziesięciu krzewów i drzewek głogu z dojrzałymi owocami. Komu przeszkadzał ten cenny surowiec zielarski?
Zdjęć: 8  

Nie będzie referendum  »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie ab
Podczas obrad ostatniej sesji radni Nysy zadecydowali większością głosów ZA odrzuceniem wniosku inicjatorów o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie zabudowy Rynku. Zadecydowały o tym poważne błędy wnioskodawców. Sprawa może zakończyć się w prokuraturze.
Zdjęć: 3  

Nie tylko kwiaty »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie bum
Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem obchodzonym 14 października, w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN).
Zdjęć: 1  

Julia Pitera oskarża »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie Robert Włodarek
Minister Julia Pitera twierdzi, że odkryła na Dolnym Śląsku aferę korupcyjną. Oskarża Katarzynę Kiek, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy o to, że przez kilka miesięcy "pozostawała na polu służbowym w konflikcie interesów". - To kłamstwo – oburza się Katarzyna Kiek.
Zdjęć: 2  

Miesza rzeczywistość z fantazją »
Tekst opublikowany 2009-10-14, opracowanie Andrzej Babiński
Od pewnego czasu na nasz portal internetowy anonimowy użytkownik zaczął przysyłać ciekawe prace graficzne, związane z Nysą. Postanowiliśmy go odszukać…
Zdjęć: 6  

Nysa – miasto barów »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie ab
Nowy sezon akademicki rozpoczęty. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie atrakcje czekają na studentów w Nysie i czy właściciele różnych lokali użytkowych przygotowali dla nich jakąś specjalną ofertę.

Pomoc studentom »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie Andrzej Babiński
O trudnej sytuacji na rynku pracy i szansach, jakie stwarza studentom i pracodawcom Biuro Karier Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie – rozmawiamy z jego koordynatorem, Bartłomiejem Kozakiem.

Szukali haka na Senatora? »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie ab
W miniony weekend doszło do dziwnego włamania do biura senatora Norberta Krajczego w Nysie. Policja poszukuje włamywacza, którego zarejestrowała kamera sytemu monitoringu budynku.

Pod nyskim pręgierzem »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie Krystyna Dubiel
Jak świat stary ludzie zawsze kierowali się tymi samymi pobudkami. Pożądali cudzego mienia,oszukiwali, a także czy to w gniewie, czy z premedytacją pozbawiali życia innych. Każda epoka ma swoje przestępstwa i swoje prawa.
Zdjęć: 2  

Wystawa prac V. Dubovik »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie ab
W Bastionie św. Jadwigi otwarto wystawę „Lwowskie klimaty - malarstwo na jedwabiu” ukraińskiej artystki Viktorii Dubovik. Wystawa będzie prezentowana do 31 października br. - w godzinach otwarcia Bastionu.
Zdjęć: 6  

Wypadek na skrzyżowaniu »
Tekst opublikowany 2009-10-13, opracowanie ab
Dzisiaj tuż po godzinie 15 doszło do wypadku na skrzyżowaniu Alei Wojska Polskiego z ulicą Torową. Kierowca Opla Astry jadący od strony „Cukrów Nyskich” wymusił pierwszeństwo przejazdu, w wyniku czego uderzył w samochód marki Transit.
Zdjęć: 7  

Piwiarnia Warecka »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie ab
Stało się! Mamy w Nysie pierwszą piwiarnię. Otwarto ją na ulicy Prudnickiej 12 - w dawnej popularnej "Stodole". Piwiarnia firmowana przez Grupę Żywiec, zapewnia dobry poziom obsługi i odpowiedni klimat do delektowania się złotym trunkiem.

Oceniamy szanse Nysy »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie ab
Najlepsi laureaci konkursu na najlepsze „wizytówki” Opolszczyzny organizowanego przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną, powalczą o ogólnopolską nagrodę Polskiej Organizacji Turystycznej. Jakie szanse mają „Dni Twierdzy Nysa”?

Włamania na Podzamczu »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie opr. ab
Funkcjonariusze nyskiej policji poszukują sprawców włamania do kilku samochodów na osiedlu Podzamcze. Jeśli widziałeś coś, co zwróciło Twoją uwagę, pomóż policji w odnalezieniu włamywaczy.

Ponad 2,5 miliona na sport »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie bum
W latach 2007 – 2009 w nyskiej gminie przeprowadzono inwestycje w zakresie modernizacji czy budowy bazy sportowej na kwotę ponad 2,5 miliona złotych.
Zdjęć: 3  

Dziennikarze naukowi »
Tekst opublikowany 2009-10-12, opracowanie Red.
PWSZ w Nysie przystąpiła do Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych „Naukowi.pl”, wspieranego m.in. przez ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Wahania formy AZS-u »
Tekst opublikowany 2009-10-10, opracowanie ab
Dzisiaj siatkarze I ligi zainaugurują nowy sezon ligowy. AZS PWSZ Nysa do końca nie wiedział z kim i czy w ogóle zagra w 1 kolejce. Wszystko przez olbrzymie kłopoty pierwszego wyjazdowego rywala Nysan - Orła Międzyrzecz.

Vivat Academia! »
Tekst opublikowany 2009-10-10, opracowanie ab
W skromnie, lecz elegancko przystrojonej sali NDK odbyła się IX inauguracja roku akademickiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Uroczystość zgromadziła wiele znakomitości.
Zdjęć: 10  

Poszukiwani świadkowie wypadku »
Tekst opublikowany 2009-10-10, opracowanie opr. ab
Komenda Powiatowa w Nysie poszukuje świadków wypadku drogowego, do którego doszło 7 października na trasie Sowin-Korfantów.

Piękno Syrii w pigułce »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie ab
Obchodzone na cały świecie Święto głuchych pokazało, jak wiele problemów stoi przed osobami głucho-niemymi. Starajmy się pomagać, zamiast być przeszkodą w załatwianiu najprostszych spraw. Nie bądźmy głusi na apele osób nie w pełni sprawnych - o równe traktowanie.
Zdjęć: 2  

Nowe rondo »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie ab
W I kwartale roku 2010 rozpocznie się budowa ważnego ronda na ulicy Kościuszki w Nysie. Droga krajowa nr 46 na odcinku mostu - stanie się więc bezpieczniejsza zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych. Rondo poprawi również przepustowość mostu.

Nowy rok – nowe wyzwania »
Tekst opublikowany 2009-10-09, opracowanie Andrzej Babiński
Z okazji nowego roku akademickiego postanowiliśmy porozmawiać o nyskiej uczelni - jej sukcesach i przyszłości z rektor Zofią Wilimowską.
Zdjęć: 1  

Festiwal Twórczości Młodzieżowej »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie ab
W dniach 8 - 11 października 2009 roku odbędzie się Festiwal Twórczości Młodzieżowej. W programie imprezy dominują warsztaty: muzyczne, taneczne, wokalne, teatralne i plastyczne. Ciekawie zapowiada się pokaz sztucznych ogni.

Inauguracja roku akademickiego »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie ab
Rektor i Senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie zapraszają na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2009/2010. Uroczystość odbędzie się w dniu 9 października br.

Wieczór mafijny »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie ab
W sobotę 10 października br. Klub Studencki Fabryka zaprasza na „wieczór mafijny”. Przenieś się w świat gangsterskich układów. Zapowiada się ciekawe rozpoczęcie roku akademickiego w Fabryce. Wstęp wolny.
Zdjęć: 1  

Szukamy dobrych ludzi »
Tekst opublikowany 2009-10-08, opracowanie Red.
Poszukiwane są osoby, które chcą i potrafią swoją pasją i zaangażowaniem dzielić się z innymi. Doceniając ich pracę i bezinteresowną chęć pomagania zorganizowany został konkurs pn. „Dolnośląski Wolontariusz Roku 2009”.
Zdjęć: 1  

Otwarcie ptasiej ścieżki »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie ab
29 września oficjalnie otwarto pierwszą w Nysie ścieżkę ornitologiczną. Gościem honorowym był profesor Ludwik Tomiałojć. Ścieżka w większości została sfinansowana z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Zdjęć: 3  

Malowidła w dłoń »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie Red.
W tym nie tylko liczy się umiejętność, uzdolnienia plastyczne, ale i pomysł. Nagroda jest prestiżowa, przewidziana została także wartościowa nagroda rzeczowa.
Zdjęć: 1  

Elektryczna energia »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie ab
Już dawno nyski MotoFort nie był tak przepełniony pozytywną energią. Wszystko za sprawą dwóch żywiołowych koncertów zespołów Electric i Złe psy. Nikt nie żałuje, że wybrał się do popularnej Reduty Króliczej w sobotni wieczór 3 października.
Zdjęć: 9  

Dni Kariery »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie ab
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Nysie trwają Dni Kariery, organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy oraz Biuro Karier Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Rozpoczęły się one 5 października br. i potrwają do środy 7 października.
Zdjęć: 1  

Budżet na tak »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie bum
Regionalna Izba Obrachunkowa w Opolu pozytywnie zaopiniowała przedstawioną przez burmistrza Nysy informację o przebiegu wykonania budżetu gminy za I półrocze 2009 roku.
Zdjęć: 1  

Jeszcze dwa turnieje »
Tekst opublikowany 2009-10-07, opracowanie ape
W zorganizowanej przez Podokręg ZPN w Nysie Lidze Orlików (chłopcy z rocznika 1999 i młodsi) rozegrano już trzeci turniej.
Zdjęć: 1  

Kolejna porażka Polonii »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie ab
Po 9 kolejkach sytuacja Nyskiego klubu nie jest zbyt wesoła. 7 porażek przy tylko dwóch zwycięstwach daje Polonii 14 miejsce w lidze. Nikt się nie spodziewał, że nasz zespół na początku rozgrywek znajdzie się w strefie spadkowej.
Zdjęć: 7  

"Me Myself & I" »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie Andrzej Babiński
Podczas swojej trasy koncertowej - wrocławski zespół postanowił występy w Krakowie, Warszawie i Katowicach przedzielić kameralnym występem w nyskich „Schodkach”. Wschodzące gwiazdy polskie sceny muzycznej zaprezentowały świetną dawkę pozytywnych emocji.
Zdjęć: 1  

Zamek od podszewki »
Tekst opublikowany 2009-10-06, opracowanie oum
W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa mieszkańcy gminy i nie tylko mogli swobodnie pozwiedzać najciekawsze zakątki zamku biskupiego oraz podziwiać talent plastyczny uczniów otmuchowskich szkół oglądając wystawę „Zamek w moich oczach.”
Zdjęć: 2  

Dzielnicowy roku »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie ab
Komendant Powiatowy Policji w Nysie ogłosił konkurs na najlepszego dzielnicowego powiatu nyskiego w roku 2009. Głosy na swojego faworyta można oddawać do 10 grudnia 2009 r. Zapraszamy do głosowania.

Dbaj o kręgosłup! »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie ab
Zbyt ciężkie tornistry uczniów to problem w wielu polskich szkołach W październiku we wszystkich podstawówkach na Opolszczyźnie pojawią się dynamometry, za pomocą których będzie można zważyć tornistry. Zakup dynamometrów jest częścią programu przeciwdziałania wadom postawy.

Festyn w SP nr 3  »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie Red.
Jesienny festyn szkolny wpisał się na trwałe w kalendarz wydarzeń w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie. Organizatorem festynu jest cała społeczność szkolna: nauczyciele, dzieci oraz rodzice. Tegoroczny festyn odbywał się pod hasłem „Dobre, bo polskie”.
Zdjęć: 3  

Cierpliwość jest cnotą »
Tekst opublikowany 2009-10-05, opracowanie oum
W najbliższych dniach rozpocznie się generalny remont koryta cieku wodnego Jarnołtowie, który został zniszczony na blisko1400 m. odcinku w wyniku czerwcowej nawałnicy.
Zdjęć: 1  

Malarskie lwowskie klimaty »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie ab
W niedzielę 4 października o godzinie 16.00 w Bastionie św. Jadwigi odbędzie się otwarcie wystawy „Lwowskie klimaty - malarstwo na jedwabiu” ukraińskiej artystki Viktorii Dubovik. Serdecznie zapraszamy.
Zdjęć: 4  

Szczęśliwa trzynastka »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie ab
Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej na nadzwyczajnym posiedzeniu orzekł, że kluby Orzeł Międzyrzecz i Joker Piła zagrają I lidze. AZS PWSZ Nysa poznawał więc wszystkich rywali na sezon 2009/2010.

Na co stać żaka?  »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie Danuta Studencka - Derkacz
Rozpoczęcie roku akademickiego zbliża się wielkimi krokami. W PWSZ w Nysie uroczysta inauguracja odbędzie się 9 października. Nabór na studia trwa do 15 października. Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali, które miasto wybrać wskazówką mogą okazać się ceny.
Zdjęć: 2  

Zawód niehonorowy, ale dochodowy »
Tekst opublikowany 2009-10-02, opracowanie Krystyna Dubiel
Osobiste wykonywanie wyroków nigdy nie było popularne. Początkowo obowiązek wykonania kary spoczywał na najmłodszym członku ławy czy ostatnim mężczyźnie, który uzyskał prawa miejskie. Czasem katem zostawał winowajca w zamian za darowanie kary.
Zdjęć: 1  

Kontrowersyjne odpowiedzi »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie ab
Informowaliśmy niedawno, że NDK wyszedł z ciekawą propozycją do mieszkańców Nysy, którzy za pośrednictwem internetowego forum mieli wybrać wykonawców przyszłorocznych Dni Nysy. Postanowiliśmy sprawdzić, co z tego wyszło…
Zdjęć: 1  

Sesja razy dziesięć »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie Pum
24 września w sali posiedzeń urzędu miejskiego odbyła się dziesiąta w tym roku sesja paczkowskiej rady miejskiej.
Zdjęć: 1  

Będziesz mutantem czy Stalkerem? »
Tekst opublikowany 2009-10-01, opracowanie ab
Mamy dobre wieści dla fanów LARP’ów. 3 października w Nysie zostanie rozegrana fabularna gra terenowa na podstawie ukraińskiej gry komputerowej pt. „S.T.A.L.K.E.R.”. Gry live action role - playing cieszą się w Polsce coraz większym powodzeniem.
Zdjęć: 2  

Dzisiaj
Środa 17 lipca 2024
Imieniny
Aleksego, Bogdana, Martyny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoNysa.pl © 2007 - 2024 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl